oog op het groote gasgehalte van haar kolen een gasfabriek opgericht, met een productievermogen van 114 tot 115 mil joen kub. Meter jaarlijks, om aan de naburige gemeenten gas te leveren. l'laatNeltlk lieuwg. Heusden, 10 Aug. Een 9-jarig jongetje, dat opgeeft genaamd te zijn Karl Kirchjünger, werd zwervende te Werkendam door de politie opgenomen, die, om de ouders op te sporen, het van plaats tot plaats transporteerde, tot het al hier aankwam. Men hoopte zijne ouders met een woonwagen hier te vinden. Noch hier, noch te "s-Bosch is bedoelde woon wagen, waaruit hij weggeloopen is, te vinden. Nu is hij tijdelijk hier opgenomen, in af wachting van zijn vader uit te vinden. Volgens nader bericht is het de politie gelukt de Vader van den jongen op te sporen op den Dungenschen weg, boven den Bo-ch. De blij der Vader ontving zoontje lief met de noodige vloeken en scheldwoorden. .Umkerk. Dezer dagen had B. de Ruiter met het vervoeren van zware balken het ongeluk zich zoo erg inwendig te be- zeeren, dat de dokter het noodig oordeelde hem direct over te brengen naar het gast huis te Gorinchem. Capelle. De heer M. Carel alhier, onderwijzer aan de christelijke school te Loonschendijk, slaagde j.1. Zaterdag te 's-Gra- venhage voor de akte Fransch 1. o. De heer H. van der Waals, onder wijzer aan de o. 1. school in de Nieuwstraat alhier, slaagde j.l. Dinsdag te Breda voor de hoofdakte. Eetlien. Tot onderwijzeres aan de openb. school alhier, is benoemd mejuf frouw Hues te Elshout, (gem. Oudheusden.) keertruidenberg;. Donderdag morgen is in de rivier de Dongen onder deze gemeente, nabij de steenfabriek van den heer Allers, een zekere A. de Bont van Oosterhout, over boord geslagen en ver dronken. De man, welke in dienst was bij J. O. te Oosterhout, was 27 'jaar oud en laat een weduwe met 2 kinderen achter. Het lijk is 's avonds om zes uur opgehaald en naar O. vervoerd. («enderen. Naar men uit vertrouw bare bron ons mededeelt blijkt het voor nemen te bestaan om aan de Coöp. Stoom- zuivelfabriek alhier, een graanmaalderij te verbinden. Terwijl de landbouwer J. d. Gorkom bezig was met korren lossen en het 2^-jarig zoontje onder den tasch aan het spelen was, liet eene oudere zuBter een hooivork van den tasch vallen met het noodlottig gevolg dat de scherpe punten het kind in de her senen drongen. Hulp kon niet meer baten en een uur later was het kind overleden. Herpt- De bakkersknecht C. H. B. alhier werd Donderdag door een wesp in den arm gestoken. Eenigen tijd later zwol de arm zoo op, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en bloedvergif tiging werd geconstateerd. Alhier is komen aanloopen een bont kalf. Daar niemand als eigenaar zich opdeed, is het door de politie opgestald bij den caféhouder J. Buijs, alwaar het voor den eigenaar is terug te bekomen. I*oeclero||eii. Door Gedeputeerde Staten is de goedkeuring onthouden aan het besluit van den dorpspolder Poederoijen en Zuilichem beneden den Meidijk, tot het plaatsen van een weegbrug buitendijks, onder Poederoijen. Sprang. Dinsdag vertrokken de leden der sociëteit „Gezelligheid" alhier per S. S. naar Duitschland, ten einde in dit Keizerrijk enkele dagen te vertoeven. Toen j.l. Maandag den landbouwer J. T. in de weide 't vee bezocht had hij, toen hij over den sloot sprong, het ongeluk, met zijn voet in een braamstruik verward te raken, en kwam alzoo midden in den sloot terecht. Met den schrik, een bemodderd pak en enkele schram wonden aan zijn hand kwam hij vrij. In de op 6 dezer alhier gehouden raadsvergadering werd de gemeente-reke ning over 1911 voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 12844,75, in uitgaaf op f 12182,32£, dus met een batig slot van f 662,42£. Op de voordracht van zetters werden ge plaatst als eerste candidaten de beide af tredende leden T. D. Netten en F. M. de Jong en als tweede candidatt n Jac. Nieuwen- huizen en M. Vos. Voorts werd besloten aan het Gemeente bestuur van Loon-op-Zand de voorwaarden te vragen, waarop zij Sprang van gas willen voorzien, door middel van de gasfabriek te Kaatsheuvel. Vergadering van den raad der gemeente 's-Gravemoer, op 7 Augustus 1912. Aanwezig zijn alle leden, met uitzonde ring van den heer Loeff, die ontslag nam. De voorzitter opent deze vergadering en na lezing der notulen van het verhan delde op 11 Juli j.l. worden deze ongewij zigd vastgesteld. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten, waarbij de verleende gratificatiën aan de onderwijzers zijn goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. een onderzoek hebben ingesteld naar den toestand der havenbeschoeiïng, waarbij is gebleken, dat deze noodzakelijk moet wor den hersteld, doch dat het wenschelijk is deze werken met het oog op de finan ciën der gemeente over twee jaren te ver- deelen. De heer Beunis adviseert om een voudig van die beschoeiing betonwerk te gaan maken; B. en W. zullen dit over wegen en naar de kosten daarvan eens in form eeren. Naar aanleiding der plannen tot het in het leven roepen eener publieke telefoon voor deze gemeente leest de voorzitter de ingewonnen berichten daarover van het hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie en van den Directeur van het Post- en Tele- graaf kantoor te Waspik. B. en W. stellen nog voor alsnog te informeeren, ter plaatse waar zulk eene telefoon is gevestigd, met het oog op de kosten van kantoorhuur en bediening, waartoe wordt besloten. Ingekomen is een besluit der Tiendcom missie te Breda, inzake bezwaarschriften tegen de aangegeven tienden der heerlijk heid 'sGravemoer, waaruit blijkt dat de aangegeven tiend van Aardappelen is los gelaten. Overigens is de aangifte toegewezen, niettegenstaande deze volgens opmerking van den voorzitter feitelijk foutief is ge weest, aangezien de heerlijkheid geen tien den bezat. B. en W. stellen wijders voor zich toch maar bij dit besluit neder te leggen, wat wordt goedgevonden. De heer J. Loeff" heeft een schrijven in gezonden, verzoekende eervol ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand. Op voorstel van B. en W. wordt^ onder dank betuiging voor de vele en langdurige dien sten in die betrekking bewezen, dit ontslag op de meest eervolle wijze verleend. Aan de orde is voorts de benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand, waartoe B. en W. aanbevelen de heeren H. H. Post van der Burg en W. M. Nijen- huis. Uitgebracht worden 6 stemmen, waar van eerstgenoemde verkrijgt 5 st. en A. van Eersel 1 st., zoodat de heer Post van der Burg als zoodanig is benoemd. De heer Beunis wil nog opmerken, dat de benoemde vaak afwezig is. Aan de beurt van aftreding in het col lege van zetters zijn de heeren A. van Eersel en Joh. Kuijpers; laatstgenoemde heeft te kennen gegeven hem als zoodanig niet meer voor te dragen. B. en W. beve len als eerste candidaten aan de heeren A. van Eersel en M. J. de Jongals tweede candidaten de heeren R. van der Dussen en P. Rutters. Het resultaat van onder scheidene stemming is, dat ter benoeming zullen worden voorgedragen als eerste can didaten de heeren A. van Eersel, met 5 st. bij eerste stemming en R. van der Dussen, bij het lotals tweede candidaten de heeren M. J. de Jong, met 4 st. bij herstemming en C. Blom, met 5 st. eveneens bij her stemming. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van den heer C. Bosman, als nieuw gekozen raads lid. Bij onderzoek worden deze in orde be vonden, waarom tot toelating wordt besloten. B. en W. bieden voorts aan de gemeente- begrooting over het dienstjaar 1913, waarbij de inkomsten en uitgaven worden geraamd op f 10418,65, dewelk in eene volgende vergadering voorloopig zal worden vastge steld. De gemeenterekening over het dienstjaar 1911, sluitende met een voordeelig slot van f 2202,65, is alleen door den heer Verhagen onderzocht, aangezien de andere heeren niet waren opgekomen; naar het oordeel van den heer Beunis en ook van den voorzitter is het beter in het vervolg een bepaalde commissie daartoe aan te wijzen. De heer Verhagen heeft de opmerking, dat de restan ten aanzienlijk verminderd zijn; met alge meens stemmen wordt daarna de rekening voorloopig vastgesteld, zooals deze was voor gedragen. De heer Mouthaan dringt er op aan, dat de tweede Leij in de bijsters meer bevaar baar zal worden gemaakt; er zal evenwel vooraf worden nagegaan of deze sloot eene openbare waterleiding is, wat sommige leden in twijfel trekken. De heer Beunis vraagt, wie tijdens het verlof van den gemeente-ontvanger in dezen dienst voorziet; de voorzitter zegt, dat de ontvanger zulks den heer Van Willigen heeft opgedragen. Nog vraagt de heer Beunis welke open bare betrekkingen zijn uitgesloten tot het verrichten van persoonlijke diensten bij de brandweer, waarop de voorzitter antwoordt, dat dit ter beoordeeling staat aan B. en W., waarna deze vergadering wordt gesloten. PREDII4BËURTËN, 11 Aug. Ruijsch van Dugteren (doopsbed.) Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. in de bewaarschool de heer v. Brummen. Loonschendij k, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. een predikant.. Ger. kerk, ds. Zwiers van R'veer. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. 's Gravenvoer, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Nz vm. 930 u. d zelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Waverveen. Geref. kerk vm. 9,30 ennm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. 'gESSST* H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en in te zenden. Riiinenland. Naar de N. Ct. verneemt, is binnen eenigen tijd te verwachten een wets ontwerp tot regeling van het bewaar school-onderwijs het ontwérp is nog aan eenige autoriteiten om advies ver zonden. Volgens het Vad. ligt het in de be doeling van den minister van oorlog, de miliciens der lichting van 1905 van het wapen der infanterie niet voor de derde maal voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te roepen, zoodat het dit jaar de laatste maal zal zijn, dat die lichting vóór overgang naar de landweer onder de wapenen komt. Naar aanleiding van het te Roer mond gehouden anti-Biercongres en het petitionnement uit Noord-Brabant, schrijft de „Nieuwe Tilb. Ct." „In Limburg is het erg maar in onze eigen provincie is men dapper in de weer om Limburg nabij te streven. Er zijn hier ook al 4144 bierhuizen; zoowat ean drankhuis op de 83 in woners. In een enkele gemeente (Putte) zelfs een op de 21. Daarom hebben de Bossche en Bre- dasche Katholieke drankweervereeni- gingen ook een adres aan den Minister gericht. Bij dat adres is een statistiek gevoegd over de drankhuizen in do provincie Noord-Brabant. Daarin kan men lezen hoeveel drankhuizen in iedere gemeente aanwezig waren op 31 December 1910 en op hoeveel inwoners een drankhuis werd gevonden. „Ik heb mij diep geschaamd" riep het Statenlid, de heer Spitzen, de be kende drankweerkampioen uit Ginne- ken, in de vergadering van Kruisver- bond en Maria- en Anna-vereeniging, uit. ,Ik heb mij diep geschaamd, toen ik die cijfers las." En waarom schaamde zich deze Ka tholieke voorvechter?' Omdat men in die statistiek juist kan zien welke de Protestantsche Ge meenten zijn daar drinkt men zoo veel minder, dat de drankhuizen er in normaal aantal aanwezig zijn, d. w. z. zooals dat behoorlijk is, doch verder niet. Terwijl in geheel Noord-Brabant op de 83 inwoners een drankhuis wordt gevonden, kent Almkerk er 1 op de 421, Herpt een op de 225, Sprang 1 op de 602, Veen 1 op de 231, deWer- ken 1 op de 231, Werkendam 1 op de 205, Woudrichem 1 op de 221, Wijk, 1 op de 285. Beschamend voor ons Katholieken De heer Spitzen had wel gelijk. En moet dat nu zoo blijven? Of zijn er nog veel menschen onder ons, die aan de Katholieke zaak ver plicht zijn het offer van onthouding en afschaffing te stellen om de zwakke broeders te brengen op den goeden weg?" Bijgeloof. Zaterdag kwam er te Hoogezand (Gr.) op de gewone wijze, na loven en bieden, een accoord tot stand tusschen een scheepsjager en een schipper, over het vervoeren van een schip naar de Veenstreek, althans in die richting. Toen de scheepsjager het paard ech ter voor het schip wilde spannen, maakte de schipper bezwaar. Het paard was wit van kleur en toen hij den vorigen zomer zijn eerste veenreis deed, was het schip ook door een witten knol ge trokken. En daar hij nog nooit een zoo slecht jaar had gehad, kon dit van niets anders gekomen zijn dan van het witte paard. Een scheepsjager stoort zich echter niet aan zulk bijgeloof en wilde toch het werk beginnen. Tevergeefs bood de schipper een schadevergoeding, groot f0.50, als de scheepsjager afstand wilde doen van het reeds gesloten accoord. Ea toen is het gebeurd, dat een arme schipper, die zwaar moet ploeteren voor zijn broedje, aan dien scheepsjager het volle trekloon heeft uitgekeerd, zon der dat van trekken iets gekomen is. De scheepsjager zette het witte rossinant op stal en genoot van zijn eersten va- eantiedag met behoud van soldij. De bijgeloovige schipper huurde een andereu jager. Een paard met een bult heeft het schip toen in veilige haven gebracht. De A. N. D. B. heeft het ultimatum van de firma Asscher afgewezen, zoodat de fabriek Woensdagmiddag is Stop gezet. Ordelijk verlieten de werklieden de groote aan de Nieuwe Tolstraat gelegen fabriek, nadat hun door de fabrmkschefs de mededeeling was gedaan, dat de uit sluiting een voldongen feit zou zijn en de fabriek ingevolge de weigering van het door de firma gestelde ultimatum gesloten zou worden. Daarop werden door de arbeiders hunne gereedschappen opgeborgen en verlieten zij na twaalven de fabriek. Des middags werd door het personeel vergaderd. Naar wij vernemen, bedreigt de Am- sterdamsche Diamantnijverheid tenge volge van den uitgebroken strijd tus schen de firma Asscher en den Alg. Ned. Diamantbewerkersbond een ernstig gevaar; immers, de firma, de voornaam ste van Amsterdam, bereidt plannen voor om een gedeelte van haar bedrijf naar het buitenland over te brengen. Naar men meldt,.hebben verschillende groote en ook eenige kleine werkgevers in de diamantnijverheid besloten, geen van de uitgesloten arbeiders van de firma Asscher in dienst te nemen. De uitgesloten werklieden nemen geen genoegen met de bondsuitkeering van f 12 per week. Zij zullen een verzoek aan het bondsbestuur van den A. N. D. B. richten om de uitkeering te bepalen op f 20, het bedrag, dat de werklieden van de firma Van Dam bij de laatste staking voor deze firma als uitkeering per week ontvingen. De milicien v. d. H., van het 4de regiment infanterie te Leiden, die eerst daags als hoofdgetuige voor den krijgs raad 'zal moeten worden gehoord in de zaak tegen den sergeant M., die, ver dacht van de misdrijven bedoeld in art. 249 en 239 van het Wetboek van Strafrecht, in het Huis van bewaring te 's Graveuhage is opgesloten, is sinds eenige dagen spoorloos verdwenen. Dinsdagavond omstreeks kwartier voor negenen is aan den Blaak te Rot terdam een ongeluk met een automo biel gebeurd, dat aan een van de in zittenden het leven heeft gekost. Een gezelschap van vijf heeren, be staande uit den 28-jarigen tabakshan delaar J. v. Hees, den 27-jarigen han delsreiziger G. v. Dijk, den 35 jarigen heer S. H. Wanders, den 27-jarigen tabakshandelaar J. Minderop, allen al daar, en den 36-jarigen fabrikant H. Schreuder, wonende te Stratum bij Eind hoven, bevond zich in het café de Com merce en had een automobiel besteld, ten einde'daarmede naar Dordrecht te gaan tot een bezoek aan de tentoon stelling. Na te zijn ingestegen, bracht de be stuurder, de 29-jarige M. Schweizer, den open auto, die met de kop naar de zijde van de Vischmarkt voor het café stond, in beweging. De wagen kwam dwars over de tramrails te staan met de -voorzijde ongeveer tegen de boomen langs den waterkant en werd op het oogenblik, dat hij stilstond, en de be stuurder van plan was hem naar rechts achteruit te zetten, teneinde de bocht te nemen, aan de achterzijde aangereden door motorwagen 127 van lijn 7, die van het Beursplein kwam. De auto helde dientengevolge vrij sterk over de heer Wanders, die naast den chauf feur zat, sprong van den wagen en de bestuurder zelf werd, volgens zijn zeggen door den schok eruit geslingerd. Daarbij schijnt hij een handvat te hebben ge raakt. De auto schoot althans in zijn versnelling en liep in het water van den Blaak, de vier inzittenden mede nemende. Van alle zijden snelde men dadelijk toe en men slaagde er in den heer v. Dijk, die zwemmende den kant had bereikt, met een plank op den wal te trekken. Gelukkigerwijze kwamen enkele oogen- blikken nadat de vier inzittenden te water waren geraakt de gebroeders F. en L van Eijk, met hun motorbootje den Blaak invaren. Zij begaven zich met den meesten spoed naar de plaats van het ongeluk en slaagden er in drie drenke lingen in hun boot te brengen, den heer v. Hees, den heer Schreuder en een zekeren heer Goedewagen, uit Gouda, die den moed had gehad in het water te Springen en die den heer Schreuder boven hield. Eenigen tijd later werd ook de heer Minderop, die in de diepte was verdwenen, opgevischt. Men trachtte onverwijld de levensgeesten bij hem op te wekken en is daarmede geruimen tijd bezig geweest. Het heeft evenwel niet mogen baten en ten slotte is het lijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Van de overige drenkelingen was alleen de heer v. Hees korten tijd buiten bewustzijnde heer Schreuder werd bij zijn redding aan het hoofd verwond; de chauffeur kwam er met een Jichten schram aan den linkerarm af. In den loop van den nacht heeft men de auto met behulp van een drij vende bok op den kant getrokken. In de kazerne Waliën van de Kolo niale Reserve, staande aan het 's-G ra- venhof te Zutphen, is Woensdagmorgen even over halfvier een felle brand uit gebroken, ontstaan op de bovenverdie ping in een onbewoonde kamer, naast de rustkamer. Een half uur tevoren had de korporaal van de wacht op zijn ronde door het gebouw niets ontdekt. Om zes uur was men het vuur meester, dat vooral veel schade aan de bovenver dieping van het middengedeelte van de kazerne heeft aangericht. Het ge bouw is eigendom ran de gemeente, die het aan het rijk verhuurd heeft. De oorzaak van den brand is onbekend. Veel meubels, stroozakken en dekens zijn verbrand. In de kazerne waren 80 manschappen, die op 15 September naar de nieuwe kazerne te Nijmegen zouden gaan. De 80 man worden du tijdelijk ge huisvest in een andere kazerne, in het Burgerweeshuis en in een militair ma gazijn te Zutphen. Donderdagmiddag omstreeks zes uur heeft te Almelo zekere W. K., van Gro ningen afkomstig, een moordaanslag gepleegd op zijn vroegere verloofde Anna Weersma. Buiten de stad schoot hij haar met een revolver in de borst, waarna hij zich zelf in het hoofd en in de borst schoot. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het meisje is niet levensgevaarlijk gewond, maar de toe stand van den dader is zorgwekkend. Donderdagmorgen halfzes heeft een visscher in de Maas, ter hoogte van het Boerengat, drijvende gevonden en op gevischt het lijk van de bij het ongeluk met een zeilbootje op de Maas" verdron ken juffrouw E. Moermans van Rotter dam, die pas gehuwd was met den heer T. Kuyper. Het lijk is naar de begraaf plaats aan de Hoflaan vervoerd. Voor den door „de Pedaalridders" te Rotterdam op Zondag a.s. georganiseer- den elfstedentocht per rijwiel is ook ingeschreven Machiel Steketee, de be kende te Dordrecht woonachtige wiel rijder met een houten been. Steketee bewees onlangs nog door zijn tocht van Zutphen naar Dordt, dat hij op de lange baan heel wat maDS is. Het traject, dat Zondag afgelegd moet worden ispl.m. 200 K.M. lang en is als volgt: Rotter dam, Schiedam, Delft, Den Haag, Lei den, Haarlem, Amsterdam, Utrecht, Vianen, Schoonhoven, Gouda, Rotter dam. Het bestuur van de antirev. kiesver- eeniging „Nederland en Oranje" te Helle voetsluis heeft een adres gericht aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, om een onderzoekin testellen naar een onregelmatigheid, die plaats gehad zou hebben bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad op 30 Juli 1.1., doordat iemand aan die stemming had deelgenomen die ingezetene is van de gemeente Nieuw-Helvoet. Op genoemden datum waren uitge bracht 315 stemmen; 9 briefjes waren van onwaarde en verkreeg de heer Smit (liberaal) 154 stemmen tegen den heer Prins (anti-rev.) 152 stemmen. Te Schiedam hebben eenige der glas blazers, die in de fabriek „De Schie" aan het werk gebleven waren, nadat de anderen gestaakt hadden, het werk ook neergelegd en zich bij de stakers ge voegd. De andere werkwilligen worden met politie en honderden stakers van en naar de fabriek gebracht. Te Leerdam heeft de directie den arbeiders aangeboden om het werk te hervatten tegen de arbeidsvoorwaarden als te Vlaardingen. De arbeiders hebben geantwoord, dat zij het werk niet op nemen, alvorens aan den eisch tot af schaffing van den nachtarbeid is voldaan. Men meldt uit Deventer aan de Msb.: De heer H. W., welke voor 'n tand- operatie bij een tandarts hier ter stede, in tegenwoordigheid van een bevoegd medicus onder narcose werd gebracht, is onder de behandeling plotseling over leden. De overledene was ruim 31 jaar en gehuwd. Bij den landbouwer D., in het Pruisi sche dorp Suderwick, bij Dinxperloo, zagen de Pruisische kommiezen Maan dagnacht zakken met koren binnen dragen. Daar hun geen toegang tot het huis werd verleend, moest van de wapens gebruik worden gemaakt. Toen de kom miezen binnenkwamen vonden zij 12 balen haver en 6 balen gerst, welke bleken te zijn gesmokkeld. Een 16-jarige smokkelaar, T., uit Dinxperloo, werd gevangen genomeD en naar Bocholt overgebracht. De bewoners van het huis Heusden, vm. geen dienst en nm. 6 u. ds. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. -» Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9.30 ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeu wen, Doopsbediening. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, geen dienst. Gamerenvm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Gie8sen, vm. 9.30 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6u.ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nederhemert, Z. Z. nm. 2.30 u. prof. Bleeker uit Groningen. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Ouwjan uit Raamsdonk, vm. 9,30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, geen dienst. Waspik, nm. 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2