Sen. eigen huis- lie Handels- en Ijandbouwbank SPAillt BOEKJES FOTOGHilFIE- Het FRUIT van 34 Boomgaarden Voor Zangvereenigingen en Zangscholen Mooraie bg het Nieuwsblad Toor bei Land van Heusden ei Ata ra Zaterdag 10 Ai. 1912, No. 3178. neemt gelden déposito en reikt aan inleggers UIT. Adrianus van den Eelaart, Arnhem. Portretten, groepjes, Familie-opnamen. In elke plaats aan huis te ontbieden voor Familie- of Bruilofts opnamen, voor dorpsgezichten voor H.H. Winkeliers, enz. HET ADRES VOOR: Speciaal ingericht voor Winkeliers en Wederverkoopers. Notaris RIETRA Oorlog tusschen Italië en Turkije. verzekering kent nog niet iedereen. Vuchterstraat 142 's Hertogenbosch. Wat Rembrandt is onder de Schilders, Wat Shakespeare is onder de Dichters, Wat Beethoven is onder de Toonkunstenaars, Dat is EELAARTINE onder de Limonades. Alle Foto-artikelen en Toestellen met gratis onderricht. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN Engros. En Detail. Stationstraat Waalwijk. publiek verkoopen: BUITENLAND. De Etna blyft nog steeds asch eu steenen uitwerpen. Kilometers ver rond den vulkaan ruikt men zwaveldamp en is de grond met lava en asch overdekt. Ook de Stromboli is weer in werking; van tijd tot tijd wordt onderaardsch gerommel gehoord en worden sterke schokken van aardbeving gevoeld. Te Antwerpen is in het zuidelijk ge deelte der haven de kademuur over een lengte van 50 en een breedte van 3 meter gescheurd. De deskundigen zijn het niet eens of men hier te doen heeft met eene grondverzakking of een ver schuiving van den muur. In het eerste geval zou er geen gevaar bestaan, in het laatste kunnen de gevolgen zeer ernstig zijn. Er zal dag en nacht streng toezicht worden gehouden. Zooals uit Christiania bericht wordt, heeft op het Congres voor Tandartsen, dat daar gehouden wordt de Noorsche tandarts Holbet Hansen meegedeeld, dat hij na jarenlang onderzoek de-bacil, die de tanden verwoest gevonden heeft. De vijf Engelschen, te Eckernförde wegens verspiediDg in hechtenis ge nomen en in het huis van bewaring te Kiel opgesloten, zijn weer vrijgelaten. Aan boord van het Italiaansche stoom schip Mongibello, komende van Algiers, hebben Mooren oproer gemaakt. Ze bonden de bemanning en maakten zich meester van de leiding van het schip. Bij de aankomst te Geuto verzocht de kapitein de overheid om hulp. De Mooren verklaarden, dat zij tot hun handelwijze waren gekomen, omdat men hun had beloofd, dat ze binnen drie dagen te Tandzjer zouden aankomen en ze er eerst na 12 dagen zouden komen, terwijl de mondkost was uit geput. De overheid gelaste den kapi tein de reis naar Tandzjer voort te zetten. Te Antwerpen zijn, volgens de Nieuwe Gazet, in een lading rijst patronen ontdekt die voor Portugal waren be stemd. Aan boord van het Haraburgsche schip Hernania, zoo verhaalt het blad, was een partij rijst in zakken, die moest overgescheept worden in lichters. Daar echter geen bevelen gegeven waren om deze partij aan boord te houden tot de lichters langszij de zouden liggenwas men Woensdagnamiddag met het lossen van de zakken op de kaai begonnen. Toen reeds een heele partij op de kaai lag, ging een zak Iqs, en groot was de verbazing van de aanwezigen, toen zij tusschen den regen van rijst, een hagel van patronen op de kaai zagen nederkletteren In de rijst had men namelijk een groote hoeveelheid geweerpatronen ge mengd. Dadelijk ging men de andere zakken betasten, die evenzeer patronen bleken te verbergen. De stuurman van de Hernania liet oogenblikkelijk het lossen staken. De verzenders van deze oorlogssmok- kel waar hadden zeer goed hun voorzorgen genomen. Eerst hadden ze een zak met rijst gevuld, dan een partij patronen erin gemengd en den zak toegenaaid; en dan hadden ze den toegenaaiden zak ondersteboven in een anderen zak ge stoken. De redactie van het blad heeft eenige van de patronen gezien. Ze zijn van Duitsch fabrikaat, maar als merk staat er niets anders op dan enkele teekens, die op Turksche letters lijken. Men heeft op de partij rijst beslag gelegd. Naar het schijnt moest zij eerst in lichter worden overgeladen en dan weer verscheept op een. kleine boot, die haar naar Portugal gebracht zou hebben. De Russische adjunct minister van buitenl. zaken, Ntratof, heeft een lang durig onderhoud gehad met den Turk- schen gezant te Petersburg, en dezen verklaard, dat Rusland alle pogingen in het werk zal stellen om de rust in den Balkan te bewaren en het niet tot ernstige botsingen voor Turkije te laten komen. Aan den Russischen gezant te Cettinje is opdracht gegeven, dit stand punt van Rusland aan de Montene- grijnsche regeering mede te deelen. Voorts wordt verzekerd dat de Duit- sche regeering van die te Weenen de toezegging heeft ontvangen dat zij niets zal doen wat den vrede in den Balkan kan verstoren. In sommige Russische kringen toch vreesde men dat Oosten rijk van de gelegenheid gebruik zou maken om het randjak Novibazar te bezetten. Ook meent Rusland de zeker heid te hebben dat Bulgarije zijn wensch zal eerbiedigen, den toestand niet te verwikkelen door eenig optreden in Macedonië. De Petersburgsche correspondent van de Köln. Zeit. heeft aan het ministerie van buitenlandsche. zaken aldaar beves tiging ontvangen dat te Zurich onder handelingen tusschen Tarksche en Itali aansche diplomaten worden gevoerd. Turkije moet, wegens de toenemende binnenlandsche moeilijkheden, meer ge neigd zijn vrede te sluiten. De onder handelingen zijn weliswaar voor korten tijd afgebroken geweest, maar thans op aandringen van het meer tot toegeven gezinde Turkije hervat. De Italiaansche gezant te Petersburg moet ze leiden. Bij de beschieting eener Turksche stelling bij Hodeidah aan de Roode Zee is een Italiaansch projectiel in het Turksche munitie-magazijn geslagen, waardoor dit in de lucht is gevlogen en 3 millioen geweerpatronen, een groote hoeveelheid schietvoorraad voor de ar tillerie, een menigte geweren en een voorraad buskruit verloren gingen. Een groot deel van het Turksche kamp brandde -af. De schade wordt op 1% millioen lire geraamd. Ook werden aan Turksche zijde tal van personen gedood of gewond. De verovering van Zoeara (zoowel de stad als de oase zijn in handen der Italianen), dat de laatste plaats aan de kust was, die de Italianen nog niet hadden bezet, is van het grootste be lang. De wanorde onder de Turken en Ara bieren bleek, volgens de Tribuna, grooter dan men had kunnen verwachten. De verovering van Zoeara, zegt hetzelfde blad, is vooral van belang tegenover het buitenland, dat eruit kan opmaken, dat de Turken en Arabieren voortaan slechts als verstrooide benden door de woestijn kunnen zwerven. Volgens een bericht uit Rome heb ben de Italianen met de bezetting van Zaeara niet de laatste, maar de voor laatste kust-oase genomen. De laatste, die thans volgen moet, is Slitten. Men verwacht de bezetting van dat gebied vóór het einde van deze maand. Wanneer generaal Ceneva aldus het bericht uit Rome eerlang mees ter zal zijn geworden van alle bewoon bare streken in het kustgebied, zal hij de colonne uitrusten, welke in den herfst naar het binnenland zal gezon den worden, om de Turksche en Ara bische troepen uit hun laatste ver sterkte kamp in de bergen van Garian te verdrijven. Een aanval van een duizendtal Ara bieren op Zanzoer had, naar uit Tri poli gemeld wordt, in den nacht van 6 op 7 dezer tegen een uur of vier plaats. De Arabieren werden terugge slagen door de Italiaansche artillerie en door een geweervuur dat tot acht uur duurde. Een bestuurbare luchtballon heeft goede diensten gedaan bij de ver kenning en verscheidene bommen ge worpen op de vijandelijke troepen. De bommen hadden een vreeselijke uit werking, er werden tweehonderd Ara bieren gedood of gewond. BINNENLAND. De Telegraaf schrijft: In den Haag loopt het gerucht waarvan wij onder voorbehoud melding maken dat de burgemeester ditmaal aan de S. D. A. P. geen toestemming verleenen zal, tot het houden van een kiesrecht-optocht op den derden Dins dag in September, na de opening der Staten Generaal, de zoogenaamde roode Dinsdag. Uit Edam wordt gemeld: Maandagmiddag werd uit de vaart aan den Hoornschen jaagweg alhier op gehaald het lijk van een bekende drank zuchtige, W. S. genaamd, vrouw van A. K., alhier. De jeneverflesch hield zij nog in de armen gekneld, terwijl zij de kurk van de flesch in den mond tus schen de tanden had. Dronkenschap is dan ook zeer waarschijnlijk de oorzaak van haar te water geraken en verdrinken. Ook haar echtgenoot maakt meermalen misbruik van sterken drank. Sommige Belgische bladen brengen thans nog verhalen omtrent de schaking der barones van Coehoorn op Belgisch grondgebied. Daaruit blijkt, dat de com missaris van politie te Ostende verklaart, dat de barones niet geheel toerekenbaar is, hetgeen met den meesten nadruk wordt tegengesproken door haar advo caat, mr. Dejardin. Aan den „Nieuwe Gazet" verklaarde mr. Dejardin o. a. MejufFer van Coehoorn is het slacht offer geworden van een hatelijke kuiperij. Het is meer op haar fortuin dan om haar persoon dat men het gemunt heeft. Ware zij arm geweest, dan zou men haar hebben laten handelen volgens haar goeddunken. Telkens als ik de gelegen heid gehad heb mij met mej. de Girard van Coehoorn te onderhouden, heb ik niets aan haar bemerkt, dat kon doen veronderstellen, dat zy niet geheel by haar verstand was. Met welk doel ach tervolgde Yuen haar dan, waarom zocht men zooveel getuigen te winnen om haar als zinneloos te doen doorgaan Ik zelf werd erover ondervraagd. Zekeren avond keerde ik terug van Brugge, waar ik een zaak had gepleit, en werd aan gesproken door dokter van M., van Ostende, die mij zeide, dat mijn klante een hysterieke was en mij aanraadde mij niet verder met haar op te houden. De dokter moest natuurlijk met dit werk belast zijn, want ziende, dat hij niet op mijn hulp kon rekenen, wilde hij alleen handeleü. Hij schreef dus naar mijn klante, hem te komen be zoeken, doch alvorens er naar toe te gaan, kwam het meisje mij raadplegen en ik belette haar er gevolg aan te geven. Indien zij den dokter was gaan bezoeken, dan kon deze op zijn gemak een geneeskundig certificaat afleveren en haar in een gesticht doen opsluiten. Haar vertrek met den koetsier was een voorwendsel, want de jonge barones was in briefwisseling met een notaris van Den Haag, gelast de erfenis van haar vader te vereffenen." Haar geliefde, de koetsier Bezemer, trouwde 8 Nov. j.l. met een kamermeisje, Jacoba Derries, die hem echter verliet, zoodra zij iets bemerkte van de verhou ding tusschen de barones en haar man. De koetsier vertelde aan de „Nieuwe Gazet" Doch den dag zelf, dat ze mij ver liet, smeekte Jacoba mij, te mogen te rugkomen. Ik wilde haar niet vergeven, te meer, daar het reeds te laat was, de barones bad mij haar liefde verklaard en ik had er in toegestemd, vermits zij het wilde, haar leven met het mijne te verbinden. Denk echter niet, dat ik ge poogd heb haar te verleiden. Mej. Char lotte van Coehoorn kwam mij altijd bezoeken in het hotel van haar vader, 36 Koninginnegracht, in Den Haag, en vond er behagen in met mij te spreken. Zoolang de baron, haar vader, in leven was, weerstond ik, doch in December laatstleden stierf hij. Daar mijn vrouw mij toen juist verlaten had, gaf ik toe. Toen mejuffrouw Charlotte naar Brus sel vertrok met haar zuster, wilde ik naar Amerika vertrekken, daar ik wist dat zij om mij door gausch haar familie gehaat werd. Doch zij schreef mij uit Brussel dat ik een lafaard zou zijn als ik haar verliet, nu elkeen wist, dat zij mij beminde. Ik ging haar te Brussel zoeken en kwam met haar naar Ostende. Verscheidene keeren had men mij geld aangeboden om het meisje over te leveren, doch ik weigerde en ant woordde dat ik mej. Charlotte niet weerhield, dat zij mocht doen wat ze wilde, doch dat ik liever had dat ze bleef. Toen gebruikte men geweld. De po- litie-commissaris hield mij aan onder voorwendsel, dat ik vergeten had mijn aangifte als vreemdeling te doen. Waar om moet ik zulks doen, aangezien al de personen, welke tijdelijk te Ostende verblijven, er van ontslagen zijn? Ver leden Zondag werd ik aangehouden voor opstand tegen de politie, terwijl men mej. Van Coehoorn oplichtte. Indien onze advocaat mij niet was komen ver lossen, dan zou ik nu nog in de ge vangenis zitten. Wend U voor inlichtingen om op gemakkelijke wijze in 't bezit te komen van een EIGEN HUIS tot onderstaand adres. Op alle plaatsen U>'erige AfiEATEAl gevraagd tegen hooge provisie. Br. fr. motto EIGEN HUIS, GORINCHEM, DORDRECHT, Groote Markt, Groenmarkt, met acht dagen opzegging3 °/0 een maand 3 A/s drie maanden 31/ zes maanden A 0 een jaar 0 Reglementen worden op aanvrage gaarne verstrekt. n n. Mr. F. FERNHOUT. Winkeliers vraagt gratis monster en prachtige Reclameplaat Stoomlimonadefabriek „DE VRIJHEID", Vrijdag werd uit Brussel gemeld: In een krankzinnigengesticht hier in den omtrek heeft men de Nederlandsche baronesse Ch. van Coehoorn ontdekt, die onlangs te Ostende in een automobiel werd ontvoerd en die men naar haar land teruggevoerd dacht. Heden is de rechter van instructie in de inrichting geweest en heeft hij een protest tegen de opsluiting ontvangen. 1 ADVERTENTIEN. 8 Visite (Album) portrétten eu 5 Medaillon- voor 1 1. 4 groote Cabinet fofo's en 3 Briefkaart 1 1. 8 Eoto-Hrlefkaarten en Cabinelporlret 1 1. mrt een of meer personen zeilden l*r{gs. WRIICi PRIJS Voor nette afwerking zal worden gezorgd. Aanbevelend, J. A. TUKKER, L4ll«ENUIJK H 185, QOKIitCUEM. denderen. BOTE It. klVS. Gerechtigd tot het voeren van het Rf|k*l>otermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Galanteriën, Euxe- en Huishoudelijke Artikelen, daren, Rand, Sajet, SSorstelwerk, Sponzen, Zeemlappen, Rorce lein, 4-las, Aardewerk,Schrijfbehoeften,Rijwielonderdeelen, Electrische Eantaarns, Bweilen Religieuse Artikelen, Speelgoed, Rlikwerk, Roetsartikelen, Eederwaren, China- matten enz. enz. zal aldaar bij VAN BEURDEN op Vrij dag 16 Augustus 1913, n.m. 3 uur precies onder Dussen, Z.-H. Polder, Almkerk, Nieu- wendijk en Babiloniënbroek. Breed by biljetten. zijn onmisbaar de volgende GrBTTNDEILiS van HERMAN BEN DER, alsLIEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liederen f 0.40. H, 50 tweestemmige 0.50. III, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige CONCORDIA, 106 Liederen voor Mannenkoor CAECILIA, 130 Gemengd koor M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Korenvoor vier Mannen stemmen ten dienste van Jongelings-Vereenigingen en Chr. Zanggezelschappen. Ie stukje (30 liederen en Kooren) f 0.60; 2e stukje (23 Liederen enKooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te HeusdenJ worden geleverd door en zyn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. 0.80. 1.— 1.— De Directie. w MEKKING Goedkoops Wiskel, te Dussen, Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5