Goede Waar voor] Probeert U eens een busje VAN HOUTEN'S y\ Kilo bus f 1.50 yi0.80 0.427a Ho 0,18 en gij zult versteld zijn over de uitstekende, kwaliteit in verhouding tot den prijs, jéi liet gebouw geheel instorten. De puin hopen geraakten in brand, maar er werd besloten ze te blussehen, omdat dan geen zekerheid zou bestaan, dat de ban dieten werkelijk in het huis waren ge weest. De prefect ging daarna zelf met tien man het huis binnen, waar men het reeds koude lijk vond van Dubois. In een tweede vertrek vond men Bonuot, uitgestrekt op een matras en onder een andere verborgen. Ofschoon hij zwaar gewond scheen, hield hij nog twee re volvers in de handen, waarvan hij er een afchoot. De kogel trof Guichard aan den schouder, maar verwondde hem niet. Diens broeder joeg den bandiet een kogel door het hoofd tien andere scholen weerklonken; Bonnot viel met een vloek achterover; hij werd naar het hospitaal gebracht, terwijl alle in huis gevonden wapenen in beslag ge nomen werden. De menigte wilde nog niet gelooven, dat Bonnot dood was, maar hem aan riemen snijden. Bij zijne aankomst in het hospitaal ademde Bon not nog, maar blies kort daarna den adem uit. In de garage van Dubois vond men nog een koffer met voorwerpen en pa pieren, die aan Bonnot hebben toebe hoord, waaruit bleek, dat hij aan ver schillende misdaden heeft deelgenomen, dat hij besloten had tot den dood van Gilbert, Guichard, Jouin en Golmar, dat hij onder verschillende namen met valsche papieren leefde en met de voor naamste hoofden der bende in geheim schrift correspondeerde. Ook vond men nog een portefeuille met 9 biljetten van 50 francs, benevens een bebloede Brow ning met nog slechts één schot, twee Brownings met geblindeerde kogels, twee automatische pistolen, 12 doozen met patronen, een valschen baard, kleeren, enz. Bonnot heeft 20 moorden en andere misdaden op zijn geweten. Garnier en Valet, de beide andere hoofden der bende, die men verwacht had eveneens in de belegerde garage te zullen vinden, waren daar niet. Zij bevinden zich dus nog op vrije voeten. Bonnot heeft een testament nagelaten, met potlood op drie velletjes papier geschreven. Het is gericht aan Guichard, den directeur van den Parijschen veilig heidsdienst, en Bonnot deelt daarin zijn anarchistische meening mede over de huidige maatschappij, aan welke hij de schuld geeft van zijn misdadig leven. Het slot van het stuk heeft Bonnot Zondagochtend in de auto-loods ge schreven onder den regen van kogels; het papier is dan ook als in bloed ge drenkt. Dat slot luidt aldus: Mevrouw Thollon is onschuldigGauzy ookDieu- donné ookPetit-Demange ookThollon ook. Ik sterf. Jules Bonnot. ilieuwN. Heusden, 1 Mei. Bij het Zaterdag j.l. gehouden overgangs examen der R. N. L. alhier zijn bevorderd Van de 1ste naar de 2e klasse: C. Zoon, J. Reas, J. Po8thuma, G. van Herpen, J. Kuipers, C. v. d. Heuvel en A. v. d. Beek. Van de 2e naar de 3e klasse: F. Brune en G. Bol. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Knoop, J. van Esch en C. de Graaff. (Voorwaar delijk 1). Vrijdag slaagde bij het examen voor onderwijzer, de heer J. v. d. Heuvel te Genderen, leerling der R. N. L. alhier. De heer C. Kleijn te Genderen, leer ling der R. N. L. alhier, mocht Zaterdag j.l. te Breda de acte van bekwaamheid als onderwijzer behalen. Volgens de oude traditie loopen de kinderen op Dinsdag vóór kermis met krijt gewapend om elkander met krijt te besme ren. Dat noemt men blinkmarkt. Wat het woord beteekent en hoe men er aan komt is een raadsel. Een raadsel was het ook voor een inwo ner, die in zijn primitief vervaardigde rat- tenklem een rat meende gevangen te hebben, waarop de hond, een echte rattenvanger, niet wilde ingaan. Bij onderzoek bleek het zijn eigen duif te zijn, die op de gestrooide garst was afgekomen. Werkendam. Maandagavond hield de Oranjevereeniging alhier, haar jaarlijk- sche algemeene vergadering, die slecht be zocht was. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met een woord van welkom en gewezen had op de noodzakelijkheid dit jaar zuinig te zijn, als men in 1913 bij het oaafhankelijkheidafoest tea minste goed voor den dag wilde komen, werden de notulen en het jaarverslag gelezen en 'onveranderd goedgekeurd, waarna de penningm. rek. en verantwoording deed van het geldelijk be- beheer. Een en ander werd nagezien door de heeren C. de Graaf en A. G. van Duist, die alles in orde bevonden. Uit de rekening bleek, dat ontvangen was f 865.41 en uit gegeven f 863.95£ en het saldo dus groot was f 1.45. Om hiertoe te geraken was het noodig geweest f 70 af te nemen van het batig slot van het vorig jaar. De penningm. vroeg meer finantieelen steun om het vol gend jaar een flink feest te kunnen orga- niseeren. Dokter Bresier, die als voorz. fungeerde, deelde daarna mede dat de heer Kerkhoven gemeend had zijn ontslag te moeten nemen als bestuurslid, om plaats te maken voor jongere krachten, wat de verg. zeer speet. De voorz. zegt vervolgens in den geest van 't bestuur te spreken, wanneer dit jaar bezuinigd wordt met het oog op 't volgend jaar, wat sommigen doet opmerken, dat de contributie slecht zal inkomen als men weet dat er geen feest zal wezen. Men komt daarom ten slotte overeen het bestuur te machtigen nog te doen wat het raadzaam zal oordeelen en te trachten toch nog wat muziek te geven en prijzen uitte loven voor fietsoptocht, étalage-wedstrijd of gevel versiering enz. enz., terwijl 's avonds nog een lampionstoet kan worden gevormd, wat niet zoo veel kosten medebrengt en meest door de deelnemers zelf betaald wordt. Als bestuursleden werden herkozen de heeren A. Sigmond, M. J. Meijer, J. L. Mussert, C. H. Bogers en F, v. Varik en gekozen de h.h. C. de Graaf en R. v. d. Pol. Nadat de heer C. H. Bogers den wensch had uitgesproken, dat ieder op Juliana-dag de vlag zou uitsteken, sloot de voorz. de vergadering. Aalburg?- De wed. A. W. alhier, kwam naar gewoonte 's morgens in de weide om haar koeien te melken, waar zij tot hare groote ontsteltenis een harer beste koeien dood vond, wat voor de betrokkene een jammerlijke schadepost is. '"Aildel- Maandag zijn op de Chr. school alhier 17 nieuwe leerlingen toegelaten, wat vergeleken bij andere jaren een bijzonder klein aantal is. In de plaats van Am. Smits, is, we gens vertrek naar elders, tot kerkeknecht benoemd M. Versteeg Gz. Als een bijzonderheid verdient zeker vermelding dat bij den heer D. V. alhier een schaap 4 flinke lammeren heeft ter wereld gebracht. Cnpelle- Terwijl een 3-jarig jongetje van M. C. Qwist alhier met andere kinderen aan den dijk aan het spelen was, kwam het door een ongeluk zoodanig te vallen, dat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Daarna bleek, dat het kind het beentje gebroken en enkele andere kleine kneuzingen bekomen had. J.l. Zaterdag bracht de Commissaris der Koningin een bezoek aan deze gemeente. Reeds lang voor zijn komst, circa 2 uur, wapperde van schier alle huizen in de Kom de nationale driekleur. Te circa half vijf ure verliet zijn Hoog Edel Gestrenge deze gemeente. Gedurende zijn oponthoud alhier had de heer Verdijk, ambtenaar ter provin ciale griffie te 's Bosch, de administratie ter secretarie onderzocht en in keurige orde bevonden. Drongelcii. Naar wij vernemen hebben zich voor de cursus voor boeren meisjes in zuivelbereiding en veevoedering 25 leerlingen aangemeld. Herpt- Zondag hield de handboog schutterij „Ons Genoegen" alhier een ouder lingen wedstrijd om het koningsschap. Niet tegenstaande het gure weder, was er veel belangstelling. Dertig schutters namen aan den wedstrijd deel. P. Zitters werd over winnaar en behaalde in 30 pijlen 112 punten. Hij werd tot koning ge 'roclameerd en ont haalde op gulle wijs de deelnemers, waarna de avond op gezellige wijs werd doorge bracht. De leverantie van melk aan de stoom- zuivelfabriek „St. Isidore" alhier, is thans geklommen tot 11,000 liters per dag. Oud lieiisclen. Zondagmiddag zagen voorbijgangers achter het kasteeltje eene koe in den sloot liggen. Het bleek een kalfkoe te zijn van den landbouwer K., die zonder bewaking was gelaten en door benauwdheid in den sloot was gekropen. Ze haalden er haar met groote moeite uit en kregen nu niet alleen een koe maar ook een kalf op het drooge. Kort daarna liep de koe weer te grazen, gelukkig neerziende op haar gezond kalf. BlaainsilftiiL. Maandag vierde het echtpaar J. Kuysters alhier zijn 25-jarig huwelijksfeest. Van vele huizen wapperde de driekleur en talrijk waren de bewijzen van belangstelling die de familie K. ontving. Terwijl men Maandag te R'veerhet 50-jarig bestaan herdacht der bijzondere N. H. School, werd tevens de nieuwe frater school aldaar op feestelijke wijze geopend. *Sleeuwi)k Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhit>r is benoemd mej. Dekker te Raamsdonk. Sprang. J.l. Zaterdag trof den schoen maker A. H. het ongeluk toen hij een spi- rituslampje aanstak, om zijn gereedschap warm te maken, dat dit in brand vloogen bij de vlam in zijn gezicht kreeg. Geneeskundige behandeling bleek nood zakelijk. De heer J. A. Haverhals is tot be stuurslid van het waterschap „De Binne- polder van Sprang" herkozen Voor enkele dagen is onze vroegere dorpsgenoot C. van Beek, die voor ongeveer 12 jaar dienst nam bij het O. I. leger, om gezondheidsredenen in het vaderland terug gekeerd en is voorloopig ter herstelling in het hospitaal te Zutphen opgenomen om daarna zijn tijd bij de koloniale reserve te Nijmegen uit te dienen. Veen. In de gehouden vergadering van Burgemeester en Wethouders zijn op de lijst van aanbeveling geplaatst voor de vacature van Gemeente-secretaris de heeren J. Timmermans te Zandvoort en C. Schreu- ders alhier en voor Gemeente-ontvanger de heeren J. Timmermans en J. van Andel. Voor de vacature van onderwijzer(es) aan de openbare school hebben zich vier sollicitanten aangemeld. Werd het zaaien van suikerbieten steeds door de agenten zelf verricht, dit seizoen is hierin eene verandering gekomen, daar zulks thans door personen wordt ver richt, welke door den Bond zijn aangesteld, dus bondzaaiers. Naar men verneemt moet dit geschied zijn met het oog op zuiniger bietenzaad- verbruik. Of het helpen zal, de uitkomst zal 't bewijzen. Voor de agenten zelf is dit een schadepost. De dagen van het drijvend bioscoop theater behooren voor onze gemeente weder tot de geschiedenis. Hoog waren de ver wachtingen gespannen en geen wonder, gelet op de verslagen in de verschillende dagbladen, de veelbelovende strooibiljetten, en bovenal een „Alhambra Flottante" als reclame. Met volle gerustheid en zonder eenige overdrijving kan worden getuigd, dat de werkelijkheid die verwachtingen in ruime mate heelt overtroffen. Het inwendige van het theater voldoet in alle opzichten aan de eischen van weelde en comfort, niet opgedirkt, maar smaakvol en gezellig ingericht. Het programma, rijk aan afwisseling, biedt „Elck wat wils". Er kan gelachen worden, dat de buiken schudden, en voor wie oogen hebben om te zien en harten met voelhoorntjes, wordt ruimschoots gelegen heid geboden tot leerrijke overdenking en hartelijk medegevoel. Bovendien... niets wordt vertoond dat uit den booze is. Wij wenschen het bioscoop-schip eene goede reis en steeds en overal waar het ankeren moge eene veilige haven en voordeelige lading 1 Wtfk. Ofschoon het de laatste nachten, nog al gevrorep heeft, is men van algemeen gevoelen, dat de fruitboomen niet veel ge leden hebben, de hoop op een goed fruit- jaar blijft dus 'nog levendig. De kruis- en zwarte bessen schijnen eenigermate door de vorst geleden te hebben. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Wederom wa,s de aanvoer op de markten zeer groot en de handel vlug, met hooge prijzen. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7486 ct., 2e quali- teit 6474 ct., per Kg., melkkoeien f 140 a f 245, neurende f 140 f 255, guste f 115 £l f 240, pinken f 65 f 115, kalve ren f 20 a f 39 per stuk; vette varkens 56 a 66 ct., voor uitvoer 56 a 61 ct., vette kalveren 59 a 66 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 60 a f 80, drachtige gelten f af schottelingen f a f biggen f 8 a f 13, weide- schapen f 14 a f 26, luxe-paarden f 560 a f 700, werkpaarden lste kwaliteit f 325 a f 475, 2e kwaliteit f 230 a f 340, twee- en-een-halfjarige f 220 a f 270, anderhalf- jarige f af per stuk. Mag ik U verzoeken onderstaande in Uw blad te willen opnemen. Als bietentelend landbouwer heb ik mij in den laatsten tijd al dikwijls afgevraagd „Zal het jaar 1912 nu ook weer voor ons landbouwers voorbij gaan, zonder dat er zekerheid bestaat voor het tot stand komen eener Coöperatieve Suikerfabriek?" Uit alles blijkt, dat de landbouwers overtuigd zijn van de enorme voordeelen, die eene Coöpe ratie op dit gebied voor hen moet opleveren. Waarom treden zij dan zoo schoorvoetend toe, en waarom is de deelname dan nog steeds zoo verre van voldoende? Niet omdat zij voor zich geene groote voordeelen ver wachten, maar omdat zij meenen, dat onder de gegeven toetredingsvoorwaarden andere deelnemers nog meer dan zij zullen profi- teeren. Onbekend als zij zijn met de bijzon derheden van het bedrijf, maken zij er zich geene goede voorstelling van. Anderen, die reeds zijn toegetreden in het vooruitzicht op plaatsing der fabriek in hunne nabijheid beschouwen tengevolge dierzelfde onwetend heid het behoud van dit voorrecht als een recht en eene noodzakelijkheid. Zij meenen, dat alleen dan hun voordeel bij de deelname verzekerd is. Wij kunnen niet anders dan het voorloopig Comité prijzen voor de vele moeiten, die het zich getroost om het ge- wenschte resultaat te verkrijgen. Het heeft door het beleggen van vergaderingen in verschillende plaateen met succes gewerkt, voor het door hen beoogde doel. Maar wat op die vergaderingen ontbroken heeft, is eene duidelijke gemotiveerde uit eenzetting, op welke wijze de belangen der verschillende deelnemers zooveel mogelijk gelijk zullen kunnen worden. Dit kon op die vergadering niet zoo gemakkelijk voor rnïfl t eden' °Jmdat hierbij cijfers te pas moeten komen, die, op verschillende wijze gegroepeerd, in het licht moeten stel len, hoe de zaak kan worden aangepakt. Hiervoor is na. i. noodzakelijk eene schrif telijke behandeling, die bovendien nog het voordeel heeft, dat zij aan personen, die helder van geest zijn, doch niet goed kunnen ot durven spreken op de vergaderingen, eelegei beid biedt hunne zienswijze te doen kennen. Men hoort nu slechte mompelen over de verschillende mogelijkheden en is onbevredigd in zijn onzekerheid. Men zoo het gaarne zien, als het comité een zaak kundig persoon de opdracht gaf, een studie er van te maken, waar de fabriek het best gevestigd zou kunnen worden, en met cijfers aan te toonen, wat voor de belanghebbenden de resultaten zouden zijn. Men zou vrij zijn hierop kritiek te oefenen en door de wrijving van gedachten zou men geraken tot de beste en billijks te regeling. Omtrent, de plaats van vestigiDg der fa briek zal ik hier mijne meening geven, die ik gaarne aan kritiek onderwerp. Ik ben er van verzekerd, dat het verslag van den door het Comité te benoemen des kundige zal uitwijzen, dat de meest geschikte plaats voor het meerendeel der deelnemers het voordeeligst voor allen, zonder uitzon dering zal blijken te zijn. Daarom moet deze keuze voor alles gesteld worden. Wanneer ik dan de verschillende plaatsen die voor de vestiging genoemd worden, de revue laat passeeren, dan komt het mij voor dat Geertruidenberg wei het meest aanbe veling verdient. Omdat het gelegen is aan diep, groot vaarwater, zonder kosten, zonder sluizen, op een plaats, waar verschillende waterwegen samenkomen, zal de aanvoer der bieten niet alleen, maar ook de afvoer van suiker en de belangrijke verscheping der bijproducten zoo voordeelig mogelijk kunnen plaats hebben. Omdat het gelegen is aan eene niet te drukke spoorlijn zal de aan- en afvoer per spoor het regelmatigst en zonder verhinde ring kunnen plaats hebbentevens zal aan sluiting aan een uitgebreid tramwegnet als middel van vervoer groote diensten kunnen bewijzen. Omdat er overvloed van arbeiders en schip pers is. In de omgeving zal het aanwerven van werkkrachten en schippers zoo voor deelig en gemakkelijk kunnen plaatshebben. Aanvoer van bieten uit streken, waar vele suikerfabrieken zijn en waarheen nu de scheepvracht hoog is, zal voordeelig kunnen plaats hebben, omdat schippers die aan eerstgenoemde fabrieken hebben gelost, gaarne onmiddellijk vracht zullen innemen tegen lagen vrachtprijs. Wanneer mijn bovenstaand stukgedach- tenuiting van gelijkgezinden of anders- gezinden mag tengevolge hebben, dan ver wacht ik, dat de deelname aan de Coöperatie hierdoor bevorderd zal worden en heb ik mijn doel bereikt. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Vrijdag den 26 April j.l. des voormiddags 10.30 uur. Tegenwoordig alle leden, behalve de heeren R. Middelkoop en A. L. Sneep, de eerste met kennisgeving. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. De Voorz'tter deelt mede dat is ingeko men het goedgekeurd kohier van den hoofde- lijken omslag over 1912. Aangenomen voor kennisgeving. Daarna worden op voorstel van Burg. en Weth. onveranderd vastgesteld staten be treffende afschrijving hoofdelijken omelag en hondenbelasting, beiden over 1911. Hierna stelt de Voorzitter namens Burg. en Weth. voor den klokluider op zijn verzoek een verhooging van jaarwedde toe te kennen van f 15 'sjaars, in te gaan 1 Januari j.l. Na enkele besprekingen wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Vervolgens biedt de Voorzitter der ver gadering aan het verslag van den toestand dezer gemeente over 1911. Aangenomen voor kennisgeving, met be paling, dat het voor de raadsleden op de secretarie ter lezing zal worden gelegd. Ten slotte wordt nog aan Burg. en Weth. ingevolge artikel 215 der Gemeentewet machtiging verleend om enkele posten der gemeente-begrooting van 1911 af- en over te schrijven. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter deze openbare vergadering. binnenland. Bij de Maandag gehouden herstem ming voor een lid van de Tweede Kamer in het district Hoorn zijn uit gebracht 5745 geldige stemmen, waar van 3903 op den heer W. J. E. H. M. de Jong L.) en 1842 op den heer H. Ch. Vegtel (A. R.), zoodat de heer De Jong gekozen is. Genoemde heer De Jong, welke onder wijzer is aan de openbare lagere school aan de Badhuiskade te Scheveningen, is voornemens om, teneinde zijn man daat te kunnen vervullen, aan het ge meentebestuur van Den Haag te ver zoeken hem verlof uit zijn onderwijzers betrekking te verleenen van het tijdstip van zijn toelating tot den dag, waarop hij als lid van de Kamer aftreedt, t.w. tot den derden Dinsdag in September 1913. De N. A. Ct. schrijft onder het op schrift: „Waar hulp te vinden" het volgende: Een R. C. dienstmeisje van 17 jaar te Arnhem is dezer dagen moeder ge worden. De vader van het pasgeboren wicht is vermoedelijk een buitenlander. De menschen waarbij zij in betrekking is, kunnen moeder en kind niet houden. Een thuis heeft zij niet, want moedei is dood en vader is zwervende, moge lijk ook dood of gevangen. Twee broer tjes (of zusjes) zijn door den Voogdij raad elders uitbesteed. Het Burg. Arm bestuur wil zijne tusschenkomst niet verleenen, omdat z. i. de Voogdijraad moet optreden. De Voogdijraad verleent geen hulp, omdat de jonge moeder haar eigen brood kan verdienen. Het Prot. Armbestuur helpt niet, omdat het een katholieke geldt. Het R C. Armbestuur helpt niet, omdat het meisje gevallen is. Op Zetten is geen toegang voor de gevallene, omdat zij R C. is. De sta tuten vaD de Goede Herder laten wel opneming van de moeder, maar niet van het kind toe. Het toeristen- en bankierskantoor van de firma Thos. Cook Son, Dam rak 83 te Amsterdam, is ruim e m week geleden voor een vrij belangrijke som benadeeld op een wijze, die de praktijken eener geraffineerde oplichtersbende ver raadt. Aan het op het Damrak gevestigde bureau der firma vervoegde zich een tien-tal dagen geleden een als dandy gekleed heer, om uitbetaling te erlangen van een chèque, ten bedrage van om streeks f 4000. Het filiaal van Cook Son was door een haar uit Londen gezonden telegram, schijnbaar verzonden door het hoofd bureau der firma aldaar, en gesteld in de geheime code van het huis, van de komst van den bezoeker in kennis ge steld. Het telegram hield de lastgeving in, het genoemde bedrag aan den per soon, die zich onder den aangeduiden naam aan het Amsterdamsche kantoor zou melden, uit te betalen. Dit geschiedde. Op het bericht aan het hoofdkantoor van de gedane uitbetaling, kwam echter de tijding, dat men te Londen niets van deze zaak afwist. Men begreep het slachtoffer van een listig beraamde oplichting te zijn. Uit het onderzoek, door de politie ingesteld, bleek dat de man, die de chèque inde, gelogeerd had in een der eerste hotels van Amsterdam. Hij was er daags voor hij de oplichting pleegde, aangekomen, doch den avond van den dag, dat hij de chèque had geïnd, was hij weder vertrokken. Verdere nasporingen brachten aan het licht, dat hij den trein naar Hamburg genomen had. Het bedrag was hem eerst uitbetaald, nadat hij zich afdoende had gelegiti meerd, waarbij hij zelfs zijn horloge liet zien, in de kast waarvan letters gegrifd waren overeenkomende met de begin letters van den naam die op de chèque voorkwam. Men vermoedt te doen te hebben gehad met een lid van een internationale bende, van welke ook een ontslagen bediende der firma Cook Son deel moet uitmaken, anders is het niet te verklaren, hoe de bende op de hoogte kan zijn geweest van de geheime code van het huis, die zoowel te Amsterdam als te Londen zorgvuldig verborgen wordt gehouden. Zaterdagmiddag kwart over twaalf is er door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in het gesticht voor Nederl. Herv. voogdijkinderen Voor dorp, te Leiderdorp. De brand ontstond op de jougenszaal, die gevestigd is in den uitersten linkervleugel, van waar het vuur zich meedeelde aan de zaal, waarin de kleinste kinderen juist hun middagslaapje deden. Zij werden, even als de andere kinderen, echter bijtijds iu veiligheid gebracht. De brandweer was weldra ter plaatse en tastte met kracht het vuur aan. Ook werd er om hulp geseind naar Leiden, van waar dadelijk de groote stoomspuit, onder leiding van den commandant, naar het terrein van den brand vertrok. Door het krachtdadige optreden van de brandweer, die met 7 slangen werkte, bleef de uitersterechtervleugel behouden. De linkervleugel werd geheel een prooi van de vlammen, en het middengedeelte brandde grootendeels af. Ongeveer half drie was het gevaar voor verdere uit breiding van den brand geweken en kon de stoomspuit uit Leiden inrukken. Van de ongeveer 60 kinderen, die in het gesticht een onderdak vonden, zullen de kleinsten worden ondergebracht in het Heilige Geest- of Armenweeshuis te Leiden; de grooteren worden gehuis vest in een nabijgelegen boerderij. Gebouw en meubilair waren verzekerd. Toen Maandagmorgen J. B. te Lekker- kerk voor zijn baas een stier uit den stal zou halen, drukte deze hem zoo danig tegen den muur, dat zijn borstkas werd ingedrukt eu de dood onmiddellijk intrad. Hij laat een weduwe met 5 kinderen na. Uit Cillaarshoek schrijft men aan de Dordr. Ct.: Een paar jongens haalden hier Zon dagvoormiddag een brutale grap (fuit. Terwijl de predikant in de kerk op den kansel stond, waren de deugnieten buiten aan het spelen met spiegeltjes, waarmee zij hem het licht in de oogen lieten schijnen. Hoe de dominee het hoofd ook wendde, steeds wisten de jongens hem de oogen te verblinden en daar er geen veldwachter in de buurt ;rr Mijnheer de Redacteur! Een Belanghebbende.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2