Arbeiders. Openbare Verkooping HU1ZEA, VERHURING^ 3.64.66 Heet. Bouwland, Een HEERENHUIS, een nette DIENSTBODE. veilen en verkoopen HM REMKUS. meubilaire goederen, Wei- en Bouwland. verhuren: Wei- en Bouwland, LOTEN Tentoonstelling. Stoomhoutzagerij „De Linge". Hout- en Steenkolenhandel. Inmiddels uit de hand te koop. HOLTZ en AD WOK A AT, Drievoudig voordeel. Openbare Vrij willige Verkooping. Notaris KNOOK Notaris L. G. van Gendt, te Heusden, publiek \erkoopen: Verkrijgbaar te Heusden bij: A. VEBSCHUREN-BAERT. De Notaris J. J. van der Kaaden, verhuren: De Notaris J. J. ran der Kaaden, te veilen en te verfeoopen: Een geriefelijk ingericht en van alle gemakken voorzien waaronder: Brandkast en Mangel met Eiken- bonten Blad, enz. De Notaris J. J. van der Kaaden 23 Hectaren Meeuwen, Eethen en Almkerk, Prijs per lot f 1. Trekking 1 October a.s. Ue/noekt de Biennis Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland van het Hhoinisch-Westfdlische Eohlen-Syndicat. nalatigheid bij dit ongeluk is sprake I worsteling ontstond, waarbij in het huis geweest. Maandag heeft te Utrecht de begra fenis van vier van de zes omgekomen militairen plaats gehad, drie op de R.-Katholieke en een op de Protestant- .sche Begraafplaats. Beide stoeten trok ken in de stad enorme belangstelling. De straten aan beide zijden zagen zwart van de menschen. Door alle wapens waren bloemen ge zonden. Alleen de kazerne te Utrecht bracht f 200 op aan gaven van mindere militairen voor een bloemenhulde aan de gestorven kameraden. Ook uit Den Bosch waren tientallen kransen gezon den. Militaire muziekkorpsen speelden treurmuziek. In iederen stoet liepen ruim 250 militairen mede. Als vertegen woordiger van den Minister van Oorlog was aanwezig generaal Bisschof van Heemskerk, inspecteur der infanterie. Op de kerkhoven waren duizenden belangstellenden en ontelbare hoofd officieren saamgekomen. Zondagmiddag even twaalf uur stapte de machinist van B., die jaren lang aan de Holl. IJzeren Spoorwegmij. was ver bonden, aan het station te Haarlem van zijn machine, er niet aan denkende, dat er juist een sneltrein op de nevenlijn moest passeeren. Hij werd door de loco motief van dien trein gegrepen en in drie stukken gereden. De dood was on middellijk ingetreden. De man laat een weduwe met drie kinderen achter. Zondagochtend 7 uur werd de Pastoors waranda in Den Haag in rep en roer gebracht door het knallen van vier achtereenvolgende revolverschoteneen vrouw bleek vermoord door den man, met wien zij vroeger had samengeleefd en deze laatste had zich een kogel door het hoofd gejaagd. Het slachtoffer is de 49-jarige weduwe Hoenstok, geb. Elisabeth van der Mijden, die aan de Pastoórswaranda, een echte volksbuurt, een groentenwinkel heeft Zij heeft met den dader, den ongeveer even ouden glazenwasscher Eduard Ger- retsen, nagenoeg zeven jaar samenge leefd. Circa een jaar geleden knoopte de vrouw betrekkingen aan met den koetsier Jan van der Does, met wien zij binnenkort een wettig huwelijk hoopte aan te gaan. Dat was weinig naar den zin van haar vroegeren vriend en deze trachtte her haaldelijk de vrouw te bewegen, hem weder bij zich in te nemen. Zondagochtend had hij, vermoedelijk met een sleutel, dien hij nog van vroeger in zijn bezit had, de straatdeur open gemaakt en overviel de vrouw, die in het alcoof nog lag te slapen. Buren meenen nog een korte woordenwisseling te hebben gehoord en daarop knalden drie schoten, waarvan er twee de vrouw in den hals en een in de linkerborst troffen. Hevig bloedende liep zij de straat op, waar zij werd opgevangen door een buurman, een schoenmaker, die den ganschen nacht had doorgewerkt en nog maar kort geleden ter ruste was gegaan. H(j bracht haar mede in haar woning, waar zij ineenzakte en stierf. De dader was inmiddels naar het achter de woning gelegen plaatsje geloopen en had zich daar met de revolver vlak voor het voor hoofd geschoten. De gemeentelijke eerstehulpdienst werd gewaarschuwd en verscheen kort na het gebeurde met de auto. Daarmede werden het slachtoffer en de dader naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. Daar is de dader geopereerd en de kogel verwijderd. 't Laat zich zelfs aanzien dat binnen een paar weken de man hersteld zal zijn. Blijkens officieele kennisgeving zijn in de afgeloopen week te Amsterdam aangegeven 165 gevallen van roodvonk. Twee der patiënten zijn overleden. Vrijdag is tusschen Beverwijk en Vel- sen uit den trein gesprongen een mari nier, die op deze wijze aan zijn geleiders ontkwam. Te Velsen heeft hij zich bij een smid vervoegd om een handboei te laten doorvijlen. De dochter van een uitdrager op den Goudschenweg 23 te Rotterdam had eenigen tijd verkeering met den 24- jarigen bootwerker Koekoek, doch had die verkeering een paar dagen geleden afgemaakt. Koekoek liep nu rond met moordplannen. Vrijdag nog werd hij door de politie aangehouden, die beslag legde op een geladen revolver, welke hij bij zich droeg, en hem bekeurde krachtens de Wapenwet. Hij beloofde het meisje niet meer lastig te vallen groote verwoesting werd aangericht. Zich overmand ziende, schoot Koekoek zich zelf twee kogels in de borst. De dader werd naar een politiebureau en van daar bewusteloos naar het ziekenhuis overgebracht. Ook het meisje werd in het ziekenhuis opgenomen. Het lijk van den Belgischen zeeloods L. Minnecree te Vlissing6n, die in den storm van 26 Augustus bij het vergaan van het stoomschip Kurks is verdronken, is onder Wissekerke (Noord-Beveland) aangespoeld. Sedert langen tijd is men te Amster dam bezig met plannen om aan de overzijde van het IJ een bosch aan te leggen. Het is nu zoo ver, dat, na eenige goed geslaagde proeven met den bosch- en parkaanleg in den Nieuwendammer- ham voortgang gemaakt kan worden. Reeds in de volgende maand zal worden begonnen. Het geheele werk wordt uit gevoerd door de firma Groenewegen te De Bildt, bij Utrecht, eu moet met April 1913 gereed zijn. Er moeten niet minder dan 235,000 stuks booinen ge plant worden. De landbouwer Egbert O. te Zuid- wolde, die ruim 3 maanden in voor- loopige hechtenis in het huis van be waring te Assen heeft doorgebracht, onder verdenking, dat hij in Mei te Zuidwolde opzettelijk zijn zoontje Hil- bert van het leven heeft beroofd, al thans opzettelijk zwaar lichamelijk let sel heeft toegebracht, is weer op vrije voeten gesteld. In de hoop, dat de regendagen ge volgd zullen worden door droog weer, heeft het bestuur van de tentoonstel ling Dordrecht en Omstreken besloten, den duur van de tentoonstelling met 14 dagen te verlengen. Men meldt aan de N. Ct.Er bestaat thans zekerheid, dat aan H. P. Vroons, den 20 jaar geleden door een dwaling der autoriteiten ontslagen werkman der Marinewerf te Amsterdam, een weke- lijksche uitkeering van f 12 zal worden toegekend, terwijl, in geval van zijn overlijden, ook voor zijn weduwe wordt gezorgd. Op de jongste jaarlijksche audiëntie te Amsterdam werd V. in de gelegenheid gesteld zijn zaak uitvoerig aan H. M. de Koningin uiteen te zetten. En de thans genomen maatregel is klaarblijkelijk aan de persoonlijke be moeiingen van H. M. te danken. Laatste llerichten. Ileusden. De afdeeling Heusden der N. C. G. O. V., hoopt Donderdag 12 Sept. des avonds te 8 ure, eene openbare verga dering te houden in het Onthouders-tehuis naast de Herv. Pastorie. Spreker: ds. Ruijsch van Dugteren. Onderwerp: „De Kerk en de Drank". Wanneer men een reisje met den tram maakt en men zet zijn ooren goed open, dan hoort men aangenaam en minder aan genaam, mooi en minder mooie nieuwtjes. Laat ons beginnen met het aangename: Zoo vernamen we, dat Zaterdag 1.1. de laatste inwilliging is ingekomen er er nu geen enkele hinderpaal meer is om het werk aan den Hoogen Maasdijk alh'er en aan de spoorbrug te Baardwijk te ondernemen, voor de aansluiting van den tram aan de tramhaven alhier. Weldra komen dan de Amsterdamsche stoombooten alhier en ko men verschillende families met hun gezin zich hier met der woon vestigen, allen per soneel van stoombooten en tram. Minder aangenaam waren de jammer klachten over den landbouw. Wevernamen dat een landbouwer te Babiloniënbroek vóór enkele weken f 1400 had kunnen krijgen voor zijn te veld staande haver. Nu is ze niets meer waard. Een grondeigenaar alhier, had haver onder een jongen boomgaard te Aalburg laten zaaien. Hij verkocht enkele weken geleden de te veld staande schoof voor f 180. Nu is ze geen f 10 meer waard. 't Is nu genoeg voor ditmaal, het minder mooi, dat ook verteld werd, zullen we maar weglaten. 's Gruvemoer. Nu de donkere avonden weder aankomen, schijnen de bal dadigheden ook weder aan te vangen. Zater dagavond althans zijn bij G. M. drie ruiten uitgegooid en is bij de wed. G. S. een geheel raam verbrijzeld. De politie was dadelijk ter plaatse en ofschoon de daders niet bekend werden, hoopt men toch uit eenige vage aanwijzingen eenig licht te verkrijgen. Terwijl de reeds bejaarde v. d. M. uit Waspik alhier eene overleden zuster zou komen begraven, werd hij door een fietser zoodanig aangereden, dat hg per rijtuig naar zijne woonplaats moest vervoerd wor den. Naar men zegt, beliep de man een paar gekneusde ribben. Atlann Ih ii 2 Sept. Prov. bestuur van Utrecht, het uitvoeren van baggerwerk in den Vaart- schen Rijn te Vreeswijk, behoorende tot de Keulsche vaart in de provincie Utrecht. Raming f2500. Minste inschrijver: N. van Loon te Vrees wijk voor f 3223. Aan het gebouw van het provinciaal be- sttur van Zuidholland is Maandag aanbe steed Eet verruimen van den westelijken Gouve-mond te Gouwesluis en het maken van runmingswerken, meerstoelen, beschoei ing eiz., té Gouwesluis, Boskoop, Waddinx- veen ex Gouda. Laagste inschrijver: J. Visser Gzn., te Papendrecht, voor f 19,630. Wie Hilversum over den Vaart weg voorbijgaat, diens aandacht wordt dade lijk getrokken door een allerliefste villa door laaggroen en hooge booinen om geven. Deze villa, die «Villa Aletta" heet, draagt het no. 137 van den Vaart- weg en wordt bewoond door Mevrouw J. G. C. Bekker, geboren Hanegraaff. Mevrouw J. G. C. Becker heeft, dank zij de behandeling met de Pink Pillen, een zeer mooie genezing verkregen. Toen wij haar bezocht hebben om de verzekering van dat uitmuntende nieuws te vernemen, stelde zij ons de volgende verklaring ter hand, die wij woordelijk overschrijven: „Ik verklaar dat i geheel en al vol daan ben over de behandeling met de Pink Pillen. Ik heb de Pink Pillen gebruikt om een toestand van overma tige zenuwachtigheid te bestrijden, en de kwaal is na weinige dagen geweken onder den weldadigen invloed van dat geneesmiddel. „Ik' moet hieraan toevoegen dat de Pink Pillen mij ook veel goed hebben gedaan voor mijn maag. Sedert ik ze heb genomen is mijn spijsvertering veel beter en heb ik een betere eetlust". Mevrouw Becker heeft een drievoudig voordeel door de behandeling met de Pink Pillen verkregen. Zoo zal het alle zieken gaan die gebruik maken van dezen werkwaardigen wederbelever van het bloed, versterker van het zenuw stelsel. Ten slotte, enkele woorden over de zenuwuitputting, waaraan zoovele vrou wen te lijden hebben. De zieke is in den aanvang zeer vat baar voor indrukken, verschrikt op het minste gerucht. Hij heeft zonder reden vrees en nachtelijke angsten, zijn keel is toe geklemd, zijn ademhaling wordt weifelend en zijn hart klopt dikwijls als zou het breken. De zieke heeft ook het hoofd vermoeid door zenuwpijnen en schele hoofdpijnen. Hij ziet zijne krachten verminderen, want hij eet niet meer en des nachts rust hij niel meer. Wij kunnen de zieken die zoo aan getast zijn, geruststellen. Hun geval i3 niet ernstig en kan volkomen genezen worden door de behandeling met de Pink Pillen, die een machtige uitwer king, op de wederbeleving van het bloed en van het zenuwstelsel hebben. Een weinig rust en de behandeling met de Pink Pillen zijn voldoende om de zenuwellenden te doen verdwijnen. Verkrijgbaar a fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. A d verten tlën. GEVRttCiD, tegen hoog loon, 4 a 5 flinke ar beiders om suikerbieten te rooien, tegen October, op een Boerderij bij Deventer. Adres C. W. SMIT, Welsum, Gem. Olst. VAN te Heusden. zal op Donderdagen 19 Septem ber 1919. bij Inzet, en 96 Sep tember 1919 bij Toeslag, telkens des avonds om 9 uur precies, in „Con cordia" op de Vischmarkt, aldaar, voor den heer J. H. P. ZIJNEN DE GIER, De beide aan weerszijden van het door hem bewoonde pand gelegen huizen aan de Breestraat en het Koetshuis aan de Ridderstraat, alles zooals een en ander óp de biljetten breeder is omschreven. Aanvaarding en betaling uiterlijk 7 No vember 1912. Lasten van 1 Januari 1913. Te bezichtigen op de Woensdagen voor Inzet en Toeslag van des nam. 24 uur. Marktberichten. Rotterdamsche eierenveüing, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 30.200 stuks. TT 3 f4,45—f5.65 mr inn a 96, 18, 90, 95 en 30 ct. per ons Uitsluitend verpakt. te A lm kerk, is voornemens om op Vrij dag 13 September 1919, 'sna middags 5 uur, bij de Wed. H.DELORM te Giessen, voor 9 jaar, in het open baar te te Giessen en Andel, in perc. als van ouds. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te Almkerk, is voornemens om op Vr|Jdagen 13 en 90 September 1919, telkens 's voormiddags elf' uur, bij de Wed. J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar voor enkele jaren bijna geheel nieuw ge bouwd, met Sebuur, Erf en grooten Tuin, bevattende vele f|jiie Vruclit- boomeil, zeer gunstig staande en gelegen te Almkerkaan de rivier de Alm, groot 13 Aren 98 Centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Mevrouw S. SPIERO, Achter 't Stadhuis 12, te 's-Bosch, vraagt tegen 1 October of eerder, Aanbiedingen worden per brief of per soonlijk ingewacht. te Andel, zal op Woensdagen 18 en 95 Sep tember 1919, nm. 3 uur, bij JAN VOS te Veen, ten verzoeke van den Heer Dokter Schmitz te Veen, tl'OTIIEEk. SCHUUR,ERF en TUIM te Veen groot 6,96 aren. Aanvaarden 1 Januari 1913. Op Donderdag 96 Septem ber, v.m. ÏO uur. ten woonhuize van Mej. C. J. VAN JISKOOT te Veen, zullen worden verkocht eenige te Almkerk, is voornemens om op Donderdag 99 Augustus 1919, 'savonds 9 uur, bij de Weduwe D. VAN DER BEEK te Babi- loni'énbroek, in het openbaar te onder voor 1 en 9 jaar in perceelen als van ouds. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. VAN DE le Prijs: Een nieuw te bouwen VILLA, kostende prijs elf duizend gulden. 2e Prijs: De VILLA „MARGARETHA" te Egmond aan Zee, enz. enz. Alleenverkoop voor Heusden en Omstreken in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. Na ontvangst postwissel van f 1.05 franco toezending. TE E\T1-Tram op Xondag 8 September a.s., op Donderdag 19 September a.s. en op Zondag 15 September a.s., van's Hertogen bosch naar Vlijmen, Nieuwkuik, Drunen, Baardwijk en Waalwijk, en naar Elshout en Heusden, vertrekkende van 's Bosch des avonds 11.30. Op bovengenoemde dagen zijn verkrijgbaar bij de Conducteurs eendaagsche Retourkaarteu geldig op alle op de dienstregeling voorkomende trammen ea op de extra-tram. Op de extra-tram worden echter geene gewone plaatsbewijzen verstrekt. De prijzen der Retourkaarten zijn: Van Waalwijk, Baardwijk, Heusden en Elshout Van Drunen en Nieuwkuik Van Vlijmen en Groot-Deuteren 6 7 8 9 Waterhoogte Heusden. Hoog Water .Laag Water. Sept. 1.79 M. 1.08 M. -f- N.A.P. 1.69 1.21 1.45 0.90 1.66 0.01 Waterhoogte Maastricht (brug). 9 Sept. 0.97 I. boven 0. 10 1.02 WATERHOOGTE IfiULEN (11 u vm 9 Sept. 3.65 U boven 0. 10 3.94 9 9 9 9 9 le klas 2e klas f 0.60 f 0.40 - 0.40 - 0.30 nan non DE DIRECTIE. TELEFOON INTERGOMM. No. 49. doch Za6öraagavuuu. w bij het huis. Een politieagent, die daar op wacht stond, beproefde hij met een praatje weg te krijgen, en toen dat niet gelukte, loste hij eensklaps een schot op dien politieagent, die echter ter zijde week en niet geraakt werd. Zijn kans schoon ziende vloog hij naar binnen, vond daar den vader, wien hij met een schot aan de hand verwonddeKoekoek ging door naar de keuken, waar de dochter des huizes bezig was, op wie hij twee schoten loste. Eén trof haar in het dijbeen, de andere kogel ging in den muur. De agent kwam ter hulp, een WERKENbAM. Jle letting der boter is deze week op de markt 721/j ets., in de winkels dus 7 7^2 e^'- half kilo. Et ren f 1.10 de 26 stuks. SLEEU WIJK. De setting der boter bedraagt 7 5 ct per half kilo en die der eieren f 1 25 de 26 stuks. OOSTERHOT, 10 Sept Boter f 1,42 a 1.50 per Kg Eieren f 0,20 en 0,22 de 4 stuks BESOOIJEN, 10 5 pt. De prijs der Boter was heden 1.28 1 38 per Kilo. Aangevoerd 200 K.O. Eieren f 1 37 de 26 stuks. OORINCHEM, 9 Sept. Op de veemarkt waren aan jevoerd 788 runderen, 16 nuchtere kalveren, 31 vette varkens, 1063 biggen, 0 schapen en lammeren. De prijzen wartn als volgtzware kalf koeien f 250 ƒ325, kalfvaarzen f 170 a 230, guiste vaarzen f 120 a 170, melkkoeien f 200 a 280 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a pinken f a graskalveren 50 a 80 nuchtere f 20 a 30, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen 8 a 17 per stuk. Vette varkens 30 a 31 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor t ristarwe 9 75 a 10,25, roode dito 9 75 a 10.— witte dito f 10 a 10.50 inl. rogge f 6.40 a 6 75 buitenl. dito f 6.50 a 7.20, gerst f 5.40 a 6.90. haver f 4.25 a 6 00 duivenboonen f -. a blauwe erwten f a mais, 150 pond, f 5.50 a 6.40, alles per heet. Boter 75 a 77 ct. per half kilo Eieren f 1.25 a 1.30 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 9-10 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 959 vette runderen, 1957 magere dito, 1260 vette en graskalveren, 154 nuchtere kalveren, 2430 schapen of lammeren, 853 varkens, 331 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 ie kw 7 2 cent, kalveren \e kw. 115, ie kw 100 ct schapen le kw. 60, ie kw. 50 ct. vette varkens 61 a 65 ct. licht soort 47 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvtren f 18.a 26.idem voor de slacht f 12.- a 15.Biggen f 1.50 a 1 80 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 65/8 en 15/16 ton en 188 stukken van een half H o. Prijs le kwali teit f 60 ie kw. f 56, ie kw. f 52. Per half kilo 80 a 85 cent. Zeeuwsche eieren ƒ5a 5,10. Overmaassche dito 5 30 a 5 60 per 100. Voor de Hervormde Diaconie te Giessen. Voor Mevr. de Wed. J. O. W. M. van Sittert, Voor de Hervormde Kerk te Babiloniënbroek en de Diaconie en Algemeene Armen le Babiloniënbroek en Hill, HOLLAND» BUURTSPOORWEGEN. n 7) 9 9 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3