Huisvlijttentoonstelling Paardenstamboek. Frits VI, Het BI0SC0PE-SCHIP Alhambra Flottante, Europas eerste drijvend BIOSCOPE-THEATER, Laatste nieuwigheid op kinemathografisch gebied. KINDERVOORSTELLINGEN op 25 ei 27 ipril. 's middags van 4V-«'b aar. Persoon, ROBSONs Kalverenmeel Wed. J. Borzo Zonen, Schoonmaak. 1MB I S I* F it II. W. Timmermans .Zonen op 't Eiland Mertart, 1- en in willen zenden, dit vóór 5 Mei, „fiiidwi»*". Staat ter dekking, Aflriaan de Graaff Hz. te BalotóaM, k°mt 26 en 27 April te VEEN^ Ligplaatsen biJ het Veer' met een Eerste Klasse Prachtprogramma, w. o. m. de sprekende fdm VOORSTELLINGEN 's avonds van 8—11 uur. Gesticht Bethesda De Districts Apnt P. VAN DRIEL, te Heusden, 16 Mei. Bij den eigenaar VAN DE WERKEN, staat ter dekking: Dekgeld I 5 havergeld, drachtig f 5 bovendien. DEKGELD f 8, Hebt U al eens gevoederd P Het is billijk in prijs en doelmatig. Behangselpapier, Randen, Friezen, ooh Lin Crnstin, Behanglinnen, Zinken Deurnaalden enz. enz. bereide en drooge VERFWAREN, VLOERZEIL en LINOLEUMS, en Hoishondelijke Artikelen. Bouwvakken. J. Kraai, Gorinchem, P. Dolk Zoon, Bil j artf abrieken. Fotografie. Pelgrom, Zusterstr. 449, Gorcum, Genees-, Verband- en Ontsmettingsmiddelen. L. van Tetterode, Dordrecht, Brandstollen. Henri van der Heulen, 's-Bosch, Consumptie-artikelen. L. J. Verhagen van Oorschot, N. G. Keukenschrijver, 's-Bosch, Stoom-Linionadefabriek „De Vrijheid." Adrianus van den Eelaart, K. G. W. de Bosson, Dordrecht, Heeren-Modeartikelen. Eduard Schmeink, 's-Bosch. Kerk- en Huisorgels. A. Standaart, Rotterdam. Rijwielen. Firma G. F.- van Mill, Gorinchem, Rookbenoodigdheden. P. G. Ouwehand, Rotterdam, to Waalwljli, Vele hectaren zijn vernield, alles toebe- hoorende aan baron vanTuyl van Seroos- kerken van Geldrop. Maandagmiddag half vier is te Gaste ren, een gehucht, ongeveer 8 K.M. teu N.O. van Assen gelegen, door onbekende oorzaak de herberg van Van Rijn, die juist '8 morgens zijn woning verlaten had om zijn landweerplichten te Assen na te komen, afgebrand. De stevige N.Oosten wind deed de vlammen ook overslaan op twee naburige arbeiders woningen van H. Pophen en bewoond door de gezinnen van Albert Kroese en Hendrik Smit. In minder dan geen tijd waren deze woningen eveneens een vlam menzee, zoodat er aan redden van have en goed niet te denken viel. Na de eerste algemeene verwarring bleek het, dat men een tweetal jeugdige kindertjes miste, één van Kroese en één van Smit en weldra kwam men tot de treurige slotsom, dat dit tweetal verbrand was. De lijkjes werden niet gevonden. Totaal alles van de drie woningen is verbrand. Een paard, twee koeien en een tweetal varkens, toebehoorend aan Van Rijn, kwamen nog in de vlam men om. Lammert P., die bij ongeluk R. Dre- wes, scheepsbouwer te Meppel, dood geschoten heeft, is, volgens de Tel. weer op vrije voeten gesteld. De 22 jarige R. M. heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag te 's-Heeren- berg zijn 27-jarigen zwager Gradus Jo hannes Wennekes vermoord. Hij is ge vankelijk naar Arnhem overgebracht. M. heeft ook tegenover de justitie, na veel draaien, bekend den moord gepleegd te hebben. De verslagene heeft twee zeer diepe snijwonden in den hals en verder nog verschillende onbeteeken- de wonden, welke met een broodmes moeten zijn toegebracht. De dader heeft ook bekend, den moord te hebben ge pleegd met een groot broodmes. Dit mes is in de lade, netjes afgepoetst, tusschen andere messen teruggevonden en in beslag genomen. De sneden in den hals zijn doodelijk geweest. Ver moedelijk is de getroffene nog voortge- waggeld tot hij uitgeput door bloed verlies is neergevallen op de plek, waar hij is gevonden. De verslagene was ongehuwd. M., ge boortig uit Hengelo (G.), woont nog niet lang te 's Heerenberg.' Hij is on langs met de zuster van Wennekes ge trouwd. Te Beek, gem. Berg, heeft zich, met den pastoor J. M. van Angeren aan bet hoofd, een commissie gevormd, teneinde gelden in te zamelen, om A. Hartjes aldaar, wiens kind werd vermoord en die onder verdenking van moord eeni- gen tijd in voorloopige hechtenis heeft gezeten, de raaterieele schade te ver goeden, welke hij daardoor heeft ge leden. De officier van justitie te Haarlem heeft ingetrokken het hooger beroep, ingesteld tegen vrouw H., in zake de vergiftiging te Nieuwe Meer. Deze zaak is daarmee beëindigd. Tengevolge van het met onbescherm de oogen kijken naar de zonsverduis tering heeft een twaalfjarige jongen te Chaam een ongemak aan zijn oogen gekregen, zoodat hij nog slechts op korten afstand kan zien, terwijl het lezen hem geheel onmogelijk geworden is. Te Kerkerade is het Vrijdag tusschen eenige mijnwerkers tot een bloedig tref fen gekomen. Een hunner, een Noord brabander, werd levensgevaarlijk ge wond. Ook de dader, die werkzaam is in een naburige Duitsche mijn, werd gewond. Deze is gevat. Te Niewkuijk (N.-Br.) is Zondagnacht in de R. K. Kerk ingebroken. Eenige kostbare zilveren kerksieraden zijn ont vreemd. Ook de offerblokken, waarin zich een vrij aanzienlijk bedrag bevond, zijn geledigd. Ook te Vlijmen is in de R. K. Kerk ingebroken. Daar zijn eveneens de offer blokken opengebroken. Iemand die zondagmiddag langs den Lekdijk bij Ammerstol wandelde, zag een zalm tusschen de kribben. De man ontdeed zich van de bovenkleeren en wist de zalm, een dier van 20 pond, te bemachtigen. Marktberichten. Kotterdamsche eiprcnreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 87.105 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,40 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 19 April 1 38 M. 0.83 M. -f N.A.P 20 1 35 0.79 21 1.33 0.75 22 1.14 0.68 Waterhoogte Maastricht (brug). 22 April 0.04 M. beneden 0. 23 0.08 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 22 April 1.86 M. boven 0. 23 1.79 tdvertentiën. fflÊËÊKE** °P Huisvlijtten- toonstelling wat worden verzocht, aan één der bestuursleden te willen melden. Namens het Bestuur, H. WEEDA, Secretaresse. a fl<>. 18, SO, 35 en 30 ct. p. ons. Uitsluitend verpakt verkrijgbaar te Heusden bij A. VERSCHUREN BAERT. Het Bestuur der afd. N.-Brabant van de Nation. Vereeniging ter bev. der Paarden fokkerij in Nederland maakt bekend, dat de inschrijvingen, alsmede overschrijving, van Hengsten en Merriën in het Stamboek der vereen., zullen plaats hebben, als volgt Te Oss den O Mei om 9 uur. Te 's lioseh den 9 Mei nm. 2 uur. Te Bergen op Zoom op lo Mei voorm. 11 uur. Te llmkerk op 30 Mei voorm. 11 uur. Te Zevenbergen op 33 Mei voorm. 11 uur. Te Eindhoven op 38 Mei voorm. 10 uur. De Afd.-Secr., A. BAX Gz. Zevenb. Hoek, April 1912. De Oldenburger Stamboek- en Premiehengst Ingeschreven in drie erkende stamboeken en meermalen bekroond. op alle werkdagen bij den Eigenaar de 7-jarige zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst ingeschreven in het Ned. Paarden-Stamboek No. 927, Warmbloed ras, afstammende van Vaderszijde Harras II No. 646 N. P. S., van Moederszijde Jana No. 3733 N. P. S., Grootvader Waltram No. 328 N. P. S. by de eerste toelating te voldoen. Leest hierover de verslagen in alle Dag- en Weekbladen. Het Wonderschip bevat een sehiftereiid eleetrisch verlichte Zaal, waarin 430 Zitplaatsen, Koffiekamer met Buffetten, W. C. en Urinoirs. Niemand verzuime dus een bezoek te brengen aan deze grootsche inrichting. PRIJZEN DER PLAATSEN f 0.35, I' O.ÖO f O 30. Prijzen voor Kinderen in deze Voorstellingen 1' 0.50, I' 0.30, f 0.15. DE DIRECTEUR. Een zeer groote Wijnkooperij en Li keurstokerij, die reeds verschillende eigen winkels heeft, zoekt in elke plaats een flink die een goede en beklante zaak in Krui deniers- en Comestibleswaren heeft, ten einde aan hem het recht te verschaf fen haar firma-naam te mogen gebrui ken. Verrassende en pakkende reclame's worden gemaakt. Men verzekert zich een extra goed inkomen. Succes ver zekerd, dat bewezen kan worden. Nadere inlichting onder No. 1324, aan het Bureau van dit Blad. te HtiliSlHG*. rotestantsell Gasthuis voor alle gezimllen.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. A.dres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Sleeuwijkschendijk55ate Werkendam, wenscht op elke plaats ééil vertegen woordiger aan te stellen. G. J. METTROP. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasveriilvering, Masslijperij, Glashaudel. Een zeer groote keus in Voorts alle soorten OLIëN, LAKKEN, VERNISSEN, TERPENTIJN, SPIRITUS-VERNIS, Brandspiritus, Witte Politoer-Wrijfwas en Linoleum was Unicum, Bladgoud, Bronzen, Asbestwit voor muren en plafonds. Kwasten en Penseelen. Papierstuc voor plafond- en wandversiering, ook een Partij-Opruiming tegen hal ven prijs. Verder een goede keus in Looperzeil. Ook verbeterd Vloerzijl, linoleum nabijkomend, Wasdoeken en Wasdoek Tafelkleeden, Viltpapier enz. enz. Venster- en Spiegelglas, Glazen Deurplaten Zeer concurreerende prijzen. Verkrijgbaar bij F. Luijt Dz., H (]lische Straat, Heusden- Machinale Houtzageri). Elllfart- cu Q enen fabriek. Stoomkofliebrandery en Theehandel. Rijwiel-, Motorrijwiel- en Automobielhandel. gevestigd ten kantore van Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlaadsche Wissels, Coupons, vreemd Bankpapier en Muntspeciën worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, voor Correspondentschap ter Nederlandsche Bank van des voorna. 9 tot des nam. 1 uur. ff ERKEN BAM. De zetting der boter it deze week Of de markt 65 ctt., in de winkelt dut 70 eti per half kilo- Eieren 0 90 de 26 ztukz. BESOOIJ EN23 A ril. De prijs der Boter was heden f 1 07 1 32 per Kilo. Aangevoerd 360 K.O Keren f 1de 26 stuks. OOSTERHQZJT 23 April. Boter/1,40 a 1,50 per Kg Keren f 0,12 en 0 15 de 4 stuks SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren /0 95rf<?26 stuks. OORINCREil, 22 Apri'. Op de veemarkt waren aan gevoerd 679 runderen 16 nuchtere kalveren. 26 vette varkens 1309 biggen. 8 schapen en 24 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 260 ƒ300, kal/vaarzen f 180 a 240 guiste vaarzen J 120 a 160, melkkoeien 2 0 a 280 twee-en-een-hal/jarige ossen f a anderhalf-jonge f 60 a 90, janken f 60 a 110 graskalveren f a nuchtere 10 18, schapen f 15 a 20, lammeren f 7 a 11, biggen f l'l a 17 per stuk. Vette varkens 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9,50 a 9,75 roode dito 9 25 a 9 50 witte dito f 9 a 9.60 inl. rogge f 6.40 a 6 7 5 buitenl. dito f 6.90 a 7.30, gerst f 6.90 b 7.50 haver f 5.00 a 5.50 duivenboonen f -. a -.blauwe erwten f a mats. 150 pond. f 6.60, 3 6 85 alles per heet. Boter 68 a 73 et. per half kilo Keren f 0,95 a 1.00 per 26. Kippen f 0.80 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM,22 23 A ril Op de veemarkt waren heden aangeroerd 1296 vette runderen, 2175 magere dito, 443 vette en graskalveren, 1397 nuchtere kalveren, 541 tehapen of lammeren. 1388 varkens, 253 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 86 2e kw 72 cent, kalveren le kw 125, 2e kw 100 cl. tehapen le kw -2e kw. et. vette varkens 45 a 63 ct. licht soort 46 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 15.a 22.idem. voor de slacht f 8 00 a 11Biggen f 1.70 a 1 90 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 145/8 en 34/16 ton en 184 stukken van een half ki o Prijs le kwali teit f 55 2c kw f 52, 3c kw. f 48. Per half kilo 75 3 80 cent. Zeeuwtche eieren 3 60 3 3.80 Overmaassche dito f 4 00 3 4 20 per 100. 's-Bosch, Ververstraat 21. Huis- eu Decoratieschilder en Behanger, Alle soorten Houtwaren. ROTTERDAM, DORDRECHT, Spiegel- en Vciaferglas. fttuoiti-GIasslljpcrtf. Visite- of Albumportretten f 0,50. Cabinelpi rtretten - i,00. Yer groot higen van oude portretten in onveranderlijke Platin Bnmide vanaf f i,00. Sint Jozefstraat. Gi'oofliaiidcl in Itran«1stoften. Speciaal; A nthracietnoot jes, voor Vulkachels. 's-BOSCH, Koekfabrikanten. Grossiers in Koloniale waren, die een loonend Agentuur wenschen, gelieven zich te wenden tot ARNHEM. Chemisch-, Bacteriologisch Laboratorium. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, /Carbolzuur en C^eolineJ bij fust en bij kleinere hoeveelheid. Verbandkisten en trommels in alle grootten. achterstraat 3638, 't Beste Adres voor fijne lleeren- Modeartikeien, lloeden, O ndergoedcren, Stegen ja sse n Raavhorststraat 85-87 - Zoomstraat 612-64. Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk /N.-Br./, Groote Kerk te Hooge Zwaluwe. Prins Hendrik-Rijwielen (gedep. eigen merk/. Bonds-Rijwiel- en Motorhersteller. Benzinedepót. Arkelstraat D 76. - Tel. fli. Haringvliet 47. Grootst gesorteerde Magazijnen van Rookershcnoitdi^dhedeu, Sigaretten en Galanteriën. Uitsluitend voor Winkeliers. Eorrespondentscljap Eerste Klasse der J^federlandscffe Ea.uk, astpapier en Kastranden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3