Lentekuur PINK PILLEN ERSONNES Al,E5 4 f terk w;irtier terug te keeren. Men zou gedurende een jaar niets verder van Scott vernemen. ^laalteink Wlmiw». Ilcu$«tan, 3 April. Heden werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf van De Haan Oerlemans te Heusden een Sembre-schip lang 47 M., breed 5,03 M., hol 2,30 M., groot 346 ton, voor den heer Van Schijndel te 's Bosch. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een Kempische kast voor Bel gische rekening. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1912 in de rijks- Sstspaarbank ingelegd f 12828.88 en terug- taald f 15529.53*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5193. Bij het op 2 en 30 Maart gehouden toelatingsexamen voor de Rijksnormaalles sen alhier zijn geslaagd: Voor de eerste klasse: Christina E. Reas, Heusden; Jan Vos, Veen; Jan Rüger, Aalst; Tassahna Straver, B.-Broek. (Afgewezen 3 candidaten). Voor de voorbereidende klasse: Eimert de Graaff, Aalburg; Adrianus van Rijswijk, Wijk; Ari9 van den Heuvel, Denderen. (Afgewezen 1 candidaat, terug getrokken 1 candidaat. Werkendam. Vrijdag 1.1. des nam. 6,45 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig waren de heeren G. van Oord en Kieboom. Medegedeeld werd, dat Ged. St. ran Noordbrabant hadden goedgekeurd de gewijzigde verordening der onderwijzersjaar- wedden, de bedrijfsverordening voor de waterleiding, de begrooting 1912 en het suppletoir kohier voor den hoofd, omslag, terwijl het gedeelte straat bij de openb. lag. school A door de Prov. in onderhoud en beheer was afgestaan aan de gemeente. Ver der werd den Raad aangeboden een verslag der commissie tot wering van schoolverzuim en een idem der gezondheidscommissie, terwijl adhaesie betuigd werd aan een adres van den gemeenteraad van Ambt-Almelo aan Tweede Kamer der St.-Generaal in zake het aanhangig ontwerp M. Onderwijs, 8trek«ende tot betaling der buitenleerlingen door de provincie en niet door de gemeente, waarna tot hoofd der school B (Biesbosch) met algemeene stemmen werd benoemd de heer A. Roubos, te Dussen. Besloten werd een oproeping voor een onderwijzer aan school A te plaatsen, thans zonder acte FranBch, daar bij herhaalde oproeping van een onderwijzer met acte Fransch niemand was komen opdagen. Vervolgens werd in art. 4 der verordening op d- levering van water u't de waterleiding 10 p .ct. veranderd in 5 p.ct., zoodat de opbrengst door de aan te sluiten perceelen voor taan slechts 5 p.ct. van de aanlegkosten behoeft te bedragen, terwijl art. 23 derzelfde verordening zoo werd gewijzigd, dat bij tijdelijke afwezigheid van de bewoners van aangesloten perceelen, slechts de helft be hoeft betaald te worden van den kostenden pry? als de afwezigheid 2 maanden of min der duurt en niets indien die afwezigheid langer dan 2 maanden aanhoudt. Op voor stel van B. en W. werd daarna het maxi mum van den H. O. gebracht van f 6000 op f 8000 zoo H.H. Ged. Staten daaraan hunne goedkeuring hechten. Na de gebrui kelijke rondvraag en de beantwoording der gedane vragen over den administrateur der waterleiding, de boomenverkooping van het kerkhof en de school in den Biesbosch, sloot de voorz. de vergadering, zoodra de com missie inzake de kringenwet, over haar bezoek aan de militaire autoriteit te Gorin- cbem rapport had uitgebracht. ii «lel- Op het hulpkantoor werden gedurende de maand Maart 68 telegram men behandeld, waarvan 37 werden ver zonden en 31 ontvangen. - De heer G. M., kwam Zaterdag morgen tot de minder aangename ontdek king dat een 13-tal zijner kippen waren doodgebeten; 8 ervan werden overal ver spreid teruggevonden. Vermoedelijk is hier een losloopende hond de schuldige. Een kr.echt van den heer G. P. A. Visser, aannemer der werken aan de Schut sluis alhier, kreeg, tijdens dat hij werkzaam heden aan de steenglooing in de kolk ver richtte, een basaltsteen op zijn hoofd, waar door dit lichaamsdeel zoo ernstig gekwetst werd, dat geneeskundige hulp noodig was. Copelle. Zaterdagmiddag werden de bewoners alhier opgeschrikt door 't geroep van brand, die op de Zandschel scheen te woeden. De groote boerenwoning van A. Smits, alsmede een 200,000 k.g. hooi, ston den in lichte laaie. Tevens moeten een 3-tal kalveren een prooi der vlammen geworden zijn. Naar we vernemen is alles slechts ver zekerd voor f 2000, zoodat de brand een enorme schade voor den eigenaar is. Toen een zoon van J. Pruissers in de Nieuwstraat alhier, een zak rogge van den zolder wilde halen, viel hij zoodanig, dat een been gebroken en een arm gekneusd was. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Onze vroegere dorpsgenoot, B. Werther, thans predikant te Otterloo, ontving deze week een beroep naar de Ned. Herv. ge meente te Tholen. Door den heer Hagoort, bekend vee fokker alhier, is aan den slager J. Mout- haan een vaars verkocht van het kolossale gewicht van circa 900 pond. I>riiiimelcil. Tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd de heer M. Verzijl, hoofd der school te Dron- gelen. Het doet ons genoegen te kunnen berichten, dat onze dorpsgenoot J. H. v. d. Steenoven, dezer dagen behaald heeft een uitmuntend einddiploma aan de ambachts school te Breda. V. d. S. is bereids benoemd tot leerling-bankwerker aan de Kon. Mij. „de Schelde", scheepsbouw en werktuigen- fabriek te Vlissingen. rVieuwenclijk- Maandag had al hier de installatie plaats van het nieuwe hoofd der christelijke school de heer G. Vlaanderen. De belangstelling was zoo groot dat de ruime schoollokalen de aanwezigen niet konden bevatten en de plechtigheid in de Geref. kerk plaats moest hebben. Blaamsdoiik- Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maart 1912 in gelegd f 10899,76 en terugbetaald f18717,51. Laatste boeknummer 4925. Aan de stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht" werd in het jaar 1911 ontvangen 2,078,114 liter melk met een gemiddeld vet gehalte van 3,22, waaruit geproduceerd werd 76327* k.g. boter of gem. 1 k.g. uit 27,2 liter melk. Voor de melk werd betaald f 101,514,29 of gem. per 100 liter f 4,726 en voor de verkochte boter werd ontvangen f 105,484,60. De grootste hoeveelheid melk werd ontvangen in Mei n 1. 244,369 liter, de kleinste in September nl. 134.352 liter. Door den secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond werd bericht, dat de boekhouding etc. volkomen in orde is, zoodat hij voorstelde de rekening en verantwoording goed te keuren, de balans vast te stellen zooals ze is opgemaakt en bestuur en directeur te ontheffen van de verantwoordelijkheid voor het gevoerde be heer over 1911. In Maart 1912 is verwerkt 225,719 liter melk. Bij het verlaten der woning van een familielid in de Baronielaan te Breda, kwam de heer P. van Dongen alhier tot de ont dekking, dat zijn rijwiel, een le klas B. S. A., uit het tuintje voor de woning verdwenen was. Van den diefstal, die 's middags om streeks 3 uur gepleegd werd, is terstond aangifte gedaan by de politie. *Veeil. Het buiïge weder der laatste dagen belemmert veel het werk van den landbouwer. Op het land kan men niet op schieten, ook de aardappelen staan te wach ten, doch bij dit weer kan men ze natuurlijk niet pooten. Wat de weilanden aangaat, hiervoor is het weder zeer gunstig. In geen jaren zag men zooveel gras aanwezig als thans het geval is. Het vee, dat ook reeds buiten werd gebracht heeft ruim voedsel te vinden. Ylifmeil. Zondagmorgen ten half vier werden wij in onze rustige gemeente wak ker geschud door het luiden der brandklok, en door het blazen der brandhoorn door onze ijverige politie. En geen wonder. De stoom- en windkorenmolen van den heer Adr. Kools, die met zijn gezin in diepe rust was, stond in volle vlam, en werd in be- trekkelijken korten tijd, geheel in asch ge legd. De groote partij koren, schors en karren, alles verbrandde. De machine werd geheel vernield, zoodat als 't ware niets overbleef, dan een puinhoop. Gelukkig dat de wind niet te sterk was, zoodat de nabij gelegen groote juist volle mandenmakerij van den heer J. Pulles gespaard bleef. De schade zou anders enorm zijn geweest. De oorzaak is geheel onbekend. Assurantie dekt de schade. V& a*|>ïk. Zaterdagmiddag ontstond alhier brand in de boerderij van den heer Smits alhier. Aangewakkerd door den hevigen wind lag de hofstede spoedig geheel in asch. Drie kalveren kwamen mede in de vlammen om. Verzekering dekt gedeel telijk de schade. De door B. tn W. alhier vastgestelde kiezerslijst bevat 374 kiezers voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten en 372 kiezers voor den gemeenteraad. Met betrekking tot een of meer verkiezingen werden op de kiezerslijst gebracht 20 kiezers en afge voerd 30. WoiHlricllOiil Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Maart in de rijkspostspaarbank ingelegd f 3309.65 en terugbetaald f 4658.15. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2438. WUk. Bij het buiten brengen van zijn vee wilde het ongeluk dat Woensdag een pink, behoorende aan den bakker v. W., een poot brak. Het beest zal dus met schade van de hand gedaan moeten worden. Onze fanfare, aan hare plichten ge trouw, is voornemens Woensdagavond een eoncert te geven voor h.h. donateurs en eere leden. Het programma afgewisseld met keu rige voordrachten, beloofd weer een gezel- ligen avond. Met den 2e Paaschdag hoopt de fanfare een uitvoering te geven, als ge woon onder entrée voor het publiek toegan kelijk. F. L. v. B. te Heusden, A. v. H. te Til burg, A W. R. te Druneu en C. V. te Capelle, allen alsvoor, ieder f3 of 2d; A. O. te SpraDg eD A. W. F. te Capelle, beiden overtr. trekhondenwet, ieder f 1 of 1 d.; J. M. te Waalwijk, overtr. pol.- verord. f 0.50 of 1 d.; W. P. A., W. de V., N. J. S. en J. Th. H., allen te idem, overtr. alsvoor, ieder fl of ld.; J.Th M. te idem, overtr. alsvoor, f 3 of 2 d.; J. M. v. d. V. te Kaatsheuvel, overtr. spoorwegregl., f 1 of 1 week tuchtsch.; W. V. en H. M. te Capelle, beiden als voor, beiden teruggegeven aan ouders; N. IJ. M. te Besoijen, overtr. motor-en rijwielregl., f 1 of 1 week tuchtschool, A. F. v. R. en L. C. H. v. E. te Waal wijk, straatschenderij, beiden terugge geven aan ouders; J. S. te Vrijhoeven- Cappel, overtr. algem. veiligheidswet, f 1 of 1 week tuchtschoolG. C. D. te Waalwijk, openb dronkenschap, vonnis, waartegen verzet, bekrachtigd. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Capelle, gehouden op 30 Maart. Afwezig de heer A. v. d. Hoeven. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat zijn inge komen 1. een brief van H.H. Ged. Staten d.d. 22 Febr. j.l., houdende goedkeuring af- en overschrijving gem.-begrooting 1911. 2. een brief van dezelfde, betreffende goed keuring wijziging verordening salarieering onderwijzers. 3. een schrijven van J. Benjaminse c.a. alhier, houdende dankbetuiging voor wijzi ging verordening alsvoor. 4. een schrijven van het bestuur der afdeeling „Langstraat" van den bond van Ned. onderwijzers, van gelijke strekking als sub. 3. 5. een missive van den A. N. W. B., in zake het op verschillende plaatsen in de gemeente aanbrengen van aanplakborden, waarop de plaatsnaam. 6. het proces-verbaal van kasopneming, dd. 23 Maart j.l., waaruit blijkt, dat het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Voorts biedt de voorz. de vergadering aan het ingekomen verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim over 1911 en het door B. en W. opgemaakt verslag tot verbetering der volkshuisvesting. Beide stukken zullen voor de raadsleden op de secretarie ter lezing worden gelegd. Niets meer in openbare vergadering te behandelen zijnde wordt overgegaan in geheime zitting voor behandeling van het kohier van den hoofd, omslag voor 1912. Heusden, van 22 tot 29 Maart. Overleden: Roosje de Wolff, 65 j.; Maria Magdalena Gerarda Baaijens, 4 j., d. v. Huibert Baaijens en Maria Elisa beth Merkx. Werkendam, van 22 tot 28 Maart. Ondertrouwd: Gerrit Duizer, 27 j. en Maria Agatha Baggerman, 28 jGerrit Visser, 23 j. en Aartje van Elzelingen, 19 j. Geboren Marinus, z. v. P. v. d. Stelt Pieter, z. v. J. Brandt en A. M. Hoegee; Cornelis, z. v. A. Ippel en E. den Dun nen Gerrit Antonie, z. v. B. M. Ippel en J. A. Evers. Overleden: Arien Elshout, wedn. v. J. v. Wilgenburg, 70 j. Ingekomen van: Harlingen, A. Pot ters; Geldermalseu, G. J. Kramp en gezin; 's Gravenhage, A. Rijkers. Vertrokken naar: Rotterdam, P. A. van 't Veer; de Werken c.a.: G. Chr. Kreukniet en gezinRaamsdonk, A. D. van Dongen. Dewerken en Sleeuwijk, van 2229 Mrt. Overleden: Pieter van Oorschot, 78 j., wedr. van C den Hollander; Cornelia Elizabeth Kramer, 2 j. Ingekomen vanAlblasserdam, C. Smits en gezin; Rotterdam, T. v. d. Schoot; Werkendam, G. C. Kreukniet en gezin. Vertrokken naar: Gorinchem, A. Pel- likaan en echtg.; Hillegersberg, A. G. Ottevanger. Meeuwen, van 1 tot 16 Maart. Getrouwd: Chr. G. Verhoeven, 29j. G. Bouman, 26 j. Overleden: Johanna Colijn, 73 j., wed. v. G. Slodderland. Vertrokken naar: Andel, G. Bouman; Haarlemmermeer, S. Verschoor. Almkerk, van 1 tot 15 Maart. Geboren: Jenneke, d. v. J. Groene- veld en C. v. d. MoorenAntonie, z. v. W. Nooiloos en M. BiesheuvelHendrik, z. v. H. Nieuwenhuizen en E. A. v. Oudheusden; Teuna, d. v. P. de Vette en A. Dekker; Johanna Cornelia, d. v. C. v. Mastrigt en P. Vink. Overleden: II Schoenmakers, 74 j. E. R. v. d. Horst, 64 j., echtg. v. E. Raam8. Ingekomen van: Deventer, R. Buis man; Rijswijk (N.-B.), R. Verhagen; DeWerken en Sleeuwijk, A. Monshou- wer; Sprang, W. H. Rolffs. Vertrokken naar: Bleskensgraaf en Hofwegen, W. Ouwerkerk. Waspik, van 1 tot 15 Maart. Ondertrouwd: I. van der Waals en W. A. de Graaf. Geboren Engelina Cornelia, d. v. C. de Bont en J. KampPetrouella Elisabeth, d. v. J. Donks en M. Kools; Cornelia Johanna, d. v. D. Lievens en C. v. Gils Elisabeth Johanna Pauline, d v. J. C. S. Locher en M. L. Johner. Overleden: Joanna Elisabeth Ver schuren, 86 j., wed. van H. van Irsel. Ingekomen van: Waalwijk, Tl», v. d. Kleinemulder en gezinTilburg, A. Brouwers; Dordrecht, R. Hazewindus. Vertrokken naar: Waalwijk, M. C J. BerkelmansLoon-op-zand, J. J. v. Leest. KI nnenlaiid. Het laat zich aanzien, zoo schrijft de Res. bode, dat de behandeling van de ziekteverzekering nog al veel tijd zal vorderen. Naar het blad verneemt, zal er vóór 10 April den uitersten ter mijn ten minste een 80-tal amende menten op de Ziektewet en de Raden- wet, waarvan niet minder dan ongeveer 50 van de sociaal-democraten, bij de commissie van voorbereidiug inkomen. Naar de Zw. Ct. verneemt, is de uit Buinermoud, gemeente Borger, afkom stige veehandelaar B. V., die zich de vorige week uit de voeten maakte met een bedrag van ongeveer f2300, afkom stig van door hem in opdracht en ten behoeve van den koopman S. J. Nijveen, op de markt te Zwolle verkocht vee, op verzoek van de justitie aldaar te llattingen in Westphalen aangehouden. Zijn uitlevering zal worden aange vraagd. Te Den Ham, gemeente Aduard (Gron.) is Zaterdagavond de bliksem geslagen in den toren op de kerk van de Ned. Herv. Gemeente. De toren, het laatst gerestaureerd in 1729 en 30 meter hoog, is tot aan de nok van het kerkgebouw afgebrand. Het kerkgebouw kreeg water schade, het orgel heeft veel geleden. De toren was verzekerd. Op de Palmpaarden markt te Utrecht hebben Maandag de zakkenrollers hun slag geslageno. a. mist een landbouwer een portefeuille met f 440, een ander een portemonnaie met f 325, een be woner van Beemster mist een porte feuille met f 1025, weer een ander een portefeuille met f 210, enz. Zaterdagmorgen is uit het Huis van bewaring te Almelo ontvlucht zekere E. D., die iu voorarrest zat wegens bat ui kerknieuws. Werkendam. De uit Haastrecht overgekomene ds. S. Kamper, aanvaardde j.l. Zondagavond zijn dienstwerk in de Geref. kerk B alhier, met een rede over Hebr. 12:1824, na des 's morgens door ds. W. Verhoef uit Zeist met eene predi- dikatie naar Ps. 85: 9a te zijn bevestigd. Biant<»ngercclit Uaahvjjk. Uitspraken van 28 Maart 1912. J. C. A. Z. te Waalwijk, overtr. ar beidswet, f 5 of 3 d.; H. te Vlijmen, alsvoor, f 5 of 2 d A. C V. te Kaats heuvel, alsvoor, f 3 of 2 d.; II. deL te Vucht, alsvoor, f 2 of 2 d.; J. II. E. S, zwervende, J. M. te Waalwijk, H. de N. en J. P. te Kaatsheuvel, allen openb. dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.; M M. F. te Besoijen, alsvoor, vrijC. K. te Kaatsheuvel, overtr. spoorwegregl. f 1 of 1 d.; J. J. D., zwervende, opgave valschen naam, f 10 of 10 d.; A. V. en P. L. te Druuen, beiden jachtdelict, ieder f 1 of 1 d.; J. v. B. te Herpt, J. M. v. W. te Loonopzand, J. v. P. te Capelle, H. M. te Besoijen, M. E. te idem, en J. de J. te Capelle, allen overtr. motor eu rijwielregl., ieder f 1 of I d.; J. C. te Drunen en W. T. te Loonopzand, beiden overtr. algem. veiligh.wet, ieder f 1 of 1 d.; A. v. Z. te idem, en P. C. V. te Vlijmen, beiden alsvoor, ieder f 2 of 2 d.; P. W. v. d. H. te Waalwijk, \LV)\JE.S INK OUR O k/ D VV fj-1- M EEL wat menschen wier gezondheid benij denswaard is, danken de goede werking van geheel hun organisme aan het feit dat zij bij iedere verandering van jaargetijde een kleine versterkende en zuiverende kuur doen. Deze ver sterkende en zuiverende kuur bevrijdt het licham van alle onzuiverheden die er in zijn opgehoopt en versterkt alle organen. Het is een nieuw n op-dreef-brengen n dat de beste resultaten geeft. Deze versterkende en zuive rende kuur is in het bijzonder aanbevolen voor de lente, en de personen die zorg hebben voor hun gezondheid, laten niet na hun lentekuur te doen met de Pink Pillen die een uitstekend zuiverend en versterkend middel zijn. De Pink Pillen geven bloed en krachten, zij wekken de eetlust op en bezorgen een uitmuntende spijsvertering. Zij wekken alle organen op en bevorderen alzoo de uitdrij ving der vergiften die gedurende het slechte jaargetijde in ons lichaam zijn opgehoopt. De Pink Pillen zuiveren het bloed en doen de roode vlakken, puisten en zweren verdwijnen. Verkrijgbaar a fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2