DE VOLKSDRANK .De beste Aan hen wier maag ziek is. is bestemd om te worden: bij uitnemendheid. GOED en GOEDKOOP. 1 i si 1 Kg. 1.50 - 0.80 Turkije zijn weer eenige incidenten voorgevallen. Turksche grenssoldaten hebben op Bulgaarsch gebied een smok kelaar neergeschoten en toen zij het lijk op Turkschen bodem wilden over brengen, kwam het tot een gevecht van 2 uren met Bulgaarsche troepen. Den volgenden nacht deden de Turksche soldaten een aanval op den Bulgaar- scben wachtpost, waarbij 2 Turken op Bulgaarsch gebied werden gedood. riaat«elök Nieuws. lleustleii, 6 Maart. De heer P. Verhagen, Burgemeester van Woudrichem, candidaat voor de Provinciale Staten, trad Maandagavond in de zaal van den üeer Leestemaker op, om met de kiezers kennis te maken. Eene groote opkomst was tegenwoordig toen de spreker ten 7 ure het woord nam en dat volhield tot 8£ ure. In algemeene trekken, gaf hij een over zicht over zijn verledenniet verbloemende dat hij destijds, als openbaar onderwijzer, een ijverig socialist was en aanhalende hoe hij destijds tegen de heffing van tienden was opgetreden. Nu en dan liet hij de vergadering haar lachlust botvieren, als hij mededeelde op welke wijze hij in anonieme schrifturen was aangevallen, toen hij van richting was veranderd en, na als openbaar onderwijzer ontslag te hebben verkregen, twee jaar later tot het bizonder onderwijs was overgegaan, om eindelijk tot Burgemeester van Woudri chem te worden benoemd. Hij spaarde zich zelf niet in zijn vroeger verkeerd optreden en liet doorschemeren, dat zijne opleiding door een beslist liberaal onderwijzer veel had bijgedragen tot zijne vroegere vorming, die hij nu zelf als ver keerd brandmerkte. Hij gaf een overzicht van de visscherij en van den landbouw en veeteelt in deze streek en toonde vooral aan, dat een lokaal spoor of eene tram verbinding het Land van Heusden en Altena uit zijn geïsoleerden toestand zou helpen. (Wij schrappen natuurlijk alles ter loops aan. Een getrouw verslag zou alleen een courant kunnen vullen.) Van de gelegenheid tot het stellen van ▼ragen werd terstond gebruik gemaakt door den heer Prinssen, Hoofd der Openbare School te Haarsteeg en Leeraar aan de Normaalschool alhier. Spreker kwam er tegen op, dat het open baar onderwijs zou medewerken om socia listen te kweeken. Notaris Kalkman uit Woudrichem was geërgerd door het gezegde, dat men goed doet zich buiten de hulp van Notarissen en Advocaten te houden en deelde mede, dat hij zich eenmaal eene acte had gepas seerd, waarbij de heer Verhagen tegen woordig was en dit alstoen zonder hono rarium had gedaan. De heer den Broeker, Hoofd der Bijz. School te Genderen, laakte den inzender v. h. stuk in de Prov. N.-Brab., waarbij Lutclijfcheden worden genoemd en onder een initiaal wordt verscholen. Hij keurde echter af het niel samenwerken van de Anti-Rev. Kiesvereeniging te Sleeuwijk met de Centrale Anti-Rev. vereeniging te Wer kendam. De heer Verhagen stond alsnu ook elk der vragenstellers te woord; waarbij hij echter de gemakkelijkheid van spreken miste, die hem den geheelen avond had gekenmerkt. Nu, na 6 kwartier gesproken te hebben, was dit ook voor een gedeelte wel aan te nemen. Wij blijven in ons verslag geheel buiten elke partij. Wij houden ons standpunt vol en vermeenen ook in dit ons verslagje ge heel neutraal te zijn. Naar wij vernemen zal de heer Verhagen Dinsdag te Waalwijk en Woensdag te Vrij hoe ve-Capelle optreden. De maand Maart zet in met hare Maartsche buien. Zondagmiddag ten 3 ure werd het donker en doorkliefden bliksem flitsen de lucht, gevolgd door ratelende donderslagen, terwijl de regen in stroomen neerviel. In een boerenherberg eene schuilplaats zoekende, gaf een der bezoekers het bekende rijmpje ten beste: De eerste donder in Maart Pakt de elft bij den staart. Een ander wist een dito rijmpje, minder algemeen bekend: Als het dondert in de kale boomen, Komen spoedig hooge waterstroomen. Inmiddels klaarde het op en begon de zon te schijnen, waarop een derde bij over levering het rijmpje wist: Als de zon schijnt op een natten toren, Wordt alras een nieuwe bui geboren. Van den laatsten werd al spoedig diens „profecy" bewaarheid. De beide eerste voor spellingen kunnen we afwachten. Bij de op Zaterdag 1.1. door Notaris Van Gendt gehouden verhuring van de Kerkeweide, in de Zeggelaars, onder Hedik- huizen, was de opbrengst f 1894, tegen f 1822 in het afgeloopen jaar. Vergadering van den raad der Gemeente op Dinsdag 5 Maart 1912, des nam. ten l\ ure ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering; 2. Benoeming stembureau3. Voorstel B. en W. minnelijke schikking geschil met den staat: aangeplempt terrein; 4. Ingekomen stukken. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteeren de hulpkantoren werd gedurende de maand Pebr. 1912 in de rijks postspaarbank ingelegd f 17972.56£ en terug betaald f 9595.69. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5179. Werkendam. De vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, hoopt morgen avond te half acht precies, in deNutszaal, eene algemeene vergadering te houden. De agenda luidl: 1. Notulen der stichtingsver gadering; 2. Verslag van den Secretaris; 3. Rekening en verantwoording van den Penningmeester; 4. Verslag van den com missaris voor het marerieel5. Vaststelling der begrooting voor het loopende dienst jaar; 6. Verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer J. A. Quadekker. Het bestuur beveelt voor deze vacature aan de heeren J. A. Quadekker (aftr. lid) en P. Vervoorn beiden te de Werken; 7. Lezing met licht beelden van den heer J. C. Snouck te Amersfoort. Onderwerp: De lichamelijke ontwikkeling in verband met den al- gemeenen gezondheidstoestand van ons lichaam. Zooals we hier allen weten, wordt in den Biesbosch veel gestolen, vooral op Zondag, als de meeste arbeiders naar huis en de keeten verlaten zijn. Zaterdag 11. ge lukte het aan den onbezoldigden rijksveld wachter H. K%nt met eenige arbeiders twee keetendieven te pakken erl ze aan de politie alhier over te leveren. Men zegt, dat een der dieven van Sliedrecht is en pas uit de gevangenis ontslagen en de andere van Wijk bij Duurstede, 't Schijnen personen te zijn, die nog meer op hun kerfstok hebben. Ze werden alhier onder't raadhuis opgeborgen, wat natuurlijk veel volk trok. s-CSraveinoer. Door bet bestuur der tuin- en landbouwvereeniging zijn aan de leerlingen van den afgeloopen tuin- bouwcursus de welverdiende diploma's uit gereikt. De heer J. Zijl te Stadskanaal, ge meente Wildervank, heeft zijne benoeming als hoofd der openbare school alhier niet aangenomen. Door het hulptelegraafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 41 tele grammen, waarvan 12 zijn verzonden en 29 ontvangen. Op de Rijkspostspaarbank werden 30 inlagen en 15 terugbetalingen gedaan, respec tievelijk tot bedragen van f1682,30 en f724. Bij de Maandagavond door het Alg. Armbestuur gehouden aanbesteding van het bouwen van een huis met twee woningen is ingeschreven als volgt: Wed. F. Roovers en zn. te Waspik voor f 2504, C. Blom, 's Gravemoer f 2367, A. Roovers, Waspik f 2208,35, P. J. van Rooij, Dongen f 2105, A. van Alphen, Oosterhout f 2082, A. Broek hoven en Zn., Oosterhout, f '2081, J. de Jong, Oosterhout f 1995 en A. C. v. Rooij, Dongen f 1927. Het werk is den laagsten inschrijver gegund. Nieiiwendtjk. Vrijdagavond trad voor.de onderafdeeling Nieuwendijk en Om streken alhier op de heer Canegieter, dir. der R. E V. te Rotterdam. Spreker behandelde in korte trekken het ontstaan der V. P. N. In 1901 opgericht, telde zij op 1 Jan 1902 reeds 620 leden, welk getal thans gestegen is tot 24000. De V. P. N. geeft een orgaan uit waarin alles besproken wordt op het gebied van pluimvee- en konijnenfokkerij, geelt allerlei inlichtingen, verschaft broedeieren en veilt de eieren, waardoor de prijzen en de omzet zeer gestegen zijn. Werden in 1904 nog 50 millioen eieren ingevoerd, in 1911 was de uitvoer reeds gestegen tot een bedrag van f 5.800.000. Gewezen werd op het feit, dat de uitvoer van vee maar weinig méér was, nl. f 6.000.000. Daarna vroeg Spr.: Wat zal de V. P. N.. in de toekomst doen Met het oog op de groote uitbreiding wordt overproductie te gemoet gezien, maar geen nood, dan maar export naar het buitenland, vooral naar Londen, waar nog genoeg omgezet kan worden. Met een woord van opwekking tot samen werking eindigde Spreker deze leerzame causerie. Hierna werden nog enkele vragen gedaan en door den Spreker beantwoord, waarna de Voorz. den Spreker den dank der vergadering overbracht. Aan belanghebbenden zij nog medege deeld, dat W. H. van Helden secretaris is van de afdeeling alhier, bij wien alle in lichtingen te verkrijgen zijn. Vrijdag trof G. de Hoog alhier een ernstig ongeluk. Terwyl hij bezig was met het laden van hout in het ruim van een schip, viel er een ijzeren gebint naar bene den en kwam terecht op zijn hoofd, waar door de kaak werd verbrijzeld en een stukje van zijn tong verloren ging. Neclerheiuert. Groot was de be langstelling in het zilveren ambtsfeest van den godsdienstonderwijzer, den heer D. Cle- wita. Maandagmorgen ging de commissie naar d;ens woning om aldaar het huldeblijk der inwoners aan te bieden bij monde van den EdelAchtb. heer burgemeester, die in een treffende toespraak den jubilaris een prachtige mahoniehouten kast met 6 stoelen aanbood. Van het classicaal bestuur was een keurig eikenhouten tafel gezonden. Van Baron van Wassenaer, heer van Nederhemert, een gemakkelijke fauteuil. Ook de jonge- lingsvereeniging vereerde haar voorzitter met een sierlijk cadeau n.l. een pendule met candelabres. Terecht mag men zeggen dat deze dag voor den heer Clewits tot een onvergetelijken is gemaakt. Capellc. Het in een ander blad voorkomend bericht, dat ds. J. J. Ruijsch alhier, eerlang zijn emeritaat zal aanvragen, kan met beslistheid worden tege gesproken. Genoemde predikant zal volgens zijn bewe ring, zoolang zijn gezondheid het toelaat, Gods woord van den kansel blijven ver kondigen. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat de zaken van de firma Sneep Co. alhier, zoo'n omvang aan gaan nemen, dat genoemde firma zich genoodzaakt heeft ge zien, een tweeden auto-vrachtwagen aan te schaffen. De zaken dier firma gaan nog steeds met reuzenschreden vooruit. Dat zij nog meer moge bloeien, daar dat zeer ten goede komt aan de Capelsche nijverheid. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand Febr. j.l. ontvangen 26, verzonden 7 telegrammen. Zaterdagavond j.l. gaf de muziek ver eeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, een zeer goed geslaagde uitvoering. Het programma werd zeer goed ten einde ge bracht. Ruim 11 uur keerde een ieder, zeer voldaan huiswaarts. Italliloiliënbroek. Naar we ver nemen heeft de heer Adr. de Graafif Hzn., benoemd tot lid van het Burgelijk Arm bestuur alhier, deze betrekking aangenomen. I)rougeleli. Door den heer A. B. van Gooi te Dussen, zal alhier van rijks wege een landbouwcursus voor boeren meisjes worden gegeven. *Vrf| hoeve ii-Cappel. Gedurende de maand Februari werd in de- rijkspost spaarbank alhier ingelegd een som van f 2429.20. In hetzelfde tijdvak werden op het hulptelegraaf en telefoonkantoor 54 telegrammen behandeld, waarvan 31 ver zonden en 23 ontvangen, terwijl er 43 ge sprekken zijn gevoerd en 4 telefoonoproep berichten zijn ontvangen. Woiulriclicin Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Febr. in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4405.88 en terugbetaald f 6304.41. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2436. W(jk. Zaterdagmorgen sloeghetpaard van den landbouwer J. V., plotseling op hol, rende in woeste vaart de veerstoep af en sprong met de kar achter zich in de Maas waar het in de diepte verdween. Na een uur lang gedrecht te hebben kwam het dier plotseling boven water, en werd toen met vereende krachten levenloos op den wal getrokken. Het dier schijnt in het tuig verward te zijn geweest, waardoor het zwem men niet mogelijk was. Kar en tuig waren niets beschadigd. Naar men verneemt zijn bij den heer v. d. H. reeds enkele malen kippen ont vreemd; of hier dieven of mogelijk honden aan her werk zijn geweest is nog niet met zekerheid te zeggen. Door den koopman A. K. alhier, is te 's-Bosch een varken afgeleverd, wegende het buitengewone gewicht van pl.m. 550 p. Btnamsrioiik. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Febr. 1912 in- gelegdüf 9764,40en terugbetaald f6887,69. Laatste boeknummer 4903. Sprang. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op 's rijks postspaarbank ingelegd f 1576,57 en terug betaald f 1550.43. Terwijl de schoenmaker H. v. B. op een plankje zijn mes aansloeg, Kwam dit in zijn been terecht. Door een geneesheer werd de gapende wonde gehecht. Bij het snoeien van boomen, kreeg de landbouwer Q. alhier, met zulk een kracht een tak op zijn hoofd, dat hij in bewusteloozen toestand werd opgenomen. De ontboden geneesheer constateerde dat zijn toestand niet zonder zorg was. Gelukkig is deze thans vooruitgaande. Minnenlaind. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De toevoer van rundvee op de markten wordt grooter, maar de handel is tamelijk lusteloos. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7284 ct., 2e quali- teit 6272 ctper K.g., melkkoeien f 135 Èt f 230, neurende f 125 f 225, guste f 110 f 220, pinken f 60 k f 88, kalve ren f 16 k f 35 per stuk; vette varkens 58 66 ct., voor uitvoer 56 58 ct., vette kalveren 57 k 64 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 58 f 80,1 drachtige gelten f f schottelingen i f20 l f 36, biggen f7 k f 12, weide- schapen 1 14 f 25, luxe-paarden f 525 f 6~0, werkpaarden 1ste kwaliteit f 325 f 455, 2e kwaliteit f 220 k f 340, twee- en-een-halfj arige f 200 k f 250, anderhalf- i jarige f k f per stuk. Kerknieuws. Nederhemert. De Weleerw. heer J. van Voorst Vader, beroepen predikant alhier, zal den 12den Mei zijn intrede houden, na des morgens bevestigd te zijn door ds. Oorthuis, predikant te Rotterdam. Vrijdagavond heeft mr. Troelstra in de Stadsgehoorzaal te Leiden over zijn pensioen motie gesproken. De heer Wijn koop kwam in debat. Nadat deze on geveer 25 minuten gesproken had, ver zocht de voorzitter hem datgene, wat hij verder te zeggen had, samen te vat ten, daar hem nog slechts 5 minuten kon worden toegestaan. De heer Wijn koop weigerde rondweg met 5 minuten genoegen te nemenik zal, riep hij uit, spreken, zoolang als ik verkies. Dit ver oorzaakte een groote beweging in de geheel gevulde zaal. De voorzitter beklom het podium, en, toen Wijnkoop bij zijn eisch bleef vol harden, werd hem het woord ontnomen. Onder protest van den voorzitter wilde Wijnkoop voortgaan, waarop een der toehoorders het podium besteeg, Wijn koop beetpakte en hem wilde verwij deren. Een worsteling was hiervan het gevolg, en weldra zag men Wijnkoop, den voorzitter, mr. Van Eek, en enkele anderen op het podium aan het scher mutselen. Een inspecteur van politie en een tiental agenten en rechercheurs verschenen op liet tooneel en spoedig was aan het handgemeen een eind ge maakt. Wijnkoop wilde echter uitspre ken. De inspecteur kondigde van het podium aan, dat, indien de vergadering zich niet rustig hield, hij haar zou ont binden. Toen kwamen de gemoederen tot bedaren, en Wijnkoop vergenoegde zich ten slotte met 10 minuten, waarin hij mr. Troelstra hekelde naar aanlei ding van diens optreden in de Tweede Kamer in verband met de zeelieden- staking. Mr. Troelstra verdedigde zich tegsn de woorden van den heer Wijnkoop, voorzoover deze hem een onoprechte houding bij de behandeling van de zee liedenstaking in de Tweede Kamer ver weten had. Voor het overige zag hij van repliek af, met de verklaring, dat hij nooit of te nimmer meer in een vergadering zal optreden, waar Wijn koop als debater wordt toegelaten, en dat hij met dezen nooit meer iets te maken wil hebben. Wijnkoop trachtte nog telkens te interrumpeeren, doch zijn woorden wer den door een ho-geroep van de verga dering overstemd. Het was reeds middernacht, toen de vergadering uiteenging. Italianen in de Limburgsche mijn streek. Men meldt aan de L. K. Door de directie der steenkolenmijn te Palenberg bij Ubach (Pruisen) ig de boerenhofstede genaamd De Kruisstraat te Rimburg, gemeente Ubach over Worms, aangekocht. In den loop van dit jaar zal in de bij de hofstede behoorende weilanden gelegen op Hollandsch grondgebied door de Palenbergsche mijn een kolonie gebouwd worden, waar ruim 700 Ita- liaansche mijnarbeiders onderdak zullen vinden. Laatstleden Zondag heeft het gehucht Rimburg, dat uit circa 300 inwoners bestaat, meest tot den boerenstand be hoorende, reeds bezoek gehad van een 80-tal Italiaansche arbeiders. In een herberg werd ruzie gemaakt. De Italianen namen uit ons land een flinke hoeveelheid jenever mede naar Duitschlandde Duitsche douanebe ambten stonden machteloos tegenover de bende er werd 7an weerszijden met d? wapenen gevochten. De Italianen trokken Pruisen binnen onder het zingen van het refrein: Wij zijn Italianen en geen Pruisen. De officier van justitie te Arnhem heeft alle stukken, de te Wageningen in beslag genomen prentbriefkaarten betreffende, gesteld in handen van den ambtenaar van den amtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Wage ningen. De boekverkooper Elberg zal worden vervolgd wegens het étaleeren van enkele der bij hem in beslag ge nomen kaarten, op grond van art. 451 bis van het Strafwetboek. De bedoeling is een uitspraak in hoogste ressort le ver krijgen. Voor het uitstallen van Het Leven wordt geen vervolging ingesteld. Onder dagteekening van 29 Februari wordt uit Peking aan de Agence d' Extré me Orient geseind: Joeansjikai ontkent, dat er sprake is van eenige vijandige daad tegenover Néderland of Nederlandsch-Indië, naar aanleiding van de gebeurtenissen te Soerabaja. De te Nanking heerschende beroering is gewetttgd door het gekrenkte nationaliteitsgevoel en door de belang stelling, die de toestand der Chineezen op de eilanden van het Zuiden (de Indische archipel) opwekt. Ook hoopt Joeansjikai, dat de Nederlandsche re geering aan de Chineezen een billijke behandeling zal verzekeren en dat zij er met kracht naar zal streven, de moei lijkheden op vriendschappelijke wijze uit den weg te ruimen. In dezen geest zal Joeansjikai zich vriendschappelijk tot de Nederlandsche regeering wenden, want hij moet reke ning houden met het belang der Chi- neesche onderdanen en met de open bare meening; hij wenscht echter niet minder van harte, dat de goede betrek kingen tusschen de twee landen zich zullen ontwikkelen. Ook is er geen sprake van, dat de gezant van China te 's-Gravenhage, zal worden terugge roepen. Na afloop van den eersten termijn van voorloopige hechtenis (zes dagen) heeft de rechtbank te Heerenveen de hechtenis van ds. E., van Oosterzee, met dertig dagen verlengd, met last tot verdere instructie. Naar het Nwsbl. v. Fr. verneemt, heeft de verdachte bij de verhooren op verschillende punten zichzelf tegenge sproken. Een groot aantal menschen die aan de maag lijden, lijden nutteloos. Zij kunnen genezen worden. Iets meer op lettendheid in de keuze van het voedsel en een goed middel om de organen le versterken, dat is al wat zij noodig hebben. De verschijnselen der maagziekten zijn zeer afwisselend. Sommige personen kunnen niet genoeg naar hun zin eten aan anderen daarentegen is het gezicht van eten ondragelijk. Dikwijls onder vindt men een gevoel van zwaarte op de borst, een indruk van verzadiging in de keel. Somtijds drukken gassen in de maag opgehoopt het hart samen en doen den zieke gelooven dat hij een hartziekte heeft. De schele hoofdpijn is een dikwijls voorkomend en gevreesd verschijnsel. Een teere maag heeft zeker behoefte aan een uitgezocht voedsel, maar de natuur heeft nooit ingesteld dat het voedsel moet verteerd worden alvorens te zijn gegeten. De maag heeft alleen behoefte te worden geholpen en versterkt oiu haar werk te doen en wat noodig is, dat is niet een verteerend gistmidael, maar 'n versterkend middel. De spijsvertering staat onder den in vloed van het bloed en het zenuwstelsel, en de geneeskundige wetenschap heeft nooit een beter versterkend verterings middel voortgebracht dan de Pink Pillen. Uit Zwolle hebben wij den volgenden brief ontvangen van Mej. J. Feith, geb. Bokhorst, oud 46 jaren, 13 Nieuwstraat. „Ik heb het genoegen u te berichten dat ik zeer goed van mijn slechte maag genezen ben door de Pink Pillen. Mijn maag heeft mij zeer langen tijd doen lijden. Ik was zoo slecht dat ik mijn eten niet meer verdragen kon en wan neer ik mij uit noodzaak dwong te eten, dan kreeg ik brakingen. Ik had dikwijls duizelingen en walgingen en was ver plicht te bed te blijven. Na zonder succes vele geneesmiddèlen te hebben gebruikt, heb ik den goeden inval gehad uwe Pink Pillen te nemen, en het is alleen dank zij deze pillen dat ik van mijn slechte maag ben kunnen genezen." Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Itstrgerlüke Stand. 's Gravemoer, over de maand Febr. Getrouwd: D. van Gameren, 24 j. en E. de Geus, 26 j. Geboren: Marinus Antonius, z. v. K. Mouthaan en E. van Iersel; Gerardus Leonardus Josephus, z. v. G. Snels en A. C. A. van Sprang; Neeltje Johanna, d. v. a. H. van Gooi en M. Rosenbrand. Overleden: T. A. Klop, 4 mnd. Ingekomen van: Princenhage, E. de Geus; Deventer, W. M. Nijenhuis; Ruwiel, J. Bakkeren; Raamsdonk, L. Heurter. Vertrokken naar: Woensel, J. van Dongen; Oud-Beijerland", D. de Geus; Waddinxveen, J. van Beugen; Breda, E. de Geus; Raamsdonk, M. D. v. d. Meer; Hooge- en Lage-Zwaluwe, J. A. Tavenier, M. A. Maarleveld, W. en J. A. Tavenier en M. F. J. Maarleveld. Almkerk, van 16 tot 29 Febr. Getrouwd: J. B. Branger, 25 j. en G. Ottevanger, 25 j.; C. T. van Her wijnen, 27 j. en T. van Oudheusden. Geboren: Maria Klazina, d. v. W. de Peuter en H. Donkersloot; Teunis, z. v. L. Bras en H. van Andel; Marius Johannes, z. v. M. Kolff en J. Kleijn. Vertrokken naar: Dordrecht, T. de Pender; Vuren, L. van Westenbrugge. Ingekomen vanZevenhuizen, W. H. van Oudheusden; Gorinchem, H. van Wijk; DeWerken en Sleeuwijk, C. Bras. Drongelen, over de maand Febr. Geboren: Teunis, z. v. J. Schilders en S. van den Assém; Antonia, d. v. T. J. van Beusekom en D. in 't Veld Megchelina, d. v. G. de Haan Gz. en J. Colijn; Levenloos aangegeven kind van A. Vos en C. W. Nieuwkoop. tftarkcberichteu. U - - VOEDEND en GEMAKKELIJK VERTEERBAAR VqKcr. f 0.42£ VlO 0.18 tV ERKEN DAM. De letting der boter it dete week op de markt 75 ett., in de winkelt dut 80 eti. per half kilo

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2