PinK Pillen Scheele hoofdpyn Oorlog tusschen Italië en Turkije. De rechtbank te Lissabon is bezig een zaak van samenzwering tegen de re publiek Portugal te behandelen. Zater dag zijn er in de buurt van het gebouw der rechtbank ernstige ongeregeldheden voorgevallen. De getuigen in deze zaak werden bij het verlaten van de recht bank gemolestreerd, evenals de be klaagden op het oogenblik, dat zij in de gevangeniswagen stapten. Hoewel een afdeeling troepen dien wagen op zijn terugweg naar de gevangenis ver gezelde, wist een wilde menigte het voertuig omver te werpen. Soldaten moesten er bovenop klimmen en zoo met de wapens in de hand de muitende troep menschen beletten zich van den wagen meester te maken. Ten laatste slaagde bereden republikeinsche garde er in de van samenzwering beschui digde personen, die in den gevangenis wagen gezeten hadden, te voet naar de gevangenis terug te voeren, voor welke de opgewonden menigte toen nog een betooging hield. Het departement van buitenl. zaken der Vereenigde Saten heeft aan den Braziliaanschen gezant te Washington medegedeeld, dat het departement op dit oogenblik niet zal ingrijpen ter zake van het vasthouden der koffie door de koffietrust. Brazilië moet de beslissing van het Hooggerechtshof afwachten. Door de onlusten te Budapest moet voor ongeveer 5 millioen kronen schade zijn aangericht. Behalve eenige groote gebouwen werd ook eene groote wapen fabriek aangevallen en in brand ge stoken, maar tot viermaal toe werd het vuur gebluscht. Te Ofen werd de machinefabriek van Rock herhaaldelijk door de betoogers aangevallen, maar telkens werden zij door de politie af geslagen. Ook arresteerde deze eenige tagrijns, die aan de betoogers eenige ijzeren staven verkochten, afkomstig van vernielde tramwagens. Het gerucht dat de troepen met mitrailleuses op de menigte zouden hebben geschoten, wordt tegengesproken: de Keizer moet zelfs hebben aanbevolen zoo mogelijk bajonet-aanvallen te vermijden. Het te Pest gebeurde moet een diepen indruk op hem hebben gemaakt. Het voorstel van het bestuur van de vakvereeniging der Rijnschippers om de staking op te heffen is Zaterdag door de schippers aangenomen, ofschoon de stokers- en macbinistenvereeniging en de bond van transportarbeiders voor volhouden waren. Te New-York is bericht ontvangen uit Santiago (Cuba) dat de in opstand gekomen negers een koffie plantage bij Oliinpo hebben geplunderd. De plantage was het eigendom van een Franschman. Verscheiden paarden en een groote hoe veelheid voorraden werden meegenomen. De staking der transport arbeiders te Londen is belangrijk toegenomen, door dien vele karvoerders zich bij de staking hebben aangesloten. Alle dokken zijn op het oogenblik verlaten. De karvoerders verlangen 60 uren per week en een algemeeneloonsverhooging. De spoorwegen hebben het goede renvervoer naar de haven geschorst; verscheidene stoomvaartmaatschappijen hebben het vertrek hunner booten uit gesteld. Zaterdag is de rust in Boedapest niet meer verstoord. Volgens de officieele opgave van de politie zijn bij de op stootjes 236 personen gewond. Het ge tal schotwonden is betrekkelijk gering. Het grootste deel der kwetsuren is door sabelhouwen veroorzaakt. Tot nu toe zijn meer dan 800 personen door de politie verhoord. Zeven en zestig van de opgebrachte arbeiders zijn aan den rechter van instructie overgeleverd. Zaterdagochtend om 6 uur kwam te Leipzig de Parsival VI aan tot het maken van een tocht. Qm 11 uur maakte men het luchtschip voor de opstijging gereed toen het door een plotselinge windvlaag in de hoogte werd getrokken. De bestuurder gaf onmiddellijk den manschappen, die den ballon vasthiel den, het bevel om los te laten. Allen, behalve één soldaat, volgden dit bevel op. De laatste werd tot op een hoogte van 5 meter meegetrokken en viel toen naar beneden. Hij werd zwaar inwendig gekwetst opgenomen. Op een hoogte van 8 meter opende de bestuurder de veiligheidsklep, waarop het luchtschip eenige meters daalde. Daarbij kwam het in aanraking met de omheining van een tennisveld, waardoor het om hulsel onmiddellijk barstte en de mo toren volkomen vernield werden. De bestuurder werd uit het schuitje ge slingerd en zwaar gekwetst. Te Tientsin zijn berichten ontvangen uit Woetsjang, behelzende dat de toe stand daar ernstig begint te worden. De soldaten worden er muitziek. En volgens een berichtgever van het Ex change nieuwsagentschap moet men zich op alle gebeurlijkheden voorbereid houden. Louise Guillemin, de minnares van Garnier, is Zaterdag door den rechter van instructie gehoord, in verband met het onderzoek, dat er naar de misdaden der Parijsche auto-baudieten wordt in gesteld. De vrouw zeide tot aan haar verblijf te Nogent met Garnier en Valet niets van de misdaden van haar min naar afgeweten te hebben. Maar te No- gent begonnen de beide mannen van allerlei te vertellen. Op de vragen van den rechter van instructie deelde vrouw Guillemin mede, dat Dieudonné geen deel heeft gehad aan de misdaad in de Ordenerstraat, maar Garnier wel. Deze had het eerst op Caby geschoten. Hij had ook meegedaan aan de aanslagen van Montgeron en Chantilly en daarbij zelfs een eerste rol gespeeld. Garnier had ook een agent van politie op het Havre-plein neergeschoten. Dinsdag is in Boston de ex predikant Clarence Richeson geëlectrocuteerd. Richeson had zich schuldig gemaakt aan een van de laagste en lafhartigste misdaden die men zieh bedenken kan. Om te kunnen trouwen met een schat rijke vrouw, had hij zijn verloofde, een juffrouw Avis Linnell, die ongefortu neerd en van bescheiden komaf was, om het leven gebracht. Aanvankelijk hielden de leden van zijn gemeente, en daaronder vooral de dames die bij hem kerkten, zich er van overtuigd, dat de predikant onschuldig verdacht werd. Maar na een langdurige hechtenis viel Richeson door de mand en bekende hij den moord te hebben gepleegd. Hij schreef een berouwvolle bekentenis, die in de bladen kwam, en gedroeg zich in de gevangenis als een boetvaardige zondaar. Of dit berouw oprecht was, dan wel of Richeson door vertoon van deemoed aan den electrischen stoel hoopte te ontkomen, blijve hier onbe- oordeeld. Zeker is, dat er, toen de ter- doodveroordeeling was uitgesproken, een merkwaardige acti werd begonnen, die er op gericht was, gratie voor den veroordeelde te verkrijgen. Het schijnt ook wel, dat men aan Richeson had te verstaan gegeven, dat, zoo hij een vol ledige bekentenis aflegde, de kans op het behoud van zijn leven niet slecht was. Vast staat tenminste, dat, toen aan den veroordeelde medegedeeld was, dat hij niet op gratie had te hopen, de man aan een geweldige zenuwcrisis ten prooi werd. Hij kon 's nacht niet slapen, had gilbuien, enz. Ter terechtstelling zelve echter schijnt Richeson zich goed gehouden te hebben. Een geestelijk lied zingende ging hij van zijn cel naar den stoel. Den gan- schen vorigen dag had hij in den bijbel gelezen. De zaak-Richeson had in de Ver eenigde Staten in zeer hooge mate de belangstelling van het groote publiek gewekt. Er is in de laatste jaren in Engelsch- Indië herhaaldelijk over geklaagd, dat er in de gevangenissen gemarteld werd. Dat is nu overtuigend waar gebleken. Naar Reuter uit Calcutta seint, heeft het hooggerecht twee hoofdkonstabels veroordeeld, omdat zij gevangenen had den gemarteld teneinde ze tot beken tenis te brengen. Een derde hoofd konstabel en een Europeesche inspec teur tot zes maanden gevangenisstraf. Te Villa Real is een bioscoop-schouw burg door brand vernield. Er zijn tach tig menschen omgekomen. Van tal van gewonden was de toestand hopeloos. Uit Konstantinopel is te Athene be richt ontvangen, dat Machmoed Tsjefket pasja in allen vorm heeft verklaard, dat, indien de Italianen Chios en Lesbos zouden bezetten, hij last zou geven om de Dardanellen opnieuw te sluiten, zonder dat hij rekening zou houden met de meening van de andere ministers, naardien hij verantwoordelijk was voor de nationale verdediging. Hij is van meening, dat Lesbos (Mytilene) den Italianen tot steunpunt zou kunnen dienen voor een landing bij verrassing in de golf van Xiros en de bezetting van het schiereiland van Gallipoli. In Engelsche kringen te Konstanti- nopel moeten de verklaringen van den minister een groote opschudding ver wekt hebben, aangezien men Turkije daar niet het recht toekent, om de zee engten te sluiten. Machmoed Tsjefket pasja heeft in- tusschen een groote strijdmacht aan den Bosporus samengetrokken en de ver dedigingswerken gestadig versterkt. Uit Rome wordt aan de National Zeitung geseindHet luchtschip L 1 wordt in Bracciano in orde gebracht en zal dezer dagen naar een van de eilanden in de Aegeïsehe Zee gezonden worden. Naar het heet, zal het luchtschip, dat veel grooter is dan de twee luchtschepen die in Tripoli zijn, gebruikt worden om de forten van de Dardanellen van uit de lucht te bombardeeren. Het Giornale d'Italia publiceert een telegram uit Napels, dat het volgende behelst De gezagvoerder v^n een stoomschip, dat daar uit Smyrna was aangekomen met 60 uitgezette Italianen aan boord, heeft verklaard, dat hij, toen hij achter een loodsboot de reede van Smyrna verliet, het sein ontving te stoppen, hetgeen hij ook deed. Desniettemin werden kort daarop van het fort twee schoten met scherp op zijn schip gelost. De kogels vlogen over de masten heen. De gezagvoerder vroeg ophelderingen, die hem echter niet werden verstrekt. De loodsboot vervolgde haar weg. De gezagvoerder heeft bij den Fran- schen consul een rapport ingediend over het gebeurde. PlMHtNelük \ieutvn. (lensden, 29 Mei. Dat het bezoek aan het Eiland op Pinkster maandag buitengewoon groot was, blijkt wel hieruit, dat aan het veer van den heer Kuijpers, meer dan 500 personen per roei boot werden overgezet. Andel. Op Vrijdag 31 Mei, des avonds om 7 uur, zal in het hotel „de Zwaan" alhier, door den hoofdinspecteur van de Centrale Raiffaisen-Bank te Utrecht, eene lezing worden gehouden, over het op richten eener Boerenleenbank. Eliliout. Bij het Donderdag te Breda gehouden examen voor onderwijzeres, slaagde mej. A. J. Hus alhier, leerlinge van de Bossche Normaalschool. 'fl-Graveuioer. Over den stand der aardappelen wordt hier in de omgeving geklaagd. Over het geheel komen zij onregel matig op en ayn er vele achterblijvers. A'ederhemert. (Zuidzijde). Be gunstigd door wel wat koe' doch overigens prachtig zomerweder, is de openluchtsamen komst op Pinkstermaandag uitstekend ge slaagd. Honderden waren van heinde en ver samengekomen, om enkele uren op het liefgelegen Eiland door te brengen. Dit be koorlijk plekje met zijn voornaam kasteel en heerlijke wandeldreven, leent zich uit stekend tot zulk een feest. Vandaar dat het Eiland steeds zooveel bezoekers trekt. Met genoegen kunnen we mededeelen, dat onze dorpsgenoote mej. E. Knoop, Vrijdag j.l. te Breda de acte van onder wijzeres mocht behalen. De geslaagde genoot haar opleiding aan de rijksnormaalschool te 's-Bosch. Sprang- Voor enkele dagen had de schoenmaker C. v. d. H. Mz. het ongeluk een zijner vingers aan den zwikblok te stooten, waardoor hij een onbeduidend wondje aan dit lichaamsdeel opliep. De gevolgen bleven echter niet uit. Een dag later zwol de hand op en veroorzaakte hevige pijn. De ontboden geneesheer constateerde in hevige mate bloedvergiftiging. Jl. Vrijdag is de prachtige rashond een bokser van den heer Meijer alhier, door twee net gekleede heeren medegenomen. Bij de politie werd aangifte gedaan. Tot heden (Dinsdag) zijn de heeren die zich, volgens ooggetuigen, de brutaliteit veroor loofden, dezen hond aan een touwtje mede te nemen, onbekend gebleven, ook de hond is nog niet terecht. Naar het Hbl. van welingelichte zijde verneemt, heeft de conferentie, gehouden tusschen minister Colijn, den schout bij-nacht, directeur der marine werf, den hoofdingenieur en den heer Goed koop, directeur van de Nederlandsche Scheepsbouwmaatschappij, een zoodanig rerultaat gehad, dat de minister na af loop aan de vertegenwoordigers der werklieden kon mededeelen, dat de moge lijkheid bestaat dat op de marinewerf voor particuliere rekening een schip zal worden gebouwd en dat indien deze onderhandelingen slagen, het ontslag der werklieden, althans voorloopig, ge heel zal zijn voorkomen. Ook met het Tweede Kamerlid voor Amsterdam II, den heer J. R. Snoeck Henkemans, heeft de minister een on derhoud gehad. De opzichter van de in aanbouw zijnde gasfabriek te Voorburg is, naar de N. Ct. meldt, de vorige week door een werkman, die een wrok tegen hem had, ernstig mishandeld. Terwijl hij in de directie keet was, ging die werkman hem te lijf en sloeg en trapte hem zóó erg, dat een van zijn ribben brak en zijn hoofd en nieren ernstig werden verwond. De dader, A. v. G., wonende te Leidschendam, is Zaterdagmorgen gearresteerd. De toestand van den mis handelde is naar omstandigheden vrij goed. Zaterdagavond half acht reed zekere J. J. op een wagen aan de Leidsche Vaart bij Haarlem. Twee personen, een vaderen zijn zoon, V. genaamd, wilden op den wagen klimmen, wat J. hun belette, door met een zweep te slaan. De jonge V. sprong in drift op de kar en bracht J drie messteken toe in den hals. J. werd later door een conducteur van de tram gevonden, doodelijk gewond en badende in zijn bloed, aan den weg liggende. Hij is naar het Diaconessenhuis te Haar lem gebracht. De dader is gevat. Vrijdagavond is de exportslager G. Prinsen te Epe (Geld.) door een koe in de weide aangevallen. Het woedende beest reet den man den buik open en slingerde hem eenige meters ver op den weg. In zorgwekkenden toestand werd P. opgenomen. Eergisteren is te Middelharnis de schuur van A. Nieuwland, aan den Stee- nenweg, eer de brandweer ter plaatse aanwezig kon zijn, met de aangrenzende schuur van den heer J. Kardux tot den grond toe afgebrandeen paard en een hit kwamen in de vlammen om. Algemeen neemt men aan, dat de oor zaak kwaadwilligheid moet zijn. In Januari is ongeveer te zelfder plaatse een schuur afgebrand; toen werden de thans verbrande schuren met groote moeite behouden. Zondag zou Jan van Bussel op het nieuwe vliegterrein aan den Bergweg te Rotterdam vliegvertooningen houden. Doordien het hard. woei, werd het eerst half acht eer de machine op het terrein verscheen, maar door onvoldoende trek kracht van den motor bleef de machine ruim de helft van het terrein op den grond, met gevolg, dat hij geen vol doende hoogte kon bereiken om over de boomen aan de zijde van den Zwaans hals te komen. Daardoor kwam de staart van het toestel met deze boomen in aanraking en om ongelukken te voor komen moest van Bussel zijn vliegtuig zoo'n draai geven, dat hij met toestel en al in de Rotte terecht kwam. Jan van Bussel zelf was er al gauw weer uit, hij was ongedeerd en zat, terwijl in den afgezetten Zwaanshals, de politie met getrokken sabel de menschen moest tegenhouden, rustig in een roeiboot, een sigaartje rookende, zijn bevelen te geven tot redding van het deerlijk ge havende toestel. Beide vleugels zijn n.l. stuk, evenals de schroef, waarvan later eenige personen stukken opvischteu als aandenken. Tn den nacht van Zaterdag op Zon dag om ruim één uur kregen eenige bootwerkers en zeelieden twist in de Schildersteeg te Rotterdam. De Noorsche stoker J. J., op zelfverdediging bedacht, trok zijn mes en bracht hiermede den bootwerker W. B. uit de Eendracht- straat een geduchten steek in de rech terzijde toe. De ernstig verwonde man is naar het ziekenhuis gebracht en de dader gearresteerd. Zaterdag is de gaffelschoener Maria, kapitein Hijlkema, van Vlieland op weg naar Hamburg, door den hevigen wind op 't strand geslagen. Een sleepboot en stoomreddingsboot vertrokken van Ter schelling ter assistentie. Na veel moeite mocht het gelukken de opvarenden, twee mannen, vier vrouwen en een jongen te redden. De schoener is als verloren te beschouwen. De rechtbank te Tiel heeft den land bouwer P. te Windsen wegens het ple gen van ontucht met zijn eigen dochter tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. De eisch was drie jaar. Bij een twist op de Winschoter kermis tusschen Harmina P. uit Groningen, gescheiden vrouw van L. v. d. V., en J. J. O., eveneens uit Groningen, met wien zij in gezelschap was, heeft deze haar in woede een messteek in den linkerschouder toegebracht, die een wonde van meer dan 30 c.M. lengte veroorzaakte, wat veel bloedverlies ten gevolge had. De 19-jarige dader werd aangehouden. Da toestand van de vrouw is zorgelijk. Op de Hoefkade te 's-Gravenhage kwam JMaandagavond een tweewielig wagentje in de richting van de Stations weg aanrijden, juist toen uit de Jan Blankenstraat een electrische tram kwam. De man, die het voor het rijtuigje ge spannen paard mende, hield, teneinde een botsing te voorkomen, zóó krachtig de teugels in, dat het paard kwam te vrllen. Door de schok viel de vrouw, die naast den man zat, uit het wagentje en kwam onder de tram. Deerlijk ver wond, werd zij op advies van dr. Van Duyl, met de auto van den Gemeente lijken eerste-hulp dienst naar het ge meenteziekenhuis vervoerd, waar haar de beide beenen werden afgezet. By hen die dikwyls scheele hoofd pyn hebben, is iets aan de maag niet in orde. Deze verteert op onvolko men wyze het voedsel, en wat niet verteerd wordt, blyft op de maag, bederft daar en brengt walgingen, zuur en oprispingen voort. Deze ophooping van vergiftige bestanddee- len in de maag maakt ook dat het bloed langzaamaan met giftstoffen wordt beladen, en deze giftstoffen veroorzaken scheele hoofdpyn, geheel op dezelfde wyze als wanneer men kooldampen inademt. De Pink Pillen versterken de maag, bezorgen een uitmuntende spysvertering en doen de scheele hoofdpyn verdwynen. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Aanbestedingen. Het bestuur van het waterschap Bruinisse heeft Dinsdag aanbesteed het herstellen van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2