Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. dachfcig-zijn, terwijl ik anders met twee vingers stuur en met alle gemak bet landschap bewonder, dat onder mij snel heen vliegt. Een ander bericht meldt, dat, als alles goed gaat, Védrines voornemens is zich slechts kort op te houden in de Spaan- sche hoofdstad om dan langs Gibraltar tot op Marokkaanschen bodem door te vliegen. Védrines is om 7 uur te Douai aan komen. tnelïgk Nieuws. neusden, 27 April. Het vroege voorjaar geeft ons weer tal van kleine berichten. Nu deelt men ons mede, dat bij den heer Willems de druiven- wijngaard reeds in bloei staat. Als de nacht vorsten maar niet alle hoop dien bodem inslaan I Bij het Dinsdag te Breda gehouden examen voor onderwijzer slaagde weder een leerling der Rijksnormaalschool alhier, n.l. de heer E. Colet te Genderen. Door Z. D. H. den Bisschop van 's Bosch, zijn herbenoemd tot lid van het R. K. Kerkbestuur de heeren J. van Dieten en H. J. van Eggelen. De kermis is in aantocht. De volgende week worden kramen en tenten opgeslagen en een week later is het de week van genot, voor hen die er van gediend zijn. We vernamen dat aanvraag gedaan is door en toestemming is gegeven om op te slaan aan een stoomcaroussel, een schommel, een draaimolen, een zweefmolen, een lucht- Rchominel, koek-, suiker- en poffertjes kramen. Velen zullen het betreuren, dat er ook niet een schouwburg en een wafelkraam is Beide artikelen trekken het meest hen aan, die op bedaarde en gepaste wijze ook van de kermis willen profiteeren. Werkendam. Woensdag was de winkelier A. de Heer met z'n hondenkar in Gorcum. Terwijl hij aan een vrouw eenig geld terug gaf schrikten de honden van een voorbij tuffende motorfiets; de beesten gingen op den loop en kwamen met kar en al in de rivier terecht. Alles ging dadelijk naar de diepte. Voor de H. is 't een leelijk schadepostje. Woensdagmiddag brandde bij de woning van K. aan de keeten in den Werken- schen dijk een schuurtje af. De woning bleef gelukkig gespaard. Woensdag 1.1. wapperde van vele woningen de driekleur bij gelegenheid van het ambtsjubilé van den heer J. C. Pieck, secretaris en ontvanger, alhier. De Raad was te 10 uur te zamen gekomen om den heer Pieck te huldigen. Een commissie uit den Raad (de h.h. K. de Boon, W. Kieboom en J. Visser Az.) ging den ju belaris afhalen met een landauer en leidde hem in de Raadszaal, alwaar de Burgemeester de vol gende toeepraak hield: Hooggeachte Heer Pieck. Hooggeachte Secretaris. Het is onder zeer bijzondere omstandig heden dat de Raad dezer Gemeente thans in vergadering bijeen is. Zijn we hier anders vergaderd om met elkander de belangen dezer Gemeente te bespreken, thans zijn we hier bijeen om te herdenken het feit, dat een andere raad U vóór 50 jaren benoemde tot Secretaris dezer Gemeente. Velen dergenen die toenmaals lid van dit College waren, zijn thans reeds ontslapen; maar de Heere, de Almachtige God heeft met U nog Zijne bemoeienissen gehad en U nog willen sparen voor Uw werkkring en voor Uw gezin. Veel is er in die 50 jaar gebeurd te Wer kendam. Verscheidene malen hebt ge den Raad en ook het College van Burgemeester en Wet houders verwisseld gezien. Ook is de burgemeesterszetel alhier ge durende dien tijd 5 malen door een andere bezet. Doch niet alleen in de verschillende be stuurscolleges alhier hebt ge veranderingen gezien, o neen, ook in de Gemeente zelve is veel veranderd. In die 50 jaren toch is het zielental aan merkelijk vermeerderd en als gevolg daar van hebben verschillende zaken en belangen zich gewijzigd. In dit verband denk ik b.v. aan het tot standkomen van een waterleiding waarin ook gij zoo'n groot werkend aandeel hebt gehad. Ge hebt een stuk geschiedenis van Wer kendam meegemaakt. Wat al veranderingen echter ook hebben plaats gehad U zijt steeds dezelfde gebleven. Altijd waart ge trouw op Uw post. Ge hebt echter bij alles wat ge voor de Gemeente hebt gedaan nooit Uw eigen eer gezocht, maar steeds Hem de eere gegeven dien alleen de eere toekomt. En waar de Raad die U destijds benoemde U nu niet kan huldigen, daar geloof ik te spreken namens deze vergadering, wanneer ik U hartelijk dank zeg voor alles wat Ge gedurende al dien tijd voor deze Gemeente en hare inwoners hebt gedaan en zijt ge weest. Met onverdroten ijver hebt ge steeds voor- zoover dat aan U stond en voorzooveel dat in Uw vermogen was de belangen dezer Gemeente helpen bevorderen. Uwe adviezen èn in den Raad èn in het college van B. en W. werden steeds op hoogen prijs gesteld en ook de Burgemees ters alhier hebben bij hunnen arbeid Uwen steun steeds in ruime mate ondervonden. En waar in den Raad de besprekingen somwijlen dreigden in een verkeerde rich ting te gaan daar waart gij het die door Uwe adviezen de. besprekingen weer in het goede spoor bracht. Ook hebt ge bij Uwen arbeid steeds een grooten eenvoud aan den dag gelegd. Dit wetende heeft de Raad dan ook gemeend met Uwe billijke wenschen rekening te moeten houden om deze huldiging zoo een voudig mogelijk te doen zijn en U een ge schenk aat te bieden 't welk in alle op zichten overeenstemt met Uw persoon. Welnu dan, hooggeachte secretaris laat ik U dan namens den Raad mogen aanbieden een schilderij van Uw eigen persoon, een beeld zooals we dat dagelijks hier op de secretarie zien. En ik spreek hierbij den wensch uit dat het den Heere, onzen God moge behagen U nog vele jaren te sparen voor het ambt waarin hij U plaatste en dat deze schilderij voor U nog vele jaren moge zijn het bewijs van sympathie die de Raad U toedraagt. Ook is het mij een groote vreugde te mogen constateeren dat de Hooge Regeering heden Uwe verdiensten ook heeft willen beloonen door U te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. God geve dat ook dit ridderkruis Uw borst nog vele jaren moge sierenIk heb gezegd. Daarna bood Z.E.A. den jubilaris namens den Raad een schoon gelijkend portet pein- ture-Bogaerts aan, als herinnering aan dezen dag. Met eenige gevoelvolle woorden dankte de heer Pieck voor deze ontvangst. Burg. en Weth. maakten daarna een rij- toertje door 'tdorp, terwijl de Raadsleden en de commissie uit de burgerij zich naar de woning van den jubelaris begaven. Bij zijn thuiskomst bood de heer H. W. Knol, met een keurige toespraak een pendule met coupes (empire stijl) en een gouden bril aan, waarvoor de secretaris zijn hartelijke dank uitsprak. Van de commissie uit de burgerij, bestaande uit de heeren J. Kerk hoven, voorz., H. W. Knol, C. H. Bogers en Mr. J. A. v. Tienhoven, kon de heer Kerkhoven, niet aanwezig zijn. Het fanfarecorps ging te 7.30 uur uit de de Nutszaal en trok spelend door 't dorp naar de woning van den jubelaris, alwaar halt werd gehouden en een paar liederen ten beste werden gegeven. In den tuin van den jubelaris, alwaar de muziek was verzocht, deed het corps nog geruimen tijd de opwek kende tonen hooren, om ten slotte naar het plein te trekken en haar terugreis al spelend naar de Nutszaal te volbrengen. 't Was voor den jubelaris een onvergete lijke dag. De Oranjevereeniging alhier, hoopt haar 3e algemeene vergadering te houden op .Maandag 29 April 1912, des nam. 7.30 uur, ten herberge van mej. de wed. A. Wink. De punten van behandeling zijn: a. Notulen der vorige vergadering. b. Behandeling en goedkeuring van het jaarverslag. c. Décharge van den Penningmeester. d. Behandeling van de in dit jaar te hou den feesten. e. Verkiezing van bestuursleden. Aftre dend de heeren A. Sigmond, M. J. Meijer, J. L. Mussert, C. H. Bogers en F. van Varik, Vacaturen Van de heeren J. A. Quadekker en P. Tazelaar. f. Rondvraag en sluiten. De boerenleenbank „Werkendam" hoopt haar 12e algemeene vergadering te houden op Donderdag den 9 Mei 1912, des avonds 7 uur bij mej. de wed. Wink alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Huishoudelijke zaken. 2. Verslag van de Commissie tot het nazien der rekening en verantwoording over 1911. 3. Verslag van het bestuur der bank. 4. Verslag van den raad van toezicht. 5. Verkiezing van een lid van het Bestuur en van den raad van toezicht wegens perio dieke aftreding van de heeren A. Sigmond en B. Dekker. 6. Vaststelling salaris kassier over 1912. 7. Bespreking punten van behandeling van de Algemeene vergadering van de Cen trale bank te Utrecht. 8. Benoeming van twee afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Utrecht op Zaterdag 18 Mei 1912. 9. Rondvraag en sluiten. Aalburg. Door het college van no tabelen der Ned. Herv. gemeente alhier is in hare vergadering van 24 dezer met meer derheid van stemmen tot administreerend- kerkvoogd gekozen, de heer T. A. Smookers in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Arnoldus van Wijk. Au (lel- Door den weled. heer D. den Dekker alhier werd Dinsdag onderhands aanbesteed het afbreken van een schuur en het bouwen van een schuur met daarbij behoorende werken te Aalsmeerderweg (Haarlemmermeer). Het werk is gegund aan den aannemer A. de Later te Nieuwen- dijk voor f 12.990. Den heer van T. alhier kwam met een ander persoon (beiden op rijwielen ge zeten) in botsing, wat ten gevolge had dat een dezer in de sloot geraakte. Van T. zelf bleef nog net op de kant, zoodat het onge val enkel met één nat pak afliep. De buitengewone opzichter J. Okkerse, tijdelijk werkzaam aan de sluis, wordt in gang 25 Mei overgeplaatst naar Lage-Zwa- luwe. Bestonden eenigen tijd geleden, bij het hoofdbestuur der posterijen plannen, om de middagbestelling door een hulpbe steller te laten uitvoeren, thans zijn die plannen gewijzigd en blij ft alzoo de brieven gaarder zelf deze dienst waarnemen. Donderdag arriveerde hier het drijvend Bioscope-theater. Hoe grout het gevaarte is, bleek reeds met het inkomen der sluis, toen een ducdalf werd stuk gevaren. Reeds des avonds werd eene voorstelling gegeven, welke jammer genoeg slechts matig bezocht was. Alleen een bezoek aan de keurig in gerichte zaal is reeds de moeite waard, ter wijl de stukken welke men te zien krijgt, in een woord prachtig zijn. We hopen dat bij de tweede en laatste voorstelling de zaal flink bezet zal zijn. Ilabiloniënbroek. Naar wij ver nemen hebben voor het herhalings.mderwijs aan meisjes, dat met Mei a.s. een aanvang zal nemen, elechts 5 leerlingen zich aan gemeld. Bern. Naar wij vernemen zal op den Noordendijk vanaf de brug over het Heus- densch kanaal tot aan het rijksstoomgemaal alhier een klinkerpad voor paardenspoor over den dijk worden gelegd. Spoedig zal met de werkzaamheden worden begonnen. Bussen. Door Z. D. H. den bisschop van 's Bosch is herbenoemd tot kerkmeester de heer L. de Bodt, alhier. Cianieren. Onze geachte burgemees ter, de heer De Ridder, had op zijn 25-jarig ambtsfeest, in December van het vorige jaar, een feest voor de burgerij in het voor uitzicht gesteld; thans heeft zich eene com missie gevormd om dat feest op 8 Mei a.s. te vieren zoowel in Gameren als in Nieuwaal, maar voor ieder deel afzonderlijk. Cleertruidenbei'g. De commis saris der Koningin in deze provincie zal Maandag 29 April a.s. aan deze gemeente een bezoek brer.gen en te 2,30 uur zal den ingezetenen gelegenheid gegeven worden Z.Ex. te spreken. I\'ederheuiert Nz. Woensdag had alhier een conferentie plaats tusschen het polderbestuur en den gemachtigde van den Bond van Suikerfabrikanten, den heer Bos man te Tiel. Zooals reeds vroeger gemeld is, wilde het Bestuur van den polder wel tot het oprichten van een fairbank overgaan, doch onder con ditie, dat de heer Bosman een schriftelijke verklaring gaf, dat de suikerbieten op de fairbank zonden worden gewogen. De heer Bosman achtte dit zijnerzijds overbodig, daar in de contracten met de bietenver bouwers de clausule is opgenomen, om de bieten bij aanwezigheid van een weegbrug daarop te doen wegen. Het Bestuur zal thans een geërfden dag uitschrijven, om te beslissen of ook zonder schriftelijke verklaring van den Bond een fairbank zal worden opgericht. Zz. Weder spoedig staat een zilveren jubileum te wachten. Met 1 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat mej. Laurentia Key als kamenier op het Kasteel bij wijlen baronesse Van Nagell in dienst trad. Stond zij om haar onkreukbare trouw en plichts betrachting bij haar vroegere meesteres in hooge gur.st, ook bij baron Van Wassenaer wordt zij zeer gerespecteerd. Moge de eerste Mei haar tot een onvergetelijke dag zijnl Op den 2den Pinksterdag zal alhier door den ring Heusden en Altena van het Christelijk Jongelingsverbond weer een open luchtsamenkomst gehouden worden, opge luisterd door een muziekcorps. A!ie(iweii(I|ik. De molenaar van den Uppelschen polder, Joh. Pruissen, had, terwijl hij bezig was den molen in den wind te draaien, het ongeluk van de trap te tuimelen. Hij bekwam daarbij vrij ernstige kneuzingen aan zijn rechter schouder en borst, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dezer dagen had de sigarenmakers leerling C. Santen uit Dussenpolder, het ongeluk boven uit de sigarenfabriek van K. A. Koekkoek alhier te vallen. De jongen vrerd bewusteloos opgenomen en heeft zich erg bezeerd aan zijn hoofd. De machinist van de Stoomzuivel- fabriek JH. Mik had het ongeluk met zijn voet in een kuip kokend water te stappen, waardoor deze ernstig gebrand werd. ^iprtlsijf Sinds de oprichting was het de gewoonte der Geref. jongelingsvereen, om des Zondags te vergaderen. Thans heeft deze vereen, in haar vergadering van j.l. Zondag besloten hiervan af te stappen en zullen als proef de vergaderingen dezen zomer Dics&agsavond om 8,30 uur gehouden worden. Waspik. Op 23 Juli a.s. zal in deze gemeente een groot nationaal concours-hip- pique worden gehouden, waaraan feestelijk heden zullen verbonden zijn. De feestcommissie bestaat uit de volgende heerenP. N. Dekkers, burgemeester, eere voorzitter; W. de Roon jr., voorzitter; M. de Roon, vice-voorzitterJos. Dols, secre taris; B. v. Schijndel, penningmeester en T. H. Haggen, H. de Roon, D. de Roon, W. de Bont, P. Krimp en Jac. de Bont, leden. De keuringscommissie en de raad van advies bestaat uit de heeren C. J. Daniëls, secretaris der rijksregelingscommissie voor de keuring van dekhengsten te 's Bosch M. de Roon, rijkskeurmeester te Raamsdonk P. den Oude, districts-veearts te Tilburg en P. J. 't Hooft, districts veearts te Almkerk. l'HËDlü BtlilIBITUl, 28 April. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. lezen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9 en nm. 6 u. de heer v. Brommen. Callenfels uit Dussen. Besoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, geen opgaaf. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels, nm. 2 u. dr. Montijn uit Almkerk. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Langman uit Harlingen. Genderenvm. 10 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u, ds, Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, vm. 9.30 u. ds. Trillaard, bedie ning H. A. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z z. vm. 10 u. ds. Paddenburgh uit AaJst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. Kerknieuws. Sprang;. Zondag 5 Mei e. k. hoopt ds. Pop, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier een aanvang te maken, met eiken Zondag tweemaal in de bediening van het Woord voor te gaan. Raamsdonk. Ds. E. Zwiers, pred. bij de Ger. Kerk alhier heeft een beroep ontvangen naar Asperen. Binneiilatnd, De Eerste Kamer heeft Donderdag middag het wetsontwerp tot wijziging van de wet op het lager onderwijs (bouw subsidie voor de bijzondere scholen) aangenomen met 27 tegen 16 stemmen. De stemming over het „Bouwwetje" was zuiver rechts tegen links. In verband met vele te dien opzichte tot de Visscherij-inspectie gerichte vra gen, vestigt deze er de aandacht van de hengelaars op, dat ingevolge de be palingen van het Binuenvisscherij-regle- ment in de rivieren en binnenwateren met den gewonen hengel niet mag wor den gevischt van 23 April tot en met 31 Mei, doch dat met den loop- en sleep- hengel mag worden gevischt in de maand Mei op baars en snoek. Het visschen met dit laatste vischtuig is verboden van 16 Maart tot 31 April. De boschbrauden onder Weert, Budel en Maarheeze zijn thans gobluscht. In het geheel verbrandden 150 H.A. De gearresteerde machinist A. R., die, door het uitwerpen van gloeiende asch van zijn machine, als stichter van de branden werd aangewezen, is na gehouden onder zoek en na opgemaakt proces-verbaal, in vrijheid gesteld. Dinsdagavond kwamen te Harderwijk 13 jongens aan, die ontvlucht waren uit het gesticht Hoenderloo. Als reden van deze vlucht gaven ze op, de minder aangename behandeling van een der opzichters. Nadat ze den nacht op het politie bureau hebben doorgebracht zijn ze naar het gesticht teruggebracht. Te St. Joachimsmoer, gemeente Loon- op-Zand, is een groote uitgestrektheid heide en mastbosch door brand vernield. De marechaussee heeft drie jongens aangehouden, die verdacht worden van brandstichting. De veehouder De Glu bij Heerenveen is Maandagmorgen aangevangen met het grasmaaien in polderland. Het gras heeft een lengte van 25 cM. en is zeer dicht gegroeid. Met opzet liet de eigenaar dit stuk land dezen winter een tijdlang onder water staan, in verband met den zeer drogen zomer van het vorige jaar. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: De bewoner van den Rijswijkschen weg, de heer van R., die eenige weken geleden in overspannen toestand met een revolver geschoten heeft op een inspecteur en een agent van politie en toen verwond is geraakt aan het hoofd, is naar het Krankzinnigengesticht te Loosduinen overgebracht. Uit Keulen seint men, dat iedereen dacht, dat de loonbeweging onder de Rijnschippers tot rust was gekomen en geen staking geproclameerd zou worden. Thans is er een plotselinge verandering in den toestand ingetreden. De besturen der verschillende arbeidersverenigin gen hebben voor a. s. Zondag eene algemeene vergadering uitgeschreven, welke in alle voorname stations van de Rijnscheepvaart van Straatsburg tot Rotterdam en Antwerpen gehouden zul len worden. Het doel is op die ver gadering nieuwe loontarieven en a*n arbeidstijd vast te stellen. Burgerlijke Ktand, Heusden, van 18 tot 25 April. Getrouwd: G. W. Doedeijns, 29 j. en C. Donker, 24 j. Geboren Dirk Johannes, z. v. J. Verhoeven en D. P. L. van Kuijk; Adriana Elizabeth, d. v. J. Verhoeven en D. P. L. van Kuijk Johanna Maria, d. v. C. de Leeuw en G. Kooijmans. Werkendam, van 19 tot 25 April. Geboren: Neeltje, d. v. H. Kreukniet en D. van Oord; Willem, z. v. C. Ippel en A. Schoenmakers; Antonie, z. v. H. Verdoorn en F. B. Kornet; Jan Pieter, z. v. H. Glerum en J. J. de Visser; Levenloos aangegeven kind van C. van der Stelt en A. B. Morée. Ingekomen van: De Werken c.a., G. Duizer en A. van Elzelingen. Vertrokken naar: Dordrecht, J. de Kloe en gezin 's Gravenzande, A. Paans en gezin. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 25 April 1912. Openb. dronkenschap: G. de B. te Sleeuwijk en A. v. B. te Dussen, elk f 5 of 3 d., E. v. D. te Dussen, herh., 3 d. en 1 jaar opzending naar een rijks werkinrichting. Rijwiel zonder licht: C. v. A. en A. G. v. d. D., beiden te Almkerk, elk f 3 of 2 d. Overtr. Prov. regl.: M. v. M. te Meeu wen, f 3 of 2 d. Overtr Rivierenregl A. B., te Dor drecht, f 5 of 3 d. Overtr. Art. 460 strafwet: S. O. en G. A. S., beiden te Uitwijk, elk f 1 of 1 d. ttleop taiiheNtcditiseii. Marktberichten. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1600 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3£ a 4 cent per stuk. 76 Zalmen f 0,78f 1,00 p. p. 21 elften, f 0.23f 2.70 per stuk. 82 Zalmen f 0,85f 1,00 per pond. 9 elften, f 1.10f 3.20 per stuk. 10 finten f 0.17 per stuk. 130 Winterzalmen f0.80fl.20 per pond. Snoek f0,00f0,00 Witvischf0,14—f0,18 91 elften, f 0.30—f 4.50 per stuk. Deze week aangevoerd en afgeslagen 1167 Winterzalmen f 0,80 1,35 p. pond. 36 Elften f 0.60—f 5.00. Waterhoogte Maastricht (brug). 25 April 0.18 M. beneden 0. 2 5 0.28 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 25 April 1.65 M. boven 0. 26 1.59 Heusdenvm. 10, u. ds. G. P. A. Ruijsch van Dugteren, nm. 6 u. de heer Bas- tiaanse, Cand. tot den H. D. te Utrecht. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalstvm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Da velaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgnm. 2 u. ds. Trillaard. Almkerkvm. 10 u. dr. Montijn, nm. geen dienst. Andelvin. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroeknm. 2 u. ds. Van Stein Doeverenvin. 9,30 u. de heer Bastiaanse, Cand. t. d. H. D. te Utrecht. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9j30 u. en nm. 2 u. de. Davelaar. Geertruidenbergvm. 10 en nm. 6 u. ds. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,u. ds. Van Leeuwen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Potideroijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang vm. 9,30 u. ds. Pop, bediening H. A. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, geen dienst. Waspik, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Nam. Doopsbediening. -yaffgg*" H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tiidiit in te zenden. 24 April. Dep. ran Waterstaat, lo. het vervangen van hanepooten door remmingwerken en het versterken van bestaande remmingwerken bij de schutsluis te Andel. Kaming f 10/100. Minste inschrijver J. Bastmeijer, Zwolle, 4920. 2o. het uitvoeren van werken tot verbetering van de Boven-Merwede ouder de gemeente Gorinchem, de Werken en Sleeuwijk. Raming 152.000. Minste inschr. A. Prins Thin Sliedreeht, f 138.000. 8o. het leveren en storten van ballaststeen op den oosteiijken nitbouw in het Hollandsch Diep, ten westen van de haven van Lage-Zwaluwe. Rarniog 3400, Minste inschrijver J. W. Roelofs, Papendrecht, 3687. 4o. de verbetering van den IJssel beneden Zalk, Raming f 66.000. Minste inschr. J. Kraaijeveld en Noordenne, Sliedreeht, 65.700. 5o. de uitvoering van baggerwerk in de rivier de Maas van Mook tot St. An dries. Raming f 7 2.o< 0. Minste inschr J. A. v. llattum, Baarn, 62.820. 6o. d» nitvoering van baggerwerk tot onderhoud van de bodemsdiepte in de haven voor r|jksvaartuigen te Hoek van Holland en aan den rechteroever van het Schenr vdór den havenmond te Maassluis. Kaming 0.80 per M3. Minste inschr. de N. V. M|j. Nederland tot aanneming van werken, te Bussum, ƒ0.318 per M3. HEUSDEN27 April Op de graanmarkt besteedtmen voor Tarwe 8. af 9 20 Rogge f .6 50 a f 7 50, Gent f af-. Haver f 5 80 af 11 00, Kool taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND FAN ALTENA 26 April. Aardappelen. Vroege ƒ0. Blauwe f 2 25 k f 2 50 Zeeuwen, f 2.75 Hf 3 Jammen f 0 Hooi \e qual. f 14 00 a f 15. ïe qual.f voorde persj 1 12 li 13 00 Klaver hooi f 18.a f 19.fVit itroo f 14k f 15 00 Geel dito J 10 k f 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 E.G. 24 i 25 ets. zwaardere 29 a 30 et Boter 0 65 h 0.75 per half K.G. Eieren f 0 80 1 0 90 per 26. ALMKERK. De letting der boter is deie week op de markt f 0 6 7 ('2 de winkels dus f 0 72'/2 pe* h. kilo. Eieren f 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.50. MABE-DRIMMELEN, 24 April. Ter veemarkt wa ren aang votrd 117 stuks hoornvee, schapen en 94 biggen Men bestedde voor vetvee 58 a 64 c p. Kg Kalf- koeien f 200 a 295, Munt gen ƒ100 k 195, Kalf- vaa-zen 125 k 230, Hokkelingen J 45 i 110, Schapen f a Biggen 11 a 14 50. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe ƒ9.0 a f 9 75 Haver ƒ5,a 5,60/ Garst/6 75 af 7 10 per H.L.\ Boter f 0 624/2 a 0 70 per half K G. Eieren J 0 85 a f 1 00 per 26 stuks Biggen f 7 50 a t 14 00, Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen .00 0.00 per stuk Yischmarkt Gorinchem. Yischmarkt Rardinxreld. Woudrichemsche Yischmarkt. Rralingsche Yischmarkt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2