Het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. 4-jarig (iriendhout A. BAAIJENS, Beausar's SPECULAAS, Nieuwe Jams, VERZEKERD UWE GEZONDHEID Abdijsiroop, J. C. U IVKI'.li. Algemeen Assurantiekantoor, BESOIJEH, Hypfein, Metart* en a Wed. W. V1HJS. Kachels. Haarden en Fornuizen, Kachelplaten, Kolenbakken, enz. IS: MEIJER Verlovings- en Trouwringen, JAN WORM, Hoogstraat, hoek Arkelstraat, Gorincl Grootste Sorteering Nieuwe Modellen ULSTERHOEDJES. BIJVOEGSEL. Notaris KNO'K te Andel, publiek verkoopen: Heusden. ABDIJSIROOP a Ijzerhandel - Waalwijk. Het goedkoopste Adres voor Molenstraat B 35, Gorinchem. IMII Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3202Zaterdag 2 November 1912. verschaft Billijke voorwaarden. ÜNB VAN ALTEN/- VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/» Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Op het station Jannowitzbrücke van den Berlijnschen stedelijken spoorweg is Woensdagmorgen een binnenloopende lokaaltrein op een stilstaanden trein geloopen. Daarbij zijn 46 personen ge wond, van wie vier zwaar. Er ontstond een hevige paniek, vooral omdat de uitstroomende stoom het station vulde en niemand op het eerste oogenblik kon zien wat er gaande was. Verschei dene wagens werden vernield en de zitplaatsen op elkaar geschoven, waar aan veel verwondingen te wijten zijn. In Rusland veroorzaakt de vorst reeds moeilijkheden; vele schepen, met meer dan twee millioen pud graan geladen, zijn, op weg naar Nikolajef en Cherson door den plotseling ingevallen vorst op gehouden. Uit Halle a d. S. wordt aan het Ber liner Tageblatt gemeld: Met het oog op den vleeschnood is in Halle een groote hondenslachterij geopend, die reeds den eersten dag buitengewoon veel te doen had. In Poplar, een wijk van Londen, speel den Dinsdag kinderen op straat met een vuurpijl, zooals die op zee wordt ge bruikt op schepen die in nood verkee- ren. Hoe zij er aan kwamen, wist men niet. Na een tijd besloten zij den pijl aan te steken. Door de ontploffing wer den zeven kinderen, sommigen ernstig, gewond. Ër was een diep gat in het plaveisel geslagen. Uit New-York wordt aan het Journal gemeld, dat toen het stoomschip Niagara daar aankwam, men den zelfmoord ver nam van een passagier, onder den naam van Louis Labarque ingeschreven. De zelfmoord zou drie dagen na het vertrek van het schip uit Havre gepleegd zijn. Men verzekert, dat detectives het schip opwachtten, om tot de arrestatie van Nestor Wilmart, den Brusselschen op lichter, over te gaan. Men gelooft, dat de passagier, die zelfmoord gepleegd heeft, niemand anders dan de vluchte ling was. Een hevige pest-epidemie wordt ge meld uit de Perzische provincies, die aan Rusland grenzen. Er komen onge veer 100 gevallen per dag voor. De sterfte bedraagt 100 pet. Zooals te verwachten was, heeft rechter Goff den politie-luitenant Becker te New- York, die eenige dagen geleden door de jury schuldig verklaard was aan „moord met voorbedachten rade" ter dood veroordeeld. Becker is overgebracht naar de Sing-Sing-gevangenis. Hij is van het vonnis in hooger beroep gegaan. Daar het geruimen tijd misschien wel een vol jaar kan duren voor de zaak opnieuw behandeld wordt, moeten de hoofdgetuigen charge, die thans ge detineerd zijn, al dien tijd in voorarrest blijven. Aaron Levy, de advocaat van Shapiro den chauffeur van de auto, waarin de moordenaars van Rosenthal waren gezeten heeft meegedeeld, dat zijn cliënt aan den ambtenaar van het open baar ministerie bekend heeft, dat de moordenaars de volgenden zijn geweest: Lefty Louis, Gyp the Blood, Dago Frank en Whitey Lewis. Deze vier schavuiten bevinden zich allen in voorarrest. Shapiro had tot dusver niet durven spreken uit angst voor wraakneming van den kant der daders en hun vrien den in de New-Yorksche onderwereld. Thans heeft de New-Yorksche justi tie bericht ontvangen, dat er een tweede moord op een verklikker gepleegd was, bij welke daad de politie zou zijn be trokken geweest. De politiemannen, die daar achter hadden gezeten waren nog hooger geplaatste beambten dan Becker aan de tenuitvoerlegging van de daad waren twee van de vier boeven, die thans wegens de Rosenthal-zaak in voor arrest zitten, betrokken geweest. Een andere openbare aanklacht tegen de New-Yorksche politie en de politie- toestanden in de Metropool is openlijk ingebracht door generaal Bingham, die geruimen tijd aan het hoofd had ge staan van de New-Yorksche politie, maar die door politieke chicanes tot aftreden was gedwongen. BINNENLAND. De rechtbank te Zutphen heeft een verlofhouder te Vragender, die wegens drankovertreding door den kantonrech ter te Groenlo veroordeeld was, vrijge sproken. Beklaagde had in zijn tapkast eenige flesschen aalbesseojenever staan, welke 17 2 én 17.4 pet. alcohol bevatte De rechtbank besliste, dat deze dranken niet als sterkedrank waren te beschouwen In een Woensdag te Sloten (Fries land) gehouden vergadering van de ge volmachtigden van het waterschap De Zeven Grietenyen is besloten tot droog legging van het Lemsterhop (Het Lems- terhop is 200 H.A. groot; het is dat deel van de Zuiderzee, gelegen tusschen Lemmer en Kuinre.) Te Wahlem-Schin op Geul (L.) is Woensdagavond door het inslaan van den bliksem de boerderij van den land bouwer Jacobs in brand geraakt. Het huis, de stalling en de schuur met graan, hooi en stroo werden door het vuur vernield. De gedeeltelijke inboedel werd gered 23 varkens en een rund kwamen om. Ook het woonhuis van den caféhouder Loomans werd mede vernield. De inboedel werd gered. Ver zekering dekt de schade. De heer A. van de Ven, oud-burge meester van Tongelre (N.-B.) is op 75- jarigen leeftijd overleden. Als eene eigen aardigheid deelt men ons mede, dat deze burgemeester er jarenlang de be trekking van bediende bij deEindhoven- sche Bankvereeniging in het naburige Eindhoven bij waarnam. Men meldt uit Buitenpost: Een viertal personen, van de kermis te Drachten komende, kregen twist. Er bestond namelijk een veete tusschen de Wind, zekeren W. Elzinga en B. Praam- stra. De twist ontaardde in een hevige vechtpartij, waarbij weldra de messen te voorschijn werden gehaald, met het gevolg dat Rinse de Wind en zijn zoon Jelle deerlijk werden toegetakeld. De toestand van den zoon is zoo ernstig, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. Zijn lichaam toonde tal van messteken terwijl ook de vader niet buiten gevaar is. De Tel. schrijft: Indertijd is nogal heel wat stof op gedwarreld door het ontslag van den chef-veldwachter R. v. d. M., te Eefde, gemeente Gorssel, die, na op alle ma nieren tegen dit ontslag geprotesteerd te hebben en o a. geweigerd te hebben zijn wapens af te geven, zichzelf can- didaat stelde voor den gemeenteraad en ook werkelijk tot raadslid gekozen werd. De vorige week nu werd v. d. M. door het gerechtshof te Arnhem failliet ver klaard. Ook tegen dit faillissement heeft v. d. M. zich verzet en bij de bestrijding der aanvraag daartoe heeft hij aan het Hof eenige kwitanties overgelegd, waar van er een paar door den officier van justitie in beslag zijn genomen, onder vermoeden, dat zij vervalscht zijn. Waar schijnlijk zal nu tegen v. d. M. ook nog een strafvervolging wegens valschheid in geschrifte worden ingesteld. ADVERTENTIEN. zal op Donderdag; 7 November a.S., nam. T8 uur, bij C. ROZA te Andel, Ongeveer 17» H.A. in de Slagen onder Veen, toebehoorende aan Mej. de Wed. De Jong te Ameide. Hoogstraat, (hoek Nieuwstraat) Wederom verkrijgbaar: No. 1, 55 eent p. p, No. 2, 45 o Ontvangen alle eoorten: uit de Fabriek van Wed. Rok Zn. Hofleveranciers. o Tevens verkrijgbaar: BILLIJKE PRIJZEN. Wan neer: gij zwak van borst zijt. gij hoest of kucht, gij prikkelingen hebt in de keel. gij heesch zijt. gij opgeeft, gij bloed spuwt. Bgij benauwd zijt. uw borst piept, alle middelen gefaald hebben. Neemt dan de Klooster Saneta Paulo waardoor Uwe genezing verzekerd is. Duizenden om U heen onder vonden reeds de weldadige genees kracht, zoowel jongen als ouden, kinderen als grijsaards, zwakken als herstellenden. 1. Luchtpypont- steking. 2. Chron. bron- chitis-hoest. 3. Longvliesont- steking. 4. Asthma, be nauwdheden. 5. Hevige bron chitis, zwaar benauwd. 6. Tering. 7. Longontste king. 8. Hartziekte. 9. Malaria. Het gebruik van de Klooster Saucta Paulo waarborgt eeu lang en gezond Ieren. Prijs per flacon van 230 gr. f 1. van 550 gr. f 2.van 1000 gr. f3.50. Eischt rooden band m. hand- teekening' van den Gen. Agent L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlmkerkS. van Drunen: Andel: J. G. Schouten; Be somen: D. van Hel voortDrunen (N.-B). L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon Dnssen: J. J. Paes; Genderen: B. de GraaffGiessenJ. van VugtHank (Dussenpolder): A. van der Pluijm; Heijmans; Meeuwen; G. Sterkenburg; MeuwendijkR. Romijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Wou- drichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Vers- velt en M. Schouten en bij alle Dro gisten en de meeste Apothekers. Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op 3 «e Sü s Beleefd wordt Uwe aandacht gevestigd op onze GROOTE ÜORTEERIMG Vraag onze Geïllustreerde Prijscouranten. o t=> 0 t=U CD 0. O p> GO bij mij gekocht, worden GRATIS gegraveerd. NIEUWSBLAD Alcohol vrije Boerenjongens Ronde en Hitte Port Koode en M'ittc Bessenwiju Citroen Squash Greuadine, enz. enz. Minzaam, aanbevelend, A. Baaijens. BLOOKER' CACAO, m m BB CO CD CD •-t CD CO CO SPORTPITTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3