Het republikeinsche bewind te Nan king heeft in zijn ontwerp-grondwet bepalingen opgenomen betreffende de waarborging van godsdienstvrijheid en de invoering van militairen dienstplicht. Te Brilon (Westfalen) is een der ge bouwen van de fabriek van ontplofbare stoffen van de firma Koppecke in de lucht gevlogen 4 arbeiders zijn gedood en 2 ernstig gewond. De lijken kon men niet meer terugvinden. De Schotsche eigenaars van hoog ovens hebben aan de werklieden naar aanleiding van de nu dreigende staking in de steenkoolnijverheid medegedeeld, dat dezen den arbeid binnen twee weken zullen moeten neerleggen. Eerstge- noemden achten de staking in de mijnen onvermijdelijk zij zullen in dat geval over moeten gaan tot het dooven van allo hoogovens, waardoor tienduizenden arbeiders in de ijzernijverheid werke loos zouden worden. l*BaatNel||k Nieuw*. Heusden, 17 Febr. Donderdag werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf van de heeren De Haan Oerlemans een sambre-schip, lang 47 M., breed 5,03 M., hol 2,30 M., groot 346 ton voor den heer Michiels (Bel gië). Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een dito schip van dezelfde afmetingen voor Hollandsche rekening. De liefdadigheidsuitvoering van het dameszangkoor „Excelsior" te Heusden, gehouden op 8 en 9 Februari j.l. heeft een netto opbrengst van f 108,opgeleverd. Aan de besturen van het Prot. en Kath. ziekenhuis werd ieder de helft uitgekeerd. Alm kerk Naar we vernemen zal de verkiezing van een lid voor den ge meenteraad, noodig door het overlijden van den heer B. Snoek, op 8 Maart plaats hebben. De dagen voor stemming en her stemming, zoo noodig, zijn bepaald op 15 en 27 Maart. Rabyloniënbroek. Toen Dins dag j.l. C. L. alhier met zijn zegen den boezem langs de gemeente aftrok, had hij in de nabijheid van de pastorie een vreemde doch onaangename vangst. Bij het lichten van zijn zegen ontdekte hij, dat er niet minder dan 4 honden inzaten. Of dat ook een lekker hapje is voor de gemeentenaren, die meest het water moeten drinken De persoon of personen, die zulke vuiligheid in het water werpen, hebben waarschijnlijk wel een goede pomp. Capelle. In den loop dezer week, kwam de landbouwer A. T. uit Raams- donk, terwijl hij zich met de fiets in de zoogenaamde Dreef alhier bevond, door een ongeluk zoodanig te vallen, dat hij zich moest stellen. JNaar we vernemen moet de arm op twee plaatsen erg gekneusd zijn. Doeveren. In een ingezonden stuk, dat wij hebben ingekort, deelt X mede, dat in ons vorig nummer de hond van C. L. v. d. K. gesignaleerd wordt, als de kippen van A. B. te hebben dood gebeten. Het blijkt echter, uit een door de politie ingesteld onderzoek, dat bedoelde hond niet de snoode bedrijver der euveldaad kan ge weest zijn, wijl die ziek in huis lag, zoodat de goede naam van bedoelden hond zonder noodzaak in opspraak is gebracht. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier, werden gedurende de afgeloopen maand ontvangen 16, verzonden 14 tele grammen. Woensdag j.l. gaf de zangvereeni- ging „Looft den Heere" in de chr. school hare derde uitvoering. De uitvoering werd gehouden onder leiding van ds. P. H. de Jonge, Eere-Voorzitter. Het programma bevattende 22 nummers, is keurig alge- werkt geworden. Het was te hooren dat de vereenlging sinds hare 2de uitvoering goede vorderingen heeft gemaakt. Vooral het lied „Wederzien" werd prachtig gezongen, ter wijl door mej. H. Meerburg, onder bege leiding van een orgel bespeeld, door mej. Koster, op eene prachtige wijze „Het Breis tertje" werd gezongen. De verschillende zangstukken werden aangenaam afgewisseld door leuke samenspraken, welke goed van stapel liepen. We kunnen dan ook dever- eeniging geluk wenschen met deze zoo uit nemende geslaagde uitvoering, alsmede ook haren directeur, den heer Hartingsvelt te Werkendam, welke opnieuw blijk heeft gegeven de zangkunst goed te verstaan. Ne<lerheniert. Door geërfden van den polder Nederhemert is in beginsel be sloten tot oprichting van een weegbrug, mits de bond van suikerfabrikanten hiervan gebruik zou willen maken. Van den secretaris van genoemden bond is echter een schrijven ontvangen, dat hij zich in dezen tot niets verplicht. Daar de brug evenwel zonder deze medewerking niet kan rendeeren, zal het geheele plan waarschijnlijk in duigen vallen. Door gedurige aanvraag, vooral voor de hooipers is de handel in hooi thans w&t levendiger geworden. Men besteedt thans f 19 per duizend en tegen dien prijs worden belangrijke partijen afgeleverd. Nieuwend||k. Wegens mishande ling van de machinist J. Janssen op den 2en Kerstdag alhier, is door de rechtbank te 'sBosch veroordeeld: C. v. N. tot 14 d. gev., C. K. tot f 10 boete of 20 d. hechte nis, M. F. van A. tot f 10 boete of 20 d. hechtenis, J. v. d. S. is vrijgesproken. (Kil). Dank zij het volhardend pogen van het raadslid, den heer J. MoDshouwer alhier, zal aan een langgevoelde behoefte worden voldaan. Er zal aan het pad een lantaarn geplaatst worden. Het is te hopen dat er spoedig meer volgen. Door de onderafdeeling van de V. P. N. alhier zijn Dinsdag 664 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren 5 tot 6ct. per stuk. Naar wij uit vertrouwbare bron ver nemen, heeft de schoenmaker H. v. Krim pen, die verleden najaar naar Amerika vertrok, na er ruim 3 maanden vertoefd te hebben, j.l. Dinsdag de terugreis weer aan vaard. Sprang. Deze week lagen bij den penningmeester der chr. schoolvereeniging „Chr. Volksonderwijs", de heer A. L. de Jong, voor de leden der vereeniging de boeken ter inzage. Het eindcijfer vermelde een batig saldo van f 1146,70£. In de vorige week is voor de som van f 1595, door den aannemer C. Michaël, te Vrijhoeven-Cappel, hel bouwen van het huis van waar in een gedeelte de cöop. broodbakkerij gevestigd zal worden, aan genomen. Met de uitgraving is reeds een aanvang gemaakt. Waspik.. Terwijl de wed. G. Mesch Dinsdagmiddag stond te wasschen, zakte zij plotseling bij de tobbe neer en bleef op de plaats dood. In allerijl ingeroepen genees kundige hulp mocht niet meer baten. Dinsdagavond overleed alhier de heer P. Th. Gijsman, sinds 1900 lid van den raad dezer gemeente en sedert tal van jaren voorzitter van het waterschap „de Buiten dellen". De overledene heeft zich tijdens zijn leven doen kennen als iemand die flink voor zijn opinie durfde uitkomen en wien het niet ontbrak aan energie en onder nemingsgeest. Hij ruste in vrede. Op Donderdag 14 Maart zal alhier weder de voorjaarsmarkt gehouden worden van hoornvee en varkens met kostelooze standplaatsen en acht premiën van f 2.50. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Meeuwen, gehouden op 13 Februari. Tegenwoordig de burgemeester, de Secre taris en 5 leden. 1. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Hierna wordt het stembureau samen gesteld. Tot plaatsvervangend voorzitter wordt benoemd de heer D. van Buuren, tot leden de heeren G. Boom en A. L. de Graaff. 3. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur te Babyloniënbroek en Hill wordt benoemd de heer Adr. de Graaff Hz. 4. De voorzitter deelt mede dat eenige posten der begrooting 1911 te laag blijken geraamd te zijn. Zonder eenige discussie wordt met algemeene stemmen besloten deze te verhoogen. 5. Als nog wordt met algemeene stemmen besloten tot verpachting van het grasgewas langs de wegen in deze gemeente. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden op 10 Februari. Tegenwoordig alle_leden. de vergadering. Na lezing der notulen en mededeeling van goedgekeurde raadsbesluiten, komt aan de orde: 1. Voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1911, met intrekking van het desbetreffend raadsbesluit van 23 Dec. 1.1. Aangenomen. 2. Adres aan H. M. de Koningin om een buitengewone subsidie van f 1000 in de kosten van gewoon lager onderwijs over 1912. Tot verzending wordt besloten. 3. Adres aan H. M. de Koningin om ont heffing van den eisch, gesteld in het 4e lid van art. 48 der wet op het lager onderwijs. Tot verzending wordt besloten. 4. Wijziging der Algem. Politieverorde ning. B. en W. brengen een ontwerp ter tafel met daarop ingewonnen advies van de Gezondheidscommissie. De wijziging betreft in hoofdzaak het vaststellen van voorschriften, betreffende kwaliteit en be paald gewicht van het brood. Met alge meene stemmen wordt de verordening vast gesteld, die in werking treedt op den 30en dag na de afkondiging. Het gewoon rogge en tarwebrood moet bestaan uit zuivere meelsoorten, niet vermengd met voor de gezondheid schadelijke bestanddeelen, be hoorlijk bereid, gerezen en gaar gebakken zijn, en een gewicht hebben van 1, 2 of meer K.g. Een speling van 5 Decagrammen per K.g. wordt toegestaan. Het brood moet gemerkt zijn met den naam van den bakker en het gewicht van het brood aangeven. Ook werd art. 8 der Politieverordening zoodanig gewijzigd, dat het in het vervolg verboden is op den openbaren weg met tweewielige motoren of rijwielen te rijden, waarop behalve de bestuurder, nog andere personen, zittend of staande, meerijden. Deze bepaling is voornamelijk ter bescher ming van kinderen, die door bestuurders van rijwielen vóór op de fiets geplaatst worden en dan, dikwijls met groote snel heid, mee vervoerd worden. Dit mag in 't vervolg niet meer. 5. Ten slotte worden samengesteld de stem bureaux die in 1912 bij eventueele stemmingen zullen moeten zitting nemen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Hlnnenland. De kleine jongen, die 14 dagen ge leden te St. Maartensdijk was komen aauzwerven, is door de familie Kosters van 's Gravendeel, die zich Maandag te St. Maartensdijk bevond, herkend a's hun kind Reinier,. dat zij voor ruim elf jaren zijn kwijt geraakt. Het kind was indertijd ontvoerd door bewoners van een woonwagen. Volgens de D. Ct. heeft zich het geval als volgt voorgedaan: 't Was tegen den avond van den 2en Juni 1900, toen de moeder bezig was haar twee jongste kinderen te verzorgen, toen de 51/,,-jarige Reinier, die buiten had gespeeld, de kamer in holde, om een boterham vroeg en erbij voegde: „Poe, bij vrouw Baars (een buurvrouw) verkoopen ze zulke mooie kannetjes van 2 cent, mag ik er ook eeD?" Poe be loofde hem, dat hij er den volgenden dag een mocht gaan koopèn en dat hij, als zusje en broertje klaar waren, een dikken boterh^n zou krijgen. Daarop ging de kleine Reinier de deur uit, enkeerde niet weer terug. Toen 't avond was, begonnen de ouders zich ongerust te maken en overal werd gezocht. Algemeen werd gedacht, dat het knaapje in de haven verdronken zou zijn. De menschen van het veer echter beweerden, dat bet onmogelijk was, waut dan zouden zij, omdat het afgaand water was, wel wat gezien hebben. Andere lieden van het dorp herinner den zich ineens, dat er juist ongeveer op het xiur van de vermissing een woon wagen het dorp was gepasseerd en dade lijk werd het vermoeden geuit, dat het jongetje door de eigenaars daarvan zou zijn meegenomen. In die richting werd dan ook een onderzoek ingesteld. Te Westmaas en aan de Barendrechtsche brug werd de wagen aangehouden, docb Reinier was er niet in. Ook bij 's-Gravenhage gestationneerde woonwagens werden aan een nauwkeurig onderzoek onderwerpen, doch geen spoor van den verdwenen knaap was te vinden. Men kan zich den toestand der ouders indenken. De moeder was radeloos en toen ze na drie weken alle hoop op terugkeer van haar jongen had opge geven, trok ze de rouwkleeren aan en droeg die tot heden nog. Zoo leefde de familie Koster kalm verder, absoluut zonder hoop, ooit Reinier terug te zien. Toen in begin Febr. het bericht in de bladen de ronde deefi, dat te St. Maar tensdijk een kleine jongen was komen aauzwerven, trok dit de opmerkzaam heid van den schipper L. van 't Hof, die met zijn vaartuig te St. Maartens dijk lag. Deze Van 't Hof, die den ouden Koster kent, herinnerde zich, wat in Juni 1900 met diens zoontje was voor gevallen. Hij kwam er expres voor naar Dordt, om er met een zwager, ook een schipper, die daar overwinterde, over te spreken. Ze besloten er geen zand over te strooien en spraken met Koster over het nieuws. Diens vrouw werd er voorloopig buiten gehouden. Koster's zoon Pieter en diens oom Arie van Waardenburg gingen daarop onmiddellijk naarSt. Maartensdijk. Daar zagen ze den knaap, maar twijfelden, of hij wel de vermiste Reinier was. Toen ze hem zeiden, dat hij mee moest naar schreien, hij wilde er niets van weten. Het verhaal, dat de kleine te Sint Maartensdijk gedaan had, was uiterst vaag, men kon er niet veel uit wijs worden. De herbergier Hagen, bij wien de knaap door den burgemeester in den kost was gedaan, en die van het bezoek van Pieter Koster en diens oom de vorige week getuige was geweest, stelde zich nog eens in verbinding met den zwager van schipper L. van 't Hof, die te Antwerpen lag, daar deze volhield, dat de knaap beslist de vermiste Reinier was. Toen is Zondag j.l. een anderen oom J. van Waardeuburg, er nog eens op uit gegaan, en herkende dadelijk zijn neefje. Maandag zijn Koster en zijn vrouw den jongen, hun kind gaan halen. On middellijk heeft de moeder haar Reinier herkend en dat het vooral voor haar een blij weerzien was, zal geen ver melding behoeven. De ontvangst te Sint Maartensdijk was allerhartelijkst, iedereen was blij met het verheugde ouderpaar en smaakte iets van het geluk, dat deze eenvoudige menschen zoo on verwacht deelachtig werden. Te 10 unr te Dordrecht gearriveerd, kwamen ze te ruim 11 uur te 's Graven deel aan, door een groote menigte aan het veer opgewacht. Wat gaf dat een vreugde! Ja, dat was Reinier, de buren herkenden hem dadelijk en ook anderen sterkten Koster en zijn vrouw in hun overtuiging, dat het hun jongen was, dat aan vergissen niet gedacht behoefde te worden. Een vergissing is trouwens wel geheel opgeheven door het medisch onderzoek van den geneesheer Vetten. Deze liet onmiddellijk den knaap zijn armen ontblooten en daarop constateerde hij beslist, dat deze jongen werkelijk Reinier Koster is. Duidelijk toch waren de twee plekken zichtbaar, waar de knaap is gevaccineerd. In zijn 45-jarige practijk op 's Graven deel heeft nl. dr. J. Bossers steeds bij het vaccineeren slechts twee injecties gegeven, in afwijking van bijna alle andere medici, kan men veilig zeggen. Deze twee plekken nu zijn een door slaand bewijs, dat deze jongen in 's Gra vendeel is gevaccineerd. Er is nog meer. Moeder Koster ver telde, dat Reinier als kind een litteeken heeft gehad aan zijn linkerwenkbrauw tengevolge van het stooten tegen een melkkar. Dr. Vetten onderzocht die wenkbrauw en constateerde een onbehaarde plek, het litteeken. Twijfel is dus absoluut buitengesloten. De jongen ziet er niet naar uit, dat hij 17 jaar i9. Vandaar dan ook, dat men te Sint Maartensdijk dacht, dat hij 13 a 14 jaar was. Dr. Vetten, die zijn gebit beschouwde, concludeerde daaruit, dat de knaap boven de 15 jaar is. De taal, welke de knaap spreekt, is moeilijk te verstaan. Het is zoo wat Vlaamsch en Waalsch door elkander, doch uit hetgeen hij vertelt krijgt men den indruk, dat Reinier een treurig leven achter den rug heeft. Hij heeft in een woonwagen, met een „perd"er voor, België doorgezworven met zijn „vader en moeder". Bedelen en nog eens bedelen heeft hij gedaan. En als hij 's avonds geen centen genoeg meebracht, kon zijn „vader" niet voldoende drin ken en kreeg hij slaag. Drie maanden geleden is hij alleen het zwerverspad opgegaan. Dat kwam zoo. „Vader" had met „moeder" afge sproken, dat hij de ééne richting zou uitgaan en zij met „August", zoo werd hij genoemd, den anderen kant. Op een afgesproken plaats zouden ze elkaar dan weer ontmoeten. Op zekeren dag nu, toen Reinier heel lang gebedeld had, wilde hij 's avonds naar zijn „moe der" en den wagen terugkeeren, doch hij vond ze niet weer. Toen is hij zelf <?r maar bedelend op uitgetrokken in de richting van ons land, 's nachts sla pende bij boeren in een schuur, totdat hij eindelijk in St. Maartensdijk in be scherming genomen werd. Waar hij feitelijk thuis behoorde wist hij niet. Hij noemde telkens het plaatsje Doel, in België (Oost-Vlaanderen) waar hij verblijf gehouden en de eerste Heilige Communie gedaan zou hebben. De burgemeester van St. Maartensdijk heeft naar den pastoor te Doel geschre ven, doch dien was daar niets van bekend. Door dit geval kwam men tevens te weten, dat er nog een aantal andere kinderen in ons land spoorloos zijn verdwenen, naar wie nog steeds gezocht wordt. Zoo heeft de burgemeester van St.- Maartensdijk op zijn oproep om inlich tingen, omtrent dezen jongen, nog negen brieven ontvangen. Er zijn dus nog meer ouders, die verlangend naar de terugkomst van een verloren gewaand kind uitzien. Donderdag werd aan de D. Ct. ge schreven Het geval Reinier Koster is in een nieuwe phase getreden. Gisterenavond arriveerde te 's Graven deel de zoon van den burgemeester van Sint Maartensdijk, de heer J Polderman. Deze kwam in de eerste plaats als be langstellende, om te zien, hoe de jongen, di© ion liefderijk daar is verzorgd en naar wiens nerxomst door zijn vaaer met zooveel zorg was gespeurd, het maakte. Maar ook had de reis van den heer Polderman een ander doel, n l. om mede te deelen, dat namens de ouders van een vermisten jongen uit een Belgische gemeente, Reinier Koster zou worden bezocht. Werkelijk heeft dit heden plaats ge had. Te elf uur arriveerde n.l. de com missaris van politie uit Beveren Waes, bij Antwerpen. Op het gemeentehuis te 's Gravendeel heeft deze geconfereerd over de kwestie met den burgemeester van 's Gravendeel. Tegen den middag verschenen ter se cretarie Reinier Koster met zijn ouders en zijn oom A. van Waardenburg. De commissaris uit Beveren Waes vertelde, dat ongeveer een maand ge leden aldaar van zijn ouders is wegge- loopen de 12-jarige August Jan9sens. Ook aldaar was de aandacht gevallen op de publicatie van den burgemeester van Sint Maartensdijk, dat daar een knaap van ongeveer dien leeftijd zwer vende was aangetroffen. Om de zaak nader te onderzoeken was de commis saris heden te 's Gravendeel. Volgens hem vertoont Reinier Koster beslist gelijkenis met den vermisten August Janssens De taal, welke de jongen spreekt, is zuiver het dialect van Beveren Waes. Hij noemde het geval een bijzonder ingewikkelde kwes tie, welke door het gerecht onderzocht zal moeten worden. Te 's Gravendeel werd uit vertrouw bare bron nog het volgende meegedeeld: Dezer dagen vent in de Hoeksche Waard een handelaar in klompen, af komstig uit Antwerpen. Gisteren was hij te Westmaas en vernam daar wat te 's Gravendeel is gebeurd. Daarom is hij ook naar 's Gravendeel gekomen en daar hij den vermisten August Jans sens persoonlijk kent en diens ouders ook met den jongen geconfronteerd. Hij meende positief August Janssens te herkennen. Men ziet het, het geval wordt zeer ingewikkeld. Eenerzijds staan de talrijke personen, die beslist in den knaap Reinier Koster herkennen en daarvoor bijzonder sterke aanwijzingen hebben. Aan den anderen kant komt de twijfel nog om den hoek gluren en wordt versterkt door de verklaringen van den commissaris van politie uit Beveren Waes en den ventenden klompenhan delaar. We zullen dus kalm moeten afwachten welk licht door nader onder zoek in deze zaak zal worden ontstoken. prI^dikreijrtem, 18 Februari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. Van der Zanden te 's Gravemoer. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laats man. Werkendam vm. 9.30en nm.6u.ds. v.d.Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. K. Bakker van de Krim. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. Lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brum men, leer.-ouderling te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. (Polderlokaal) nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. uit Made. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. Leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden >MÏ%y beleefd verzocht de Predikbeurten vooral |ui*t en ttidis in te zenden. Kerknieuw*. Werkendam. Naar we vernemen hoopt de WelEerw. heer R. W. de Jong, predikant te Hoofddorp, 24 Maart a.s. zijn intrede te houden in de Geref. Kerk A, alhier. Aalburg- Ds. J. C. J. Trillaard, pre dikant der Ned. Herv. Gem. alhier, ontving een beroep naar de gemeente Oud-Vosmeer en naar de gemeente Hem en Dodewaard. Doeveren. Onze predikant, dsLans, zal waarschijnlijk 17 Maart zijn afscheids rede houden. Sprang. Dinsdag 20 Febr. e.k., des avonds half zeven, zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw optredends. J. H. F. Rename van Rijssen, met het onderwerp „De Kerk en de Sociale kwestie". Belangstellenden hebben vrijen toegang. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 15 Febr. 1912. Rijwiel zonder licht en art. 21 rijwiel- wet: P. J. v. d. Z., Amsterdam, f 5 of 3 d., f 10 of 5 d. Rijwiel zonder licht: H. R. v. H., Heesbeen, A. K., Woudrichem, ieder f 3 of 2 d. Wapenwet: J. v. D., Dussen, f 3 of 2 d. en geweer veib. verkl. Politieverord. Almkerk: F. v. M., Dussen, vrijspraak. Id. Wijk c.a.: M. A. V., Veen, f 1 of 1 d. Id. OudheusdenM. v. B., Oudheus- den, f 2 of 1 d. Id. Werkendam: W. W., de Werken, f3 of 2 d. en A. J. de V., Werken dam, f 5 of 2 w. tuchtschool. Nachtrumoer verwekken: A. v. W., H. A. v. d. P., M. v. D., P. v. d. B., Reu-iden vm- en nm* u* Rnij8ch v. Dugteren. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniënbroekgeen opgaaf. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. een predikant. Doeveren, geen opgaaf. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. lezen. Geertruidenberg, nm. 6 u. ds. Van der Wall Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Keek uit Zuilichem. Nwnwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijswijk, vm. 10 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u. ds. Pop. Uitwijkvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2