Van Houten's De beste voor den prijs] Oorlog tasschen Italië en Turkije. Ieder die een proef neemt met zal tevreden zijn en moeten erkennen dat deze cacao is 1 Kg. ƒ1.50 Kg. 0.42, - 0.80 V\q trokken en was van plan zich aan de vliegkunst te wijden. Het toestel, dat 7. ij a dood veroorzaakte, had hij juist morgens te voren door koop verkregen. Htjt was de eerste keer, dat er met het nieuwe vliegtuig (een eendekker, met een motor van 100 P.K gevlogen werd. Op het vliegveld te Mourmelon is Kimmerling Zondag gevallen. Hij vloog op zijn eendekker met Fonnet als pas sagier. Beide waren terstond dood. De Milaansche Ragione meldt, dat de beschieting van Smirna en de be zetting van de eilanden Chios en Lesbos op handen is. Van Spezzia zijn gisterenochtend de oorlogsschepen Sardegna, Sicilia, Um- berto en Benedetto Brin naar Augusta vertrokken, nadat dit smaldeel vijf dagen onder stoom bevelen had liggen afwach ten. Te Augusta staat een groote troe penmacht en veel artillerie klaar om ingescheept te worden. ft*Iaattsel(jk. Nieuws. Heusden, 12 Juni. De week was pas begonnen, toen ons Maandag-morgen tal van berichten bereikten. Het eerste bericht vermelden wij met genoegen, n.l. dat de Eerw. Zuster Roberta van de R. Kath. Meisjesschool, onder vele blijken van belangstelling, haar 25-jarig jubilé aan genoemde school herdacht. Door de verschillende leerlingen (ook v.rn andere gezindten) die onderwijs in de vrouwelijke handwerken ontvangen, werd een prachtig cadeau, bij monde van de jongejuffr. Keunen, aangeboden. De volgende mededeelingen waren allen min of meer treurig. In den voormiddag van Maandag kwam men het gezin van W. Vos alhier mede- deelen (dat vóór een paar weken uit Waal wijk naar hier is verhuisd) dat door den Voogdijraad de ouders uit de ouderlijke macht zijn ontzet, waarop de 6 kinderen, met behulp van de maréchaussée, werden afgenomen en per stoomtram vervoerd om naar hunne bestemming te worden ge bracht. Verder vernamen wij, dat de dochter van N. van der Staak alhier, gisteren in den Dussenschen Polder met de fiets, voor eene vrouw met kinderen willende uitwijken, is komen te vallen, waarbij haar been zoozeer gekneusd werd, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en zij per rijtuig huiswaarts moest worden gebracht. Alhier viel een tienjarigen jongen, Henri van der Pol, bij het klimmen uit een boom en brak zijn been en, of het nog niet ge noeg was, kwam men ons mededeelen, dat de Hollandsche Buurtspoorwegen, waarbij onze tram is aangesloten, die haren loop tegenwoordig tot aan de Belgische grens uitstrekt, gisteren onder Hilvarenbeek (af- deeling Hemel) alwaar het kermis was, een man heeft overreden, die direct dood was. De ongelukkige wilde op den in beweging zijnden tram springen, sprong mis en ver schillende waggons gingen over zijn lichaam. Alsof er nog geen treurige tijdingen genoeg waren, vernemen we heden, dat Maandagmiddag, circa 5 uur een 25-jarig landbouwer, in de gemeente Drunen, op het veld werkzaam was, toen een kort on- weder opkwam, dat hem bij den eersten bliksemstraal dood deed nedervallen. Met hetzelfde onweder werd onder Genderen eene koe van L. G. van der Beek doodelijk getroffen. Eene schadepost, want het beest was niet verzekerd. Nog kwam in den avond van Maandag eene afdeeling zigeuners, bestaande uit 13 personen, groot en klein, met wagen en paard zich buiten de gemeente eene plaats toeëigenen. Ze begonnen al spoedig Heusden met een bezoek te vereeren, deden inkoopen en vertrokken zonder te betalen. Ze zijn Dinsdagmorgen weder vertrokken. Een der vrouwen liep voorop, met een kind in enkele doeken gewonden, waarvan ze vóór vier dagen moeder was geworden. Alvorens de reeks van klaagliederen te besluiten vernemen we nog, dat een paard van den landbouwer Aloys Kleijn te Drunen, dat gisterenavond nog in de weide onder Doeveren liep te grazen, van morgen aldaar dood lag. De beide boefjes, een van 18 en een van 16 jaar, die voor enkele weken alhier, te Aalburg en te Haarsteeg, zich schuldig maakten aan het bij nacht afsnijden van looden afvoerbuizen, hoorden gisteren by de Arr. Rechtbank tegen zich eischen 1 jaar tuchthuisstraf en 1 jaar tuchtschool. De jeugd is vaak wild en woest. Vrij dag speelden enkele jongens op het school plein der R. K. Jongensschool alhier. Een 12-jarige knaap, F. de Bruin, was op een ladder geklommen. Door onbezonnenheid viel hij er af en brak zijn pols. Twee personen van beteekenis traden een paar dagen geleden alhier in het open baar op. De eerste was de 84-jarige ds. Plaat, Evang. Lnth. Predikant te Rotterdam, tevens de oudste dienstdoende predikant in Nederland, die eerstdaags zijn 50-jarig jubilé als predikant te Rotterdam hoopt te ge denken. Hij hield eene kerkelijke huwe lijksinzegening. De andere was mejuflr. Mr. Struijck, te Woudrichem, die alhier voor de eerste maal voor het Kantongerecht een pleidooi hield in eene visscherszaak. Ze verscheen echter zonder toga. Jhr. mr. G. W. Mollerus, kanton rechter in het kanton Apeldoorn heeft tegen 1 Augustus ontslag aangevraagd. De heer Mollerus vestigde zich indertijd na zijne promotie te Utrecht, in 1866 als advocaat te Apeldoorn, waar hem de waar neming van het Openbaar Ministerie bij het kantongerecht werd opgedragen. In 1869 werd hij benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Zalt- Bommel, in 1872 tot kantonrechter te Heusden en in 1875 als zoodanig te Beverwijk, in welke laatste be trekking hij werkzaam bleef tot 1877, toen bij de invoering van de nieuwe rechterlijke organisatie aldaar het kanton werd opge heven en hij ontslag verkreeg. Den 15 Mei d. a. v. werd hij benoemd tot kantonrechter te Apeldoorn. Het scherpschuttersgezelschap „St. Blasius" alhier zal op 28 Juli e.k. een nationaal concours geven, dat een grootsch feest belooft te worden. We waren in de gelegenheid de verschil lende prijzen te zien, die alsdan aan de overwinnaars zullen worden uitgereikt. Zeer keurig is de kampioenprijs, bestaande uit een zilveren lauwertak met afhangende inscripties. De eerste prijs is een zilveren schild met een drietal gouden buksen daarop bevestigd. Zoo ook de 2e, 3e, 4e en 5e prijs, allen eveneens met inscripties en naar het cijler opklimt, in afdalenden trap van grootte. Het koningskruis is een lauwertak, waar onder uitschietende lichtstralen. Het eere- kruis is een vierhoekig kruis met kroon. Alles in zilver met goud opgelegd en van de noodige inscripties voorzien. De fabrikant heeft eer van zijn werk. Woensdag 19 dezer, des voormiddags te 9,30 uren, zal, ten bate van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, de gewone j aarlij ksche collecte worden ge houden. Werkendam. Ons werd ter plaat sing het volgende ter band gesteld Maandagavond 3 Juni vergaderden ten Raadhuize alhier enkele heeren, daartoe uitgenoodigd door den Burgemeester dezer gemeente, teneinde te spreken over 't moge lijke en wenschelijke van de oprichting eener schietvereeniging. Op die vergadering bleek, dat ia ons dorp door velen het tot standkomen van zulk een vereeniging ge- wenscht wordt, en tevens, dat, gezien op de medewerking van Regeeringswege toe gezegd, het niet onmogelijk is daartoe te komen. Daarom verklaarde n zich genoemde heeren bereid, zitting te nemen in 't voor- voorloopig comité tot oprichting eener schietvereeniging, welk comité dan gevormd wordt door de h.h.: H. J. Groote Balderhaar ten Velde, bur gemeester, C. Bresier, C. de Graaff, A. van Hartingsvelt en M. Knol H.Wzn. Besloten werd een yergadering te houden van personen boven de 16 jaren, die lust hebben tot een schietvereeniging toe te treden, op Vrijdag 14 Juni a.s., 's avonds 8 uur, in 't Societeitslokaal van mej. de wed. Wink. Op die vergadering zullen voorloopige besprekingen gehouden worden, en zoo 't blijkt, dat 't aantal deelnemers hoog genoeg is, zal de vereeniging opgericht worden. Het doel is, oefening in 't schieten, alzoo 't aangename en nuttige aan elkaar gepaard. Waar bovendien de Staat 't oprichten en werken dier vereenigingen zooveel mogelijk tracht te bevorderen, zal't velen aangenaam zijn, dat genoemde heeren de zaak aan vatten. Dat nu ieder, die mee wil werken, Vrij dag 14 Juni ter vergadering kome. Slechts bij genoegzame deelname reeds van meet- aan, kan 't plan uitgevoerd worden. Wie niet in de gelegenheid is, aanwezig te zijn, geve zich aan een der comité-leden of aan een ander, die ter vergadering gaat, voor af op. We hopen, dat de bemoeiingen van 't comité leiden tot oprichting eener schiet vereeniging. ialliurg. Gisterenmorgen trok door deze gemeente een wagen zigeuners. Ver schillende menschen werd het door dit „volkje" zeer lastig gemaakt; al wat van hun gading was namen ze mede. Ook de slagersknecht van R. uit Heusden moest het ontgelden. Twee vrouwen sprongen achter op de kar, om zich aan den inhoud te goed te doen. Maar „Jan" (zoo heet de knecht) voor geen klein geruchtje ver vaard, sloeg beide vrouwen van de kar, zoodat ze op den djjk neersmakten. De zweep werd over de ponnij getrokken, en „Jan" was van den grooten last ontheven. Capelle. Bij den heer M. J. Rijken alhier, werd dezer dagen zoo'n vreemde kat geboren, dat ze het beschrijven wel eens waard is: één kop, twee lijven, drie staarten, acht pooten, waarvan 2 op den rug, drie ooren. Jammer, dat zoo'n exem plaar kort na de geboorte is gestorven. Doeveren. Met genoegen vernamen wij dat onze dorpsgenoote mej. G. van der Kolk, eene benoeming ontving als assistente aan de linnenkamer van het kinderhuis „Talitha Kumi", de bekende stichting van ds. Pierson te Zetten. 's-C* ra venloer. Op het laatst der vorige week is de heerschipper P. v. D. te Sliedrecht, in zijn nachtelijk werk uitge. gleden en brak daarbij zijn been. Naar hier overgebracht kon de dokter hetzelve nog niet zetten. Bij de groote hooigraaverpachtingen, Maandag hier gehouden, bestond goede animo. Dooreengenomen, maar vooral voor het goede koehooi, werden hoogere sommen uitgeloofd dan het vorige jaar, maar de stand van het gras is dan hier ook zeer goed. De verpachte hooilanden van het Al gemeen Armfonds brachten f 221,50 en die van de Gemeente f 117,meer op dan het voorgaande jaar. Neder heiuerl. Blijkens de opga ven van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek bedroeg op 1 Jan. j.l. het bevolkings cijfer dezer gemeente 975 personen. (Rietschoof). Bij J. Kuijntjes, baas op de steenplaats van de heeren Van Löben Seis, is een prachtige postduif komen aan vliegen, gemerkt: Tilburg £864. Het dier was zóó uitgeput, dat men het met de hand kon vangen. Raamsdonk. Zondagavond werd onze dorpsgenoot C. B. door een persoon uit Dussen op den weg door de z.g. Werf kampen zoo hevig aan den hals gesneden, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Raamsdonksvecr. Naar we ver nemen heeft de heer P. de Haas zijne be noeming tot hoofd der bij z. school te Steen- wijk aangenomen. *RUsw{ik. Zoo af en toe verschijnen er in de couranten berichtjes over bijzonder krasse menechen nu eens over iemand van 70 jaar die nog leert fietsen, dan weer over iemand van 80, die nog op het land werkt of iets dergelijks. Maar wat we hier in Rijswijk eiken dag zien is toch zeker wel iets buitengewoons. Hier woont de koopman H. van Tilborg, die in Aug. a.s. 91 jaar hoopt te worden. Wie dezer dagen naar Uitwijk ging kon hem daar den geheelen dag bezig vinden met grasmaaien, wat voor iemand, die zóó oud is, zeker wel zeldzaam mag heeten. v. T. trouwens is iemand, die zijn heele leven door hard gewerkt heeft. Het vorige jaar heeft hij nog voor honderden guldens fruit, niet alleen te Rotterdam af geleverd maar ook zelf geplukt. En wanneer over een poosje de aardappelhandel weer in vollen gang is, spant v. T. te middernacht zijn hit in, om, na 4 tot 5 uur rijdens, in de omstreken van Breda een daggeld te verdienen. „De ouderdom komt met gebreken" zegt het spreekwoord en dit is dikwijls maar al te waar, doch een ouderdom als die van v. T. wenschen wij iedere lezeres en lezer toe. Sleeuwfjk. De heer N. Kosters, ambtenaar ter secretarie alhier, heeft zijne betrekking nedergelegd met het doel zich naar Heemstede te begeven om daar voor zendeling te worden opgeleid. Sprang;. Toen j.l. Zaterdagavond onze dorpsgenoot B. v. d. L. te Kaatsheuvel aan den „Nieuwenweg" op den carmion wagen van Van Gend en Loos stapte, gleed hij van den trap en kreeg hierbij het voor wiel over zijn linkervoet. In een nabijzijnd café werd door dr. J. v. d. M. de voet ver bonden. Waspik. Verleden Zondag had mej. de wed. J. van Diem het ongeluk z:ch den voet met kokend water zoo zeer te branden, dat dr. Smits hulp moest verleenen. Well. Op de zalmvisscherij van den heer H. C. de Jongh zijn de vorige week niet minder dan 36 zalmen gevangen. De zalm is goedkoop en geldt f 1.per pond. Woudrichem. Met genoegen ver nemen we, dat onze stadgenoot de heer L. Varossieau, te Rotterdam de acte 1. o. mocht behalen. De geslaagde genoot zijn opleiding aan de Rijksnormaallessen te Go- rinchem. De heer G. W. Binsbergen te Rijs wijk, vroeger volontair alhier, is thans be noemd tot klerk bij de Rijks directe belas tingen in deze gemeente. RSiimeiiland. De minister van justitie heeft een brief gericht tot den procureur-generaal bij de gerechtshoven, waarin de aan dacht van die ambtenaren er op wordt gevestigd, dat het toenemende aantal verzoeken om Koninklijke toestemming tot het aanleggen en houden van een loterij een strengere gedragslijn, dan tot dusverre gevolgd wordt, tegenover dergelijke verzoekschriften noodzakelijk maakt. Vooral daar meer en meer toe stemming wordt verzocht tot het aan leggen van loterijen van grooter om vang, zou het gevaar ontstaan, dat in strijd met de bedoeling van de Loterij- wet ook deze koninklijk goedgekeurde loterijen de speelzucht zouden opwek ken en het exploiteeren van loterijen tot een bedrijf zou worden gemaakt. Teneinde dit tegen te gaan zal de minister van justitie, tenzij in gevallen van zeer bij zonderen aard, zijn mede werking niet meer verleenen tot het verkrijgen van de Koninklijke toestem ming van loterijen, welke uit meer dan 25.000 aandeelen zouden bestaan, en zullen voortaan de gezamenlijke weder- verkoopers van loten nimmer meer dan 12 pet. provisie mogen ontvangen. Ds. Ewoldt, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Oosterzee, heeft een kennisgeving ontvangen van het pro vinciaal kerkbestuur van Friesland, dat hij als predikant bij de Ned. Herv. Kerk ontslagen is. Sluwe oplichters hebben te Amster dam door een van ouds bekende trucs de vertrouwenskwestie met de weder- zijdsche portefeuille 'n goeden slag geslagen. Niet minder dan f 3600 wer den buit gemaakt van een goedgeloo- vieen Ierschen handelsreiziger, zekeren M Deze M. had te Brussel de twee op lichters, Engelsche jongens, 0°*™oet. Daar hadden de Engelscheu gemerkt, dat M. een vrij aardig bedrag als reis geld bij zich had. M. ging van Brussel naar Amsterdam en nam zijn intrek in een groot hotel. Vrijdagmiddag werd hij plotseling ver rast door de komst van zijn Engelsche vrienden. Dezen toonden van hun kant groote vreugde den ouden reismakker weer te vinden. Zij gaven voor, dat zij voor zaken daar gekomen waren. Wijl zij echter nog even een bezoek moes ten afleggen en zij een goedgevulde portefeuille bij zich droegen, verzochten zij M., die portefeuille, welke 2000 pond waarschijnlijk aan valsche bankbil jetten bevatte, even voor hen te be waren. M. was zeer getroffen over dit blijk van vertrouwen. Teruggekomen, ver zochten zij de portefeuille terug. Zij deden toen een geloofwaardig verhaal van een groote zaak, die zij gingen af sluiten, doch waarvoor zij juist f 3000 te kort kwamen, reden waarom zij M. verzochten hen dit geld even af te staan, 't Was alleen maar noodig, dat zij het bedrag lieten zien. M., die in edelmoe digheid voor de beide spitsboeven niet onder wilde doen, bood hen op zijn beurt zijn portefeuille aan. M. zou op hen wachten in het Café van het hotel, terwijl de beide Engelschen wat zijn vertrouwen nog grooter maakte hun reistaschje en een overjas achter lieten. M. zou op het oogenblik nog wachten, ware het niet dat na verloop van een uur de zaak hem verdacht voor kwam. Hij waarschuwde de politie, die aanstonds begreep hoe de vork in den steel zat. Het achtergelaten taschje bleek niets te bevatten en van bordpapier te zijn vervaardigd, terwijl de achterge laten overjas eveneens een twijfelachtige waarde bleek te vertegenwoordigen. De bestolen Ier was wanhopend over zijn verlies. Hij heeft op het oogenblik zelfs geen geld om zijn hotel te betalen en staat zonder een penning op zak in Amsterdam. Hij zal zich voortaan wel wachten, het vertrouwen van Engelsche vrienden op zulk een loyale wijze te beantwoor den. De beide oplichters zijn waarschijn lijk ieder een anderen kant opgegaan, nadat de buit verdeeld was. De burgemeester van Delft heeft het verlof van den hoofd-inspecteur van politie, den heer Brakke, verlengt tot 30 dezer en hom verder, bij breedge- motiveerd schrijven, met ingang van 1 Juli ontslagen. Het ontslag houdt verband met de door den hoofdinspecteur tegen den commissaris ingebrachte beschuldigin gen, welke, na onderzoek door de justitie, ongegrond werden bevonden. De ont slagene had meer dan 25 dienstjaren. Te Lutjewinkel, in de gemeente Win kel N.-H.), was de heer J. Nobel, land bouwer aldaar, met zijn zoon bezig den ierkelder bij zijn boerderij schoon te maken. Hij bemerkte daarbij, dat de pomp, waarmee de kelder werd ledig gepompt, verstopt was geraakt. Teneinde dit gebrek te verhelpen, opende hij het luik, waarmede de kelder gesloten was en daalde langs een ladder in den bijna ledigen kelder af. Hij ge raakte echter terstond bedwelmd door de verstikkende gassen, welke zich daarin hadden ontwikkeld, en viel be wusteloos aan den voet van den ladder neer. Zijn zestienjarige zoon, die het gevaar bemerkte, waarin zijn vader verkeerde riep dadelijk om hulp, waarop een buur man, de heer F. A. Boekensteijn, toe snelde en in den kelder afdaalde, met het gevolg, dat ook hij daarin bedweld neerstortte. Hetzelfde lot trof den zoon en een anderen buurman, den heer J. Ham, die ook in den kelder waren afgedaald, zoodat vier menschen be wusteloos in de verstikkende ruimte lagen. Een panische schrik ontstond onder de inmiddels toegesnelde menigte men schen, die jammerend heen en weer liepen. Gelukkig had de heer G. Nobel, broeder van bovengemelden J. Nobel, de tegenwoordigheid van geest, han delend op te treden. Snel bond hij zich een touw onder de armen, nam een tweede touw en daalde daarmede, na eerst diep ademgehaald te hebben, in den kelder af, bond toen vlug het touw om een der slachtoffers, waarna het terstond naar boven werd getrokken. Viermaal volbracht de heer Nobel deze moedige daad en hij had de vol doening, alle vier de personen, hoewel nog geheel bewusteloos naar boven te brengen. Langzamerhand keerde bij alle vier de slachtoffers het bewustzijn terug. Zij zijn thans allen buiten gevaar. Twee personen, die de bekende truc in toepassing brachten, om door middel van valsche quitanties geld van goed- geefsche burgers los te krijgen, zijn gisteren door de Amsterdamsche politie gearresteerd. De valsche quitanties waren op naam gesteld van de Vereeniging tot steun aan gevallen vrouwen. Nadat een hunner een dusdanige quitanties gepresenteerd had, werd hij aange houden. Hij deelde mede, op wiens aanstichting hij de quitanties trachtte te innen en spoedig werd ook nummer twee aangehouden. Beiden zijn bekenden van de politie. De heer F. von H., sinds het laatst van 1908 directeur van het postkantoor te Zutphen, is in verzekerde bewaring gesteld als verdacht van verduistering van geldswaarden. Zijne arrestatie is geschied op bevel van den inspecteur van de post en telegrafie, die Vrijdagmiddag een onder zoek op het kantoor heeft ingesteld. Naar wn vernemen betreft de verduis- tering een bedrag ran ongeveer f 2500. De directeur heeft bekend dit voor zichzelf gebruikt te. hebben; hij was niet meer in staat het bedrag aan te zuiveren. De Lvons heeft uit de Lutine een gouden muntstuk opgezogen met de beeldtenis van Lodewijk XVI. Vrijdagnacht zijn bij den landbouwer G. v. Hoeff te Barneveld door een aan tal met knuppels gewapende personen de vensterruiten ingeslagen. Vervolgens werden de bewoners ernstig mishandeld en zelfs met den dood bedreigd. Door het onverschrokken optreden van den landbouwer en zijn zoons, die van flinke messen voorzien waren, kozen de man nen eindelijk het hazenpad. De politie en marechaussee hebben drie van de vermoedelijke daders ge arresteerd. Hoogstwaarschijnlijk staat dit op treden in verband met een kwestie over de Wesselsche Heide, in welke zaak v. H. nog al op den voorgrond getreden is. Later is nog gearresteerd de rietdek ker W. S., te Barneveld, als verdacht de daders te hebben omgekocht. Dezer dagen is, zoo schrijft Het Volk, de Florianopolis, een van de door de firma Constant, Kievits en Co. te Dor drecht voor de riviervaart in Brazilië gebouwde zoogenaamde driedekker, op weg daarheen met ernstige averij de haven van Bordeaux binnengeloopen, waar het schip thans in droogdok ligt. De bemanning, stokers, tremmers en matrozen, weigerden allen de reis met dit schip over den Oceaan voort te zetten, met het gevolg, dat zij in een schuur nabij het droogdok worden ge vangen gehouden, waarschijnlijk met de bedoeling om hen, zoodra het schip hersteld is, met behulp van den sterken arm aan boord terug te brengen. De consul schijnt in dit conflict tus- schen de bepalingen omtrent desertie in het Wetboek van Koophandel en de natuurlijke zucht naar levensbehoud bij de bemanning, geen anderen uitweg gezien te hebben dan een poging tot verzoening der opvarenden, in den vorm van een vaatje wijn. De vakbond evenwel, sloeg een beteren weg in, wist van de zeevaart-inspectie gedaan te krijgen, dat soortgelijke vaar tuigen geen vergunning meer zullen krijgen voor de overzeesche reis, tenzij: zij tot Madeira worden vergezeld van een sleeper, en dat ter plaatse in Bor deaux een nieuwe inspectie van de Florianopolis zal worden gehouden, waartoe de inspecteur zich daarheen zal begeven, indien vooraf een voor den consul onder eede afgelegde verklaring van de bemanning omtrent de weder waardigheden op reis ontvangen wordt. Op verzoek van het Kamerlid Hugen- holtz heeft nu de minister van buiten- landsche zaken telegrafisch den consul opgedragen, de bemanning onder eede te hooren. Tegen een 50-tal ingezetenen van Doornspijk is eene vervolging inge steld wegens wanbetaling van den Hoof- delijken Omslag over 1911. Zij ontzeggen echter den fiscus het recht de invor dering te doen, op grond, dat de ge meenteraad de gemeentebegrooting voor 1911 niet heeft vastgesteld, zooals art. 20 van de gemeentewet voorschrijft. Tijdens het onweder dat Zondagmid dag in de omgeving van Oostburg woed de, is zooveel hagel gevallen dat deze een paar uren nadien nog niet gesmolten was. Ook viel er mede een groote hoe veelheid regen die alles blaDk zette. De schade aan de landbouwvruchten is op sommige plaatsen zeer groot. Terwijl zij bezig was een koe te mel ken op de Stadsweide te Harderwijk, is de wed. R. Smit tijdens een hevig onweder, dat zich boven die gemeente ontlastte, door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. Zij laat 7 kinderen' achter, waarvan vijf nog te jong om in. hun onderhoud te kunnen voorzien.. De Arnhemsche recherche was te weten gekomen, dat zekere M. W., wonende te Antwerpen, wiens opsporing de officier van justitie te Almelo had verzocht wegens gepleegd bedrog, te Arnhem in het huwelijk zou treden. De recherche heeft de huwelijksvoltrek king ten gemeentehuize niet gestoord en evenmin de daarop volgende kerke lijke inzegening, welke plaats had in de zaal van een koffiehuis, maar na afloop daarvan trad zij op en arresteerde Cacao tt

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2