Winkeliers vraagt bemonsterde offerte. Adrian us van den Eelaart, arnhem. Wed. W. Cï. VA AGS, Kachels, Haarden en Fornuizen, Kachelplaten, Kolenbakken, enz. Onderlinge Credietvereeniging MERGERS - GAZELLE - SIMPLEX RIJWIELEN 1. P. Michael, Aalburg, i ABDIJSIROOP SANCTA PAIJLO. Voor Zangverenigingen. Land van Hensden es Altena van Zaterdat 19 Oct. 1912, No. 3198. ÈehooreiÉ bij bei Nieuwsblad yoor bei of zoogenaamde Grieksche muscaat een overheerlijk glas wjjn. a Ijzerhandel - Waalwijk. Kantoor: Gr*"- it 70 Wat zeggen deze Doktoren ABDIJSIROOP, L. J. VEERMAN Botermarkt 0 69 en 70 - Heusden. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", z e te DORDRECHT. zijn de nierken bij uitnemendheid. Wieltjes en Banden voor Kinderwagens en Sportkarren. Groote Reparatie-inrichting. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met vergulden titel, f 2.10. BUITENLAND. De Norddeutsche Allgemeine Zeitung deelde hedenavond mede, dat er een verschil van meening bestaat tusschen Frankrijk en Duitsehland over de ei landen in de Kongorivier. Is de Kongo- rivier de grens van het gebied, dat Frankrijk verleden jaar aan Duitsehland afgestaan heeft, dan hooren deze eilanden aan Duitsehland. Is daarentegen de rech ter oever de grens, dan vallen deze eilan den aan Frankrijk. De Duitsehe regeering beweert nu, dat de rivier de grens vormt, en beroept zich daarbij op art. 1 para graaf 3 van het verdrag, waarin van de rivier als de grens gesproken wordt, terwijl men in Frankrijk meent, dat de rechteroever de grens vormt, omdat er even te voren in een ander verband van den rechteroever van de Kongorivier sprake is. Aldus stelt het de Norddeutsche All gemeine Zeitung voor. In hoeverre deze kwestie practische beteekenis toekomt, zegt men verder, zal men eerst kunnen beoordeelen als de uitslag van het werk van de grenscommissie bekend is. Bij de onderhandelingen te Bern hebben de wederzijdsche onderhandelaars het standpunt van hun regeering voorbe houden. Het laatste woord zal desnoods het scheidsgerecht te spreken hebben. Of de Fransche regeering het hiertoe zal laten komen, schijnt echter twijfel achtig, daar de argumenten die van Fransche zijde tegen het afstaan van de Kongo-eilanden aangevoerd worden, door Duitsehland even goed kunnen worden aangevoerd tegen de aanspraak, die Frankrijk maakt op de eilanden in de Schari en daar het heel niet zeker is, of Frankrijk er geen grooter belang bij heeft, de Schari-eilanden te krijgen, dan de Kongo-eilanden te behouden. Het merkwaardigste station bezit on getwijfeld Cuantla, in Mexico. Het is niets anders dan een kerk, die van 1675 dateert en in 1890 door een spoorweg maatschappij aangekocht is en voor station werd ingericht. Een ouder sta tionsgebouw zal wellicht nergens te vinden zijn. Het plan om een directe spoorweg verbinding te maken tusschen Moskou en Peking dateert reeds van voor veertig jaar; om politieke redenen werd het niet uitgevoerd. Volgens de „Japan Herald" houdt de Russische regeering zich thans weer met deze kwestie bezig en zal hieromtrent met de Chineesche regeering onderhan delen. Het plan der Russische ingenieurs is het volgende: de lijn gaat vanaf Mos kou naar het Zuid-Oosten, bij Simbirsk kruist zij de Wolga, en gaat vervolgens over den Oeral. Dan gaat zij in rechte lijn door de Khirgiezen steppen naar Semipalatinsk, waar zij zich verbindt met een nieuwen tak van den Trans- Siberischen spoorweg. De afstand van Moskou naar Semipalatinsk bedraagt 3450 K.M., dit gedeelte is gemakkelijk aan te leggen, daar het'door vlakten gaat. Na de laatste stad loopt de lijn door de bergketenen van Noord-China. Deze spoorlijn zal de reizigers in staat stellen in vier dagen van Moskou naar Peking te komen. Nestor Wilmart, de administrateuren gedelegeerde der spoorwegmaatschappij Gent-Terneuzen, tegen wien een bevel tot inhechtenisneming was uitgevaardigd 'door het openbaar ministerie, wegens vervalsching van stukken, heeft een telegram uit Hasselt gezonden, luidende bereid de familie Morialme voor op mijn dood bij een ongeluk Geteekend Nestor. Het openbaar ministerie is er mee in kennis gesteld. van geneesmiddelen La Sanitaia te Milaan. Tot nu toe is men den afzender aog niet op het spoor kunnen komen. Eenige dagen geleden, zag een be ambte van een terracottafabriek te Milaan op de schrijftafel van den direc teur een gesloten capsule liggen, waar van de inhoud blijkens de gebruiks aanwijzing ter vervanging van mineraal water moest dienen en do eigenschap bezat om maag- en leverziekten te ge nezen. De jonge man, die zich juist niet wel voelde, vroeg of hij het ge neesmiddel eens mocht beproeven. Spoedig nadat hij het had ingenomen vertoonden zich ernstige vergiftigings verschijnselen. Een andere capsule had bij een vrouw die het middel ook ge bruikte, dezelfde uitwerking. Nadat de politie met deze gevallen in kennis was gesteld, bleek, dat meer dan 500 der gelijke capsules, die allen een wit poeder inhielden, aan een even groot aantal huiseigenaars te Milaan waren verzon den. Een onderzoek van het poeder toon de aan, dat het verschillende zwaar ver giftige kwikzouten bevatte. De gebruiks aanwijzing was onderteekend met den naam van een niet bestaande fabriek In Tunis is op de spoorlijn Tunis- Kalaadzjerda onder een reizigerstrein een brug ingestort. De locomotief en eenige wagens vielen in de uitgedroogde rivierbedding. Twee spoorwegbeambten en een reiziger werden gedood en 10 personen gewond. BINNENLAND. Naar aanleiding van het door ons uit de Puttensche Courant overgenomen stukje over het veelvuldig voorkomen van wilde zwijnen in den omtrek van Apeldoorn, schrijft men aan de Nw. Apeld. Ct. In de Puttensche Courant duikt in een correspondentie uit Erinelo voor de zooveelste maal een bericht op over de gevaarlijke wilde zwijnen. Afgaande op die correspondentie, zou men vermoeden, midden op de Veluwe ergens in een Russisch oerwoud verdwaald te zijn, waar 't ongeraden zou zijn anders dan met tweeloop en hartsvanger rond te wandelen. Mijn familie en ik maken het ritje van Uddel naar Apeldoorn tallooze malen, zoowel overdag als bij avond. Nimmer evenwel in de laatste vier jaar zijn wij van de fiets afgestapt wegens een wild zwijn. Zelfs zijn wij er wel op uit geweest, om ze eens te zien, maar dan is het een groot toeval, als ze zich laten zien, zoo schuw zijn ze meestal. Verder hebben wij overal geïnfor meerd bij .de boerenbevolking, speciaal bij diegenen, die werken in de bosschen, waar de wilde varkens zich ophouden, maar het resultaat was, dat, toen wij een dezer werklieden deze correspon dentie uit Ermelo lieten lezen, hij er smakelijk om lachte, evenals over de schade die men dezen winter tegemoet ga. En komt er toevallig eens een enkele maal een buiten de omrastering, dan is de houtvesterij er met prijzenswaar dige vlugheid bij, om deze overtreding met den dood te straffen. Wij kunnen al de feiten niet beoor deelen, in de correspondentie vermeld; alleen nog dit: Een'onderwijzeres aan een der scholen, te Apeldoorn woon achtig, zou teruggegaan zijn om hulp te halen, daar zij niet door de legioenen der wilde varkens dorst te breken. Bij gehouden onderzoek bleek ons, dat dit noch met de onderwijzeres te Elspeet, noch met die te Uddel gebeurd is. Ra, ra, welke onderwijzeres, te Apel doorn woonachtig, is dit dan op het vroege Maandagochtenduur overkomen. Maar als de winter invalt en de leef tocht schaarsch wordt, dan zal het er spannen, dan worden deze eerst recht woest, voorspelt de correspondent der Puttensche Courant. Ook daaromtrent kunnen wij dezen correspondent gerust stellen, 's Winters worden die dieren gevoed door arbeiders en boschwachters der Houtvesterij, zoo dat voorloopig de honderden guldens schade, die deze correspondent verwacht voor de boerenbevolking, nog geen pa niek hebben veroorzaakt onder de be volking van Uddel en Elspeet. De N. R. Ct. plaatst naar aanleiding hiervan nog het volgend bericht- „Vanochtend hebben wij van hier (Apeldoorn) uit een fietstochtje gemaakt naar Wiessel. Wij reden met een omweg door een bosch en waren nog maar in 't begin toen iemand ons attent maakte op een wild zwijn, dat vlak aan den weg stond te grazen. Een interessant geval 1 We bleven een oogenblikje naar het beest kijken, dat ons even kalm opnam en toen weer doorat. Een eindje verder in het bosch zagen we heele kudden en een keer moesten wij van de fiets stappen voor eeuzwijnen-familie, vader, moeder en kinderen, die ons den weg versperde." De brief, waaraan dit belangwekkend verhaal is ontleend, is van den lOden van deze maand, en geschreven door iemand uit Rotterdam, die reeds eenigen tijd te Apeldoorn vertoeft. Zonder ons in den strijd over het al of niet voorkomen van wilde zwijnen, in den omtrek van Apeldoorn, welke tusschen de Puttensche en de N. Apeld. Ct. is ontbrand, te mengen, geven wij dit getuigenis van een onpartijdige, dat wellicht zijn nut kan hebben. ADVERTENTIEN. denderen. «OTEII. 141 AS. Gerechtigd tot het voeren van het lt(jk*l)otermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. z a 3 Z s Beleefd wordt Uwe aandacht gevestigd op onze CillOOTE ÜIOlIXEERlMd Vraag onze Geïllustreerde Prijscouranten. o o O es o II O R ld K E fil T II E Opgericht 1 October* 1871. Geplaatst Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000, Reserve 212,589,46. Extra Reserve51,344,81. Commissarissen; A. J. Lebret, A. J. A. de Bossou, J. M. P. de Joncheere, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek yau Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N..Sickenga en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORiCHOTTEM (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer blll|)ke rente zonder hU berekening van provisie of administratiekosten. Neemt gelden in bewaring (d deposito) en vergoedt daarvoor rente van 3 pCt. met een dag opzegging. B1/* een maand 3 V* v v twee maanden 3s/4 drie maande" VERTEGENWOORDIGER voor het band van Heusdcn en Altena Bondsrij wielhersteller. Ook voorhanden alle mogelijke Onderdeelen voor alle merken Rijwielen, benevens VerderLantaarns, Bagagedragers, Vaseline, Olie, Lak, Carbid, los en in bussen, enz. enz. B<P Des Zondags gesloten. van de Klooster Saneia Paulo. Dr. SIRER Tan de Geneeskundige Faculteit te Parijs, en Dr. PAKKM van Touruai [België] prij zen de Abdijsiroop als een uitstekend geneesmid del tegen alle borst-, keel- en longaandoeningen. Dr. SIIRËR zegt In mijne kliniek voor long en bronchitislijders was ik spe ciaal in de gelegenheid om met uwe Abdijsiroop proeven te nemen op verschillende mijner patiënten, aangetast door he vige bronchitis en in het bij zonder door chronische bron chitis van catarrhalen aard of gecompliceerd met asthma (asthmatische bronchitus). De verkregen resultaten hielden ge stadig aan en de verschijnselen, waardoor zich de beterschap kenmerkte, waren het gemak kelijker opgeven, de verminde ring en het ten slotte verdwij nen van de benauwdheden, als ook van de pijnlijke verschijn selen van congestie. Deze voor uitgang deed zich in twee ge vallen van asthmatische bron chitis op een zoo spoedige en merkwaardige wijze voor, dat ik niet aarzel om de Abdüsi- roop te beschouwen als het aangewezen middel voor deze kwaal. Aangemoedigd door deze gun stige resultaten kwam ik er toe het middel ook bij ernstiger gevallen aan te wenden, zooals tuberculose der longtoppen in den eersten en tweeden graad, en ik had de voldoening te con- stateeren, dat ook hier een zeer merkbare verbetering viel waar te nemen, door de snelle verwij dering van de stoffen, die de ontsteking veroorzaakten, waar door vanzelf de koorts ophield, tegelijk met het transpireeren, terwijl de eetlust werd hersteld en de krachten toenamen. Ik aarzel dan ook niet stellig te verklaren, dat de Abdijsiroop beslist het aangewezen middel is voor de behandeling van long en luchtpijpkwalen, daar het mij van alle geneesmiddelen daar voor aangewend, de voortreffe lijkste en steeds aanhoudende resultaten heeft opgeleverd. Ik kan dit geneesmiddel dan ook met warmte aanbevelen aan de talrijke lijders, die te kampen hebben met dergelijke kwalen, welke zoo spoedig een ernstig karakler aannemen. De Abdijsiroop geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon fl.f 2.f 3.50. Eischt rooden band met handteekenig L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Beusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. Zalm; AlmkerkS. van DrunenAudelJ. G. SchoutenBesoijen D. van Hel voort; Drunen (N.-B.) L v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon; DHssen: J. J. Paes; Genderen: B. de Graaff; GiessenJ. van Vugt; Bank (Dussenpolder): A. van der Pluijm; Heijmans; leeuwen; G. Sterkenburg; NieuweudijkR. Romijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Vers- velt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Dr. PARENT zegt: Tot het welzijn van de lijdende menschheid verzoek ik U mijne ondervindingen met de Abdij siroop te publiceeren. Ik heb de Abdijsiroop dikwijls aanbevolen aan menschen, die lijden of aan Chronische bronchitis óf aan asthma, en ik heb altijd een merkbare en zeer snelle verlich ting waargenomen. Het is een uitstekend geneesmiddel, dat iedereen gaarne gebruikt en dat zeer veel ongelukkige borstlijders verlichting kan geven en gene zen, waar alle andere middelen gefaald hebben. Meer nog bij ziektegevallen van'tuberculose levert de Abdijsiroop goede resulaten op in korten tijd, hetgeen de hoop en den moed teruggeeft aan den wanhopigen zieke en de zijnen. Als de kwaal niet al te inge worteld is, werkt de Abdijsiroop altijd uitstekend. Ik kan niet alle namen bekend maken van hen die genezen zijn of ten minste verlichting hebben on dervonden door het gebruik van de Abdijsiroop maar ik ben aan de waarheid verschuldigd mede te werken tot de verspreiding van dit prachtige geneesmiddel, dat in ieder gezin thuis behoort. Het zij voldoende, dat ik twee gevallen van chronische bron chitis te Tournai aanhaal, de kleine Maurice D. en de kleine Louis D. Deze twee kinderen zijn volkomen genezen in drie maanden tijds. Ook een mijner bloedverwanten te Lille in Frank rijk, een dame van gevorderden leeftijd, leed gedurende jaren aan asthma, gepaard gaande met bronchitis. Zij had van alles zonder baat geprobeerd, totdat zij in October 1911 de Abdijsi roop gebruikte. Na het gebruik van de eerste flesch gevoelde zij zich reeds veel beter en tegen woordig verkeert zij, dank zij dit goede middel, in een per- fecten gezondheidstoestand. Dr. Parent woont 36, Boule vard des Nerviens, Tournai (België). i. ii es co co —t co C3 co -< co CD CO

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5