welke haar schrijven bevestigen. Een aantal personen, meest uit studenten kringen, zijn in verband daarmee ge arresteerd. De commissie uit het Oostenrijkseh Parlement, belast met het uitwerken van een statuut over de rechtspositie der in rijksdienst zijnde ambtenaren en lager personeel, heeft geconstateerd, dat bij het rijk 427,564 personen zijn aan gesteld, die een jaarlijksch inkomen ge nieten van 763 millioen kronen. Waar lijk geen kleinigheid. Plaatselijk Ileum Heusden, 11 Mei. De kermis is zijn einde nabij. Het is tot nu toe kalm toegegaan, voor houders van kramen en andere uitspanningen veel te kalm. Donderdag, de druk*te dag, was vrij gewoon, zonder bijzondere drukte. De ker mis verliest zijne aantrekkelijkheid. Het publiek gaat, zonder dat, toch genoeg uit. We hoorden van verschillende zijden stem men opgaan, of het niet beter ware voortaan de kermis op 3 of 4 dagen te bepalen. Dat zou voordeeliger zijn voor exploitanten van vermakelijkheden en aangenamer voor het publiek. Nü heeft men dagen als Woensdag en Vrijdag, waarop niets te doen is en wie kan ook, al permitteerden het de omstan digheden, eene geheele week feestvieren? Eens prettig en jolig uit zijn, dat verjongt het gemoedwij zien het gaarne en gunnen ieder een gepast vermaakmaar na een dag van jolijt verlangt een ieder naar meer rust. Was hier eene komedie geweest, zij zou zaken hebben gemaakt. Waarom blijven die inrichtingen en ook een goede wafel kraam achterwege? Laat ons hopen op beter. Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderden de leden der Boerenleenbank „Werkendam" alhier, ten huize van mej. de Wed Wink. De Secretaris was zoogoed ons het volgende aangaande die vergade ring te verstrekken. Spaargelden: Inlagen in 1911 f103750,13, terugbetaald f 97420,67. Saldo op 31 Dec. 1911 f 113517,28. Gewone voorschotten: in 1911 verstrekt f 8820.terugbetaald f 9182,56. Saldo op 31 Dec. 1911 f 6942,44. Voorschotten in loopende rekening: in 1911 verstrekt f 159i95,15|, terugbetaald f 152379,68. Saldo op 31 Dec. 1911 f 106850,30. Aantal leden 162. De balans wijst aan bezittingen f 126190,65 schulden f 123049,92, Reservefonds f 3140,73. De heer A. Sigmond werd herkozen tot lid van het Bestuur en de heer B. Dekker tot lid van den Raad van Toezicht. Woensdag 15 Mei a.s., voorm. 11 uur, hopen de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Vervoornepolder" te ver gaderen ten huize van de wed. Wink alhier. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Rekening over het dienstjaar van 1 Juli 1910 tot 30 Juni 1911. 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1 Juli 191230 Juni 1913. 3. Vast- en invorderbaarstelling van den omslag over gemeld dienstjaar. 4. Uitvoering van werken in eigen beheer. 5. Het maken van een aanbevelingslijst van drie personen ter benoeming van een lid van het bestuur, tengevolge van peri odieke aftreding. Vrijdag 17 Mei a.s., des voorm. 11 uur, hopen de stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Werkensche polder", ten huize van de wed. Wink, alhier, te vergaderen. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Rekening over het dienstjaar 1 Juli 1910—30 Juni 1911. 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1 Juli 191230 Juni 1913. 3. Vast- en invorderbaarstelling van den omslag over gemeld dienstjaar. 4. Uitvoering van werken in e;gen beheer. 5. Het verkiezen van een lid van het be stuur, tengevolge van periodieke aftreding. Almkerk. De fanfare „Nooit ge dacht" alhier, heeft besloten deel te nemen aan het festival, dat op 2e Pinksterdag te Deil zal worden gehouden. Andel. Vele kinderen alhier lijden aan mazelenhoewel de ziekte niet besmet telijk is, zijn ze toch genoodzaakt thuis te blijven, zoodat de school nog niet door de helft bevolkt is. De Chr. Zangvereeniging „Hebt dan de waarheid en den vrede lief" alhier, is voornemens op Zaterdag voor Pinksteren, zijnde den 25en Mei een uitvoering;te geven in het lokaal der Openbare School. Het programma belooft een gezellige avond. Het lied gespeeld bij het vergaan der „Titanic" zal ook gezongen worden. Geiideren Het fanfarecorps „Ex celsior" alhier, zal hare medewerking ver- leenen aan de openlucht-samenkomst te Nederhemert, op den 2en Pinksterdag. Herpt. Mej. B. alhier, had het on geluk met haar arm door een ruit te stooten. Zij verwondde zich zoo ernstig, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Meeuwen. Aan den cursus voor herhalingsonderwijs alhier, wordt door 6 meisjes deelgenomen, Naar wij vernemen heeft mej. A H. van Gelderen, onderwijzeres aan de open bare lagere school alhier, als zoodanig met ingang van 1 September 1912, eervol ont slag aangevraagd. Nederhemert. (Rietschoof.) Toen Dinsdag M. Verheij, de stoker van het stoomgemaal, zich naar zijn .and wilde be geven, zag hij bij de plank een meisje op haar kleertjes iD de sloot drijven. Aan de luchtbellen van het water vermoedde hij, dat misschien een ander kind gezonken was. En spoedig haalde hy een 4-jarig knaapje op, het zoontje van den smid D. Teeuw. Het 2-jarig meisje was zijn eigen kleindochtertje. Zoo smaakte Verheij de voldoening in een oogwenk tijds twee kin deren van een wissen dood te redden. (Zuidzijde.) Tot de inzenders van de huisvlijttentoonstelling, welke deze maand te Heusden zal gehouden worden, behoort ook onze dorpsgenoot Hendrik van Helvoirt. Deze jongeling, een echt knutselaar, heeft in zijn vrije uren een vogelkooi gemaakt, welke een getrouwe nabootsing is van het kasteel van Baron van Wassenaar. Wij wenschen hem succes met zijn eerste werk stuk. Woensdag nam de nieuwe predikant J. P. F. van Voorst Vader met mevrouw, zijn intrek in de pastorie, welke keurig gerestaureerd is. Zondagmiddag hoopt zijn WelEer in het gebouw van de Ned. Herv. Gem. op het Eiland zijn intrede te houden en zich aan zijn nieuwe gemeente te ver binden. Nïeuweii«HJk. Het postkantoor alhier, zal vanaf heden op werkdagen zijn opengesteld voormiddags van 6,30 tot 8 uur, namiddags van 2 tot 4, 5,15 tot 6,15 en 6,45 tot 7,15 uur. Kerk.w{jk.. De heer Kooimans, gemeente-secretaris alhier, mocht bij het te Waalwijk gehouden examen ook voor het schriftelijk gedeelte slagen en alzoo het volledig diploma behalen, uitgereikt van wegen den Nederlandschen Bond van Ge meen te-am btenaren. Raam§(lonk Donderdagavond raakte vrouw M. de Wit—Balmakers in de Putstraat, onder den melkwagen van H. Achterberg, met 't noodlottig gevolg dat het linkersleutelbeen en twee ribben ge broken werden. Sleeuwijk. Ten huize van J. E. Sprenger, alhier, zullen de stemger. Inge landen van het waterschap „de polder van Sleeuwijk", vergaderen op Dinsdag 21 Mei 1912. De te behandelen onderwerpen zijn. 1. Rekening 1910T9112. Begrooting 1912T913; 3. Machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheerTijdelijke op neming van gelden. Sprang. Met goed gevolg heeft de heer D. Vos alhier, j.l. Woensdag te Breda examen afgelegd voor onderwijzer 1. o. Veen. Door het telefoonkantoor wer den over de maand April behandeld 50 telegrammen, waarvan 27 werden verzonden en 23 aankwamen. W jjk. Zondagmiddag reed nabij den Molendijk, zekere v. W. met een fiets voor bij. Enkele jongens wilden, hem beletten door te rijden. De berijder maakte zich hierdoor zoo driftig, dat de arbeider G. M. met een mes een snede aan het ho fd werd toegebracht. Natuurlijk is van dit feit de politie in kennis gesteld en zal eene straf wel volgen. Den 14 Mei zal in onze gemeente een zeldzaam feest worden gevierd. Dan zal het 50 jaar geleden zijn dat Jacobus Bouman en zijne echtgenoote door den echt werden verbonden. Het zal de brave krasse oudjes dien dag zeker niet aan bewijzen van belangstelling ontbreken. Vice-admiraal Wentholt heeft giste ren zijn ontslag-aanvrage als minister van marine aan H. M. de Koningin toegezonden. De „Nederlander" schrijft: Naar in parlementaire kringen verluidt, zal indien de heer Wentholt als minister aftreedt voor diens departement niet aanstonds een opvolger worden aan gewezen de heer Colijn, minister van oorlog, zou dan met do tijdelijke waar neming worden belast, voornamelijk uit overweging, dat wat dadelijk voorziening behoeft, de verdediging van Indië is, waarmede de tegenwoordige minister van oorlog uit den aard van zijn ver leden van nabij zeer bekend is. Dit intérimair zou dan tot d alge- meene verkiezingen in 1913 duren. De minister van justitie heeft inge volge Koninklijke machtiging beschikt op een verzoek om bewilliging op sta tutenwijzigingen van de naamlooze ven nootschap De Eerste Nederlandsche Maatschappij tot verzekering van Risico in Loterijen, gevestigd te 's-Gravenhage, en in de wandeling genaamd Lotisico en dit verzoek gewezen van de hand. De afwijzing is gegrond op de over weging, dat, mede blijkens in hoogste instantie bevestigde rechterlijke uitspra- keu, de naamlooze vennootschap bij herhaling haar werkkring heeft uitge breid tot het houden van een bij de Loterij wet 1905 verboden loterij. Uit dien hoofde wordt de vennoot schap geacht te zijn in strijd met de openbare orde, als hebbende een onge oorloofde, immers bij de wet verboden oorzaak. In de buurtschap Linde (gem. Den Ham) was een klompenmaker bezig een boom te hakken. De boom, wat krom van stam, viel en raakte met het kromme gedeelte den grond. Door den weer omstuit sloeg het onderdeel van den boom nog eens om en trof de 34-jarige dochter van de wed. Lusseveld, welke eenige passen was verwijderd, op de borst. Zij was onmiddellijk dood. In de laatste dagen waren de oudste jongens in het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis te Leiden ietwat rebel- listisch gestemd. Zij vonden het middag maal niet smakelijk genoeg en namen daarvan een minimum, om zich daarna aan den toespijs te goed te doen. Maandag schafte de keuken bruine boonen met rijstepap. De jongens wilden de boonen niet eten, doch hun werd medegedeeld, dat zij dan ook nie t van de pap zouden smullen. De jongens een 30-tal dachten: Wie niet eet, behoeft ook niet te werken, en in plaats van naar hun respectieve bazen te gaan, bleven zij op het binnenplein voetballen Naar aanleiding van die ontevreden heid hebben h.h. regenten een vergade ring gehouden. De voorzitter regent, wien om inlichtingen gevraagd werd, deelde aan de N. R. Ct. mede, dat het bericht in de bladen overdreven was, en dat thans alles weer in orde is. Men schrijft aan de N. R. Ct. Geruimen tijd heeft er niets in de bladen gestaan over kwartjesvinders, die in den trein hun practijk uitoefenen intusschen blijken deze heeren volstrekt niet hun bedrijf er aan te hebben ge geven. Naast het een-twee-drie-klaver aas hebben zij thans een geheel nieuw spelletje: an of uit. Ik ben Dinsdagavond, reizende met den trein, die te 7.25 uit Den Haag vertrok, in de gelegenheid geweest, dit behendigheidsspel bij te wonen. We zaten met ons zevenen in een 3de klasse coupé. Eén der heeren stak, toen de trein het Haagsche station was uitge stoomd, een sigaret op met een auto matische» aanstekeren tikte vervolgens een tegenover hem zittenden, net ge- kleeden man, die, naar 't scheen, een slaapje wou doen, op de knieën. Meneer, heeft u dat al eens gezien En nog voordat meneer den tijd heeft om den slaap uit de oogen te wrijven, drukt de ander op 't knopje van zijn aansteker en zegt: „nou is die an, nou is die an; nou is die uit." 't Vlammetje was in derdaad tweemaal aan en eens uit. „Meneer, raadt u nou eens, an of uit?" Meneer antwoordt: an. Een druk op 't knopje, de aansteker springt open en 't vlammetje is „an". Nog eens dezelfde vraag, hetzelfde antwoord, een zelfde vingerdruk op 't knopje; meneer heeft het weer geraden. Dit herhaalt zich eenige malen, naar gelang meneer zegt an of uit, brandt het vlammetje of brandt het niet. „Meneer", zegt hij, die 't spelletje was begonnen, „meneer, u is gelukkig, u ken geld verdienen. Dèr, om een dubbeltje, an of uit." Meneer zegt an en wint. Zoo gaat het twee minuten, telkens raadt meneer 't en wint in dien tijd f 1.20. Ik doorzag, dat het niet pluis was en hield mij slapende, maar een op zijn Zondags gekleed boertje kreeg er, zooals hij zeide, genieïgheid in om mee te raden. Hij ried niet ongelukkig twee-, drie-, ja viermaal won hij een dubbeltje, de vijfde maal een kwartje. „Ik schei der met jou uit", zegt de ver liezer „enfin, weet je wat nog één keer, maar dan om een riks." 't Boertje krijgt van een heer, die tot dusver zijn ge zicht achter een krant verscholeu had, een aansporend lonkje. „Aan", roept hij uit, zonder dat er an of uit gevraagd was. Het toestelletje springt toch open, maart 't vlammetje brandde niet. „Dat komt door de tocht", zegt de meneer met de krant, „ik zal het raampje even dicht doen." „Nou, dan nog eens", zegt het boertje, „alles of niks." Hij raadt weer an en verliest zijn tweede riks, want 't vlammetje bleef weg... „Nou nog ééns", zegt de winner, „d'r op of d'r onder, ik zet 5 gulden." En haast zou 't boertje deze ock nog ver loren hebben, maar een der reizigers voorkwam hem en verzette zich tegen dit spelen. Bij 't boertje ging thans ook een licht op, hij raasde een oogenblik en schold binnensmonds, maar legde zich ten slotte bij 't feit neer. Te Leiden de trein ging niet verder stapten allen uit. Later op den avond heb ik iu een groot koffiehuis aldaar drie heeren in eikaars gezelschap gezien den heer met den sigarenaan steker; den man, die geen tijd had om den slaap uit de oogen te wrijven, en den ander, die zijn gezicht achter de krant verscholen had. Woensdagavond heeft, naar de D. Ct. meldt, op de schietba n te Delft een onbekend persoon, waarschijnlijk meteen revolver, een schot gelost op een soldaat, die de baau inspecteerde. Een onderzoek leverde niets op. Donderdagmiddag, op dezelfde plaats ongeveer, is een schot gelost op den jongen P., maar deze is niet geraakt. Er wordt naar den dader gezocht, maar tot nog toe vergeefs. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Blijkens mededeeling van den consul te Duisburg-Ruhrort is een zekere Mar kus de Vries, werkzaam aan de mijn „Westeinde" te Duisburg, naar Neder land vertrokken ten einde hier te lande werklieden aan te werven voor het sleeperswerk in bedoelde mijn. Belanghebbenden wordt dringend aan geraden zich, alvorens op de aanbie dingen van bedoelden De Vries in te gaan, om inlichtingen te wenden tot het Ministerie van Buitenl. Zaken. Uit Aken wordt aan de „L K." ge schreven In de ijzergieterij Vonderhecken, Jülicherstrasse, staken de werklieden. Er waren reed9 een paar malen ruiten ingegooid. Toen dit Maandagavond opnieuw gebeurde, greep de firmant Karl T. een Browning:pistool en vuurde daarmee op straat Een Hollandsch werkman, zekere Hieronymus Stroet, oud 32 -aren, geboortig uit Noord-Hol land, die pas naar Aken was gekomen om werk te zoeken, dit gevonden had en nu logies zocht werd in de linker zijde getroffen. Tien minuten, nadat men hem in het Mariahilf-hospitaal had overgebracht, stierf hij. De firmant beweert, op het plaveisel te hebben geschoten, alleen om schrik aan te jagen, zoodat de kogel moet zijn teruggesprongen. Hij is gearresteerd en de politie stelt een streng onderzoek in. Mej. D. te Haarlem, die sedert ver leden week Donderdag aan slaapziekte leed, is Dinsdag overleden. Donderdagochtend is te Utrecht bij een binnenbrandje in een woninkje in de Jeruzalemsteeg een 70 jarige alleen wonende man verbrand. Maandag kwamen 2 vrouwtjes uit Hatert ter veemarkt te Nijmegen, om haar eenige koe uit armoede te ver- koopen. Het beest trok de aandacht der marktcommissie, die het voor f 85 aankocht, om het daarna evenwel te verloten, way.rbij de beide boerinnen een gratis lot kregen. En het geluk was haar dienstig; de prijs viel op haar nummer, zoodat ze weer naar huis trok ken met f 85 plus haar koe De Zeemansbond meldt aan de „Tel.": Het machinepersoneel van het stoom schip „Rotterdam" der Holland Ameri- kalij n heeft het werk gestaakt. De stakers, ongeveer 80 man, eischen betere voe ding, afschaffing van het premiestelsel en verhooging van gage in verhouding daarmede. lleeiitzaken. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag mevrouw v. H. te Rijs wijk, door de Haagsche rechtbank wegens doodslag op haar echtgenoot veroordeeld tot acht jaar gevangenis straf, schuldig verklaard aan doodslag, doch haar op grond van hare ziekelijke verstandelijke vermogens niet toereken baar geoordeeld en dus ontslagen van alle rechtsvervolging, met last tot hare invrijheidstelling, maar tevens met be vel tot hare plaatsing in een krank zinnigengesticht voor een proeftijd, den tijd van 1 jaar niet te boven gaande. Verder heeft het O. M. bij het hof veroordeeling geëischt van H. A. V., boerenarbeider te De Werken, tot één jaar gevangenisstraf wegens meineed. Hij had in Nov. 1.1. voor de rechtbank te Dordrecht als getuige décharge in een zaak betreffende overtreding van de wettelijke bepalingen tegen mond en klauwzeer onder eede verklaard, dat een koe met een merkteeken gemerkt ter markt was gebracht, terwijl een keurmeester verklaarde, dat de bewuste koe geen merkteeken had. De rechtbank te Dordrecht had den bekl. vijf maanden gevangenisstraf op gelegd. Mr. F. Fernhout, als verdediger op tredende, concludeerde tot vrijspraak. Bevestiging eischte het O. M. van het vonnis van de rechtbank te Dor drecht, veroordeelende C. B., werkman te Sliedrecht, tot 3 maanden gevange nisstraf wegens wederspannigheid, door in Febr. j.l. te Sliedrecht drie agenten van politie te bemoeilijken bij de ar restatie van een kameraad van bekl. wegens dronkenschap. Bekl. erkende het feit en vroeg een lichtere straf. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 9 en 10 Mei. Overtr. Boterwet: G. J. S., Nieuwen- dijk, vrijspraak. Overtr. Visscherijwet: J. B. en W. O., te Almkerk, vrijspraak; H. D, Audel en G. V., Veen, elk f 10 of 20 dagen, teruggave vischnet bevolenA. V., Veen, 2 X f 40 of 2 X 20 dagen, verbeurd verklaring vischnet. Overtr. Leerplichtwet: P. v. d. O., Almkerk, f 2 of 1 dag; C. J. v. D., idem, f 3 of 2 dagen. Overtr. StierenreglementH. S., Veen, f 20 of 5 dagenM. v. d. V., id., f 5 of 2 dagen. Overtr. Politieverord. Werkendam: G. den B., Sleeuwijk, f 2 of 1 dag. Overtr. Jachtwet: G. V., Veen, f 10 of 4 dagen met verb, verkl. geweer; W. S., id., f 3 of 1 week tuchtschool. Overtr. Motor-Rijwielwet: J. A. G., Kampen en J. F. L., Nijmegen, elk f2 of 1 dag. Overtr. Art. 426 Strafw., T. A. H., Woudrichem, f 15 of 5 dagen. Openb. dronkenschap: D. H., Wou drichem, f 3 of 2 dagen. StraatschenderijJ. v. A., Veen, f 10 of 1 maand tuchtschool, P. J. v. T., G. L. v. d. P., J. S., J. Lallen te Dussen, teruggave aan ouders zonder toepassing van straf. Zonder vergunning loopen op een ander's grond: B. V., Aalburg, teruggave aan ouders zonder toepassing van straf J. B. V., Aalburg, f 5 of 2 weken tucht school. PREDIKBEl'RTE\ 12 Mei. 16 Mei, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. lezen. Geref. kerk (Potterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laats man. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brammen, leer. Ouderling te Dordrecht. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. 16, vm. 9.30 u. dezelfde. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. 16, vm. 9.30 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Van der Hoff uit Drunen. 16, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij- mans. Ger. kerk. geen opgaaf. Loonschendijk, idem. t. d. H. D. te Doetinchem. 16, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. E. Zwiers van R'veer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm.6u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9,30 u. ds. Niemeijer, nm. 2 u. dr. Montijn uit Almkerk Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden fi^tggr },e]eef(j verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tijdig in te zenden. Kerknieuws. Werkend»m. Naar we vernemen, zal de Geref. Kerk A, alhier, geheel worden afgebroken en zal men daar ter plaatse een nieuwe doch grootere kerk plaatsen. Sprang. De kerkeraad der Gerefor meerde kerk heeft besloten, gedurende dezen zomer (beginnende a.s. Zondag), den mid- dagdienst, om 2,30 uur te doen aanvangen. Doeveren, Door stemgerechtigden bij de Herv. Gemeente alhier, is Donder dagavond tot predikant beroepen de heer Bastiaanse, cand. te Utrecht. Nieuwendjjk. In de Geref. Kerk ulhier, is alleen met Hemelvaartsdag voor middags dienst, waarbij ds. Goedbloed zal voorgaan. Hurgerljjke Stand. Heusden, van 2 tot 9 Mei. Ondertrouwd Cornelis de Gier, 23 j. en Maria Wilschut 21 j. Overleden: Cornelia Bruygom, 51 j. Werkendam, van 3 tot 9 Mei. Ondertrouwd: W. Terpstra, 24 j. en H. A. T. Mussert, 24 j.; A. Wink, 31 j. en W. C. Kieboom, 25 j. Geboren Cornelis, z. v. C. J. van Esch en J. H. HerksPieternella, d. v. J. H. Potters en C. Kornet Aagje Woutrina, d. v. M. Ippel en A. Evers. Overleden Levenloos aangegeven kind van A. Schoon en A. G. Kreuk niet. Vertrokken naar: De Werken c.a., Hendrik van Veen; 'aHage, Zweren- Heusden, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dagteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm.6u.ds. v.d.Pul. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalst, geen opgaaf. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Babyloniénbroeknm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens, nm. 2 u. ds. Mooi rees uit Heteren (Doop- bediening). Capellevm. 9.30 u. ds. Dierkens. 16, 9.30 u. dezelfde. Doeveren, vm. 9,30 u. de heer Israël, 'Cand. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 16, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm Doopsbediening. Geref. kerk geen opgaaf. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, geen opgaaf. Giessen, nm. 2.u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevesteingeen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. 16, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. NederhemertZz. vm. 9.30 u. ds. Oorthuijs uit Rotterdam, bevestiging, en nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader, intrede. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2