Notaris KNOOK 1.98.60 H.A. WEILAND 5.84.00 H.A. WEILAND 4 perceelen WEILAND 5.47.30 H.A. WEILAND 4.51.00 H.A. WEILAND 7.66.00 H.A. WEILAND Notaris KNOOK te Andel Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. ARN0LDUS VAN WIJK, PUBLIEK VERHUREN, vaardigden strijd. Onze zaak staat er gofd voor; reeds staken 230,000 mijn werkers. Voert den strijd kalm en or delijk, mijdt den alcohol, en wijst alle slechte elementen var> u af. Te Genua is de bankier Pietro Pitto in de buurt van het hoofdstation op den openbaren weg door twee mannen met revolverschoten gedood en van 20.000 lire beroofd. Een moedig meisje, dat de moordenaars trachtte staande te houden, werd door een schot levensge vaarlijk gewond. De moordenaars zijn spoorloos verdwenen. De strenge straffen, door de politie rechters te Londen aan de al te heftige ▼oorvechters der kiesrechtvrouwen op gelegd, heeft blijkbaar de verwachte heilzame uitwerking gehad. De heldin nen van de straat waren bij 1 et verhoor buitengewoon bedeesd en velen beloof den ongevraagd zich in het vervolg te zullen onthouden van het vernielen van andermans eigendom en de aangerichte schade te vergoeden, blijkbaar in de hoop den rechter daardoor wat zachter te stemmen. Maar deze liet zich niet vermurwen en het vonnis luidde bijna geregeld twee maanden tuchthuisstraf, waarbij de rechter den dames van tijd tot tijd nog een hartige vermaning mee- <™f, die zij in de gevangenis konden overpeinzen. De verongelukte en weer gelichte onderzeeboot A 3 is te Portsmouth in het dok gebracht. Alle schepen in de haven waren halfstok gevlagd. Nadat het dok was leeggepompt konden de 14 lijken der bemanning, waaronder vier officieren, geborgen worden. De Singer-naaimachinefabriek te Wit- tenberge heeft al hare arbeiders en ar beidsters, tezamen 1400 personen, uitge sloten wegens eene staking in de vor- mersafdeeling. De handelwijze der revolutionaire ver gadering van Kreta, heeft den toestand op het eiland zoodanig verergerd, dat men er een landing van de troepen der beschermende mogendheden ver wacht. Met name de Engelsche en Franscbe schepen in de Kretenzische wateren zullen gewapende afdeelingen ontschepen, om de gendarmerie te hel pen, die voor het moeilijk werk der ordebewaring niet meer toereikend is. De revolutionaire vergadering, die de onverwijlde aansluiting bij Griekenland wil doordrijven, heeft de voorloopige regeering van Kreta, welke uit ontzag voor de beschermende mogendheden aarzelde, afgezet en hare leden wegens hoogverraad, aan de nationale zaak ge pleegd, aangeklaagd. Alle openbare ge bouwen zijn gesloten. f*laaisellik. Nieuw». Heusden, 16 Maart. Met betrekking tot de staking in de Bteenkolenmijnen, hebben we ons geinfor- meerd, welken invloed dit op onze gemeente zou kunnen hebben. We vernamen dat de gasfabriek nog voorraad genoeg heeft, om circa 5 weken gas te leveren. Bij een steenkolenhandelaar zagen we nog een flinken voorraad antraciet, gruis en eierkolen; zoodat Heusden nog niet direct vast raakt. Laat ons hopen, dat alles weldra op den ouden voet zal zijn teruggebracht. Nu men in alle landen wil staken, zal er des te spoediger eene oplossing komen. Naar men verneemt is onze stadge noot de heer G. van Bokhoven, benoemd tot directeur van de Fanfare „Excelsior" in Gender en. Werkendam. DeGriendwerkers- ereeniging „Onderling Belang" hoopt Za- rdag 23 Maart a.s., des avonds om 7 uur, de Nutszaal alhier, haar driemaande- njksche vergadering te houden. De punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekening en verantwoording door den penningmeester. 4. Voorstel van 't bestuur. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Almkci'k Bij de Vrijdag gehouden stemming voor een lid van den Gemeente raad, is gekozen de heer A. Z. Snoek, alhier. Capelle- j.l. Dinsdagmorgen, toen de omnibus van Kaatsheuvel van den trein van circa half tien naar Kaatsheuvel over de Hoogevaart reed, schrok plotseling het paard zoo, dat de omnibus kantelde en terecht kwam in de vaart, met het gevolg dat bijna al de ruiten der omnibus braken. Een in de omnibus zittende reiziger moest zich uit zijn benarde positie verlossen door uit ?t openstaande raampje te kruipen, wat natuurlijk niet zonder moeite ging. Met vereende krachten mocht 't slechts eerst laat in den middag gelukken 't voertuig weder op 't droge te brengen. Door 't afzakken van grond aan de voorzijde der haven alhier was 't noodig geworden, dat de walkanten weder opge hoogd werden, waartoe de werkzaamheden op heden in vollen gang zijn. De van de bermen der wegen afgestoken grond wordt thans gebruikt voor de verhooging. Bron gelen. Voor de schietoefe ningen tot verhoog ng van 's lands weer kracht, die hier in den zomer zullen worden gehouden, hebben zich reeds 34 leerlingen aangemeld. Naar wij vernemen zal met 1 April Ajs. het 25 jaar geleden zijn dat H. E. Mul ler, machinist op de stoomkabelpont alhier, bij de Rijkswaterstaat in dienst trad. Geertruidenberg Dinsdag is alhier onder leiding van den Hoofd-Inspec- teur der Boerenleenbanken, den heer Dek kers uit Eindhoven een vergadering gehou den, waarin werd tot stand gebracht de Boerenleenbank Geertruidenberg en Raams- donksveer. Als lid melden zich 32 personen aan, waarvan 21 uit Geertruidenberg en 16 uit Raamsdonksveer. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren C. Dirven te Geertruidenberg, voorzitter, J. Proost en Adr. de Bruijn te Raamsdonksveer leden. Tot leden van den Raad van Toezicht wer den benoemd de E. A. heer N* Meijers, burgemeester dezer gemeente en de heeren J. Kamp en L. v. d. Velde te Raamsdonks veer. De heer J. L. A. van de Wiel van Geertruidenberg werd benoemd tot kassier. 's-G rave moer. De heer J. Pruis- sen te Dordrecht heeft zijne benoeming tot hoofd der openb. school alhier aangenomen. Op 79 jarigen leeftijd is alhier over leden de heer M. Beunis, van 6 Mei 1870 tot 1 Juli 1911 ontvanger dezer gemeente. De overledene bekleedde tot aan het laatst van zijn leven ook de betrekking van orga nist bij de Ned. Herv. Gem. Hederhemert (Rietschoof.) Dins dag viel het 4-jarig zoontje van den werk man L. v. W. in de Maas. Met behulp van een roeiboot kon men het knaapje, dat reeds zinkende was, nog bijtijds van een wissen dood redden. Op de fabriek „de Rijswaard" alhier is een waterleiding aangelegd, welke het gezuiverd Maaswater naar de verschillende terreinen der fabriek voert. Voor de werk lieden is dit van groot belang, daar zij anders genoodzaakt waren onzuiver drinkwater te gebruiken, wijl geen enkele pomp deugde lijk water geeft. (Zz.) Bij den brugwachter v.W. hebben de ratten in het schapenhok van drie lam meren de staarten afgebeten. Toen v. W. 's morgens het hok opende, zat een buiten gewoon groote rat aan een der staarten te knagen, terwijl de andere reeds verorberd waren. (Nz.) Nu de Bond van Suikerfabri kanten in de contracten met de bietenver bouwers de bepaling heeft opgenomen, dat deze verplicht zijn, hun bieten op een weeg brug te laten wegen, zoo die in de nabijheid der laadplaatsen aanwezig is, bestaat er groote kans, dat alhier tot de oprichting eener dergelijke brug zal worden besloten. Nieu wend jjk. Toen de landbouwer W. H. van Helden Zondagmorgen in zijn schuur kwam, kwam hij tot de onaange name ontdekking dat een beste melkkoe dood in de stal lag. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier zijn Dinsdag 2483 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3 tot 4 cent per stuk. Sprang;. J.l. Maandag des nam. 5 uur hield de Weled. Gestr. heer W. Doorman 2e luit. bij de vest.-art. te Geertruidenberg in de openb. school alhier een voordracht over het nut der schietoefeningen tot ver hooging van 's lands weerbaarheid. Onmid dellijk gaven zich 12 personen op die deze nuttige cursus zullen volgen. Voor enkele dagen wierp één der schapen van den landbouwer B. vier flinke jongen af, welke allen tot het vrouwelijk geslacht behooren. Zeker iets zeldzaams. Maandagavond vierde de chr. zang- vereen. „Excelsior" haar 27ste jaarfeest. Wegens ongesteldheid van den voorzitter nam de 2e voorzitter de heer J. v. Beek de leiding op zich. Na het uitbrengen der verslagen werden de dames G. de Jongh en A. Schaap benoemd om de boeken van den penningmeester na te zien. De aftre dende bestuursleden werden allen herkozen. Het verdere gedeelte van den avond werd doorgebracht met het houden van voor drachten en samenspraken en werden de feestvierende op een roijale wijzegetracteerd, zoodat een ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde. 'Ween- Bij den heer V. zijn een vier tal eenden ontvreemd. Hoewel een onder zoek werd ingesteld, kon men niets ont dekken. Tengevolge van de ontslagname van den heer H. 't Hooft, zijn alhier vacant de betrekking van Gemeente-Secretaris en Ge meente-Ontvanger. Naar men verneemt heb ben zich hiervoor een viertal sollicitanten aangemeld. Wijk. Zekere M., werkzaam zijnde op de scheepswerf te Heusden, had het on geluk een splinter in zijn oog te krijgen. Direct werd de hulp van de dokter inge roepen, welke hem naar het ooglijdersge- Bticht te Utrecht verwees. Thans heeft de familie bericht ontvangen, dat bedoelde M. zijn oog zal moeten missen. W aspik. Als een bijzonderheid kun nen wij mededeelen, dat op de scheepswerf der firma P. en A. Raijtenberg thans ter reparatie op de helling zit de sleepkaan Karl Schroers no. 16, metende ruim 1000 last of 2000 ton, het grootste schip, dat tot hiertoe Waspiks haven binnenkwam en hetwelk eene lengte heeft van 104 meter. Is dit feit weder een bewijs, dat de firma Ruijtenberg onder de scheepswerven eene goede plaats inneemt, het is bovendien een eer voor haar het vertrouwen te genieten van een der grootste reederij kantoren n.l, de firma Karl Schroers te Duisburg. Ieder jaar zendt genoemde firma groote schepen met belangrijke reparatiën naar deze werf. W ük. De zoete melk is alhier vanaf 1 Maart in prijs teruggesteld op 6 cent per liter. Een verblijdend teeken voor de huis moeders. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 14 Maart 1912. Art. 426 W. v. Sr.G. de P., 's-Bosch, f 10 of 3 d. Met aangespannen voertuig niet uit wijken voor wielrijder: M. C. A., Don gen, f 6 of 3 d. Rijwiel zonder licht: J. A., Almkerk en J. v. d. M., Aalburg, ieder f 3 of 2 d., P. J. S., Almkerk, f 4 of 2 d. Nachtrumoer verwekken: H. C. M. v. d. L., Bokhoven, f 6 of 3 d. Trekdier onbeheerd: J. C. W., Hedik- huizen, f 2 of 1 d. Idem zonder bellen bij sneeuwH. A. M., Elshout, f 0,50 of 1 d. StiereureglementH. S, Veen, f 3 of 2 d. StraatschenderijA. v. d. H., deWer- ken, f 5 of 3 d., W. C. V., Werken dam, f 7 of 3 d J. v. R Werkendam, f 3 of 1 week tuchtschool. PHEUIkBËlIRTEM, 17 Maart. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. ds. Brouwer van Gen deren. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. lezen. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. A. de Boer van Hoog vliet. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9,30 en nm. 6 u. de heer D. J. v. Brummen, leer.-ouderling te Dordrecht. Aalstvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk geen opgaaf. Babij Ion iënbroek. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. E. Zwiers van Raamsdonksveer. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal), nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, geen opgaaf Herpt, geen dienst. Nz. geen dienst. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2k u. ds. P. H. de Jonge. H. Avondmaal en nabetrachting. Sprangvm. 9,30 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en t»dig in te zenden. Binnenland. De Tweede Kamer heeft Donderdag middag zonder hoofdelijke stemming aangenomen de „Armenwet" en het wetsontwerp tot regeling van den rechts toestand der gemeene weiden en heiden van Gooiland (Erfgooierskwestie). Naar aanleiding van geruchten, is Woensdag het gerecht uit Tiel naar Opheusden vertrokken om een onder zoek in te stellen naar een vermoede- lijken moord, door de ongehuwde 18 jarig» J. F., gepleegd op haar pasge boren kind. Zij bekende het kind, dat geleefd heeft, in een mestput gestopt te hebben, waaruit het lijkje dan ook werd opgegraven. De N. R. Ct. schrijft: Omstreeks halfzeven Woensdagavond kwam uit de richting van Schiedam de rivier opstoomen de vrachtboot Anna, kapitein D. Stuit. De Anna had te Schiedam een partij flesschen van de fabriek Anglo-Dutch Bottle-Works te Capelle a.d. IJsel gelost en keerde huis waarts. Behalve d« kapitein, de machi nist en de dekkuecht bevonden zich ook vijf werklieden van deze fabriek aan boord. Gekomen op de rivier ter hoogte van de Parkkade alhier, ont moette de Anna de passagiersboot Vlaar- dingen III, die uit de richting van de Maaskade de rivier afkwam. De kapi tein W. van Klink van deze stoomboot gaf, toen bij de Anna zag, met de stoom fluit de vereischte seinen, opdat de vrachtboot stuurboord zou uitwijken. Hieraan werd geen gevolg gegeven en even later had dientengevolge een aan varing plaats. De Vlaardingen III liep de Anna aan stuurboordzijde ter hoogte van de machinekamer in. Dadelijk na den schok drong het water de machine kamer binnen en de kapitein van de Anna met zijn bemanning, benevens de werklieden van de fabriek op één na, haastten zich om op de passagiers boot over te springen. Even tevoren bad kapitein Stuit het roer omgegooid, waardoor de Anna den steven naar de overzijde der rivier richtte. Bij het overspringen op de Vlaardingen III sprong een van de vier werklieden mis en verdween dadelijk in de diepte. De man verdronk voor men hulp kon bieden. De verdronkene was A de Jager, te Capelle a d. IJsel woonachtig naar zijn lijk is totnogtoe tevergeefs gedregd. Een van de werklieden bleef op de Anna achter. Dit was de 72-jarige K. de Bruijn, uit Capelle a.d. IJsel. Geheel onkundig met het besturen van een schip, restte hem niets als om hulp te roepen, terwijl de aan zichzelf overge laten vrachtboot met volle kracht dwars de rivier over stoomde, waarbij ieder oogenblik gevaar bestond, dat zij tegen een ander schip zou oploopen. Twee sleepbooten zetten haar na, maar kon den haar niet inhalen. De volkomen aan zijn lot overgelaten oude man zocht zijn heil op het voorschip, terwijl hij den achtersteven, door het tijdens den vaart binnenstroomende water, merk baar zag zinken. Zoo bereikte de Anna gelukkig den Linker Maasoever, waar zij met een schok onder den steiger nabij het haventje van het Wagenveer aan den Linker Veerdam, vastliep en bijna onmiddellijk zonk. De bejaarde De Bruijn bereikte daar ongedeerd den vasten wal. Van het gezonken vaartuig steken alleen de voorsteven en een ge deelte van den schoorsteen boven het water uit. De passagierboot Vlaardingen III heeft geen schade van beteekenis be komen. De „N. R. Ct." schrijft: De aanvoer van kolen uit de mijnen in ons land, Frankrijk en België is heden (Woensdag) in de haven van Rotterdam toegenomen. Belangrijke voorraden zijn er reeds aanwezig. De firma J. W. F. Kools, de vertegen woordiger aldaar van de mijn Oranje Nassau te Heerlen, had vandaag in de haven de beschikking over ongeveer 2000 ton bunker- en stuk-kolen ten behoeve van stoomschepen en fabrieken. Deze kolen komen per schip van Maas tricht of per spoor uit Heerlen. De kolen, die per spoor komen, worden bij aan komt dadelijk in lichters getipt. Van deze bunkerkolen was de prijs aan de beurs heden van 30 tot 35 schil ling per ton. In den vervolge zullen deze Lira- burgsche kolen te Rotterdam aan de markt blijven. beroep terecht stond Adrian us v. Ruth, uit Vugbt, door de rechtbank te 's-Her- togenbosch deu 14en Jan. j.l. veroor deeld tot een gevangenisstraf van 20 jaar wegens moord, gepleegd met voor bedachten rade op zijn meisje Adriana v. Goosmalen te Vughtop 14 Aug. 1911. In deze zaak waren thans 5 getuigen gedagvaard. De ambtenaar van het O. M. eischte levenslange gevangenisstraf. De zaak tegen den bakker M. v. Exter, beschuldigd van vergiftiging, is Donderdag voortgezet. Het O. M. eischte na een uitvoerig requisitoir levenslange gevangenisstraf met last tot onmiddel lijke gevangenneming. Marktberichte?®. 1 Zalm f 1,29f 0,00 p. p. 40 Zalmen f 1,30f 1,55 per pond. 53 Winterzaimen fl.20fl.50 per pond. Snoek f0,00f0,00 Witvisch f 0,00f0,00 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 12 Maart 1 87 M. 1.67 M. N.A.P. 13 1-75 1.53 14 1.82 1.52 Waterhoogte Maastricht (brug). 14 Maart 0.87 M. boven 0. 15 0.95 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 Maart 3.09 M. boven 0. 15 2.88 jwsffiB1*» Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt eenige Advertentiën tot een volgend nummer uit te stellen. Adverfeuilën. Te Hoedekenskerke (Zeel.) heeft Dins dag de wed. J. F. van Poppelen-West burger baar lOOsten verjaardag gevierd. Het oudje, dat voor de tweede maal weduwe is, mag zich in een goede ge zondheid verheugen. Dinsdagavond heeft de visscher D. Wormsbecher te Harderwijk een zee monster aan den wal gebracht, die op de Hond, een zandplaat in de Zuider zee, tusschen Kampen en Elburg, levend aangetroffen werd en na gedood te zijn, met behulp van eenige kameraden aan boord werd getrokken. Het bleek na onderzoek een Beluga te zijn, behoorende tot het geslacht der Dolfijnen. De Beluga, die zooals wij nader ver namen, nog nimmer hier te lande levend of dood is aangekomen en alleen in de Noordelijke zeeën thuis hoort, werd terstond voor het museum in Artis aangekocht. Het is een exemplaar in den over gang van de bruingrauwe jeugdkleur naar de witte kleur van het volwassen dier. Het mist ook reeds de tanden, die in de jeugd uitvallen, is 4.20 meter lang, waarvan de kop alleen 67 c.M. lang en 38 c.M. hoog, terwijl de grootste lichaams omvang ongeveer 2 meter bedraagt. De dwarse staartvin is nagenoeg een meter breed, terwijl de borstvinnen slechts 60 c.M., dus opmerkelijk klein zijn. Het gewicht werd op meer dan 1200 pond geschat. Hechtzukeu. Woensdag werd voor het Gerechts hof te 's-Hertogenbosch de moord te Vught behandeld, waarbij in hooger Heden morgen omstreeks 8 ure, be haagde het den Heere van leven en dood, van ons weg te nemen, na een langdurig lijden, onzen geliefden Vader, de Heer in den ouderdom van ruim 60 jaren. DIRK VAN WIJK. JOHANNA VAN WIJK, geb. van Hees. ADRIANUS VAN WIJK. GERDINA VAN WIJK, geb. Lakerveld. Aalburg, 13 Maart 1912. te Andel zal op Donderdag Haart, A. vm. ÏO uur bij de Wed. DE LORM te Giessen voor den Heer Hanegraafl, voor de Ned. Herv. Kerk te Giessen, voor de Ned. Herv. Diaconie te Giessen, B. nm. 9 uur bij ARIE ROZA te Andel voor den Heer v. Andel, voor Mej. v. Andel, voor den Heer v. Waardhuizen. bericht dat het Huis met Bakkerij en Hinkel en ftlooiland te Rijswijk van R. DE JONGH is ingezet en verhoogd op slechtsf '4900.-. Inlichtingen en verhoogingen ten kantore v. d. Notaris. Toeslag bij Kinderen SMULDERS te Rijswijk op ttO Haart a.»., nam. 3 uur. Heusdenvm. 10 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren. vm. Doopsbed., nm. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en Aalburgnm. 2 u. ds. Hermanides van Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vin. 9,30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschendijk) vm. 9,30 u. lezing nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans van Baardwijk. Doeveren, nm. 2 u. ds Lans, afscheidspre- dikatie. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk, Geertruidenbergpeen opgaaf Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds ten Bokkel Huinink van Well en Ammer- zoden. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smits. Raamsdonkvm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.anm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put van Andel. HEUSDEN, 16 Maart Op de graanmarkt besteedt men voorTanoe t 7.2 j a f 8.30, Rogge 6 00 a f 6 60, Gerit f a f Haver f 5.50 a f 10, Kool laad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Meren van tot et. LAND VAN ALTENA. 15 Haart. Aardappelen. Vroege /0 f -! Blauwe f lib a f 2 50 Zeeuwen, f 2.75 f 3,00 Jammen f a f Hooi \e qual. f 16 00 b J 17. Ie qual. (voor de persJ t 13 a 14 00 Klaverhooi f 19.— a f 20.— (Vit stroo f 14 b f 15 00 Geel dito f 12 13 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewieht van ia K.G. 25 A 23 ets. zwaardere 29 b 30 etBoter j 70 a 0.75 per half K.G. ELren j 0 80 b f 0 9 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f0 7b i» de winkels dus f0 80 per h. kilo Eieren f 0 80 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.65. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe 8 00a f 8 75 Haver f 4 50 a 5,25 Garst J 6.20 a6.30per H.L.\ Boterj 0.80 ƒ0 85 per half KG. Eieren 0.80 a 0.90 per 26 stuks Biggen f 9 00 a t 12 50, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen .00 0.CJ-" per stuk M ADE-DRIM MELEN, 13 Maart. Ter veemaikt wa ren aangtvotrd 291 stuks hoornvee, schapen tn 141 biggen. Men beite dde voor vetvee 58 b 70 c p. Kg Kalf- koeien f 200 d 290, Munt gen ƒ110 a 190, Kalf- vaarzen f 120 b 260, Ho. kelingen 40 i 95, Schapen f a Biggen f 9.00 a 14 00. Vischmarkt Gorinchcm. Vischmarkt Hardinxveld. Woudrichcmsche Vischmarkt. I m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2