VAN HOUTEN DE VOLKSDRANK DE BESTE VOOR DEN PRUS f - 0.18 J gefabriceerd door Goedkoop Alom verkrijgbaar f 1.50 - 0.80 I VIERKANTE BUSSEN de hooge vloeden, is de voemaat van vele weilanden onder deze geq jgnte geheel be dorven. Verscheidene bot n hebben htm vee al op stal gehaald, feb haveroogst is nagenoeg totaal mislukt et, men vreest, dat aardappelen en bieten eveneens veel geleden hebben. RUs" Uk. Naar we vernemen, zal het bestuur onzer zangvereeniging Ful Speed, die tot nog toe uit heeren bestond, ook enkele dames toelatenzeer zeker zal dit een aanwinst voor de vereeniging zijn. De dochter van den koopman A. L. had Zondag het ongeluk bij het waterschep pen voorover in de sloot te vallen. Ge lukkig wist ze zelf weer op het drooge te klauteren, zoodat ze met den schrik en een nat pak vrij kwam. §ieeun)jk. Gedurende de maand Augustus werd alhier in de Rijkspostspaar bank ingelegd de somma van f 487,09. Te rugbetaald werd f 108,58. Er werden 25 telegrammen en 26 gesprekken behandeld. Uitslag loting Nat. Militie, lichting 1913, van de gemeente de Werken en Sleeu- wijk Antonie Cornelis Bakker 12, Lambertus Branderhorst 6, Antonie Adriaan Colijn 2, Jacob van Drunen 10, Jan den Hollander 8, Leendert Jacob Kwantes 13, Cornelis van Ma8trigt 5, Arie Willem van der Nat 1, Pieter van der Nat 7, Huibert Ottevanger 11, Marinus Paans 9, Leendert de Ruiter 3, Gerrit van der Stelt 4. Sprang;. Voor enkele dagen ontstond bij zekere O. begin van brand, wat geluk kig nog bijtijds kon gedoofd worden. Waspik. Vorige week herdacht al hier onder vele blijken van belangstelling, de Eerw. Zuster Rodriquez, in de wereld mej. E. van de Rode, den dag waarop zij voor vijftig jaren in het Klooster trad. Reeds 47 jaren verblijft zij in deze ge meente. Tot onderwijzeres aan de Roomsch Katholieke Bijzondere meisjesschool alhier is benoemd, Mej. Van Dooren uit Waalwijk. - 0,42%! bijsterd, uit de voeten gemaakt. Men wist hem echter te achterhalen; snik kend verklaarde hij, dat hij de ontsteking wel had kunnen verbreken. De Shanghai Daily News maakt een brief uit Wou-tsjou openbaar, waarin staat, dat een taifoen, gepaard met stort regens', op 29 Augustus overstroomingen, zoo ernstig als men zich niet herinnert, heeft veroorzaakt. Er werd groote schade door aangericht; de stad Tsing-tién en een groot aantal kleine steden zijn ver woest Het is zeker, dat er vele personen zijn omgekomen. Van Ghineesche zijde schat men, dat men er 40 tot 50,000 dood en ziin. Een dronken kleermaker te Berlijn heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag uit een raam van de tweede verdieping eerst zijn vrouw en daarna zijn twee dochtertjes van acht en tien jaar op de binnenplaats van het huis geslingerd en sprong haar toen zelf na. Alle vier zijn zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Bij een wedstrijd van motorfietsers te Newark, in den staat New York, is Zondag een ernstig ongeluk gebeurd. Een renner, zekere Eddy Pasja wilde een tegenstander voorbijrijden, maar verloor daarbij zijn richting, reed door de omheining en kwam temidden van het publiek te land. Vier toeschouwers waren op slag dood; twintig anderen zwaar gekwetst. De motorfletser was ook dood en de man die vlak achter hem reed brak ook den nek. Het Duitsche rijksgerecht heeft Maan dag de cassatie van den Nederlandschen arbeider De Bruyn verworpen, die te Krefeld ter dood veroordeeld was wegens berooving en vermoording van een koop man. De vlieger Garros heeft te Houlgatt een vlucht gedaan tot een hoogte van 4950 Meter. Hij heeft hierover het vol gende verteld: De lucht was erg koud, de hemel met wolken bedekt. Mijn Blériot ging vlot weg en met groote snelheid stuurde ik omhoog. Binnen tien minuten was ik al hooger dan 2000 M. Soms vloog ik tusschen twee groote wolkengevaarten in. Hoe hooger ik kwam hoe rustiger en geregelder de wind. Boven de 4000 M. kreeg ik 't weldra benauwd. Het zuur- stoftoestel werkte niet zoo goed en daar kwam nog gesukkel met den motor bij ook. Nauwelijks was de lucht zwaar genoeg om mijn machine te dragen, maar ik ging toch maar door. Mijn vreugde was groot toen ik op den barometer zag, dat ik bijna de 5000 M. bereikt had. Toen zette ik den motor stop en begon ik mijn glijvlucht naar omlaag. Ongeveer 18 K.M. van de plaats waar ik opgestegen was ben ik geland. Met mijn barometer het bewijs stuk ben ik in een auto naar Trou- ville teruggereden, waar men mij har telijk ontving. «*laaiNeiyk Nieuws. Heusden, 11 Sept. Bij de Zaterdag j.l. in „Concordia" ge houden verpachting van het grasgewas op de waarden, langs de Bergsphe Maas, durfden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2