Een groet gevaar. veilen en verkoopen: verkoopen geveilde GOEDEREN, Openbare Verkooping Biljartfabriek BILJARTS, Het Winkel- en Woonhuis, üoiia Cacao Groote Opruiming!! „DE ADELAAR', mmm W. Timmermans Zonen Heerenhoedenmagazijn Firma JAN W. LIPPITS, A. P. C. Ro De nierpijnen bij bejaarde lieden. Notaris DE VOCHT Notaris DE VOCHT, Notaris KNOOK te Andel, goed onderhouden INBOEDEL, Vleeschhouwerij Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen VAN HOUTEN S HEUSDEN Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Groote Straat B 153, n/dR.-K.Kerk, WAALWIJK. Wegens vergevorderd Seizoen worden alle voorradige WXNTERGOEDEREN tot spotprijzen UITVERKOCHT. "to Waalwijls., Steeds het NIEUWSTE voorhanden in ALLE GENRES. zal worden aangewezen. Dit nieuwe havencomplex nog een der plannen van den vorigen directeur van gemeente werken De Jongh zal, met inbegrip van kadeaanleg, 10 12 millioen gulden vorderen. Toen Maandag de politieagent R. te Amsterdam een vermaning richtte tot een groep stakende loodgieters, is hij onverhoeds door eenigen van hen aan gevallen en mishandeld. De agent D., die hem te hulp kwam, liep eenige verwondingen in het gezicht op. Eerst toen R. zijn sabel kon trekken, namen de stakers de vlucht. De beide agenten zijn zóó toegetakeld, dat zij tijdelijk buiten dienst zijn gesteld. Vrijdagnacht is in de staatsmijn Em ma bij Heerlen een dynamietlading ontploft. Omstreeks halfdrie, terwijl de arbeiders met hun werk in een steen gang bezig waren, stootten zij bij het boren op, een niet ontplofte patroon, die toen afging, waardoor één arbeider werd gedood, één zwaar gewond, en twee licht gewond werden. De twee lichtgewonden konden naar huis loopen de zwaar-gewonde werd naar het zieken huis overgebracht en is daar overleden. Te Amsterdam is bericht ontvangen, dat de makelaar in diamanten M. D., Amsterdammer van geboorte, thans woonachtig te Antwerpen, aldaar op af schuwelijke wijze van het leven is be roofd. De heer D. werd Zaterdagmiddag ontboden bij eenige kooplieden-eigen werkmakers. Hij had al de hem in com missie gegeven diamanten uit zijn café gehaald om een goeden voorraad te kunnen aanbieden, 's Avonds vond een meisje het lijk van den makelaar met afgesneden hals op de straat liggen. Het geld en de diamanten waren ver dwenen. Zooals men zich herinnert, werd en kele maanden geleden een makelaar in diamanten op dergelijke wijze vermoord. De boekverkooper Elburg, te Wage- ningen, heeft, op verzoek van de direc tie van Het Leven, in zijn uitstalkast het laatste nummer van genoemde il lustratie geplaatst, waarvan was opge slagen de bladzijde met de z.g. repro ducties van de bij den heer Elberg in beslag genomen beeld-prentbriefkaarten. De commissaris van politie te Wage ningen heeft, handelend in overleg met het parket en den ambtenaar van het O. M. van de rechtbank te Arnhem, bij den heer E. drie tentoongestelde exemplaren van Het Leven in beslag genomen, terwijl tegen den heer E. proces-verbaal is opgemaakt. Hij was gewaarschuwd door de politie, om Het Leven niet te exposeeren. Uit een Brabantsche stad schrijft men aan de N. R. Ct., dat dezer dagen een Nutsavond mislukte, doordat de spreker, die van buiten kwam, uit zenuwachtig heid of erger niet in staat was behoorlijk het woord te doen, zoodat de voorzitter hem verzocht er mee op te houden. Het is zeker gewenscht, dat het hoofd bestuur, in het belang van den goeden naam van het Nut, op het gehalte van de sprekers toeziet. Ruim 6 jaar geleden, op Oudejaars dag 1905, ving C. van Riemsdijk, bode van Eek en Wiel op Tiel, een merel, die hem verleden jaar half November bij het schoonmaken van de kooi ont snapte. Niemand dacht meer aan den vluchteling, totdat hij zich Zondag, door tegen de ruiten te tikken, weer aan meldde. De koude en bet gebrek aan voedsel deden hem blijkbaar de ge vangenschap boven het leven in de vrije natuur verkiezen, want toen de kooi naar buiten gebracht en opengezet werd, zocht hij dadelijk zijn plaatsje van vroeger weer op. Op den lsten dezer heeft een heer, die verder onbekend wenscht te blijven, aan een der groote bankiershui en in Den Haag gewisseld een bankbiljet groot f 1000. Hij ontving daarvoor 5 bank biljetten van f 100, 3 van f 60, 3 van f40, 10 van f10 en 10 gouden tientjes. Deze heer heeft deze bankbiljetten in een of twee pakjes gestoken in den binnenzak van zijn winterjas, terwijl hij zich bevond in de vestibule van het bankiershuis. Bij de genoemde bank biljetten heeft hij nog gevoegd een biljet van f 25, dat hij reeds voor de wisseling in den zak had. Bij het verlaten van de vestibule is een man tegen hem opgedrongen, terwijl buiten aan de straat stonden twee personen, die blijkbaar den ingang versperden. Signalementen van deze mannen kunnen niet worden opgegeven. Thuis komende miste de heer 5 bank biljetten van f 100 en 3 van f 60. Hij brengt zijn ontmoeting in de vestibule van het bankiershuis in verband met de vermissing van de bankbiljetten en gelooft, dat hier zakkenrollers in de vestibule zich ophielden. De vrouw en het dochtertje van den werfstoker B., te Hellevoetsluis, zijn Zaterdag aan boord van de Bonaire in een hut bedwelmd gevonden. De hut werd verwarmd door een stoof, waarin een briket. Spoedig ingeroepen genees kundige hulp mocht de voldoening smaken, het meisje het leven te redden de moeder is echter niet tot het bewust zijn teruggekeerd. De zoon van zekeren S., wonende aan de Liesbosch, te Jutfaas, is bij zijn vader aan komen wandelen, na ontvlucht te zijn uit het zenuwlijdersgesticht bij Arn hem. Dit is reeds de tweede maal, dat deze zenuwlijder uit het gesticht te Arnhem weet te ontsnappen en dan naar zijn vader wandelt over den geheelen afstand van Arnhem naar Jutfaas. De vader zond onmiddellijk bericht naar den directeur van het gesticht. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft in het installatie-bureau van de Algemeine Elektricitats Gesellschaft op de Keizersgracht te Amsterdam een inbraak plaats gehad, waarbij een be drag van ongeveer f 3000 ontvreemd is. Toen de werkster ten kantore kwam, bemerkte zij, dat daar inbrekers hadden huisgehouden. Van de twee brandkasten die op elkaar stonden was de bovenste op den grond geworpen en daarin aan de achterzijde een groot gat gemaakt. Uit deze brandkast is de gemelde som, in specie en in bankpapier, gestolen. Een oude vrouw te Joure, die zich aan een test met vuur wou warmen en daarbij door het vlamvatten van de kleeren ernstige brandwonden opliep, is overleden. Gisterenochtend is de koetsier G., op den Utrechtschen Weg bij Arnhem, door een op hol geslagen paard, dat hij wilde tegenhouden, gedood. Vanwege het Metereologisch Instituut in De Bilt meldt men: De heldero nacht en een paar uur van zwakken wind hebben, in verband met den sneeuwval van de vorige dagen, in De Bilt in den nacht van Vrijdag op Zaterdag den thermometer doen dalen tot 20 graden Celsius, (4 graden be neden het nulpunt van Fahrenheit) een temperatuur bijna gelijk aan de laagste hier ooit waargenomen, n.l.20.7 graad op 21 Januari 1850 en overigens alleen geëvenaard door de temperstuur op 8 December 1871. Slechts 8 maal gedu rende de geheele waarnemingsreeks van 1849 af zijn er temperaturen beneden 15 graden voorgekomen. Voor Eebr. was tot nu toe het absolute minimum 17 7 (18 Februari 1855). In de nabijheid van Losser, even over de grens, is Zondagavond de arbeider Beekman, uit Gildehaus, door mes steken vermoord, vermoedelijk door eenige personen uit Losser, met wie hij te voren in een herberg een woorden wisseling had gehad. Te Arnhem is gevankelijk binnenge bracht de arbeider J. J., uit Velp, die onder hevig verzet is gearresteerd, als verdacht van een der daders te zijn van den diefstal bij den rentmeester van Biljoen, waar f 5000 gestolen is. De nierpijnen komen meer voor bij bejaarde lieden dan bij de jongen. Dat is erkend en dat is zeer begrijpelijk. Het is de slijting van dat orgaan, die oorzaak is van de pijnen die hij ons doet verduren en hoe ouder het is, des te meer is het versleten. Denk aan den zwaren arbeid dien de nieren zonder ophouden, dag en nacht, verrichten. Denk dat het de nieren zijn, die belast zijn het bloed te zuiveren en alle ver giften door de voeding achtergelaten, af te voeren. Denk ook dit, wanneer dit orgaan, belast vergiften af te voeren, niet meer werkt of onvolkomen werkt, een gedeelte dier niet afgevoerde ver giften in het organisme blijft en het lichaam vergiftigt. Men moet dus op zijne nieren letten en zoodra men lendepijn of pijnen in den rug voelt, wanneer men, moeite ondervindt om zich op te richten, wan neer de urine troebel is, moet men tot zichzelf zeggen dat de nieren aangetast zijn en dat men ze moet verzorgen. Om ze te verzorgen, om haar de kracht weer te geven behoorlijk haar filtreer- werk te doen, zal het gebruik der Pink Pillen u de beste diensten bewijzen. Ziehier een bewijs daarvan: De heer J. G. Plas, oud 62 jaren, wonende te Zwolle, Achterom 43, heeft ons de volgende verklaring gezonden: „Ik verklaar dat ik veel aan pijnen in den rug, aan lendepijnen en hoofd pijnen heb geleden. Na zonder succes vele middelen te hebben beproefd, heb ik de Pink Pillen gebruikt, en ik kan getuigen dat dit uitmuntende middel zoo goed mijne kwalen heeft verminderd, dat ik reeds een volledige genezing voorzie." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Rechtzaken. De „deskundige" G. E. d. V., vroeger te Dordrecht, door het gerechtshof in Den Haag wegens abortus provocatus, den dood van een vrouw ten gevolge hebbend, veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf, is in België aangehouden. Haar uitlevering zal worden aange vraagd. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 12469 stuks. Hoendereieren van f 5,95f 7,40 per 100 stuks. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was gering en de handel onderging sinds de vorige week weinig of geen verandering. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7485 ct., 2equali- teit 7074 ct., per K.g., melkkoeien f 145 f 240, neurende f 150 üt f 255, guste f 140 f 245, pinken f 65 f 90, kalve ren f 18 f 34 per stuk; vette varkens 57 60 ct., voor uitvoer ct., vette kalveren 56 üt 60 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 57 a f 75, drachtige gelten f f schottelingen f 18 f 30, biggen f7 f 11, weide- schapen 1 12 H f 25, luxe-paarden f 510 f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 325 f 455, 2e kwaliteit f 200 f 325, twee- en-een-halfjarige f 200 f 255, ander half jarige f f per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 Febr. 1 76 M. 1.34 M. - N.A.P 3 1.45 1.09 4 1.31 1.07 5 1.31 1.00 Waterhoogte Maastricht (brug). 5 Febr. 0.06 M. boven 0. 6 0.19 beneden WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 5 Febr. 1.44 M. boven 0. 6 1.34 A d verten t lë n. te Waalwijk, zal, ten verzoeke van den Heer J.BERNARD TIMMERMANS Wzn. aldaar, op llaail- (lag 12 Februari 1912, voorm. ÏO uur, op het Landgoed „De Roestelberg", onder Loon op Zand, 30 Kavelingen Masten Sparren, Heinhout en Brandhout. 6 Koopen Snoeiling en Knuisten. 7 Koopen Hop- en Boonstaken. 8 Kavelingen mooie zware staan de Masten. 16 Kavelingen zwaar en licht Eiken, Kastanje en Berken Schaarhout. 6 Koopen Masten Dunsel. Te beginnen des voormiddags te 10 ure precies, bij de hoeve, bewoond door P. van der Velden. te W a a 1 w ij k, zal ten verzoeke van de Heeren TIMMER MANS q.qa. aldaar in het openbaar op Vasten Avond Maandag 19 Februari 1912, voormiddags ten 19 ure precies, Een groote partij mooie Hein- sparren, Opleggers, Hopstaken en Boonstaken, Palen en Geriefhout. Voorts eene partij droge Eiken Musterd, Knuisten, Snoeiling en Takken, en eenige koopen zwaar Eiken Schaarhout. De Verkooping zal aanvangen precies om 10 ure op Plantloon bij LUK AS VAN DER KAA. bericht, dat de onder Giessen, Rijswijk en Almkerk, van de Erven Wed. H. SNÓEK,zijn ingezet en vcrlioogd als volgt: Perc. 1 op f 1400. 2 - 1900.- 3 - 1800.— 4 - 400. Inlichtingen en verhoogingen ten kantore van den Notaris. TOESLAG op 8 Februari, nam, 2 uur, bij Wed. DE LORM te Giessen. in de korenbeurs te Heusden, op Zaterdag ÏO Febr 1912, des voormiddags ÏO uur, van een gedeelte van een bestaande uit: Hasten, Tafels, Stoelen, Canapé, Veeren Bedden, enz., enz. Contante betaling. Te zien van af Zaterdag 3 Febr. 1912. W. C. FRÏEDLI, Deurwaarder. TiLBIJRC. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van JBallen, Xaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Allen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Alaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zii'n vrij van veergeld. r» te Werkendam- zal op Maandag 12 Febr. 1912, in het Café „WINK" te Werkendam, bij Inzet en op Maandag 19 Febr. 1912, in het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, te d e W e r k e n, bij toeslag, telkens des namiddags te 1 uur precies, wegens sterfgeval, voor de Weduwe en Kinderen van den heer J. DRIEVOET, waarin sedert tal van jaren eene Vleesch houwerij eu daaraan verbonden verkoop met uitgebreide en soliede cliëntèle is ge vestigd en tot heden onverminderd voort gezet, aan de Hoogstraat nummer 517, te Werkendam, met Erf, Bleekveld en verder toebehooren, kadaster A, no. 1094, groot 2 A. 67 c. Bezichtiging dagelijks van des v.m. 10 tot des namiddags 4 uur, op door den No taris af te geven permissiebiljet. Breeder omschreven bij biljet, dat, op aanvraag, franco door den Notaris wordt toegezonden. TE verkrijgbaar in bussen. Adres: VOLKS KOFFIEHUIS, Pelsterstraat O 64. IN HET Zie de Ftalage. A. 1)E €2ROOT. Correspondentschap JEerste "Klasse der J^iederlandsc!)e QBank gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap 'er Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. 's BOSCH, Hinthamerstraat 10, bij de Markt. Aanbevelend, Firma Jan If Lippits. ff ERK EN BA M. De zetting der boter it deze week op de markt 821/2 ett., in de winkelt dut 87!/2 half kilo. El-ren 1 60 de 26 stuks. OOSTERHODT 6 febr. Boter f 1,70 a 1,7# per Kg Eieren f 0,20 0 23 de 4 ttukt. BESOOIJEN6 Febr. De prijt eter Boter wat heden f 1.59 1 65 per Kilo. Aangevoerd 360 E.G. Eieren f 1 30 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedrtsagi 90 ct. per half kilo en die der eieren f 1 70 de 26 stuks. GO RIN GHEM, 5 Febr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 60 runderen - nuchtere kalveren, 26 vette varkens 15 biggen, 0 schapen en - lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 230 280, kalfvaarzen f 130 a 180 guit te vaarzen f a melkkoeien f a twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f 000 a --pinken f - a .graskalveren f a nuchtere f 12 a 18, schapen f a lammeren f - a biggen f 6 a 14 per stuk. Vette varkens 211/% a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristartce f 8 50 a 9,00 roode dito 8.25 a 8 75 toittedito f 8.30 a 8.75 inl. rogge f 6.30 a 6 50, buitenl. dito f 7 20 a 7.40 gerst f 6.35 k 6.75, haver f 4.50 a 5.10. duivenboonen f -. a -. blauwe erwten f a mais, 75 pond, f 6.60 a 7.10 alles per heet. Boter 90 a 100 ct. per half kilo. Eieren f 1.75 a 1.85 per 26. Kippen f 0.a per stuk. ROTTERDAM, 5 6 Febr Op de veemarkt waren heden aangevoerd 510 vette runderen, 751 magere dito 192 vette en graskalveren, 609 nuchtere kalveren. 45 schapen of lammeren, 447 varkens, 73 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 86 2e kw ID cent, kalveren le kw 125, 2e kw 105 ct. schapen le kw. 2e kw. ct. vette varkens 60 a 64 ct. licht soort 59 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 15.a 20.idem voor de slacht f 8.00 a 13Biggen f 1.20 a 1 50 per week. Op de botermarkt w rden aangevoerd 41/8 en 19/16 ton en 172 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit 70 2e kw. f 66, 3e kw. f 64. Per half kilo 85 a 90 cent. Zeeuwsche eieren 5 80 a 6,00. Overmaassche dito f 6 20 a 6 40 per 100. Rotterdamsche elcrenreiling, Op de Bergen: Verder op en beneden de Bergen: Vraag teekeningen en prijsopgaaf. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3