KUNSTTANDEN DAMES van Heusden en Omstreken. IMIUki.UZU van J. Weck, Wed. W. G. VAAGS, Tuinmeubelen steeds voorradig. hbsjqgikx; GAAT NU ZIEN „He Concurrent H. v. Duijnen. Goedkoopste Gorcumsche Horlogewinkel Ph. VAN WIJK, Hoogstraat, Gorcum. Indien U werkelijk goedkoop wilt koopen, bezoekt don Tapijten Karpetten - Loopers - Vloerzeil - Linoleum Ledikanten Bedden Dekens Matrassen Tafelkleeden - Matten Behangselpapieren enz. Krijtstraat 308a, Tel. Int. 94, Garinchem. mr WIELRIJDERS HU IS HET DE TIJD. 99 belooraÉ bij bet NiemsM yoor bet lab van Hensöen ea Altena aan Zaterflat 8 Jaai 1912, No. 3160. Behoudt uw onaf hankelijkheid. onze voorvaderen streden niet voor niets. IVieuwe O. Bouman, veiling van TUINBOUWPRODUCTEN. Ja nA Tvm "DD A TTT71 Méc. Dentist. Kerkstraat 48 -l'Jj jDJlX /l. v -L-Jj o.h. Postkantoor, 's-Hosch. W A A L W IJ K. Vuchterstraat 81, 's-HERTOGENBOSCH. W\j raden een ieder lezer van dit blad aan een kijkje te nemen in de Orgeltianclel. aw. Hooge Steenweg 4, 's-Hertogenbosch. Goedkoopst Magazijn van: Vaste prijzen. Contant. Drietrompetterstraat, Heusden. Alle werkdagen van 9 tot 3 uur. De Glazen van WECK hebben dit jaar een nieuw model plat deksel. Daar alleen koopt men een goed Rijwiel voor weinig geld. Ook worden oude fietsen ingeruild. Tevens een groote partij gebruikte heersn- en dames rijwielen tegen elk aannemelijk bod. Goedkoope Reparatie-Inrichting. LhwïmE0,»*®.01' Oorlog tnsschen Italië en Turkije. BUITENLAND. Volgens een bericht uit Saloniki heb ben de Turksche troepen eergisteren, nadat de termijn, gesteld voor de onder werping der Albaneezen, verstreken was, hen bij Dzjoenik aangevallen. Zij ver dedigden zich hardnekkig. Het gevecht heeft drie uren geduurd. De laatste berichten melden, dat de Albaneezen meer dan 300 dooden heb ben verloren. De opstandelingen zijn gevlucht en alle wegen zijn weer voor het verkeer geopend. Een jonge Deensche ontdekkings reiziger, Barclay Rauukiaer, is dezer dagen te Kopenhagen teruggekeerd van een expeditie in een deel van Arabië, waar nog nooit tevoren een Europeaan geweest was. De reiziger ondervond op zijn tocht groote moeielijkheden en dikwijls wekte hij de verdenking op van de inboorlingen. In Koweit werd hij een maand tegengehouden, en enkel dank zij de hulp van Britsche autori teiten kon hij vergunning erlangen zijn reis voort te zetten. In Beseida werd hij door den emir een dag of vijf gevangen gehouden: al dien tijd moest hij zich tevreden stellen met enkele dadels. En toen hij werd vrijgelaten, behield de emir 's rei zigers kijker en geweer. Raunkiaer heeft op zijn reis veel steun ondervonden van de Britsche en Turksche autoriteiten, die hem voor zagen van introductiebrieven voor een aantal stamhoofden. De berichten uit de door hongers nood geteisterde deelen van Rusland, vooral in het distrikt Samara, zijn ont zettend. De noodlijdende boeren hebben alle hoop op redding laten varen en leggen zich languit op den vloer, kalm den dood afwachtende, die hen uit hun lijden zal verlossen. Een geneesheer vond in een hut eene 28 jarige moeder, stervende naast de lijken van hare vijf kinderen. Het heet thans, dat de stukken, welke vermoedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag uit het bureau van het tuighuis der artillerie te Spandau ge stolen zijn, niet meer geheim waren, zoodat het verlies uit een militair oog punt niet van bijzonder groot belang is. De diefstal is waarschijnlijk gepleegd door een sergeant, die j.l. Maandag spoorloos verdwenen is. Het besluit van de Amerikaansche regeering om oorlogschepen naar Cuba te zenden moet een gevolg zijn geweest van een gesprek van Minister Knox met den directeur van den Guantanamo Western Railroad, waarin deze den toestand der spoorwegen zeer gevaarlijk noemde. De muiters vallen telkens pas- sagierstreinen aan. De schepen, die Amerika van Key West naar Guantanamo heeft laten ver trekken zijn de linieschepenMississippi, Missouri, Mennesota en Ohio. Zij heb ben 1000 mariniers en 2000 matrozen aan boord. Volgens berichten van consuls uit alle streken van het eiland is presi dent Gomez geheel machteloos. Her- en derwaarts kwamen telegrammen van Amerikaansche suikerplanters om hulp. De Amerikaansche regeering overweegt het plan ook cavalerie naar het eiland te sturen. Turkije vele troepen samen in den om trek van Smirua, als tegenweer tegen een actie der Italianen, die iaën daar schijnt te verwachten. Aan het hoofd van deze troepenmacht staan de ge wezen ministers van marine Mahmoed en Moekdar-pasja. BINNENLAND. Een eigenaardig geval doet zich, naar het Volk meldt, op het oogenblik voor in de gemeente Koog aan de Zaan. Zij heeft namelijk op het oogenblik geen enkelen kiezer. Toen op 20 April een lid van deaf- deeling der S. D. A. P. inzage van de kiezerslijst verlangde (die, volgens de Kieswet, den 22sten Maart had moeten zijn vastgesteld), was deze er nog niet. De kiezerslijst is nu opgemaakt door den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland. In de afkon diging, die te Koog a.d. Zaan aange plakt is, staat, dat „het gemeentebe stuur van Koog a.d. Zaan niet beeft gezorgd voor tijdige vaststelling der kiezerslijst". Het duurt nog wel een maand, voor die geldig zal zijn. Het gemeentebestuur heeft aan den gemeente-secretaris de wenk gegeven, zijn ontslag te vragen; met ingang van I Juli is hem dat eervol verleend. Wij hebben niet gehoord, zegt Het Volk, of 't gemeentebestuur zelf ook een zoo danige wenk heeft gekregen. Men schrijft uit het Westland: De dracht van de vruchtbooraen zal niet evenredig zijn aan den rijken en overvloedigen bloei. De pruimen schij nen door de nachtvorsten geleden te hebben, zoodat de vrucht slecht is gezet. De kruis-en aalbessen hebben vrij sterk geruid, ofschoon knoppen en scheuten dit jaar zeer gezond ontwikkelden. Ook de appelen vallen in de vruchtzetting tegen. Alleen de peren, die buitengewoon rijk bloeiden, hebben veel vrucht, op verscheidene plaatsen zelfs te veel, waar door de vrucht klein blijft. kelijk gering, zoodat de verdiensten niet onbelangrijk zullen verminderen. Pruisi sche visschers mogen volgens de Vis- scherijwet aan de overzijde van de liraiet, bot aanvoeren tot 12 c.M. lang. En deze bot wordt gevangen op Neder- landsch gebied. Na het drinken van een glaasje likeur op een kraamvisite te Holwerd, voelden eenige vrouwen zich onwel, sommigen harer in die mate, dat zij bewusteloos ineenzakten. Velen hadden neiging tot braken. De oorzaak van dit verschijnsel wordt gezocht in het gebruik van likeur (zon der alcohol), dat scheikundig zal worden onderzocht. De officier van justitie te 's-Graven- hage heeft aan den burgemeester van Delft bericht, dat na gehouden breed- vertakt onderzoek door den rechter commissaris, niet gebleken is van eenige strafbare handeling, door den commis saris van politie aldaar gepleegd. Men zal zich herinneren, dat de hoofd-in specteur een schriftelijke aanklacht tegen den commissaris heeft ingediend, waarin dezen handelingen van ernstigen aard werden ten laste gelegd. Uwe onafhankelijkheid kunt ge slechts behouden, wanneer ge zorgt in gezonden toestand te blijven; wanneer ge ziek zijt, aan asthma, borst- of longaandoe ningen lijdt, zijt ge hulpbehoevend en en niet onafhankelijk. Gij zijt dan niet meer in staat Uwe werkzaamheden te verrichten zooals ge wilt en ge hangt vaD anderen af. Wordt niet afhankelijk en zorgt, dat ge de baas blijft over Uw eigen gezondheid. Ge zijt dan in staat Uw eigen wil door te drijven. Reeds in de vroegste tijden zeide men, dat een ziek mensch gelijk stond met een doode, want zieken hebben geen kracht en kunnen niet van het leven genieten, zooals een gezond mensch. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, heeft kracht en gezondheid gegeven aan millioenen menschen die wanhoop ten ooit meer te genezen. Beproef ze en er zal weldra een weldadige omme keer in Uw gestel plaats vinden. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, geneest onvoorwaardelijk asthma, den hardnekkigsten hoest, de hevigste ver koudheid, keelpijn, kink en slijmhoest, bronchitis, influenza, pleuris en alle borst- en longaandoeningen. Voorkomt de tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1. per flacon van 550 gram f2 en per flacon van 1000 gram f 3.50. Eischt den rooden band met bandteekening van den Generaal-AgentL. I. Akker, Rot terdam. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers, alle drogisten en de meeste apothekers. ADVERTENTIEN. Het arbeiderssyndicaat heeft in Spanje de algemeene werkstaking in het gansche bekken van Asturië uitgeroepen. Te Almeria wordt de toestand ernstig. Verscheidene benden hebben getracht de spoorwegen te beschadigen. Degouver- neur is het voorwerp g6weest van vijan dige betoogingen. De burgerlijke auto riteiten hielden eene luidruchtige bij eenkomst, tengevolge waarvan de gan sche gemeenteraad ontslag heeft ge nomen. Uit Hoek van Holland wordt gemeld Voor de mogelijkheid, dat schepen op het Noorderhoofd stranden en niet per reddingboot bereikbaar zijn, zooals inder tijd de Berlin, is hier een reddingswagen aangekomen, die door een handwinch i langs de pier kan voortbewogen worden. Om de kracht van golven en wind te kunnen weerstaan, heeft de wagen een gewicht van 3^ ton. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: Tegen den opperwachtmeester J. A. R., van het 3e regiment huzaren is door den Auditeur-militair alhier eene ver volging ingesteld op grond van art. 249 Wetboek van Strafrecht wegens het plegen van ontucht met aan zijn gezag onderworpen militairen van zijn eska dron. Beklaagde is in voorarrest in het I Huis van Bewaring alhier ingesloten. De o/erige in deze zaak betrokken min dere en gegradueerde militairen zullen vermoedelijk door den korps-comman dant uit den dienst worden verwijderd. VERKRIJGBAAR BIJ: I» 91 ft ft It IJ It ft N: Vanaf Woensdag 5 Juni dagelijks ten 8 uur (behalve Zaterdags) De veilingen worden gehouden in het Oude Station. HET BESTUUR. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden f 8,Gebitten f 4©, Consult dagelijks, des Zondags van 9—18 uur. liet eenig Depót voor het l.atid van SfleiiKcleii en Altena en de Langstraat, van de gunstig bekende is: PRIJSCOURANTEN en GEBRUIKSAANWIJZING GRATIS en FRANCO. in de magazifnen van den Rijwielhandel 99 Prijslijst op aanvrage franco. Aan hetzelfde adres kan een fijne lloiiteur geplaatst worden. Aanbevelend, Vanaf heden Reclame-Horloges van f 445, Zilveren Heeren-Horloges f 5 50. Zilveren Dames-Horloges f 4 83. Verder ontvangen eon groote partij REGULATEURS, PENDULES, Eikenhouten en andere Garnituren. Orgels, Harmonica's, Citers, euz. in alle prijzen. Reparatiën aan Orgels en alle soorten Muziekinstrumenten spoedig en billijk. Hoogachtend, Ph. VAN WIJK, Hoogstraat, Gorcum. Gedurende de maanden Juli, Augustus eu September zullen de S. S., de H. IJ. S de N. C. S. en de N. B. D. S. weer de bekende vacantiekaarten uitgeven. Woensdagmiddag is te Twijzel onder Makkinga een korenmolen door den bliksem getroffen en afgebrand. Een vergadering van kooplui te Smir- na, die door de Engelsche kamer van koophandel daar belegd was, heeft be raadslaagd over den slechten toestand van den handel in de stad en besloten, telegrafisch in verzet te komen tegen het plan van een blokkade van de haven door de Italianen. Zulk een blokkade zou den uitvoer, die spoedig beginnen moet, geheel onmogelijk maken en de welvaart van de provincie treffen. Duizen den werklieden, die voornamelijk van den tijd van uitvoer moeten bestaan, zouden dan niets verdienen en voor de openbare veiligheid een groot gevaar gaan vormen, ook omdat er vele ruwe bestanddeelen onder hen zijn. Volgens een telegram uit Konstanti- nopel aan de Lokaal-Anzeiger, trekt Te Fiusterwolde hebben de mare chaussees belangrijke boeveelheden bot van visschers aldaar in beslag genomen, omdat die beneden de aangegeven maat waren. Bot mag niet beneden 16 c.M. lang zijn. Van de vangst is nu niet veel overgebleven, want de visch is over het geheel klein van stuk. Tegen alle visschers in die gemeente is proces verbaal opgemaakt. De in beslag ge nomen visch moet in het vischwater worden teruggebracht, of aan een lief dadige instelling worden gegeven. Naar den Dollard terugbrengen zou niet gaan, want de visch zou gestorven zijn vóór ze in het zeewater terug was. Daarom zullen de verpleegden in het armen- werkhuis aldaar er op worden onthaald. Voor de visschers staat het er echter niet gunstig voor, want de hoeveel heid bot boven 16 c.M. lang, is betrek DE KROON",

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5