een Flinke DIENSTBODE. VELDVRUCHTEN. G. F. DUURING, Kdammer en dwouda Mazen. Velleman Tas, AMSTERDAM. H. H. DB KLERK ZONES, V li ilS. Afbraak. Tapijten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Matten, Behangselpapieren, enz. enz. Heeren- en Kinderkleeding-Magazijn Groote Opruiming ROTTERDAM. Een genezen persoon spreekt. Terstond Gevraagd Gesticht Bethesda Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Verkooping van Veldvruchten, Oogarts, 's-Hertogenbosch, is van 8 tot 29 JULI 400e Staatsloterij. Langendijk 160. Onmiddellijk na verkoop afrekening en directe geldopzending. TE KOOP, bij inschrijving, ongeveer 3 H.A. best VLAS, Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE MAGAZIJNEN van II E 1 II E li 1 111 Groote Straat B 153, n/dR.-K.Kerk, WAALWIJK. 3 pCt Tijdgeestbriefjes I|4,1)5 en 1>10 Tijdgeestbriefjes kunnen vóór (ie 5e Klasse gesplitst worden. Gorinchem. En Gros. En Detail. Goudsche Wagenstraat 16 en 78. Achterklooster 109, 121,123 en 139. verdachte, evenals de man, die de dood kist vervaardigd heeft, verhoord. Het lijk van mej. N. is op last van de justitie opgegraven en zal deskundig onderzocht worden. Op de kermis te Eindhoven is Zon dagavond de graveur A. de R., uit Helmond, bij een twist in een danstent levensgevaarlijk gewond. De vermoede lijke daders, de gebroeders V., uit Woen- sel, zijn aangehouden. In de uitspanning de Pettelaar te 's-Bosch, is Zaterdag de bliksem gesla gen. Het hemelvuur ging rakelings langs een aantal boeren, die uit het hooiland in den stal waren gevlucht. Bij één ging het vuur tusschen de beenen door. Niemand werd getroffen. Een paard, dat in den zelfden stal stond, werd gedood. Vrijdagavond is een 5-jarig knaapje uit de Poortstraat te Delft door een man uit 's-Gravenhage, per rijwiel ont voerd in de richting Den Hoorn. De politie, die er mede in kennis werd gesteld, vond den man en het kind aan den Hoornschenweg. De man werd ge arresteerd. Zaterdagnacht is in het Noordzee kanaal, nabij de Hembrug de sleepboot Werkendam, na aangevaren te zijn door een modderbak, gezonken. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. Agenten van den Vreemdelingen dienst hebben in een logement aan den Goudschesingel te Rotterdam aange houden den 24 jarigen boekhouder en incasseerder O. D., die zich in 1910 ten nadeele van de firma B., te Hamburg, aan verduistering van 10,000 mark heeft schuldig gemaakt. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht. Zijn uit levering zal worden aangevraagd. Te Venhuizen (N.-H.) is Maandag morgen het lijk van den heerP.de II., van Broekerhaven, op het erf van den heer R. gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Een jong paar te Nijmegen zou Vrij dagmorgen in 't huwelijksbootje treden. Daar zij om 12 uur nog niet op het gemeentehuis waren aangekomen, werd iemand naar hun woning gezonden, die terugkwam met de boodschap, dat het voorgenomen huwelijk, althans dezen dag, niet zou doorgaan, daar de aan staande echtelieden oneenigheid hadden gekregen, welke oneenigheid op een vechtpartijtje was uitgeloopen. Bij een bankinstelling te Amsterdam heeft een der jongste bedienden zich door middel van opensluiting een be drag, aan een ander toebehoorend, weten toe te eigenen. De verdenking viel spoedig op het jongmensch, en na een verhoor op het politiebureau viel hij door de mand. Het grootste gedeelte van het geld werd op hem bevonden, een paar honderd gulden had hij aan gewend tot het betalen van schuld, doch de familie van den schuldige heeft zich bereid verklaard, het tekortkomende aan te zuiveren. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft op de Noordzee, 16 mijl W.ZW. van IJmuiden, een aanvaring plaats gehad tusschen het Engelsche stoom schip Petrel" van IJmuiden naar Lon den bestemd en het Deensche stoom schip „Tuborg" op weg van Huelva, naar Dantzig. Het stoomschip „Petrel" zonk spoedig na de aanvaring, nadat de bemanning op het stoomschip „Tu borg" was overgegaan. Het in de nabij heid zijnde stoomschip „Altabama" nam de bemanning van de „Petrel" over om ze te IJmuiden binnen te brengen. Het stoomschip „Tuborg" heeft zware averij aan den voorsteven en is met den voorpiek vol water, te IJmuiden binnen- geloopen. Wij zijn het niet alleen die aan de bloedarmen zeggen: „Neem de Pink Pillen en gij zult genezen"; ook allen aan wie zij de krachten en de gezond heid hebben weergegeven, zeggen dat met ons en verkondigen den lof der Pink Pillen. Daar hebt gij heden Mejuffrouw P. v. d. Bruggen, wonende Bossche weg no. 198 te Tilburg, die ons schrijft: „Door het lezen in de kranten over de genezingen door de Pink Pillen ver kregen, ben ik op de gedachte gekomen deze pillen te nemen die alleen mij hebben kunnen genezen. Ik deel u dus mijne genezing mee en geef u op mijn beurt verlof haar bekend te maken, in de hoop dat mijn voorbeeld aan eenige zieken nuttig kan zijn. Zooals ik reeds zeide, waren alle middelen zonder uit werking gebleven. Ik leed vreeselijk aan aanhoudende hoofdpijnen, verteerde mijn eten slecht en werd door maag pijnen gekweld. Ik was zoo zwak ge worden dat mjjne beenen mij niet meer konden dragen en alle werk was on mogelijk geworden. Van het eerste oogen- blik af dat ik de Pink Pillen gebruikte, begonnen mijne krachten terug te ko men. Zooals gy wel denken kunt, ben ik met het gebruik doorgegaan en, dank zij deze weldadige pillen, ben ik nu geheel en al genezen." Alle vrouwen, of zij jong zijn of van gevorderden leeftijd, zullen zich wel bevinden bij het gebruik der Pink Pillen. De Pink Pillen schijnen in het bijzon der voor de vrouwen uitgevonden te zijn, zoo zeer is hunne werking geëigend om de zwakte van haar gestel te be strijden. De Pink Pillen geven bloed, en de vrouwen hebben gewoonlijk arm bloed en zijn blootgesteld aan groote bloed verliezen. De Pink Pillen geven eetlust, en er is niets zoo wisselvallig als de eetlust van een vrouw. De Pink Pillen doen het eten goed verteren. De Pink Pillen versterken het zenuwstelsel en het zenuwstelsel der vrouw is ongemeen gevoelig. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, alge meen e zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, plaatselijke pijnen, neurasthenie. Verkrijgbaar si fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eegnenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver- shillende apothekers en goede drogisten sc. Rechtzaken. Een groot gedeelte van den tijd voor de strafzitting van het kantongerecht te Heus den op 5 Juli bestemd, werd in beslagge nomen door de zaak van P. Vink e. a. te Woudrichem, gedagvaard wegens het bag geren van zand in de Merwede, binnen den afstand van 500 M. van een vaste zalm- visscherij met spil, in casu de vlotvisscherij met spil, die te De Werken c. a. wordt uit geoefend. Voor de beklaagden trad op mejuffrouw Mr. J. H. G. Struick te Woudrichem. Het Openbaar Ministerie had als des kundige gedagvaard den inspecteur der binnenvisscherij Brouwers te Den Haag, die van meening was dat, hoewel de wet niet nader bepaalt of de vlotvisscherij al of niet als vaste visscherij behoort te worden aangemerkt, de vlotvisscherij tot de vaste visscherijen behoorde, waarbij het Openbaar Ministerie zich aansloot. De gemachtigde van beklaagden had een deskundige uit de practijk doen dagvaar den, die het tegendeel van meening was. Als leek kwam het ons voor, dat de des kundige van het Openbaar Ministerie door gemachtigde van gedaagden wel wat in 't nauw gebracht werd betreffende het betwiste Ëunt vaste of geen vaste visscherij. [oe het ook zij, de kantonrechter zal den 18den dezer een belangrijke uitspraak te doen hebben, wijl er blijkbaar daaromtrent nog geen jurisprudentie bestaat. Althans werd er noch door het O. M. noch door de verdediging gewag van gemaakt. kindermoord te Reek. Voor de rechtbank te Arnhem is Dinsdagmorgen onder enorme belang stelling de behandeling begonnen van de zaak tegen H. E. B., verdacht van den kindermoord op het 7-jarige meisje Marie Hartjes, te Beek. Beklaagde staat terecht, ter zake, dat hij den 18den Februari 1912 te Beek opzettelijk Marie Federika Haitjes van het leven heeft beroofd door voornoemd kind opzettelijk de keel dicht te knij pen en aldus te worgen en verder, dat hij zich op 18 Februari heeft schuldig gemaakt aan openbare schennis van de eerbaarheid. Er zijn 32 getuigen gedagvaard, ter wijl door den verdediger 5 getuigen décharge zullen worden voorgebracht. De beklaagde ontkent, het eerste hem ten laste gelegde feit te hebben ge pleegd. Hij heeft op den bewusten dag het meisje zelfs niet gezien. De president maakt hem er opmerk zaam op, dat hij in den loop van de instructies op verschillende onnauw keurigheden en leugens betrapt is. Bekl. zegt vervolgens, hoe hij den 18den Februari heeft doorgebracht. Het O. M. maakt hem opmerkzaam op verschillende onnauwkeurigheden in zijn relaas. De wachtmeester G. Kelder, van de brigade marechaussee te Bergh ver klaart op den avond van den 18den Februari met den vader van het meisje en anderen naar het kind te hebben ge zocht, ook achter een houtmijt is met een carbidlantaarn gezocht. Getuige meent zeker te mogen-zeggen, dat het lijkje er 's avonds niet lag. 's Morgens vond hij het daar. Op den hals waren blonde plekken, de geslachtsdeel en waren vuil; anders heeft hij niets op gemerkt. De deskundige dr. De Voogt heeft het lijkje geschouwd. Hij is tot de over tuiging gekomen, dat het meisje door verstikking en wel door worging is gestorven. Van verkrachting zijn geen sporen gevonden. Get. verklaart, dat de verstikking binnen twee minuten kan hebben plaats gehad. Vrouw Keuben verklaart, dat opeen Zondag na den moord B. bij haar in huis was. Er kwamen toen een paar marechaussees op het huis af en toen bekl. dit zag, is hij naar den deel ge gaan en heeft zich daar in het stroo verborgen. Hij zeide toen, als ze naar hem vroegen, moest men zeggen, dat hij er niet wa9. Toen ze voorbijgingen, zeide hij, dat hij eens thuis zou gaan vragen, of ze daar om hem geweest waren. De president vroegwat was de reden, dat je wegkroop; was dit je kwade ge weten? Bekl.: Ik was bang, dat ze weer om mij kwamen en ik wilde met mijn beste kleeren niet mee. President: Maar waarom zouden ze om jou komen? Bekl.: Ze hadden mij al driemaal gehaald. Getuige Hendrikus Sprong heeft in het begin van dit jaar Hartjes gewaar schuwd, om wanneer B. in de nabijheid was op zijn kinderen te passen, omrede hetgeen reeds vroeger met B. was ge beurd en omdat hij hem zoo vaak in de dennen zag. Ook de broer Joh. W. Sprong erkent Hartjes gewaarschuwd te hebben. Beiden wilden aanvankelijk aan den rechter commissaris niet erkennen, dat zij Hartjes gewaarschuwd hadden. De officier vraagt, waarom dit was, of zij bang waren voor een pak slaag van B. Getuigen ontkennen dit. Beklaagde zit ondertusschen te lachen waarvoor de president hem waarschuwt. Hij wijst hem er op, dat hij, die voor zulk een ernstig misdrijf terecht staat, wel wat ernstiger kan zijn. HarU therlchten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 46.683 stuks. Hoendereieren van f 3,35f 4,75 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 5 Juli 0.86 M. 0.20 M. -f N.A.P 6 0.73 0.10 7 0.90 0.17 8 0.96 0.23 Waterhoogte Maastricht (brug). 8 Juli 0.52 M. beneden 0. 9 0.54 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 8 Juli 2.63 M. boven 0. 9 2.60 d ver le niiën. goed kunnende werken en met de wasch omgaan. Adres: Wed. 8. VAN DONGEN, Raams- donksveer. te nClSOEÜ. (Ffoteitluiilsch üttsUuii§ voor alle gezindten.) Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Potterstraat Z 50. maakt bij deze bekend, dat de Seizoen 1913, is bepaald op Donderdag 35 Juli 1913, nam. 3 uur. geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. Verkrijgbaar te Rotterdam a/h. Hoofdkantoor Rr|juliaveil 15. Te Hensden bij J. Vos Kipping, J. H. 6. Tupker, Breedstraat. -I v-1/"- - V: :t ■t' •*- -3 <1 -c - - 'f. Gevestigd sedert 1850. TELEFOON INTERC. 4341. op Vrydag 13 Juli as, 's namiddags 3 uur, bij M. v. d. HEUVEL te Nieuwendijk van pl m. 1 II. lengte, in twee perceelen, te veld staande in den Ippel- schen en Emmikhovenschen Polder. Kijkdagen op Donderdag 11 en Vrijdag 12 Juli a.s, (op verzoek nog andere kijk dagen). Inlichtingen te bekomen bij de Heeren A. G. KOEKKOEK Pz. en ADR. v. D. STELT Cz., Nieuwendijk (bij Gorinchem). zal aldaar op Donderdag 18 Juli 1913, vm. ÏO uur precies te beginnen, op den heuvel van de hoepelmakerij van den Heer H. BOGERS, aan den Sasdijk, contant, Eeoe partij AFBRAAK, afkomstig van een Heerenhuis, iu kavels. Breeder omschreven bij biljet, dat op aan vraag gratis wordt uitgereikt of toegezonden. wegens vergevorderd Seizoen, van alle voorradige Heeren- en Jongeheeren Costuums, Kinderpakjes, Pantalons, Werkmansgoederen enz V00B SPOTPRIJZEN. Alle Goederen zyn door lste klasse Kleermakers vervaardigd en van Prima Coupe, Kwaliteit en Afwerking. Zie de Etalage. Aanbevelend, A. DE GROOT. ff ERKEN BA M. De zetting der ioter it deze week of de marlet 67V2 e^-> winkelt dut 721/2 H pe> half kilo. Eieren f 1 00 de 26 Hukt. BESOOIJEN9 Juli. De prijt der Boter utat heden 1.31 f 1.40 per Kilo. Aangevoerd 375 K.O. Eieren f 1 17 de 26 stukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 72!/2 et. per half kilo en die der eieren f 1. 0 de 26 itukt. OOSTERHQVT, 9 Juli. Boter J 1,32 a 1 36 per Kg Eieren f 0,16 en 0,18 de 4 ttukt GORINCHEM, 8 Juli. Op de veemarkt toaren aan jevoerd 93 runderen 12 nuchtere kalveren, 24 vette varkent, 625 biggen, 0 tchapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 225 320, kal/vaarzen f 180 o 240 guitte vaarzen f a melkkoeien f 180 a 250 twee-en-een-half)arige otten f a anderhalf jarige f a pinken f agr at kolver en fa nuchtere f Ha 20, tchapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 7 a 15 per ttuk. Vette varkent 27'/» 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorrittarwe 9 50 a 10,00 roode dito 9.25 a 9 7 ft witte dito 9 .25 a 9.65 inl. rogge f 6.50 a 6 90 buitenl. dito f 6.75 a 7.10 gertt f 6.50 7.25 haver f 4.75 a 5.50, duivenboonen f -. a -. - blauwe erwt, n f a mail, 150 pond, f 5.40 a 5.90 allet per heet. Boter 72 a 75 et. per half kilo. Eieren f 1.05 a 1.10 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per ttuk. ROTTERDAM, 8 9 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 561 vette runderen, 988 magere dito, 517 vette en gratkalveren, 411 nuchtere kalveren, 985 tchapen of lammeren, 839 varkent, 121 biggen. De prijzen waren ah volgt: runderen le kwaliteit 92 2e kw 68 cent, kalveren le kw. 100, 2e kw 80 et. tchapen le kw. 60, 2e kw. 50 et. vette varkent 57 a 60 et. licht toort 46 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16 50 a 26.50 idem voor de tlacht f 8 50 a 14 50 Biggen ƒ1.30 a 1.50per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 97/8 ««22/16 ton en 184 ttukken van een half Ho. Prijt le kwali teit f 55 2e kw f 51, 3e kw. f 47. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwtche eieren f 4 40 a 4,60. Overmaattche dito f 4 80 a 5 00 per 100. Rotterdamsche eierenreiling, H. P. VOORSPUIJ A.Jz., KAASHANDEL. Commissionairs in FROIT,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3