Van Houten's Stel iets goeds niet uit. Koop dus nog heden [bij Uw winkelier een bus 1 Kg. 1.50 0.421, - 0.80 y10 - 0.18. bombardeerd. Te Ephesus werden 50 kanonschoten gehoord. &*lantselfjk üieuws. Ueusden, 5 Juni. Op de Vrijdag alhier gehouden premie keuring van fokmerriën van 48 jaar, werden de volgende onderhoudsbijdragen toegekend le van f 100 aan wed. Bax te Heesbeen voor de 5-jarige bruine witvoet „Cora"; 2e van f 75 aan A. J. de Roon te Capelle voor de 7-jarige vos „Nelly". Verder bekwamen onderhoudsbijdragen van f 50 de volgende mededingers H. Godschalx te Empel met de 4-jarige lichtbruine „Emma" (Belg). C. F. Kommers te Raamsdonksveer met de 5 jarige schimmel „Kadet". G. J. W. Branderhorst te Eethen met de 6-jarige zwarte witvoet „Mina". Wed. B. de Waal te Wijk met de 4.jarige zwarte „Lina". H. C. van der Leeden te Bokhoven met de 5-jarige bruine „Betsy". H. Godschalx te Empel met de 4-jarige vos „Monce de Bruys" (Belg). Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongelen met de 8-jarige bruine „Ida". A. J. de Roon te Capelle met de 6-jarige donkerbruine „Ali". A. A. N. van Honsewijk te Dussen met de 6-jarige zwarte „Hema". Jac.de WiltPzn. te Herpt met de 7-jarige bruine „Carolina". Verder werden nog in reserve gesteld: le de 4-jarige zwarte witvoet „Sophia" van de kinderen H. Verhoeven te Dussen 2e de 8-jarige donkerbruine witvoet „Rosa" van Jac. Bruijs Azn. te Herpt; 3e de 4-jarige bruine witvoet „Jeanne II" van D. van Campen te Drongelen; 4e de 6-jarige bruine „Witvoet" van C. van Rooij te Tilburg. 5e de 4-jarige donkerbruine witvoet „Bles" van J. C. van Bokhoven te Herpt. Er werden 28 merriën aangeboden. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei 1912 in de rijks postspaarbank ingelegd f 13409.40 en terug betaald f 14505.59. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5211. Bij het Zaterdag 11. gehouden examen, slaagde als onderwijzeres mej. A. C. Reas alhier, leerlinge der Rijks-Normaalschool alhier. In het geheel zijn thans 5 van de 9 leer lingen der R. N. geslaagde. Door den landbouwer B. Kuypers, werden gisteren de eerste nieuwe aardappelen op de markt aangevoerd. Ze zagen er flink uit. Hoe ze smaken? dat is te beproeven, na ze gekocht te hebben. De schuttersvereeniging „St. Blasius" alhier, is voornemens den 28sten Juli een groot concours te houden om prachtige prijzen die reeds zijn aangekocht. Werkendam. Omtrent de Vrijdag 1.1. gehouden Raadsvergadering kunnen we melden, dat na gebed en lezing der notulen van de twee laatst gehouden vergaderingen, de Voorzitter mededeelde, dat ingekomen warenlo. een dankbetuiging van den heer Roubos, voor zijn benoeming tot hoofd der o. 1. s. in den Biesbosch; 2o. kennisgeving van 't Gemeentebestuur van SIeeuwijk, dat het kon medegaan met het besluit tot ver koop van een 25 -tal boom en op het kerk hof; 3o. reclame van den heer G. H. Bol ier tegen zijn aanslag in den Hoofdelijken Om slag; 4o. geschriftje van den Alg. Ned. Wielr. Bond over den invloed van de vei lingbreedte op de trekkracht; 5o.de laatste kasopname door B. en W., waaruit bleek, dat toen in kas was f 302,61^; 6o adres van den heer J. L. Mussert. hoofd der o. 1. s. A alhier, inhoudende een verzoek tot 't ver krijgen van een ziekteverlof, voor 6 maan den, hetwelk met alg. stemmen werd ver leend, waarna besloten werd zoolang een tijdelijk onderwijzer te benoemen. Alles werd overigens voor kennisgeving aange nomen, behalve het geschriftje van den A. N. W. B. dat voor de leden ter inzage werd wedergelegd en het adres Bolier, dat in eene zitting met gesloten deuren zou worden behandeld. Aan de orde kwam vervolgens de be noeming van een onderwijzer. Op de voor dracht stonden de heeren: J. v. d. Ruit, (Werkendam), E. Colet, (Genderen) en W. Bos, (Dussen). Met alg. stemmen werd de eerste benoemd. Goedgunstig werd vervolgens beschikt op een adres van den heer A. Sigmond, houden de verzoek tot eene kleine afwijking van de rooilijn, waarna de heer Roubos met algemeene stemmen tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd, en de af- en overschrijvingen op den dienst 1911 tot een bedrag van f 236,50 werden goedgekeurd. Nadat het gemeenteverslag over 1911 was aangeboden en geantwoord was op een vraag van den heer K. de Boon naar aan leiding van een goot op het dorpsplein, sloot de Voorzitter de openbare vergadering. Reeds geruimen tijd had men het zien aankomen, dat de heer G. van Oord het niet lang meer zou maken en Maandag morgen is de slag dan ook gevallen. Onge veer 73 jaar oud, heeft hij zijn bezig, werk zaam leven met de eeuwige ruste verwisseld. De Geref. Kerk A alhier verliest in hem een zorg vollen en ijverigen ouderling, die met en in de gemeente is opgegroeid en een groot deel van haar bestaan hetft mede gemaakt. Hij was het, die in moeielijke oogenblikken de gemeente wist bij elkaar te houden en op wien men vertrouwde. Hij was het, die bij menig ziekbed door gebed en toespraak troost bracht, die de gemeente heeft zien groeien en bloeien, doch de nieuwe kerk, die welhaast zal verrijzen, niet heeft mogen zien. Als vertegenwoordiger van de antir. partij kwam hij ook in den Gemeenteraad voor zijn beginselen uit, terwijl hij als handelaar in griendhout en hoepels allerwege bekend was. Hoeveel schoons een landstreek ook mocht te zien geven, zonder grienden kon ze hem niet bekoren, want wijdde hij veel tijd aan godsdienst en kerk, ook in het hout ging hij overigens geheel op. Zijn assche ruste in vrede. Hedenavond tusschen half zeven en acht uur zal er in de nutszaal gelegenheid zijn Floralia-stekken af te halen. Capelle. Thans zijn reeds enkele landbouwers bezig hun gras in de buiten polders te maaien, zoodat we binnen enkele dagen de hooioogst in vollen gang zullen zien. Dat de trouwlustigen nog al eens twist hebben over hun uitverkorene blijkt wel hieruit, dat in den nacht van Zondag op Maandag j.l. liefst vijf personen om een zelfde meisje zoodanig elkaar afranselden, dat de sporen ervan op ieders gelaat zicht baar zijn. denderen. De heer E. Colet staat als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer te Dalem. Mederhemert. (Zuidzijde). EeD bijzonder krasse man is de 85-jarige E. v. d. Werken alhier. Behalve lichte werkzaam heden op den akker schrikt hem ook zwaar deren arbeid nog niet af. Zoo was hij Zater dag j.l. aan het grasmaaien op een wijze, die geen jongere hem zou kunnen verbeteren. Dat men met den tuinbouw eenigs- zins op de hoogte dient te zijn, ondervond de landbouwer P. de B. alhier. Op een hall hont land (50 roeden) had hij niet minder dan 50 pond spinaziezaad uitgezaaid. Het gevolg hiervan was, dat de spinazie veel te dicht groeide letterlijk „als haar op den hond". Daar het zaad in rekening wordt gebracht, had de man dus dubbele schade. Nieuwenciyk. Onder vele blijken van belangstelling vierde j.l. Vrijdag onze geachte ingezetenen de heer M. de Hoog en mej. J. Kaase hun 40-jarig huwelijks feest. Ofschoon het feest op verzoek een stil en huiselijk karakter droeg, waren de bewijzen van belangstelling in hun voor recht toch zeer talrijk. Ook mochten de echtlieden W. Groeneveld en M. Bester- veld, j.l. Maandag herdenken dat ze voor 40 jaar door den band des huwelijks wer den verbonden. Groot was ook hier de be langstelling die zij van hunne kinderen, bloedverwanten en vrienden mochten onder vinden en die met woorden en daden toon den, dat zij aller hoogachting verdienden. Wij hopen ook van harte dat de jubilarissen nog lang voor elkander en voor hunne be trekkingen gespaard mogen blijven. Itaanisclonk- De heer G. v. Don gen alhier, werd voor f 1550 aannemer van een voor den landbouwer J. C. Schoen makers te bouwen schuur. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1912 inge legd f 11196,25 en terugbetaald f12565,11|. Laatste boeknummer 4955. ipraii^ Gedurende de vorige maand werd alhier op 's Rijkspostspaarbank inge legd f 2603,15 eo terugbetaald f 1428. J.l. Donderdag ontstond in de woning van zekeren J. T., aan de „berkhaag", be gin van brand. Gelukkig was men het vuur spoedig meester en werd hier erger voor komen. Vrijdagmiddag vertrok den land bouwer D. Netten met zijn gezin naar Noord-Amerika. Bij de woning en aan het station te Kaatsheuvel-Capelle, waren vele vrienden en bekenden saamgekomen, om dit gezin een laatsten handdruk en hen het vaarwel toe te roepen. Dat het deze familie wel mocht gaan, was aller wensch. t'peil. Ook in deze gemeente hebben zich enkele gevallen van mazelen voorge daan onder de kinderen. Tot dusver is de ziekte kwaadaardig. De verpachtingen van het hooigras zijn reeds aangekondigd. Over 't algemeen is de stand van dit gewas vrij goed te noemen. Indien de boeren nu maar niet te veel tegen elkander opbieden, dan is er kans, dat het hooi niet zoo duur zal worden. De pluk der kruisbessen is begonnen. Over 't algemeen, zal de opbrengst tegen vallen, daar de hagel de vruchten zeer heeft benadeeld. Van den prijs vernamen we, dat in deze omgeving tot 16 cent per Kg. besteed wordt. W aspik In de op Zaterdag j.l. ge houden vergadering van de ingelanden van het waterschap „de Buitendellen" werd tot voorzitter gekozen de heer A. M. Rijken te Capelle. Tot poldermeesters werden benoemd de heeren J. J. Kamp en Jac. Smits. Zondag j.l. had alhier een voetbal match plaats tusschen „H. V. V." uit Hel mond en „Bribantia" van hier. Na een hardnekkigen strijd eindigde deze match met gelijk spel 11. Welseiucl Door gebroeders OomeD alhier, werden verleden week enkele snoek baarzen gevaDgen. Deze visschen, wier kop den snoekvorm heeft, maar wier lichaam op een baars gelijkt, zijn zeer vraatzuchtig en komen zelden op de Maas voor. Ze zijn echter zeer smakelijk. IA oneiric hem. Naar we vernemen worden pogingen gedaan, om onder onze gemeente een weegbrug op te richten. W Ük. Onder talrijke bewijzen van belangstelling en vriendschap, vierden Joh. Colijc en A. Sluijmers, Ziterdag 1.1. hunne 25-jarige echtvereeniging. Ook werden zij des avonds nog verrast door de fanfare, die een serenade bracht. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Op de markten was de aanvoer van vee niet bijzonder groot en evenmin de vraag. De kooplieden schrikken terug voor de hooge prijzen welke zoowel voor het vet vee als voor het melkvee worden gevraagd. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7487 ct., 2e quali- teit 6875 ctper Kg., melkkoeien f 145 f 245, neurende f 140 f 250, guste f 115 ét f 240, pinken f 60 él f 105, kalve ren f 17 ét f 32 psr stuk; vette varkens 58 ét 67 ct., voor uitvoer 56 ét 61 ct., vette kalveren 60 65 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 60 st f 75, drachtige gelten f k f schottelingen f él f biggen f 7 ét f 12, weide- schapen f 14 él f 28, luxe-paarden f 555 él f 650, werkpaarden lsto kwaliteit f 340 él f 470, 2e kwaliteit f 235 f 360, twee- en-een-halfj arige f 225 éi f 275, anderhalf- jarige f él f per stuk. 3HLargerl|§ke totanri. Heusden, van 30 Mei tot 4 Juni. Overleden: Jan de Molder, 77 j weduwn v. N. HagesteinMaria, 3 w., (1 v. J. van de Laar en A. Biesheuvel. Nederhemert, over de maand Mei. Getrouwd: A. de Fijter, 31 j. en A. van der Linden, 28 j. Geboren: Twee levenloos aangegeven kinderen van het mannelijk en vrouwe lijk geslacht van A. van de Werken en D. van de Werken. Overleden: Gerrit, Kuijntjes, 85 j., echtg. van G. van Willigen. Ingekomen van: Ammerzoden, H. van Herp; Gameren, P. Smits; Amers foort, P. J. F. van Voorst VaderKam pen, S. C. S. de Vidal de Sint Germain Veen, P. den Dekker. Veftrokken naar: Andel, A. van der Linden; Poederooijen, J. Baks; Rotter dam, J. Schalk en gezin; Kerkwijk, O. van Zandvliet. Capelle, over de maand Mei. Ondertrouwd: J. van Tilborgh en H. Wagemakers; L. J. Pols en Chr. SwartJ. M. van der Star en H. Wage makers. Getrouwd: A. Koniugs, 27 j. en H. Ockers, 24 j.L. J. Pols, 24 j. en C. Swart, 24 j. Geboren: Wilhelmina Hendrika, d. v. A. J. van den Berg en A. Rosenbrand Wilhelmina Cardina, d. v. G. van Iersel en J. van Dee Neeltje Jannigje, d. v. K. van Viegeu en M. Gelderblom Adriana Goverdina, d. v. G. Busio en A. Bergmanslevenloos kind van G. A. le Sage en A. de Jong levenloos kind van D. Sprangers en A. Verduijn Overleden: Ardina de Rooij, 12 j.; Leendert Verduijn, 75 j.Adriaan Rosen brand, 71 j. Ingekomen van Loonopzand, W. Smits en vrouw, C. Klootwijk, J. D. Verhagen, J. W. v. OosterhoutRot terdam, J. H. Wessels; Waspek, C. Hommel, A. Schouten, B. J. van Oers en gezin Vrijhoeven-Cappel, P. Ha ver hals, L. J. HeurtersRaamsdonk, O. Swart, C. P. Smits, W. J. Verduijn en gezinSprang, W. G. Roosenbrand 's-Gravemoer, C. v. Peer, M. Mande- makers Berghem, M. F. van Orsouw Aarlanderveen, H. WagemakersDor drecht, G. C. Pruijssers Almkerk, P. de Peuter. Vertrokkennaar: Valkenswaard, N.-B., B. Spierings; Vrijhoeven Cappel, P. de Roon, A. S. v. Peer, L Diepstraten en P. Ros; Waalwijk, G. H. Geenen Loon- op Zand, A. A. Kemperman en gezin; Rhoon, W. v. Beek; Sprang, A. Ver schuren, A. de Bruin, K. Mandemakers, W. B Braspenning, E Quirijns, E Ros, A. van Peer; Overschie, J. Verduijn; Zevenbergen, Ph. de Rooij en gezin; Canada(N.-Amer )G. VerhagenWaspik; L Rekkers, J. Kemmeren en vrouw; Rotterdam, J. Ph. W. Sneep, A. Tim mermans en gezin, N. Schuijff; Katen- drecht, W. Klootwijk; Moordrecht, J. Hulst; Tilburg, J. Kemmeren, Raams donk, M. C. Quist en gezin, C. Swart. Bifsuenlaiid. H. M. de Koningin en Prins Hendrik zijn bij hun bezoek aan Frankrijk, op 1, 2 en 3 dezer, op bijzonder hartelijke wijze door de bevolking ontvangen. Aan het diner in het Elisée sprak president Faillières den volgenden toast uit: „Het is met bijzonder genoegen, dat ik Uwe Majesteit begroet uit naam van Frankrijk en van de regeering der republiek. In de maand Juli van het voorgaande jaar heeft Uwe Majesteit mijn tegen woordigheid iu haar hoofdstad wel willen beschouwen als e3n bewijs van de uit nemende betrekkingen,, die onze beide landen met elkauder onderhouden. Ik ben overtuigd, dat Uw verblijf onder ons de vriendschappelijke betrek kingen nog zal versterken. Door de ontvangst, die Uwe Majes teit hier ondervindt, kan zij zich reken schap geven van den aard der gevoelens die van de zijde der Frausche natie worden toegedragen aan de beminne lijke vorstin, die ons heden de eer aandoet van Haar bezoek. Het konink lijk bezoek geeft ons gelegenheid tot betuiging van onze eerbiedige sympathie voor Uw persoon en van onze gevoelens voor Uw schoon en edel land. Parijs acht zich gelukkig U zijn dank te kunnen betuigen voor de bezoeken., die U reeds voor Uw kroning hier ge bracht heeft. Frankrijk verheugt zich in Nederland te kunnen begroeten een land, waarop het naijverig is om zijn onafhankelijkheidszin en zijn econo mische hulpbronnen. 11. M. de Koningin verklaarde in haar dankwoord, dat zij zich gelukkig ge voelde het bezoek te kunnen beant woorden, dat de president het vorig jaar aan Nederland heeft gebracht en waaraan zij en haar landgenoten een bijzonder aangename herinnering be waren. De ui tstekende betrekkingen, die beide lauden zoo gelukkig vereenigen, zijn een waarborg, dat in de toekomst de banden van vriendschap nauwer kunnen worden toegehaald. H. M. betuigde haar erkentelijkheid voor de zoo hartelijke ontvangst haar door de bevolking bereid. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Naar luid van een particular bericht uit Indië heeft d? Regeering een be langrijke bestelling gedaan, in België, voor vliegtuigen, ten behoeve van liet Bndische leger. Volgens de Av.p. bestaat het voor nemen om voor de officieren weer «le schako in te voeren, welke dan uitslui tend bij groot tenue zal worden ge dragen. Bij het regiment grenadiers en jagers dragon de officieren bij sommige diensten dit ouderwetsche hoofddeksel ook al weer. De Veldbode schrijft: Het vorige jaar wist een boschwach ter Schaarsbergen een wild zwijn mach tig te wordeD, een zeug, die drachtig bleek te zijn en spoedig 12 biggen wierp. Door het bekende landbouwbe drijf „Johanna hoeve" te Oosterbeek werd de zeug aangekocht alsmede een paar biggen. Het gelukte het dier te doen dekken door een tammen beer en nu juist dezer dagen wierp het elf big gen. De zeug is een prachtexemplaar van het echte wilde type, geheel zwart en zwaar behaard. In den tammen staat heeft zij veel van haar wilde gewoonten afgelegd en haar verzorger komt rustig bij haar in het hok. De biggen zijn buitengewoon vlug en snel in hun be wegingen. Zij hebben een blanke huid met lichtbruine, overlangsche strepen. Het spreekt vanzelf, dat deze varkens familie vele bezoekers trekt. Het is dan ook voor de liefhebbers een aardig schouwspel de wilde zeug haar halfbloed kroost te zien verzorgen. Naar wij ver nemen zal op „Johanna-Hoeve" met deze varkens verder gefokt worden en heeft men hoop er iets uit te verkrijgen, dat voor de practische fokkerij van nut kan zijn, terwijl men daarbij veel zal kunnen leeren omtrent de vererving van verschillende eigenschappen. Den heer J. E., te Hilversum woon achtig, is aan het Centraalstation te Rotterdam een portefeuille met f 90 aan bankpapier ontrold. Zondagnacht is onder Sommelsdijk door onbekende oorzaak het huis naet landbouwschuur van M van Weel afge brand. Een paard, een varken en eenige kippen zijn mede omgekomen. Ook een tweede landbouwschuur, eigenaar Joppe, is door het vuur vernield. Men denkt aan kwaadwilligheid. Zaterdagavond is de gemeenteveld wachter de Haan van Bolnes door een 29-jarigeu ijzerwerker de P. aangevallen, die hem een diepe snede van oor tot oor toebracht en hem 3 pezen van zijn oor doorsneed. De H. had nog de kracht den dader een schot achterna te zenden, maar zakte toen iueen. Voorloopig verbonden, is hij naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht. Zijn toestand is bevredi gend. De P. is aangehouden en ter beschik king van de justitie gesteld. Volgens de D. Ct. stond De Haan tegen een hekje geleund, te praten met den nachtwaker Kooijker. Toen pas seerde daar een vijftal personen, onder wie de 29-jarige ijzerwerker Johannes de Pater. Deze ging vlak naast De Haan staan en begon te spreken over een bekeuring, welke De Haan hem onlangs had bezorgd, wegens het visschen met een aalschaar. De Haan antwoordde„ik heb gedaan wat ik moest doen, verder kan er niets aau doen". „Maar ik wel", zei de Pater hierop en meteen haalde liij een scherp mes te voorschijn en bracht hem daar mede een zeer ernstige wonde toe, ter wijl het mes geheel door de kraag van De Haan's jas drong. Ook kreeg de veldwachter van den onverlaat nog twee sneden in het gezicht. Doqf de Rijks- en gemeente-politie werd De Pater die ongunstig bekend staat en reeds eerder voor het toebrengen van verwondingen met het mes in de gevangenis heeft gezeten gearresteerd en geboeid naar Dordrecht overgebracht. Zaterdagmiddag is te Gorinchem het museum „Dit is in Bethlehem", geopend in tegenwoordigheid van den minister van binnenlandsche zaken, den com missaris der Koningin, den burgemeester van Gorinchem en andere autoriteiten. Tijdens een hevig onweer is Zaterdag middag door den storm een honderdtal boomen aan den Zanddijk onder Krui- ningen (Zeeland) ontworteld. Zaterdagnamiddag is te Ierseke door een stormvlaag tijdens een on weder een zeilvaartuig omgeslagen. De schipper kon een plank grijpen, waarmee hij naar den steiger van een oesterput dreef, waar hij door behulpzame handen be wusteloos op den wal werd gehaald. Hij werd echter spoedig weer bijgebracht, maar is nog lijdende. De knecht was op de bovendrijvende zijde van het zinkende vaartuig gekropen en werd nog in tijds door een korstoomboot, die van haar ankers geslagen was, gered. De zee stond buitengewoon woest. Uit Rotterdam wordt geschreven In den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks een uur keerde het echt paar A. M met den bij hen inwonenden L. K. uit de stad huiswaarts. Op weg naar huu woning aan de Brielsche laan alhier werden zij ter hoogte van de Maashaven Oz. lastig gevallen, uitge- schold3n en ten slotte aangevallen door drie losse werklieden. Het echtpaar en ook L. K. zijn door deze mannen op een ergerlijke wijze mishandeld en verwond, terwijl de boodschappen, die zij uit de stad hadden meegebracht, vernield werden. Een van de daders, de losse werkman C. Sis later ge arresteerd. Zaterdag is bij een velddienstoefening van het 2de eskadron 2de reg. huzaren nabij het dorp Grubben vorst de millicien- huzaar E. H. op een spoorwegovergang met zijn paard gestort, zoodat hij zwaar gekneusd met een goederentrein naar Venlo moest worden vervoerd. Te Laren (Noordholland) is Zondag morgen, tijdens eene wandeling, plot seling overleden mr. H. J. Kist, lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal en oud-procureur-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam. Gedu rende een zestal jaren (van 18811837) is mr. Kist ook lid geweest van de Tweede Kamer. In 1891 werd hij ge kozen tot lid van de eerste Kamer. Mr. Kist was, aldus weet het Hbl. mede te deeleu, Zondag op zijn dage lij ksche wandeling, toen hij in de z.g. Pijlsteeg zich niet goed voelde worden. Hij vroeg aan een klein meisje een rijtuig te gaan halen en wandelde door tot hij blijkbaar niet verder kon en zich bij een boschje nederzette of liever neer schijnt te zijn gevallen. Dag,r von den hem twee heeren, die hem opricht ten en hem nog loopende konden weg brengen tot bij een naburige woning. De bewoner daarvan bracht een stoel buiten, waarin de heer Kist werd neder gezet. Eenige oogenblikken later blies hij echter den laatsten adem uit en een dokter, die gehaald was, kon niet anders meer doen dan den dood door harts- verlamming vaststellen. Per rijtuig werd het lijk naar zijn woning vervoerd. In den nacht van Vrijdag op Zater dag omstreeks halfeen, heeft aan den Zuidwal te 's-Gravenhage een liefdes drama plaats gehad. Twee jongelieden, een meisje en een jongen uit den bur gerstand, kregen oneenigheid met het gevolg dat het meisje eensklaps te water sprong. Het jongmensch sprong haar dadelijk na. Met dreggen werden beiden na eenige oogenblikken door politie en en burgers op het droge gebracht. Het meisje bleek echter reeds overleden te zijn. De jongeman werd ter verpleging in het Gemeente ziekenhuis opgenomen. Kerknieuws. Sprang. De gehouden Pinkstercollecte in het Ned. Herv. kerkgebouw, heeft f 10,38 opgebracht. Aalburg. Ds. J. C. C. Trillaard, pre dikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, komt als no. 1 voor op het zestal voor predikant te Schoonhoven. Aanbestedingen. 3 Juni. Prov. bestuur van Zuidholland, het uitvoeren van baggerwerk in het Mer- wedekanaal, tusschen Vianen en Gorinchem. Raming 37.000 M3. gemeten in de middelen van vervoer. Hoogste inschrijver F. Looyen te Gorin chem, 44790 M8. voor de vastgestelde som. Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2