Van Houten s De beste voor den prijs Schriftelijke opgaven van het toe latingsexamen tot de Rijksnor maallessen te Heusden. IN ELK OPZICHT kan aanvaring was gezonken, is gisteren boven water gebracht. den toets der vergelijking met andere goedkoope merken doorstaan. Inderdaad is het| I Kg. 1.50 -0.80 y^Kg. 0.42*| V\q -0.18. een dikken mist. Soms dwaalden wij 2 of 3 kilometer af, maar telkens vonden we het goede spoor terug, dank zij de vlaggen onzer depóts. Na rust te hebben genomen en aan onze honden zooveel vleesch te hebben gegeven als zij konden verorberen, zetten vij den 20en onze reis voort. De tem peratuur bleef steeds tusschen de 20 en 30" In beginsel waren wij van plan niet meer af te leggen dan 20 a 30 kilo- m ters per dag, maar weldra bleek dat ze honden, sterk en gezond, meer konden doen. Van af den 80en graad begonnen wij heuvels te bouwen van een manshoogte om onzen terugweg aan te geven. Den 31en bereikten wij ons depót op den 81en graad. Wij hielden een dag rusken lieten onze honden zooveel droog vleesch eten als zij beliefden. Het depót van de 82ste graad werd den 5en November bereikt en voor de laatste maal kregen onze honden zooveel voer als zij wilden. Tot den 83en graad maakten wij een pleizierreis. De grond was uitstekend, goed voor de sleden en het weer zoo mooi als we konden wenschen. Den 9en November ontdekten wij Zuid Victoria-land, een voortzetting van de bergketen, welke Shackleton op zijn kaart heeft aangegeven als loopende naar het zuidoosten van af den Beard- more-gletscher. Denzelfden dag hereik- ten wij den 83en graad en sloegen wij daar ons vierde depót op. Den llen deden wij de interessante ontdekking dat de Ross-barrière eindigt in een baai naar het Zuidoosten, op 86° Z.B. en 1631 W.L. Die baai loopt tusschen de bergketen, welke loopt naar het zuidoosten, van Zuid-Victoria-land en een andere keten aan de andere zijde naar het zuidwesten, vermoedelijk een voortzetting van Koning Edward VII's land. Den 13en bereikten wij den 8ien graad, den löden den 85sten graad, waar wij weer een depót vestigden. Van ons winterkwartier te Framheim hebben we tot dusver recht naar het Zuiden ge marcheerd. {Slot volgt). De werkstakingen, voornamelijk in Eugeland en Duitschland, breiden zich onrustbarend uit; ongeregeldheden zijn nog niet voorgekomen, ofschoon in de naaste toekomst toch voor botsingen gevieesd wordt. Het gebrek aan brandstoffen begint zich, voornamelijk in de groote handels en fabriekplaatsen, reeds te doen ge voelen. De groote bladen blijven over het algemeen verwachten, dat de staking in den loop van de week zal worden bij gelegd. Te Londe?i is van af gisteren de dienst op den ondergrondseken spoorweg en de tramwegen beperkt. In de bosschen tusschen Kassei en Fritzlar is Zaterdagnacht een bende van 30 Zigeuners gevangen genomen. Tot die bende behooren drie mannen, die sprekend gelijken op de gebroeders Ebeuder, de sedert eenigen tijd gezochte moordenaars, maar hardnekkig ontken nen iets met de gepleegde moorden te maken te hebben. Lord Haldane heeft in een rede over vrouwenstemrecht gezegd, dat de voor standers, waartoe hij zelf behoort, zich door het dwaze gedrag van de kiesrecht vrouwen niet van de zaak mogen laten vervreemden. De overgroote meerder heid van de vrouwen, die het kiesrecht verlangen, keurt dat gedrag af. Zaterdagochtend heeft te Chicago een noodlottige hotelbrand gewoed. De trap pen en branduitgangen waren ras on bruikbaar en de ongelukkige hotelgasten moesten het raam uitspringen. Daarbij kwamen 11 hunner om het leven. Zij vielen te pletter. Zeven anderen ver brandden in het gebouw. De Engelsche onderzeeboot A 3, die den 2en Februari tengevolge van een \ieuws. Deiisden, 13 Maart. Vrijdag had op de scheepswerf een ern stig ongeval plaats. De 24-jarige werkman C. M. uit Wijk kreeg een stukje staal iD het rechteroog. Op advies van dr. Oerlemans werd hij ter behandeling naar een oogarts te '3 Bosch gezonden. Naar wij vernemen Èal het oog thans te Utrecht geopereerd moeten worden. Teneinde de doorgaande reizigers te 's Hertogenbosch de correspondentie met de S.S. richting Utrecht 9.58 v.m. en richting Nijmegen 10,05 v.m. te verzekeren, zijn sedert 1 Maart j.l. door de Directie der Holland- sche Buurtspoorwegen goede maatregelen genomen. Het oponthoud te Drunen (Hoek) is tot een minimum teruggebracht en ver trouwt.de Directie, dat die reizigers, welke voorheen aan het station DrunenHeusden S.S. wachtten, van de tram over het geheele traject Heusden's Bosch zullen willen gebruik maken. Van de op Vrijdag 1.1. gehouden stem ming voor een lid der Provinciale Staten, hebben wij den uitslag direct per bulletin bekend gemaakt. Toch blijken er een paar kleine vergis singen in de eerste opgaaf geweest te zijn, niets ter zake afdoende. We geven dus het résumé nog eens op: Aantal kiezers 7623. Uitgebr. stemmen 3906. Hiervan waren van onwaarde 110 en verkregen de heeren M. Kuipers 313, A. Z. Snoek 1835, H. J'. Groote Balderhaar ten Velde 1130 en P. Verhagen 518 stemmen, zoodat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Z. Snoek te Almkerk en H. J. Groote Balderhaar ten Velde te Werkendam, welke herstemming zal gehou den worden op Dinsdag 19 Maart e.k. rVederhemert (Rietschoof). Bij het ophijschen van het reservoir voor den water toren alhier, viel Zaterdag plotseling de stelling om. Dat er geen ongelukken gebeurd zijn mag een wonder heeten, daar de werk man De K. bij de stelling stond en het gevaarte rakelings langs het lichaam kreeg. Z.z. Bij de onderhandsche inschrij ving van koescharen op de landerijen van baron Van Wassenaar was veel animo. Voor de paardescharen waren weinig liefhebbers daar deze te hoog in prijs waren. N.z. Zaterdagmiddag was het voor de leerlingen der naaischool feest. De heer Clewitz wenschte bij gelegenheid van de herdenking van zijn zilveren ambtsfeestde meisjes te onthalen. De jongens der Zondag school zullen Woensdag getracteerd worden. Zondag herdacht de heer Clewitz des namid dags in de Herv. kerk in een trreflende rede de 25 jaren, welke hij in deze gemeente had doorleefd. Aiulel. Ruim 4 jaar geleden verloor de heer H., terwijl hij in zijn tuin eenige werkzaamheden verrichtte, zijn gouden ring. Nu Zaterdag werd deze door zijn buurman P. op het aangrenzende land teruggevonden en direct aan den eigenaar ter hand gesteld. Droii&clcii- In deze gemeente en eveneens voor de naburige gemeenten zal dezen zomer een cursus worden gegeven voor boerenmeisjes in zuivelbereiding en veevoeding. Reeds hebben een 25-tal deel neemsters zich aangemeld. De lessen zullen worden gegeven door den heer Van Gooi, hoofd der school te Dussen. Door de wed. De Waal alhier is een stier verkocht voor den hoogen prijs van f 365. Wel een bewijs dat dit dier een goed soort vertegenwoordigt. ficussen. De landbouwers, veehou ders, bakkers en die eenig meel of koren gebruiken, hebben in een vergadering be sloten, alle granen en meel bij de coöp. alhier te koopen of te laten malen, zoodat de loonmalerij op de windkorenmolen de „Gunst", sedert langen tijd uitgeoefend met 1 Mei tot het verleden zal behooren. fl'a.spik- Op verzoek van den Ned. Voetbalbond heeft de voetbalclub „Rapi- ditas" alhier den naam aangenomen van „Brabantia". Zondag speelde deze vereeni- ging een bondsmatch tegen H. N. S. 2 te Breda. Na een spannenden wedstrijd ein digde het spel met 22. De heer Th. de Graauw, alhier, een grijsaard van ruim 80 jaren, had het ongeluk met een ketel met veevoeder te vallen. Hij bezeerde zich zeer ernstig en liep bovendien nog verschillende brandwonden op. Genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Op de alhier gehouden aanbesteding van het maken van een houten schutting voor het dezen zomer hier te houden con cours hippique, was de minste inschrijfster de firma de wed. Roovers en Zn. voor de som van 179. Het werk werd echter niet gegund. Zaterdag werd alhier een man door twee landloopers beroofd van een zak met goed, welke hij bij zich droeg. De aanvallers sloegen daarna, onder meevoering van den buit, op de vlucht, doch werden spoedig ingehaald door den veldwachter G. de Ko ning, en gearresteerd. Na verhoor werden zij overgebracht naar Raamsdonksveer, ten einde van daar naar Breda te worden ge transporteerd. De zak met goed hadden zij reeds weggeworpen, maar is echter niet meer gevonden. Doeveren. Vrijdag had alhier de verpachting plaats van weilanden der Ned. Herv. kerk. Er was veel animo, zoodat de prijzen aanmerkelijk hooger liepen dan vorige jaren. Vrijdagmiddag kwam het paard van den landbouwer W. C gespannen voor een kar, onbeheerd in woesten vaart de ge meente in hollen. Het liep zich vast in een hoop strooisel, waar het door spoedig toegesnelde hulp gegrepen werd. Vryiioeveii-Cappel- Aan de echtelieden Schep alhier, die vóór eenige dagen hun 25-jarige echtvereeniging vierden, is door Hare Majesteit de Koningin een ondersteuning van f 20 toegekend. Even. eens is f 20 toegekend aan P. Hoefnagel en echtgenoote alhier. De broodbakkersvereeniging „Een dracht maakt macht" alhier^ heeft in haar jongste vergadering besloten rechtspersoon lijkheid aan te vragen. Veen. Zaterdag is alhier de eerste ooievaar gearriveerd en heeft zijn nest bij den heer H. weer betrokken. We zullen hopen dat hij de bode mag zijn van eene vroege lente. Vrijdag en Zaterdagavond gaf de fa milie H. in de zaal van den heer J. hare bioscope-voorstelling. Nu we mogen zeggen dat het talrijke publiek twee avonden in volle mate heeft genoten. De tableaux welke vertoond worden zijn allen aangenaam en worden zeer duidelijk weergegeven. Ook dr kleintjes hebben kunnen genieten van een middagvoorstelling. We kunnen gerust de familie H met hunne voorstellingen aanbe velen, want een bezoek naar hunne inrich ting is ruim de moeite waaid. Vlmkerk.. Ter vervulling der ge- meenteraads vacature, wegens overlijden van den heer B. Snoek, zijn officieel candidaat gesteld de heeren A. Snoek Wz. te Nieuw en- dijk en A. Z. Snoek alhier. De stemming heeft plaats op Vrijdag 15 Maart a.s. li a a m s <1 o 11 k. Zaterdagmiddag voerde de veldwachter van Waspik een tweetal bandieten door onze gemeente, die te Waspik iemand te lijf geweest hadden en hem een pakje met kleeren hadden ont nomen. De heeren wekten veler belangstel ling. Door veldwachter Simons werd het tweetal verder naar R'veer getransporteerd. Verslag der Gemeenteraadsvergadering te 's-Gravemoer, gehouden op Maandag 11 Maart, v.m. 11 ure. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter en Secretaris de heer D. Smits, burge meester. Na de opening leest de voorzitter de no tulen der vergadering van 24 Febr. j.l., die daarna onveranderd worden vastgesteld. Voor kennisgeving worden aangenomen: een schrijven van den heer H. H. Post van der Burg, meldende de aanneming zijner benoeming als lid der commissie tot wering van schoolverzuim een adres van den Algemeenen Wielrij- der3bond, houdende verzoek tot naamaan duiding der gemeente op verschillende pu blieke gebouwen en waarschuwingsborden het door B. en W. opgemaakt verslag der volkshuisvesting. Ingekomen is een monster van straat klinkers voor gedeeltelijke vernieuwing van den Vaartschen steenweg, hetwelk na keuring door enkele leden wordt goed bevonden. B. en W. stellen voor om de paden der algemeene begraafplaats te begrinden, welk voorstel wordt aangenomen. Ingekomen is een schrijven van den heer J. Zijl te Stadskanaal, waarbij hij verklaart zijne benoeming tot hoofd der openbare school niet aan te nemen. Door B. en W. en den districts-school- opz. zijn thans als zoodanig op de voor dracht geplaatst de heeren J. Pruissen te Dordrecht, P. H; van Alphen te Dirksland en J. H. Stroband te Groningen. De heer Beunis vraagt of deze oude voor dracht wel in orde is; in elk geval had hij ter verkrijging eener ruimere keuze gaarne eene nieuwe oproeping gezien. De voorzitter kan spreker gerust stellen, daar er uit de oude sollicitanten een nieuwe voordracht is Opgemaakt. Na gehouden stemming blijkt, dat de heer Pruissen met algemeene stemmen, met ingang zoo spoedig mogelijk, is benoemd. Bij de gebruikelijke rondvraag worden nog eenige aangelegenht den van het Alge meen Armfonds besproken, die door den voorzitter zooveel mogelijk worden toege licht, waarna deze vergadering wordt ge sloten. Ie Klasse. Nederl. taal. Ie gedeelte (1 uur). a. Dictée. b. Invullen. In dbontwinkel lagen vele bereid dierenhuiden te koop. Dgevangene werd zijn ketens afgenomen en hwerd de vrij heid geschonken. Nog steeds eert Europa Willem dDerdals donvermoeid bestrijder van dheerucht van Lode- wijk dVeertiendeHij was een man, (betr. onw.) men algemeen vereerde. Wij zagen een plant, (betr. onw.) bladmeer dan een vierkantMeter groot waren. Op de geuitklachten der omwonendwerd door deigenaar der verbrandfabriek geen acht geslagenmen kon dfabrikant blijkbaar niet dwingen, de puinhpen op te ruimen. c. Breng den volgenden zin in den lijd. vorm.: Slechts deze gedachte vertroost oris in 't uiterste uur, dat wij gedurende ons leven het goede gedaan en het kwade vermeden hebben. den volgenden in den bedrij venden vorm Dat vraagstuk is niet door alle leerlingen dadelijk goed opgelost; ook werd een over tolligheid in de gegevens door slechts enkelen opgemerkt. Ontleed de cursieve woorden taalkundig. 2e gedeelte (1 uur). Maak een 'opstelletje naar aanleiding van het volgende gedichtje: 's Avonds laat. Des avonds laat, des avonds laat, Dan komt mijn vader loom en moe, En dikwijls straat en grachten ver Van 't werk af naar ons huisje toe. Dan sta ik voor ons kleine raam Te hunk'ren of ik hem bespeur, En als hij dan den hoek omslaat, Dan loop ik haastig naar de deur. Des avonds laat, des avonds laat, Als moeder koffie heeft gezet, Schuif ik mijn vaders leuningstoel In 't hoekje tusschen haard en bed. Ik zet zijn sloffen op de plaat En dan, voorzichtig opgepast, Krijg ik mijn vaders lange pijp En zijn tabakspot van de kast. Des avonds laat, des avonds laat, Als dan mijn vader huiswaarts keert, Dan geeft hij mij een fikechen zoen En vraagt: „Wel, heb je braaf geleerd Dan val ik vader om den hals En zeg: Ik heb mijn best gedaan, Omdat ik gauw zoo knap wil zijn, Om in uw plaats naar 't werk te gaan. Aanvullen 1. Iemand leeft op te grooten voet, wan neer hij 2. Iemand is een man van zijn woord wanneer 3. Iemand heeft den tol aan de natuur betaald als hij 4. Iemand trekt de stoute schoenen aan, als hij Vul de voegwoorden in, die den zin tot een goed geheel maken. Ik heb den dokter ontboden, gij u op zijn komst kunt voorbereiden. Men vond den gewonde, nog niet alle leven geweken was. Gij kunt de dictionnaire leenen, ik ze vóór morgen terugontvang. Diejongen zal best doorhetexamenkomen, hij wat veel tijd aan voetballen offert. Ontleed redekundig: Napoleon Bonaparte, wiens heerschzucht geen volkenrecht ontzag, overleed op een eenzaam eiland. Rekenen (2 uur). 1. Iemand verdient per week f 6 en den kost. Werkt hij niet, dan moet hij f 4,50 kostgeld betalen. Na 52 weken heeft hij f 186 ontvangen. Hoeveel weken heeft hij gewerkt? 2. Een koopman wint op een partij waren door elkaar 5 Het 7/10 deel had hij met 20 0/0 winst verkocht. Hoeveel had hij op 't overige deel? 3. Hoeveel kub. kwartmeters is de inhoud van een bak, waarvan 't grondvlak 16 vierk. halve meters en de diepte 16 halve M. bedraagt? 4. Een koopman verkoopt een partij goe deren en w int slechts 10 0/p, doordat hij het 0,083 deel van de partij niet betaald krijgt. Hoeveel zou hij anders hebben kunnen winnen? Een eenvoudige vorm, waarin ook repe- teerende breuken. 5. Bereken de waarde van 9,583 1,27X11 6. Iemand moet zeker getal met 625 ver menigvuldigen. Als hij echter 625 achter het vermenigvuldigtal schrijft en dan 3253750 te veel bekomt, welk getal is dan bedoeld? 7. Een rechthoekig trapezium heeft een hoek van 45° en een hoogte van 6c.M. Als de kortste evenwijdige zijde 8 c.M. is, hoeveel bedraagt dan de oppervlakte van het trapezium? De plaatsruimte gedoogt niet ook de opgaven van geschiedenis en aardrijkskunde op te nemen. Kerknieuws. Doeveren. Thans kunnen wij met zekQfheid melden, dat Zondag 17 dezer, 's middags 2 uur. onze predikant de Wei- Eer w. heer G. Lans Jr., afscheid neemt van zijne gemeente. DabiIoniënV»roek. De heer D. M. Blankhart, cand. te Rotterdam, heeft het beroep naar de Herv. kerk alhier aange nomen. Lioon «i> Zand- Bij de Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk alhier is beroe pen ds. J. de Bruin te Veenendaal. SSinnenland. Het bestuur van de Club van Neder- landsche Vogelkundigen, heeft, naar de N. Ct. meldt, onder herinnering aan een vroeger reeds ter zake gezonden adres met uitvoerige toelichting, aan de Tweede Kamer andermaal verzocht het ontwerp-Vogelwet niet, of althans niet dan in zeer geamendeerden vorm, te willen aannemen. Uit Den Haag wordt gemeld, dat de heer H. H. van Kol, oud-Kamerlid voor het kiesdistrict Enschedé, iedere Kamer- candidatuur voor de algemeene verkie zingen van 1913 weigert. De heer Van Kol is van plan iu Mei of Juni a.s. een studie reis naar Japan te aanvaarden. Waarschijnlijk zal hij daarna ook China bezoeken. Freule van Brakel, voor eenige weken in de gemeente Oudenrijn overleden, die in 't geheel f 5"9,500 aan liefdadige instellingen enz. vermaakt beeft, heeft, zoo meldt „de Ned." aan de Ned. Herv. Gem. van de Meern en Oudenrijn f 25,000 ten behoeve van den bouw van een nieuwe kerk en f 5000 voor haar armen vermaakt. Te Oudepekela is Vrijdag een 80 jarige hulpbehoevende viouw door haar doch ter in een kinderwagen naar het ge meentehuis gebracht, daar in een portaal neergezet en alleen gelaten. Het ge meentebestuur heeft de arme oude vrouw in het armhuis opgenomen. Nasr uit Den Haag aan de Tel. wordt gemeld, worden aldaar verschillende van de te Wageningen in beslag genomen prentbriefkaarten in de uitstalkasten van boekwinkels vertoond, zonder dat de politie er tegen optreedt. De familie Van H te Haarlem, die Zondag te Amsterdam met een familie had gedineerd, ligt evenals de Amster- damsche familie ernstig ongesteld. De geneesheer vermoedt vergiftiging door het gebruik van pasteitjes. Het Vaderland schrijft: De heer C. P. Alkemade Cz., te Noord- wijk, die in het groot gladiolussen (zwaardlelies) kweekt, verkreeg uit zaad een bloem van een tot nog toe onder de gladiolussen niet voorgekomen kleur, nl. geel, en noemde deze variëteit Glory of Noordwijk. Deze werd in 1910 op de bloeiuenkeuring van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde met een getuigschrift van ver dienste bekroond. Eenige dagen geleden beeft de eigenaar daarvan 20 kralen (jonge bolletjes) verkocht voor de be langrijke som van f 500, terwijl hij de rest, in het geheel wegende één K.G., aan eeu vakgenoot verkocht voor f20.000. Op de veiling te Beverwijk, de plaats, waar tal van gladioluskweekers woon achtig zijn, werd één bol van de ver scheidenheid Meteor, een zaailing van de firma J. B. Bos, te O verveen, ver kocht voor f 89. Deze prijzen wedijve ren met die, welke in den tijd van den windhandel voor sommige tulpenbollen werden betaald. De 20-jarige kantoorbediende van de firma Jarman Zoonen, te Amsterdam, die dezer dagen is verdwenen met een bedrag van f 7288, bevindt zich thans te Berlijn. De firma ontving uit die stad een brief van hem, waarin hij mededeelde, zich met het geld daarheen te hebben begeven. Hij moet in dat schrijven aan de firma hebben gevraagd, of zij het geld als aan hem geleend wilde beschouwen. Te St. Joachimsmoer (gem. Dongen) is de dienstbode van den landbouwer A. B. lijdeude aan slaapziekte. De „N. R. Ct." van Maandagavond schrijft De gevreesde staking in Westfalen is uitgebroken, en de reeds in het haven bedrijf alhier heerschende stagnatie wordt hierdoor belangrijk vergroot. Ook voor de burgerij en de locale nijverheid kan deze staking, wanneer zij van eenigen duur is, onaangename gevolgen hebben. Naar wij vernemen, hebben de Steenkolen-Handelsvereeni- ging en de Vereenigde Brandstoffen- handel maatregelen genomen om te trachten den toestand meester te blijven. Zoo worden van hedenochtend af geen steenkolen meer voor huiselijk gebruik geleverd; voor dit doeleinde komen alleen nog in aanmerking de overige voorradige brandstoffen als cokes, ei- vormbriketten, enz. Ten einde te voor komen, dat niet benoodigde hoeveel heden worden opgekocht, zal de afgifte van brandstoffen in beperkte mate ge schieden. De directie van de gasfabriek alhier volgt, voor zoover het hare cokèsvoor- raden betreft, dezelfde gedragslijn. De voorraden bij de gasfabriek en in de verschillende detaildepóts zijn van dien aard, dat gedurende eenige weken in de behoefte zal kunnen worden voorzien. Het milde weer werkt gelukkig mee. De aanwezige steenkolen worden ge reserveerd voor de plaatselijke nijver heid, de gemeentediensten, veerdiensten, sleepbooten, enz. Ook in het havenbedrijf begint de toestand te spannen. Zoo groot is de aanvraag om kolen, dat, naar ons ter oore kwam, j.l. Zaterdag de voorraad van de Steenkolen-Handelsvereeniging met ruim 28.000 ton verminderde: deze is thans tot beneden de normale geslon ken. De Steenkolen-Handelsvereeniging levert bunkerkolen aau alle stoom schepen, die vóór het uitbreken vau de staking aankwamen en de benoodigde kolen Zaterdag besteld hebben; verder acht zij zich van hare verplichtingen ontslagen. Buiten den Hoek van Hollaud doet deze maatschappij de voor haar bunker station Rozenburg (Vondelingenplaat) bestemde schepen waarschuwen, dat op kolen niet gerekend kan worden. De geregelde stoomvaartlijnen alhier hebben zich zelf voor geruimen tijd van kolen voorzien. In onze havens liggen op het oogen- blik ongeveer 40 stoomschepen op het innemen van kolen te wachten. In de Klaversteeg te Rotterdam heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een geheimzinnige moord plaats gehad. Aldaar woonde het echtpaar J. Vroo- man, dat daar kamers verhuurde. Ter wijl de man niet thuis was, was de vrouw in den laten avond met een vreemden persoon op straat gezien. Later in den nacht bemerkten buurvrouwen dat de vrouw gewurgd op bed lag. De politie werd gewaarschuwd en constateerde dat de vrouw de hals was dichtgekne pen. Het lijk is ter schouwing naar het Ziekenhuis vervoerd. De politie stelde dadelijk een onder zoek in naar den onbekenden persoon Cacao 171/3: D/9-6,25 (4,6+103/7):i/3

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2