De triomf der Pink Pillen. Kantoorbediende. Lolband. HOUT- en RIETGEWAS Bericht van Inzet. ERFHUIS te Werkendam. Woonhuis, Koedekken, Paardendekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COUWENBERG, Telegrammen. N. V. „DE TIJDGEEST". Magazijn „De Adelaar", ARNOLD HOY ER, tocisca Hermina Meyer Clnwen, Mej. Wieliiia Maria Weeia ERFHUIS. Notaris L. G. van Gendt te Hensden, Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verkoopen: Ruim 28 H.A. TEEN of LOTBAND publiek verkoopen: publiek verkoopen: Notaris RIETRA te Dussen, verkoopen met ERF, Notaris JANSEN, te Waalwijk, verkoopen STAL en ERF Hakhout en Bouwland Putterstraat, Heusden. Groote Straat B153, n/dE.-K.Kerk, WAALWIJK. OPENING Winterseizoen 1912-1913 Groote sorteering Heeren-Mode-Artikelen, BUITENGEWONE AANBIEDING! ARNOLD HOYER Speciaal Gorsetten-Magazijn - 's-BQSGH. J. F. Hendrikhuysen, J. A. Smit, G. de Jong, C. Zevenbergen, J. Khan, tusschen Elspeet en Apeldoorn hoe langer hoe meer overlast van wilde zwijnen krijgt. (Deze dieren zijn door Prins Hendrik op de domeingoederen ingevoerd en worden in omrasteringen opgevoed.) De schrijver vertelt van een ont moeting met wilde zwijnen op den grintweg naar Elspeet. „Het begon," zoo schrijft hij, „dadelijk van den Apel- doornschen straatweg af Een kudde van acht groote wilde varkens versperde ons den weg, ongerekend eenige verder in 't bosch. Afstappen en loopen was eisch. Ze keken eens op van hun maaltijd en gingen in gestrekten draf een tiental meters op zij. Aan 't begin van 't Wies- selsche bosch een kudde van 13 wilde dieren. Di6 bleken niet van zins te wijken. Er zat niet anders op dan te wachten tot 't den wilden zwijnen be liefde op te marcheeren. Met een minhut of vijf was dat pleit gewonnen. De groot ste hindernis kwam echter nog. Waar de wegen naar Apeldoorn en Wiessel zich scheiden, was de weg bezet door, goed geteld, negen en-twintig kleine en groote varkens. Weg en bosch waren zoo 't scheen bezaaid met voedsel en de beestjes hadderf hier in 't geheel geen haast den weg vrij te maken. Wij hebben daar ongeveer een uur moeten wachten. Enkele pogingen om ér door te breken leden schipbreuk door de groote bezorgdheid der luid knorrende moeder voor haar klein kroost. Een tam varken kan al kwaad zijn, als je het jong te dicht nadert moeten we die bezorgd heid den wilden zwijnen dan kwalijk nemen? En juist dat jonge goedje kri oelde, zorgvuldig bewaakt door moeder, vóór ons. Te Elspeet hoorden we van een on derwijzeres van een der scholen, te Apel doorn woonachtig, die op een ochtend was teruggekeerd om hulp te halen. Ook in dat dorp noemt men den weg naar Apeldoorn, vooral bij avond, on veilig. Verder vernamen wij, dat de heer s'Jacob, van Staverden, dezer dagen een beestje onder zijn auto heeft gekregen. Het voertuig kon niet voor- of achter uit. De heer s'Jacob nam het varken mee naar Staverden, van waar het naar 't Loo vervoerd werd. Onder Elspeet werd dezer dagen reeds een wild zwijn geschoten. „De beesten doen geen kwaad," zoo verzekerde ons een opperjagermeester. En wij gelooven den man op zijn woord, maar zouden er „nu" bij willen plaat sen. Er is voedsel genoeg nog in 't bosch. Maar dan, als de winter invalt en de leeftocht schaarsch wordt? Nu was er reeds een wild varken te Elspeet; Zaterdag was er een. buiten de omras tering. Waar moet dat naar toe, zoo vragen wij ons af: één wild varken kan den boeren honderden guldens schade berokkenen. Als men nu weet, dat de wijfjes driemaal per jaar jongen werpen, en dan ongeveer 10 12, dan zal men ons toestemmen, dat er wel eenige reden voor bezorgdheid is." Te Winschoten hebben Vrijdagavond jongens, door bedreiging met een revolver, een landbouwer een beurs met f 15 afhandig gemaakt. De daders zijn onbekend. Heinrich van den Burg heeft op de Molenheide een vlucht gedaan van 1 uur 46 min. 47 sec. Dat is voor Neder land een duurreoord. Het Hollandsche meisje, dat tijdens het onderzoek in de moordzaak op de Leopoldslei te Antwerpen aangehouden werd, is ontoerekenbaar verklaard. Zij zal in een gesticht opgesloten worden. De man, die verdacht wordt aan den burgemeester van Amsterdam een brand brief geschreven te hebben, is, zoo meldt het Hbld., aangehouden. Te Muntendam is Zondag de 50-jarige P. L. door overmatig gebruik van sterke drank overleden. Er zullen niet vele gemeenten in ons land zijn, die er zóó goed voorstaan als de gemeente Deurne. In deze in N.-B." gelegen gemeente zijn bijna geen armen. De weinigen die er zijn, genieten onbekrompen onder stand. Belasting wordt er niet geheven, om dat men die niet noodig heeft. En zoo goed is men er bij kas, (lat men verleden jaar ter gelegenheid van het zilveren ambtsfeest van den pastoor, dezen een orgel van f 1500 wilde geven, een besluit, dat echter niet goedgekeurd werd door de Ged. Staten van Noord- Brabant. Van waar nu die welstand? Deurne heeft enorme bezittingen in de Peel, de hoogeveenstreek langs de Brabantsch-Limburgsche grens. Uit de verpachting harer gronden trekt de ge meente rijke inkomsten en eens moet ze zelfs een bod van een millioen gulden hebben afgeslagen, omdat ze niet wist, wat ze met hst geld aanvangen zou. Voor den bouw van een R.-K. kerk wil men nu een subsidie geven van maar even f 50.000. Laatste Berichten. Toen Roosevelt Maandag te Milwau kee op weg was naar een vergadering om zijn verkiezingsrede te houden, loste zekere John Schrank, uit New-York, een schot op hem. Roosevelt werd in de borst getroffen, doch daar de kogel juist het handschrift, 't welk in zijn binnenzak zat doorboorde, is de wond niet gevaarlijk. De kogel zit vlak bij de borst, doch de long schijnt niet ge raakt te zijn. Maandagmiddag heeft de Turksche stad Toezi, "met eene bezetting van on geveer 5000 soldaten, zich overgegeven. Toen de Montenegrijnsche infanterie onder dekking van de artillerie gereed was tot een stormaanval over te gaan, verscheen een Turksch officier met de witte vlag. De opperbevelhebber kroon prins Danilo ontving hem. De officier bood onvoorwaardelijke overgaaf aan. Kort daarop kwam de gemeenteraad om genade smeeken. De Pink Pillen hebben getriomfeerd over de kwaal die Mevrouw S. H. Hop- pener ondermijnde. Daar deze dame sedert vele jaren ziek was en zonder succes verschillende geneeswijzen had gevolgd, hebben de Pink Pillen des te meer verdienste deze genezing te heb ben bewerkt. Zieken, denkt er wel aan dat de Pink Pillen geen grillig middel zijn die dezen genezen en voor anderen niets uitwerken. Neen, de Pink Pillen die gij bij uwen drogist koopt, zijn van dezelfde samenstelling als die welke Mevrouw Hoppener heeft genomen en haar zoo goed genezen hebben. De Pink Pillen zullen ook u genezen. „Wanneer men sedert jaren ziek is, wanneer men verschillende geneeswijzen heeft gevolgd en tal van geneesmiddelen heeft genomen, is het verklaarbaar, niet waar, dat men aan de genezing wan hoopt", alzoo schreef Mevrouw Hop pener. „Dat was mijn geval en ik wilde er niets meer aan doen. Men heeft er zoo op aangedrongen dat ik de Pink Pillen zou nemen, men heeft er mij zooveel goeds van gezegd, dat ik toen heb be sloten er gebruik van te maken. Stel u mijn verbazing voor toen ik van het begin der behandeling af waarnam dat de Pink Pillen mij goed deden, mij op wie de geneesmiddelen tot nog toe geen de minste uitwerking hadden gehad. De Pink Pillen hebben mij onmiddellijk goed gedaan, ik ben voortgegaan ze met vertrouwen in te nemen en zij hebben al mijne kwalen doen verdwijnen. Se dert langen tijd was ik ondermijnd door bloedarmoede, ik had geene krachten meer en was ongeschikt eenig gering werk te doen. Dank zij de Pink Pillen ben ik niet meer bleek, heb ik een goede eetlust en lijd ik niet meer. Get. S. H. Hoppener, Zoomstraat 71-A, Rotterdam." Duizenden vrouwen, duizenden jonge meisjes verkwijnen, verstoken van krach ten, verstoken van vreugden. Langzaam aan heeft een doodelijke bleekheid hare wangen ontkleurd, hare oogen zijn be- floersd, haar gang is slepend geworden en iedere beweging verraadt haar zwakte, haar uitputting. Indien haar lijden wordt verwaarloosd, verergert het en weldra verschijnen de onherstelbare verschijn selen der tering. Indien uw vrouw of uw dochter of uw zuster zich beklaagt over zwakte, over steken in de zijde, over hoofd pijnen, over pijnen in den rug; indien zij geen eetlust meer heeft, indien haar karakter somber, haar geest langzaam wordt, houdt de bloedarmoede haar in hare klauwen. Zij heeft rijk en zuiver bloed noodig. Geef haar op stond de Pink Pillen voor Bleeke Menschen, want de Pink Pillen geven krachten, eetlust en een goede spijsverteering. Zij versterken het zenuw gestel en doen de bekoring en de vreugde weervinden die een goede ge zondheid bezorgt. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. fia rli (hfHeh ten. Rotterdamsehe eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 13.027 stuks. Hoendereieren van f 5,05f 7,85 per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 14 Oct. 1.70 M. boven 0. 15 1.65 Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 11 Oct. 106 M. 0.46 M. - N.A.P 12 1.21 0.55 13 1.07 0.42 14 1.01 0.36 Waterhoogte Maastricht (brug). 10 Oct. 0.50 M. beneden 0. 11 0.56 %dverte*»Hë«». Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Tante, Mejuffrouw in den ouderdom van 78 jaren. Arnhem, W. MEYER CLUWEN. Toronto, F. MEYER CLUWEN. (Canada) Heusden, 14 Oct. 1912. Heden overleed onverwacht, na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefde en zorgvolle Echtgenoote, Moeder, en Behuwdmoeder, geboren WEIDIJK, in den ouderdom van ruim 58 jaar. Uit aller naam: P. WEEDA. Veen, 14 Oct. 1912. De firma KEUNENMalinqrê te Heus den, vraagt een aankomend üan- toorbediende. zal op Donderdag 94 October e.k. voorm. 19 u. ten verzoeke en ten huize van Mej. Wed. J. P. LUIJBENDe Wilt en Kinderen te Luttelherpt, publiek contant verkoopen 14 stuks jong Vee, 2 Veulens, 1—2VS jarig Merriepaard, Hoogkar, Stortkar, 2 Ploegen, Spaneggen, Rolblok, Landbouwgereedschap, enz. enz. Te zien op den verkoopdag vanaf voorm. 8 uur. zal op Donderdag; 11 Oct. 1912, nam. 1 uur precies, in het Café „ZWETS", aldaar, voor 't mes af, bij zonder geschikt voor Schil- band, onder Woudrichem en Sleeuwijk, langs de rivier de Boven-Merwede, voorde Erven L. KALIS Kzn. en het Oudland van Altena, omschreven bij notitie, welke op aanvraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal Woensdag 93 October 1912, des namiddags 9 uur precies, in het Café WINK, aldaar, Ongeveer 71 Hectaren 4-jarig Griend- hout; 1.30 Hectaren 3 jarig Griend- hout; Rjjsbaiid en 2-jarig Bit ter- bandgewas, respectievelijk onder Wer kendam, Gorinchem, de Werken, Almkerk,- Heukelum, Veen, Meeuwen, Dussen, Sleeu wijk, Hardinxveld, Rijswijk, Woudrichem en Giessen, benevens verschillende perceelen Bietgewas, onder deWerken. Alles in perceelen, omschreven bij biljet en boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den Notaris en op aanvraag franco door hem wordt toegezonden, Het Buis met Erf, aan „deKeetjes", van de Erven B. VISSERKind, is inge zet en gehoogd tot f 125, Het Huis met Schuur, Erf, Boomgaard en Binnendjjkka veling, te Sleeuwijk, is ingezet en gehoogd tot f 225, Finale Verkooping Zaterdag 19 Oct. 1919, nam. niet 4, maar 1 uur precies, in de herberg van de Wed. B. VERSCHOOR, te S1 e e u w ij k. Notaris KERKHOVEN. Notaris EEREHOVEN te Werkendam, zal aldaar op Zaterdag 19 Betober 1919, des nam. 9 uur recies, in den tuin der Openbare Lagere chool A, voor den Heer J. L. MUSSERT, wegens vertrek naar elders, a contant, Een groote eikenhouten Hoei- boot, een zoo goed als nieuwe grenen houten kleine Roeiboot, l'is- scheriJgereedschappen, Tim merniansgereedschappen, en- zooroort. Breeder bij biljet omschreven. Bezichtiging 2 uur vóór de verkooping. zal te Almkerk Nieuwendijk, bij M. v. d. HEUVEL, op Zaterdagen 19 en 99 Oct. 1919, nam. 5 uur precies, bij Inzet en Toeslag, publiek Voor de Wed. H. MONSHOUWER Wz. Het nieuw, sterk en heeht zeer geschikt voor bouwterrein, onder Almkerk Nieuwendijk, Sectie F no. 390, groot 3 Aren, verhuurd voor f 1,35 per week. Aanvaarding en betaling koopsom 26 Nov. 1912. zal op Woensdag 19 Oct. 1919, 's avonds 1 uur, ten herberge van JAN KLERKS te Elshout, provisioneel te Elshout, Sectie B no. 446, groot 2,80 Aren, en te Drunen, Sectie B nos. 806 en 1185, groot 40,76 Aren, eigendom van I. SNELDERS' te Elshout. Aanvaarding resp. 1 Jan. 1913 en bij de betaling der kooppenningen, welke moet geschieden 15 Dec. a.s. tegen billijke prijzen. Aanbevelend, Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Al mkerk, bij Mej. S. v. Drunen. Bussen, bij J. J. Paes Sleeuwijk, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. cL Werff. Wou drie hem, bij J. Struick Czn. Hasebroekstraat 46 i, Amsterdam. Tydgeestbriefje Mo, 90009 A en H. Haarlemmerstraat 83, Leiden. Tijdgeestbriefje Mo. 90009 C. Tijdgeestbriefje Mo. 90009. Warga. Zuidland. Tijdgeestpolis Mo. 90009 M. Hoogveen. Tijdgeestpolis Mo. 90009 II. Gelden verzonden. Onze reuzensorteering bestaat in: Ulsters, Demi-Saisons, Winterjassen, Jekkers, Fietsjekkers, Heeren- en Kinder-Cftpes, Jongensjekkers, Kinderjasjes en -Jekkertjes. Alles door le klasse kleermakers vervaardigd. Chéles, Hoeden en Petten, Ijsmutsen, Overhemden, Sporthemden, Dassen, Jachtvesten en Truien. PRIMA KWALITEIT. CONCURRENTIE ONMOGELIJK. Aanbevelend, A. BE GBSOOT. PARIJZER CORSETFABRIEK 'sTIertogeubosch, Hinthamerstraat 31, hoek Gasselstraat. Onderstaande Corsets speciaal voor corpulente figuren allen voorzien met de zoo gunstig bekende onbreekbare Hercules en roestvrije Duplex Zilverstaai Baleinen, speciaal voor mij gefabriceerd, worden franco aan huis geleverd, naar alle plaatsen na ontvangst van poetwissel, of onder rembours na opgave van taillewjjdte in de navolgende prijzen Sterk Hercules Corsets, tailles 74 tot 94 cMf 2.50 model Jeanne d'Arc, met breeden elastieken band, om den buik in te nemen, tailles 72 tot 100 c.Mf 4.75 Zelfde model, fijner stof, 72 tot 100 c.Mf 6.50 Zelfde grijs coutil Corset, met elastieken band, 74 tot 100 c.M. f 3 25 Corset met verstelbaren elast. ceintuur 74 tot 94f 3.75 Zeer gezocht model, Justokor Directoiren met roestvrije dubbele baleinen en extra lang, voor den buik in te nemen, Tailles 74 tot 100 cMf 4.75 American Style Adjusto model, prima grijs satijn, met 4 Jarretelles, extra lang, voor den buik in te nemen, 70 tot 94 cMsl f 6.50 Beroemde Teufels Buikbanden, 90 tot 125 cM. f 4.25 en f 5.25 Positie-Corsets met Buikband, 56 tot 86 cM. f 3.75 Zuig-Corsets Droit Devant Hercules, Onbreekbare Baleinen, 56 tot 86 cMf 1.90. Extra prima f 2.75 Dames neemt proef. Niet naar genoegen, kan geruild worden. No. 1. No. 2. No. 3. No. 4. No. 5. No. 6. No. 7. No. 8. No. 9. No. 10. ff ERKENBAM. De setting der boter is deze week of de markt 75 eti., in de winkel* dut 80 et', pet half kilo. Eieren f 1 60 de 26 ituk*. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 80 et per half kilo en die der eieren f 1 80 de 26 ituki. OOSTERHOÜT, 15 Oct Boter f 1,48 a 1.50 per Kg Eieren f 0,23 en 0,25 de 4 ttukt. BESOOIJ EN15 Oct. De prijs der Boter tca* heden f 1.42 1 48 per Kilo. Aangevoerd 360 K.6. Eieren - a 6'/2 et. per rtvk. QORINGHEM, 14 Oct. Op de veemarkt waren aan gevoerd 607 runderen, 8 nuchtere kalveren, 33 vette varken*. 917 biggen, 0 schapen en lammeren. De prijzen waren al* volgtzware kalfkoeien f 240 325, kalfvaarzen f 120 a 160, guitte vaarzen f 100 a 150, melkkoeien f 180 a 250 twee-en-etn-half'jarige otsen f a .anderhalf jarige f 90 a 130.pinken f 80 a 120, graskalveren f 40 a 90 nuchtere f 16 a 22, schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 8 a 18 per stuk. Vette varken* 31 a 82 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorrit tarwe .fijba 10,25, roodedito 8.50 a 10.—witte dito 8 25 a 10.25 inl. rogge f 6.40 a 6.7% buitenl. dito f 6.70 z 7.25 gerst f 5.70 b 1.haver f 4.00 a 5.25, duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a max*. 150 pond, f 5.50 a 6 40, alle* per heet. Boter It a 80 et. per half kilo Eieren f 1.70 a 1.80 per 26. Kippen f 0.65 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM, 14 15 Oct Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1029 vette runderen, 2461 magere dito. 8 7 CT vette en gras kalveren, 185 nuchtere kalveren 3173 schapen of lammeren. 998 varkens, 276 biggen. De prijzen waren al* volgt: runderen le kwaliteit 90 2e kw 72 cent, kalveren le kw 115, ie kw 100 et schapen le kw. ie kw. et. vette varken* 62 a 66 et. licht soort 57 ct. per kilo. Nuchtere fokktlveren f 19.a 27.idem voor de slacht f 12.- a 17 00 Biggen f 1.40 a 1 70 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 52/8 en 20/16 ton en 176 stuiken van een half kio. Prijs le kwali- 54 Pa 82l/2 87V2 cent. teit f 62 ie kw. f 58, ie kw. f °er half kilo Zeeusosche eieren f 5 30 a 5,50. Overmaassche dito f 5 70 a 6 00 per 100.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3