Lotbaiifl. HOUT- en RIETGEWAS. Koedekken, Paardendekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COÜWENBERG, HOUT- en RIETGEWAS. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij li M ffANINO 4 Co., J. C. WINKEL, Algemeen Assurantiekantoor, B E S 0 IJ E N, EypMen, Mddsmlietei ei Mioitei BERTELS Murwe Lijnzaadkoekjes met suiker DAALDERS Groote Markt 6, Gorinchem Heerenhoedjes, Steeds de lienste Metten. Zilveren en Bronzen Medaille, behaald op de Waalwijksche-Tentoonstelling 1910, met de Landbouwwerktuigen en Machines. Bierlaagh v. d. Heijden, Waalwijk b. d. Markt. rende lij het NiensMai voor 'aet Land van Hensden ei Altena ra Zateriai 12 Oct 1912, No. 3196. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verkoopen: Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verkoopen: Ruim 28 H.A. TEEN of LOTBAND Putterstraat, Heusden. publiek verkoopen: BERTELS Lijnkoeken enHeelfabriek „DE HINDE", Amsterdam. Grootste keuze slappe in verschillende nieuwe kleuren en modellen.' GROOTSTE KEUZE. MINSTE PRIJZEN. Hout-, Band- en Rietgewas. publiek verkoopen: verschaft Billijke voorwaarden. Wanmolens, Bietensnijders, Stroosnijders, V ee- voederpotten, Bascules, Kantmachines en andere Landbouwmachines. BUITENLAND. De correspondent te Peking van de Londensche Times seint over groote moordpartijen in Oost-Mongolië. Hij beweert dat de Chineesche troe^ pen door Joeansjikai uitgezonden, 10,000 Mongolen hebben gedood. De Mongool sche overheid te Oerga die niet meer op steun van de Russen durft te hopen is nu bereid om in onderhandeling te treden met de Chineezen. Het is, in verband met het boven staande, wel opmerkelijk, dat de Pe- kingsche correspondent van de Daily Telegraph juist een dezer dagen de be richten omtrent moordpartijen in Mon golië pertinent heeft tegengesproken. In ieder geval kan het niet anders of een verdere ontwikkeling van de drei gende gebeurtenissen op den Balkan zal het voor Rusland te moeilijker maken om zich in het Verre Oosten, en met name in Mongolië, te laten gelden. Wat dat aangaat, komen de Balkan verwikkelingen den Russen al zeer on gelegen. Het Duitsche militaire luchtschip „M 3" is Donderdagochtend bij het aan vullen van de gasvoorraad geheel ver nield. De ballonloods is ten deele ver woest. Personen werden niet gedeerd. Er is twijfel geweest, hoe hoog Legag- neux eigenlijk den 17en September met zijn vliegtuig gestegen was. Het is nu officieel vastgesteld op 5450 meter, dus niet zoo hoog als eerst werd gedacht. Daarop staat nu het record. Volgens officieele vaststelling is ook het peil van Carro's vlncht op 6 September verlaagd. Hij staat nu met 4900 M. geboekt. In de tweede helft van December zal voor het assizenhof der Seine het pro ces tegen de bende van Bonnot behan deld worden. Er zullen twee-en-twint.ig beschuldigden terechtstaan, wien negen- en-twintig misdaden ten laste zijn ge legd. De Australische Bondsraad heeft in derde lezing de wet aangenomen, waarbij voor ieder kind, dat in Australië uit blanken geboren wordt, den ouders een premie tot f 60 wordt uitbetaald. Van aanstaanden Zaterdag af begint de uit betaling. Te Indianapolis staan 46 beklaagden terecht, die beschuldigd zijn van mede plichtigheid aan de met groote stelsel matigheid gepleegde dynamietaansla- gen, op touw gezet door de leiders van de Iron Workers Union in Cincinnati. Men weet, dat deze dynamiet aanslagen plachten gericht te zijn tegen werk gevers die nietvakbonders in dienst had den en tegen z.g. onderkruipers. De hoofdbeklaagden zijn Mc Manigal (die volledig bekend heeft, en ook zijn medeplichtigen heeft verklapt) en de gebroeders Mc Namara, beiden bestuurs lid van de Iron Workers Union. Nu hadden aanvankelijk de 46 beklaagden in het geding beweerd onschuldig te zijnmaar nu heeft zekere Eduard Clarke, een voormalig agent van de Iron Workers' Union, een volledige bekentenis afgelegd. En men neemt aan, dat dit voorbeeld door andere beklaag den zal worden gevolgd. Er zullen dan fraaie onthullingen los komen. te maken van de heele belangrijke streek Sidi Abdallah en de stellingen ten Zuiden van Haffi Araba. De verliezen van de Turken waren zeer aanzienlijk. De correspondent van de Temps te Rome zegt, dat Italië het dralen der Turken moe, nog uitstel zou geven tot Zaterdag als laatste termyn om tot al- geheele overeenstemming te komen. Daarna zou Italië er op bedacht zijn die maatregelen te nemen, welke de omstandigheden noodzakelijk zullen maken. BINNENLAND. De millioenen ratten, die sinds een eeuw de Parijsche rioleerings-inrich- tingen als schuilplaats kiezen en tot nog toe door hun ongelooflijk rasse voorttoelen aan alle mogelijke verdel gingspogingen hebben weerstand ge boden, hebben veel in aanzien gewon nen. Zij worden thans niet meer als een groote plaag beschouwd, doch zijn om zoo te zeggen, nu een nationaal vermogen geworden. Niet alleen hun bont of haar, wordt, na behoorlijk be werkt te zijn, gebruikt, doch ook in de lederindustrie spelen rattenvallen een belangrijke rol. Men gebruikt in den laatsten tijd het vel van deze lastige knaagdieren voor het inbinden van boeken, als overtrek van fotografie lijstjes, voor het fabriceeren van porte- monnaies en ook werden pogingen aan gewend, dameshandschoenen ervan te maken. Enorme sommen worden in rattenvellen omgezet. Alleen in Londen, het centrum .van dezen handel, werd gedurende het afgeloopen jaar voor bijna f 600.000 aan rattenvellen omgezet. Oorlog tnssehen Italië en Turkije. Woensdag werd uit Rome gemeld: Na de ontscheping van troepen aan de kust van de golf van Bomba en een vlootbetooging voor de kust ten Westen van Derna, deden de Italiaansche troe pen een marsch naar het'binnenland. Zij bereikten het doel, door zich meester Men zal zich nog herinneren de ge ruchtmakende zaak van den diefstal van een fiets met postzak, waarin o.a. aangeteekende brieven met aanzienlijke geldswaarden, in October vvn het vorige jaar uit het postkantoor aan het Stad houdersplein in Den Haag. Na verloop van een paar maanden werden als ver dacht in deze zaak -betrokken te zijn drie personen, P., v. L. en D., aange houden. Alle drie werden door recht bank en hof tot gevangenisstraf veroor deeld thans is hun zaak nog aanhangig bij den Hoogen Raad. Echter had bij de politie dadelijk de stellige meening post gevat, dat er nog iemand anders in deze zaak betrokken moest zijniemand, die uit den aard van zijn betrekking nauwkeurig op de hoogte was van den gang van zaken bij de posterijen, die precies wist, wan neer er door diefstal een goede slag was te slaan. Het gelukte aan de politie echter tot dusver niet tegen een dus danig persoon eenig bewijs van mede plechtigheid te vinden. Thans echter is de hoofdinspecteur van de Haagsche recherche, de heer Aaltsz, er in geslaagd een persoon aan te houden, in wien hij meent te kunnen zien den aanlegger van den brutalen diefstal, den man, die de zaak eigenlijk op touw heeft gezet Woensdagavond tegen twaalf uur heeft genoemde politie ambtenaar op straat een beambte van de posterijen en telegrafie, zekeren D., aangehouden, als verdacht van mede plichtigheid, en bij fouilleering zijn op D. gevonden twee Russische effecten, die gezeten hebben in een van de aan geteekende brieven, welke uit den ge stolen postzak zijn ontvreemd. De aangehoudene is reeds langer dan 20 jaren in dienst bij de posterijen en telegrafie en in de laatste jaren geregeld aan het telegraafkantoor in Den Haag werkzaam. Men meldt uit Arnhem Alhier is verdwenen een collectant, werkzaam voor verschillende liefdadige doeleinden. Men vermoedt, dat hij be langrijke verduisteringen heeft gepleegd, daar sedert een half jaar niet was afge rekend. Dinsdagavond half elf is een scheeps brand uitgebroken in het achterruim van het stoomschip „Hallumshire", lig gend aan het terrein der Holland- Amerika lijn te Rotterdam en gecharterd door die lijn voor een reis naar Boston en Philadelphia,, geladen met ruim 100 ton balen geperste lompen, parafine, stukgoed, haring enz. De vlammen sloegen hoog op uit het ruim, en het was een vuurzve over het geheele achterruim. .De brandweer arriveerde met 12 stoom- en 8 handspuiten. Met ruim 24 stralen werd water gegeven, waaronder 9 stralen van de stoompomp der terreinen. Nadat des nachts om één uur de brand spuiten waren ingerukt en de mannen van de reddingsbrigade, met een rook- masker voor, in de brandende ruimen en 6 waren afgedaald en daar een paar stralen van de drijvende stoomspuiten met succes gedurende eenigen tijd had den bediend, bleek het, dat de brand overgeslagen was naar ruim 4, niettegen staande dit van ruim 5 geheel met een ijzeren schot was afgescheiden. Dit ijzeren schot is waarschijnlijk gloeiend' geworden. Uit ruim 4, waarin veel chloor- kali en ander stukgoed was geladen, j steeg een verstikkende rook op. De brand in dit ruim is dadelijk krachtig aangegrepen. Met 13 stralen van de stoombooten Gemeentewerken, Dok- werken, Havendienst 1, 2 en 3 eu vijf stralen van het eigen terrein van de Holland-Amerikalijn, werd er water in gegeven, tot bij drieën. Eerst toen kon-1 den de stoombooten Havendienst 1 en J 3 inrukken de brand was zoo goed als gebluscht Te halfzes nam de terreinchef van de Holland-Amerikalijn de leiding van de verdere blussching, met een vijftal slangen van eigen terrein, op zich. De stoombooten Gemeentewerken en Havendienst 2 bleven nog langszijde van de Hallumshire, doch behoefden bijna geen hulp meer te verleenen. De ruimen 5 en 6 staan tot den tunnel van het schip onder water, zooveel water is er in het schip gepompt. Het boven die ruimen zich bevindende tusschen- dek en de daar opgeslagen goederen zijn door vuur en water ernstig bescha digd. De oorzaak van den brand is niet met zekerheid vastgesteld kunnen wor den wel weet men, dat er bij het laden gebruik is gemaakt van lantaarns en ook van losse kaarsen. Het stoomschip had juist Woensdag zee moeten kiezen. In het district Ommen zijn Woens dag officieel candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer (vacature-dr. A. Kuyper) de heeren mr. D. Fock, te 's-Gravenhage, (u.l.), Kleere- koper, te Amsterdam, (soc.-democr.), baron JE. Mackay, te 's-Gravenhage, (chr-hist.) en mr. H. v. d. Vegte te Zwolle, (anti-rev.) Men meldt uit Meppel aan de „Tel.": Pas is de geruchtmakende gaskwestie te Meppel van de baan en zijn de ge moederen der belastingschuldigen ietwat tot kalmte gekomen, of er doet zich weer met betrekking tot de gasfabriek een zeer vies zaakje voor, dat naar wij vernemen de gemoederen ander maal ontstemd heeft In een sigarenzaak, pas door een gegoed koopman verlaten, moet achter een kast een verdachte verbinding van een gaspijp naar een lichtkroon ontdekt zijn. Men is van meening, dat er in sommige gebouwen en gebouwtjes te Meppel toestanden bestaan, die der gasfabriek aldaar zeer nadeelig zijn. Te Zaandam is een knaapje, dat op straat een paard aanhaalde, door het dier zoodanig gebeten, dat de halve bovenlip verloren ging. Het hoofdbestuur van den Alg. Schip- persbond besloot in zijn vergadering te Groningen in beginsel, om aan de aan staande algemeene vergadering voor te stellen het oprichten van een interna tionale proces-verzekeringsbank voor ge heel Europa, behalve de Balkanstaten. Het doel is de kosten, veroorzaakt door rechtsgedingen, rechtskundige adviezen, minnelijke schikkingen en scheidsge rechten, onderling te dragen. Het kan toor wordt te Groningen gevestigd. Het hoofdbestuur van den Bond zal het bestuur van de procesverzekering zijn. ADVERTENTIEN. zal Woensdag; 16 October 1919, des nam. 9 uur precies, in het Café Wed. D. L. v. d. WIEL, aan den Sasdijk, aldaar, 49,31,92 H.A. 4-jarig- en 14 aren 3-jarig Houtgewas, 3,77,00 H.A. 2-jarige Bitterwilg en 90,78,51 H.A. Rietgewas. 2,61,00 H.A. 4-jarig- en 9,88,00 H.A. 3-jarig Houtgewas. 4,21,51 H.A. Rietgewas. 2,25,00 H A. 4-jarig Houtgewas en 5,50,00 H.A. Rietgewas. Alles omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den Nota ris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden. zal op Donderdag 11 Oct. 1919, nam. 1 uur precies, in het Café „ZWETS", aldaar, voor 't'mes af, bijzonder geschikt voor Schil- band, onder Woudrichem en Sleeuwijk, langs de rivier de Boven-Merwede, voorde Erven L. KALIS Kzn. en het Oudland van Altena, omschreven bij notitie, welke op aanvraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden. Notaris EEREHOVEN, te Werkendam, zal Donderdag 91 October 1919, des nam. 9 uur precies, in het café „Zwets", aan den Sasdijk aldaar, op en aan de Bloemplaat of de Dood, onder Made en Drimmelen: 10.83.59 1-jarig Hout gewas, in 10 perceelen. D. Ongeveer 30 II.A. Rietgewas, in 6 perceelen. Aanwijzing op alle werkdagen. Alles omschreven bij boekje, dat gratis te bekomen is ten Kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem wordt toegezonden. tegen billfjke prijzen- Aanbevelend, Notaris EEREHOVEN te Werkendam, zal lloensdag 23 October 1912, des namiddags 6 uur precies, in het Café WINK, aldaar, Ongeveer 71 Hectaren 4-jarig firiend- hout1-30 Hectaren 3 jarig Cwi'iend- hout; Rifsbaiid en 2-jarig Bitter- bandgewas, respectievelijk onder Wer kendam, Gorinchem, deWerken, Almkerk, Heukelum, Veen, Meeuwen, Dussen, Sleeu wijk, Hardinxveld, Rijswijk, Woudrichem en Giessen, benevens verschillende perceelen Rietgewas, onder deWerken. Alles in perceelen, omschreven bij biljet en boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van. den Notaris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden. Coöp. Stoorazuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEOEN", Cienderen. ■ilOTEtt. B4AAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rfjksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Rotterdam, Telef. 1097. Enschede', Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWEREEN. Grootste voorraden Putten, Eolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. met 45 pCt. werkelijk eiwit, vet en suiker, zijn de aangewezen koekjes voor bij voedering in de weide, en is vastge steld dat voor: 1 kilo (6 stuks) koekjes 5 liter melk meer verkregen werd. Deze koekjes worden in zijn geheel ge voederd en niet eerst gebroken, zoodat niets verloren gaat. Melkkoeien, Mestrundereii, Stieren en Halveren hiermede ge voederd ontvingen 1ste prijzen en zijn duur verkocht. Het productievermogen onzer fabriek bedroeg in 1906 60.000 K.G. per week 1908 120.000 1910 240.000 1911 300.000 1912 600.000 dus de grootste productie in Neder land; dit zegt meer dau boekdeelen. Eischt het merkBERTELS COMP, AMSTERDAM in de koekjes geslagen, die alleen zijn de echte uit onze fabriek af komstig. Neemt degelijk proef en U blijft erbijI Boekjes met betuigingen van hooge tevre denheid van H.H. Veehouders uit alle deelen des lands: eene koe 9002 k.k. melk in 303 dagen; eene koe 3160 melk in 26G dagen enz. enz. en met vele nuttige wenken vo©r het landbouw bedrijf gratis verkrijgbaar bij de Weder- verkoopers en bij Cacao is heilzaam, mits ze goed is. Daarvan zijt gij zeker bij Beleefd aanbevelend, Voor het KroondomeinRentambt Werkendam onder Werkendam en Dussen, Voor de Werkendamsche Landverbetering- Maatschappij, te Werkendam in den Biesbosch, onder Made en Drimmelen en Dussen, Voor de eigenaren win Steenenmuur, onder Werkendam en Dussen, Voor Mevrouw BOXMANWINKLER, aan Keizersguldenwaard, onder Werkendam, BLOOKER'S CACAO. JAN WORM,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3