pest zijn. De Temps voegt aan dit be richt toe, dat het ministerie van bin- nenlandsche zaken de tijding bevestigt. De staking in de kolenmijnen in Engeland is in omvaug toegenomen. In Dudley liggen twee groote kolen mijnen stil. In Netherton (Worcester) zijn twee minder groote stop gezet, daar de arbeiders staakten, omdat zij het minimum loon voor de lagere klas sen te laag vonden. De arbeiders eischen 6 shillings 6 d. voor houwers, 5 shillings 3 d. voor de andere mijnwerkers en 1 shilling 10 d. voor de jongens. flaatseiyk ilieuws. Neusden, 8 Juni. Woensdag werd van de Scheepswerf der h.h. de Haan Oerlemans met goed ge volg te water gelaten een Kempensche kast lang 50 M., breed 6.60 Mhol 2.20 M. voor den heer J. Wijckmans te Rumpt (België). Onmiddellijk daarna werden de kielen gelegd voor een kanaalschip voor Belgische en een sleepboot voor Holland- sche rekening. De Woudrichemsche visschers, welke de zalmvangst ter hoogte van hetRijksveer uitoefenen en thans weer met 9 schuiten gearriveerd zijn, hadden Woensdag j.l. geen slechten dag, daar zij niet alleen een prach- tigen steur van 150 pond, maar ook nog 9 flinke zalmen bemachtigden. Evenals dit jaarlijks met de maand Mei geschiedt, zijn nu weer een 4-tal nieuwe aria's op het carillon geplaatst en wel bij het heel uur: Een lied van Koppolstok den Veerman (In naam van Oranje, doe open de poort), half uur: Wilhelmus van Nas sau we; kwart vóór: fantaisie en kwart na: Y. O. Vivat. Aalst. Den 16-jarigen timmermans knecht v. A. te Wijk overkwam alhier, terwijl hij aan een reparatie bezig was aan de kerk, een ongeval. Terwijl hij zich op een lat had geplaatst deze brak en ge noemde naar beneden viel. Ernstig had hij zich aan zijn arm bezeerd en aan zijn rug, zoodat het noodig was geneeskundige hulp werd ingeroepen en geconstadeerd, dat zijn rechterpols was gebroken. Als men inaan- merking neemt, dat de hoogte waarvan hij viel ruim 9 M. bedraagt, dan is dit onge luk betrekkelijk nog goed afgeloopen, de val had doodelijk kunnen zijn. Ahllkci'k. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt waren pl. m. 175 stuks aangevoerd, meest aftands, handel tamelijk. Prijzen van 100300 gulden, en kel» boven de f400. Bommelerwaard Omtrent den stand der veldgewassen in deze streek kan het volgende gemeld wordt n. De tarwe heeft zich vrij goed ontwikkeld en staat zeer bevredigend, de hagelslag van eenige weken geleden bracht hier geen schade aan, daar dit gewas nog niet in de aren stond. De rogge is minder gunstig en erg kort gebleven. Tal van aren zijn door den hagel slag vernield, zoodat het gewas zeer mid delmatig is, enkele kleine perceeltjes moes ten worden uitgeploegd. De wintergarst, hier weinig verbouwd, is volop in de aren gekomen en had weinig of niets geleden. De haver staat slecht, hier was de hagel slag een groote verwoesterook is de grond verkild, waardoor de groei achter bleef en het gewas kort blijft. De aardappelen komen over het algemeen flink voor den dag en hebben goede koppen gevormd, de stand mag bepaald goed ge noemd worden. De peeën zijn zeer ongelijk opgekomen. Op denzelfden akker vindt men gedeelten die in groei eenige weken verschillen. De ongeelijke groei wordt door velen geweten aan het bietenzaad, dat te fijn was en niet even kiemkrachtig is. Erwten staan zeer gunstig en zullen gauw in bloei raken. De kleur van het blad is mooi. Het nadeel door het af hagelen der blaadjes veroorzaakt heelt zich flink hersteld. Gras is ruim voldoende. Het hooigras heeft eertijds veel door den hagel geleden, terwijl de groei ook door het gure weder wordt teruggehouden. De verwachting van voor eenige weken zal tegenvallen. Capelle. De heer M. Verhoeven al hier, die onlangs de akte 1. o. behaalde, is aangesteld als tijdelijk onderwijzer aan de bijzondere school te Loonschendijk. Naar men ons mededeelt, is proces verbaal opgemaakt door een veldwachter eener naburige gemeente wegens het te lang gesloten houden der boomen Dabij het sta tion KaatsheuvelCapelle. Nu kan men dan toch eens een uitspraak daaromtrent verwachten. Drongelen- Naar wij vernemen heeft de heer Adr. van Cam pen zijn ont slag genomen als bestuurslid van de Onder- afdeeling Drongelen en Omstreken van de V. P. N. Ten behoeve van den alhier te hou den cursus voor boerinnen in de zuivel bereiding alsmede in het opfokken en voe den van kalveren is eene Rijkssubsidie van f75 toegekend. denderen. De heerE. Coletismet ingang van 1 Juli a.s. benoemd tot onder wijzer aan de O. L. School te Vuren. *'s-Qraveinoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behan deld 26 telegrammen, waarvan 7 zijn ver zonden en 19 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank zijn 14 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1575,76, ter wijl 15 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1009,29. Herpt. Ofschoon in den bloeitijd het fruit veel beloofde, schijnt het met en kele Boorten niet mee te vallen en blijft het zelfs beneden het middelmatige. De prijzen der kruisbessen zijn dan ook on gekend hoog. Werd voor de eerste pluk 17 cent betaald, thans besteed men nog 14 cent per k.g. Voor roode bessen biedt men nu reeds 13 éi 14, zwarte 25 en voor frambozen S0 22 cent per k.g. Langstraat- Het hooi is de laatste dagen meer gewild; vooral in de goede soorten wordt thans nog al afgeleverd. Men besteedt voor eerste kwaliteit f 15.over jarig hooi f 12 a f 14, schraal pershooi f8 a f 10 en verpakkingshooi f 6 a f 7, alles per 500 k.g. Het hooigras belooft in deze streek een rijken oogst. Hier en daar is men reeds met maaien begonnen. De verpachtingen zijn in vollen gang. Er worden, wat het goede koegras betreft, flinke sommen uit geloofd. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Mei j.l., ontvangen 22, verzonden 20 tele grammen. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Raad waren. Tegenwoordig 6 leden, afwezig de heer Van Buuren. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna werd in behandeling genomen het door burgemeester en wethouders op gemaakte kohier van den hoofdelijken om slag voor het dicnstjaai 1912, dat wordt vastgesteld ten bedrage van f 1739,35. *üeclerhemerl. Bij de Donderdag j.l. gehouden verpachting van hooigras op de landerijen van baron van Wassenaer werden flinke prijzen besteed. Hoewel er een dikke snede gras voorhanden is, rekent men toch dat door elkaar tegen f 16 k f 17 per duizend gepacht werd Nieuweiidtik- Het 11-jarig zoontje van J. Groeneveld had het ongeluk boven van den zolder te vallen en brak daarbij zijn arm. Gedurende de 3 zomermaanden wordt door de Chr. Jongelingsvereen. „De Zaaier" en de Chr. Knapen vereen. „Benjamin" niet des Zondagsavonds, doch des namiddags ten 2 ure vergadering gehouden. Raamsdonk Aan de stoomzuivel- fabriek is in Mei 274236 L. melk verwerkt. Met genoegen deelen wij mede, dat het salaris van den heer P. A. Konings, brievengaarder alhier, wederom met f 50 is verhoogd. Rijswijk. Dinsdag j.l. verkeerden hier twee huisgezinnen in feestvreugde. Het was n.l. 25 jaar geleden, dat L. Lie vaart en T. Kamerman respectievelijk met Jh. Bos en H. Lievaart in het huwelijksbootje stapten. Naar we vernemen, zal de Zondags school alhier, die tot dusver uit kinderen van Rijswijk en Giessen bestond, gesplitst worden. Een aangename tijding voor de onderwijzers en onderwijzeressen, die vaak niet wisten, hoe de schare van pl. m. 150 tot stilte te brengen. Sleeuwjjk. Bij den heer G. Mid delkoop is een postduif komen aanvliegen met een ring aan de rechterpoot gemerkt Rotterdam 3414. Ween. Met het rooien der nieuwe aardappelen werd het eerst een begin ge maakt door den landbouwer v. d. V. Naar men vernam waren ze vrij groot van stuk. Aan het telefoonkanto: r alhier werden over de maand Mei behandeld: 37 tele grammen, waarvan 20 werden verzonden en 17 zijn ontvangen. Waspik. Onze geachte dorpsgenoote mej. C. van Zon, slaagde Dinsdag j.l. voor hel examen 1. o. Woudrieliem. Maandag a.s. zal de openbare lagere school II alhier, die in den nacht van 15 op 16 Januari uitbrandde, wederom in gebruik worden genomen. Daar ze geheel gerestaureerd is, heeft ze thans een geheel ander aazien gekregen dan voor heen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Mei ingelegd f 4716.70, terugbetaald f 5593.23 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 2449. PREDIkBEURTEM, 9 Juni. Geref. kerk, vm'. 9.30 u. en nm. 5 30 u. Leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk nm. 6 u., de heer D. J. van Brummen, leer. ouderl. van Dordrecht. Aalstnm. 2 u. ds. van Paddenburg. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. een predikant. Geref. kerk, ds. C. Zwiers van R'veer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Renne8. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 lezing en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk. vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz nm. 2.u. ds. Van Voorst Vader. Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 6u. ds, P. H. de Jonge. meyer nm. Doopsbediening. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden - beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. Kerknieuws. Pouderojjen- Ds. G. Th. Smith alhier, heeft 't beroep naar de herv. gem. te Rijnsaterwoude aangenomen. Loon-op-Zand. De weleerw. heer ds. H. Doorneveld te Oudewater, heeft voor het beroep der Ned. Herv. gem. aan den Loonschendijk alhier bedankt. Sprang;. Bij de gehouden verhuring der zitplaatsen in het Ned. Herv. kerkge bouw, hebben deze dit jaar ruim f 100 meer opgebracht als het vorige jaar. Kabiloniënhroek- De heerD.M. Blankhart, cand. t. d H. Dienst bij het Prov. Kerkbestuur van Overijsel, zal d. v. op Zondag 21 Juli a.s. bij de Ned. Herv. Gem. alhier worden bevestigd door ds. H. Visser van Zwolle. IBS si iieiilaxd. De Tweede Kamer heeft in hare ver gadering van Woensdagmiddag hetont- werp-Bakkerswet met 49 tegen 42 stem men afgestemd. Onmiddellijk na de stemming had in het voor de ministers bestemde ver trek in het gebouw der Tweede Kamer een bijeenkomst plaats van verschillende ministers, o a. van minister Heemskerk en minister Talma. Het Haagsehe corr. bureau deel t mede, dat in parlementaire kringen vrij al gemeen wordt aangenomen, dat de ver werping van de Bakkerswet geen poli tieke gevolgen zal hebben, daar minister Talma, nu de ziekteverzekering in be- haudeling is, moeilijk uit het Kabinet zal kunnen treden. Woensdagmorgen is ten huize van J. B. te Ouddorp tusschen een vader en zijn 19-jarigen zoon een twist ont staan, welke zoo hoog liep, dat de zoon zijn vader een lading kruit in het aan gezicht schoot. Het pistool had bij den vorigen avond bij kennissen gehaald. De verwonding is niet van ernstigen aard. De dader is aangehouden en heeft bekend. Terwijl het van Amsterdam uitgaande stoomschip Frisia Woensdagmiddag voor de Velser spoorbrug moest stoppen, sprongen twee schepelingen over boord en zwommen naar den wal. Zij begaven zich te voet in de richting van Amster dam, doch werden door de politie te Velsen aangehouden. Rijks- en gemeentepolitie te Numans- dorp hebben Dinsdag in tegenwoordig heid van den burgemeester onder een boom in een tuin opgegraven een niet voldragen kinderlijkje, waarvan de onge huwde moeder op Zaterdag jl. heimelijk was bevallen. Een lantaarnopsteker heeft Donder dagnacht in de Rusthoekstraat te Sche- veningen een pasgeboren kind gevonden, dat hij naar het politiebureau aan de Duinstraat bracht. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek, dat de moeder dien avond aan het kind op straat het levens licht had geschonken, terwijl zij met haar vrijer uit was. Zij had het kind daar achtergelaten, nadat de vrijer van don schrik op den loop was gegaan, waarna zij zich naar haar dienst had begeven, waar de politie haar opspoorde. Moeder en kind werden overgebracht naar het gemeenteziekenhuis. Rcchlzaken. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft H. K., werkman te Standaard buiten, tot 10 jaar gevangenisstraf ver oordeeld, wegens berooving op den open baren weg, gepleegd in den avond van 10 Juni 1911ouder Fijnaart en van moord op Barbara Knook, gepleegd in den avond van 22 September 1911, onder Standaarbuiten, welke moord ge paaid ging met diefstal. Voor de Rechtbank te Heerenveen had dezer dagen de behandeling plaats van de zaak tegen ds. Ewoldt, wonende te Oosterzee, thans gedetineerd, beklaagd zijn echtgenoote Geertje Leenstra in den avond van 16 Februari 1912 onder Tjerk- gaas van het leven te hebben beroofd door haar te worgen, althans door haar met kracht op of tegen het hoofd te schoppen, haar keel dicht te knijpen en haar te water te doen terechtkomen. De conclusie van het rapport van den eerste getuige, dr. Peters, een deskun dige welke het lijk had geschouwd, luidde lo. dat als oorzaak van den dood ver stikking mag worden aangenomen, af te leiden uit de bloedovervulling van het hoofd verdrinking in dien zin, dat water in de longen is geaspireerd, heeft niet plaats gehad 2o. kort voor den doed moeten zijn ontstaan de beleedigingen van den schedel, getuigen de versche verwon dingen en striemen en bloedingen 3o. dat de dood aan geen andere oor zaak dan aan acute verstikking moet worden toegeschreven, daar ziekelijke afwijkingen van beteekenis van de or ganen ontbreken. Na de pauze werd dr. Ykema uit St. Nicolaasga als getuige gehoord. Op hem maakte het lijk bij de schouwing een verdachten indruk, door het op gezet hoofd en de talrijke verwondingen aan hoofd en handen, volgens de meening van getuige bij het leven toe gebracht en niet het gevolg van een val. Speciale kenteekenen, welke wezen op den dood door verdrinking nam getuige niet waar. De getuige a décharge, dr. Schoo te Amsterdam, verklaarde echter, dat van mishandeling vóór het te water raken geen teekenen aanwezig waren en de vrouw waarschijnlijk verdronken is. Nadat nog vele getuigen gehoord waren, eischte het O. M. vrijspraak wegens gebrek aan bewijs De rechters gingen hierna in raadkamer en eischten ds. Ewoldt's onmiddelijke invrijheidstel ling. Uitspraak over 8 dagen. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 7 Juni. Overtr. Prov. WegenreglC. V., G. V., L. v. d. S., C. v. L en C. v. d. H., allen te Wijk, ieder f 1 of 1 dag; D. de. M., Gorinchom, f 0 50 of 1 dag. Overtr. Jachtwet: M. V., Elshout, f 4 of 2 dagen; J. G., Sleeuwijk, f 1 of 1 d.; P. de M., Sleeuwijk, terug aan ouders zonder toepassing van straf; J. W. B., en B. v. d. B., beiden B.-Broek, no. 1 f 2 of 1 dag, no. 2 f 5 of 3 dagenD. S., Sleeuwijk, terug aan ouders zonder toe passing van straf. Overtr. Visscherijwet: J. V., Veen, f 5 of 5 dagen en f 10 of 10 dagen en verb, verkl. strik; W. D., Rijswijk, f5 of 8 d., en verb, verkl. wargaren. 1 Overtr. Trekhonden wet: A. A. S., Loon op Zand, f 5 of 3 dagenD. de M., Gorinchem, f 0.50 of 1 d.; D. de M., idem, vrijspraak. Overtr. Leerplichtwet: A. H., de Werken, f 6 of 3 d. Overtr. Motor- en Rijwielwet en Prov. verord.A. L. S., Capelle, f 15 of 5 d. Rijwiel zonder licht: A. v. d. S., Dus sen, f2 of 1 d.J. V., Woudrichem, f 1.50 of ld.; C. v. V., Veen, f 3 of 2 d.; J. v. B., Sleeuwijk, f 3 of 2 weken tuchtschool. Voertuig zonder licht: T. J. v. H., Rijswijk, f 3 of 2 d. Openb. dronkenschap: B. A. v. d. H., de Werken, f 5 f 3 d.; 2e herh. D. M. V., Veen, 2 weken hechtenis; 4e herh. E v. D., Dussen, (verzetzaak) bekrachti ging vroeger 7onnis. BurgcrlHhe Stand. Werkendam, van 31 Mei tot 6 Juni. Geboren Antonia, d. v. A. Leemans en R. Staal. Overleden Cornelia Johannes Gijbe, 32 j. echtg. v. M. de Keijzer; Govert van Oord, 72 j. echtg. en C. Baijense Ingekomen van: Dussen, A. Roubos Poederoijen, J. Vergouwe en gezin; de Werken c. a., A. Hanegraaff. Vertrokken naar: Dordrecht, M. A. Vos; Almkerk, P. van Drunen. 'sGravemoer, over de maand Mei. Ondertrouwd: H. G. Dekkers, 28 j. en A. Faro, 24 j. Getrouwd: J. Nederveen,22 j. en 8. C. van Dongen, 23 j. Geboren: Gerrit, z. v. A. Prins en H. M. van Alphen. Overleden: J. Faro, 16 mnd.; C. J. Timmermans, 63 j. Vertrokken naar: Capelle, C. van Peer en M. Mandemakers; Haarlem, A M. Ludérus; Oosterhout, P. Peters; Har derwijk, C. van den Broek; Raamsdonk, J. A. Bakkeren en A. Prins; Dongen, J, Verdick; Rijswijk Z. H., E. Rutter3; Rotterdam, C. P. van der Pot. Dewerken en Sleeuwijk, van 31 Mei tot 6 Juni. Getrouwd A. J. de Later, 23 j en J. Monshouwer, 21 j. Geboren: Pieter, z. v. P. van der Stelt en J. van Oorschot. Overleden: Willem Jurianus Pruis- sen, 3 m. Ingekomen van: Dordrecht, C. Pel- likaanUtrecht, A. van der Giezeu Waspik, J. A. Paans. Vertrokken naar: Rotterdam, J. G. Bonis; Almkerk, B. van Breugel en echtg., L. J. Kempen en gezin Werken dam, A. HanegraafHellevoetsluis, J. Monshouwer. IDwop lanheNtedlngea. 5 Juni. Min. van Waterstaat, het ver- ooten van de buskruithaven aan den linker oever van het Scheur, met daarmede in verband staande werken. Raming f 20 000. Minste inschrijver P. Both, Vlaardingen, f 19.780. Laatste Berichten. Vrijdag kwam uit Boedapest het vol gende bericht: In het Huis van Afgevaardigden loste het lid Kovacs verscheiden revol verschoten op den voorzitter, graaf Tisza, echter zonder hem te raken. Daarna schoot hij tweemaal op zichzelf. Over dezen aanslag worden nog de volgende bijzonderheden gemeld: Nauwelijks had Tisza de zitting geopend en eenige woorden gesproken, toen de afgevaardigde uit de oppositie Julius Kovacs de zaal binnenstormde. Hij liep onmiddellijk naar de plaats van den voorzitter en riep: „Nu bestaat er in het Hongaarsche Huis van Afgevaar digden een oppositie. Deze ellendige kerel zal hier niet commaudeeren." Op hetzelfde oogenblik haalde hij een re volver te voorschijn en schoot 3 kogels af op den voorzitter, den griffier en op do tribune, zonder echter iemand te treffen. De verschrikten afgevaardigden snelden toe om hem het wapen te ont nemen. Het was echter reeds te laat. Voordat zij toegrijpen konden, schoot Kovacs zich twee kogels in de slaap en viel bewusteloos neer. Onder geweldig lawaai en groote opgewondenheid werd de zitting gesloten en Korvacs uit de zaal gebracht. Hij is levensgevaarlijk gewond. Het is dezelfde afgevaardigde, die bij de presidentsverkiezing, toen de verkiezing van Tisza reeds zeker scheen, de stem bus van de tafel wierp. Utt Brussel wordt gemeld: In het bekken van Charleroi is de staking geheel geëindigd. De burger wacht is afgedankt. Te Bergen ligt het werk overal stil. In de Borinage hebben stakers revolver schoten gelost op en met stoenen ge gooid naar werkwillige arbeiders. Er zijn honderdvier dynamiet-patronen uit een kolenmijn te Quaregnon wegge nomen. De tram BergenBoussu rijdt onder bescherming van militairen. Alle sta tions iu de Borinage zijn door militairen bezet. Een bijgebouw van de kruitfabriek Wöllersdorf, bij het vliegveld te Wiener- Neustad, bij Weenen, is Vrijdagochtend om acht uur door een ontploffing ver woest. Volgens berichten uit particuliere bron zouden er dertig dooden en wel honderd gekwetsten zijn. Door de ge weldige luchtverplaatsing zijn er tal- looze ruiten gesprongen en de stukken glas hebben veel menschen gekwetst. De slachtoffers van de ontploffiug zouden grootendeels arbeiders en sol daten zijn. Een ware paniek heerschte onder het ganizoen. Men zegt, dat er 200,000 K.G. kruit ontploft is. Tot op vijftig kilometer afstands is de knal gehoord. Itarktberlchteo. Heusden, vm. geen dienst, nm. 6u. ds. Klomp uit Meeuwen. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. R. W. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en Aalburgnm. 2 u. ds. Gochius du Sart uit Wijk. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonienbroeknm., 2 u. ds. van Asch uit Eethen. Besoijen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der HofF. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Polderlokaal nm. 2 u. ds Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Ga-neren, vm. 9.30 leeskerk, nm. 6.30 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Van Pernis. uit Heer- jansdam. Geertrwidenberg, geen opgaaf. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Van Leeuwen. Herptvm. geen dienst. Loevestein, geen 'dienst. Meeuwen, vm. 10 u. ds. Klomp. Ncderhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijsioijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijkvm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- Veen, vm. 9.30 ds. Tjalma. Vlijmenvm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN8 Juni. Op de graanmarkt betteedt men poorTarwe 1 8.50 a f 9 00 Rogge f 6 50 a f 7.50, O er et f af-, Haver f 5 80 af 11 50, Kool- taad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Keren van tot et. LAND FAN ALTENA, 7 Juni. AardappelenVroege /0. 0. Blauwe f 2 50 i 2.75 Zeeuwen, f 3 - k f 3.50, Jammen f af.. Hoot \e gual. f 14.00 it J 15.—, ie gaal. (voor die peri) f 11.00 k 12,00 Klaver/tooi f affVit ttroo f 14 - k f 15 00 Geel dito 10 k f 11 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkent tot een gewiekt van 75 K.O. 26 k Heli. zwaardere 30 a 31 etBoter t 0.60 0.65 per half K.G. Eieren 0 95 a f 1 05 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it dete week op de markt f 0.60 de winkelt dut f 0.65 per k. kilo. Eieren f 0.95 per 26 itukt. Boter der tuhelfabriek f 1.30.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2