Roina 1.50 - 0.80 0.42 X 0.18 PROEF ZE NAAST ELKAAR 1 Kg. 7o„ X.. Vw.. Volgt haar na. VAN HOUTEN'S EN GIJ BLIJFT BIJ DE VOLKSDRANK BIJ UITNEMENDHEID. i*l»aiiieliik rtlleuwD. Ifleusctali, 20 Maart. Op de gisteren gehouden herstemming voor een Lid van de Provinciale Staten, tusschen de heeren A. Z. Snoek te Almkerk en H. J. Groote Balderhaar ten Velde te Werkendam, verkreeg alhier de heer Snoek 112 stemmen, en de heer H. J. Groote Balderhaar ten Velde 100 stemmen. Uitge brachte st. 216, waarvan v»n onwaarde 4. De geheele uitslag, die eerst heden be kend wordt, zullen we per bulletin mede- deelen. De Lente is in aantocht. Een troepje jongens komt ons zeggen, dat de ooievaar gezien is en hij op den toren van de kerk heeft halt gehouden. Een weinig later, een jongen met een levende wesp. De laatsten behoeven zich nu juist niet te haasten, die komen geregeld tijdig genoeg. Eindelijk nog een berichtgever met een e.g. hommel, die op de bloem van de per ziken afkwam. Nederlieiiiert (Rielschoof). Toen L. Struijk Vrijdag j.l. voor een winkelwagen wilde uitwijken, reed hij met het wiel van zijn bolderwagen tegen een kilometerpaal. S. kwam door den geweldigen schok onder het paard terecht, doch een medepassagier, zekere M. v. Ballegooijen, kwam met zijn houten been onder den bolderwagen terecht, terwijl hij met zijn hoofd tusschen de wielen van het andere voertuig lag. Doordat de paarden direct stil stonden, kwamen beiden met den schrik en eenige lichte kneuzingen vrij. (Noordzijde). Als een bijzonderheid deeltu we mede, dat door de zachte weers gesteldheid en de voldoende hoeveelheid gras niet alleen jong vee, maar ook reeds melkvee in de weide loopt. Van den landbouwer W. Bouman alhier, loopen de melkkoeien al eenige dagen buiten. Dat zal vroege grasboter geven! De landman C. Haasakker, die Vrij dag zijn jong vee in 'tveld had gebracht, kwam Zaterdagmorgen tot de treurige ont dekking, dat een zijner beste veulens in de sloot geraakt en verdronken was. Ca pol Ie. Als een bijzonderheid kun nen we melden, dat bij Gebr. Schouten op den Loonschendijk, een schaap 5 jonge lam meren heeft ter wereld gebracht. Een mooi buitenkansje voor de eigenaars. Ceertruideiiberg;. Tot 3e brie venbesteller is benoemd de heer J. A. Bruijn- zeels, telegrambesteller te Oosterhout. Veen. De alleenwonende J. v. B., had zich Zaterdagavond uit zijn woning verwijderd. Vreemd keek hij op dat bij zijn terugkomst het slot der zijdeur gefor ceerd was en de deur open stond. Het bleek al spoedig dat er geld vermist werd. Uit eene lade die doorsnuffeld was, ontbrak ruim f 30.Direct werd de politie hier mee in kennis gesteld, doch er waren tot dusver geene aanwijzingen om den dader op te sporen. Onze vroegere dorpsgenoot G. van Ballegooijen, postbode te Giessendam, heeft met gunstig gevolg het toelatingsexamen ■gelegd voor den cursus van conducteur- sisten t of hoofd bestel Ier. Den len April *al hij naar Arnhem vertrekken om dien cursus te volgen. Raamsdonk Naar wij vernemen, is de heer Noteboom, haltechef alhier, ver plaatst naar Boxtel. Lange jaren heeft de heer N. hier trouw zijn plicht vervuld, steeds welwillend tot hulp bereid, en te recht zal zijn vertrek door velen betreurd worden. Tot bestuursleden der stoomzuivel- fabriek zijn gekozen de heeren Joach. de Bont en G. Meijs en tot commissarissen de heeren D. Lankhuizen en B. Zijlmans. Waspik. De voorjaarsmarkt alhier gehouden op Donderdag 14 Maart is gebleken een der meest bezochte te zijn der laatste jaren. Aangevoerd waren 287 stuks vee en acht manden varkens. De handel was zeer levendig en er werden zeer hooge prijzen besteed. Ook tal van kramers met allerlei soorten waren bezochten de markt en maakten door het groot aantal bezoekers goede zaken. De premiën bleken na loting te zijn toe gekend aan: no. 225 A. Rutters, 's-Grave- moer; no. 163 M. J. Rijken, Capelle; no. 164 P. deBruijn, Raamsdonk; no. 55 A. van Os, Kaatsheuvel; no. 140 T. van Baardwijk, Kaatsheuvelno. 102 W. P. Rijken, Capelle no. 21 P. Sup, Loonopzand,' Zekere S. alhier, bezig zijnde met fietsen te leeren had het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zich ernstig aan zijn hand bezeerde. De hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen. Werd alhier in de laatste twee jaren bijna niet gebouwd, dit jaar belooft het drukker te worden voor de aannemers. Ver schillende nieuwe huisjes zijn in aanbouw, terwijl ook nog verschillende aannemingen in het verschiet zijn. W||k. Bij het afrijden der stoep be gon het paard van den landbouwer R. te steigeren en kwam door het achteruit loopen over de kar in een droogen sloot terecht. Paard en kar lagen geheel onderste boven, waardoor aan het steigeren dus een eind kwam. Met eenige schade aan het tuig, liep alles gelukkig zonder persoonlijke on gelukken af. De Algemeene Vergadering der Har.dels- en Landbouwbank werd Woensdag 13 Maart te Gorinchem gehouden. In deze vergadering werd door de Directie verslag uitgebracht betreffende den toestand en de verrichtingen der Vennootschap over 1911. Uit dit verslag bleek dat het afgeloopen jaar blijk gaf van steeds voortdurenden groei. Alle 149 nog in portefeuille zijnde aan- deelen, werden in de eerste vier maanden van het vorig jaar geplaatst. De uitgegeven aandeelen op naam zijn verdeeld over 184 personen. Vier aandeelen die volgestort werden zijn aan Toonder gesteld. Aandeelen werden verhandeld voor 100 pCt,—113 pCt. Het gemiddeld debetsaldo van Crediet- nemers bedroeg in 1910 f718.700.en in 1911 f913.400.een vooruitgang dus met f 194.700. Het middencijfervan ontvangen Déposito's bedroeg in 1910 f 274.000.en in 1911 f 347.000.een vooruitgang dus met f 73.000.—. Plet gemiddeld ingelegde bedrag in de afd. Spaarkas bedroeg in 1910 16.100. en<in 1911 f 36.600.een vooruitgang dus met f 20.500. Het totaal der Incasso's bedroeg in 1910 f 965.671.18 en in 1911 f 1.313.384.321/2, een vooruitgang dus met f 347.713.14i/2. De bruto winst steeg van f 31.870.42i/2 in 1910 tot f36.761.40 in 1911, een vooruit gang dus met f 4.890.97!/2, De onkosten stegen, hoofdzakelijk door verhooging van salarissen, van f 11.704.84 in 1910 tot f 13.720.84 in 1911, een ver meerdering dus met f 2016. De netto winst steeg van 20 165.58i/2 in 1910 tot f 23.040.56 in 1911, een vermeer dering dus met f 2874.97i/2. Dat deze vermeerdering van het winstcijfer geen gelijken tred'houdt met den algemeenen vooruitgang in zaken komt doordat de rente stand, de grootste bron van winst in 1911 belangrijk lager was dan in 1910. Het promessen-disconto der Nederl. Bant, maatstaf voor de renteberekening der Bank bedroeg in 1910 gemiddeld 4.720('0enin 1911 3.95 o/o, eene vermindering dus met 3/4 0/0. Houdt men deze vermindering in het oog, dan geeft ook het winstcijfer blijk van voort durenden groei en stemt het tot groote tevredenheid. Kon in de sedert de oprichting der Bank verschenen jaarverslagen worden medege deeld dat in de betrokken dienstjaren geen enkel verlies werd geleden, dit jaar was de Bank iets minder gelukkig, daar zij een verliespost van f 109.43 te boeken heeft. Dit bedrag is afgeschreven van het extra- Reservefonds. Ook dit verlies stemt tot tevredenheid indien men bedenkt dat er in 1911 voor een totaalbedrag van f92,455,aan credie- ten is afgelost. Het verlies daarop bedraagt dus pl.m. lls Op voorstel der Directie werd besloten van het winstsaldo ad f 23,040,56 f 300. te bestemmen voor salaris van den Raad van Toezicht en 1 492,af te schrijven op Kantoormeubilair. De post Kantoormeubilair wordt door deze afschrijving teruggebracht tot f 1700,—. Van het daarna o vér blijvende bedrag ad f 22,248,56 werd 100/0 f2224,85 aan het Reservefonds toegevoegd en f 792.96 extra gereserveerd. Het Reservefonds stijgt door deze toevoeging tot f5460,92i/2 en het Extra- Reservefonds tot f4055,63, totaal f 9,516,55i/2. Voor bedrijfsbelasting werd gereserveerd f 420,75. Het dividend werd vastgesteld op 53/4 oi 'o, waarvoor benoodigd is een bedrag van 1 14,435,De houders van Oprichters- bewijzen ontvangen f 8/5,f1750 per stuk. Voor tantièmes, Directie, Commissarissen, Raad van Toezicht en Personeel werd f 3500,bestemd. Als Commissarissen worden herkozen de heeren Mr. W. Dicke en Joh. Terpstra. Sfinneniand. Naar „Het Vad." verneemt, kan nu vrijwel met zekerheid worden verwacht, dat het voorstel inzake het pantserschip niet meer voor het Paaschreces in de Tweede Kamer in openbare behandeling zal komen, ook al slaagde de Minister van Marine er in, spoedig zijn Memorie van Antwoord op het Voorloopig Ver slag gereed te hebben, iets wat intus- schen niet waarschijnlijk mag worden geacht. Na de vogelwet staat op de agenda de motie van orde van de heeren Arts en Ter Laan in zake de onder wijstrak tementen. Het ligt naar wij meenen in het voornemen daarna alsnog de Bakkerswet aan de orde te stellen. De Vereeniging de Nijverheid, af- deeling den Haag van den Nederland- schen Aannemersbond, de Bouwkundige Vereeniging Onderneming en Vrijheid en de 's Gravenhaagsche Metselaars- patroonsvereeniging, hebben Zaterdag avond een vergadering gehouden naar aanleiding van het schrijven van de Metselaarsvereeniging D. V. V. en de Opperliedenvereeniging D. E. S., waarin gemeld werd, dat tot staking zou worden overgegaan, wanneer niet werd inge willigd de eisch van een uurloon van 35 ets. voor de metselaars en 30 ets. voor de opperlieden. Besloten werd aan de beide vereeni- gingen te berichten, dat de 3 patroons vereenigingen, hangende de onderhan delingen over het sluiten van een col lectief contract met de Federatie van metselaars- en opperlieden vereenigingen (waarbij zijn aangesloten de Centrale Bond van Bouwvakarbeiders, de Protest. Chr. Kalk- en Steenbewerkersver., de R.-K. Kalk- en Steenbewerkersvereeni- ging en de Kalk- en Steenbewerkers- vereen. St. Majinus) de gestelde eischen niet in behandeling kunnen nemen. Maandagochtend is de staking be gonnen. Er wordt echter op verschil lende bouwwerken gewerkt door werk lieden, aangesloten bij de organisaties, die zich tegen deze staking hebben uit gesproken. De politie houdt, ter voorkoming, van wanordelijkheden, toezicht aan de kar weien, waar gewerkt wordt. De stakers trekken in groepen langs de karweien, om de werklieden tot sta king over te halen. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, d.d. 16 dezer, betreffende pestgevallen op Java gedurende het tijdvak van 28 Februari tot en met 12 Maart Afdeeling Malang, zeven doodelijke pestgevallen. Madioen negen gevallen. Toeloengagoeng zes gevallen, vijf dooden. Twee sterfgevallen op 22 Fe bruari bleken pest te zijn geweest. De agent van politie 2de klasse J. J. Joolen, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag van 12 tot 2 uur met de surveillance belast was aan de Schans en omliggende straten, keerde te 2 uur niet terug aan het politiebureau aan de Aelbrechtskolk te Rotterdam. Twee agenten, die belast werden met zijn opsporing, vonden hem te kwart over vier dood op het hoofd staan in den kelder van een in aanbouw zijnd huis op den hoek van de Watergeus- en Derde Schansstraat. Het lichaam leunde tegen een rioolleiding. Bij het door zoeken van dit huis is hij, waarschijn lijk door de duisternis misleid, door het openstaande kelderluik in dien kelder gevallen. Bij onderzoek weid een schedelbreuk vastgesteld. Van socialistische zijde wordt, volgens „De L. K.", getracht, ook in Zuid-Lim burg tot staking aan te sporen. Een daartoe strekkend strooibiljet, getiteld: „Onzen blik gericht naar het buitenland 1" is verspreid namens den Nederl Mijnwerkersbond door den secre taris J. H. Elfers. Naar het „Vad." verneemt, zal door een aantal Nederlandsche vrouwen, die op het gebied der vrouwenbeweging en van den vrouwenarbeid in ons land een vooraanstaande plaats innemen, binnen kort een vergadering gorden roepen om te beraadsjage mogelijkheid om in 1913 een c g en een nationale tentoonstelling te houden, betrekking hebbende op e ontwikkeling der vrouwenbeweging en van den arbeid der vrouw in Neder land gedurende de laatste eeuw. De rederijkerskamer La Belle Espe- rance te Groningen heeft op den intern, tooneelwedstrijd te Lier (België) met het blijspel Koninginnedag, van Cor van Leeuwenstein, den eersten prijs, gouden medaille en 300 francs, verworven. Naar het Hbl. verneemt, is thans de eerste politiehond vanwege de gemeente Amsterdam aangekocht. Het is een Hollandsche herdershond, die het eigen dom was van den Rijksveldwachter Rijnders uit Halfweg. De hond is ge- stationneerd aan het politiebureau in de Spaarndam raerstraat, waar in den tuin achter het bureau een ruim hok voor hem is gemaakt. Voorloopig ad- sisteert de hond alleen nog bij de be waking en vergezelt hij een'der beide zoogenaamde polderagenten, die in den Amsterdamschen polder surveilleeren op zijn rondes. Te Westerbork wordt sedert Woens dag vermist de 19-jarige JantjeLubberts. Woensdagnacht om ongeveer 12 uur is ze voor het laatst gezien voor het café van R. Helling aldaar, in welk café ze den geheelen avond heeft doorgebracht in gezelschap van de Westerborker jongelui, die een feestje vierden. De politie doet ijverig onderzoek, doch tot heden nog zonder resultaat. Eenigen tijd geleden heeft de Friesche Maatschappij van Landbouw pogingen aangewend om tot oprichting van landbouw-huishoudkundige cursussen te komen, meer in het bijzonder ten be hoeve van de vrouwelijke bevolking ten platten lande. Voorloopig werden twee plaatsen aangewezen (Giekerk en Ber- likum), waar een proef in deze richting zou kunnen worden genomen. Nader blijkt, dat de cursus een tweejarige zal zijn, met Mei a.s. een aanvang neemt en op 234 uren beslag denkt te leggen. Het te geven onderwijs omvat de vol gende onderdeelen voeding, koken, gezondheidsleer, kennis van de grond stoffen der gebruiksartikelen, wasschen, naaien, boekhouden, opvoedkunde, tuin bouw groenten, melkverzorging, bene vens schei- en natuurkunde. 440 Vrouwelijke ambtenaren bij den dienst der Posterijen en Telegrafie heb ben zich tot den minister van waterstaat gewend met een adres, waarin zij ver klaren met leedwezen en bekommernis te hebben kennis genomen van de on langs tot de directeuren der Post en Telegraaf kan toren gerichte aanschrij ving om de vrouwelijke ambtenaren in het vervolg geen dienst te laten ver richten tusschen 's avonds 11 uur en 's morgens 6 uur, welke maatregel ten gevolge zou hebben: lo. een voor hen zéér onaangenaam gemis van verkorten dagdienst (ver bonden aan nachtdienst vroege en late diensten) op die kantoren, -waar een dergelijke verschikking ten behoeve der vrouwelijke ambtenaren wel zou kun nen geschieden; 2o. hoogst ongewenscht en door het dienstbelang niet geboden verplaatsing voor zoover een dergelijke verschik king onmogelijk is, welke verplaatsing voor velen der vrouwelijke ambtenaren zal medebrengenvertrek uit het ouder lijk huis, opgeven van het familieleven 3o. een sterke beperking van het arntal kantoren, die voor vrouwelijke ambtenaren open staan. Bovendien van meening, dat het een onrecht ware, adressanten thans te on derwerpen aan eene bepaling, die bij haar in dienst treden niet bestond ver zoeken zij den minister alsnog te willen afzien van dien voor voor de vrouwe lijke ambtenaren, in alle opzichten zoo noodlottigen maatregel. Vrijdagavond heeft zich te Bolsward een commissie gevormd, met het doel, om zoo mogelijk op den tweeden Pink- sterdag( een elfsteden-tocht per rijwiel te organiseeren. Men koos het laatste gedeelte van Mei vooral, met het oog op het feit, dat Friesland, in verschil lende dseien dan zijn mooisten tooi heeft aangetrokken. Bereids heeft men zich in verbinding gesteld met den Al gemeenen Nederlandschen Wielrijders- bond. In navolging van Frankrijk, waar een nationale inschrijving geopend is tot aanschaffing van vliegmachines voor het leger, wil „de Luchtvaart" ook ons Nederlanders bewerken tot het verza melen van gelden, waarvoor 3 lucht schepen zullen worden aangeschaft, die hier te lande vervaardigd moeten worden. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 8 tot 14 Maart. Getrouwd: P. Kosters, 26 j. en A. Kornet, 26 j. Vertrokken naar: Gorinchem, Elsje Catharina de Jong; Eukhuizen, Maarten 't Hooft; Rotterdam, Maria Fauville. Dewerken en Sleeuwijk, van 8—15 Maart. Geboren: Cornclis Arnold us, z. v. C. A. Paans en M. van Elzeiingen; Maria, d. v. C. Monshouwer en E. van der Stelt. Overleden: Anna Duizer, 3 d. Ingekomen vanGiessendam, A. Kooij. Vertrokken naar: Almkerk, A. Mons houwer Sliedrecht, A. A. van den Heuvel. Alle vrouwen hebben belang er bij den onderstaanden brief te lezen die in het bijzonder gericht is tot haar die over haar gezondheid niet tevreden zijn. Mejuffrouw Schuin, geboren Errenst, wonende Otterstraat 2 te Utrecht, schreef ons: „Gedurende langen tijd heb ik ge leden aan groote algemeene slapte, aan steken in de zjjde en benauwdheid. Zoodra ik een eenigszins moeielijk werk deed of wat snel liep, kreg ik verblin dingen en had een gevoel als zou ik tegen den grond vallen. Mijn maag deed mij ook veel lijden,|ik ondervond saam trekkingen en na mijne maaltijden was mijn spijsvertering slecht. Deze ging dan gedurende vele uren met erge schele hoofdpijnen gepaard. Daar de genees middelen die mij voorgeschreven waren, zonder uitwerking bleven, heb ik mijn toevlucht genomen tot de Pink Pillen, waarvan men mij veel goed had verteld. De Pink Pillen hebben mij zeer spoedig hersteld en sedert heb ik niet opge houden gezond te zijn." Indien gij wilt genezen, neem dan dit voorbeeld ter harte en volg dezen per soon na. De Pink Pillen die gij koopt, hebben dezelfde samenstelling als die welke Mej. Schuin genezen hebben. Het is niet aan te nemen dat zij, na zoovele bloedarme jonge meisjes genezen te hebben, ook niet u zullen genezen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. Doeveren. Zondagnamiddag nam ds. Lans afscheid van zijn gemeente en sprak naar aanleiding van Galaten I 11. Na de gebruikelijke toespraken dankte ds. Ruijsch van Dugteren, als consulent, den vertrekkenden leeraar, voor den arbeid alhier verricht, waarna de gemeente haren scheidenden herder toezong, Gezang 96. 13 Maart. Prov. best. van Friesland, het baggerwerk in de Ooster- en Noordergracht te Franeker, de vaart van de Noordergracht te Franeker tot de Wierster Oudemeer te Berlikum. Raming f 20,400. Laagste inschr. J. Kraaijeveld en E. van Nooidenne te Sliedrecht voor f 16.600. Mark tbea- leb. ten gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 99.184 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,30 per 100 stuks. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen: te Gorin chem 1 zalm; te Woudrichem 53 zalmen, een partijtje snoek, witvisch en paling, te Brakel 7 zalmen, te Zuilichem 2 zalmen, te Herwijnen 1 zalm, te Rossum 1 zalm. Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm f 1.29 f te Woudrichem fl.20 f 1.50 per half kilo. EN EEN ANDER MERK GOEDKOOPE CACAO VIERKANTE BUSSEN Handels- en Landbouwbank te Gorinchem, met Bijkantoor te Dordrecht. $Lfloo;> Aanbestedingen. IVERKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 75 ets., in de winkels dus 80 ctu per half kilo. Meren f 0 90 de 26 stuks, SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 et. per half kilo en die der\eieren f 1 05 de 26 stuks. GENDEREN Staat der uitbetaling van 26 Febr tot 9 Maart der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier-. Hoogste prijs f 7.35, laagste f 5 40, middel prijs f 6, per 100 Liter. GORINCHEM, 18 Maart. Op de veemarkt waren aan- /evoerd 294 runderen, 10 nuchtere kalveren, 23 vette varkens. 875 biggen, 0 schapen en - lammeren. De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 220 290 kalfvaarzen f 16011 220, guiste vaarzen 120 a 180, melkkoeien f 160 a 220/ twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f 000 a pinken f 90 a 120 graskalveren f a nuchtere f 10 a 2 schapen f a lammeren f a biggen f 8 a iö per stuk. Vette varkens 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 8 50 a 9,00 roode dito 8 .25 a 8 75 witte dito f 8 40 a 8.80 inl. rogge f 6.25 a 6 50 buitenl. dito f 6 85 a 7.25. gerst f 6.60 a 7. haver f 4.40 a 5.40, duivenboonen f -. a -. blauwe erwt-n f a mats, 75 pond, f 6.40 a 7.— alles per heet. Boter 75 a 80 ct. per half kilo Eieren f 0.95 a 1.per 26. Kippen /0. a per stuk. ROTTERDAM, 18 19Maart Op de veemarkt waren heden aangevoerd 972 vette runderen, 1376 magere dito, 358 vette en graskalveren, 1181 nuchtere kalveren, 122 schapen of lammeren, 1478 varkens, 199 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 82 2e kw Oi cent, kalveren le kw 120, 2e kw 90 e/. schapen le kw. 2e kw. et. vette varkens 57 a 59 ct. licht soort 45 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.a 22.idem. voor tie slacht f 7 00 a 11.Biggen f 1.70 a 190 per week. Op de botermarkt warden aangevoerd 60/8 en 29/16 ton en 184 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 67 2# kw f 62, Ze kw. f 58. Per half kilo 8 21/2 a 877/2 cenl- Zeeuwsche eieren f 4. a 4,20. Overmaassche dito f 4 40 a 4 60 per 100. ROT1ERDAM 18 Maart. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f a per 100 kilo f 9.40 a 10 50 nieuw f - a Rogge f -. -.er heet Gerst fa - - Chevalier - a Haver f -.a per 100 kilo. Bruine boonen fm witte f a Erwten fa Rotterdamsche eierenreiling,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2