Schriftelijke opgaven van het toe latingsexamen tot de Rijksnor maallessen te Heusden. Plaatseltfk Nieuws. ISeusdeu, 9 Maart. Het dept. Heusden v. d. Maatscb. tot Nut van 't Algemeen hield Donderdag 11. hare laatste openbare vergadering in dit seizoen. In dpze vergadering trad een spreekster op van het Hoofdbestuur, nl. mevrouw Van den Berg van EyeingaElias, waarvan de toegang ook voor niet-leden was opengesteld. Tot onderwerp was gekozen: „Romanti sche kinderen". Wat zal dat zijn, vroeg menigeen zich af en het antwoord werd ge geven in, zooals de spreekster het noemde „de Eeuw van het Kind". In eene goed doorwrochte rede, werd aangetoond hoe Rousseau reeds in 1780 voor het eerst in geschriften meer aandacht aan het kind is beginnen te schenken, hoe Duitsche schrij vers hem daarin hebben gevolgd, hoe Mul- tatuli met zijn „Woutertje Pieterse" de romantische fantaisie van kinderen meer op den voorgrond bracht, hoe Busken Huet, lator Hoffmann in Duitschland en eindelijk Fred, van Eden in zijn „Kleine Johannes" het kind op het voetstuk heeft geplaatst. (Het laatste van Van Eden was wel wat hoogdravend, zooals diens geschriften ge woonlijk zijn.j Voor hen, die het geheel gevolgd hebben, zat er, zoowel voor opvoeders als ouders, veel leerrijks in het gesprokene. Het moet ons echter van het harte, dat het geheel soms wel wat taai werd, om te volgen, vooral nu alles werd gelezen. Eene goedgekozen variatie was destrijk- muziek, gegeven door den heer S. Spiero als violist, de heer A. Busch als violoncellist, geassisteerd door eene piano, welk instru ment wel wat te wenschen overliet. Bizonder keurig was het „Ave Maria" door de viool vertolkt, onder steun van den cellist, die, hoewel nog zeer jong, dit in strument eveneens keurig bewerkte. Ook het intermezzo uit de „Cavalleria" was prachtig, dat later nog werd herhaald. Toch moest de stemming wat opgewekt worden en daarin slaagde de muziek bizon der. De viool werd meesterlijk bespeeld, zooals we dat van den heer Spiero kunnen verwachten en toen hij later sprongen en galoppades op zijn instrument maakte, bracht hij zoo'n vroolijke stemming te weeg, dat de Voorzitter met recht kon spreken van een geslaagden avondtoen hij de vergadering het „tot weerzins" toeriep in het dienstjaar 1912'18. Werkendam- Donderdag 11. hield de vereeniging „het Groene Kruis" alhier, haar eerste algemeene vergadering. Devoorz., de heer H. J. Groote Balderhaar ten Velde, deelde bij de opening mede, dat reeds een druk gebruik wordt gemaakt van het aan wezig materieel en dat steeds meer personen als lid toe treden, waaruit blijkt, dat de vereeniging in eene behoefte voorziet. Na leting der notulen van de stichtingsverga dering en het verslag van den secetaris over het afgeloopen jaar, welke bij ontsten tenis van den secretaris, die verhinderd was door den voorz. werden voorgelezen en nie mand aanleiding gaven tot op- of aanmer kingen, deed de penningmeester rekening en verantwoording van het finantiëel beheer, waaruit bleek, dat van de 415 leden slechts ontvangen was aan contributie f 816.55 (wat den penningmeester deed hopen, dat de contributie door velen zou worden ver hoogd) en uitgegeven: lo. aan stichtings- kosten f 67.70, aanschaffing verplegings- materieel f 202,75 en aan drukwerken, porto's enz. f 18.735 of samen f289.185, zoo dat nog resteerde f 27.365, waarvan echter nog pl.m. f 10,moesten worden uitgege ven en dus het feitelijk batig saldo zou worden f 17.365. Het een en ander werd nagezien en in orde bevonden door de hee- ren P. Baggerman, P. H. Oldemans en W. Kieboom. De voorz., zelf commissaris zijr.de over het materieel, bracht daarover verslag uit, waarna de begrooting voor het loopend jaar in ontvangst en uitgaaf werd vastgesteld op f 320.—. Hierna werd tot bestuurslid herkozen de heer J. A. Quadekker, met 75 van de 112 uitgebrachte stemmen. De heer P. Verdoorn vereenigde op zich 20 stemmen, terwijl 17 stemmen van onwaarde werden verklaard, wat den heer J. de Klerk de vraag ont lokte, op welken grond de op diverse per sonen uitgebrachte stemmen ongeldig wer den verklaard, daar het reglement spreekt van een aanbeveling door het Bestuur en niet van een voordracht, wat de voorz. na lezing van 't reglement beaamde en in 't vervolg zou zorgen, dat de namen, ook van de gestemden buiten de aanbeveling zouden worden aangeteekend. Op den uitslag der stemming zelve hadden de stemmen, buiten de aanbeveling uitgebracht, geen invloed gehad, waarover dan ook geen kwestie was. De huishoudelijke zaken hiermede afge loopen zijnde, werd het woord gegeven aan den heer J. C. Snouck, van Amersfoort, die tot onderwerp had „het nut dtr licha melijke ontwikkeling in verband met den algemeenen 'gezondheidstoestand van ons lichaam". Op duidelijke en eenvoudige wijze behandelde de spreker zijn onderwerp, dat in vele punten een herhaling aanbood van wat vroeger hier reeds was verkondigd, door anderen, doch desniettemin, tot op- frissching van 't vroeger gehoorde, niet overbodig mocht genoemd worden. De hoofdsom van 't verhandelde kan voor ieder samengevat worden in: zorg voor licht, lucht, beweging, zindelij Ichoid en goed voedsel, van 't laatste vooral mag niet meer gebruikt worden dan het lichaam kan verwerken, en voor de dames boven dien in het bijzonder „draagt geen cor- setten". Het eeD en ander werd met licht beelden aanschouwelijk voorgesteld. De voorz. was de tolk der vergadering toen hij den spreker dank bracht voor het medegedeelde, waarna hij, daar niemand meer iets had te vragen of in het midden te brengen, de vergadering sloot. Capelle. Bij het op jl. Dinsdag bij A. van der Haart alhier gehouden biljart concours is de prijs, een jong varken, ten deel gevallen aan A. van Zeist uit de Nieuw- straat. Naar vre vernemen is jl. Woensdag een wielrijder, waarschijnlijk door den ko lossalen wind, met zijn stalen ros terecht gekomen in den vrij diepen sloot langs den Vaartkaut. Een nat pak was het gevolg er van. Gameren. Tot directeur der nieuwe zang vereeniging „de Lofstem" is gekozen de heer W. Timmer. Is er ergens behoefte aan woningen, dan is het wel in deze gemeente. Komt er een vertrek leeg, dan zijn er onmiddellijk vele liefhebbers voor. Geschikt bouwterrein ligt er genoeg, doch is niet onder ieders bereik, zelfs niet tegen hoogen prijs. Nu hadden een viertal ingezetenen zich tot het bestuur der Ned. Herv. kerk gewend met het verzoek een stuk grond in het centrum van het dorp te mogen koopen en daarop is jl. Dinsdag gunstig beschikt, zoodat, naar het plan bestaat, daar vier nieuwe huizen zullen verrijzen. Genderen. Zondag 10 Maart a.s. hoopt voor de C. J. V. „Excelsior" op te treden de sergeant D. v. d. Meeberg met het onderwerp: „De Nationale Christelijke Onderofficieren-Vereeniging en het Leger". De vergadering zal gehouden worden in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Vooral voor belanghebbenden en ouders een belangrijke vergadering. Aanvang 6 uur, toegang vrij. (blessen. Het inschrijvings-register voor de Nationale Militie lichting 1913 is alhier voorloopig gesloten met 5 ingeschre venen. Het herhalingsonderwijs dat alhier 1 November 1911 met 11 leerlingen aanving, is in de afgeloopen week met 10 jongelingen geëindigd. 's Grave in oer. Ten oosten der Vaart staan wederom honderden bunders land onder deze gemeente, Waspik en Ca pelle onder water. Is dit om dezen tijd des jaars reeds erg voor het hooiland, erger nog is dit voor de zuidelijk gelegen bouwlanden, tuinen en boomgaarden. Het bestuur der tuin- en landbouw vereeniging stelde daarom het vorig jaar pogingen in het werk om van de regeering gedaan te krijgen om ook in de wintermaanden de Keersluis te laten werken. In verband daarmede had er Don derdag eene conferentie plaats tusschen den heer ingenieur van 's-Rijks Waterstaat, den Rijkslandbouwleeraar en den burgemeester dezer gemeente als voorzitter der vereeniging. Tal van personen waren eveneens samen gekomen om voor hunne belangen te pleiten. Moge er succes opvolgen, want de toestand is inderdaad onhoudbaar. Nieuwen «lijk. Door de onderafdee- ling der V. P. N. alhier zijn Dinsdag 2451 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3£ tot 4ct. per stuk. Aanstaande Zaterdagavond hoopt de Chr. Schoolvereeniging hare gewone jaar vergadering te houden. De secretaris-pen ningmeester zal dan verslag en rekening doen, terwijl de heer F. Wisse eene lezing zal houden. De Chr. zangvereeniging „De Lof- stem" heeft besloten a.s. Woensdagavond in het instituutlokaal hare gewone nafeest te houden. Woensdagavond vierde de Chr. jonge- lingsvereeniging „De Zaaier" haar jaarfeest. Ondanks het zeer ongunstige weder was er nogal bezoek. De zusterverenigingen van Almkerk, Sleeuwijk, Vrij hoe ve-Capelle en Werkendam, benevens de knapenvereeni- ging alhier, hadden afgevaardigden gezon den. „De Zaaier" mag zich in tamelijken bloei verheugen. Het ledental is van 31 tot 35 gestegen, heeft over de 425 boeken en wordt door 45 personen geldelijk gesteund, 't Feest werd opgewekt gevierd; ter afwis seling werden samenspraken enz. gehouden. Te ruim 12 uur werd het feestelijk samen zijn, hetwelk door den eere-voorzitter, ds. Goedbloed, geopend en geleid was, door den voorzitter, L. Branderhorst, op gebruikelijke wijze gesloten. Poecleroofjen. Bij den landbouwer H. Th. v. d. V. alhier, is een prachtig ge- teekend zwartbont merrieveulen geboren dat heel wat bekijks heeft. Stauuisdoiik. Aan de boterfabriek is in Februari verwerkt 189.355^ L. melk. Raanii(lonk§veer. Naar wij ver nemen is onze dorpsgenoot, schipper V„ d'e eenigen tijd geleden door een laaghartig persoon zoo deerlijk werd mishandeld, thans weder teruggekeerd uit het ziekenhuis te Breda, waarin hij om zijne gapende hoofd wonden moest worden opgeoomen. Sleeuwijk. Bij de Rijkspostspaar bank werd over de maand Februari inge legd f 695.50 en terugbetaald f 385. Behan delde telegrammen bedroeg 58 ongevoerde gesprekken 85. Veeo. Vrijdag en Zaterdag zullen alhier in de muziekzaal van den heer J. een paar voorstellingen gegeven worden met eene bioscope. Naar men verneemt is een bezoek naar dit amusement ruimschoots de moeite waard. De firma uit Rotterdam welke dit exploiteert, heeft reeds hiermee in de omgeving veel succes gehad. Over het telefoonkantoor werden over de maand Februari 45 telegrammen be handeld, waarvan 25 werden verzonden en 20 zijn aangekomen. Bij Kon. besluit van 1 Maart 1912 is aan R. J. van Doveren, burgemeester, dezer gemeente en onlangs benoemd tot tijdelijk secretaris van Veen, toestemming verleend om in Wijk te blijven wonen. Waspik. Op 10 April a.s. zal in deze gemeente eene verkiezing plaats hebben voor de Kamers van Arbeid voor het schoen makersbedrijf. Gekozen moeten worden 5 leden-patroons en 5 leden-werklieden. Tijdens den storm in de laatste dagen is alhier in Waspik-boven een leegstaand huisje omgewaaid. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Vergadering van den Raad der gemeente Heusden, op Dinsdag 5 Maart 1912, des avonds te 7£ uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter: burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer H. J. v. Eggelen. Na opening der vergadering door den voorzitter leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. De voorzitter doet daarop mededeelingen betreffende een schrijven aan den directeur- generaal der Posterijen en Telegraphie, om ook de posttram van een wagen te voorzien tot vervoer van passagiers. De heer Van Andel had in een vorige vergadering den wensch uitgesproken, om met de posttram ook reizigers te vervoeren. Volgens dit schrijven moet het gemeente bestuur zich wenden tot den Inspecteur der Posterijen, om deze zaak in orde te brengen. Tot le lid van het stembureau wordt de heer G. v. Everdingen benoemd met 4 stemmen tegen 3 stemmen op den heer De Jongh. Tot 2e lid de heer De Jongh met 6 stemmen tegen 1 stem op den heer Van Andel. Tot plaatsvervangend lid van den heer Van Everdingen, wordt benoemd de heer Prins met 5 stemmen, terwijl op de heeren Veerman en Van Andel ieder 1 stem werd uitgebracht. Tot plaatsvervangend lid van den heer De Jong werd t benoemd de heer Van An del met 4 stemmen, tegen 2 op den heer Veerman en 1 op den heer Vos Thans komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot minnelijke schikking in een geschil met den Staat der Nederlanden over een gedeelte van het aangeplempt ter rein, liggende tusschen den hoogen Maasdijk en de Bergsche Maas. De voorzitter laat een kaart, welke de situatie van dit terrein bevat, onder de leden circuleeren en deelt mede, dat in 1804 nieuwe kaarten zijn gemaakt en peilingen gehouden. De ontvanger der registratie en domeinen gaat slechts met deze officiëele kaarten te rade. Doch genoemde kaarten strekken niet in het belang van onze ge meente. Na 1880 is de grond weggeschoven en waren de bermen nooger. Op het terrein had men een aanlegplaats der stoom booten, een café, een lood*, een opslagplaats van steenkolen. Tusschen den dijk en deze ge bouwen lagen nog mestvaalten. Langs het Heusdensche gat veel rietgewas, dat bij hoog zomerwater onderliep. De bermen zijn door ons verhuurd voor weide en hooigras. Bij de verlegging van den Maasmond zijn we te goed van vertrouwen geweest en hebben gedacht de Staat zal 't wel maken. Ik ont zeg den Staat echter alle recht op dit terrein. De heer Prins geeft een overzicht van den vroegeren toestand van 't terrein, dat zich feitelijk nóg verder uitstrekte en be schouwt deze kaart ook als ondeugdelijk. Waar nu de Maas stroomt, is een gedeelte gemeentegrond weggegraven. De heer Veerman meende, dat de Staat gedeeltelijk voor de stoombooten het Heus- densch kanaal had uitgediept. De voorzitter betwistte dit en zei de Staat heeft er sedert 1472 niets aan gedaan en zou alleen op de punt van den strekdam aanspraak kunnen maken. Ingekomen waren: 1. Een verzoekschrift van den heer Ant. v. Dijk om hem een schuur te verhuren onder dezelfde voorwaarden als te voren. Wordt toegestaan. 2. Een verzoekschrift van den heer De smet, houder van een danstent, om hem +-e ontslaan van de voorwaarden, waarop hij met a.s. kermis alhier een danstent zou plaatsen. (Dit verzoekschrift werd als on gezegeld voor kennisgeving aangenomen). 3. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim dienstjaar 1911. 4. Een dito schrijven vermeldende, dat de heer M. C. v. d. Ven en de heer W. v. Wijnen, respectievelijk tot voorzitter en secretaris dier commissie zijn benoemd. 5. Een dankbetuiging van mej. M. Kra mer, voor hare benoeming tot onderwijzeres in de handwerken aan de m.u.l.o. school, met mededeeling deze betrekking met 1 Febr. te aanvaarden. 6. Schrijven van Ged. Staten houdende goedkeuring gemeente-begrooting 1911. 7. Idem, salarisregeling onderwijzend per soneel. 8. Dankbetuiging van den heer J. v. Laarhoven, wegens zijn benoeming tot re gent der Godshuizen met mededeeling deze betrekking te aanvaarden. 9. Circulaire A. N. W. B. om indien te Heusden bepalingen bestaan tegen het snel- rijden, dit op de daarvoor bestemde waar schuwingsborden te doen aangeven. 10. De begrooting dienst 1911 met eenige posten te verhoogen, hetwelk gevonden kan worden door afschrijving van andere posten. Wordt goedgekeurd. Op de gebruikelij ke vraag van den voor zitter of een der raadsleden nog iets ver langde vroeg de heer De Mol het woord, om een hartig woordje te spreken over't jongste carneval. De heer De Mol beweert, dat het carne val heeft afgedaan. Alleen de bezoekers van buiten, meest lieden van slecht allooi houden het nog. Dit feest geeft vaak aan leiding tot dronkenschap, rumoer en on zedelijkheid. Het zou tot welvaart van Heusden strekken, wanneer het carneval werd afgeschaft en de herbergen om 12 uur gesloten werden. De voorzitter met vollen aandacht naar sprekers beweringen geluisterd hebbende, zegt: mijnheer De Mol, u gaat dagelijks naar buiten, om wat te verdienen. Welnu laat de Heusdenaars ook maar eens wat van de buitenlui trekkeu. Werkelijk het gaat er hier zoo losbandig niet toe. Wie onzedelijk wil zijn, kan dit evengoed zon der masker. Maar kunt u het volk iets beters voor het carneval in de plaats geven, mij goed. Ik sta ruim 32jaar aan het hoofd dezer gemeente. Als hoofd der politie ben ik alleen verantwoordelijk. Hoe zachter men op dit gebied optreedt, hoe beter. Want wat zal het gevolg zijn? Er zullen gesloten bals komeü, waar 't misschien veel erger toegaat. De heer De Jongh meent, dat deze ver boden kunnen worden, maar de voorzitter zegt. dat als er niets onrechtmatigs of on zedelijks gebeurt, de politie machteloos is. Of zou het beter zijn, dat bij de geringste voorstelling of uitvoering, zooals op andere plaatsen geschiedt, de boel stuk geslagen wordt? De Heusdenaars staan in deze bij 't kantongerecht hoog aangeschreven. Dron kenschap en vechtpartijen, ze gaan tot 't veriedene behooren. De heer Van Andel informeert, waarom er met de laatste vorst, toen de straten een ijsbaan geleken, en onbegaanbaar waren geen zand ter voorkoming van ongevallen is gestrooid. De voorzitter zegt, vooreerst was onze voorraad zeer gering en tweedens is ieder burger tijdens de gladheid verplicht zand voor zijn woning te strooien. De heer Veerman wil dan het publiek aan die verordening herinneren. De heer Van Andel vindt het beter van gemeentewege zand te doen strooieD. De voorzitter ziet tegen de kosten op, maar als de heeren voor zand zorgen, zal hij voor elke woning laten strooien. Het voorstel van den heer Van Andel wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen en dat van den heer Veerman om het publiek te waarschuwen aangenomen. De openbare vergadering wordt thans gesloten en de zitting met gesloten deuren voortgezet. I. Nederl. taal (2 uur). Vul in: Wij hebben de geschiedenis van Karei dGrootdmachtigkeizer der Franken gelezen. Gisteren brandhet huis van mijn nabuurman af. Socrates, dgrootwijze van Athene, beschuldigd men, dat hij de goden niet achtZoo hevig woeddinacht dstorm, dat onzperboom ontwortelwerDi gooaar vertoonoveral dezelfde toeren, dihij bij ons vertoonheeft. Kent gij dman, didafgod van zijn soldaten was? Wihielgij voordschuldig (enk.). Hij woreerst— bediende op het kantoor van mijn oom dkoopman. Onz oudstbroeder noemen wij onzbest vriend. Hij meldons gisteren zijn behoud aankomst. De konijnen hadden de tral van hun hokdoorgeknaag Ontleed dezen zin redekundig en de onderstreepte woorden taalkundig Wij deden op een mooien dag in den zomer een wartr deling in een prachtig bosch in Gelderland. Om in proza te brengen: De stadsrat en de veldrat. Zeker ratje uit de stad Noodde een veldrat op een kluifje Van een duifjen, Met een sneedjen ham of wat. Op een Smyrnaasch vloertapijt Stond de schotel hen te wenken 't Is te denken, Iloe ze smulden als om strijd. Juist begonnen ze aan den ham, Toen op eens in 't banketteeren Van de heeren Een bedroefde stoornis kwam. Aan de zaaldeur luid gerucht! Stadsrat, zonder tijd verliezen, Pakt zijn biezen, Veldrat, bevend, deelt zijn vlucht. 't Werd weer doodstil in de zaal, Uit hun schuilhoek slopen beide. Stadsrat zeide „Lieve gast, hervat het maal!" „Neen", sprak veldrat, „geen pleizier! Morgen vraag ik u ten eten, 't Zijn geen beten Van een vorstendisch als hier; Maar geen mensch, die me overvalt. Goeden avond! Geen vermaken Kunnen smaken, Door gest&ge vrees vergald." Rekenen (ca. 2 uur). 1. Van een erfenis ontvangt A 4/9) B 5/^2 en C de rest. Geeft B f500 aan C, dan heb ben deze evenveel. Hoeveel geld kreeg B? 2. A en B gaan van P naar Q,, maar A gaat 2 uur later dan B. Ze komen echter tegelijk in Q. Als A per uur 6 en B 5.5 KM. aflegt, hoe lang is de weg dan? 3. Drie jongens deelen noten, de eerste krijgt de helft en 2 n., de tweede 1/4 en 3 n. en de derde i/5. Hoeveel noten deelen ze? 4. In een gang liggen 84 vierkante mar meren steenen, die elk 2/5 M. lang zijn. Hoe lang is die gang, als ze 12 d.M. breed is. (deze op 2 manieren uitrekenen.) 5. Een vader en zijn zoon zijn samen 82 jaar. Na een jaar zal de leeftijd van den vader tot dien van den zoon staan als 52. Hoe oud is ieder thans 6. Een vierkant stuk land is in 8 gelijke rechthoeken verdeeld, die elk 400 M. omtrek hebben. Hoeveel H.A. is dan elk deel groot? 7. Hoeveel d.M3. zijn: 33 c.M3. -f 0.23 M3. -f 0.98 H.L. -f 9.8 d.L. -f 0.856 d.S. Voor de le klasse in ons volgend no. Kerknieuws. Aalburg. Ds. J. C. C. Trillaard alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Oud Vosmeer en voor het beroep naar Hien en Doodewaard. Gameren. Door hh. kerkvoogdenen notabelen is in de j.l. Dinsdag gehouden vergadering gunstig beschikt aangaande de aanvrage van een viertal ingezetenen, be treflende de verkoop van een stuk grond voor bouwterrein. Gekozen met algemeene stemmen tot kerkvoogd de heer P. v. d. Werken Hzn. Werkendam. Donderdag a.s. des nam. 7 uur, hoopt in de Chr. Ger. Kerk, alhier, op te treden de WelEerw. heer Vis ser, predikant, te Veenendaal. PRGDIKBEIIRTGI, 10 Maart. 5.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brum men, leer.-ouderling te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk geen opgaaf. te Doetichem. Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Leeuwen van 's Gravemoer. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Zande v. Andel. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds F. Hoekstra van 's Bosch. Uitwijkvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tlidix in te zenden. Bur^erllike Stand. Heusden, van 1 tot 8 Maart. Geboren: Adriana Maria, d. v. J. Th. Kouwenberg en H. M. Blankers. Capelle, over de maand Febr. Geboren: Pieter Ardinus, z. v. G. van Zeist en N. M. Verhagen; Catharina, d. v. D. van Oversteeg en W. Rosen- brandWillem, z. v. D. Braspenning en A. Rijken Jacomina Johanna, d. v. P. J. van Alphen en T. Taktor. Overleden: Antonia Zwart, 71 j wed. van C. Boeser; Govert Ockers, 51 j.Maria Helena van Dongen, 3 w. Ingekomen van 's-Hertogenbosch, J. Ramsteijn Zeist, A. Bax Besoijen, A. M. de Jong en vrouwRotterdam, W. G. SchoutenLoon-op-Zand, C. v. d. SchansMaasbree, G. de JongOuds hoorn, P. A. v. d. Hoorn Zevenbergen, L. Diepstraten Ned.-Indië, J.' C. van Buuren. Vertrokken naar: Vrijhoeven-Cappel, A. M. Stam en gezin A. Bax. Meeuwen, van 1 tot 31 Febr. Ondertrouwd: Christinus G. Ver hoeven, 29 j. en G. Bouman, 26 j. Geboren: Janna Teuutja, d. v. T. van Rijsbergen en P. C. van der Vlies. Vertrokken naar: Sliedrecht, J. C. Donkersloot; Rotterdam, W. K. Wak ker. Giessen, over de maand Febr. Getrouwd G. J. Kruis, 31 j. en P. van der Stelt, 29 j. Geboren Corstiaan, z. v. G. de Ra den en E. ArendseJannigje, d. v. G. Hak en H. Elshout. RECTIFICATIE In het verslag, vorig nummer, betreffende Burgemeester Verhagen staat abusief,, Pro v. N. Br. Ct." dit moet zyn: Prot. Noordbr, a. Voorbereidende klasse. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9 30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm.6u.ds. v. d.Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. lezen en nm. 6 u. ds. Rispens van Oude-Pekela. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvin. 9,30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. een predikant. Doeveren, vm. 9.30 u. de heer Israels, cand. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,u. ds. Ruijsch v. Dinteloord. Geertruidenberg, nm. 6 u. ds. E. J. H. van Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. H'eeabeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Nz. vm. 10 u ds. Knipscheer uit Zalt-Bommel; nm. 2u.de heer Clewitz, herdenking van zijn 25-jarig ambtsjubilé. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed bloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonk8veer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2