Het Kantoor is Firma M. STRUIJK, v.h. Janssen-Steegmans. staan ter dekking: Due. 1RKOL1I HOfER, pit WIELRIJDERS RU IS HET DE TIJD. WW GAAT NU ZIEN lie ConciiiTent H. v. Duijnen. WHHmHXHaoaaaflc JAN WORM, Groote Harkt 6. GORINCHEM. Groote keuze Zijden en Laken II L\S!'LTI E Fronts, Boorden en Dassen. betonde bij bet Nieuwsblad Toor bet Laid van Heisiei ei Ata van Zaterdaj 6 April 1912, No. 3142. Be Notaris J. J. VAN DER KAADEN Notaris Tan Gendt, Beste en beslist voordeeligst adres. Zwarte en fantasie Paletots, Popeline Mantels en Mantelcostumes, Costuumrokken en Kindermantels. Ons Magazijn is Zondags tot 2 uur geopend. Bij A. Maas te Aalst in de nieuwste modellen en kleuren. Coöp. Stoomzniveliabriek „OP HOOP TAN ZEGEN", Dagelijksche ontvangst van Nouveauté's in: Aparte modellen. Onberispelijke pasvorm. Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. Daar alleen koopt men een goed Hij wiel voor weinig geld. Ook worden oude fietsen ingeruild. Tevens een groote partij gebruikte HEEREN- en DAMES RIJWIELEN tegen elk aannemelijk bod. BINNENLAND. Henri Bakker, de Bossche aviateur, heeft Woensdag een tocht gedaan van Ede naar Breda. Des morgens om 5.35 steeg hij van het vliegveld te Ede op en zette koers over het dorpje Ede, van daar over de spoorbrug naar Rhenen en naar Tiel. Voorbij deze plaats kreeg Bakker zwaren mist onder zich en was hij genoodzaakt op zijn kompas naar Gorinchem te vliegen. Daar wou hij ver volgens de rivier oversteken, doch het was hem te mistig. Hij zette dienten gevolge koers naar Hardinxveld, daar ging hij de rivier over, vloog recht over Werkendam, volgde daarna den straat weg van Keizersveer, over Raamsdonks- veer en Oosterhout en kwam zoo om 10 minuten over zevenen behouden op het exercitie-terrein hier neer. De tocht is voortreffelijk gegaan, af wisselend vloog Bakker, naar hij mede deelde, op hoogten tusschen 100 en 300 meters. Door den mist was hij echter meesten tijds genoodzaakt niet hooger van 100 M. te vliegen, wijl hij anders niets be neden zich onderscheiden kon. Bij Go rinchem hingen vertikale windstroomen en ook op de rivier had hij daarvan zeer te lijden. De machine werd daar soms geweldig heen en weer geslingerd en maakte er soms plotselinge dalingen, 't Was tijdens de vlucht boven bar koud, vooral zijn knieën en de rechterhand hadden zeer veel van de koude te lijden. Met dat al heeft Bakker, ondanks den flinken omweg, dien hij gemaakt heeft, den weg van het vliegveld Ede naar Breda, 'n afstand van meer dan 100 K.M., in anderhalf uur afgelegd. Terwijl de vrouw van A. Oost op Urk even een boodschap deed en haar beide kinderen zonder toezicht in de woning had achtergelaten, was het vier jarig zoontje gaan spelen met lucifers, welke bij een theelichtje lagen. Bran dende lucifers schijnen geworpen te zijn in do wieg, waarin een kindje van enkele weken lag te slapen. Toen de moeder op zijn geroep kwam aansnellen, stond de wieg met het bedje in brand. Stervend werd het schier geblakerd kindje opgenomen. 't Is nog niet zoo lang geleden vertelt het „N. v. d. D." dat het volgende gebeurd is. Een agent had des avonds aan den eenzamen Zeeburgerdijk te Amsterdam te letten op dieven, die aldaar herhaaldelijk telegraafdraad sta len. Hij had een revolver bij zich en legde zich in een hinderlaag. Er kwamen twee personen voorbij, die op verdachte wijze een zak droegen. De agent springt te voorschijn, houdt hun de revolver voor en roept: Sta of ik schiet! waar door het tweetal verschrikt geworden, staan blijft en toelaat dat de agent een onderzoek instelde in den zak, die wer kelijk gestolen telegraafdaad bleek te bevatten. Alleen door hen in bedwang te houden met de revolver, kon hij toen de dieven behoorlijk naar het naastbij- zijnde bureau geleiden. De dieven werden door de rechtbank vrij ernstig gestraft, maar het onge- looflijke volgde later: de hoofdcommis- saris strafte den agent, wegens het dragen van een niet tot zijn uitrusting behoorend wapen Aan een benedenhuis in de Ohmstraat te 's-Gravenhage schelde Donderdag ochtend iemand aan, om een quitantie te presenteeren. De bewoner opende het straatdeurraampje en schoot daar door met een revolver in de richting van den man, die had aangescheld. Het schot miste, waarop de bedreigde ijlings heenging en van het gebeurde aangifte deed bij de politie. De kogel was langs zijn arm gegaan en in de deurpost van een nabijgelegen woning godrongen. De man, die het schot had gelost, werd gearresteerdhij is, als verdacht van poging tot doodslag, ter beschik king van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht. Drie inwoners van de Zuid-Limburg- sche gemeente Schaesberg, nl. L. H. Debije, Jan Mulders en H. Mulders, hebben, naar Het V. meldt, tot den procureurgeneraal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch, die reeds eenmaal een dergelijk verzoek afwees, opnieuw een adres gericht tot vervolging van den burgemeester van Shaesberg, wegens diefstal van gemeentegelden. Zij beschul digen den burgemeester ook van velsch il eid in geschrifte, ten einde de gepleegde verduistering te bedekken. De „Standaard" meldt: In de Maasstad heeft men aanstonds na aanneming van het bouwwetje in de Tweede Kamer, maatregelen genomen tot uitbreiding van het Christ, onderwijs. Komen de door de verschillende schoolvereeni- gingen aangenomen plannen tot uit voering, dan zal Rotterdam binnen niet al te langen tijd er 11 nieuwe Christ, scholen bij krijgen. Het is zelfs niet buitengesloten dat dit aantal zich nog uitbreidt. Het dorp Zoeterwoude is Woensdag avond in rep en roer gebracht door een aantal zwervers, die met 7 woonwagens langs den Hoogen Rijndijk aldaar, op een half uur gaans van Leiden, hun bivak hadden opgeslagen. De menschen lieten hun paarden grazen op terreinen, die natuurlijk hun niet toehoorden en namen weg wat van hun gading was. De gemeente-politie en eenige rijks veldwachters verschenen weldra ter plaatse en bevalen hun op te breken. Maar het volkje wenschte daar geen gevolg aan te geven. De burgemeester verscheen ter plaatse en stond hun toe nog een half uur in de gemeente te vertoeven. Toen er echter geen enkele geneigd bleek om van standplaats te veranderen en de menschen bovendien nog een dreigende houding gingen aan nemen, reguireerde de burgemeester uit Leiden een afdeeling artilleristen. Toen deze aangekomen was, bleek de bevol king van de woonwagens nog minder dan tevoren geneigd te vertrekken. Ze dreigde eenige malen te zullen schieten waarop de burgemeester de artilleristen handelend liet optreden. De stoet zette zich toen in beweging in de richting van Leiden, omstuwd door een talrijke menigte uit de omliggende plaatsen en voortgedreven door de afdeeling artil leristen. Onderweg hield de stoet bij wijze van plagerij zoo nu en dan halt. Aan de grens van de gemeente Leiden werden de woonwagens door de Leidsche politie in ontvangst genomen. Van uit Leiden werden zij over de lijn van de Hollandsche spoor naar Oegstgeest ge bracht. Naar De Arbeid, het orgaan van het Nationaal Arbeidssecretariaat, meedeelt, zijn inzake de ontploffing bij den lood gieterspatroon Hesseling, in de Wol- venstraat te Amsterdam, in verband waarmee zich drie loodgieters in pre ventieve hechtenis bevinden, de voor zitter der loodgietersvereeniging en de heer Kolthek, secretaris van het N. A. S., door de politie gehoord. De eerste, om dat hij, aldus De Arbeid, gepoogd zou hebben geld bij elkaar te brengen voor de nu gearresteerden om naar Amerika te vertrekken, de laatste, omdat op een van de gearresteerden een briefkaart is gevonden, bestemd voor een buiten- landschen kameraad, en behelzende een verzoek drie personen een tijdje op te bergen. Het Hbl. kan hieraan toevoegen, dat de bedoelde briefkaart gericht was aan een geestverwant te Antwerpen en on derteekend was door den heer Kolthek Hij verklaarde aan de politie, dat een ander (niet een der gearresteerden) hem voor drie loodgieters, die werk zochten, een adres in Antwerpen had gevraagd, waar zij een poosje konden gehuisvest worden. De heer Kolthek had toen de bewuste briefkaart geschreven en deze bij wijze van aanbevelingsbrief aan den verzoeker ter hand gesteld. Men meldt uit Hoek van Holland aan de „N. Ct.": Aan de voor den Waterweg kruisende loodsbooten is order gegeven voorloopig geen booten te beloodsen welke zich te. Rotterdam van bunkerkolen wenschen te voorzien, daar er voor deze schepen geen ligplaats meer is. Naar de „Tielsche Ct." verneemt, is de nieuwbenoemde burgemeester van Geldermalsen, de heer A. W. de Leeuw A. Cz., de zoon van den burgemeester van de Zuid-Hollandsche gemeente Schoonrewoerd. De nieuwe burgervader oefent thans het eerzame bedrijf van molenaar uit. ADVERTENTIEN. van ten zijnen woonhuize aan de te Heusden. Geiideren. ItOTËH. UtAH. Gerechtigd tot het voeren van het K*Uk «ttoieriiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.60 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. 1. De bekende Blauwschiramel-Hengst Deze komt eiken Maandag in de Hopwaag te Ammerzoden, begin 15 April. Goudvos, komt eiken Vrijdag in de Hop waag, begin 5 April. Beide volbloed Belgisch ras. Kampioen Hengst van Nederland, Model Lux Gang, 9 maal bekroond, oud 6 jaar, hoog 1.65 M. Deze komt eiken Donderdag te Brakel bij F. VAN DALEN. Dckgeld van deze Hengsten: Drachtig f 4©.niet drachtig f 5. te Almkerk, is voornemens om ten sterf - huize van wijlen den Heer B. SNOEK te Almkerk, in het openbaar om contant geld, te 1. Op Woensdag lï April 1912, des voormiddags ten uur: 7 tweejarige kalfvaarzen, 7 tweejarige ossen. 6 bruine m err iepaar den, waarvan 1 driejarige, 1 vierjarige, 1 zesjarigedrachtige, 1 achtjarige drachtige en 2 aftandsche. Voorts: Tilbury, wagonnet, 3 boerenwagens met toebehooren, aardkar, rolwagen, ploegen eggen, tuigen, touwwerk, kruiwagens, voeder bak, voederkist, boonenbreker, stroosnijder, rij tuig wip, 2 trappenbaktrog, schragen flan ken, kafmolen, zeven, balans, schalen en ge wichten, houten, palen, hakhout, groote mest hoop, ongeveer 60.000 halve KG. best gewon nen hooi, eene partij haver, eene partij stroo, 25 kippen en 2 hanen, handgereedschap, enz, enz. 2. Op Donderdag 18 April 1912, des voormiddags ten uur: Mahoniehouten canapé's, 10 dito stoelen met zwart trijp, dito tafel met inlegblad, penanttafel, speeltafel, linnenkasten, secre taire's, chiffonnière, dientafeltje, 2 fauteuils en 6 stoelen met bruin trijp en2crapauds met bruin trijp, dito penantkastje, 18 stoelen en 3 fauteuils met zwart trijp, ledikant met behang, nachtkastje, waschtafels met wasch- stellen en theestoof met ketel, notenhouten ledikant met behang en schrijfbureau, eiken kabinet, bureau en hoekkast, verschillende groote spiegels, schilderijen, 2 orgels, in- steekhaard, 2 antieke staande klokken, waar van 1 van Gerrit Bramer te Amsterdam en 1 van David Baron aldaar, antieke pendule met speelwerk, vloerkleeden, karpetten, loopers en kleedjes, gewone- en overgordijnen met toebehooren, hang- en andere lampen, 2 vul kachels, haardstel, kolenbakken, doofpotten, kook- en waterfornuis, kachelplaten, matras sen en bedden met toebehooren, brandkast, 2 pendules met coupe's, boekenhangers, tafel- kleeden en tafels, barometer, porte-manteau, echrijfnécessaire gelakt Japansch koffieser- vies, 2 eetserviezen van Engelsch porcelein, porceleinen en gewone eetserviezen van oud en nieuw model, oud porceleinen borden, schotels, kommen en beeldjes, geelkoperen ouderweteche braadpan en melkkannen, theebladen, thee- en koffiepotten, oude rood koperen ketels met komfoor, oud tinwerk, bloemenmand, olie- en azijnstel, gewoon glas- en aardewerk, worstmachine, aschbakken, stoven, raamhorren, trommels, tonnetjes, enz. enz. Te bezichtigen Maandag 15 en Dinsdag 16 April 1912 telkens van 's voormiddags 9 tot 12 uur en van 's namiddags 2 tot 4 uur. Inlichtingen geeft de Notaris. SPECIAAL CORSETMAGAZIJN, llintlianierstraat 31, 'g-llerfogenlioscli. Ontvangen eene groote sorteering in de nieuwste modellen Directoire en IHroit Devant Corsets f 1.50, f 1.75, f 2.10, f 2 40, f 2.60. Extra lange Directoire .lustokor f 2.90, f 3.25, f 3.75, f 4.25, f 5.25, f 6.50, in prachtige effen en gebrocheerde stoffen, met speciaal voor mij gefabriceerde roestvrije Baleinen. Adjust» Co rsels, American Style met 4 Jarretelles f 6.25, f 5.25, f 4.25, tailles 60 tot 94 cM. §HSP' Speciale modellen voor Corpulente Dames, van 74 tot 100 c.M. met elastieken band en onbreekbare Hercules van f 3.25, f 4.75, f 5.25. Modèle l&caliiciii f 6 25. LAAGSTE PRIJZEN. GROOTSTE SORTEERING- Men vergelijke prijzen en kwaliteiten. Dames neemt proef! Alle tailles voorradig. Bij opgave van juiste taillewijdte, toezending franco p. p. naar alle plaatsen in Nederland. Niet naar genoegen kan geruild worden. Vraagt steeds llercules-Corsets met onbreekbare Hercules-Baleinen. Goedkoop en sterk. Duizenden in gebruik. Speciale Cn^ros-pi'iixcn voor HI. 1H. Winkeliers. Monsterzendingen franco. in de magazijnen van den Rijwielhandel 99 Prijslijst op aanvrage franco. Aan hetzelide adres kan een fijne Monteur geplaatst worden. Aanbevelend, „DE DOF Speciale sorteering KINDER-CORSERTEN voor alle leeftijden. Verkoop uitsluitend contant. Sportnetten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5