grootschen voet voort te zetten. Zeker, hij, Booth, heeft in het Leger des Heils groote krachten gekweekt, zijn zoons en dochteren hebben zich gewijd aan het werk huns vaders, maar de vraag fis niet te beantwoorden bij voorbaat, of iemand, of zelfs een combinatie in staat zal zijn te doen wat hij deed, vol te houden wat hij volhield, te regeeren, zou men haast zeggen, zooals hij re geerde. De oudste zoon van den overledene, Bramwell Booth, thans chef van den generalen staf, is de aangewezen op volger van zijn vader als generaal. Zal hij, de erfenis zijns vaders aanvaardend, in diens geest weten voort te werken Eenige dagen geleden heeft de politie te Hotsprings, in Arkansas, de hand gelegd op zekeren Sam Schepps, die de moordenaars van den speelhuishouder Rosenthal betaald heeft. Vergezeld van een lid van het kabinet van den procu reur-generaal werd Sctjepps terstond naar Albany, de hoofdstad van den staat New-York, gebracht om van daar naar New-York vervoerd en daar verhoord te worden. De hoofd-commissaris van politie Waldo wensohte echter den ver dachte eerst in handen te krijgen om hem te beletten eenige geheimen in zake de politie te verraden. Zondag kreeg de procureur-generaal Whitman, tijdens zijn verblijf te Manchester, in Vermout, van een zijner ondergeschikten te Albany daarvan bericht, met de mededeeling dat de agent, die met de bewaking van Schepps belast was, opdracht had dezen terstond na zijne aankomst te New-York naar het bureau van Waldo te brengen. De procureur-generaal reisde terstond naar Albany en verliet den gevangene tijdens diens overbrenging naar New- York geen oogenblik en liet hem daar opsluiten, zoodat hij voor zijn verschij ning voor de jury met niemand zal kunnen spreken. In heel West- en Zuid-Duitschland begint een krachtige beweging tegen de nieuwe duurte van het vleesch. In tal van steden is in vergaderingen het besluit tot het instellen van een vleesch- boycott genomen. In het Roer-gebied worden pogingen in het werk gesteld, om wegens de duurte evenals in 1910 alle gemeente besturen van het Rijnsch-Westfaalsche nijverheidsgebied tot een gemeenschap pelijk optreden te bewegen. In de eerst volgende dagen zullen de gemeente raden van allerlei Rijnsch-Westfaalsche steden over de te nemen maatregelen beraadslagen. Het plan is, om dringende vertoogen tot den Pruisischen minister van landbouw te richten. Men meldt uit Parijs, dat daar een visscher een klein duiktoestel heeft uit gevonden, waarmede men zonder duiker pak onder water onderzoekingen kan doen. Het toestel bestaat uit een mas ker met hoed van caoutchouc, welken men over het hoofd heentrekt. De duiker neemt zelf een luchtpomp mee. De uit vinder heeft in de Seine eenige ge slaagde proefnemingen gedaan. i^laatseiyk Uleuws. Heusden, 24 Aug. Een flinke jongen, zekere Adrianus van Ooijen, welke verleden jaar van hier naar Duitschland vertrok, is dezer dagen aldaar op noodlottige wijze op een steenfabriek om het leven gekomen. Nu de verboden tijd op de zalm vangst is aangebroken zijn de Woudrichemsche visschers alhier vertrokken, om later de vangst op de riviervisch voort te zetten. Dr. van Leeuwen, die alhier vóór enkele jaren de medische practijk uitoefende, was tevens ook op ander gebied zeer ervaren. Het volgend bericht geeft daarvan weder het bewijs: Dr. van Leeuwen, vioolbouwer te 's Gra- venhage, ontving het gouden kruis voor kunsten en wetenschappen van Italië, de violoncellists mej. Regina Grelinger het zil veren kruis „al merito"; beiden naar aan leiding van een intieme soirée te Milaan. De tijd waarop we zeldzaamheden te zien krijgen, van gewassen in bizondere grootte, nadert weder. Zoo werden ods door Adr. Dollekens, van Oudheuden, twee rama- nasseu getoond zoo groot als we ze nog nimmer zagen; elk van beiden woog méér dan 3 kilo. Werkendam. Woensdag 1.1. des nam. 4 uur, werd door den WelEerw. heer ds. de Jong de eerste steen gelegd van het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kerk A, alhier. Nadat gezongen was Ps. 103:1, hield Z.Eerw. een rede, waarin o.m. werd gewezen op de gewoonte onder Israël om bij bouw en herbouw van den Tempel samen te komen om God te loven en te prijzen, waarna architect, aannemer en werkvolk werd geluk gewenscht. De architect, de heer H. J. Tiemens Jr. van Arnhem, dankte voor zichzelf en namens aannemer en werk volk. Vervolgens werd de eerste steen ge legd, gebeden en tot slot gezongen Ps. 7211. Donderdag LI. werd de Chr. Geref. Kerk ingewijd. Nadat de WelEerw. heer J. J. van der Schuit, van Kampen, als eerste spreker was opgetreden, volgden nog andere predikanten en ook de heer Van Brummen. Het kerkgebouw was geheel bezet. Naar we vernemen, behaalde de heer G. Werkema, te Utrecht, de acte schoon schrijven M. O, Besoyen. Bij de gehouden gemeente raadsvergadering werd benoemd tot hoofd der openbare lagere school de heer H. A. W. Lürig, onderwijzer te Kaatsheuvel met 4 van de.7 stemmen. De heer A. G. Laarakker verkreeg 3 stemmen, terwijl op den heer H. P. M. Schoenmakers geen stemmen wer den uitgebracht. Capelle. Onze plaats is weder een 4-tal dagen door zigeuners, die al bedelende in hun onderhoud voorzagen, bezocht ge weest. Dat de inwoners niets gesteld zijn op zulk bezoek, laat zich begrijpen. Her pt. Dinsdagavond zou een notaris in het café „De Ploeg" voor den heer A. J. van Grevenbroek 12 perceeltjes bouwland verhuren. Uit de voorgelezen condities bleek, dat 15 procent ongelden zouden worden geheven. Een der huurders stond op en hield hiertegen een betoog. Het kwam hier nooit voor zei spreker, dat zooveel opcenten werden geëischt. De gewoonte was 10 pet. en daar die opcenten op de meeste plaatsen zijn afgeschaft of verlaagd, vond hij het strijdig om ze hier niet alleen te handhaven maar ze nog te verhoogen. Er werd echter geen notitie van genomen en de afslag der perceelen begon van 112. Er werd even wel geen bod gedaan, zoodat de notaris onverrichterzake naar huis moest. Dinsdagavond zou in het café van den heer J. Buijs, pl.m. 9 hont beste te veld staande haver worden verkocht voor den heer F. Verhoeven te Heusden. Of er geen animo was weten wij niet, maar op het aangekondigde uur, was nie mand aanwezig dan de notaris en de eigenaar, zoodat geen verkooping mogelijk was. De prijzen der vette varkens stijgen nog aldoor. Heden werden ze hier opgekocht voor 36 cent per pond (levend gewicht). liU ml vim dtena De handel in fruit, vooral in peren, is in deze streek slap; ze worden voor weinig geld verkocht. De dirkjesperen o. a. gaan voor 80 centen per H.L. aan den boom van de hand. Met de late appels, zooals bellefleurs en goudreinet- ten, is het een mislukking. Men besteedt gemiddeld voor zure en zoete appels f 4.50 a f5.00 per H.L. aan den boom. Meeuwen. Voor de op Woensdag I.1. gehouden verkoop, uitgaande van de Pomolog. Vereeniging „Heusden en Altena", was zeer veel animo. Naar schatting waren wel een honderdtal belangstellenden opge komen en werd voor ruim f 5000 bij in schrijving verkocht; terwijl nog een groot gedeelte onverkocht bleef, waarvan de eige naar niet aanwezig was, om de gunning uit te spreken. Door B. en W. dezer gemeente is benoemd tot brandmeester in het dorp Meeuwen, de heer J. A. van Dis, ter ver vanging van den heer P. de Raad, aan wien, op eigen verzoek eervol ontslag is verleend alszoodanig. Mederheiuert. Enkele landbou wers alhier zijn groentenkweekers geworden. Nadat zij als eerste schoof spinazie hadden geteeld, leveren zij thans aan de conser- venfabriek te Heusden aspergeboonen tegen cent per k.g. Op deze manier maken zij hun land zeer productief. De zangvereeniging „Zanglust" direc teur de heer W. Knoop, hoofd der openbare school alhier, zal op 31 Augustus een plei- zierreis naar Den Haag en Scheveningen maken. *Micuweil(IUk. Onze fanfare „Cres cendo" behaalde Donderdag bij het concours te Ouderkerk a. d. IJssel, den 3den prijs in de 3e afdeeling. De ziekte in de aardappelen blijft zich nog steeds uitbreiden en zal er niet beter op worden met dit natte weder. Op sommige perceelen wordt het vooral erg vooral de zeeuwen hebben door de ziekte veel te lijden. Rannisdonk (dorp.) Donderdag vierde de sositeit Vriendenkring in het café Broere een feestavond, den leden aan geboden door den heer G. C. de Bont, secretaris der vereeniging. Op voorstel van een der leden werd een biljartwedstrijd ge houden. De heer Anton Broeders, onze be kende komiek, werd de gelukkige winnaar van een prachtig gouden horloge van de firma H. van Turnhout Co. alhier. Met eenige humoristische stukjes van onzen dorpskomiek, die nu natuurlijk z'n beste beentje voorzette, en eenige geestige anec- doten van anderen, werd de avond recht gezellig doorgebracht. Het armenbrood is aangenomen door de heeren Amersfoort en J. Simonis, resp. van Dorp en Veer. wyk Onze vroegere dorpsgenoot de heer N. van Rijswijk, thans hoofd der school te Rossum, staat op de voordracht voor hoofd eener school te Tiel. Woensdagmorgen vertrokken de zang vereniging „Crescendo" en het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" per stoomboot „Metta II" naar Dordt om een bezoek te brengen aan de tentoonstelling aldaar, en om tevens eenige nummers ten besté te geven. Jammer, dat het weer niet wat beter w»a, dit kon echter niet beletten dat men zich goed amuseerde. De tentoonstelling is bet bezichtigen overwaard, en de kermis met zijn autobaan en duivelsrad zorgt voor de noodige afwisseling. Hoogst voldaan arriveerden de vereeni- gingen 'a avonds om elf uur, terwijl de fan fare een lustigen marsch deed hooren, weder aan de aanlegplaats. Zalf b ommel. De handel in aardap pelen beg;int steeds slapper te worden, zoo dat aan de beurzen bijna niets meer wordt verhandeld. De commissionnairs trekken nu meer dis dorpen at om bij den boer hun benoodi;gden voorraad op te koopen. Kralen gelden van f 2.10 tot f 2,30, Eigenheimers van f '1.75 tot f 2 per H.L. kerknieuws. 's kravemoer, De heer G. Ver- hageu heeft ontslag genomen als ouderling der Chr. Geref. Gemeente alhier. ök. Door de synode der Ned. Herv. Kerk is eene bijdrage van f 1800 uit de generale kas toegestaan, voor het herstel onzer Kerk. PREDIKBEIIRTËH, 25 Aug. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laataman. 6 u. ds. Kamper Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. J. J. van der Schuit van Kampen. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. een predikant. Ger. kerk, ds. Zwiers van R'veer. Dus8en, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberggeen opgaaf ontvangen. Genderenv.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeennm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nz vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smith, Afscheid. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveervm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijknm. 2 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. W. F. Gobius du Sart. gjgflSE"* H.H. Correspondenten worden 4PHEF beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tydi* in te zenden. Onze Tentoonstelling. Met rassche schreden begint de dag te naderen, die voor Bergen-op-Zoom belooft een dag te worden, als welke er nog nimmer een is voorgekomen in de annalen van ons Scheldestadje, de dag n.l. waarop de opening zal plaats hebben der Tentoonstelling, aan welks voorbereiding door het comité reeds maandenlang met on verflauwden ijver is gearbeid en nog steeds gearbeid wordt. Een rustelooze bedrijvigheid heerscht thans op het uitgestrekt circa 90.000 M2. groot terrein, want overal zijn de exposanten druk in de weer om vóór Zaterdag a.s. gereed te komen teneinde op den voor de opening vastgestelden tijd aan het publiek de voort brengselen van hunne verschillende indu- striën te kunnen toonen, te laten zien wat hier in de buurt door handel en nijverheid wordt gepresteerd. Heel het groote terrein van Plein 13 is thans herschapen in een aangenaam en prettig aandoende wandelplaats, waarop het oog wordt gestreeld door keurig aangelegde bloemperken, waaitusschen vroolijk afsteken de verschillende kleinere kiosken en op zichzelf staande stands, 'n aardige serie van typische en pittoreske gebouwtjes, die aan het geheele terrein een vroolijken en leven- digen aanblik geven. De groote gebouwen, als dat van de Indu strie, Landbouw, Tuinbouw, de groote res tauratie en het volksrestaurant zijn geheel voltooid; het gebouw, waar post- en tele grafie, pers, hoofdbestuur en secretariaat zijn ondergebracht is reeds door die ver schillende takken van dienst in gebruik genomen en vlak daarnaast is men druk doende het terrein en de loodsen in orde te brengen voor de te houden paarden- en vee-tentoonstellingen, waar het puikje van den Zeeuwschen en Brabantschen veestapel zal worden bijeengebracht. De groote koepelvormige ontvangstzaal, of feesthalle, de champagnebar en theetent zijn gereed om de bezoekers te ontvangen en degelijk aangelegde wandelpaden voeren naar de terreinen waar onze hoveniers de producten van hun bedrijf en den aanleg in koude kassen zullen tentoonstellen. Een net van electrische geleidingen strekt zich over gansch het terrein uit. De locomobielen en dynamo's van Schie- felbusch uit Breda zijn gereed om door middel van een 25-tal groote booglampen en duizenden kleine gloeilampjes het heele terrein en al de gebouwen met een zee van licht te overstroom en en aan het ge heel een feeërieken aanblik te geven. Alléén aan den keurig-mooien monumen talen ingang, welke reeds van ver uit de stad zichtbaar is, worden voor de verlich ting gebezigd twee groote booglampen, elk van 400 N. K., een van 200 N. K. en plm. 400 kleinere electrische gloeilampen. Donderdag a.a. zal waarschijnlijk eene proef worden genomen met de geheele ver lichting. Qok op het terrein der kermesse d'éte, waar de verschillende vermakelijkheden der bezoekers volop gelegenheid zullen ge ven in echt Brabantsche, ongekunstelde jolijt eenige prettige uurtjes door te bren gen, begin men al aardig op te schieten en en doen houders van Stoommolen, Vroo- lijke Rad, Rodelbaan, enz. enz. hun best, om op tijd hnnne inrichtingen in gereed- heip te hebben. Het keurige sportterrein, ^voorzien van eene degelijke tribune, is geheel in orde, en gedurende den ganschen duur van de Tentoonstelling zal het den liefhebbers van de sport niet aan gelegenheid ontbreken om hun hartje op te halen aan vlieg-demon- straties, voetbal-matches, Hippische en Athlethische spelen, bloemencorso's, auto- gymkhana enz., enz. Ook de keurig aan legde schietbanen zijn zoo goed als gereed en bieden eene schoone gelegenheid voor de schutters uit alle oorden des lands om zich met elkander te komen meten. Ook uit België gaven zich reeds een 9-tal schiet- vereenigingen voor deelname op.* Nog eenige dagen van stevig aanpakken en hard doorwerken, en Bergen op Zoom zal toonen, dat het ook op het gebied van energie en organisatie-vermogen zijn man nen aan kan wijzen en bij geen enkele plaats van ons vaderland behoeft achter te staan. De geïllustreerde bladen zullen deze week verschillende kiekjes van de gebouwen der Tentoonstelling bevatten. Hurgerltflte Stand. Werkendam, van 16 tot 22 Aug. Geboren: Anna, d. v. J. C. v. d. Werff en A. VerheijJohannes Pieter, z. v. J. P. Teuling en J. L deKnegt; Dirk, z. v. C. G. Ippel en M. Verhagen; Maria Janna, d. v. C. P. Hage en P. Goedgebuure levenl. kind van 't man nelijk geslacht van B. Potters en E. Potters. Overleden: Geertruida Alida Wes terink, 62 jechtg. 'van G. J. van de Pol. Ingekomen van: 's-Gravenzande, A. Paans en gezin en C. Biesheuvel en echtg.; Antwerpen, J. de Keizer en gezin. Vertrokken naar: Hardinxveld,F. A. Potters. Dewerken en Sleeuwijk, van 1623 Aug. Geboren: Petrus Johannes, z. v.*A. H. Kers en O. J. WijtenburgJan, z. v. W. Bleijenberg en B. van der WielLijntje, d. v. J. Kroon en M. Monshouwer. Overleden: Jannigje Visser, 6 m.; Arie Roubos, 8 m. Ingekomen van: Almkerk, J. Visser en gezin. Vertrokken naar: Apeldoorn, A. J. van Put en gezin. ISInnenland. De „Telegraaf" meent te weten, dat in de Tweede Kamer een voorstel zal worden gedaan, om het ontwerp Bakkers wet van den heer Aalberse c.s. onmid dellijk na de nieuwe Indische begrooting in de afdeelingen te onderzoeken. De bedoeling moet zijn, de openbare be handeling zeer spoedig te doen plaats hebben. Naar de „Tel." verneemt, zou bij eenige Kamerleden der rechterzijde het voornemen bestaan, mocht het ontwerp- tariefwet nog tijdens deze periode in behandeling komen, bij amendement te pogen, het door den minister van het wetsontwerp teruggenomen meelrecht van f0.40 per 100 K.G., andermaal in nieuwe tarief te brengen. Het Volk meldt, dat de burgemeester van Den Haag aan de heeren Vliegen en Van Kuykhof, onderscheidenlijk voorzitter en secretaris van het bestuur der S. D. A. P., mondeling heeft mede gedeeld, dat hij géén toestemming geeft om op 17 September den voorgenomen kiesrechtoptocht te houden. Woensdagmiddag tusschen half twaalf en half' een is een schets van Millet, die in de leeszaal van het Palace-Hotel te Scheveningen hing, uit de omlijsting gesneden en spoorloos verdwenen. De bedoelde schets is particulier eigen dom van de directrice „Arti." Men be grijpt, dat de opwinding niet gering is. Een streng onderzoek is gaande, doch het leverde tot dusver geen resultaat op. Misschien heeft de dief op deze wijze den Gioconda-diefstal willen herdenken, die juist voor een jaar plaats had. Gedurende enkele dagen is aan de fiesschenfabriek te Delft de bekende ovenmachine in proef. Per minuut worden* 21 flosschen vervaardigd en 100 werklieden worden door de machines vervangen. De gemaakte flesschen zijn van goede kwaliteit en afwerking. Men is voornemens de machine de volgende week definitief in werking te stellen. Nog twee machines, die elk 26 flesschen per minuut maken, zijn in bestelling, zoo dat de fabriek voor het einde van dit jaar de helft machinaal zal produceeren. Ook aan de flesschenfabriek te Zwijn- drecht zal zoo'n machine geplaatst worden. De padvinders uit het geheele land zijn bereid gevonden om op Konin ginnedag gemeenschappelijk kleine tuil tjes heidebloemen ten verkoop aan te bieden, ten bate van de noodlijdenden op Aruba, Bonaire en Cura§ao. H. M. de Koningin zal, naar verluidt, een groot aantal van het Loo afkomstige ruikertjes ter beschikking stellen. Óp verschillende plaatsen is de vorming van verkoop-comité's in voorbereiding. De ruim 70-jarige weduwe J. S., te Garderen, gem. Barneveld, die, zooals wij de vorige week hebben meegedeeld, zoo hevig door een koe werd gestooten, dat haar de ingewanden uit het lichaam puilden, is thans aan de gevolgen over leden. Woensdagavond heeft de marechaus see te Deventer aangehouden den post- commies 1ste klasse B., wegens vermoe delijke administratieve onregelmatig heden, begaan in zijn vorige betrekking als directeur van het postkantoor te Horst. Aan den loopjongen H. D., in dienst van de firma S. op de Scheepmakers haven te Rotterdam, is in een volks menigte nabij de Wijnbrug een aange- teekende brief ontstolen, die hij even te voren aan het postkantoor afgehaald had. De brief hield drie bankbiljetten van 100 mark in. Naar men aan de 's-Hert. Gt. mee deelt, heeft te Reek (N.-Br.) een koe vier leveude kalveren ter wereld ge bracht, waarvan slechts één kort na de geboorte dood ging; zij zijn alle iets kleiner dan een gewoon kalf, doch wegen ieder toch nog 56 pond. Nog kan hieraan toegevoegd worden, dat dezelfde koe het vorige jaar ook reeds drie leven de kalveren ter wereld heeft gebracht. P. M., een van de twee personen, die den veldwachter van Schoonoord zoo ernstig hebben mishandeld, is te Bottrop, in Duitschland, gearresteerd. Omtrent den strijd in de diamant nijverheid te Amsterdam werd Woens dag geschreven Na gezamenlijk onderzoek van het onderwerp van het tusschen hen han gende geschil, zijn de firma I. J. As- scher en den A. N. D. B. tot de volgende conclusies gekomen: lo. dat de firma Asscher is gekomen tot erkenning, dat niet staande gehou den kan worden de door haar geuite meening, dat de loonstandaard in de roosjes-branche zou zijn gedaald en dat haar uit dien hoofde loonsvermindering zou moeten worden toegestaan: 2o. dat de A. N. D. B. is gekomen tot de erkenning, dat de firma Asscher, gezien den aard der grondstoffen en het gevorderde fabrikaat, hooger loon betaalt dan onder soortgelijke omstan digheden gemiddeld betaald behoort te worden. De A. N. D. B. aanvairdt, uit hoofdetP* van het sub. 2 genoemde, de door d,e firma Asscher voorgestelde loonregeling, zoodat eene vermindering van 15 pet. op de tarieven der firma voor het roos- jesslijpen zal worden ingevoerd. Morgenochtend zal op alle afdeelingen weer met het werk worden begonnen. Alleen de honderd-dertig roosjesslijpers, die reeds vijf maanden waren uitge sloten, beginnen eerst Maandag, tege lijkertijd met het in gebruik nemen van het nieuwe gedeelte der fabriek. Te Amsterdam is Donderdagavond een manifest verspreid, onderteekend door „eenige honderden roosjesslijpers", waarin de roosjesslijpers van de firma Asscher, die Maandag aan het werk gaan, worden opgeroepen alsdan den arbeid niet te hervatten omdat de Bondsraad bewilligd heeft in den eisch van de firma Asscher tot verlaging van het tarief met 15 pet. Men schrijft aan de „N. Ct.": Misschien in verband met de duurte van vleesch en spek, zeker ook, omdat dit alles op het platteland ongestraft kan geschieden, is de smerige handel in vleesch van doode dieren, die reeds in verregaanden staat van ontbinding verkeeren, ernstig toegenomen. Voor de oningewijden schijnt het onbegrijpelijk, hoe men dergelijk vleesch nog smake lijk kan maken voor de worst. Door zout en salpeter wordt het slechtste vleesch voor verder bederf behoed en dit als gezouten vResch uitgevoerd. Naar men zegt, moet er te Groot-Am- mers een inrichting bestaan, waar men - dit vuil verder verwerkt. Een Rotter- Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. H. Bogers van Tuil. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 ds. Paddenburgh. Aalburgvm. 9.30 ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Capellevm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen opgaaf. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, geen dienst. Gamerenvm. 9.30 u. en nm. 7 u. ds. Dekker. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, nm. 2.30 u. ds. Dronkers uit Dongen. Herpt, vm. geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 ds. Klomp. Nederhemert, Z. Z. geen dienst Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 u en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, 9.30 u. en nm. 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Go bius du Sart vm. voorb. H.A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2