Frits VI, RO BSO Pi's Kalverenmeel Wed. J. Borzo Zonen, LOTEN ItBODSt DIENSTBODE P. G. Meikersen. f 10. Ma yqoï ieelige aaibieig f 10. flO Corn. Verhagen, f10. INBOEDEL Een netten INBOEDEL, Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn 11 E A MEL it AU, Groote Ogftriiiiiiing ARl'OLD IIOIEIB, De Districts Ajent P. VAN URIEL, Gesticht Bethesda Staat ter dekking, UNION HORLOGERE. Openbare Vrijwillige Verkooping. De Notaris J. J. VAN DER KAADEN, te veilen en te verkoopen: Erf en Tuin, Adriaan de Graaff Hz. ie MloÉabroei, DEKGELD f 8, Hebt U al eens gevoederd? Het is billijk in prijs en doelmatig. - en Prijs per lot f 1. Trekking 1 October a.s. Zilveren Heeren-Remontoirs - der Union Horlogère. - A. J. M. JANSEN, publiek verkoopen: Groote Straat B 153, n/dR.-K Kerk, WAALWIJK. van alle voorradige Heeren- en Jongeheeren Costuums, Kinderpakjes, Pantalons, Werkmansgoederen enz., VOOR SPOTPRIJZEN. de Nederduitsch Hervormde Kerk is ontslagen. Naar de O. H. Ct. verneemt, zijn eenige valschelijk geteekende en ge nummerde pref. aandeelen Westlandsche Stoomtramweg-Maatschappij beleend, terwijl tevens dividendbewijzen van die aandeelen, eveneens valsch genummerd, verzilverd zijn. De mogelijkheid bestaat, dat nog meerdere valsche preferente aandeelen en dividendbewijzen ter leening of ver zilvering worden aangeboden. De nummers op de valsche stukken en dividendbewijzen zijn over het alge meen slecht afgedrukt en het „No."- teeken, dat op de echte stukken vóór de nummercijfers geplaatst is, oatbreekt, terwijl de aandeelen van valschelijk nagebootste handteekeningen van direc teur en commissarissen zijn voorzien. Het hoofdbestuur der Schippersver- eeniging Schuttervaer heeft een adres gezonden aan den minister van water staat, met verzoek wel te willen bevor deren, dat eerlang tot verruiming van de rivier dejNoord tot op 200 M. bodem breedte worde overgegaan. De automobielhandelaar F. J. G. C., te Baarn, is op last van de justitie ge vankelijk naar Utrecht gebracht, als verdacht van verduistering van goede ren, behoord hebbende tot zijn faillieten boedel. Zaterdagmorgen is op het terrein van de naamlooze vennootschap IJzer- en Metaalgieterij voorheen A. Rademakers Jr., aan den Schaardijk te Rotterdam, een heistelling, die men bezig was te stellen, omgevallen. De heier L. Ver meer, uit de Rubroekstraat, die boven in een van de palen zat, liet zich, op het waarschuwende geroep van anderen die het ongeluk zagen aankomen, eenige meters langs dien paal zakken, maar viel toen met den paal op den grond en kreeg andere palen op zich. Zwaar inwendig gekwetst en met een herschon- schudding is de man, voor wiens leven men vreesde, in bewusteloozen toestand per auto naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij des avonds nog is overleden. Eenige werklieden, die op de plek, waar een oud huisje was afgebroken, dus schrijft men aan de L. Ot. uit Dok- kum, bezig waren, den kuil voor een cementen regenwaterbak te graven, kwamen Vrijdag tot de ontdekking, dat ze op een voorhistorische begraafplaats terecht waren gekomen. Ruim een meter onder den beganen grond werd het metselwerk blootge legd, dat, na de verwijdering van een groote hoeveelheid zware steenen, een verweerde houten lijkkist bleek te om vatten. De kist was oogen schijn lijk van het model der thans nog wel bestaande steenen lijkkisten, die na het jaar 1200 een tijdlang de houten lijkkisten ver vingen. Vermoedelijk is dit graf echter van veel ouderen datum, wijl het gevonden is op of nabij de plaats, waar volgens de geschiedschrijvers ten tijde van Bo- nifiacius de heiden-kapel stond. Na ver wijdering van de kist, waarin het lijk, eigenaardig genoeg, met het hoofd naar het oosten lag begraven, bleek, dat zij rustte op een bed van zorgvuldig ge vlijde reusachtige keien, zooals men bij de hunnebedden steeds aantreft. In of nabij de kist zijn een potje en potscher ven gevonden. zou hebben verboden, zulks gegrond op Art. 1 der loterij wet, verzoekt de Direc teur der N. V. „De Tijdgeest" ons te willen mededeelen dat de zoogenaamde Tijdgeestloten en Tijdgeestpolissen ge oorloofd zijn volgens Art. 3 der loterij wet en dat een verbod volgens Art. 1 dus geen zin heeft. Met den verkoop zal dan ook binnen enkele dagen op de gewone wijze worden aangevangen. Zondagavond toen de Velpscbe bosch wachter De Graaf op zijn ronde door het Beekhuizer bosch tegen de gebroe ders G., een paar bekende stroopers proces-verbaal wilde opmaken wegens het loopen op verboden grond, heeft, naar het Arnh. Dagbl. meldt, het tweetal hem aangegrepen, met een geweer tegen den grond geslagen en van zijn revolver beroofd, waarna zij het hazenpad kozen. De rijks-politie heeft van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Iedere moeder is verantwoordelyk voor de gezondheid harer kinderen. Voorzichtige moeders hebben dan ook altyd een afdoend middel by de hand tegen de ziekten die dikwyls de kindsheid bedreigen. De moordda dige ziekten der kinderen zyn bloed armoede, bleekzucht, veroorzaakt door slapte van het bloed. Het meest afdoende middel tegen die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denkt aan uwe verant- woordelykheid, denkt aan uw ver driet, indien, doordat gy hebt ver waarloosd het bloed uwer kin deren te herstellen en te verster ken, gy hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens en meisjes uit. In dien gy de voedingstoffen die het organisme in zeer groote hoeveelheid aan het bloed ontleent, niet vervangt, verarmt dit en het kind verkwynt. De Pink Pillen zyn de grootste hersteller van het bloed, de verkwikker der zenuwen. Dit is het middel dat gy gebruiken moet. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Her togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Rurgerlfjke Twee veldwachters zijn er in geslaagd, onder Zoeterwoude eenige kwartjesvin ders te arresteeren, die het den voorbij gangers door hun onbeschaamde optre den zeer lastig maakten. De arrestatie ging met ernstig verzet gepaard. Onder de bezoekers van het bierbuis van C. S. M. aan den Breeden Hilledijk ie Rotterdam, bevond zich Zaterdag avond omstreeks 10 uren de losse werk man W. V., wonende in de Bloem fonteinstraat. Deze man, die eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde, haalde op een gegeven oogen- blik een met zes scherpe patronen ge laden revolver te voorschijn en richtte het wapen op zijn voorhoofd, terwijl hij gekscherend zei: het gaat toch niet af. Ongelukkiger wijze raakte hij echter den trekker van het wapen aan, een schot ging af en de kogel drong hem bij het rechteroog in het voorhoofd. Hij is naar het ziekenhuis gebracht en ter verpleging opgenomen. Te Gorinchem is Zondagochtend bij het zwemmer in een inham van de Merwede verdronken de Milicien H. D., kanonnier bij het 3e reg. vest. art. aldaar en herkomstig uit Huisen bij Arnhem. De rechtbank te Breda heeft tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld zekere S., wonende te Tilburg, wegens het plegen van ontucht met zijn minderjarige kin deren. Naar aanleiding van een door ver schillendebladen overgenomen berichtje volgens hetwelk de Commissaris van Politie te Arnhem den verkoop van alle op 'de Staatsloterij trekkende stukken Heusden, van 18 Juni tot 25 Juni. Geboren: Leonardus Johannes Jaco bus, z. v. Jan Zwan en Johanna Maria Verhoeven. tanbestedingen. 4 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het bezinken en bestorten van het onder- zeesch beloop van een gedeelte van den Vangdam der rijkszeehaven Het Nieuwe Diep. Raming f40.000. 9 Juli. Maatsch. tot Expl. van S.S. te Utrecht, het maken van grond- en kunst werken, het uitbreiden en wijzigen van sporen en wissels, het opruimen en maken van gebouwen en inrichtingen, het maken en opruimen van hulpwerken en het ver richten van diverse werken ten behoeve van de uitbreiding van het station Eind hoven. Raming f 1.405.860. 11 Juli. Prov. bestuur van Zeeland, het verrichten van baggerwerk in de geul in het Veergat, toegang gevende tot de buiten haven van het kanaal door Walcheren te Veere. Raming f 7000. Afloop Aanbestedingen. 24 Juni. Prov. bestuur van Zuidholland, lo. het weder op hoogte brengen en ver beteren van twee gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de provincie Zuidholland. Raming f6000. Minste inschrijver Joost de Jong te Lex- mond voor f5280. 2o. het maken van boordvoorzieningen Jangs het Merwedekanaal in de provincie Zuidholland. Raming 367.5 M. Voor de vastgestelde som gelds heeft C. de Groot Azn. te Gorinchem aangenomen 405 M. te verwerken, zijnde het hoogst in aantal. Prov. bestuur van Utrecht, het weder op hoogte brengen van twee gedeelten van den westelijken dijk van het Merwedekanaal in de provincie Utrecht Raming f9985. Minste inschrijver J. W. van Vuuren te Utrecht, f 10.245. Marktberichten. Kotterdamgche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 80.472 stuks. Hoendereieren van f 3,30f 4,90 per 100 stuks. te Almkerk, is voornemens om op Maaudagcn 1 en 8 Juli 1919, telkens 'savonds 1 uur, bij de Weduwe J. C. HIJKOOP aldaar, in het openbaar Voor Mejuffrouw de Wed. J. JONKERS te Almkerk Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 21 Juni 1.23 M. 0.45 M. i N.A.P 22 1.04 0.30 23 1.0G 0.22 24 1.08 0.29 Waterhoogte Maastricht (brug). 24 Juni 0.57 M. beneden 0. 25 0.58 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 24 Juni 2.76 M. boven 0. 25 2.70 te Almkerk, aan den lippelscheii D||k, groot 7 Aren 60 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. «e v (Protestantseta Gasthuis voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. AdrGS Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. op alle werkdagen bij den Eigenaar de 7-jarige zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst ingeschreven in het Ned. Paarden-Stamboek No. 927, Warmbloed ras, afstammende van Vaderszijde Harras II No. 646 N. P. S., van Moederszijde Jana No. 3733 N. P. S., Grootvader Waltram No. 328 N. P. S. bij de eerste toelating te voldoen. Sleeuwijkschendijk55ate Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. G. J. METTROP. 's-Bosch, Ververstraat 21. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasrerzilrering, (dasslijperij, Glashandet. VAN DE le Prijs: Een nieuw te bouwen VILLA, kostende prijs elf duizend gulden. 2e Prijs: De VILLA „MARGARETHA" te Egmond aan Zee, enz. enz. Alleenverkoop voor Heusden en Omstreken in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. Na ontvangst postwissel van f 1.05 franco toezending. A d er ten tlë 23 De Heer en Mevrouw F. DE WILDE Reckxeben, geven hiermede kennis van de geboorte van hun ZOON ERNST FRITS. Leiden24 Juni 1912. Gevraagd tegen 1 Augustus, een nette Dienstbode, die netjes kan werken en goed kan koken; v. g. g. v. Mevr. VAN MUNSTER, Koningsweg 27, 's-B 0 s c h. Vanal heden zijn in den Boomgaard van den WelEd. Heer A. H. G. DE JONG VERHAGEN, puike Meikersen te verkrijgen en bestaat er tevens gelegen heid om Kersen te eten. Bestellingen worden ingewacht in den Boomgaard of bij den Eigenaar P. H. VAN DE WERKEN, Meeuwen. Société de Fabricants d'Horlogerie Suisses réunis. 9 jaar schriftelijke garantie. Alleen verkrijgbaar bij Markt Ol, 's KOSCH. van w.n. Notaris te Waalwijk, zal in de Concertzaal van den Heer A. GERR1S, aldaar, op Donderdag 99 Juni 1919 en zoo noodig daags daarna, telkens ÏO uur v.m., ten verzoeke van den Weledelgestr. Heer Mr. S. W. Holleman, te 's Bosch, Curator in het faillissement van den Heer J. DE VOCHT, om contant geld, waaronder Compleete Slaapkamer-, Eetkamer- en Salon- Ameublementen, Ledikanten met toebe- hooren, Buffetten, Tafels, Kasten, Mahonie- houten Stoelen en Canapé met groene trijp, j Spiegels, Pendules waaronder een antiek j met coupes, Gaskronen, Schilderijen en j Engelsche Platen in lijst. Eenig antiek Porcelein en Glaswerk, an tieke Spiegel Louis XVI, Fransch porcelein Eetservies. Boeken, als de Encyclopaedie van Winkler Prins (nieuw), Kantoormeu belen, Grasmaaimachine en Rijwielen. Zilveren Lepels en Vorken, Armband, juweelen Knoppen, Hoefijzerstél, brillanten Ring, dito Entourage, Dameshorloge, enz. Kijkdag daags te voren. Zie verspreide biljetten. J wegens vergevorderd Seizoen, Alle Goederen zijn door lste klasse Kleermakers vervaardigd en van Prima Coupe, Kwaliteit en Afwerking. lEie de Etalage. Aanbevelend, A. DE GROOT- SPECIAAL CORSETMAGAZIJN, lliiithamerstruat 31, 's-Uertogenhoseh. Ontvangen eene groote sorteering in de nieuwste modellen Directoire en Droit Devaiit Corsets f 1.50, f 1.75, f 2.10, f 2 40, f 2.60. Extra lange Directoire Justokor f2.90, f3.25, f3.75, f 4.25, f 5.25, f 6.50, in prachtige effen en gebrocheerde stoffen, met speciaal voor mij gefabriceerde roestvrije Baleinen. Acijusto Co rseis, Américan Style met 4 Jarretelles f 6.25, f 5.25, f 4.25, tailles 60 tot 94 cM. Speciale modellen voor Corpulente Dames, van 74 tot 100 c.M. met elastieken band en onbreekbare Hercules van f 3.25, f 4.75, f 5.25. Modèle Reduetif f 6 25. LAAGSTE PRIJZEN. GROOTSTE SORTEERING. Men vergelijke prijzen en kwaliteiten. Dames neemt proef! Alle tailles voorradig. Bij opgave van juiste taillewijdte, toezending franco p. p. naar alle plaatsen in Nederland. Niet naar genoegen kan geruild worden. Vraagt steeds Hercules-Corscts met onbreekbare Hercules-Baleinen. Goedkoop en sterk. Duizenden in gebruik. Speciale Engros-prfjzeii voor U.lfl. Winkeliers. Monsterzendingen franco. WKRKENBAM. De zetting der boter ie deze «eek op de marlt 621/j et»., in de toinkele dut 6/1/j et per half kilo Beren f 1 00 de 26 ttult. BESOOIJEN25 Juni. De prijt der Boter wat heden 1.25 1.34 per Kilo. Aangevoerd 375 K.G. Beren f 1 10 de 26 ttult. SLEKU WIJK. De zetting der boter bedraagt 70 et. per Kaif kilo en die der eieren f 1.10 de 26 ttult. OOSTEREOOT 25 Juni. Boter ƒ1,32 a 1,36 per Kg Beren f 0,16 en 0,17 de 4 ttult GORINCEKM, 24 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 108 runderen 18 nuchtere kalveren, 23 vette saricent 628 biggen0 tchapen en 47 lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalfkoeien f 220 325, kal/vaarzen f 180 a 240. guit te vaarzen f a melkkoeien f 210 a 260 twee-en-een-halfjarige otten f a anderhalf -jarige f a pinken f agratkalveren f a nuchtere f 14 a 22, tchapen f 00 a 00, lammeren f a 14, biggen f 7 a 14 per ttuk. Vttte varkent 28 a 29 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe 9 50 a 9,75 roode dito 9.25 a 9 50 witte dito 9 25 a 9.50 inl. rogge f 6.50 a 7 00 buitenl. dito f 6.75 a 7.20, gertt f 6.50 h 7.40, haver f 4.80 a 5.50 duivenboonen f -. a blauwe erwt:* f a mait, 150 pond, f 6.00, a 6.40 allet per heet. Boter 65 a 70 et. per half kilo. Eieren f 1.00 a 1.05 per 26. Kippen ƒ0.a 0. per ttuk. ROTTERDAM24 25 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 508 vette runderen, 1091 magere dito, 477 vette en gratkalveren, 392 nuchtere kalveren, 468 tchapen of lammeren, 875 varkent, 123 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 92 le kw ld cent, kalveren le kw. 105, le kw 80 e/. tchapen le kw. 60, le kw. 50 et. vette varkent 56 a 61 et. licht toort 43 ct. per kilo. Nuchtere fokkedveren f 16.50 a 26.50 idem. voor de slacht f 8 50 a 14 50 Biggen f 1.20 a 1.40 per week Op de botermarkt werden aangevoerd 93/8 en 22/16 ton en 178 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 56, le kw. f52. 3e kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren 4 20 a 4,40. Overmaastche dito 4 60 a 4 80 per 100. Speciale sorteering KINDER- CORSETTEN voor alle leeftijden. Verkoop uitsluitend A contant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3