praktisch Modeblad. Een fraai en De Schipbreuk van de Titanic. Verschijnt tweemaal per maand paleis onder enkele bescherming van lieden uit zijn omgeving en van zijn zwarte lijfwacht. De opstand zou het resultaat zijn van een gesmeed complot. Het Fransche bijzondere gezantschap en het personeel van het consulaat is ongedeerd en veilig. Bij den aanval op het huis der telegrafisten zijn drie telegrafisten gedood en één gewond. De Carpathia, met de geredde schip breukelingen aan boord, is 18 dezer des avonds om 8,37 (Amerik. tijd), te New- York aangekomen. Aan de telegram men uit de N. R. Ct. ontleenen wij in 't kort: De stoot bij de aanvaring was niet hevig, doch het ijs had van onderen het schip doorboord. De machines wer den stop gezet. Er was niet de minste paniek. Dadelijk na het stoten op den ijsberg werden de waterdichte schotten ge sloten, ontving ieder een reddingsgor del en werden de booten te water ge laten. De regel bij dergelijke ongeval- „vrouwen voor" werd stipt in acht genomen. De officieren stonden met de revolver in de hand om de orde te handhaven, maar dit bleek niet noodig. Toen de laatste booten het schip ver lieten, kwam de scheepskapel in degroote k;<juit bijeen en hief de muziek van het gezang „Nearer my God to Thee" aan. Na vier tot vijf uur bij een snerpen den wind in de reddingsbooten te heb ben gezeten, gelukte 't aan de Carpa thia de schipbreukelingen uit 16 booten aaD boord te nemen deze overbrenging bood een droevig schouwspelsommigen waren in nachtgewaad of in dekens ge huld. Vier menschen bezweken terwijl zij aan boord werden gebracht. 't Was pik donker en zeer koud. Omstreeks 2 uur zonk de Titanic zeer snel. Op dat oogenblik trof het oor van de menschen, die in de reddingsbooten zaten, het schrikwekkendste geluid, dat ooit een sterveling gehoord heeft, de kreeten van honderden medemenschen, die in het ijskoude water om hulp riepen waaraan niemand te hulp kon komen. De kapitein had geweigerd het schip te verlaten, doch moet zich dood ge schoten hebben. Van de 2340 opvaren den zijn er 1565 verdronken. Er waren niet voldoende reddingsbooten aan boord. VlantaelOk üleuMn#. Heusden, 20 April. Groot was Woensdag de belangstelling van oud en jong in de Zonsverduistering. Overal op de wallen, langs de Wilhelmina- kade, op de Marktpleinen, voor de huizen kon men de bewoners met een beroet of gekleurd glas gewapend, naar de zon zien turen. Het was stralend voorjaarsweder en geen wolkje te zien. Wel vertoonde zich in den ochtend lichte cirruswolken en begonnen zich zelfs kleine stapelwolken te vormen, maar de vrees voor atmosferische storing bleek ijdelgedurende de geheele eclips bleef de hemel helder. Om kwart over elven drukte de Maan het eerste deukje rechts in den zonnerand. Langzaam maar geleide lijk schoof ze over de zonneschijf. Even over twaalven begon het merkbaar duister te worden. De zon was reeds een vrij smalle sikkel geworden naar links gebogen. Om 12 uur 25 werden de vogels onrustig. De kraaien, begonnen te zwermen, de hoenders zochten hun hok en de bijen haar korf op. 't Was, of een zwaar on weder op til was. Opeens zagen we de planeet Venus ver schenen. De spanning onder de menschen werd steeds grooter. Om 12 uur 38 was het gebeurd. En niemand waarschijnlijk, die er aan dacht, dat 't op dit oogenblik Nieuwe Maan was en dat men de nieuwe maan nu tag. Tot lid van de examen-commissie ter afneming van het examen ter verkrijging van een acte van bekwaamheid in de ge meente-administratie is benoemd de heer H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris alhier. Voor genoemd examen hebben zich ruim 300 candidaten aangemeld. Maandag 22 dezer, des namiddag 7.30 ure, zal de Raad dezer gemeente een verg. houden. Te behandelen onderwerpen zijn: 1. Notulen vorige vergadering. 2. Verzoek M. A. Weck, om vergunning tot het bouwen van een woningop gemeentegrond onder Oud- heusden. 3. Plan Demer-beschoeiïng. 4. Me- dedeeling ingekomen stukken. Nederliemert Nz. Met genoegen vernemen we, dat de gebroeders J. en E. v. Ooijen, als vrijwilligers iD dienst getreden, flinke promotie hebben gemaakt. Eerstge noemde legde met gunstigen uitslag het examen voor wachtmeester eerete-klas af, terwijl laatstgenoemde Zaterdag j.l. den rang van wachtmeester-titulair bij het Regiment huzaren te Ede mocht behalen. (Rietschoof). In het begin dezer week had op de steenfabriek de Rijswaard een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed afliep. Bij het tuigen van een paard viel G. de K. van de kar, waardoor het rad over diens been ging. Na bij baas Bijsterveld verbonden te zijn, werd de knaap naar zijn woning vervoerd. lVyii Donderdagmorgen trof het kind van den arbeider B. aan den Molendijk een ongeluk, dat betrekkelijk nog goed afliep. Bij het loopen achter een hit, kreeg het kind onverwachts een slag van het dier, die zoodanig aankwam, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het kind had een ljjk kannen zijn. Eet heil Onze fanfare „Nooit Gedacht" zal Zaterdag 27 April a.s. een uitvoering geven. Het bestuur heeft voor een flink programma gezorgd, afgewisseld met voor drachten, zoodat ons een gezelligen avond staat te wachten. Veen. Naar men verneemt zal ook onze gemeente volgende week een bezoek ontvangen van de „Alhambra flottante" of drijvende Bioscope. Te oordeelen naar het bezoek dat het elders ontvangt met zijne voorstellingen zal dit ook alhier wel het geval zijn. Het schip zelf moet alleen het geld waard zijn om het interieur te bezich tigen. Het moet een pracht zijn. De koopman T., welke zoo'n ernstig ongeluk trof om met paard en kar van den hoogen dijk te Rijswijk te vallen, vond Dinsdag zijn hit dood in den stal liggen. Voor den eigenaar een aanmerkelijke schade post op dezen wijze een besten vierjarigen hit kwijt te raken. Unuhvffk De uitslag der premie keuring voor springstieren, die Donderdag alhier gehouden werd, is als volgt: 2-jarige stieren, le prijs f120, Jac. van Oudheusden te Herpt, met 84 punten; 2e prijs f 100, Wed. Branten te Haarsteeg, met 83 punten 3e prijs f 100, Wed. Verhoeven te Doeveren, met 79 punten4e prijs f 90, P. Nieuwen- huizen te Andel, met 78 punten5e prijs 190, fokvereeniging te Capelle, met 77 punten. 1-jarige stieren, le prijs f 120, Wed. G. Verhoeven te De Werken, met? 2e prijs f 100, fokvereeniging „Capelle" te Sprang< Almkerk. Naar we vernemen is door het spelen van kinderen met vuur, in de weide van de kinderen Schoenmakers alhier, brand ontstaan, waardoor een hekken en verschillende horden en schoorboomen een prooi der vlammen werden. De heer A. Z. Snoek alhier, is in de plaats van wijlen de heer B. Snoek tot voorzitter der N. P. S. gekozen. Ten bewijze dat alhier goede paarden zijn, kan dienen dat Woensdag op het erf huis van wijlen de heer B. Snoek, paarden zijn verkocht voor de kapitale Bom van f 700 en f 800. DllSSeil- Door burgemeester en wet houders alhier, werd Woensdag aanbesteed het bouwen van een brandspuithuisje. De minste inschrijver bleek te zijn de heer J. v. Mierlo alhier voor f 837. Capelle- In de Donderdag te Waal wijk gehouden vergadering van het onder wij zersgezelschap in het arrond. Waalwijk, werd de heer H. S. van der Waals alhier, tot Secretaris van genoemd gezelschap ge kozen. Raamscloiiksvecr. Mej. Ken- niphaas, onderwijzeres te Willemstad, werd als zoodanig benoemd aan de Chr. School der Ned. Herv. Gem. alhier, met ingang van 1 Mei. De Chr. School aan 't Veer bestaat 50 jaar. Het bestuur der scholen meende dit niet ongemerkt te kunnen laten voor bijgaan en besloot tot het houden van een schoolfeest op 30 April met de kinderen der beide scholen. Aangezien de Ouders der kinderen en andere belangstellenden hierbij tegenwoordig mogen zijn, zal dit feest gevierd worden in de Ned. Herv. Kerk aan 't Veer. Ds. Lütge, thans teElberfeld, vroeger predikant alhier, hoopt den avond van 29 April, et>n gedachtenisrede uit te spreken in de Veersche Kerk. ftp ril lijf- Terwijl de vrouw van A. v. E., in de kamer bezig was om den zolder te boenen, had zij het ongeluk te vallen, met de gevolgen dat haar schouder ont wrichte en zij een been brak. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. Kerk n ie u vvs. Eoonselieiidijk. Op het laatst van het vorig jaar bedankte de heer J. Smits Wz. als diaken der Ned. Herv. Kerk alhier. Hij werd door den kerkeraad opnieuw benoemd, nam ten laatste zijn benoeming weer aan, maar is tot heden niet bevestigd in zijn ambt en neemt het toch waar. De andere kerkeraadsleden schenen dat goed te vinden en de zaak hoe eer hoe l ever in den doof pot te willen stoppen. Maar het muisje zal een staartje hebbenwant deze week hebben eenige lidmaten tot het classikaal bestuur van Heusden het verzoek gericht om aan genoemde onwettige zaak een einde te maken. SHSaarsseHffke ftttmd. PREDIKBEURTEN, 21 April. en nm. 5.30 u. lezen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9 ennm.öu. de heer v. Brummen. Klinkenberg uit Gorinc'nem. Andelvin. 9,30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroeknm. 2 u. ds. Hermanides, Afscheidspredikatie. Besoijm, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, geen opgaaf. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Heusden, van 11 tot 18 April. Getrouwd: Johannes Verhoeven, 28 j. en Dirkje Petronella Lijntje v. Kuijk, 25 j. Geboren: Adriana, d. v. Marinus van Diggelen en Anna Maria van Sinttruijeu. Overleden: Gerrit Cornelia van Rij, 9 weken. Werkendam, van 12 tot 18 April. Getrouwd: Willem Arie Verhoeven, 35 j. en Adriana van de Werken, 34 j Geboren: Hermanus Adrianus, z. v. J. v. d. Werken en C. P. Visser. Overleden: Cornelis Schaddelee, 33 j Elisabeth van Drunen, 73 j. echtg. v. B. Visser; Apna Visser, 57 j. echtg. v. W. Verheij. Vertrokken naar: Hellevoetsluis, A. Rijken en gezin; deWerken c.a., A. van de Werken. Ingekomen van: Culemborg, M. A. Verkerk; Hillegom, H. Pardoen. Almkerk, van 1 tot 15 April. Ondertrouwd: F. Dekker, 33 j. en M. Kol ff, 29 j. Getrouwd: A. C. de Later, 28 j. en H. M. Visser, 24 j. Geboren Adriaan, z. v. P. M. v. Wijngaarden en A. DonkerslootAnto- nie, z. v. M. Groenen berg en J. Sannes Aart, z. v. J. v. Haaften en A. v. Haaf- tenNicolaas, z. v. B. W. Buizer en J. H. Rooseboom Hendrikus, z. v. A. v. Oudheusden en H. Nieuwenhuizen Adriaua, d. v. M. T. van As en A. AhlesMarinus, z. v. J. Straver en E. W. KolffAllegonda, d. v. T. Kuijs en A. Wesner. Overleden: Marinus Lievaart, 46j., echtg. vaD L. de GraafS. Verlee, 14 j. K. S. Verhoeven, 62 j., wedr. van J. v. Rijswijk. Ingekomen van Hoek, A. R. Raams Hellevoetsluis, B. Raman 's-Hage, G. Vlaanderen en echtg.Meerkerk, T. Vink. Vertrokken naar: Dussen, W. de Peuter en gezin Arnhem, O. Blokland, Wed. C. J. Straver en kind; Utrecht, W. BrangerBleskensgraaf en Hof- wegen, S. v. Hoven; Amsterdam, F. B. v Velzen. Waspik, van 1 tot 15 April. Geboren Petronella Antonia, d. v. C. J. v. Hooren en A. Driessen Hen drikus Joseph, z. v. M. IJpelaar en A. P. Kolsteren Adriana, d. v. P. Smits en A. GroenendaalChristiaan Petrus, z. v. H. Schapers en W. M. Ramstijn. Overleden: Maria van Lempt, 74 j. Johanna Kools, 47 j. 's Gravemoer, over de maand Maart. j Ondertrouwd: A. van der Hoeven, 46 j. en P. J. Venis, 33 j. 1 Getrouwd: K. Rosenbrand, 22 j. en L. Heijblom, 22 j. Overleden: D. van den Broek, 49 j. M. Beunis, 78 j. Ingekomen van: DoDgen, A. de Geus, A. J. van Dongen en twee kinderen; Waddinxveen, C. Timmermans; Naald wijk, R van Dalen; Schiedam, A. W. A. de Looze en P. J. M. de Looze. Vertrokken naar: Zoeterwoude, W. van Loon, J. Schilders en twee kinderen Teteringen, A. Segeren, C. v. Weelden, drie kinderen en A. van der Graaf; Bloemendaal, W. Nerrings; Strathmore, Noord-Amerika, C. Nerrings en G. van Evrsel; Berkel en Roderijs, A. Kielen; Rotterdam, J. A. Rosenbrand; Capelle, L. Heijblom. Brakel, over de maand Maart. Getrouwd: J. Duizer, 26 j. en E. C. Duijzer, 22 j.T. C. W. Cornet, 31 j. en D. C. v. d, Bogerd, 28 j. Geboren: Hendrik, z. v. E. van den Handel en A. van den BogerdJohan Marinus, z. v. W. van Willigen en J. van der Zalm Maria, d. v. P. van Hemert en K. Blanken; Gerritje, d. v. H. J. Ermstrang en J. W. de Vries; Hermke, d. v. D. van Heusden en M. Versteeg Overleden: Teuntje van Dalen, 4 m.; Dirkje Cornelia van Wijk, 33 j. echtg. van B. van Zanten. Pouderoijen, over de maand Maart. Geboren: Artje, d. v. A. Schaap en G. van der Meijden; Johannes Cornelis, z. v. C. W. van Ballegooijen en J. J. van der Zalm; Leendert, z. v. C. Hobo en G- Hobo. Overleden: Artje Schaap, 7 dagen; Cornelia Vernooij, 71 j. wed. v. M. Loef; Jenneke van de Werken, 19 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 518 April. Ondertrouwd: Arnout de Waard, 22 j. en Cornelia Jozina Dekker, 25 j Geboren: Wilhelmina, d. v. G. Ster renburg en Cl. Verlee; Elizabeth, d. v. J. H. Koek en G. van Wijngaarden; Aaltje, d. v. H. Koster en A. G, Bosch Adrianus, z. v. H. van de Koppel en J. van der Stelt; Marina Helena, d. v. M. Lievaart en L. de Graaf. Overleden: Otto Walraven, 70 j., echtg. v. J. S. Keiler; Willem Rijkers, 5 m. Ingekomen van: Brakel, D. C. van den Bogerd. Vertrokken naar: Werkendam, A. v. d. Stelt; Gorinchem, C. W. Roubos; Dordrecht, C. Pellikaan. Rechlxakeu. Kantongerecht tlnalwjjk. Uitspraken van 11 April 1912. P. J. F. G. te Waalwijk, overtr. ar- beidsw. f 0.50 of 1 d.; A. O te Sprang. J. v. B. te Veen en L. D. te 's Bosch, allen overtr. prov. regl., ieder f 1 of 1 d.; A. K. en C. K., beiden te Sprang, overtr. alsvoor, ieder f 0.50 of 1 d.; G. v. E. en J. v. Z., beiden te Nieuwkuik, beiden overtr. algem. veiligheidsw., ieder f 1 of 1 d.; J. P. C. M. v. D. te Kaatsheuvel, W. v. E. te 's Bosch, A. v. E te Vlijmen, J. A. v. V. te Capelle, N. V. te Nieuw kuik, H. K. te Loon op Zand, allen overtr. alsv., ieder f 3 of 2 d.; J. H. te Sprang, overtr. leerplichtwet, f 0.50 of 1 d.; J. G. te Kaatsheuvel, L. R. te Capelle, F. O te Waalwijk, M. de L te Vlijmen, F. H. te Waspik, A. V., zwer vende, al'en openb. dronkensch., ieder f 2 of 2 d.; D. V., zwervende, overtr. alsv., f 5 of 3 d.; H. A. v. Z. te Capelle, vischdelict, 2 X U of 2 X 1 d.; A. v. d. H. en Th. K., beiden te Capelle, overtr. motor- en rijwielregl., ieder f 0.50 of 1 d.; L. G. v. B. te Breda, overtr. alsv. f3 of 2 d.; C. W. A. W. en L. A. F., beiden te Sprang, W. H. te Vrijh.- Cappel, J. T. te Nieuwkuik, J. A. V. te Baardwijk, O. v. P. en D. de R., beiden te Capelle, allen overtr. alsv., ieder f 1 of 1 d A. v. T. te alsv., overtr. alsv., f 2 of 2 d.; .J. v. D., L. M. en L. W., allen te Vlijmen, allen overtr. pol.- verord., ieder f 0.50 of 1 d.; M. G. v. B. te 's Bosch, overtr. alsv.. f I of 1 d.; H. K. te Vlijmen, straatschenderij, f 5 of 3 d.; J. r. d. W. te alsvoor, overtr. veldpol., f 10 of 3 d.; Ca. Ja. v. G. te Capelle, overtr. ijk wet, 3 X f 1 of 3 X 1 d.; G. F. G. te Vlijmen, overtr. pol.- regl., G. L. de G. te Baardwijk, overtr. prov. reglB C. W. en M. W., beiden te Capelle, beiden vischdelict, allen teruggegeven aaD ouders; M. B. te Vlij men, vischdelict, vonnis waartegen ver zet, 2 X f 1 of 2 X ld.; A.' de N., J. v. R., dezelfde, beiden te Kaatsheuvel, beiden openb. dronkenschap, vonnissen waartegen verzet bekrachtigd. Overige zaken uitgesteld. ian bested I u«esa. &tlaog> A«nbe»f<*din«en. Sla. s' ktberlch ten 46 Zalmen f 0,93f 1,21 p. p. 2 elften, f 1.10 per stuk. 90 Zalmen f 1,05f 1,20 per pond. 1 elft, f 0.90 per stuk. 101 Winterzalmen fl.00f 1.25 per pond. Snoek f0,0010,00 Witvisch f 0,14f0,18 8 elften, f 0.70—f 2.75 per stuk. telkens in 14 pag's rijk geïllustreerd, waaraan toegevoegd: een Titelblad dikwijls in kleurendruk en een Knippatronenblad Prijs 65 CtS- per 3 maanden. IIet Nieuwe Modeblad UTGEVEK »it klad Heesheen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loeeestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Neclerhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Keek uit Zuilichem. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdönk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. RaamsdonJcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u. ds. Pop, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher, nm. 2 u. ds. Locher uit Nieuw- en Oud-St. Jooatland, nm. Doopsbed. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Nam. Doopsbediening. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral {uist en in te zenden. Heusden, vm. 10 u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Da velaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tril- laard, vm. H.A.; nm. Dankzeg ging- Almkerk, vm. geen dienst en nm. 2 u. ds. Doeveren, vm. 9,30 u. de heer Van Veen, Cand. t. d. H. D. te Leiden. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, geen opgaaf. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, nm. 6.30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geertruidenberg, vm. 9.30 u. ds. Krop uit Rotterdam, nm. 6 u. ds. v. Herwerden uit Brumnien. Genderen, vm. 10 u. ds. Feijkes. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, nm. 2,30 u. ds. Pop uit Sprang. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. da. Klumper. 2. April. Dep. van Waterstaat, lo. het vervangen van hanepooten door remmingwerkea en het versterken van bestaande remmingwerken bij de schutsluis te Andel. Raming 10.000. 2o. het uitvoeren van werken tot verbetering van de Boven-Merwede onder de gemeente Goriaehem, de Werken en Sleeuwijk. Raming 152.000. 80. het leveren en storten van ballaststeen op den oostelijken nitbonw in het Hollandsch Diep, ten westen van de haven van Lage-Zwaluwe. Raming 3400. 4o de verbeteriug van den IJssel beneden Zalk, Raming 66.000. 5 o. de uitvoering van baggerwerk in de rivier de Vlaas van Mook tot St. Andries. Raming f 7 0. 6o. de uitvoering van baggerwerk tot onderhoud van de bodemsdiepte in ds haren voor rjjksvaartuigen te Hoek van Holland en aan den rechteroever van het Scheur vóór den havenmond te Maassluis. Raming 0.30 per 513. 2 Mei. Prov. best. van Noordholland, het doen van leveringen en werkzaamheden ten behoeve van de Hel- dersche zeewering Raming l'-.OO 17 April Dep. van Waterstaat, het maken van werken in de Maas onder Megen en Ooijen. Raming f 15.6 )0. Laagste inschr. J. A. v. Hattum, Baarn, f 19 000. 17 April. Prov. beat. van Zeeland, het herstellen van stormschade aan de havendammen te Wemeldingen. Raming 14,200. Laagste inschr. H. Kosten Cz., Wemeldinge, f 12.789. HEUSDEN20 April Op de graanmarkt besteedt men voor Tarwe 8. af 9 20 Rogge f 6 50 a f 7 50, Gerst f af-, Haver f 5 80 af 11 00, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 19 April. Aardappelen. Vroege f 0 f li. - Blauwe f 2 25 i f 2 50 Zeeuwen, f 2 75 i f 3 Jammen f if.. Hooi \e qual. f 14 00 i f 15.—, Se quad, (voor de pers) t 12 0 a 13 00 Klaver hooi f 18.af 19.— IVit 'troo f 14 i f 15 00 Geel dito J 10 if 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 24 a 25 ets. zwaardere 28 a 29 et Boter f 0.70 k 0.80 per half K.G. Eieren f 0 85 i f 0 95 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt ƒ0 75 i* de winkels dus 0 80 per h. kilo. Eieren f 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.55. Meuwcudijk. Door de onderafdeeling der Y. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1620 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van a 4 cent per stuk. Yischmurkt Gorinchem. Vischmarkt Hardiuxreld. Woudrichemsehe Vischmarkt. (fr.p.p.75cts.) INTEEKENBILJET. De ondergeteekende verlangt j oeregelde toezending van I tegen 65 eett Sper 3 maan den j (franco per post 75 CBbts). Naam: Woonplaats: Verkrijgbaar bij de» van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2