RON A CACAO. in Mandsjoerije heeft van den aanvoer der der keizerlijke troepen verlangd, dat deze zijn ambt zal overdragen, daar hij anders de stad Moekden met geweld zal nemen. De bevolking is onrustig; de handel staat stil. Plaatsellfk \leuw». Werkendam. Eergister ontving men hier de tijding dat de 17-jarige zoon van L. Kieboom, aan boord van zijns vaders schip plotseling te Buren was doodgebleven. Tot onderwijzeres aan de bijzondere lagere school, alhier, is benoemd mejuffr. Gijsbertse van Kollum. Woensdag aanstaande hoopt deChr. zangvereeniging „Hallelujah" haar tweede uitvoering te geven in de bijzondere school. De heer Huizinga heeft zijn lezing voor de Landbouwvereeniging „Werken dam en Omstreken", die bepaald was op 4 Maart a.s., door samenloop van omstan digheden moeten uitstellen tot een nader te bepalen datum. Alilikerk< Op Donderdagavond zal voor de Geref. Jongelingsvereeniging in de Geref. Kerk alhier optreden, ds. v. d. Velden van Kralingen. Onderwerp„Kleurenwereld in de Heilige Schrift". In de j.l. Maandagavond gehouden vergadering der Anti-rev. kiesvereeniging alhier, is besloten wegens overlijden van den heer B. Snoek, geen candidaat te stel len in de gemeenteraads-vacature. llieshosch- Het rietsnijden loopt dank zij het vrij gunstige weder, teneinde. Zoowel de hoedanigheid als de hoeveelheid, laat veel te wenschen over. Voor het mat- riet, meerendeels bestemd voor export naar het buitenland, worden hooge prijzen be steed. Het eerste soort wordt verkocht voor f 55 a f 60 per 100 bossen. Capelle. Naar we vernemen zal in 't café van L. F. van Dongen alhier, in den loop van een 14 dagen, het fanfaregezel schap „Sirena" uit Vrijhoeven-Cappel en de rederijkerskamer „Vriendentrouw" alhier, een uitvoering geven. Qeertruf den berg Woensdag 28 Februari a.s. hoopt de WelEd. Heer J. W. de Hoog, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren de betrekking van gemeente ontvanger aanvaardde. denderen. Vrijdag 16 Februari j.l. werd de jaarvergadering gehouden der coöp. stoomzuivelfabriek „Op Hoop van Zegen". Na opening door den Voorzitter en lezing der notulen brengt de Directeur der fabriek verslag uit over het jaar 1911. Hieruit bleek dat verwerkt werden 708 004 liter melk, waarvoor betaald werd f36.566.40. Gemid delde prijs per liter 5.165 cent. Gemiddeld vet 2.99 pCt. Gemaakte boter 24.728 K.G. Gefabriceerd werden 2723 Goudsche kazen en 1270 Friesche kazen. De onkosten be droegen per 100 L. f 1.125. Bruto-opbrengst alzoo 6.29 cent per liter. Een voordeelig saldo werd gemaakt van f721.52. Naar aanleiding hiervan neemt de Voor zitter het woord en zegt „Der gewoonte trouw, mijne heeren, willen wij na goed keuring onzer rekening een enkelen korten blik terugwerpen op het achter ons liggend jaar. Verre van gunstig voor den melkboer was 1911. Ernstige ziekte heerschte onder onze veestapel, terwijl bovendien de gras- groei onder het middelmatige bleef. Geringe melkgift was daarvan het gevolg en wel in die mate dat een derde minder liters melk aan de fabriek zijn verwerkt geworden dan andere jaren. Allerwege was behoefte aan melk en de daardoor ontstane concurrentie deed ons het zuivel van enkele losse leve ranciers verliezen. Zwarte wolken pakten zich nu en dan samen boven onze fabriek, doch ook mogen wij gewagen van verkwik kende lichtstralen, welke steeds den donker sten wolk omzoomden en belinten met een zilveren rand van blijde hope. Ons bestuur mijne medeleden mocht met commissarissen in eensgezindheid en goede harmonie de haar opgedragen taak verrichten. In de plaats van den heer Van Do veren wees uwe jongste vergadering den heerG. van Os als haar vertegenwoordiger aan. Wij heeten den nieuwbenoemden, gelijk wij in bestuurs vergadering reeds deden, ook van deze plaats welkom in ons midden. Laat ons als bestuur en commissarissen steeds onze roeping verstaan, het in ons gestelde vertrouwen niet beschamen, een voorbeeld gevend door woord en niet min der door daad aan anderen. Het is voor de eerste maal directeur Van Dam, dat wij U op onze jaarvergadering en laat 't mij terstond zeggen, met veel genoegen, mogen begroeten. Ook gij hebt in Uw eerste werkjaar de gevolgen van den min gunstigen zomer op zuivelgebied onder vonden. Maar 't mag gezegd: met vaste hand hebt gij onze fabriek geleid en beheerd. Uw stille werkkracht en ruimen blik heb ben het hunne bijgedragen om met het zoo trouw medewerkend personeel, onder den zegen van Boven het jaar 1911 te doen eindigen, met zulke gunstige cijfers als uwe heldere en duidelijke rekening en verant woording ons deed zien. Onze verwachting in U is niet beschaamd en 'k weet mij de tolk van allen wanneer ik U dank zeg voor uw betoonden ijver en accuraat beheer. En mijne medeleden, hebben ook wij ieder onze plicht gedaan tegenover onze coöperatie? Trouw geleverd, en toen con currentie ons beloerde, geen spijtzucht ge toond, maar ons dichter aaneengesloten, naar gelang 't gevaar van buiten ons meer bedreigde? Ik weet het en zeg het met bbjdschap; velen uwer gaven blijk van trouwe en echte coöperators te zijn. Moch ten wij het in dit jaar allen worden; zoo zullen de vruchten daarvan in rijke en ruime mate in de toekomst worden gezien, en ook de schoone spreuk aan ons bewaar heid worde: „Eendacht maakt macht". Bij de op 22 dezer onderhandsche gehouden aanbesteding, kleine verbouwing aan de stoomzuivelfabriek te Genderen, werd ingeschreven door A. Kramer, voor f 218, err H. Kleinloog voor f 177.70, beiden alhier. Den laagsten inschrijver is 't werk gegund. 's-füraveiiioer. In het belang eener goede volkshuisvesting en ter voorziening in het bestaande gebrek aan geschikte ar beiderswoningen, zal het Algemeen Armbe stuur op 4 Maart a.s., wederom overgaan tot de aanbesteding van een paar burger woningen. Dinsdagavond had alhier de eind- vergadering plaats van het Nutsdeparte- ment, waarbij rekening en verantwoording werd gedaan en de aftredende bestuurs leden Haartsen, Pieterse en De Jong werden herkozen. In de algemeene vergadering der tuin- en landbouwvereeniging, Donderdag avond gehouden, werd na vaststelling der rekening van den penningmeester en van het jaarverslag van den secretaris, wegens periodieke aftreding gekozen als secretaris de heer W. Nijenhuis, terwijl als bestuurs lid werd herkozen de heer J. A. van Alphen. Oameren. Bij de door M. v. Balle gooien gehouden aanbesteding van het bou wen van een woonhuis werd ingeschreven door A. v. Ek f 964, T. v. Willigen f 972 en J. G. v. Willigen f 1019. Aan den laagste werd het werk gegund. Herpt. De heer I. Ruijs Adrzn., al hier, is met algemeene stemmen benoemd tot lid van het Dagelijksch Bestuur van het waterschap „Herpt en het Herptsche Veld". lederhemert, (Noordzijde). Bij de Woensdag in café „Maasstroom" ge houden aanbesteding van een woonhuis voor den heer G. v. d. Kolk, werden 8 biljetten ingeleverd. Hoogste inschrijving f 5982; laagste f 5672. De gunning werd aan den laagsten in schrijver, den heer Mans te Andel, toege wezen. Aan den Raad dezer gemeente is een adres verzonden tot verbetering van salaris van het onderwijzend personeel. Daar de financieele toestand dezer gemeente niet rooskleurig is, bestaat er weinig kans, dat het minimum verhoogd zal worden. In navolging van andere plaatsen, om krachtig vee te krijgen, laat men ook hier des daags het jonge vee in de weide loopen. Op de uiterwaard loopen reeds en kele stuks uit den stal van Baron van Wassenaer. Nieuwemliik. We vestigen de aandacht op de uitvoering die het gemengd zangkoor „De Lolstem" heden Zaterdag avond in het instituutlokaal geven zal. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag te Rotterdam 584 eieren geveild. De prijzen waren 5 a 5j cent per stuk. Raamsrfoilk. Donderdag had de 8-jarige C. de Groot bij't haasje-over sprin gen 't ongeluk te vallen en den linkerarm te breken. Donderdagavond tegen middernacht hoorde de directeur der boterfabriek een verdacht geraas aan zijne woning. In de stellige meening met inbrekers te doen te hebben, loste hij eenige revolverschoten en doorzocht zijn woning en de fabriek. Geen spoor der inbrekers was echter meer to zien. Slecuwfjk. Op 25 Maart a.s., des voorm. 10 uur, zal te Almkerk eene stieren keuring worden gehouden. Sprang. Dinsdagavond kwam de dochter van J. M. tot de ontdekking, toen zij haar vader uit den slaap wilde wekken, dat hij den slaap des doods was ingeslapen. Veen. Het schoone weder der laatste dagen is oorzaak dat men reeds een begin heeft gemaakt om den akker te laten be spitten en is de tijd van de werkeloosheid voor den arbeider voorbij. Blijft het weder zoo aangenaam, dan zouden enkelen reeds het plan hebben een paar perceeltjes, welke warm gelegen zijn met aardappelen te be- pooten. De hoek nabij de tabaksfabriek van den heer J. levert nog steeds voor het pu bliek gevaar op. Deze week was er weer een ontmoeting tusschen een paar personen. Het gevolg was dan ook dat allebei spoedig over den grond tuimelden. Ook de fietsen wer den een weinig beschadigd. Het plaatsen van een waarschuwingsbord door het bestuur van den A. N. W. B. zou zeker groote diensten kunnen bewijzen. Waspik. Van de scheepswerf der Firma P. en A. Ru ij ten berg alhier is met goed gevolg te water gelaten de stalen sleep- kaan, groot 500 tonnen, genaamd „Rudolf' en gebouwd voor rekening van den heer J. van Drunen te Schijndel. De kiel zal worden gelegd voor een klipperschip, groot ongeveer 150 tonnen, te bouwen voor reke ning van den heer G. Vonk alhier. Op de door B. en W. alhier vast gestelde kiezerslijsten voor de Kamers van arbeid, voor het schoenmakersbedrijf komen voor 8 patroons- en 50 werkliedenkiezers. kerknieuws. Sprang. Dinsdagavond j.l. trad in het Ned. Herv. kerkgebouw op ds. J. Remme van Rijssen, met het onderwerp: „DeKerk en de Sociale kwestie". Na een inleidend woord toonde spr. aan, hoe de religie merkbaar terrein verloren heeft onder alle levensstanden. Vervolgens dat de kerk in deze niet vrij uitgaat, daar zij bij veel in gebreken is gebleven en alzoo haar medewerking verleende om den gods dienst te helpen verbreken. Den band die vele nog aan de kerk bond rafelde af en scheurde los. Zij letten niet op al wat in, om en tegen haar omging. Het ging haar als den adel bij Fransche revolutie. Zij be kommerde zich niet met datgene wat in het volk omging. Zorgeloos leefde zij voort. Zal Christus zijn gemeente niet in stand houden GewisDoch geeft ods dit recht ons in het star conservatisme te doen opsluiten. Spr. wees zijn gehoor op de plaatsen waar de eerste Christengemeenten bloeide en waar men thans zit in den donkeren nacht van het Mohammedanisme. Voor ons een wenk niet de hand in den schoot te leggen. God roept ons toe te zien. (Het verder gedeelte van het verslag heb ben wij moeten laten wegvallen omdat het te uitvoerig zou worden voor ons blad). PREDIkBEURTE^I, 25 Februari. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. lezing. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Arkel van Jutfaas. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, leer.-ouderling te Dordrecht. Aalst, nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen dienst. Dussenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. Heesbeen, geen dienst. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en Midi* in te zenden. Burgerlijke Mtand. Heusden, van 15 tot 22 Febr. Geboren Johanna Antonia Eliza, d. v. H. J. A. H. M. CrijDS en S. M. H. Clout. Werkendam, van 16 tot 22 Febr. Overleden: Anna Dirkje Kramer. 10 m. Brakel, over de maand Jan. Geboren Hendrik, z. v. H, W. den Hengst en E. van WijgerdenDirk Jan, z. v. D. van Wijgerden en M. van Wijgerden; Willem, z. v. H. van Mou- rik en C. de VriesChristiaan, z. v. W. Versteeg en N. den Tek Hendrik, z. v. A. van de Wetering en G. van Tongerloo levenl kind, mannelijk ge slacht, van W. van Kooij en J. de Vries; levenloos kind, mannelijk ge slacht, van S. Ermstrang en J. van Willigen. Overleden: Cornelia Stavast, 71 j., echtg. van J. A. van HemertAartje van den Eik, 87 j., wed. van A van de Wetering Arie van Wijgerden, 76 j., wedr. van J. de Jong en B. de Vries; Hendrik Veivoorn, 81 j., echtg. van T. van Daal en. Waspik, van 1 tot 15 Febr. Getrouwd: W. Leemput en A. M. KoolsJ. Wagemakers en Ch. A. Roovers. Geboren: Johanna, d. v. C. v. Beek en P. van Eersel; Maria Neeltje, d. v. J. N. Scholier en B. Vos. Overleden: MariannaPoppelier,81 j.; Maria Elisabeth van Hal, 47 j.Cornelia van den Hoven, 70 j.Petrus Theodo- rus Gijsman, 70 j.Cornelia Adriaua Smits, 39 j. Ingekomen van: Vught, M. Roosen- brand; Dordrecht, N. Dols. Vertrokken naar: Loon-op-zand, W. Mandemakers; Brussel, M. Ch. Pols; Zelhem, W. Sudderland. Geertruidenberg, van 1 Jan.14 Febr. Getrouwd: M. M. v. d. Clundert, 28 j. en Joha. R. M. Staal, 26 j.; Johs. van Zutphen, 32 j. en Joha. v. d. Valk, 36 j.; Johs. Segeren, 26 j. en M. E. Staal, 25 j. Geboren: Gijsberta, d. v. G. Henne- kes en J. v. Zetten; Adrianus Wouter Wilhelmus, z. v. A. van Tilburg en H. v. Herp; Wilhelmus Johannes, z. v. W. J. v. Blerck en M. Snijders; Wil- helmina Cornelia, d. v. J. B. Krols en P. M. v. d. PloegHendrik Albert Vic tor, z. v. L S. Snoek en H. G. F. J. ten Bruggencate. Overleden: P. van Vugt, 1 mnd.; Joha. v. d. Zee, 56 j.; Adrianus Smits, 2 mnd.; Johs. H. Mohr, 82j.; Christina J. Panser, 83 j.; Marinus Chr. Berende, 10 maanden; Hendrik Beljaards, 70 j., wed. v. J. v. Schijndel; Peter van Ga meren, 83 j., wedn. v. C. Heijmans. Ir gekomen van: Empel en Meerwijk, W. E. Janson en gezinHedel, Hen- drientje Quik. Vertrokken naar: Made c.a., A. M. H. Zijlmans; Breda, J. M. v. d. Kaa; Rotterdam, M. Goossens; Breda, W. C. Buwalda; Oosterhout, H. Blanken en dochter; Enkhuizen, J. A. Lugten; Oosterhout, M. E. Staal; Klundert, J. C. HuisveldsNijmegen, J. en G. Heger- waard. Almkerk, van 1 tot 15 Febr. Ondertrouwd: Jan Barend Branger, 25 j. en G. Ottevanger, 25 j. Getrouwd: J. Maaskant, 32 j. en H. J. Colijn, 26 j. Geboren: Neeltje, d. v. W. v. Wijk en E. VerwoestMaria, d. v. A. Vink en J. Daggelders Gijsberta Janna, d v. J. Pruijsen en M. Hak Hendrikus Jo hannes, z. v. H. Versteeg en J. Swart; Aart, z. v. W. H. v. Oudheusden. Overleden G. Besterveld, 84 j., wed. v. D. v. d. SteltM. v. Breugel, 71 jechtg. van J. Dekker. Ingekomen van: Rotterdam,G. Krab en gezin. Vertrokken naar: Bleskensgraaf en Hofwegen, F. M. Tamerus Rotterdam, G. Biesheuvel en gezin. Dussen, over de maand Jan. Ondertrouwd: Pieter van der Ven, 42 j. en Margaretha J. Stael, 37 j.; Gijsbert Boogaarts, 24 j. en Clasina Hoevenaren, 23 j. Getrouwd: J. van Dortmont, 61 j. en H. Willems, 51 j. Geboren: Cornelia A., d. v. A. Leeg- gangers en A. Vermonde; Johanna M. J., d. v. J. C. van Zon en G. Witlox; Johanna M., d. v. J. van Bergen en P. van Dortmont; Francicus, z. v. J. Roozendaal en J. van DoormalenJo hannes G., z. v. A. de Rooij en J. v. d. Mark; Petrus A., z. v. A. A. v. d. Pluijm en J. P. Heijmans; Wilhelmus J. C., z. v. A. A. Verhoeven en C.Th. Valk; Nicolaas H., z. v. N. H. van Boxel en G. de Wit; Catharina, d. v. Th. van Wijngaarden en J. Pruisen; levenloos kind van J. R. Rietra en B. E. T. Janssen de Poorter. Overleden: Leonardus van Stein, 3 j Bastiaan Bouman, 59 j.; JohannaM.de Waal, 15 m Arie Dekker, 19 j.; P. W. Kivits, 14 m. Ingekomen van: Goirle, J. W. Hees sels; Sas van Gont, J. S. Bruijne; Alm kerk, A. de Vette; Tilburg, A. M. van GerwenZevenbergen, B. Heestermans en J. F. van Honsewijk; Waspik, M. Boezer; Tongelre, J. E. Hoevenaren. Vertrokken naar: Tilburg, C. M. van Iersel; Stratum, J. W. Heessels; Door- werth, M. van Vark; Oudenbosch, A. M. SchellenkensRaamsdonk, C. J. van Dinteren; Sleeuwijk, A. van Hoven; Drunen, P. de Wit; Wierden, E. M. Evers; Raamsdonk, M. A. Schelle; Haar lemmermeer, W. de Peuter. De werken en Sleeuwijk, van 1622 Febr. Ondertrouwd: Adrianus Monshou- wer, 33 j en Anna Cornelia Kornet, 29 j. Vertrokken naar: Rotterdam, L. M. Kwantes. Hoewel pas sedert eenige weken in den handel, is nu reeds het aantal ge bruikers dat van Houten's „Rona" cacao verkiest boven vele andere soorten zeer talrijk. Het zal echter nog eiken dag grooter worden, want in „Rona" heeft men den juisten goed ontwikkelden cacao-smaak teruggevonden, zooals die ook eigen is aan het product van den uit vinder van cacaopoeder, aan de wereld beroemde van Houten's cacao. Daarbij is „Rona" cacao zoo krachtig dat men slechts weinig in een kop behoeft te doen om een krachtigen, smakelijken drank te hebben. In het gebruik is „Rona" daarom zoo goedkoop. Het staat reeds nu vast dat men na een geregeld gebruik niet meer met andere merken tevreden kan zijn. Ongetwijfeld wordt „Rona" de volksdrank bij uitnemend heid, ze is de beste cacao voor den prijs. Als genot- en voedingsmiddel is „Rona" cacao verre te verkiezen boven koffie en thee. 53iiinenland. De Provinciale Staten van Noord- Holland hebben Donderdag tot lid van do Eerste Kamer (vac.-Röell) gekozen den heer P. B J. Ferf, lid van Ged. Staten van Noord-Holland en afgevaar digde ter Tweede Kamer van het district Hoorn. Naar het „Soer. Hbld." verneemt, wordt dezer dagen te Soerabaja verwacht de resident van Bali en Lombok, H. W. Veenhuizen, in verband met op Lombok door inlandsche grooten ge pleegde knoeierijen. De justitie bemoeit zich reeds met de zaak. De Amsterdamsche recherche is er, zoo schrijft het Hbld., in geslaagd, de hand te leggen op Madlle. Annie Pascal, zich volgens haar visitekaartje noemende „journaliste", met adres in de Rue de Rivoli te Parijs, verblijf houdende te St. Job in het Goor bij Antwerpen, al waar zij zich aan de vliegkunst heet te wijden. Zij wijdt zich echter blijkbaar aan een andere kunst, nl. die van oplichterij, aangezien dit haar beroep is, gegeven het lij vige dossier, dat de Amsterdamsche politie over haar heeft bijgehouden. Madlle. Pascal had eenigen tijd ge leden de gelegenheid gehad te Ant werpen zich te laten voorstellen aan een bekend Amsterdamsch koopman, kunst- en sport-liefhebber. Zij trachtte daarna in Amsterdam bij hem toege laten te worden, teneinde de noodige fondsen te krijgen tot aankoop van een eigen vliegtoestel en van voldoende kapitaal, om zich als vliegster in te richten. Doch de financier wilde haar slechts te woord staan, mits zij voorzien zou zijn van een deugdelijke introductie door een te goeder naam en faam be kend staand persoon, die omtrent haar eigenschappen als vliegster zou kunnen getuigen. De vliegster zette daarop een machi natie op touw en wist na omwegen bij een Amsterdamsch journalist, die op vliegterrein geen onbekende is, een be hoorlijke introductie te verkrijgen, ten einde van dezen de gewenschte aanbe veling te verkrijgen bij den financier. Hier echter liep Madlle Pascal in de val, want de journalist meende, na de aviatrice journaliste verschillende vra gen gesteld te hebben, sterk te moeten twijfelen aan elk van haar twee hoe danigheden: immers zij bezat noch een brevet als vliegster en evenmin bezat zij een bewijs van identificatie als jour naliste. Zijn argwaan was dus gewekt; en ook kreeg hij voldoende zekerheid met een bedriegster te doen te hebben. Zoodat hij in de eerste plaats den Am- sterdamschen financier waarschuwde en tevens de politie van een en ander op de hoogte meende te moeten stellen. Madlle Pascal werd handig door de recherche aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar men reeds lont geroken had. En al heel gauw viel de aviatrice-journaliste door de mand. De naam Madlle Annie Pascal bleek valsch te zijn. Ze ontpopte zich als een onvervalschte Hollandsche, bij de politie welbekend onder haar naam G. H. Men verzocht haar allereerst de noo dige inlichtingen te verstrekken over een belangrijke poging tot oplichting, waarvan een notaris te IJzendijke on langs aangifte had gedaanen toen uit deze mededeelingen bleek, dat zij waar schijnlijk de gezochte was, werd zij op verzoek van de justitie te Middelburg daarheen gezonden, na bevel van de marechaussee te IJzendijke tot onmid dellijke aanhouding. Woensdag werd zij onder bewaking naar Middelburg overgebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld, in af wachting, dat rechtsingang tegen haar verleend zal worden. Uit het zich in het bezit van de Amsterdamsche politie bevindende dos sier slechts oen deel betreffend van de gevallen van oplichting, waaraan zij zich reeds heeft schuldig gemaakt blijkt, dat zij een gevaarlijke, slimme internationale oplichter van beroep is, die reeds sedert 1895 telkens met po litie en justitie in aanraking kwam, doch meestal tusschen de mazen van het net wist door te glippeneenige van haar bekendste oplichterijen pleegde zij onder de aangenomen namen van freule Van Bylandt en freule De la Court, terwijl zij indertijd in Apeldoorn een aanzienlijke kapitaal wist los te krijgen, benoodigd voor de stichting van een „Christelijk Sanatorium voor Zenuwzieken"dit geld maakte zij op, en toen het faillissement werd uitge sproken, wist zij te verdwijnen. Uit de papieren, die,op haar bevon den werden, bleek, dat zij een auto mobiel besteld had bij een Haagsche firmade auto was niet betaald, doch zij had den wagen, volgens haar opgave, reeds weer verkocht aan Henri Wijn malen. Uit haar portefeuille kwamen tal van krantenknipsels en foto's te voorschijn, die den indruk moesten maken, dat het Heusden, vm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. ds. Feijkes uit Genderen. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Lans üit Doeveren. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9,30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A.- Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen uit 's Gravemoer. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. lezen. Geertruidenbergds. James v. Lage-Zwaluwe. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 10 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Dekker uit Gameren. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijswijknm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2