J. J. Herman, een Schildersknecht, Gevestigd te Heusden: Arts, Hoogstraat 111 (naast Nic. Spoor). Oorlog tusschen Italië en Turkije. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. de Heer W. DE R00N, In Bere9ztelko (Hongarije) heeft een wervelvind 120 huizen met 200 bijge bouwen vernield. Twee personen kwa men om het leven, een groot aantal anderen zijn gekwetst. Ook in Petele is de schade aanzienlijk. I)e regeering van Paraguay heeft een telegram van het Argentijnsche consu laat te Asuncion ontvangen, meldende dat kolonel Jara, oud-president van Paraguay, ten gevolge van de door hem bij het laatste opgeloopen wonden over leden is. Vijf jaar geleden stichtte het Leger des Heils te Londen een bureau, dat hulp verleent aan menschen die over zelfmoord denken. Volgens een verslag over dat vijfjarig tijdvak hebben zich 4754 menschen om hulp tot het bureau gewend2615 gaven geldelijke moeilijk heden of hopelooze armoede als reden van hun neiging tot zelfmoord op475 de gevolgen van drinken, het gebruik van andere verdoovende middelen of kwalen; 428 zwaarmoedigheid ten ge volge van eenzaamheid of van andere redenen; 237 misdaden; 999 werden er door „algemeene oorzaken" gedreven Dinsdag is te Tripoli een bekend making verschenen, die door 150 hoof den van Arabieren uit Tripoli onder teekend is. Het beschavingswerk van de Italianen wordt er in geprezen en het stuk raadt den Arabieren aan om hun oogen voor het nieuwe licht te openen en alle illusies op te geven Zij worden daarom uitgenoodigd, van de vergeefsche vijandigheid tegen de Ita lianen af te laten en hun eigen geluk benevens dat van het land niet meer te schaden. Het uitzetten van de Italianen (alleen de mannen) wordt te Saloniki bij kleine groepen voortgezet. Vijf of zes families hebben verlof gekregen te blijven. De Turksche ministerraad heeft be raadslaagd over de mogelijkheid dat de Italiauen nog meer eilanden vau den Archipel zullen bezetten en daarbij de mogelijkheid onder de oogen gezien alle Italianen uit Turkije te zetten. flaatüeliik ilteuws. Heusden, 18 Mei. De Huisvlijttentoonstelling alhier, behoort weder bijna tot het verledene. Ze heeft echter een grooter succes gehad, dan men had mogen veronderstellen. Het Bestuur, zijnde de dames H. Weeda en Adr. Zijnen de Gier en de heeren Hilwig, Beuningh, Van Rijswijk en Van der Maaden, heeft alle eer van zijn werk. We hebben kennis genomen van de in zendingen en waren verrukt over de groote verscheidenheid. We zagen proeven van bouwkundig- en hand teekenen, snij- en steekwerk, teeken- en schilderwerk, dames handwerken, knutselwerk en wat al meer; zooals blijkt uit de bekroonde zaken, waar voor keurige diploma's in lijst en achter glas zijn uitgereikt aan: N. de Kok, (penteekenen), A. Klijs, (schil derwerk), H. Stuij, (werktuigkunde), C. A. Prosens, (werktuigkunde), H. van Leeu wen, (scheepje), G. van Wijk, (houtsnij werk), R. Bouman, (houtsnijwerk), A. B. de Moor, (zaagwerk), J. H. Roza, (zaag- werk), P. Spronk, (fijn timmerwerk), H. van Heivoort, (fijn timmerwerk), W. van Oudheusden, (knoopwerk), J. Duijn en A. Pusters, (handteekenen), J. A. van der Steenhoven, J. van Wijk en A. van Rijs wijk, (teekenen). Later zijn nog enkele prijzen toegekend, waarvan ons de namen ontbreken. De jury bestaande uit de dames De Gier en Weeda en de heeren Wijnands, Ter- tooien, Luijt en Van Laarhoven, bad een zeer moeilijke taak. Ze moest de inzendingen beschouwen in verband met den leeftijd en de hulpmiddelen der inzenders; maar ze wist toch haar taak ten genoegen van allen tot een goed einde te brengen. Tijdens de tentoonstelling zagen we ver schillende vakken voorgesteld, als vlecht werk, (juffr. Kramer), kantwerk, (juffr. Honcoop), boetseerkunst, (juffr. Weeda), snij- en steekwerk, (de heer Beuningh). Verder waren er verschillende aantrek kelijkheden, die tevens moesten dienen om de kas te versterken als: het werpen met ringen naar flesschen met bon-bons, het loten naar een poppenwieg en idem naar eene pop. Er heerschte een opgewekte toon, die versterkt werd door de keurige muziek van den heer Van Mild uit Gorinchem. Hedenavond zal de finale plaats hebben, bestaande in de verloting. Dat belooft eene gezellige bijeenkomst te zijn. Ook zijn er keurige prijzen die zullen medewerken om de belangstelling gaande te maken. Het doel dat bij alles heeft voorgezeten, om den lust tot huisvlijt op te wekken, is bereikt geworden. Personen die zich toeleggen op huisvlijt worden van zelf onder het werk kalm gestemd en hebben geen plaats voor verkeerde neigingen. We houden er ons verzekerd van, dut de nu eindelijk gepakte auto-bandieten nooit, of althans in de laatste jaren niet, aan huisvlijt hebben gedaan. Huisvlijt bevordert huiselijkheid, ver jaagt z.g. „humeuren", is een vijand van verveling en veredelt den mensch. We hopen daarom zeer, dat het pogen der commissie, ook voor den vervolge, de beste vruchten zal afwerpen. Nu we van een ei hebben melding gemaakt, komen er meer variëteiten op dit gebied, zoo werd ons een kippenei getoond, wegende 150 gram, die eene kip van den landbouwer Couwenburg te Herpt heeft gelegd. We zullen hiermede nu maar de rubriek sluiten. Aalst. Bij het gehouden concours op 16 dezer, behaalde het fanfarecorps „Prins Hendrik" in de 4e afdeeling een 3e prijs en in den marsch-wedstrijd ook een derde prijs. Drimmelen. Tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagere school alhier, is benoemd de heer M. Pruijssen, le hulp onderwijzer te Kruiningen. 's-Glravemoer. Woensdagmorgen zijn alhier door een losloopenden hond een paar kippen verscheurd. Boer, pas op je ganzen, mag hier met recht worden gezegd. Ntederliemert Z. Z. Weder zijn enkele scheepsladingen schuimaarde aan gevoerd, om als de hooibouw is afgeloopen, direct over de uiterwaarden gestrooid te worden, ten einde den groei van de toe- maat of het nagras krachtig te bevorderen. Deze meststof schijnt daartoe uitstekend geschikt te zijn. !\ieuvtend|jk. Het 2-jarig kind van T. Hoekke geraakte dezer dagen in den berm. Gelukkig werd het ongeluk door de moeder nog bijtijds opgemerkt en van een wissen dood gered. Door 't bestuur van 't Nieuwland van Altena werd aanbesteed de leverantie van 550 M3. onderhoudsgrind. Laagste in schrijver was de heer M. v. d. Heijden alhier. Raansdonksveer- J.l. Woens dag brachten de heeren M. van Beek, M. de Bruin, J. Dorreboom, I. Lankhuizen, J. Ko- nings en A. Lankhuizen, een bezoek aan de gemeenten Kaatsheuvel en Tilburg om de heigronden aldaar te onderzoeken. Het voornemen bestaat uitgestrekte heigronden aan te koopen en te ontginnen. Haamsdonk. Naar wij vernemen hebben verschillende landbouwers alhier het geld, dat zij verleden jaar voor ver beurd verklaarde koeien storten, weder van het rijk terugontvangen. Sprang- Toen dezer dagen een Kaats- heuvelsche voerman met een vracht steenen door deze gemeente reed, kreeg hij, toen de kar m beweging werd gebracht, het rad over zijn voet, zoodat de hulp van een geneesheer noodzakelijk bleek. Vrijdag viel het 2-jarig zoontje van zekeren K. in een onbewaakt oogenblik in een noosgat. De moeder, die op het hulp geschrei was toegesneld, wist haar kind uit dit vuile water nog bijtijds te redden. Zijn door den hagel, die hier Zondag j.l. neerviel, vele tuingewassen vernield, door den vorst zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag in verschillende tuinen de reeds boven den grond staande boonen afgevroren. Sleeuwjjk. De heer L. G. de Graaf alhier, is benoemd tot Hoofdopzichter van het Hoogheemraadschap van „De Zwijn- drechtsche Waard". leen. Bij het gehouden concours op Hemelvaartsdag te Zaltbommel, behaalde het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier, iu don concert-wedstrijd den eersten prijs in de tweede afdeeling en in den marsch-wed strijd een tweeden prijs. Buitengewoon mogen we dit succes noemen als men in aanmerking neemt, dat in geen enkele afd. een eersten prijs werd toegekend. We mogen zeker niet nalaten den heer Spiero te 's-Bosch, met zijn kranig corps, hulde te brengen voor deze onderscheiding. Waspik. Onze dorpsgenoot de heer N. van Kuijk, die eenige weken geleden slaagde voor het examen L. O., is thans reeds benoemd tot onderwijzer aan de open bare lagere school te Kaatsheuvel. Wfjk. Bij gunstig weer zal ons fan farecorps „Oefening en Uitspanning" op Zaterdag 25 Mei des avonds een openlucht concert geven bij het café van den heer D. van Wijk te Aalburg. IlGËZOflDEl. De nieuwe Cfiopcratiere Suikerfabriek. Mag ik U beleefd verzoeken onderstaande in Uw blad te willen plaatsen. Voor eenigen tijd las ik in de verschil lende bladen in een ingezonden stuk, waarin aan de leiders der beweging tot oprichting eener Coöperatieve beetwortelsuikerfabriek werd aanbevolen, door een degelijk des kundige de cijfers eens op papier te laten zetten en te doen aantoonen, met welke factoren moet worden rekening gehouden en wat hierbij het zwaarst weegt. Ik ben het met bovengenoemde schrijver geheel eens, waar hij dit aanbeveelt, maar vooral ook, waar hij in overweging geeft, bij de keuze van de plaats ter vestiging der fabriek, goed uit de oogen te zien. Ik zou ook nog eens een ander punt ter sprake willen brengen en wel dit„is het beter verschillende kleine fabrieken te stichten of eene groote fabriek." Gaat men zijn rekening maken met de gegevens, die men verkrijgt van de beide laatste suikercampagnes, dan komt men tot het resultaat, dat ook een kleine fabriek eene mooie winst kan afwerpen. Komen er echter minder gunstige jaren, dan zal een nieuw gebouwde fabriek met de nieuw ste machines en de nieuwste wijze van op stelling nog wel een goed figuur maken, maar zal men toch uiterste zuinigheid moe ten betrachten, om het bedrijf loonend te doen zijn. Dan zal de directie moeten zorgen de productie-kosten zoo laag mogelijk te doen zijn en zoo veel mogelijk te maken van de bijproducten. De directie moet naar zuinigheid streven, maar het vooruitziende oog van de oprichters moet vooral, in aan merking nemende de mogelijk minder gun stige tijden, voor de plaatsing der fabriek, de meest gunstige plaats kiezen, waar een groote fabriek met succes kan gedreven worden en waar deze groote fabriek ten gevolge harer gunstige ligging desnoods nog kan worden uitgebreid. Men behoeft slechts eene oppervlakkige kennis der suikerfabricage te hebben, om te zien, dat de bouw eener kleine fabriek in verhouding weinig mindér kost dan die eener groote. Dit is eene uitgave in eens, maar er zijn (nog vele andere telken jare weerkomende onkosten, die op eene kleine productie ontzettend veel zwaarder drukken dan op eene grootere. Wanneer men eens vergelijkende staten voor zich had liggen, dan zou men zien, dat eene kleine fabriek bijna hetzelfde personeel noodig heeft als eene grootere, en dat het meerdere verbruik aan brandstoffen voor een groote fabriek in verhouding zeer gering boven dat eener kleinere is. De meesten onïer kennen de geschiedenis der suikerfabrieken vanaf het ontstaan der beetwortelsuikerindustrie door eigen aan schouwing. Zij zullen zich herinneren hoe de minder gunstig gelegen fabrieken, in de ongunstige jaren een kwijnend bestaan yoortsleepten en moesten worden opgeheven, nadat de aandeelhouders er menige veer bij hadden verloren en hoe de kleinere fa brieken, om winst te kunnen maken steeds hunne productie hebben moeten vergrooten. Zij, die de kwestie goed onder de oogen zien en het goed met U meenen, zullen U toeroepen: „Versnippert niet Uwe krachten door het bouwen van meerdere kleine fa brieken met het denkbeeldige voordeel voor oogen, dat zij in Uw onmiddelijke nabijheid zal verreizen, maar vereenigt TI allen tot en krachtig lichaam en bouwt eene groote fabriek op de gunstigste plaats. EEN LANDBOUWER. SSinnenlarid. Dinsdag werd in de Tweede Kamer de bakkerwet afgehandeld. De eind stemming zal eerst na Pinksteren plaats hebben. Artikel 36, bepalende dat de wet niet binnen zes maanden na den dag harer afkondiging in werking treedt, werd gewijzigd in één jaar. Een inwoner van Pfjnacker is, zoo meldt Onze Zoetwatervisscherij, in het bezit van een tammen, gedresseerden aalscholver, dien hij bezigt voor de aalvangst. De eigenaar laat den vogel te water gaan en duiken. Wanneer deze dan met een paling aan de oppervlakte van het water verschijnt, wordt hij naar den wal geroepen, waarna hem de visch wordt afgenomen. Deze handeling wordt telkens herhaald en menige paling moet op die wijze uit zijn element verhuizen naar het zakje, dat do visscher bij zich heeft. Deze visscher trok intusschen de aan dacht van den rijksveldwachter, die den visscher om zijn akte en vergunning vroeg. Toen de visscher antwoordde deze niet te bezitten, werd hem proces verbaal aangezegd. Naar de N. Ct. verneemt, hebben de experts, die het stoomschip Solo na de stranding te Terheijde onderzocht heb ben, hun rapport uitgebracht. De ver wachting dat het schip zou afgekeurd worden is niet uitgekomen. De experts zijn tot de conclusie gekomen, dat het schip nog volkomen zeewaardig te maken is; zij taxeeren de schade op f180.000, terwijl de boekwaarde van het schip f 275.000 bedraagt. Assuradeuren hebben een klacht in gediend dat tijdens de stranding een groote hoeveelheid scheepsproviand is ontvreemd. Gelukkig echter is dat dadelijk door het hotelpersoneel gemerkt, waarop de bad kamer is opengebroken en de bewuste- looze logeergast nog juist intijds in de frissche lucht gebracht kon worden. Door een in allerijl ontboden genees heer zijn toen', met behulp van een zuurstofkoffer, de levensgeesten weer opgewekt. Reeds spoedig had de patiënt het bewustzijn herkregen. Door de op lettendheid van het personeel is de man van een wissen dood gered. De 19 jarige W. W., die Maandag morgen de ouderlijke woning in de Elisabethstraat te Leeuwarden verliet, toen op een bovenkamer braud was uit gebroken, en des avonds te Groningen werd aangetroffen, ts naar het huis van bewaring te Leeuwarden overgebracht. Zij moet hebben bekend den brand te hebben gesticht. Te 's Gravenhage is door de politie aangehouden de 19-jarige v. d. H., uit Arnhem, die verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan schaking van een 17-jarig meisje, dat zich in zijn gezelschap bevond en dat evenals hij de ouderlijke woning te Arnhem had verlaten. Kerknieuws. Raamsdonk- Ds. E. Zwiers, pred. bij de Geref. Kerk alhier, heeft het beroep narr Asperen aangenomen. Rabiloniëiibroek. De heer D. H. Blankhart, cand. t. d. H. D. te Rotterdam, heeft het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier, aangenomen. Dinsdagavond is te Waalwijk een zekere J. B., leerling van de ambachts school te Tilburg, door D. S een schoen makersleerling te Waalwijk, levensge vaarlijk verwond. De dader is in hech tenis genomen en heeft een volledige bekentenis afgelegd. De man, die Zondag op de Noorder begraafplaats te Groningen eerst zijn kind doodschoot en daarna een poging tot zelfmoord deed, waarbij hij zwaar gewond werd, is in het ziekenhuis aldaar overleden, zonder het bewustzijn her kregen te hebben. Donderdagmiddag heeft er op het vliegterrein aan den Bergweg te Amster dam een ernstig ongeluk plaats gehad De 18-jarige bakkersknecht W. II., een Duitscher, ging naar de loods op dat terrein om zich te overtuigen dat het dak van de loods niet doorlekte en er geen schade werd toegebracht aan het vliegtuig van den vlieger Van Brussel, een neef van hem, dien hij behulp zaam is. De 14 jarige T. van den B., wier ouders aan den Bergweg wonen, ging inet hem mee, en zij bleven samen in de loods even praten. De bakkers knecht zag daar een revolver liggen, die hij in de hand namdat ze ge laden was, wist hij niet. Plotseling ging er een schot af, en de kogel drong het meisje in den hals. Bewusteloos zakte zij ineen. Msn bracht haar dadelijk naar het ziekenhuis op den Bergweg, waar sléchts de dood kon worden vastgesteld. De jeugdige Duit scher is naar een politiebureau over gebracht. In een hotel te Utrecht heeft een ongeluk gehad, dat gelukkig nog goed is afgeloopen. Bij het nemen van een bad heeft de bewuste persoon bij ver gissing de gaskraan inplaats van de waterkraan opengezet. Bij het uit het bad treden is hij toen bedwelmd geraakt. PREDIKBEURTEN, 19 Mei. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk (lokaal be waarschool) geen opgaaf. Sart uit Wijk. Ger. kerk. geen opgaaf. Loonschendijk, idem. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Cand. tot den H. Dienst. Geref. kerk v.m. en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1,30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Zz n.m. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Geref. kerk vm. 9,30 ennm.6u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en t||dig in te zenden. tttaop tanlieHledioseii. Het bestuur van den Sabina Henrica Polder te Fijnaart heeft het verzwaren van twee vakken dijk opgedragen aan T. Bedes en J. Kraaijeveld te Sliedrecht, voor f 15.500. Harklberlchtpo. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1650 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3£ a 4 cent per stuk. ff aalwijk, 17 Mei. Op de veemarkt weinig aanvoer van runderen. Kalfkoeien van f 170250, kalfvaarzen van f 140190. Biggen aangevoerd 130 stuks. Prijzen f 9, tot f 13.—. Prijs der boter van f 1.13 tot f 1.33 per kilo. Aangevoerd 220 kilo. Schapen aangevoerd 60 stuks. Prijzen van f 7, tot t 11. Vischmarkt Gorinchem. 27 Zalmen f 0,94f 1,34 p. p. 40 elften, f 0.35f 2.50 per stuk. 337 finten f 0.13—f 0.20. Vischmarkt Hardinxreld. 21 Zalmen f 1,10f 1,30 per pond. 14 elften, f 0.75f 3.30 per stuk. 5500 finten f 0.15f0.20 per stuk. 2 Steuren f 133f 145. ff oudrichemsehe Vischmarkt. 107 Winter zal men f0.48fl.35 per pond. Snoek f0,35f0,40 Witvisch f0,08f0,16 166 elften, f 0.40—f 4.60 per stuk. 1000 finten f 0,08 tot f 0,28£ per stuk. Rralingschc Vischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 815 Winterzalmen f 0,95 1,40 p. pond. 56 Zomerzalmen f 1,05 tot f 1,55 per stuk, 119 Elften f 0.75—f-4.75. 815 finten f 0,05 tot 0,35 per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 14 Mei 0 96 M. 0.29 M. -t N.A.P 15 n 0 72 0.29 16 1.12 0.50 Waterhoogte Maastricht (brug) 16 Mei 0.05 M. beneden 0. 17 0.05 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 16 Mei 2.07 M. boven 0. 17 2.22 Idvei'teuilëM. Ondertrouwd J. J. HERMAN en M. VAN HEUSDEN. Eenige kennisgeving. Op den 13den Mei j.l., overleed na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde, zorg volle Echtgenoot, Vader en Behuwd- vader, in den ouderdom van 58 jaren. C. SIMONS- Voor de talrijke bewijzen van belang stelling en vriendschap, ondervonden bij onze vijftigjarige eelit vereen i- ging op 14 Mei, betuigen wij hierbij onzen hartel|jken dunk JACOBUS BOUMAN en Echtgenoote. Gevraagd: (geruimen tijd werk.) Adres: A. M. VAN DEN HEUVEL,Mr. Schilder, Werkendam. SPREEKUUR 8 tot O uur. - 1 tot uur. Mijnheer de Redacteur! c Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing, n.m. 5,30 u. ds. W. Bosch te Almkerk. Werkendam, vm. 9.30 en nm.6u.ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalst, nm. 2 u. ds. Enklaar uit Hedel. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar, afscheid. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. LouweKooijmans. Babyloniénbroek, nm. 2 u. ds. Gobius du Besoijen, nm. 5 u. ds. Pop uit Sprang. Capelle, geen opgaaf. Doeveren, nm. 2 u; ds. Ruijsch van Dug teren uit Heusden. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van ABch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. de heer P. van Asch, Gameren, vm. 9.30 leeskerk en nm. 6.30 u". ds. Dekker. Genderen, geen opgaaf Giessen, nm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. van Voorst Vader. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer, Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. Wovidrichem, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. 18 .Mei. Pror. bestuur van Zuidholland, het onderhond der haven van Stellendam van 1 Mei 1912 tot 8 April 1915. Raming f 1250<i per jaar. Laagste inschrijver C. Bos Arn., Overreen, f i2,900 per jaar. HEUSDLN18 Mei. Op de graanmarkt besteedt me* voorTarwe t 8.50 a f 9 20, Rogge f 6 50 a f 7 50, Gerst f -.a f Hater 5 80 af 11 51, Knol zaad f Raapkoeken f af lAjnko-ken af Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A17 Mei. Aardappelen. Vroege f 0 O. BLiutoe f 2 50 J 2 75 Zeencen. f 2 75 a f 3 Jammen f af.. Hooi Ir qual. f 13 01 i f 14 .ie qnal (voor de pert) t 11 i 12 0 Klaverhooi f 16. 17 IVit ttroo 14 i f 15 00 Gtel dito 10 k f 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een geioieht van 75 K.G. 25 èt 26 eis. zwaardere 30 a 31 et Boter f 0.60 k 0.7 per half K.O. Eieren f 0 85 i 0 95 per 26. ALMKERK. De setting der boter is dese week op de markt f O.P2I/21« de winkels dus f 0.671/2 per h. kilo. Eieren f 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.30. Med. Docts. Arts. Heusden, inio —Utrecht 15 Mel 1912' U vf OO/tGj WCl&pilCy C. G. DE ROON— Van Maaren. H. DE ROON. W. DE ROON. A. D. DE ROON. Vleuten, De Roon. Dr. A. SIMONS. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet worden afgewacht. Eenige en algemeene kennisgeving Wijk, 17 Mei 1912.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2