verkrijgen tot bestrijdiug van dè be raamde rubber-valorisatie in Brazilië. De regeeringen van de Vereen. Staten en Engeland moeten een ambtelijk Peru- aansch verslag over de gruwelen be zitten, dat heel anders luidt dan het verslag van Sir Roger Casement, den Eugelschen consul. l'laatselUk Heusden, 27 Juli. Met genoegen deelen wij mede, dat mej. M. Stal alhier, geslaagd is voor het eind examen, 5-jarigen cursus, H. Burgerschool. Een vijftigtal kinderen (jongens en meisjes), met een drietal onderwijzers, allen leerlingen eener lagere school te Tilburg, bezochten Donderdag onze gemeente. Ze waren van Tilburg naar 's Bosch getramd, van daar per boot naar hier, maakten eene wandeling door de stad, werden in hotel „Concordia" onthaald, gingen de groote brug over de Bergsche Maas zien en ver trokken weder in vroolijke stemming per tram naar huis. Op de westzijde van het Wilhelmina- plein alhier, is eene menigte vliegende sprinkhanen neergestreken, die zich dapper weren om het gras te vernielen. Men hoort ze aan een zoemend geluid, als men er passeert en zet men den voet op het gras, dan ziet men ze verspreiden. Steeds maakt eene menigte musschen er jacht op. Vreemd, dat ze het aan de andere zijde gelegen ge deelte, door een straatweg gescheiden, ge heel vrij laten. Stortregens, als van Donder dagmiddag, hebben er niet den minsten invloed op. Door Regenten der Godshuizen alhier is in hunne vergadering van 25 Juli j.l. benoemd tot geneesheer voor de helft der armenpraktijk, met ingang van 1 October a.s., dr. Herman alhier, en zulks ter ver vanging van dr. Erkelens, die op 15 Mei 1.1. zijne praktijk alhier heeft nedergelegd en zich te Vlaardingen heeft gevestigd. Werkendam. Gelijk men uit achterstaande advertentie kan zien, zal op 1, 2 en 3 Augustus a.s. een huisvlijttentoon stelling in de Nutszaal alhier gehouden worden. Niemand heeft daarop gerekend en zal dus expresselijk daarvoor nu nog niets gemaakt hebben, doch dat is niets, want ieder heeft wel iets, dat hij zelf, zijn ouders of zijn grootouders hebben gemaakt en het zien waard is. Ieder kan brengen wat hij niet in zijn beroep gemaakt heeft, dus een timmerman b.v. geen stoof, of het moest een zeldzaam fraai stuk werk zijn. Er wor den gewacht, eigengemaakte vogelkooien, schepen, schilderijen, teekendoeken, kant werkjes, enz. enz., te veel om op te noemen. Nog eens, ditmaal verstaat men onder eigenmaakt alles, wat door iemind zelfge maakt is of waarvan hij weet, dat het door een zijner ouders of voorouders buiten zijn beroep is geknutseld. We zijn niet bang of het zal nog blijken, dat er in ons dorp en omgeving nog flinke knutselaars zijn. Ook van elders, staat er in de advertentie, en men bedoelt daarmede, dat men b.v. ook uit Hardinxveld, Giessendam, Almkerk, Woudrichem, enz. kan inzenden. Aalburg. De varensgezel G. Bouman alhier, viel Woensdagmorgen onder Poude rooyen van een schip, dat als eerste van een sleep vaartuigen was. Hij had daarbij het geluk, dat men zijn toestand direct be merkte en hem van uit het volgend schip wist te grijpen en aan boord te brengen. Almkerk. In de Woensdagavond gehouden vergadering van den gemeente raad, is be .oemd tot ambtenaar van den burgelijken stand de Edel Achtb. heer Punt, burgemeester dezer gemeente. Beneden-Langstraat. De op brengst der appelboomen zal dit jaar niet zeer groot zijn, want meerendeels zijn deze zoo zeer aangetast door het ongedierte, dat de bladeren verschrompelen en de vruchten deels afvallen of klein van stuk blijven. De pereboomen daarentegen zijn goed be laden. De vroege soorten worden reeds druk opgeruimd, maar staan door den grooten oogst op niet hoogen prijs. Pruimen en perziken zijn er dit jaar zeer weinig. Dussen. Door den opzichter A. de Later, is aanbesteed het gewone jaarlij ksche onderhoud van sluizen en duikers in den Zuidhollandschen polder. Van 13 inschrij vers was de heer P. Verdoorn te Werken dam met f 940 hoogste en A. Pellekaan te Dussen, met f 870 de laagste, aan wie het werk is gegund. Her pt. De heer Chr. de Liempt, secre taris onzer gemeente, die ook reeds akte leeraar M. O. staathuishoudkunde bezit, ontving Dinsdag bericht van den Ned. Bond van Handelsbedienden „Mercurius", dat hij was geslaagd voor het boekhouden. Nederheuiert. (Noordzijde.) De handel in aardappelen wordt iets levendiger. Woensdag wera weder een schip geladen. Men besteedde voor schoolmeesters f 2, voor eigenheimers f 2,20 en voor kralen f 2,25 per H.L. Hoe onvoorzichtig het is bijennesten te storen, ondervonden Dinsdag eenige knapen, die uit een nest van wilde bijen de honigraten haalden. Plotseling werden zij door de bijen aangevallen en deerlijk gestoken. Het gelaat van een zesjarigen jongen zwol hevig op en was bijna onken baar. Nieuweudyk. Ten bewijze dat alhier goede paarden gefokt worden, kan dienen, dat de landbouwer A. v. d. Stelt Cz*., een paard heeft verkocht voor de kapitale som van f 600. Bij het spoelen van de wasch, viel de oudste dochter van F. M. in de Boezem. De moeder, die in allerijl naar de plaats des onheils snelde, sprong tot de kin in 't water en kwam nog juist bijtijds; het meisje was schier bewusteloos. Oudheusdeu. Tijdens het onweder van Donderdagmiddag is een koe in de weide door den bliksem gedood, toebehoo- rende aan den landbouwer W. Muskens te Elshout. Raamsdonk (dorp.) Donderdag middag werden twee varkens van den heer Joh. Knaap, door den bliksem gedood. Met ingang van Zondag a.s. zal het postkantoor alhier, alleen maar geopend zijn van 12 uur nam. Raamsdonksveer. Naar wij ver nemen zijn de statuten der Varkensvereen. „Eensgezindheid" koninklijk goedgekeurd. Sprang* Voor enkele dagen had de timmerman J. G. alhier, het ongeluk zijn hand met een bijtel zoodanig te wonden, dat onmiddellijke geneeskundige hulp nood zakelijk was. Het driemaandelijksch verslag van den penningmeester der hulpkas van Patrimo nium vermeldde aan inkomsten van f 64.15, bij ziekte werd uitgekeerd f 38.97, zoodat hij een batig saldo van f 25.18 overhield. Door het onweder dat j.l. Maandag boven deze gemeente losbarstte werd een boom, staande aan de Oude Straat gekliefd. Voor den zwaren regen die neerviel, waren de meeste daken niet geschikt het water uit de huizen te weeren. In de openbare school was het zóó erg, dat het hoofd ge noodzaakt was, de kinderen, toen de bui was overgedreven, naar huis te zenden. Boven één der localen stond zooveel water op het plafond, dat men voor instorting vreesde. Veen. Voor de „Eigenheimers", welke dagelijks verladen worden, wordt deze week besteed tot f 2,25 per H.L., de qualiteit is goed. Het beschot valt nog al mee. Deze week werd reeds een begin ge maakt met het uitdoen der Zilver of St. Jans uitjes. Dit geeft weer aan vele handen werk. *W«k, Ten nadeele van de Woudri- chemsche visschers zijn een 18-tal fuiken ontvreemd. Van den diefstal is aan de poli tie kennis gegeven, welke al spoedig een 15-tal fuiken heeft opgespoord. Naar men verneemt zouden de daders ook reeds be kend zijn. Openbare vergadering van den raad der gemeente Vrij hoeven-Cappel op Vrijdag 19 Juli 1912, des namiddags te 7£ uur. Tegenwoordig: De Burgemeester en de leden: Voor de Poorte, De Bruijn, Van der Hoeven en Van der Waals. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan do orde 1. Mededeeling besluit dd. 20 Juni 1912 tot wijziging der begrooting, dienst 1911, voor zien van het bewijs van goedkeuring. 2. Mededeeling brief van H. H. Ged. Staten, houdende mededeeling, afwijzende beschikking op verzoek om vergunning boven het maximum. 3. Mededeeling afschrift besluit van den Commissaris der Koningin, waarbij aan den Burgemeester een verlof is verleend van twee weken, ingaande 24 Juni 1912. 4. Brief van den heer Commissaris der Koningin, houdende mededeeling, dat de Burgemeester is herbenoemd. Alle stukken voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter wordt van harte geluk gewenscht met zijn herbenoeming en de hoop uitgesproken, dat hij nog lange jaren voor de gemeente moge gespaard blijven. 5. Het opmaken van een opgave, bevat tende het dubbeltal der te benoemen leden van het College van Zetters. Ter aanvulling der vacaturen, welke daarin op 31 Dec. a. s. zullen ontstaan wegens periodieke aftreding der leden L. van der Hoeven en M. J. van der Waals. Voorgedragen worden als eerste candi- daten L. van der Hoeven en M. J. van der Waals* en als tweede candidaten C. van Tilborgh en D. N. van der Schans. 6. Vaststelling staat oninbare posten over 1911. Deze wordt vastgesteld tot een bedrag als oninbaar van nihil. 7. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1911. Zij wordt voorloopig vastgesteld op in ontvangst f 7860.45 en in uitgaaf f 8101.50, alzoo met een nadeelig slot van f 241.051. 8. Aanbieding gemeentebegrooting, dienst 1913. Zij zal tot den dag der vaststelling worden ter visie gelegd. 9. Hernieuwde vaststelling der heffings- en invorderingsverordening betreffende ha ven- en kaairechten in de gemeente Vrij- hoeven-Cappel, aangezien de goedkeurings termijn op de vigeerende verordening ul timo December a.s. expireert. Zij wordt, in hoofdzaak gelijkluidend aan de be staande vastgesteld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Itinnenluud. De vergaderingen van de voorberei dingscommissie voor de invaliditeits- en ouderdomsverzekering worden voort gezet onder eenigszins dalende belang stelling, door het ontbreken van leden der rechterzijde. In de vergadering van Woensdag hebben eenige leden bezwaar gemaakt tegen het snelle tempo van afhandeling van het ontwerp, waardoor nuns inziens voldoende tijd en gelegenheid ontbreken om onderzoekingen in te stellen of na dere berekeningen te maken, die ten gevolge zoude kunnen hebben, dat men in het belang van de te verzekeren personen tot het vaststellen van mil dere en betere bepalingen zou kunnen geraken. Het Volk schrijft hierover: Tot nu toe levert het overleg tusschen de commissie van voorbereiding en de regeering bitter weinig resultaat. Tal van verdedigde wenschen: vrijstelling van de laagste loonen, verlaging van de leeftijdsgrens tot 65 jaar, vol loon als pensioen, weduwenrente naast wee- zenrente en verleening van invalidi- teitsrente bij verlies van de helft in- plaats van s/8 van het loon, stuiten af op den onwil van den minister om den staat eenige blijvende bijdrage te doen verleenen anders dan de f 7,300,000 van den overgangstijd, zoodat verbeteringen slechts te verkrijgen zouden zijn, door of verhooging van de premies of veria ging van de uitkeering. Ingrijpende wijzigingen in den tech nisch en opzet van de wet zijn boven dien reeds daarom onmogelijk, omdat de afjakker-methode, die tot de com missie-vergaderingen in het midden der vacantie hebben genoopt, ook tot om vangrijke berekening geen tijd laat. Slecht of goed voorbereid, moet de wet in October in openbare behandeling komen. Alleen op ondergeschikte punten zal nog overleg gepleegd worden met den wiskundigen adviseur, die tijdens dit overleg met vacantie afwezig is. Deze punten betreffen de mogelijkheid, om de gestorte premies ten goede te doen komen ook aan hen, die opgehouden hebben loonarbeider te zijn, de uitkeering van weezenrente ook aan kinderen van vaders, die reeds invaliditeitsrente ge noten hebben en verhooging van weezen van 13 tot 16 jaar. Naar de N. Ct. verneemt, is in het ontwerp van de regeering betreffende de bevaarmaking van de Maas in Lim burg ook opgesloten een kanaal van Mook naar Nijmegen. Daardoor zou de afstand van Venlo naar Rotterdam en Amsterdam belangrijk worden verkort, aangezien men anders zou hebben te varen van Mook naar St Andries om van daar de Waal te bereiken en juist dat deel van Mook naar St. Andries zeer kronkelend is. Te IJmuiden binnenkomende haring- visschers rapporteeren, dat in den nacht een flottielle van ruim 90 Engelsche oorlogsschepen, tusschen de haringvloot is doorgestoomd, waardoor van een groot aantal haringschepen de vleet geheel of gedeeltelijk is afgestoomd. De politie te Amsterdam heeft op aanwijzing van een bankier eenige Amerikanen aangehouden, die juist een landgenoot hadden opgelicht door het toepassen van een bekenden truc, u.l. het stellen van de vertrouwens quaestie, (het elkander in bewaring geven van portefeuilles, enz.) Woensdagmiddag is aan de flesschen- fabriek te Delft bij aanplakking aan het personeel, dat nog werkt, kennis ge geven, dat men in zijn eigen belang goed zal doen elders werk te zoeken, daar a.s. Zaterdag vermoedelijk opzeg ging van de dienstbetrekking zal vol gen. Reeds werden 87 menschen met dagcontract ontslagen. Zij die thans nog werken zijn kolendragers, manden makers, inpakkers, plaatswerkers enz. Hun aantal bedraagt 400 man, zoodat als deze menschen op straat komen er in Delft in het geheel een kleine 700 man werkeloos zullen zijn. De directie gaf mede order tot stop pen met kolenverschepingen, zoodat vermoedelijk Zaterdag 3 Augustus het bedrijf geheel stop zal staan. Men denkt algemeen, dat deze staking Van langen duur zal zijn. De glasblazers te Leerdam zijn Woens dag uitgesloten. Maandag a.s. zou het werk zijn gestaakt in verband meteen eisch tot verkorting van den arbeidstijd. Een ander bericht luidt: De directie van de vereenigde glas fabrieken LeerdamVlaardingen ge lastte een half uur schaftijd in plaats van een uur, doch met den arbeid een half uur eerder te eindigen. De nacht ploeg weigerde aan den arbeid te gaan, waarop ontslag volgde. De dagploeg is eveneens niet aan den arbeid gegaan. Donderdagmorgen omstreeks half vijf heeft in de Lievenheersteeg te Zutphen een moordaanslag plaats gehad, gepleegd door den venter A. Sch. op zijne vroegere bijzit, de 56-jarige weduwe A., geboren J. B., en hare dochter H. A., oud 33 jaar, beiden koopvrouw, wonende in de Lievenheersteeg aldaar. Sch. verschafte zich door inklimming tot de woning van de vrouwen toegang. Hij heeft beiden ernstig, hoewel niet levensge vaarlijk, aan hoofd en hals met een tafelmes verwond. De vrouwen zijn naar het Ziekenhuis vervoerd. De dader is aangehouden. Hij heeft bekend. Te Zaltbommel komen in de laatste dagen oploopjes voor bij het thuis brengen van werkwillige typografen door de politie. Enkele stakers van de firma Van de Garde kuieren mee en spoedig groeit het hoopje aan tot een grooten troep, die de politie noopt tot handelend optreden. Woensdagavond werd er duchtig van gummistok en platte sabel gebruik gemaakt. Ook zijn er toen vier processeu-verbaal opge maakt. Op een der steenovens langs de Waal werd dezer dagen een zonderlinge wed denschap gehouden. Een steenovensgast verorberde zonder brood of mik dertien zoute haringen, mocht den heelen dag maar ééns drinken, en als hij het er goed afbracht, zou hij de weddenschap winnen. De man bedwong den heelen dag zijn gruwelijken dorst in de barre zon, en 's nachts om twaalf uur was hij de gelukkige winnaar van een liter jenever De beide deskundigen inzake de ver moedelijke vergiftiging van mej. N. te Breda, de heeren van Wageningh en en Wetzelaar, hebben hun rapport uit gebracht aan de justitie. Het deskundig onderzoek heeft de aanwezigheid aan getoond van vergif in het lichaam van mej. N. Haar man, die zich nog steeds in voorarrest bevindt, blijft ontkennen zijn vrouw vergiftigd te hebben. Er zijn echter aanwijzingen die den verdachte ernstig bezwaren. Enkele dagen voor den dood van de vrouw achtte de be handelende geneesheer het niet uitge sloten met een vergiftigingsgeval te doen te hebben. Hij gaf daarom order het braaksel van de vrouw te onder zoeken, wat gebeurde. Er werd echter geen vergif in het braaksel gevonden. Blijkbaar is de verdachte er toen in geslaagd in plaats van het braaksel zijner vrouw, ander braaksel den des kundigen in handen te spelen. Vandaar dat de dokter na den dood vergunning gaf tot begraven. Eerst later hebben praatjes van buren en kennissen van de overleden vrouw nieuwe verdenking opgewekt. Het daarop gevolgde onderzoek heeft nu aangetoond, dat er werkelijk ver giftiging in het spel. De landbouwer M. S. te Amby (Limb.) heeft langs den weg een koffer gevon den, waarin een klein jongetje. Aanhestcdin^en. 29 Juli. Prov. bestuur van Gtrecht, het verbreeden en verruimen van het kanaal profiel en het aanbrengen van eene basalt- glooiing langs den oostelijken oever van het Merwedekanaal benoorden de Koninginnen- sluis te Vreeswijk. Raming f 35.000. 31 Juli. Prov. bestuur van Drenthe, het maken van boordvoorzieningen in rijswerk langs de Drentsche Hoofdvaart. Raming f8500. 31 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken in de Neder-Rijn. Ra ming f33.000. 2o. het verbreeden en verdiepen van het grootscheeps vaar water in het Scheur en in de Doorgraving tusschen Poortershaven en Hoek van Holland en het uitvoeren van daarmede in verband staande werken. Ra ming f 126 500. 3o. het uitvoeren van baggerwerk op de Beningen. Raming f 10.350. 14 Aug. Min. van Waterstaat, het uit voeren van baggerwerk in de rivier de Nieuwe Merwede. Raming f12.100. Aanbestedingen. Gecommitteerden uit het hoofdbestuur van het waterschap Westerwolde hebben te Winschoten aanbesteed: Bestek 14. Het graven van de voedings leiding uit Ellersinghuizerveld (gemeente Vlagtwedde), grondverzet ongeveer 56,600 kub. M. Laagste inschrijver K. de Boer, te Mussel- kanaal, voor f 25.423. Bestek 19. Het graven van het Ruiten- A.E.kanaal vanaf den kunstweg naar Bour- tange tot aan het Moddermansdiep te Jip- singhuizen (gemeente Vlagtwedde), grond verzet ongeveer 274,500 kub. M. Laagste inschrijver K. de Boer, te Mussel- kanaal, voor f 126.442. Bestek 20. Het graven van het Mussel- A.E kanaal van Onstwedde tot den Mussel- weg te Kopstukken, grondverzet ongeveer 259.900 kub M. Laagste inschrijvers H. Groeme en C. Lin- zel, te Stadskanaal, voor f 118,383. Voor de massa waren laagste inschrijvers J. G. Kemper, te Stadskanaal, en H. E. Smit, te Weerdinge, voor f 267,000. PREDIKBEURTEN, 28 Juli. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. van Lingen, van Velp. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Ger. kerk, nm. 2 u. ds. Zijl mans, van Hengelo. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nz geen di nst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. leesdienst, en nm. 5,30 u. ds, Brouwer uit Genderen. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tUdlff in te zenden. Kerknieuws. Sleeuwtlk. Ds. P. H. de Jonge alhier, komt voor op een drietal gesteld door de Ger. gem. te Lutten a. d. Dedemsvaart. 's Gravemoer. De heer ds. E. J. H. van Leeuwen, predikant der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft voor het beroep van Doorn bedankt. Burgeriyke Stand. Werkendam, van 19 tot 25 Juli. Ondertouwd: Jan Kloots, 24 j. met Pieternella van den Oven, 24 j. Geboren: Lijntje Willemina, d. v. C. P. Paans en A. Visser Willem, z. v. A. van der Wiel en M. DekkerHen- drika, d. v. A. F. van der Steenhoven en C. de Waal. Overleden Adriana, Otje Kornet, 9 mnd. De werken en Sleeuwijk, van 19 tot 26 Juli. Ondetrouwd Nijs Aanen, 36jwedn. van A. van Oord met Antonia de Haas, 20 j.; Gijsbert Pellikaan, 24 j. met Cor nelia Dekker, 22 j. Geboren Sijke Maria, d. v. C. P. Box man en D. Verhoeven. Overleden Alettinus van der Stelt, 20 d.; Johannes Adrianus van der Stelt, 10 mnd. Ingekomen vanAlmkerk, D. van der Stelt: Woudrichem, J. Verdoorn. Marktberlehten. Meuweadijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 700 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 4 a 4$ cent per stuk. Waalwijk, 25 Juli. Op de veemarkt weinig aanvoer van runderen. Kalfkoeien van f190 tot f280. Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f7, tot f 11.—. Prijs der boter van f 1.27 tot f 1.41 per kilo. Aangevoerd 210 kilo. Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, nm. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 u. ds. A. Buurman, van de Lier,m.6u.ds. v.d.Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Aalburgnm. 2 u. ds. Smith uit Poude- roijen. Almkerk, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels uit Dussen. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonienbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9,30 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brum meikamp. Doeveren, nm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Ho ff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Enklaar, van Hedel. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Van Leeuwen. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- teren uit Heusden. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Gen- deren. Nederhemert, Zz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Smith. Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonlcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. J. J. H. Visch, van St. Kruis (Zeel.) Sprangvm. 9,30 u en nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Waspik, nm. 2 u. ds. Van Leeuwen, van 's Gravemoer. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN27 Juli Op de graanmarkt betteedt men voorTanee t 8.50 a f 9.10 Rogge f 6 50 a f 7 .50, Gerit f -.a f Haver f 5.80 af 11 50. Kool zaad f -Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Keren van tot et. LAND VAN ALTEN A26 Juli. Aardappelen. Vroege f 2 00 2 25; Blauwe ƒ0.d /0. Zeeuwen f 0.d f 0 Jammen f f Hooi 1« quad, f 13 00 d J 14. ie qual. (voor ie pert) t 10 10 d 11 00 Klaver hooi f 15.- df 16. - fVit itroo 00 d f 00 Geel dito if Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkent tot een gewiekt van 75 K.G. 22 d 23 ett. zwaardere 27 d 28 etBoter 0 75 4 0 80 per half K.G. Eieren 1.10 i f 1 20 per 26. ALMKERK. De zetting der ioter it deze week op de markt f0 70 in ie winkelt dut 0.7 5 perk. kilo. Keren f 1.10 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.45.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2