Van Houten *s [De beste voor den prijs Oorlog tusschen Italië en Turkije. IN ELK OPZICHT kan |den toets der vergelijking met andere goedkoope merken doorstaan. Inderdaad is heti 1 Kg. /1.50 >4Kg. 0.42*] -0.80 Mo» - 0.18, Vrijdagavond elf uur zijn er op het Dom Pedro-plein te Lissabon, drie bom men ontploft. Cavalerie deed charges en joeg de menigte uiteen. De winkels aan den Rocio zijn gesloten. Troepen trekken door de stad, waar niemand mag blijven staan. Door de bommen zijn er twee men- schen, die voor een venster stonden, gekwetst; één man is gedood. Er zijn ook politie-agenten gewond. Het garni zoen houdt zich in de kazernes gereed. Een wolkbreuk heeft in de nabijheid van Tiflis over een afstand van 45 K.M. de rails van den Wladikawkasspoorweg weggespoeld. Het verkeer staat voor langen tijd stil. Er moeten 40 menschen zijn omgekomen. Te Dantzig is Zondagochtend een luchtbol door een rukwind tegen een huis aan geworpen. De gezagvoerder dr. Schucht werd uit het schuitje geslingerd en dood opgenomen. Een dame, die van de partij was, kreeg lichte kwetsuren, twee andere mannen sprongen te water en bleven ongedeerd. In Duitschland zal een nieuw stelsel van recruteering worden ingevoerd. Voortaan zullen de manschappen ver deeld worden in twee categoriën; de genen die volkomen geschikt voor den dienst zijn, en degenen die, ondanks kleine gebreken, niet ongeschikt zijn om de wapenen te dragen. De eersten zullen worden ingedeeld, de anderen slechts voor zoover noodig om het ver- eischte aantal rekruten te bereiken. De loting wordt afgeschaft. Bij het begin der muiterij in Moekden hebben de Japanners aangeboden om de onlusten te helpen onderdrukken. De Chineesche overheid sloeg dit aan bod echter van de hand. Het gerucht gaat, dat ook in andere steden opstanden waren voorbereid. Sedert Maart heeft het grootste gedeelte der troepen geen soldij ontvangen. De verwoestingen, die de muiters hebben aangericht, zijn tot de Noorde lijke voorstad beperkt. Daar hebben ze in alle banken, pandjeshuizen en winkels geroofd. Meer dan 300 huizen legden zij in den asch. De verbinding tusschen de voorstad en het centrum is verbroken. Twee Engelsche en een Duitsche ka nonneerboot zijn naar Kanton gestoomd om de vreemdelingen te beschermen. Te Nabeul, in Tunis, is een Arabische vrouw gevangen genomen, die uit bij geloof een inlandsch meisje heeft ver moord en het bloed van dat kind als geneesmiddel aan haren zieken broeder had te drinken gegeven. Het lijk had zij door een bediende laten begraven, die daarvoor 300 francs had gekregen, maar de justitie niettemin op de hoogte stelde. Bij de opgraving van het lijk werden nog meer menschenbeenderen gevonden, zoodat de moordenares ver moedelijk nog meer misdaden op haar geweten heeft. Uit New-York wordt gemeld, dat een brug over de Niagara in elkaar gezakt is 200 menschen zouden te water zijn ge raakt. Tot nog toe zijn er 8 lijken ge vonden en men vreest dat alle menschen die te water zijn gevallen, zijn omge komen. De mijnwerkersorganisaties in de Borinage hebben besloten tot de alge- meene staking, echter zonder daarvoor een datum vast te stellen. Generaal Li Yoean Tsjoeng heeft aan den vertegenwoordiger van het ministe rie van buitenl. zaken geseind, dat het noodzakelijk was, de Russische troepen in Mandsjoerije en Mongolië te dwingen het Chineesche grondgebied te verlaten en de onschendbaarheid van China te eerbiedigen. Aanzienlijke Chineezen te Batavia hebben onrustbarende berichten ont vangen uit China. Er wordt gevreesd voor het uitbreken van een nieuwen oorlog. De gelddrager Zebell, oud 29 jaar, is er met 120,000 mk. in contanten, die hij op de Rijksbank te Berlijn moest gaan betalen, van door gegaan. De ver volging heeft nog niets opgeleverd. De Deutsche Tageszeitung bevat het volgende eenigszins zonderling klin kende telegram uit Weenen: Het be richt over een aanslag, die tegen aarts hertog Jozef Ferdinand beraamd zou zijn, is eerst ongeloofwaardig genoemd. Thans meldt men daarover het vol gende: Ipavic, de beschuldigde, is in hechtenis genomen. Bij een huiszoeking vond men in zijn woning verscheiden bommen. Toen men Ipavic in hechtenis nam, riep hij„Laat mij met rust en neem liever den vicaris van Srednje, die mij voor den aanslag gehuurd heeft, gevangen." Deze vicaris heet Cantinaro. Hij is Italiaan van geboorte en op zijn pastorie hielden Italiaansche officieren, die in burgerkleeding over de grenzen kwamen, bijeenkomsten. Ipavic ver klaarde bij het verhoor verder, dat hij van vicaris Cantinaro voor het uitvoe ren van den aanslag 500 kronen ge kregen had. In dronken toestand had Ipavic het geheele plan van den aan slag aan een vreemde verraden. Hij had dezen verteld, dat hij op automo biel no. 64, waarin aarts hertog Jozef Ferdinand aan den tocht door de Alpen deelnam, een bom zou werpen. Toen men bij het bezoek aan zijn woning ook brieven vond, die zeer bezwarend voor den vicaris waren, nam men dezen den 20sten Juni in hechtenis. Men koe stert tegen hem ook gegronde verden king, dat hij het was, die eenige maan den geleden in de kazerne van de in Srednje liggende Alpenjagers ingebro ken heeft en het kruitmagazijn daar in de lucht trachtte te laten springen. In een kast in de kazerne waren be langrijke documenten betreffende de landsverdediging, die na den inbraak verdwenen zijn. De nieuwe regeering van Mongolië laat, onder voorwendsel, dat zij moorde naars straft, personen, die zij lastig acht, uit den weg ruimen. De gewoonlijk goed ingelichte afge vaardigde Cirmeni schrijft aandeTurijn- sche Stampa, dat de ware reden in den stilstand van de verrichtingen der Itali aansche vloot in de Aegeïsche Zee een door alle mogendheden tot Italië ge richte uitnoodiging is. om de vijande lijkheden voorloopig weer tot Libyë te beperken. Indien ook het krachtige op treden, dat Italië thans in Noord-Afrika begint, Turkije niet tot het sluiten van den vrede mocht bewegen, zal Italië zijne krijgsverrichtingen in de Aegeïsche Zee hervatten. De Secoio verneemt uit Athene, dat volgens berichten uit Sebastópol de Russische Zwarte-Zeevloot met grooten spoed wordt uitgerust. Alle schepen zijn klaar om te vertrekken, op twee na, aan boord waarvan dag en nacht gewerkt wordt. Verder beweert men, dat Rusland 200,000 man aan de Kau- kasiSbhe grens heeft samengetrokken. Ook Turkije verzamelt daar een sterke troepenmacht en heeft den Bosporus even snel versterkt, als het dit met de Dardanellen gedaan heeft. Men zal goed doen, om ten aanzien van deze onrustbarende berichten het noodige voorbehoud in acht te nemen. Ondanks alle hardnekkige logenstraf fingen, schijnen de sedert eenige dagen verspreide geruchten over een ernstige muiterij op de Turksche vloot juist ge weest zijn. Tien zee officieren, die zonder bevel tegen de Italiaansche vloot wilden uitvaren, moeten door den krijgsraad ter dood zijn veroordeeld. Men heeft den indruk, dat de Porte ervoor terug deinst, om deze vonnissen te voltrekken, daar zij nog niet ter bekrachtiging aan den Sultan zijn voorgelegd. Zaterdag moest een afdeeling matro zen met een sloep .uit Tripoli een on deugdelijke granaat in zee gaan werpen. Onderweg ontplofte zij. Een officier en zes matrozen kwamen om, vier matrozen werden gekwetst. De New-York Herald verneemt uit Athene dat de Italiaansche vloot bij Astropalia is samengetrokken met 20,000 man landingstroepen aan boord. Generaal Ameglio verlaat Rhodos en het schijnt bijna zeker, dat men een krijgsbedrijf tegen Chios gevolgd door een tegen Lesbos zal volvoeren. In Milaan hebben de socialisten een openluchtbetooging tegen den oorlog gehouden. Er waren ongeveer 20,000 menschen. De socialistische Kamerafge vaardigde Treves voerde het woord. Men nam een motie aan, waarin met de algemeene staking wordt gedreigd, in geval de wil van het Italiaansche prole tariaat uitgedrukt in den drievoudigen kreet: Weg met Afrika! Vrijheid voor de politieke gevangenen! Brood en werk voor het volk! niet geheel zal worden ingewilligd. Na afloop kwam het tot relletjes. De politie bracht een dertigtal menschen op. Plaatselijk Nieuws. Heusrien, 26 Juni. Een wagen met zigeuners maakte alhier halt. Ze bezochten enkele winkelsdoch de slagers hadden geen vleesch en wat in den winkel hing was reeds verkocht. De kruide nier verkocht vandaag niet en de herbergier, die wel een borrel tapte, zal later betaling krijgen. Ze begrepen hier hun slag niet te kunnen slaan en zijn verontwaardigd over zoo'n koele ontvangst dadelijk vertrokken. Werken«luill. In de Vrijdag 1.1. gehouden Raadsvergadering werd medege deeld, dat de heer Roubos, hoofd der o. 1.8. in den Biesbosch, zijne benoeming tot lid der Commissie tot wering van schoolver zuim had aangenomen en dat ingekomen was een verslag der ambachteschool te Go- rinchem. Beide stukken werden voor kennis geving aangenomen. Besloten werd weer f 25 aan de ambachts school subsidie te verleenen en geen be zwaren meer te opperen bij Ged. Staten, die voorstelden de salarissen van Burge meester en Secretaris thans te brengen op respectievelijk f 750 en f 900. Bij Kon. besluit van 19 dezer is tot heemraad van het waterschap „Vervoorne- polder" benoemd de heer J. Doedijns, alhier. Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. de Jong, thans student aan de Universiteit te Utrecht, legde dezer dagen met gunstig gevolg, zijn candidaats-arts examen af. De heer Z. Wijnands alhier, slaagde dezer dagen voor de akte 1. o. Hij genoot zijn opleiding aan de Rijkskweekschool te Gorinchem. J.l. Zondag kwam hier in de kom der gemeente een troep zigeuners, met het doel om enkele vertooningen te geven met een beer. Daar de politie spoedig met hare komst was in kennis gesteld, waren de bewoners spoedig van dat lastig volkje bevrijd. Onder gevloek en getier werden zij in de richting Waspik getransporteerd. Dri in melen. De tot hoofd der school benoemde heer Fijm te Hijpolitus- hoef, heeft deze benoeming niet aanvaard. Dusseii. Bij Kon. Besluit van 19 dezer, zijn tot heemraden van het Water schap „de Zuid-Hollandsche polder" be noemd de heeren A. A. van Honsewijk, alhier en W. Snoek, te Almkerk. deert ruiden ber®. De raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 24 Juni 1.1. benoemd tot gem. secretaris de heer N. G. E. Meijers, amb. ter secr. alhier. Op de aanbeveling stonden de benoemde en de heer M. A. van HoofF, amb. ter secr. te Vlijmen. Er waren 21 sollicitanten. 's-Gravemoer. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is aanbesteed het maken van fietspaden vanaf Waspik over deze gemeente naar Oosterhout. De beharding wordt aangebracht met eene Eysdensche grintlaag vanaf Waspik tot aan den weg naar Dongen aan weerszijden van den kunst weg over een lengte van 5115 M., ter ge middelde breedte van 0.75 M., en vandaar tot Oosterhout over 3387 M. lengte langs de zuidzijde van de kunstbaan, ter gemid delde breedte van 1.50 M. Minste inschrijver voor deze uit te voeren werken is de heer P. Schellekens te Waspik voor f 4420. Geen twijfel, of deze paden zullen voor de fietsers een genot zijn. Vanwege de Tuin- en Landbouwver- eeniging alhier, zal de eerste levering van zwarte bessen plaats hebben op 1 Juli a.s. tegen den prijs van f 26.10 per 100 K.G. Het bestuur is voorts voornemens in Aug. eene inschrijving te openen van fijne tafel peren en appels. Pouderoofjcii. Zaterdagmiddag werd ons dorp in rep en roer gebracht door het geroep van brand. Het huis van D. Bok Jr. stond in lichte laaie. Door het krachtig optreden van de bemanning der brandspuit, werd de brand gestuit en werd het voorhuis behouden. 2 Kalveren, 2 geiten en eenige konijnen kwamen in de vlammen om. Ook een vracht hooi, nog geen uur geleden binnengereden verbrandde. Oorzaak is het spelen met lucifers. Raamsdonk. Maandag kwam al- j hier bij den heer A. van Raamsdonk een postduif aanvliegen met aan den linkerpoot een ring, gemerkt 107726 R Hannut. Raamsdoii kveer. Maandagmor gen hingen de gebr. Van Delft en hunne zoons in een visschersboot achter de goede renboot der firma Verschuren Zoon. Door een noodlottig ongeval sloeg de boot nabij Drimmelen op den Amer omver, met het treurig gevolg, dat H. van Delft en zoon, jammerlijk vedronken. Zaterdagmiddag reed A. v. Raams donk uit Waspik alhier in volle vaart op den hoek bij het magazijn der firma Simons de Kok, onder de paarden van den heer M. Konings, die z'n tweespan gelukkig met forschen ruk tot staan bracht en het ge noegen smaakte, dat Van R., wiens fiets totaal verbrijzeld werd, het er zelf heel huids afbracht. Rijswijk. Vrijdagmiddag had de koopman in manufacturen, A. Mooij, al hier, het ongeluk met zijn paard en wagen te water te raken. Daar zijn goed veel van het water heeft geleden, zal hij het voor verminderden prijs van de hand moeten doen. §praug De collecte voor den ge- wapenden dienst heeft in deze gemeente f 3,78 opgebracht. Vrijdagavond geraakte zekere A. v. A., aan den „gevaarlijken bocht" alhier, het stuur van zijn fiets kwijt, met het gevolg, dat hij bij B. v. O. door de ruiten viel. Met den schrik en de vergoeding der schade, kwam hy er boven wonder goed af. Dinsdagmorgen ontving onze dorns- genoot C. J. Zwart, zijn aanstelling tot postbode te Rijswijk (Nbr.), ingaande op 1 Juli a.s. •udricheiii. De collecte voor den gewapenden dienst, heeft in deze ge meente f 10 opgebracht. Woensdagnacht zijn tijdens den he- vigen storm, langs den weg van hier naar Almkerk. twee boomen omver gewaaid, van pl.m. 3 d.M. dikte. Wel een bewijs, hoe hevig de wind is geweest. Dinsdag 18 Juni j.l., was het 50jaar geleden, dat de heer W. A. M. Kalkman, sedert 1903 notaris alhier, in 's Rijksdienst trad. Hij heeft het vertrouwen zijner mede burgers verworven en ontving daarvan op zijn feestdag de talrijke bewijzen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was niet groot. Men besteedde de volgende prijzen: Vet vee le qualiteit 7487 ct., 2equali- teit 6675 ct., per K.g., melkkoeien f 140 4 f 240, neurende f 145 4 f 240, guste f 120 4 f 235, pinken f 60 4 f 110, kalve ren f 18 4 f 34 per stuk; vette varkens 59 4 66 ct., voor uitvoer 58 4 62 ct., vette kalveren 61 4 66 ct. per K.Ggewicht na slachting, drachtige zeugen f 60 4 f 75, drachtige gelten f 4 f schottelingen f 4 f biggen f 7 4 f 12,50, weide- schapen f 15 4 f 25, luxe-paarden f 550 4 f 675, werkpaarden 1ste kwaliteit f 330 4 f 470, 2e kwaliteit f 235 4 f 375, twee- en-een-halfjarige f 225 4 f 325 per stuk. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Zaterdag 22 Juni 1912. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer G. Pruissen. Nadat de voorzitter de verga dering met gebed heeft geopend, worden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris gelezen en onveranderd goedge keurd. Daarna wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken, als: 1. Besluiten van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van schoolgelden over het 2e kwartaal 1912, het kohier van den hoofdelijken omslag, van eene afschrij ving op de begrooting voor 1911, de onder- handsche verhuring van een tweetal wo ningen. 2. Van de Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden, hare rekening over 1911 en begrooting voor 1912. 3. Een schrijven van het Gemeentebe stuur van Gorinchem, waarin wordt mede gedeeld, dat op wederzij dsch verzoek de eerste afvaart van Sleeuwijk per veerboot in het vervolg te 6,30 zal geschieden. 4 Eene brochure van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland over den in vloed van de velgbreedte op de trekken. 5. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim te Kille over 1911. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. 6. Een verzoek van den heer L. G. de Graaf, om eervol ontslag als geme«ntebouw- kundige, in verband met zijne benoeming tot Hoofdopzichter van de Zwijndrechtsche Waard, tegen 1 Juli a.s. Wordt besloten tot het verleenen van eer vol ontslag. 7. Een schrijven van Ged. Staten, houden de verzoek, om overeenkomstig het bepaalde in art. 73 en 104 der Gemeentewet, mede te willen deelen het voornemen om de jaarwedde van don Burgemeester en Secre taris onderscheidenlijk te brengen op f750 en f 900. Wordt besloten Ged. Staten te ad viseeren geene verandering in die jaarwedden te brengen. 8. Bespreking aanschaffing lijkkoets. In de vorige vergadering werd, naar aan leiding van het door B. en W. ingestelde onderzoek naar de kosten eener gebruikte lijkkoets, met daarbij behoorende benoodigd- heden, door den heer Van Arkel het voor stel gedaan om eene commissie uit den Raad te benoemen, om een onderzoek in te stellen naar eene gebruikte lijkkoets bij tene bekende firma te Alkmaar, waarover de stemmen staakten. De heer Van Arkel trekt thans zijn voorstel in, zoodat na enkele besprekingen in rondvraag wordt gebracht of de Raad al dan niet tot aanschaffing eener lijkkoets zal overgaan. Vijf leden verklaarden zich voor aanschaffing en 5 tegen. Voor de heeren Verhagen, Van Arkel, Van der Meijden, Sigmond en Monshouwer. Tegen de heeren Slagmolen, Van Krugten, Van der Stelt, Brienen en Van 't Sant. Wegens het staken der stemmen, wordt de beslissing hieromtrent tot de volgende ver gadering verdaagd. 9. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1911. 10. Wordt opgemaakt een staat van de oninbare en nog te verhalen posten over 1911, waarna de Raad in geheime zitting overgaat, tot behandeling van eenige re clames Hoofdelijken Omslag. Binnenland. Naar De Tijd verneemt, bestaat bij enkele Kamerleden het plan, een nieuw ontwerp-Bakkerswet in te dienen, in hoofdlijnen overeenstemmend met het ontwerp Talma, doch op eenige onder- deelen gewijzigd, teneinde aldus aan de bezwaren van sommige tegenstemmers tegemoet te komen. De Deli Crt." verneemt dato 25 Mei uit Batavia: Het dochtertje van den heer Goodliff te Buitenzorg werd dood in bed gevon den. Een nader onderzoek bewees, dat het kind was gewurgd en niet, zooèls eerst werd gedacht, gestorven was door het vele eten van de schadelijke aard vrucht bengkoewang, die veel blauw zuur bevat. Uit de afgelegde verklaringen in deze wurgzaak moet gebleken zijn, dat de vrouwelijke bediende in de kamer van het slapende kind haar minnaar had binnengelaten. Daar het kind wakker werd wurgde hij het, uit vrees, dat het kind het aan haar vader zou ver tellen. Te Kampen heeft de gemeentepolitie aangehouden zekeren S., die voorgaf Bamberg te heeten en van wien men vermoedt dat hij de persoon is, die in verschillende plaatsen op Goeree en Over-Flakkee met eeti lijst gelden heeft opgehaald voor het geven van goochel- voorstellingen, doch zonder aan dit laat ste te voldoen, met de noorderzon is verdwenen. Ook te Kampen had hij op een lijst reeds onder gelijk voorwendsel gelden weten machtig te worden. Hij is op verzoek van den burgemeester van Dirksland naar die gemeente over gebracht, om aangaande zijn handelingen in verhoor te worden genomen. Te Renkum zijn Woensdagmorgen na het ODtbijt de koperslager H. W. T., zijn vrouw en zijn zoon plotseling ernstig ongesteld geworden. De man is, on danks onmiddellijke geneeskundige hulp 's avonds overleden. De toestand van de vrouw en haar zoon is redelijk. Een onderzoek wordt ingesteld. Wij vernemen nader, dat de justitie ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld en dat het lijk van den koperslager in een verzegelde kist naar Arnhem is overgebracht voor het sectieonderzoek. In de door den overledene gebruikte koffie en in van hem afkomstig braaksel is arsenicum gevonden. De circus-schoone, de vrouw die van de afwezigheid van den directeur van een circus te Purmerend gebruik maakte om f 650 uit een kist te ontvreemden en deswege werd aangehouden, is weer losgelaten. De bestolene verklaarde voor de politie te Haarlem, dat het geld, gedeeltelijk althans, zijn vriendin toe behoorde. Aan een te Boston verschijnend blad ontleend de Tel. de volgende bijzon derheden over de arrestatie van de ge broeders Van Eijk: Sedert den 6den Juli 1911 had men niets meer van de gebroeders Van Eijk vernomen en was men hun spoor ge heel bijster geraakt. Doch ruim een week geleden vernam de heer Charles Dasey, consul van Nederland te Boston, dat de beide broeders zich in Boston moesten bevinden. Onmiddellijk stelde hij den inspecteur van politie Dugan van dit feit op de hoogte. Deze ont dekte, dat de beide mannen onder een valschen naam in een woning in War ren Avenue verblijf hielden, waar zij met de schoonmoeder van Dirk van Eijk en zijn beide kinderen woonden. Den 6den Juli 1911 waren zij van Amsterdam naar Liverpool vertrokken, waar zij zich naar New-York inscheep ten. Vandaar vertrokken zij naar Boston, waar zij in het eind van Augustus 1911 aankwamen. Zij hadden bijna geen geld en de beide mannen slaagden er niet dadelijk in een betrekking te vinden, waarom de schoonmoeder van Dirk van Eijk een pension in Warren Avenue opzette, om zoodoende in hun onder houd te voorzien. Intusschen zochten de beide mannen vlijtig naar werk. In den loop van den winter slaagde Dirk er in een baantje te vinden in een kandijfabriek in Causewaystreet, waarmee hij 6 dollar in de week verdiende. Hij was zoo vlijtig en handig, dat hij herhaaldelijk opslag kreeg en zijn loon opliep tot 9 dollar in de week. 'Intusschen had zijn broeder werk gevonden in een autogarage. Dirk van Eijk werd op zijn werk in de suikerfabriek gerarresteerd. Hij gaf onmiddellijk toe, dat hij de man was dien men zocht en liet zich gewillig meevoeren. Zijn broeder, die in de auto garage overvallen werd, beweerde, dat men zich vergiste en bleef zijn valschen naam opgeven tot hij in het bureau van politie was binnengeleid. Toen hij daar zijn broeder zag staan, verbleekte hij en viel bijna in onmacht. Beide mannen waren armoedig ge kleed en bijna zonder geld. Dirk van Eijk zag er slecht en lijdend uit, waar schijnlijk tengevolge van het zware on gezonde werk dat hij moest verrichten, Zijn broeder zag er gezond en stevig uit. Ik ben blij dat alles voorbij is, zei Dirk van Eijk toen hij door den politie- inspecteur oudervraagd werd. Wij zullen gewillig naar Holland terugkeeren en blij zijn als wij weer in het vaderland zijn. Wij hebben veel geleden sedert wij Holland verlieten en hebben menig maal niet geweten hoe wij aan eten moesten komen. De regeering te Washington is van de arrestatie op de hoogte gesteld. Men zal maatregelen nemen om de gevange nen zoo spoedig mogelijk naar Holland op te zenden. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, heeft de heer A. E. te Oosterzee geen hooger beroep aangeteekend tegen de uitspraak van het provinciaal kerkbestuur van Friesland, waarbij hij als predikant in Cacao

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2