Oorlog tusschen Italië en Turkije. welke een derde met doodelijken afloop. P-ikio zijn tot du toe 40 gevallen gt-cuustateerd. Een sensationeel drama heeft zich Vrijdagmorgen afgespeeld in de „bar" van een groot hotel aan Tottenham Court Road te Londen. In het hotel logeerde een vreemde ling Titus, die zich als een Duitsch- Amerikaan voordeed. De man onder hield naar het schijnt vriendschappe lijke betrekkingen met de buffetjuffrouw van het hotel. In de laatste dagen was echter een verwijdering tusschen beiden onetaan, waarover Vrijdagmorgen in het station woorden vielen. Toen de hotel- houdste* tusschenbeide kwam met de mededeeliug dat ze zooiets niet in haar hotel duldde, haalde Titus onverhoeds in een vlaag van woede een revolver te voorschijn en schoot haar recht in den mond. Twee andere schoten volgden en de hotelhoudster zakte in elkaar. Spoedig daarna was zij overleden. Daarna richtte de man zijn revolver op de buf fetjuffrouw, die aan den schouder werd gewond. De overige personen, die zich in de bar bevondfrn, liet de woesteling verder ongemoeid, hij sloeg ijlings op de vlucht. Alvorens hij op straat kwam ontmoette hij echter den portier van het hotel mikte op hem, doch schoot gelukkig mis. Ook een anderen man, dien "hij in de hotelgang ontmoette moest het ont gelden, deze ontving een schot in het gezicht. Eenmaal buiten begon Titus razend in het rond te schieten. Iedereen die hem wilde naderen, werd met de revolver bedreigd en nadat hij nog drie mannen had neergeschoten werd de woesteling 'tenslotte na een hevige worsteling overmeesterd. Politie was nu spoedig ter plaatse en bracht den man in verzekerde bewaring. Een der slacht offers, een krantenverkooper, verkeert in levensgevaar; hij kreeg een schot in den buik. Het bleek dat de woesteling in het geheel twaalf schoten -gelost heeft. De gewezen Fransche afgevaardigde Bertheïot, de man die het eerst het plan heeft geopperd om door de Sahara heen naar Zuid-Afrika toe een spoorweg aan te leggen, heeft te Algiers aan een cor respondent medegedeeld, dat de leden van Je commissie hun voorbereidend werk voor de traceering van den spoor weg in Algerië en de Sahara voleindigd hadden en dat men nu zoo ver was, dat men den aanleg van de verbindings lijn kon beginnen. Volgens mededeeling van prof. Steu- xlel, die in opdracht van de regeering "f»n studie-reis heeft gedaan in het ge- d van Duitsch Oost-Afrika dat door c slaapziekte geteiterd was, heeft de t rijding van die ziekte zoo uitste kende uitkomsten gehad, dat in het Duitsche gebied om het Victoria-meer besmetting nauwelijks meer mogelijk is. In de streken waar nog lijders aan slaapziekte zijn, is de vlieg, die de smetstof overbrengt, de glossina palpalis, namelijk volkomen uitgeroeid. In de streken, waar die vlieg nog voorkomt, kan zij daarentegen geen besmetting meer verspreiden, omdat er geen lijders aan slaapziekte zijn, bij wie zij de smet stof kan opnemen. De gunstige uit komsten zijn vooral verkregen door het Weghakken van alle struikgewas, waad de steekvlieg huisde, in alle besmette en bedreigde streken. Aan het Tanganjika-meer heeft men met ongunstiger omstandigheden te kampen. Het gezond maken van het dicht bevolkte Roesisi-dal, waar de slaapziekte ten deele plaatselijk is, stuit op bijzondere moeielijkheden. De rivie'r, die de grens tusschen Duitsch en Bel gisch gebied vormt, is daar zoo smal, dat de vlieg er gemakkelijk overheen kan vliegen. Daarom zijn het Belgische en het Duitsche bestuur nu overeenge komen, om aan weerskanten van de rivier een strook van 80 M. breed open te kappen. Hoewel de bestrijding van de ziekte aan het Tanganjika-meer niet zoo ver gevoederd is als aan het „Vic toria-meer, krijgt men den indruk, dat men het moeilijkste gedeelte van het werk ook daar achter den rug heeft. Paris-Journal ontvangt een telegram uit Nantes, volgens hetwelk een hevige wervelstorm de kust van den Atlanti- schen Oceaan en vooral St. Nazaire ge teisterd heeft. De schade is reusachtig. Kaden en werven zijn verwoest en de helling, waarop het pantserschip France gebouwd wordt, is gedeeltelijk vernietigd. Men vreest, dat er ongelukken op zee gebeurd zijn. ItuIgai'Ue, Servië en Turkije. Aan de Times wordt geseind, dat de verhouding tusschen Turkije en Bul garije op het oogenblik zeer gespannen is. Het Bulgaarsche leger zou gemobi- liseerdzijn. Het officieuse blad Mir, dat overigens ah vredelievend bekend staat, vraagt aan de regeering, of zij hare plichten jegens het vaderland wil na komen, en den oorlog verklaren. Ook aan de Matin wordt geseind, dat, niettegenstaande de verschillende verzekeringen van de regeeringen, de toestand in Macedonië zeer gespannen is. Bulgarije zou een nota hebben ge zonden aan de mogendheden, waarin gezegd wordt, dat indien Turkije niet onmiddellijk ophoudt met het samen trekken van troepen aan de Bulgaarsche grens, Bulgarije zal mobiliseeren. ©e Daily Telegraph verneemt uit Weenen; De Oostenrijksche gezant te Sofia heeft de Bulgaarsche regeering verwittigd, dat Bulgarije alleep de ver antwoordelijkheid moet dragen voor elke handeling, die het tegen Turkije zou willen verrichten, en dat het op geen steun, van wien ook, behoeft te rekenen. De Russische gezant steunt den Oosten- rij ksch en. Volgens den correspondent Van de Times te Sofia, is de toestand tusschen Bulgarije en Turkije op het oogenblik zoo kritiek, dat de vraag van (fcrlog en vrede binnen een week beslist zal moeten worden. De Times verneemt dd. 29 Sept. uit Sofia: Men beschouwt het hier als-een uitgemaakte zaak, dat Griekenland, Montenegro', Servië en Bulgarije een overeenkomst betreffende een samengaan hebben gesloten. De natie is daarom vol vertrouwen. Drie generaals, die zeer waarschijnlijk met het bevel over legercorpsen belast zullen worden, zijn vanmiddag door den Koning in gehoor ontvangen. Het Petit Journal bevat een telegram uit* Sofia, volgens hetwelk de onder handelingen tusschen de Nationale Bank van Bulgarije en de Ottomaansche Bank zijn afgebroken. De troepen verlaten de hoofdstad om naar de grens op te rukken, waar zij drie divisies zullen vormen te Slivno, Kustendil en Strara- zagora. Bulgarije heeft besloten de groote mogenheden te verwittigen, dat het, indien Turkije zijn troepen niet uit Adrianopel terugtrekt, last zal geven tot een algemeene mobilisatie. In goedingelichte kringen looptjiet gerucht, dat Servië en Bulgarije een gezamenlijke nota tot Turkije hebben gericht, waarin zij autonomie voor Ma cedonië verlangen. Men verklaart, dat, indien het antwoord niet" bevredigend uitvalt, Servië en Bulgarije aan Turkije den oorlog zullen verklaren. Ook de Koning van Servië heeft last gegeven tot algemeene mobiliseering van het leger. De Skoeptsjina is tegen den 4den October bijeengeroepen. Het bericht van het bevel tot mo bilisatie, Maandagmiddag om 5 uur be kend gemaakt, werd met geestdrift ont vangen. Een groote menigte liep onder aanhoudend gejuich betoogend door de straten van Sofia. Het Italiaansche ge zantschap bracht* men een ovatie. In de ^ad heerscht groote opgewondenheid. Men verwacht, dat de mobilisatie van Griekenland dezer dagen afgekondigd zal worden, omdat Griekenland door verdragen, gedwongen is, zich bij het optreden van Bulgarije en Servië aan te sluiten. Alle Grieksche koopvaardijschepen zijn uit de Turksclie wateren naar Grie kenland teruggeroepen. De Petit-Parisien verneemt uit Lon den: De groote mogendheden zullen de Balkan-staten verwittigen, dat zij in geval van een botsiDg tusschenbeide zullen komen. Zaterdag werd uit Rome geseind: Het ambtelijke militaire blad m^akt besluiten openbaar, waarbij voor den 7den October alle soldaten van de eer ste klasse, van de lichting 1890, die thans met groot verlof zijn onder de wapenen worden geroepen. Desgelijks jdie van de eerste klasse van de lichting 1887. De troepen die onder de wapenen zijn geroepen be- hooren tot de artillerie, de genie en hospitaaldienst. Naar luid van een telegram uit Mi laan, vatten de bladen daar het besluit van de Italiaansche regegring om 40,000 man soldaten op te roepen op, als strek- k^pde om in Libyë krachtig in te grij pen en tevens een slag te slaan tegen Aziatisch Turkije. In de Stampa, van Turijn, schrijft het Kamerlid Cirmenie in gelijken geest, en zegt, dat ditmaal alle schroom op zij gezet zal worden. Het oogenblik is gekomen om den oorlog zoo te voeren als een oorlog gevoerd moet worden. Hetzelfde blad verneemt uit Athene, dat een Italiaansch oorlogsschip Turk- sche troepen in de buurt van Smirna heeft beschoten. flaatseltjk Nieuws. Heuideu, 2 Oct. Onze vroegere stadgenoot de heer W. F. F. Beunders, thans inspecteur van politie le klasse te Rotterdam is met ingang van 7 October benoemd tot tijdelijk onder inspecteur bij de visschgrijen, met Amster dam als standplaats. De brigadier-titulair J. v. d. Hoeven wordt verplaatst van Werkendam naar Heus- deh, tervfij1 de rijksveldwachter J. Manni van Heusden naar Werkendam vertrekt. Nu het z.g. luiden met een ijzeren ketting langs de steenen glooiingen der Bergsche Maas bij de wet verboden is, kunnen de beroepevisschers de visch niet meer verjagen. De hengelaars zijn hiermede zeer gebaat. In de laatste dagen zijn flinke zoodjes visch gevangen. De inspectie voor de Landweer zal in en voor deze gemeente gehouden worden op Vrijdag 8 November, des middags ten 12 ure. Alnikerk. Tot onderwijzer aan de Chr. School alhier, is benoemd de hëfr W. fan Renen, thans onderwij zer te Arnemuiden. ESesofien Zondag j.l. hadden er op 't terrein van de voet bal vereeniging R. W. B. prachtige voetbalwedstrijden plaats, waarbij een zilveren lauwerkrans en een zilveren medaille werden uitgeloofd. T. V. V. uit Tilburg versloeg B. V. C. uit Bpsch met 3—0; daarna versloeg W. V. uit Waal wijk, Sparta uit Geertruiden berg met 32. In den eindwedstrijd^ehaalde T. V.V. op Waalwijk Vooruit een overwinning met 40, zoodat de eerste prijs werd toegekend aan T. V. V., de tweede aan W. V. Capelle. De heer C. Th. de Jong legde j.l. Woensdag te Breda met gunstig gevolg het examen af van reserve-sergeant bij de Infanterie. De timmerman H. Michaël te Loon- schendijk zal naar we vernemen een zuig gasmotorbij zijn timmerij plaatsen, teneinde binnenkort over te gaan tot het stichten van een machinale houtzagerij. De heer A. van Dommelen te Loon schendijk, die onlangs slaagde voor de hoofdacte, komt voor op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdacte te Alblasserdam. Dussen. Zateldagmiddag 1.1. zijn gevankelijk naar 's Bosch opgebrachtW. d. W. en A. A., verdacht van diefstal van aardappelen. In drie gezinnen alhier heerscht be smettelijke ziekte, de „Typhus". Op een na zijn het kinderen welken er aan lijden. Gleertruidenl»erg;. Donderdag 3 Oct. a.s. zal de installatie plaats hebben van den EdelAchtb. heer H. Allard als burgemeester dezer gemeente, welke dag door de gemeente feestelijk gevierd zal worden. 's-Cra,vemoer. Door de tuin- en landboüwvereeniging alhier zijn in het voor jaar pooters uit Friesland aangeschaft van een hier nog onbekend soort aardappelen, de roode star. Zij, die er van hebben ver bouwd, zijn over deze soort uitermate te vreden. De opbrengst er van is bijzonder groot en de kwaliteit bij uitstek. Een vol gend jaar wil er bepaald een ieder van pooten. llerwiiueii. De vorige week was wel eene week van ongevallen, met betrekking tot kinderen. Het begon met een kind in het water, dat door de moeder werd gered; de week sloot nog met twee ongevallen. Een ander half jarig kind van den heer L. van Willigen liep in de rivier om een lepeltje op te halen, dat een ander kind er inge worpen had. De heer H. van Weelden, het ongeval bemerkende, redde het kind met levens gevaar. Zaterdagmorgen was het vierjarig kind van den heer D. Sterk al een geruimen tijd van huis. De ouders maakten zich ongerust, zochten en vonden het'kind, van de plank gevallen, in de sloot dicht bij hun woning. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, doch deze mocht niet meer baten. Het is het tweede kind dat hun op zoo jammerlijke wijze wordt ontnomen. Nederhemert-(Noordzijde.) Daar de oogst in Duitschland overvloedig is, krijgen de commissionnairs in aardappelen weinig orders en ligt de handel bijna ge heel stil. Vandaar ook de buitengewoon lage prijzen. De cpmmissionnair W. v. Gen- deren heeft thans een scheepje eigenheimers geladen tegen f 1,60 per H.L. Nu de tijd voor het vangen van mollen weder is aangebroken, trachten velen hiermede een flink daggeld te verdienen, daar elke mollehuid van 18 tot 15 cent opbrengt. Vele landbouwers en grondeige naars zien de mollenvangers slechts noode op hun landerijen. Op de goederen van Baron Van Wassenaer alhier, zijn borden geplaatst met „verboden toegang" (Rietschoof.) Een zeer menschlievende daad verrichtte de heer Ridder Huissen van Kattendijke, eigenaar der steenfabriek „de Rijswaard" alhier. Pas had hij ver nomen, dat een zijner werklieden gestorven was, of hij liet de weduwe een flinke gift ter hand stellen met de belofte haar oudsten zoon gedurende het winterseizoen werk te verschaffen. N feu wend tik. Toen Maandag morgen de postkar van Gorinchem op Breda alhier passeerde, kwam het*paard te vallen, waarbij „conducteur en voejman uit het rij tuig vielen, met het gevolg dat de conduc teur een wond aan zijn hoofd kreeg én zich vrij erg bezeerde, doch de koetsier kwam met den schrik vrij. Ook het paard kreeg eenig letsel aan een zijner pooten, en de postkar was zoo gehavend, dat men met een geleende tilburij den weg moest ver volgen. Raamsdonk. Naar aanleiding van een verzoek van de K. v. K. alhier, heeft de maatschappij tot exploit, van staatssp. besloten, de trein van 11,05 richting Zwa- luwe met ingang van heden aan de halte alhier te laten stoppen, zulks ten gerieve van de landbouwers, die de veemarkten te 's Bosch en Waalwijk bezoeken. De aardappeloogst is in vollen gang en valt zeer mee. De qualiteit is. goed. De prijzen varieeren van f 1.50 f2 voor Eigenheimers en f 2.50 f 3 de Roode Jammeren. ItUswtfk. De vlekziekte onder de varkens woedt in dezp gemeente hevig. Enkele menschen, die ze niet hadden laten inspuiten, hebben er reeds drie dood. Het verzenden van bieten naar de suikerfabriek te Werkendam 2&1 reeds den 5den October a.s. een aanvang nemen. Aan de keuring voor 4e militie, lichting 1914, zullen in deze gemeente 7 jongelieden deelnemen. De namen zijn als ^>lgtG. Binsbergen, Jh. van Herpen, Jac. van Herpen, G. van Masbergen, J. Nieuwen- huizen, Chr. van der Pol, J. van Someren. Sprang. Nifer ons van bevoegde zijde ter oore kwam, werd in de vorige week tegen den broodbezorger der „Coöp. brood bakkerij" proces-verbaal opgemaakt, daar het bestuur aldaar verzuimde hem schalen en gewicht in de kar mede te geven. Waspik. Op 1 October is alhier aangevangen het herhalingsonderwijs voor jongens. Erezuilen slechts zeven leerlingen aan deelnemen. Deze winter zal weder vanwege den Noord-Brabantschen Christelijken Boeren bond, een landbouwcursus worden gegeven. Door de gemeente zal een verlicht en ver warmd lokaal beschikbaar worden gesteld. Woudrichem. De heeren H. Wit en L. Vos zijn tijdelijk benoemd tot kom miezen der directe belastingen, alhier. IMuaenland. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De „resident der Preanger Regent schappen heeft de hulp der militaire macht ingeroepen ter ondersteuning van de politie te Bandoeng, alwaar een ge spannen verhouding heerscht tusschen de Macao-Chineezen, die voornemens zijn hun veeten door een groote vecht partij te beslechten. De redactie teekent hierbij o.a. aan Tot nog toe zijn er in de Preanger wel gevechten tusschen Chineezen en inlanders voorgekomenvan een ge spannen verhouding onder de Macao- Chineezen aldaar hoorden wij nog niet wel blijkt meer en meer, dat er onder de Chineezen van verschillende her komst, alles behalve eensgezindheid heerscht. Naar „de Avp." verneemt, zullen de voorstellen tot herziening der pensioen wet voor onderofficieren en minderen van de landmacht op zoodanig tijdstip worden ingediend, dat behandeling in de Tweede Kamer omstreeks April 1913 kan worden tegemoet gezien. Aangezien de lichting 1913 reeds in Januari a.s. voor eerste oefening onder de wapenen komt is door den Inspecteur der infanterie bepaald dat de opleiding van het kader voor de verschillende onderofficiersrangen, voor die opkomst moet zijn afgeloopen. Uit 's Gravenhage wordt gemeld; Ettelijke weken vroeger dan gewoon lijk is Hare Majesteit de Koningin Maandagochtend met Prinses Juliana, van Soeatdijk ditmaal, in de Residentie teruggekeerd om voorloopig haar ver blijf hier te vestigen. Aan de bemanning van de rijkspo- litieboot No. 1, bijgestaan door den rijksveldwachter te Gameren en den gemeente-veldwachter te Zuilichem, is het eergisternacht gelukt ondier Zalt- bommel de venters W. v. T. en B. S. uit Zuilichem aan te houden, terwijl zij het graan borgen uit een rijnschip, dat op weg was naar Mannheim. De knecht van dit schip C. N. werd als medeplichtige aangehouden. Het drietal is naar Tiel overgebracht en daar na verhoor voor den rechter-commissaris in het huis van bewaring opgesloten. Den. Haag is het echtpaar Roerdink- holder, hetwelk telkens naar aanleiding van het ontslag van -den man als con cierge bij de Haagsche tram, opstootjes veroorzaakte, kwijt. Volgens de Haag sche Ct. moet de reden van het ver trek hierin gezocht worden, dat Roer- dinkholder op zekeren dag bij een van zijn kennissen zijn nood kwam klagen, dat hij geen raad meer wist, hoe aan eten voor zich en de zijnen te komen. Enkele medelijdende vrienden namen daarop een paar zijner kinderen in huis en beloofden hem, pogingen in het werk te stellen om zijn vertrek naar het buitenland mogelijk te maken, op voor waarde dat hij zijn straat-demonstraties zou nalaten. Zulks is geschied, men heeft daarop bijna 700 gulden bijeen weten te krijgen, welk bedrag hem is ter hand gesteld, om vooreerst in zijn levensonderhoud te kunnen voorzien. Op aangifte van een met een woon wagen reizenden Italiaan uit Genua, heeft de politie te Gorcum proces-ver baal opgemaakt tegen de houders van drie andere woonwagens, op vermoedens dat ze zich hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 2 bankbiljetten van f 100, en voorts wegens mishandeling van den Italiaan, diens vrouw on zoon. De verdachte vreemdelingen zijn af komstig uit Christiania, Nancy en St. Hubert (België). Ze zijn te Gorcum aan gehouden en 'op last van den commis saris van politie naar Utrecht overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Als een bijzonderheid deelt de directie der Maatschappij Nederland aan het „Hdbld." mede, dat de scheepskok J. Hopman, die Zaterdag met het stoom schip „Vondel" van Amsterdam naar Java is vertrokken, zijn hbnderdste reis begonnen. Dit getal reizen is nog door geen der schepelingen ooit aan de Maat schappij bereikt; zelfs de oudste gezag voerders hebben dit getal nimmerjcun- nen bereiken. Jan Hopman gaat dus op de aanstaande thuisreis voor de 200e maal door het Suez kanaal. De heer D., commissionair in effecten te Bloemendaal, verloor te Haarlem op het Stationsplein een portefeuille met f 340. Deze werd gevonden door den kantoorbediende zonder betrekking J. W. v. d. M., die haar deponeerde bij de politie. Als belooning kreeg de moeder van den eerlijken vinder een geldsom en de jongen zelf een betrekking. Op den kleigrond bij Arum (Fr.) zullen 350,000 tulpenbollen geplant worden van de eerste klasse soorten. Een des kundige hoeft vooraf den bodem onder zocht en dezen zeer geschikt verklaard voor „tulpencultuur. In de druivenkassen van verschillende tuinders te Naaldwijk heeft men in den nicht van Zaterdag op Zondag deerlijk huisgehouden. Vele takken waren af gesneden en de druiven over den grond gesmeten. Zaterdag bevatten de bladen een be richt, overgenomen uit Het Volk, vol gens hetwelk er Dinsdag bij de fort manoeuvres in de stelling van Amster dam een slachtoffer gevallen zou zijn. Te Leimuiden .zou een automobiel, waarin minister Colijn met gevolg waren ge zeten, een landweerman aangereden hebben, tengevolge waarvan deze in zijn bajonet gevallen zou zijn, met den dood als onmiddellijk gevolg. Wij hebben aldns het Hbl. naar de juistheid laten informeeren en ont vangen van den stellingcommandant, generaal Fabius, het volgende ten ant woord „Ik kan niet anders gelooven, dan dat het geheele bericht een canard is, want ik heb er niets van vernomen, en dan had het mij toch officieel moeten gerapporteerd zijn. Ik mag niet aan nemen, dat eenige autoriteit zoo in verzuim zou wezen, om een dergelijk belangrijk voorval niet onmiddellijk te berichten. Maar er is meer. Gisteren tusschen 2 en 7 heb ik, om de oefe ningen van de landweerie controleeren, een bezoek gebracht op alle plaatsen, waar de landweer öf oefende, of gelegerd was. Vijf uur ben ik daarmede bezig geweest, omdat de afstanden zoo groot zijn. Ik heb allerlei landweermenschen gesproken, de bataljonscommandanten natuurlijk ook, behalve eén^alie, na den zeer vermoeienden nacht laat terugge keerd, wat rustte. Geen enkele-heeft mij iets omtrent iets dergelijks gezegd, wat natuurlijk het geval zou zijn ge weest-, wanneer er iets gebeurd ware." Een later bericht luidt Een ambtelijk onderzoek heeft uit gemaakt, dat het bericht op een ver zinsel berust. Er i'9 niets dergelijks voorgevallen; te Leymuiden, waar het ongeval zou zijn gebeurd, zijner Dins dag in het geheel geen landweertroepen geweest. Op de te Amsterdam gehouden alge meene vergadering van den Bond vr v Gemengde Zangvereenigingèn in Nede r land heeft de bondsvoorzitter medeg e- deeld, dat het in de bedoeling ligt te: gelegenheid van het 25-jarig best aai van den bond een groot koorwerk aan te schaffen. De rekening van den penningmeester sluit met een bedrag van f 1361 aan inkomsten en uitgaven. Besloten werd tot aankoop van de Oster-cantate, van Max Bruch. De paardenhandelaar G. H. te Akker- woude is, zonder orde op zaken gesteld te hebben, naar Amerika vertrokken, Vier kinderen van 5 tot 15-jarigen leef tijd blijven onverzorgd achter. Een ingezetene uit Bunschoten (U.) kwam Zaterdag aan het Paleis Soestdijk en vroeg om H. M. de Koningin eene groote pop in Bunschoter kleederdracbl te mogen aanbieden voor Prinses Juli ana. Bij de. pop had de Bunschoter een briefje gevoegd, waarin stond, dat zijne vrouw en de dienstbode eigenhandig alle kleertjes hadden gemaakt. Het ge schenk werd welwillend in ontvangsl genomen. Uit Nijverdal wordt aan de Zw.-Ct. gemeld Zaterdagavond, ongeveer half elf, ii de boerenwoning, bewoond door Arenc S. en staande achter den Berg, tot der grond toe afgebrand. De oude vrouv bekwam vrij ernstige brandwonden aar hoofd en' armen, bij haar pogingen oir de geiten te redden, wat haar gelukte Ook het weinigje geld, dat de menscher hadden, is gered", maar overigens ging alles verloren. Het huis was juist ver kocht, en in dit verband de assurantie opgezegd, zoodat, wanneer de nieuwe eigenaar, die bij Enschede woont, nie^ opnieuw een verzekering beeft gesloten de ^chade betrekkelijk groot zal zijn De inboedel was voor f 350 verzekerd Ernstige vermoedens van opzettelijke brandstichting zijn gerezen tegen eer zwerver, D. W. P., die in de buurt var het afgebrande huis zich ophield er

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2