en Opper-Albanië, katholieken, moham medanen en orthodoxen, hebben be sloten, dat de Albaoeesche natie niet verdenld en haar gebied niet vermin derd mag worden. De Albaneezen zul len zich met geweld van wapenen tegen ieder verzetten, die Albaneeseh land veroveren wil. Mochten kleine katho lieke stammen aan de Montenegrijnsche grenzen zich bij Montenegro willen aan sluiten, dan zulleu de vereenigde Al baneezen dit met geweld weten te ver hinderen. Deze motie is aan de kabi netten van de groote mogendheden medegedeeld. Aan de Kölnische Zeitung meldt men uit Sofia: Hier neemt men aan dat,nu de vrede van Turkije met Italië gesloten is, de Turksche vloot reeds in de Ege- ische Zee op weg is om de transporten van Smirna naar Saloniki te dekken. Daarom verwacht men, dat de Grieksche vloot terstond tegen de Turksche zal optreden, om te voorkomen, dat het Turksche leger in Macedonië met Klein- Aziatische troepen wordt versterkt. Plaatieliik Hieuwt. Heusden, 19 Oct. Deze week, begonnen met een val van den ladder door den schilder Verheij, werd gevolgd door een beenbreuk bij A. van Baardwijk, die des avonds door een fiets rijder werd aangereden. Verder lazen we in andere bladen, dat een smidsknecht en een arbeider bij de werkzaamheden aan de tramhaven beiden een been gebroken had den. Wat al treurigheid! Gelukkig, dat er bij sommige berichtge vers nog al overdrijving in het spel is. Alles samen is het waar dat de schilder Verheij van den ladder viel; doch weder zijne werkzaamheden verricht; dat v.Baardwijk werkelijk zijn been gebroken heeft; doch dat de smidsknecht en de tramarbeider alleen in de verbeelding van corresponden ten hebben bestaan. Geen enkel persoon heeft zelfs eenig letsel ondervonden. Hoe komt men er aan? Voor het examen der vrije- en orde oefeningen van de gymnastiek, dat te Breda afgenomen wordt, hebben zich 5 leerlingen der Rijksnormaalschool aangemeld. Werkendam. Tot heden heeft zich nog slechts één sollicitant voor hoofd der school A alhier, aangemeld. De sollici tant is o.m. in het bezit van de acten Fransch, Duitsch en Engelsch. Gisteravond te 7 uur vergaderde de Raad dezer gemeente. De onderwerpen ter behandeling waren 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. in zake een verzoek van L. Verdoorn tot in gebruikne ming van een aan de gemeente toebehooren den strook grond achter zijn woonhuis. 4. Voorstel van B. en W. inzake ver zoek van den heer J. L. Mussert om ont heffing van den nog overigen pachttijd van vischwater van de Kerkewiel. 5. Voorstel van B. en W. inzake het adres van J. Visser Az. tot vloedvrijlegging der gemeente Werkendam. 6. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1913. 7. Aanbieding Begrooting Waterleiding dienst 1913. 8. Aanbieding Begrooting Burgerlijk Arm bestuur dienst 1913. Aalburg;. Terwijl de winkelier B. S. met zijn ponnykar den dij k passeerde, kwam het dier plotseling te vallen, zoodat vele van zijne waren door elkaar rolden en hem zoodoende veel schade werd toegebracht de kar bleef onbeschadigd, doch de hit viel de beide knieën stuk. Andel. Voor de vacante betrekking van nachtwaker hebben zich zes sollicitanten aangemeld. Door de landbouwer# alhier is besloten de zoete melk gedurende de wintermaanden met 1 cent per liter te verhoogen. Voor de huismoeders geen aangenaam bericht. ^Beneden-Langstraat De kool- bouw is dit jaar zeer goed uitgevallen. Van knolvoeten of draaiharten had men waar schijnlijk door de goede weersgesteldheid voor dit gewas veel minder last dan ge woon. De prijzen zijn door den overvloed laag te noemen. Voor 4 en 5 cents per stuk kan men maar uitzoeken. Capelle. Naar we vernemen worden gingen aangewend om de door de land- uwvereeniging bestelde goederen, zooals kunstmest, kaïniet, die tot heden aan het station CapelleNieuwevaart aankwamen, voortaan aan te laten komen ook aan het station KaatsheuvelCapelle, hetgeen tot groot gemak voor de landbouwers te Vrij- hoeve-Cappel en Sprang zou zijn. Dat de handel in kalfvee nogal vlug gaat, kan dienen, dat in den loop vaneen achttal dagen, van het station Capelle- Nieuwevaart, 4 wagons vee voor den heer Boone te Scheffen (België), verzonden zijn. De heer A. A. van Dommelen, onder wijzer te Loonschendijk, komt voor op de voordracht voor onderwijzer met verplichte hoofdakte te Krimpen a.d. IJssel. Geertruidenberg In zijne ver gadering van 15 dezer, herdacht de Raad dezer gemeente bij monde van haren voor zitter, wijlen den Edelachtb. heer Meijers, oud-burgemeester in eenige waardeerende woorden, en werd het volgende schrijven aan de familie gericht: De raad der ge meente Geertruidenberg,vergaderd op heden 15 Oct. 1912, heeft rhet diep leedwezen kennis genomen van het overlijden van uwen geliefden vader en betuigt u zijn innige deelneming in uw droevig verlies. Hij erkent met waardeering de diensten door den overledene aan de gemeente be wezen en zal zijn aandenken in aangename herinnering bewaren. Wegens het overlijden van den Edel achth. heer N. Meijers, is tot tijdelijk Secre taris-Penningmeester van het waterschap „de Emiliapolder" benoemd, de heer N. G. E. Meijers, alhier. Gesteleren- Donderdag 11. had al hier de stemming plaats ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad in de vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer G. Vos. Van de 184 kiezers brachten slechts 92 hun stem uit4 stemmen waren van on waarde. Aantal geldige stemmen dus 88. Gekozen werd de heer L. P. Branderhorst met 88 stemmen. Gravemoer. Naar wij vernemen zijn er onderhandelingen geopend, om in deze gemeente gasverlichting aan te brengen van uit de gasfabriek te Dongen. In de gehouden jaarvergadering van de vereeniging tot oprichting en instand houding van de school met den Bijbel, is het aftredend bestuurslid, de heer A. Borst lap Jz., als zoodanig herkozen. Op verzoek van de Christelijke jon- gelirgsvereeniging, Pred. 12 la, hield Don derdagavond de heer O. van der Velden uit Utrecht, in de christelijke school alhier, eene interessante lezing, opgehelderd met lichtbeelden, over de onderwerpende groote stembusstrijd in 1913, een dankbaar gedach- tenisfeest na 100 jaren en een symbool des vredes. Een en ander viel zeer in den smaak van het talrijk opgekomen publiek. Herpt. De heer A. C. van Helvoirt heeft ontslag genomen als opperbrandmees- ter. Als zoodanig is thans aangesteld de heer R. Buijs Mz. Door den landbouwer Adr. Buijs Jz. is een veeknol (niet te verwarren met Ara bische knol) geteeld, die het zeldzaam zware gewicht heeft van 5£ pond. Sinds eenigen tijd liep onder deze gemeente een zwartbont jong rund, zonder dat men wist wie de eigenaar is. Het is thans gestald bij den caféhouder J. Buijs, en indien zich binnenkort geen eigenaar aanmeldt, zal het ten bate der gemeente publiek worden verkocht. Naar wij vernemen, betalen de stroop- fabrikanten f 9.per 1000 pond voor de mangelwortelen. Dit is f.1 minder dan het vorige jaar. Daar de opbrengst zal tegen vallen, dralen sommigen voor dien prijs te verkoopen. liaatüiliciivcl. Deze week zijn W. D. en L. K. giften aan het inzamelen ten behoeve van P. v. d. V. op de Lage Zandschel alhier. Genoemde 70-jarige grijsaard verkeert tengevolge van ziekte en een operatie in zoodanige omstandigheden, dat terstond hulp broodnoodig is. Moge nu ieder, bij wien zij aankloppen, eens ferm in den buidel tasten, opdat de jongelui voldoening van hun werk hebben. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1913 van de heeren Van Beurden, Van Dortmond en Van Nieuwstadt, zal op Donderdag 4 November a.s. op het gemeente huis alhier, de verkiezing plaats hebben van drie leden voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Nederliemert. De Christ. Jongel.- vereeniging alhier, hoopt D. V. 24 October haar 45-jarig bestaan feestelijk te herdenken. De voor-vergadering zal gehouden worden in de kerk aan de Zuidzijde, alwaar de feestrede zal worden gehouden door ds. Feijkes van Gendereil. Daarna zal in het lokaal der vereeniging een gezellig samenzijn plaats hebben met de leden, begunstigers en genoodigden. (Rietschoof) Vroeger dan andere jaren is thans de bietencampagne begonnen. De opbi engst valt over het algemeen niet tegen. Ook zullen de werkzaamheden spoediger geëindigd zijn, daar alle bieten op de fair- bank van den heer W. v. Genderen worden gewogen. De bediening van deze particuliere weeg brug is opgedragen aan H. Gij be. (Noordzijde.) Dank zij het prachtig najaarsweder is men nog bijtijds met den bouw van de fairbank gereed gekomen. De alhier gestationneerde controleur, de heer Waaldijk, heeft Donderdag in tegenwoor digheid van veel belangstellenden de eerste kar bieten gewogen. Tot de bediening van de weegbrug is S. van Ooijen door het polderbestuur aange steld. Bij den landbouwer A. Bouman is een reuzenaardappel van de soort eigen heimers geteeld, welke ongeveer 1 kilo zwaar was. (Zuidzijde). Naar we vernemen heeft onze vroegere dorpsgenoot mr. Walraven van Ommeren, secretaris der gemeente Assen voor een benoeming in gelijke functie te Zaandam bedankt. Nieuwendfjk. Tot directeur der coöp. zuivelfabriek „De Vrijheid" te Stap horst is benoemd de. heer G. J. Schimmel, voorheen directeur der stoomzuivelfabriek „Nieuwendijk", alhier. f Raamsdonk. Hedenavond houdt de landbouwvereeniging in „De Koppel- paarden" een algemeene vergadering. O. m. komt op de agenda voor de verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodiek aftreden der heeren P. Knaap, A. C. Timmermans en L. J. Verschuren. Sleeuw Ut- Het onderzoek van de verlofgangers der landweer, zal voor de lichting 1912 plaats hebben ten Gemeen- huize alhier, op 13 November a.s., des voor middags te 9,30 uur en voor de lichtingen 1906 en 1909 des voormiddags te elf uur. Sprang. Bij de j.l. Dinsdagavond gehouden algemeene ledenvergadering zijn tot aanvulling in de opengevallen bestuurs functies der coöp. „De Broederhulp" gekozen H. Chabot en D. Pol, terwijl C. van Heijst tot commissaris van toezicht werd benoemd. Voor enkele dagen vond onze dorps genoot A. v. d. E. in den vroegen morgen toen hij naar zijn werk ging, een zilveren dameshorloge. Van het gevondene deed hij tyj de politie te Waalwijk aangifte. Hedeq is de eigenares komen opdagen en kreeg de eerlijke vinder'een goede belooning. Wee il- Donderdagavond kreeg de heer M. J. de Roon, uit Wijk, aan de „Veensche palen" alhier, met zijn motorrijwiel en bij- span wagen een ongeluk, dat nog betrekkelijk goed afliep. Willende uitwijken voor een fiets, slipte de wagen en kantelde, waardoor hij zelf zich aan de knie en zijn zoontje zich aan 't hoofd bezeerde. De motor was een weinig gehavend. Bij het lossen van zand had de schip persknecht V. Maandag het ongeluk van de plank te vallen en in 't water terecht te komen. Spoedig wist zijn baas hem er uit te halen en bracht de jongen het met een nat pak en den schrik er goed af. Waspik. Menigeen verdient hier een aardige cent met mollen vangen. De prijs van 18 20 cent per stuk lokt velen uit om, vergezeld van een afgerichten hond, deze nuttige dieren te bemachtigen. De scheepswerven alhier hebben weder druk werk. Niet alleen worden er vele nieuwe bestellingen afgeleverd, maar ook zijn er veel schepen ter reparatie aanwezig. De vele werklieden die hiermede hun brood verdienen, behoeven dus niet bang te zijn "dezen winter geen werk te hebben. W oudrielieiii Tot onderwijzeres aan de school voor M. U. L. O. te Heusden, is benoemd mej. C. M. Top. Naar we vernemen heeft de heer P. J. Koopman, sluismeester alhier, pensioen aangevraagd. Aan den Wachtmeester der Kon. Maréchaussée den heer P. de Bruijn, wordt in den loop van het volgende jaar pensioen verleend. Enkele dagen geleden is de nieuwe weegbrug onder onze gemeente in gebruik genomen. Naar we vernemen, voldoet zij uitstekend aan de eischen. H (jli. Dinsdag 12 October hopen de echtelieden Mathijs van Rijswijk en Geer- truida van Wijk, den dag te herdenken, waarop ze voor vijftig jaar in het huwelijk traden. Beiden mogen ze zich in een goede gezondheid verheugen. We hopen dat het deze krasse oudjes dien dag niet aan be langstelling ontbreke. Dat men hier de kunst van varkens- mesten wel verstaat, diene het volgende. Bij zekere J. B. werd dezer dagen een varken afgeleverd, hetwelk in slechts vijf maanden 't kolossale gewicht van 300 pond behaalde; dus wel eene zeldzaamheid. Enkele bietenverbouwers hebben reeds een aanvang gemaakt met bietenrooien. Naar we vernemen zal dit gewas vanwege den velen regen in suikergehalte en gewicht niet meevallen. Ze zijn erg klein van stuk. Aanbestedingen. 23 Oct. Prov. bestuur van Zeeland, het verbeteren van strandhoofd no. 26 aan de Oude Hoeve, aan de noordkust van 't eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken van Zeeland. Raming f 9000. 28 Oct. Prov. bestuur van Limburg, het verruimen van en het maken van boord- voorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart onder de gem. Weert. Raming f 14.000. 30 Oct. Min. van Waterstaat, de verbete ring van den IJssel beneden Windesheim, tusschen de kilometerraaien CXV en CXVII der herziene rivierkaart. Raming f 66.000. 30 Oct. Prov. bestuur van Noordbrabant, het maken van eene schutsluis met ophaal brug en bijkomende werken bezuiden den Koningsdijk onder de gem. Oosterhout, be hoorende tot de werken van het Wilhemina- kanaal. Raming f 221.000. Aanbestedingen. Gemeentebestuur van Den Haag, het maken van straten in het bouwplan Konings kade, het bouwen van 3 bruggen, voetmuren en beschoeiingen en het uitvoeren van met een en ander in verband staande werken. Laagste inschrijver de Maatschappij ter uitvoering van werken voorheen fa. J. v. d. Elshout Gzn. te Scheveningen, voor geval A voor f 280.950 en voor geval B voor f 277.000, in beide gevallen f 5000 hooger voor stormschade. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant, het bewerken van de aardebaan, het maken van kunstwerken en het met keien bestraten van den weg van Baarle-Nassau naar de Belgische grens, in de richting van Poppel, met een zijtak naar het station Alphen. Begrooting f 108.900. Laagste inschrijver Th. van der Lee, te Veghel, voor f 107.650. tt$»«*h<zakcn. Kantongerecht lAaalwyk. Uitspraken dd. 10 Oct. 1912. J. J. D. v. d. H. te Loonopzand,overtr. mot. en rijw. regl. vrij J. A. A. P. M. te Dongen, C. v. B., J. v. H. en J. v. A., allen te Kaatsh.; A. N. te Wijk; C. v. G. te Besoijen en A. G. K. te Waspik, allen overtr. alsv. ieder f2 of 2 d.; G. F. te Breda, visehdelict fl of ld.; J. S. te St. Oedenrode, C. E. te Vlijmen, A. J. v. d. B., M. d. K. en J. J. V., allen te Waalwijk, H. M. te Baardwijk, Th. T. en G. C. v. d. H., beiden te Besoijen, M. D. te Kaatsh., J. V. te Raamsdonk, N. J. v. E. te Waspik, allen openb. dronkensch., ieder f 2 of 2 d.A. v..G. en H.L beiden te Baardwijk, L. V. te Drunen, en P. C. H. te Waalwijk, allen overtr. alsv., ieder f 5 of 3d.; J. P. te Heusden, H. v. d. B. te Sprang en A. K. te Waspik, allen overtr. algem. veiligh. wet, ieder f 3 of 2 d.; A. W. te Antwerpen, 2 m. overtr. prov. regl. 2 m. f 1 of 2 m. ld.; 0. v. D.,te Drunen, overtr. alsv., f 1 of 1 d.; M. H. te Rucphen, overtr. alsv. f 2 of 2 d.P. v. C. te Loonopzand, overtrt en boete alsv. W. D. te Waalwijk, burengerucht, f 6 of 3 d.; W. v. E. te Vlijmen, overtr. spoorwegreg. f3 of 2 d.; J. G. T. te Loonopzand, jachtdelict, f5 of 3 d.; J. Th. B. te Tilburg, overtr. alsv. f 20 of 8 d.D. V. te Kaatsheuvel, overtr. alsv. f 4 of 3 d.; A. v. G. en H. L., beiden te Baardwijk, burengerucht, ieder f 6 of 3 d.; L. v. D. te Boxtel, overtr. tramwegregl. f 3 of 2 d.; M. H. te Ruc phen, overtr. trekhondenwet, f 2 of 2 d.; C. L. en L. M. R., beiden te Kaats heuvel, beiden straatschenderij, ieder f 1 of 1 d.; B. S. te Raamsdonksveer, overtr. motor en rijw. regit, f 0.50 of 1 week tuchtschoolJ. de F. te Gen- deren, overtr. alsvoor, teruggegeven aan ouders B. v. E. te Vlijmen, overtr. alsvoor vonnis waartegen verzet f 3 of 2 d J. J. B. te Waspik, dronkensch. 3 m. gepleegd, vonnissen waartegen ver zet 3 m. f 15 of 3 m. 3 d J. L. te Kaatsheuvel, jachtdelict en J. v. R. te alsvoor, ordeverst in dronkenschap, 2 m. gepleegd, vonnissen waartegen verzet bekrachtigd. PRE 1> IK BEURTEN, 20 October. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. J. D. Barth van Slied recht. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Capelle. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk, nm. 2 u. de heer H. Z. de Mildt, van 's-Bosch. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeengeen dienst. N. Z. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader. 2 u. ds. Goedbloed. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden lister beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tUdig in te zenden. Kerknieuws. 'S-Gravemoer. A.s. Dinsdagmiddag zal in de consistorie der Ned Herv. Gena. de verkiezing plaats hebben van een nota bel, ter voorziening in de vacature ontstaan dooi de benoeming van den heer A. van der Dussen, als kerkvoogd. Loon-op-Zand. Bij de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk alhier, is beroepen als herder en.leeraar de Weleer waarde heer ds. J. H. T. Remme, Htrv. predikant te Rijssen. Gameren. Ds. A. Dekker, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, heeft een beroep ontvangen naar-Tholen (2e predi kantsplaats.) Brakel. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk alhier de eerw. heer Ph. J. Vreugden- hil, cand. tot den H. Dienst te Terheijde bij Monster. Hliinenland. Van den heer A. F. M. D., uit Eind hoven, is in hotel Coomans aan de Hoofdsteeg te Rotterdam een bedrag van f 600 'aan bankpapier gestolen. Op den huize Belmonte, bij Wage- ningen,* bewoond door gravin von Pück- ler de Constant Rebecque, is Woensdag ingebroken. Door het openschuiven van het keukenraam is men in de salon gekomen, waar, door braak uit een dames-schrijfbureau en uit kasten een credietbrief, groot 8000 mark, eenige effecten,- een paar honderd gulden aau contant geld, beneven gouden voorwer pen zijn ontvreemd. Een onderzoek met politiehonden heeft niets opgeleverd; de politie meent echter het spoor ge vonden te hebben. Het Vaderland schrijft: Een confectie firma schreef bij wijze van reclame een prijsvraag uit voor een bijdrage in verzen of proza ter bevor dering van dén wereldvrede. Een der mededingers zond De Planeeten van J. J. L. ten Kate in, en werd be kroond. Erger dan dat, hij ontving zijn prijs, een rijwiel, reeds, en rijdt er nu waarschijnlijk reeds vroolijk op rond. De politie te Alkmaar heeft in ver band met den op 2 October aldaar ge- pleegden diefstal van een portefeuille met bankpapier, ten nadeele van een landbouwer, een 14-jarige jongen aan gehouden, die bekend heeft, de dader te zijn. Toen de landbouwer's morgens om 5 uur de koeien ging melken, beeft de jongen, die dikwijls bij hem op be zoek kwam, kans gezien binnen te komen en uit de glazenkast een porte feuille, inhoudende f 760; weg te nemen. De jongen, die in dienst was bij een schipper te Graft, begaf zich vandaar naar zijn baas. De landbouwer gaf ken nis van den diefstal aan de politie, die den dader wist op te sporen en hem naar Alkmaar overbracht. Van het ont vreemde geld hij niets meer bij zich. Een bediende bij de chemische fa briek De Bataaf, eigenaar de heer D. de Wit Hz. te Purinerend, heeft, zoo meldt het Hdbl., aan derden fabrieksgeheimen medegedeeld, waarvoor hij geld heeft ontvangen. Hij heeft een'volledige be kentenis afgelegd, waarna tegen hem proces-verbaal is opgemaakt. De man is gehuwd en woont te Purmerend. De marechaussee te Vlachtwedde heeft nabij de Duitsche grens te Boertange gevangen genomen den millicien F.Goe- rée, die sedert Pinksteren 1911 was gedeserteerd van het 1ste reg. infanterie te Assen. BurgerllSke Stand. Werkendam, van 1118 Oct. Getrouwd: W. Noordegraaf, 31 j. en J. A. H. Evers; 27 j. Geboren: Willem, z. v. W. van der Wiel en Y. van den Oven Sientje, d. v. J. Aafjes en J. van der Plas; Maarten, z. v. A. Paans en P. Adriaanse; levenl. kind van het vr. geslacht v. H. Visser en S. van der Stelt. Overleden: Cornelia Schaddelee, 73 j. echtg. v. P. Heijstek. Dewerken en Sleeuwijk, van 1118 Oct. Getrouwd: G. Vroegh, 23 j. en N. Stam, 18 j. Geboren: Wouter Johannes, z. v. W. J. de Roon en C. J. v. d. Werff; Anna Adriana, d. v. A. v. d. Heuvel en M. J. Rijkers; Geerdina Hendrika, d. v. O. Ippel en G. Visser; Geertje, d. v. H. Kaasen en J. v. d. Stelt; Bertus Jozinus, z. v. B. Rijkers en G. v. Veen; Hendrika, d. v. H. v. Beek en G. P. de Jong; Leentje, d. v. P. v. Wijk en S. Colijn. Overleden: Jan Hovestadt Visser, 9 m.Herman van Andel, 79 j. echtg. van T. Holster. Ingekomen van: Werkendam, Maaike Ippel. Dussen, over de maand Sept. Getrouwd: A. de Kuiper, 22 j. en J. W. Borstlap, 22 j.; G. J. Witteveen, 26 j. en C. E. Janson, 21 j.; J. M. van den Oort, 30 j. en P. J. van Olst, 24 j. Geboren Antonie J Bz. v. B. W. van Dijk en C. Stoop; Geertruida, d. v. Z. Raams en B. Bestervelt; Dirk, z. v. W. Nederveen en P. Kilvinger; Abra ham W., z. v. B. van Dijk en A. Hagoort; Willem C., z. v. A. Colijn en C. M. Bouman; Judith, d. v. A. Pellekaan en M. Dekker; Maria H., d. v. P. Vetjens en J. van Balkom; Clasina, d. v. P. Donkersloot en J. de Rad9; Petrus J., z. v. C. Prinsen en H. van Gerven; Bastiaan, z. v. B. Schalken en E. van Steijn;-Gerardus L z. v. L. v. d. Pluijm en A. Sgroot; Matheus J., z. v. G. Rip- zaad en H. van Breugel; Catharina A., d. v. J. J. Eijkhout en A. J. v. d. Broek Marinus J., z. v. H. J. van Bergen en H. de Wit; Allegonda, d. v. 0. de Bodt Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgnm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 9,30 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u ds. A. Brum- melkamp. Eethenvm. 9,30 u. ds. Van. Asch. Qameren, vm. 9.30 en nm. 7 u. ds. Dek- k©y Geertruidenberggeen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoervm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. NederhemertZ. Z. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijennm. 2 u. ds. Dekker uit Ga meren. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveervm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. lezing. Uitwijk, vm. 9.30u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. J. C. Locher. Wvudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.a vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2