Oorlog tassehen Italië en Turkije. Troebelen op den Balkan. Times verneemt uit Petersburg dat «ie teurs daar gisteren onder den invloed Irke jrde van oorlogsgeruchten. Het gerucht wil,.dat Bulgarije, Servië en Griekenland te zamen tegen Turkije willen optrekken. In welingelichte kringen schenkt men aandacht aan de mogelijkheid, dat er vijandelijkheden op til zijn, maar de Russische diplomatie oefent nog altijd een bedarenden invloed. Ook te Londen gaan geruchten de beurs is er door gedrukt dat Bul garije, Servië en Griekenland samen tegen Turkije oorlog willen voeren. Nu het eerste gedeelte van de krijgs verrichtingen in Libye geëindigd is door de effectieve bezetting van de kust van Makaber tot Tobroek heeft de Italiaan- sche regeering, ten einde den verderen gang van de krijgsverrichtingen in het binnenland gemakkelijker te maken, besloten, de twee commando's over- de troepen in Tripoli en Barka onafhanke lijk van elkaar te maken. Bij besluit van 2September is generaal Caneva onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, van het opperbevel ontheven en in Tripoli vervangen door lui tenant-generaal Magni, in Barka door luitenant-generaal Briccola. Iflaatielltk Nieuws. Heusden, 7 Sept. Blijkens annonce, zal er op 8 en 12 Sep tember een extra tram loopen op's Bosch, om de bezoekers van de kermis aldaar in de gelegenheid te stellen op enkele dagen nog des avonds ten 11.30 uit 's Bosch te vertrekken. Voor hen, die van de kermis pret willen profiteeren een buitenkansje. Wanneer wordt nu de Hooge Maasdijk doorgegraven, waardoor de tram tot de tramhaven doorloopt, in aansluiting met de stoombooten Amsterdam-Heusden Deze vraag, zoo geregeld door het publiek gesteld, is nog altijd niet te beantwoorden. Er wordt nog van ééne zijde permissie verwacht. Niette min gaat de tram geregeld voort met grond aanvoeren en zagen we ook dezer dagen ambtenaren en beambten van waterstaat met het uitzetten van het terrein bezig. Er is dus nog altijd werking in de zaak en we zien vermoedelijk binnen enkele dagen voor het eerst de spade voor dit doel in den grond steken. Het Duo Rotowsky komt met zijn vlieg machine, neen met zijn antipood „een trek schuit" Heusden de volgende week bezoeken. Niet zoo snel, maar wel voorzichtiger en meer comfortable dan in een luchtschip. Volgens beschrijving bevat zij een studeer kamer voor den heer en mevrouw Rotowsky, waarin een te Berlijn gebouwde vleugel,- met keurige etsen aan den wand, een slaap kamer, een keuken en kantoor en nog een Êaar logeerkamertjes. Wat wil men meer? >»arbij komt, dat ze gratis uitvoeringen geven, alleen wordt in de pauze ieder in de gelegenheid gesteld wat te offeren. We gaan er bepaald heen en zeker het grootste gedeelte van Heusden en Omstreken met ons, wanneer ze proeven van hun talent op „Concordia" ten beste zullen geven. Zie aankondiging. Kunnen we dan later ook het woonschip betreden, dan zijn we zeker mede vooraan. Het houdt echter nog niet op met de Heusdensche nieuwtjes! Zooals men weet, wordt hier tegenwoordig door de Woudri- chemsche visschers in" de Bergsche Maas meermalen een steur gevangen, 't Is een buitenkansje als ze zoo'n monster in het net krijgen. Nu dat buitenkansje heeft de vterman op Nederhemert gisteren gehad. Een steur, die zich onpasselijk gevoelde, men zegt dat hij zijn kuit niet kon kwijt worden, schoof bij den Veerdam op het dreoge. Een aardig cadeau. Hoe er nu van af te komen? Daarvoor wisten de Woudri- chemsche visscher raad. Die namen hem voor gemeenschappelijke rekening over en brachten het opzichtelijke beestje, dat op 300 pond geschat werd, naar den afslag. H crkeiidain De tentoonstelling van Floralia behoort ook weer tot het ver leden. Ondanks de ongunstige Augustus maand, zagen de planten er vrij goed uit. De mooiste groepen van de gekweekte plan ten waren ingezonden door mej. H. Ridder hof en mej. KI. v. d. Steenhoven. Alle plan ten daarvan waren prachtexemplaren. Ver meld dient te worden, dat de heer Ridder hof een inzending bolbegona's ter opluiste ring inzond, zooals zelden gezien wordt. Er waren prachtige planten bij van 80 c.M., diameter. Bijzonder groote exemplaren kool waren ingezonden door de heeren A. v. Vugt, Jacob Bril en A. Wijnja, terwijl de groote meloenen en pompoenen van F. Hakkers, A. Wijnja en Mej. de Jager, bijzonder de aandacht trokken. Het fanfarecorps „Concordia" verleende Dinsdag van 68 en Woensdag van 810 zijn medewerking. De schiettent werd druk bezocht. Velen gingen hun geluk beproeven en gaven blijk van hun vaardigheid. Het aantal bezoekers was ruim 700. De prijzen werden toegekend als volgt: Pelargonium. Ie prijs mej. H. Ridderhof 2e pr. M. Verwoerd; 3e pr. W. Ver woerd 4e pr. A. Wijnja. Coleus. Ie pr. A. G. v. Duist; 2e pr. C.a. Rijkers^ 3e pr. C. Rademakers; 4e pr. N. Reijkers. Fuchsia's. Ie pr. KI. v. d. Steenhoven2e pr. W.a. v. d. Steenhoven; 3e pr. W. B. Kidderhof; 4e pr. Jb. Bril. Begonia Erfordia. Ie pr. Johanna Evers; 2e pr. J. Wieringa; 3e pr. H.Smits; 4epr. E. van Breugel. Vemar werden 12 eervolle vermeldingen uitgereikt. Groenten en fruit. Ie pr. A. Wynja2e pr. Jb. Bril; 3e pr. T. van Driel; 4epr.Frans Hakkers. Aan den étalagewedstrijd werd deel genomen door de neringdoenden G. Rosier, A. Frank, L. B. van der Straaten, E. v. d. Werf, J. v. d. Straten, W. Visser, Joh. v. d. Werff, W. Kok, B. v. Laren en A. Pelli- kaan. De eerste vier behaalden respectieve lijk den eersten-, tweeden-, derden- en vierden prijs, terwijl de overigen gerang schikt zijn naar de waarde door de com missie aan hun étalages toegekend. Het speet de commissie niet meer dan vier prijzen bsschikbaar te hebben. B. en W. dezer gemeente hebben bepaald, dat. de verkiezing voor een lid dezer gemeente (vacature G. v. Oord) zal plaats hebben, 24 September, en de stem ming en eventueele herstemming 7 en 14 October aanstaande. Gisteravond vergaderde de gemeente raad te 7 jiur. De onderwerpen ter behandeling waren 1. Ingekomen stukken 2. Voorloopige vaststelling gem. rekening 1911. 3. Benoeming Ambt. Burg. Stand. 4. Vaststelling aard en bedrag, borgtocht administrateur waterleiding. 5. Benoeming administrateur waterleiding. 6. Voorstel van J. Visser Azn. tot vloed- vrylegging van Werkendam. 7. Verzoekschrift van enkele Biesbosch- bewoners tot plaatsing van een pomp bij de O. L. School. Alnikerk. In de Dinsdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering, is met 7 tegen 3 stemmen en 1 blanco, herkozen tot wethouder, den heer A. den Dekker, wonende te Nieuwendijk. In de plaats van den heer J. A. Kraaienbrink, die als tijdelijk Secretaris van het Burg. Armbestuur heeft bedankt, is gekozen den heer G. van Breugelen te Nieuwendijk. Bciicdeii-ljaiigstraat. Naar vette varkens bestaat thans groote vraag en de slagers betalen daarvoor dan ook den ongekend hoogen prijs van 36 Èt 38 ct. per halve K.G., schoon gewogen. De oorzaak daarvan is de groote uitvoer naar Frankrijk. ISesoffen. Donderdagmorgen had K. uit Buren, die naar Breda moest, bij het afrijden van den dijk alhier, het onge luk met fiets in een sloot terecht te komen. Met een nat pak en eenige averij aan zijn fiets, kwam hij vrij. In het naastbij zijnde huis kon hij van kleeding verwisselen, zoo dat hij zijne reis kon voorzetten met 't spoor. Capelle. Door de gladheid der brug, nabij het Veer alhier, viel deze week M. Boseers van Kaatsheuvel, zoodanig van zijn fiets, dat hy" een gapende wonde aan zijn hoofd bekwam en zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. Naar we vernemen is de gewonde reeds aan de beterende hand. Zondag 8 Sept. zullen de deelnemers aan den toer door Noord-Brabant door wiel rijders deze gemeente passeeren, waarschijn lijk tusschen 11 en 12 uur. Wanneer we weten dat gemiddeld een 30 K.M. per uur moet worden gereden, wacht ons dus weer een spannende wedstrijd. Bronwelen. Tot ons genoegen ver nemen we, dat de heer P. W. v. d. Schans aan de Rijks-Zuivelschool te Bols ward werd bevorderd van de le naar de 2e klasse. *Giesseil. Sedert eenige dagen heerscht ook alhier de vlekziekte onder de varkens, en wel zoo hevig, dat reeds verscheiden dezer dieren zgn bezweken. Eenige eigenaars hebben hunne varkens, ter voorkoming dezer zoo gevreesde ziekte, laten inënten. Het aanhoudende natte weder berokkent den landbouwer alhier zeer veel schade. De te veld staande tarwe en haver, heeft reeds zooveel geleden, dat er waarschijnlijk wel niet veel meer van te recht zal komen, terwijl de nog op het land liggende erwten totaal verrot zijn. 's-Gravemoer. De loting voor de Nationale Militie, lichting 1913, zal voor deze gemeente niet als voorheen te Dongen, maar te Oosterhout gehouden worden op Maandag 9 September, v.m. 11 uur. Door het hulptelegraafkantoor alhier zijn in de vorige maand behandeld 53 tele grammen, waarvan zijn verzonden 27 en ontvangen 26. Op de rijkspostspaarbank werden 26 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1047, terwijl 13 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1770. De verjaardag van H. M. de Koningin is hier dit jaar alleen door de schoolkinderen gevierd, namelijk Zaterdag door die der Christelijke school en Dinsdag door die der openbare en der bewaarscdool. Alle deze scholen maakten eene feestelijke wandeling en werden daarna rijkelijk onthaald, dank zij de milde bijdragen daartoe der gemeente naren. fleesbeeii. Bij den heer De Roon alhier, is een paar dagen geleden eene duif komen aanvliegen met een ringetje aan een der pooten, waarop gemerkt 1912 K 7064. Nieuwendijk. Bij verschillende ingezetenen alhier, is Dinsdagnacht goed van den bleek ontvreemd. Van de daders is geen spoor te ontdekken. Dezer dagen had A. Versteeg Hz. het ongeluk, met stoeien boven op een ijzeren poort te vallen; weldra gutste het bloed uit een vrij diepe wond aan zijn arm. Dr. Overbosch verleende geneeskundige hulp. Door het bestuur van het waterschap 't Nieuwland van Altena is verboden veld vruchten mest of wat ook, van of naar het land over de dijken en wegen onder het beheer van bovengenoemd waterschap te vervoeren in voertuigen waarvan de wielen niet van klei en modder gezuiverd zijn. De verkoop van de Oranjebloem voor Chr. Militaire Tehuizen heeft hier f 9.91 opgebracht. Dinsdag had T. Ottevanger het onge. luk, terwijl hij graan uit het schip boven in het pakhuis lierde, met zijn hand tus schen het blok van den haal reep te komen, waardoor twee vingers ernstig zijn gewond. Oosterhout. Den 17 September zal het 103 jaar zijn^eleden, waarop Gijs van Ham het eerste levenslicht aanschouwde. Er heeft zich eene commissie gevormd om den verjaardag van dezen oudsten Neder lander luisterrijk te vieren en om voor dezen nestor en verdere bewoners van het St. Jozefgesticht 'n aangenamen dag te bereiden. §prang. De loting voor de nationale militie voor de jongens uit deze gemeente, die hier aan zullen moeten deelnemen, zal plaats vinden op Woensdag 11 Sept e.k., des voormiddags 8,30 uur, ten raadhuize te Kaatsheuvel. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente Meeuwen, van 3 Sept. 1912. Tegenwoordig 5 leden. De voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierop wordt voorloopig vastgesteld de rekening van ontvangsten en uitgaven over het dienstjaar 1911, de ontvangsten op f 8046,22, de uitgaven op f 7797,36, het batig saldo alzoo op f 248,36. De beide Wethouders onthielden zich van stemming. Vervolgens wordt aan de vergadering aan geboden de begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1913, bedragende in ontvangst en uitgaaf f8231,71è- Deze begrooting zaJ in handen worden gesteld eener commissie van onderzoek: de voorzitter benoemt daartoe de heeren G. Boom, A. L. de Graaff en Am. van Koijck. Met het oog op het snelle rijden van motorrijtuigen in de bebouwde kommen dezer gemeente wordt in beginsel besloten over te gaan tot de vaststelling eener ver ordening krachtens de motor-en rij wiel wet, waarbij de maximum-snelheid zal worden bepaald op 10 K.M. per uur. B. en W. worden uitgenoodigd in de eerst volgende vergadering een ontwerp-verorde- ning ter tafel te brengen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. PREDIKBEURTEN, 8 Sept. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. Kamper Chr. Geref. Kerk, (lokaal be waarschool) vm. 9.30 u. en nm. 6 u. de heer Van Brum- men, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leéskerk. uit Woudrichem. Loonschendijk, vm. 9,30 lezing en nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Ger. kerk, ds. Zwiers uit R'veer. Dussen, vm. 9 u. ds- Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. uit Well c. a. Nz vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader (Doopsbediening.) Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge, vm. Voorbe reiding H.A. H.H. Correspondenten worden !S3!§f beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tüdiff in te zenden. Kerknieuws. Mleeuwfjk. Ds. P. H. de Jonge, al hier, komt voor de tweede maal voor op een drietal voor predikant bij de Geref. Gemeente te Luiten a.d. Dedemsvaart. Postkantoor Heusden. 2e Helft der maand Aug. W. Noorloos, Andel. J. Hoog, Dordrecht. A. van Dinteren, Rotterdam. Rechtzaken. E. J. M., huisvrouw van G. v. C., 27 jaar, te Sprang, beklaagd ter zake dat zij den 3en Augustus 1912 te Sprang opzette lijk Johanna J. De Rooij heeft mishandeld door haar met een hakmes, althans een scherp voorwerp, te slaan, te steken en te snijden en daaadoor bloedend te verwonden. Vier getuigen waren gedagvaard. Eisch f 20 boete of 40 dagen hechtenis. Rur^erlfjke Stand. Heusden, van 29 Aug. tot 5 Sept. Getrouwd Johannes van Liempt, 25 j. en Maria Merkx, 19 j. Geboren Adriana Gerdina, d. v. An- tonie Bouman en Maria van den Oever. Overleden: Dirk van Wijnen, 72 j. Cornelis Martinus Poot, 77 j. Werkendam, van 30 Aug. tot 5 Sept. Ondertrouwd F. A. Potters, 22 j. en M. Klootwijk, 20 j.; G. C. Vos, 26 j. en J. Bogaars, 24 j. Geboren: Jacob, z. v. J. J. van Oord en F. M. HoogenboomHeijmen, z. v. A. Brienen en A. G. van Krugten. Ingekomen vanAlmkerk, Jenneke van Hofwegen en Petronella van Dru nen; Sleeuwijk, Bastiaan Cornelis Ippel en Bastiaan van de Werken; Giessen- dam, Pieter Potters. Vertrokken naar: Tiel, Frits van Varik; Zalt-Bommel, Antonia Kornet; 's Gravenhage, Lena Hamme. De werken en Sleeuwijk, van 30 Aug. tot 6 Sept. Geboren Hendrikus, z v. J. Baks en J. B. SchaddeleeJannigje, d. v. W. van Drunen en J. de Koning. Veitrokken naar 's-Gravenhage, T. van der SchootRaalte, G. C. Otte vanger Werkendam, B. van de Werken. binnenland. De groote toer door Noordbrabant, uit geschreven door den Wielrijdersbond, zal Zondag a.s. gehouden worden van uit Breda, Zevenbergen, Moerdijk, Langstraat, 's-Bosch, Eindhoven naar Breda. Afstand 205 K.M., deelnemers 188. Te 8,30 begonnen zullen de toeristen vermoedelijk zijn te Waalwijk 11,55, te Drunen 12,05, te 's-Bosch 12,30 en te Breda te 5,5 ure. Bij gunstig weder zullen velen onzer lezers zich ongetwijfeld op een dezer plaatsen doen zien. Naar de N. R. Ct. verneemt, heeft de' minister van binnenlandsche zaken op uitnoodiging daartoe van zijn ambt genoot van justitie aan de commissaris sen der Koningin in de onderscheidene provinciën eene uitnoodiging gericht om de burgemeesters van de verschil lende gemeenten mede te deelen, dat hij het wenschelijk acht, dat voor het toezicgt op de naleving der Visscherij- wet volgens gegeven voorschriften samenwerking plaats vindt tusschen de Visscherij inspectie en de gemeente politie. Tot dusver bestond de samenwerking sedert de invoering van de nieuwe Visscherij wet alleen tusschen de vis scherij-inspectie en de rijkspolitie. Waar thans gebleken is, dat de voorschriften omtrent die samenwerking aan de ver wachting voldoen, acht de minister den tijd gekomen om deze thans uit te brei den tot de gemeentepolitie en de mare chaussee. Hr. Ms. riviervaartuig Rhenus is Don derdag op de Waal onder Altena aan gevaren door den vrachtboot William Égau. De Rhenus is binnen 10 minu ten gezonken; de aanboord zijn de man schappen, een veertigtal, zijn overboord gesprongen en gered. De heer L. Rodermond, vroeger te Leeuwarden wonende, bericht het vol gende uit den Haag aan het Leeuw. Nieuwsbl. Dinsdagavond den trein naar Amster dam missende voor een reis, die geen uitstel gedoogde, nafh ik een taxi van de firma Oostmeijer alhier. Twee chauf feurs gingen fneeeen aan het stuur en een voor den uitkijk. Ruim zeven uur reden we af. In het Haagsche Bosch stopte de auto. De man van den uit kijk stapte uit en eischte onmiddellijk: „Mijnheer, uw ring!" Toen ik tu eoaig tegenstreven mijn gouden ring afgaf, iuidde zijn bevel: „Stap uit!" „En mijn bagage?" „Die krijgt u niet terug." Ik werd gedwongen de auto te ver laten, waarna deze wegreed met mijn overjas, een bruin taschje met inhoud, een kistje sigaren en een bouquet. Ik ben daarop dadelijk naar een politiebureau gesneld en heb later door bemiddeling van de politie al het mij ontroofde terug ontvangen. De onbezoldigde rijksveldwachter L., uit Helmond, is Maandag, toen hij pro ces-verbaal wilde opmaken tegen drie stroopers, welke met den lichtbak aan het jagen waren op het landgoed van jhr. Wesselman tusschen Helmond en Staphorst, door één van de drie, zekeren v. d. H., zoo ernstig mishandeld, dat een van zijn ribben brak en hem in de longen drong, waardoor deze ernstig beschadigd werden. De dader en zijn kornuiten zijn gearresteerd en hebben bekend. De schade, die het natte weer aan de landbouwgewassen in den Haarlem- mermeerpolder heeft toegebracht, be draagt, volgens berekening van bevoegde personen, thans reeds meer dan een millioen gulden en wordt nog dagelijks grooter. Bij de oefeningen van de genie op het fort Vossegat, aan de grens der ge meente Utrecht, zijn Donderdagochtend, doordat een vlot 4n de fortgracht kan telde, 16 militairen te water geraakt, van wie er 6 verdronken. Het waren allen tijdelijk bij de genie gedetacheerde infauteristen. De namen van de omgekomen mili tairen zijnA. F. Makka, korporaal en J. H. J. van de Pol, korporaal, uit Den BoschT. van Gorp, milicien, uit Luyks- gestelH. Geurts, milicien, uit Gemert J. Dalfing, milicien, uit Ravenstein, en L. Lauwerse, milicien, uit Domburg. De milicien H. T. van Moorsel, uit Stiphout, die geruimen tijd in het water had gelegen en een bloedspuwing kreeg, wordt in het militaire hospitaal te Utrecht verpleegd. Op last van den minister van oorlog stelt de kapitein. Diekhoff, uit den Haag, een onderzoek naar het gebeurde in. Aanvankelijx heeft men als oorzaak van het ongeluk genoemd, dat het vlot doormidden gebroken was, maar dit is niet het geval. Thans wordt als moge lijke oorzaak van het ongeval opgegeven het bezigen van bezaagd hout voor het maken van het tonvlot inplaats van het zoogenaamde rondhout, terwijl vol gens anderen het ongeval toegeschreven kan worden aan te veel belasting van het vlot door een of andere omstandig heid aan ééne zijde. De 16-jarige Grietje S., wonende in de Martemtraat te Groningen, die on geveer 10 jaar geleden door een schrik verlamd was geworden, slechts haar linkerhand kon zij nog gebruiken, is Maandagavond door een hevigen donderslag hevig geschrokken en haar verlamming scheen geweken. Zij kan zich weer bewegen. De geneesheer geeft hoop op algeheel herstel. Donderdag zijn te IJmuiden twee lijken aangebracht. Het eene, aange spoeld bij den Noordpier, is dat van een ongeveer 60-jarig man, net gekleed met staande boord, zwaar gebouwd, grijze snor en puntbaardin een bruinleeren portemonnaie zat eenig Fransch en Bel gisch geld en aan den ringvinger een glad gouden ring, van binnen gemerkt 14 kar., C. H. (in schrijfletters) 13-10-90. Het tweede lijk is aangespoeld tus schen het strand van Bloemendaal en IJmuiden en is van een oude grijze dame slechts van weinig onderkleederen voorzien en aan de beenen zwartzijden, geel gestreepte kousen. Donderdagavond omstreeks 7 uur is even buiten het station Axel, vermoe delijk door verkeerden wisselstand, een trein ontspoord, waarin 80 menschen zaten, die aan de lijn werken. De stoker werd dood van onder de machine ge haald; zijn lijk werd naar Axel ver voerd. Hij laat een vrouw met drie* kinderen achter. De machinist had een been gebroken en klaagde over pijn in de borst. Nadat de beide geneesheeren van Axel, die spoedig op de plaats des onheils waren, een verband hadden ge legd, werd hij naar zijn woonplaats St. Nicolaas vervoerd. De stoker en de machinist van den tweeden locomotief konden nog bijtijds van de machine springen en bleven ongedeerd; ook de werklieden kwamen met den schrik en een paar lichte kwetsuren vrij. De beide locomotieven zijn over elkaar geschoven. Woensdagavond heeft de onderwijzer H. te Amersfoort, die lijdende is aan vervolgingswaanzin, op een zijner col lega's geschoten, daarna sloot hij zich in een kamer van een café op en richtte de revolver op zichzelf. De toestand van den man is vrij ernstig. De collega kreeg slechts een scnampschot. Heusden, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Crou- zas, van Maassluis. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. Aalburgvm. 9.30 ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart Baardwijk, nm. 2 u. ds. Ossewaarde uit Vlijmen. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nin. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9.30 en nm. 7 u. ds. Dekker. - Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Van Velzen, uit Zuilichem, en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, v.m. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 de heer Klerekoper, Evangelist te Tilburg. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, n.m. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink Meeuwen, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nederhemert, Z. Z. nm. 2,30 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijen, geen dienst. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveerym. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 u ds. Pop, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9,30 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Lijst van brieven en briefkaarten, alhier ter post bezorgd, en waarvan de geadresseerde onbekend is. Arrondissements-Rechtbank tes-Bosch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2