Toen eergisterenavond te Parijs de ingenieur Clerk met zijn vrouw uit deu schouwburg kwamen, werd bij den Hoek eener straat van uit een .hinderlaag op den ingenieur geschoten. Deze werd daarbij doodelijk gewond. De politie vond de zaak echter zeer verdacht en bezwarend voor mevr. Clerk. Zij onder wierp deze aan een scherp verhoor, waarbij mevrouw Clerk na eerst per tinent ontkend te hebben, ten slotte bekende haar man te hebben doen ver moorden. Zij had daartoe een zekeren Paratt, voor 500 frs. omgekocht. Paratt, die onlangs uit een krankzinnigenge sticht ontslagen was, is voortvluchtig. Woensdagnacht is te Tours ingebro ken in het paleis van justitie. De daders zijn over een muur geklommen en hebben zich toegang verschaft tot de griffie, waar alles geplunderd werd. Een kast met overtuigiogsstukken werd open gebroken en een aantal in beslag ge nomen voorwerpen, als messen en re volvers, benevens geldsommen en ver scheidene kostbaarheden, o. a. een ring ter waarde van 2000 francs, meegenomen. Blijkens het onderzoek waren de daders uitstekend plaatselijk bekend. Men meent hen op het spoor te zijn. De in het Wergadal (Marokko) op gedoken nieuwe troonpretendent, die over aanzienlijke geldmiddelen schijnt te beschikken en reeds een aantal aan hangers rond zich heeft verzameld, heeft den kaid Wedba Mohammed Schergi, die zich tegen hem verklaarde, op de vlucht gejaagd. Naar het heet, zal de eollone Gouraud tegen den pretendent oprukken en trachten hem gevangen te nemen. Boven Berlijn woedde Dinsdagavond een hevig onweer, dat met geweldige regens gepaard ging. In sommige straten stond het water zoo hoog, dat alle ver keer gestremd was In het hartje van de oude stad op den Alexanderplatz werd een stuk van den in aanbouw ziinden tunnelspoorweg door het biu- nenstroomende water zwaar beschadigd. Om uitgebreide instortingen te voorko men, moest daar het tram- en rijtuig- verkeer uren lang stilstaan. Op vele plaatsen in de stad sloeg de bliksem in, zodder dat echter menschen getroffen werden Het bleek weer welk een veilige schuilplaats de electrische trams bij onweer zijn. Eenige wagens zijn getroffen zonder dat de passagiers eenig gevaar liepen. Ook in Midden- en Noord-Duitsch- land woedden tezelfdertijd als te Ber lijn zware onweers. De bliksem kostte daarbij eenige menscheulevens en richtte op sommige plaatsen belangrijke schade aan. Vooral de landlieden bezig met den hooioogst werden getroffen, zoo o. a op de Elbewiesen bij Tangermünde een geheel gezin, waarvan vier personen werden gedood en drie anderen zwaar gekwetst werden. nieuws. Heusden, 6 Juli. Door het Dept. Heusden der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen", is in de jongste vergadering benoemd tot lid van het bestuur de heer Van 't Hoff alhier en zulks in plaats van Dr. Erkelens, die zich metter woon elders heeft gevestigd. Nog werden benoemd tot leden van het bestuur der teekenschool de heeren Steyns en Van Gendt en zulks in plaats van de vertrokken en vertekkende heeren Van Weynsbergen en De Jongh. De leden der Chr. Naaivereeniging „Dorcaa" maakten onder geleide van mej. GezelleMeerburg, per rijtuig Woensdag j.l. een uitstapje naar Zalt-Bommel, teneinde aldaar van de heerlijke meikersen te profi- teeren. De volgende dag was het de Naai vereeniging „Dorcas" onder leiding van mevrouw Ruijsch van Dugteren, die een uitstapje maakte over WellAmmerzoden Hedel en Bosch, om een tijdje te Deu teren te vertoeven en in opgewekte stemming weder huiswaarts te keeren. In Maas en Waal is het hooi aange kocht voor f 15.50 f 16 per 500 K.G. /llinkerk. Dezer dagen had alhier de keuring plaats voor de lichting 1913. Er waren 28 jongelieden, waarvan er 13 werden afgekeurd en 5 broederdienst hadden. Ail del. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Juni 43 tele grammen behandeld, waarvan 21 werden verzonden en 22 ontvangen. Capelle. Naar we vernemen worden pogingen aangewend, om bij gelegenheid van het Zuider-Zendingsfeest, dat dit jaar bij Dordrecht gehouden wordt, een extra trein uit de richting 's-Bosch te laten loopen, evenals vroeger naar Breda ge schiedde. Drimiueleii. Aan het hulppost- kantoor alhier, werd gedurende de maand Juni 1.1. in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 2016,20, en terugbetaald f 565,— Russen (Hank). Aan den heer G. Schermers, aannemer te Nieuwendijk is opgedragen het heiwerk voor de nieuwe Ri-K. kerk, alhier. Eet heil. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school heb ben zich 6 sollicitanten aangemeld. ©eert ruiden berg. De Edel- Achtb. heer N. Meijers, burgemeester dezer gemeente, heeft als zoodanig tegen 16 Juli a.s. ontslag aangevraagd. De heer M. J. Smolders alhier, is met ingang van 1 Juli j.l. benoemd tot Ambtenaar ter Secretarie dezer gemeente. ©lessen. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt waren 90 stuks aan gevoerd. De handel was zeer levendig. Men besteedde voor aftandsche paarden, waarin de aanvoer grootendeels bestond, van f200 tot f 450 per stuk. Het aantal kooplieden was, in vergelijking met de ter markt aan gevoerde paarden zeer groot. De ijmkers alhier zijn gister met hunne koninkrijken naar de zandstreken vertrokken, om deze nijvere diertjes daar in de gelegenheid te stellen van de boek weit en heide te profiteeren. Desniettegen staande het weder in den laatsten tijd op het gewin der bijen zeer heeft tegengewerkt, kan men toch tevreden zijn over het aan tal zwermen en den voorraad honing, welke er thans in de korven aanwezig is. De pluk der zwarte bessen is alhier in vollen gang. De commissionnair A. Rora besteedt 26 a 27 cent per k g. Over 't ge heel zijn de struiken dun beladen, zoodat de opbrengst zeer gering is. ©ravemoer. Door het hulptele graafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 34 telegrammen, waarvan ver zonden 15 en ontvangen 19. Op de rijkspostspaarbank werden 25 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1322.45, terwijl 12 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 693. Herpt. De handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, treedt den laatsten tijd zeer actief op. Vijf Zondagen achtereen namen zij aan verschillende concoursen deel en viermaal kwam zij met een prijs thuis, waarvan driemaal met twee. Sinds de ver- eeniging onder een nieuw bestuur staat is er leven in gekomen. Klérwiinen. 't Was een ongewone drukte Maandagavond, in 't mooie veld met prachtige gewassen, van ons dorp. 't Joeg bijna schrik aan. Een groote menigte menschen liep en fietste af en aan en door elkander en daartusschen een koe, die als een bezetene door 't land rende, door niets te stuiten. Geen sloot, hoe breed ook, kon haar vaart verminderen en als men haar na een zwempartijtje opwachtte en aangreep, rUkte het dier zich toch los en rende maar weer vooruit. Ten einde raad liet men veld wachters komen met geladen geweren, maar ook voor geweerschoten zwichtte het dier niet. 't Scheen dat de wonden en wondjes het beest nog doller en woester maakten. Eindelijk was 't nacht. De duisternis maakte aan verdere vervolging een einde. Den volgenden dag 't zelfde tooneel. Alleen veel minder volk. 't Was vroeg nog; om 4 uur slapen de meesten nog. Maar nu moest 't dier 't toch opgeven. Misschien had het veel geleden, want kop, nek en borst waren sterk gezwollen. Na enkele doeltreffende schoten draaide het woeste dier in 't rond, viel en stond nooit meer op, want de slager Van Straten, de eigenaar, sneed het dier direct den hals af. kerkwijk. In de Maandag j.l. ge houden vergadering van het bestuur der Christelijke school, werd de heer Schuur- mans te Rijssen, hoofd eener bijzondere school aldaar, tot hoofd der Christelijke school alhier benoemd. Meeuwen. Op de ledenvergadering van de afd, „Land van Heusden en Altena" der Pomologische Vereeniging, is besloten de groote fruitverkooping op 21 Aug. a.s. te houden. Mederhemert. (Rietschoof.) Door den commissionnair H. Gijbe, werden deze week aardappelen opgekocht voor Duitsch- land, wat direct handenvol werk gaf. Nu de prijs f 2,50 a f 2,75 bedraagt per H.L. ruimen veel landbouwers de vroege aard appelen z.g. schoolmeesters op. Het beschot valt mee. Bij den kooiman Zwamborn ontdek ten 2 knapen een nest met 5 halfwassen bunzings. Na vergeefsche pogingen, om de jonge dieren te bemachtigen, haalden ze een kooihondje, dat spoedig het vijftal roovers te pakken had. Van de ouders was echter geen spoor te ontdekken. Nieuwendijk. Met genoegen ma ken we melding dat de heer H. Snoek Az., met gunstig gevolg aan 't gymnasum te Gorinchem eind-examen heeft gedaan. De fanfare „Crescendo" heeft besloten ook dee.1 te nemen aan het concours op 22 Aug. te Ouderkerk a.d. IJssel. Routier ©oil en. Nimmer is de be drijvigheid in onze kleine gemeente zoo groot geweest als thans door de verzending van aardappelen voornamelijk schoolmees ters, die door verschillende opkoopers wor den gekocht om naar Duitschland te wor den verzonden. De prijs varieert vanaf f 2,80 tot f 2,70 de 75 kg. De uitkomst is voor den boer bevredigend, 2 4 3 schepen worden dagelijks afgeladen met 6 800 balen. Kleeuwijk. Alhier is bericht ont vangen, dat de schippersknecht A. van der Kaa, in Duitschland is verdronken. Sprang. De langs de huizen ge houden collecte voor L. v. O. als tegemoet koming in de schade, die hij door den brand van j.l. Zaterdag leed, heeft (naar men ons meedeelde) ruim f 40 opgebracht. Veen. In de laatste dagen is eene aanmerkelijke drukte gekomen in deaard- appelhandel, vooral de schoolmeesters wor den druk afgeleverd. Men besteedt nu f 2,70 tot f 2,90 per H.L. De meeste worden naar i Duitschland verzonden. Met den pluk der zwarte bessen is deze week een begin gemaakt. Door de com missionairs wordt besteed tot 30 cent per halve k.g. Door het telefoonkantoor werden over de maand Juni behandeld 48 telegrammen, waarvan 25 werden ontvangen en 23 zijn aangekomen. M oudricheui. In de j.l. gehouden vergadering der Chr. school vereeniging alhier is herkozen tot voorzitter, de heer P. Ver hagen, burgemeester alhier. Postkantoor Heusden. 2e Helft der maand Juni 1912. H. G. Vermeulen, Amsterdam. Mej. Marie van der Kalen, id. Mej. Corrie Holtgoefe, Rotterdam. Her k nieuws. Blussen. Ds. G. M. van Rennes, pred bij de Geref. kerk alhier, heeft voor het beroep naar Knijpe bedankt. Zalthoinniel. Bedankt voor het be roep naar deGtreformeerde Kerk alhier door ds. H. Haspers te Garrelsweer. ©uitteren. Bedankt voor het beroep naar de Gereiormeerde Kerk alhier door ds. G. H. de Jonge te Scharnegoutum. B»RC RIK ItCCHTC V 7 Juli. 5.30 u. leeskerk Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. Leeskerk. Ger. kerk, nm. 2 u. ds. E. Zwiers uit R'veer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Nz nm. 2.30 u. dezelfde. Nieuwendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goed- bloed. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. Brummelkamp uit Capelle. bed. H. Avondmaal. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tiidiK in te zenden. Rurgerlilke Stand. Werkendam, van 28 Juni tot 4 Juli.f Geboren Anna Dirkje, d. v. H. Kra mer en J. v. d. HeuvelElizabeth, d. v. T. C. Damen en J. den Hollander Jannigje, d. v. G. van der Stelt en P. van Andel. Overleden Jacob Baggerman, 6 m. Ingekomen vanBedum, E C. M. Keiser Dewerken c. a., J. A. H. Evers. Dewerken en Sleeuwijk, van 28 Juni tot 5 Juli. Ondertrouwd Cornelis Koppelaar, 25 j. met Maria de Haas, 23 j. Getrouwd: Cornelis Verhagen, 32j. met Maaike van der Meijden, 24 j. I Geboren: Cornelis, z. v. G. Verhey en J. Vi93erCornelis, z. v. G. Pruysen en D. Pellegrom Alettinus en Anto- nie, zoons v. A. van der Stelt en G.Colijn. Overleden: Bastiana Sijke Kooimans, 13 j.; Huibertje den Haan, 81 j., wed. van H. Ippel. Ingekomen van Leerdam, G. Pelli- kaan. Vertrokken naar: Werkendam, J. M. Evers; IJmuiden, H. A. Kuijk Alm- kerk, A. Koekkoek en echtgenoote. Sprang, over de maand Juni. Getrouwd: C. Klootwijk, 22 j. eü C. D. van Caem, 24 j.; C. P. van Don gen, 29 j. en C. Klootwijk, 25 j. Geboren: Maria, d. v. M. van Beek en W. Vos; Pieternella, d. v. W. J. Goedhart en W. van der Schans Jo hanna, d. v. H. M. Zwart en W. B. C. de Jong Johannes Arnoldus, z. v. Arie de Rooij en D. Nieuwenhuizen Adriana Hendrika, d. v. J. K. Quirijns en A. H. Brouwers. Overleden: M. Bogers, 18 m.W. Blok, 23 j.M. Verhoeven, 65 j., echtg. van C. LigtvoetP. van Dongen, 61 j., echtg. van J. NieuwenhuizenPieter D. van Pelt, 3 m.A. BIok, 9 m. Veen, over de maand Juni. Ondertrouwd Jacob Johannes Pieter van der Heijden en Alida Clement. Geboren Adriaan, z. v. G. Bax en A. van Wijnen. Overleden: Govert van Pinksteren, 13 m. Gameren, over de maand Juni. Getrouwd: Peter van Trigt, 25j.en Fredrika van Ballegooijen, 27 j. Geboren Lijntje Hendrika, d. v. J. Th. v. Ballegooijen en E. C. Spiering Peterke Antonia, d. v. P. Kreling en C. H. Jonkers Aaltje, d. v. M. Spiering en A. van Ballegooijen. Overleden: Gijsbertje van Steenber gen, 15 m. Rechtzaken. De rechtbank te Zutphen heeft I. le G., commies le klasse bij de posterijen te Deventer, wegens verduistering van ongeveer f 860 door valsche boeking, veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf, onder aftrek van de voorloopige hechtenis. De eisch was één jaar en 3 maanden. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 4 Juli. Vee laten loopen op bezaaiden grond J. v. R., Geertruidenberg, f3 of 2 d. Motor- en rijwielwet: W. S., Babi- loniënbroek, f 5 of 3 d. Voertuig zonder licht: B. S., Wijk, f 3 of 2 d. Rij wiel zonder lichtJ. J. A. S., Andel, f 5 of 3 d.; L. v. d. K., Meeuwen, K. V., Almkerk, B. K deWerken, en H. M., Gorinchem, ieder f 3 of 2 d. Art. 460, wetb. v. Str.: J. B. V., Aal burg, f 5 of 3 d.; H. B. M., idem, f 3 of 2 d.; B. C., Genderen, f 3 of 2 w. tuchtschool; B. v. B., idem, 1 maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd; M. H., Woudrichem, terug aan ouders zonder straf. Rijwiel zonder licht: An. R. en At. R., Dussen, nieuw onderzoek op 19 Juli. Openb. dronkenschap: IJ. de J., Wou drichem, f 5 of 3 d. Jachtwet: L. T., Giessen, f3 of 2 w. tuchtschool, A. D., idem, f 6 of 4 w. tuchtschool. Verzetzaak.) VisscherijwetJ. W. v. H., Werkendam, f 6 of 3 d. Binnenland. Naar het Vad." verneemt staat thans vast, dat de voorzitter der Tweede Kamer, mr. W. F. K. P. graaf Van Bylandt, geen herbenoeming als voorzitter der Tweede Kamer meer zal aanvaarden. De heer Van Bylandt heeft zijn besluit genomen op medisch advies en moet besloten zijn op zijn besluit niet terug te komen. Dezer dagen is iD den Haag ont vangen het kostbare geschenk, dat de Keizer aller Russen voor de versiering van het Vredespaleis heeft bestemd en bestaat uit een hooge vaas van Mala- kietsteen ter waarde van 40.000 roebel. Bij de naaml. vennootschap Lip's Brandkasten- en Slotenfabriekeu te Dor drecht, dreigt een werkstaking. Dinsdag avond is in een personeelvergadering, welke werd geleid door leden van het hoofdbestuur van den Algem. Ned. Me taalbewerkers Bond en den Christelijken Metaalbewerkers Bond een motie aan genomen, waarin er bij de directie op wordt aangedrongen, binnen een week aan de vakbonden definitief mede te deelen, of de directie aan de gestelde verzoeken al of niet wenscht tegemoet te komen, en de bondsbesturen worden gemachtigd, bij gebleken verdere ne geering van de eischen, de directie mee te deelen, dat op een nader te bepalen dag de arbeid zal worden neergelegd. In de Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering van Rotterdam heeft de burgemeester mededeeling kunnen doen van eene aan de gemeente gedane schenking. Het volgende schrijven was n.l. bij hem ingekomen: „Wanneer het nieuwe Stadhuis ge reed komt, zal zich waarschijnlijk de behoefte doen gevoelen aan kunstwerken ter versiering, en waar de gemeentekas voor het gebouw reeds zoo ernstig wordt aangesproken, kan hel m. i. op den weg der ingezetenen liggen, daaraan uit eigen middelen tegemoet te komen. „Zooals bekend is, zijn daarvan in het buitenland voorbeelden te over (in den laatsten tijd o. a. bij de inrichting van het Stadhuis te Hamburg) „Op den voorgrond stellende dat deze meening door U gedeeld wordt, ne^m ik de vrijheid U een bedrag van tien duizend gulden, tot aankoop van een schilderij of ander kunstwerk, voor bo venstaand doel aan te bieden. „Indien dit voorstel door U wordt aanvaard, koester ik de ernstige hoop, dat door eenige bekendheid aan deze zaak te geven waarbij mijn naam onvermeld blijft vele burgers zich opgewekt zullen voelen, in grootere en kleinere bedragen, gelden te Uwer be schikking te stellen, hetzij met een bepaalde aanwijzing, hetzij tot vorming van een fonds ter aanschaffing van kunst werken voor het bekende doel." Zondagmorgen beleefde Harlingen een vreemdsoortig onweer. Terwijl de lucht slechts matig bewolkt was en de zon scheen, klonk plotseling een gewel dige donderslag, die menigeen hevig deed schrikken. Een zestal arbeiders, bezig op een kweekerij werden ter aarde geworpen. Een hunner kwam het bloed in den mond. Toen men eenigszins be komen was, zag men, dat het loof der planten en van eenige distels een zwarte kleur vertoonde. Dinsdagavond zijn in een huis in de Wijnstraat te Rotterdam aan een Bel gischen veekoopman vier bankbiljetten van 1000 francs en Woensdagnacht in de schavensteeg tien bankbiljetten van f 10 ontstolen. De aangehouden verdachte personen zijn bij gebrek aan bewijs weer vrijge laten. Woensdagavond hebben jongens in den polder Plompert nabij den Heyschen- dijk te Rotterdam het lijk van den man gevonden. Het is herkend als dat van den 78-jariger veldarbeider B. N., van de Hey, onder de gemeente Pernis. De dood had hem tijdens zijn werkzaam heden overvallen. Donderdagmorgen is bij wachtpost 94 aan de spoorlijn ZuidbroekWin schoten het lijk gevonden van B. M., uit Scheemda, die door den laatsten avondtrein GroningenNieuweschans overreden is. Wij hebben al gemeld, dat de 19-jarige J. M. T. te Renkum bekend heeft zijn vader te hebben vergiftigd. De N. A. Ct. meldt thans omtrent deze zaak het vol gende Een week te voren had de verdachte rattekruid gekocht, dit in water geweekt en een deel van het aftreksel ongemerkt gedaan in een kom koffie, welke voor zijn vader was gereed gezet. Het over blijvende rattekruid had hij in den tuin begraven, waar personen hem bezig zagen en waar het door de politie later is opgegraven. Toen de vader van de koffie dronk, maakte hij tegen zijn vrouw de opmerking: „wat smaakt die koffie vreemd." Deze proefde er van met het gevolg, dat zij onpasselijk werd, doch verder geen nadeelige gevolgen ondervond. De toestand van T. gaf aanleiding de hulp van dr. Kersten in te roepen, die evenwel geen vergiftigingsverschijnselen constateerde, hoewel de patiënt ver klaarde: ik denk dat zij mij vergeven hebben. Eerst des avonds na het over lijden kon vergiftiging worden vastge steld. Hoe de verdachte tot zijn daad is gekomen, is nog niet geheel verklaard. Wellicht is die aanleiding van zijn te voren beraamd misdrijf te zoeken in het hardvochtige optreden van den vader tegenover vrouw en kinderen. In hoever er eigenbelang van den zoon, die zijn vader in de koperslagerij zau opvolgen, in 't spel is, valt niet te zeggen. Het onderzoek in deze zaak zal nog eenigen tijd voortduren. Ook het onder zoek van den maaginhoud van den overleden koperslager is nog niet ge ëindigd. Woensdagnamiddag zijn twee maaiers te Warns (Fr.) door den bliksem gedood. Ook aan het Slotermeer bij Balk, is een maaier, die met twee kameraden in een tent een schuilplaats zocht, door het hemelvuur gedood. Het bedrag, dat dezer dagen ten na- deele van den chef van het bureel post wissels op het postkantoor te Rotter dam is gestolen, bedraagt f 7000. Dinsdag is tijdens een hevige on weersbui, op een half uur afstands ten Zuiden van het eiland Marken, de Har derwijker botter van schipper H. de Gooyer door een windhoos overvallen en omgeslagen, waardoor het vaartuig terstond zonk. Lijst ran brieren en briefkaarten, alhier ter pest beiorgd, en waarvan de geadresseerde onbekend is. Heusdennm. 6 u. ds. Ruijsch van Dug teren, vm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, geen opgaaf. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer D. J. van Brummen, leerend ouderling te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Almlcerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Besoijên, vm. 9,30 u. ds. Dierkens (Voorbe reiding H. A.) Capellevm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, geen dienst. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen uit 's Gravemoer. Doeveren, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen\im. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dmsen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. Dekker. (Doopsbed.) Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Velsen uit Zuilichem. Geertruidenbergnm. 6 u. ds. v. d. Wall uit Made. Gender en, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Meeuwenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijenvm. 9.30 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveergeen dienst. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, nm. 2 u. ds. Meischke uit Raams donk. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 9.30 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2