Prof. Dr/ J. Ritten Bos 9 Woonhuizen, Winkelhuis, Pakhuis en Erven, Koedekken, Paardendekken Linnen e/Juten Zakken, J. Th. CQUWENBERG, ROBSONs Mlverenmeel Biljartfabriek BILJARTS, „DE ADEEAAR", Schilders- en Behangefsaffare Schilder, Behanger, enz., A. P. C. Hpothaert, De toevlucht der bloedarmen. De Pink Pillen. HET BESTUUR AfMii M ha Heosflen ei Altena Ned. Pomotygische Vereeniging, Ziekte en Beschadiging der ftboomen. Notaris RIETRA te Dassen, publiek veilen en verkoopen: een flink Héerenhuis en Tuin, F. LUIJT. I. VAN DIGGELEN, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Putterstraat, Heusden. Hebt U ayeens gevoejierd? De Districts Ant P. VAN DRIEL, P Heeren- cn Kinderkleeding-Magazijn Groote Straat 153 B, n/dR.-K.Kerk, WAALWIJK. Dankbetuiging. op Zaterdag 9 November a.s., Te haar of te/Koop: Het is billijk in/rijs en doelmatig. Overeenkomstig het voorstel van B. en W zullen in den Langendijk nog een paar boomen worden opgeruimd, die door den bliksem getroffen zij n en er gaan ook Btem- men op om dit geheele laantje te vellen en opnieuw weder op te planten. Bij de rondvraag dringt er de heer Beunis nog op aan, dat het armbestuur in over weging zal worden gegeven om het sloot- werk ook aan de onderhandsch verhuurde landerijën voor rekening van het Armfonds te doen verrichten, waarmede andere leden wel instemmen. Niemand verlangt wijders het woord, waarom de voorzitter deze zitting Bluit. Verslag van den Raad der gemeente Loon- op-Zand, op Woensdag 30 October. Aanwezig alle leden, behalve de heer Van Beurden. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. II. Voor kennisgeving worden aange nomen le. De mededeeling van het Koninklijk besluit, waarbij goedkeuring is verleend om een trottoir- en rioolbelasting tot 1918 te heffen. 2e. Het proces-verbaal van kasopneming bij den Gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat er f8739.99 in kas was. III. Wordt besloten om op het land van den heer Snoeren eene nieuwe school te bouwen. IV. Worden de voorwaarden besproken en vastgesteld, waarop de gemeente Loon- op-Zand gas zal leveren aan de gemeenten Sprang en Vrijhoeven-Capelle. V. Nemen Burgemeester en Wethouders op zich er bij de gemeente Sprang op aan te dringen, de Kattesteeg onder Sprang in beteren toestand te brengen. VI. In de Commissie voor straatnamen worden benoemd de heeren De Bresser, Van Dortmond en Van den Heuvel. VII. Machtigt de Raad het Dag. Bestuur om van H. M. de Koningin een wapen voor de gemeente Loon op Zand te verkrijgen. VIII. Op voorstel van Burg. en Weth. beschikt de Raad afwijzend op het adres van den heer Van Eijl, onderwijzer te Loon op Zand, om hem een extra-verhooging van f 100 voor akte teekenen toe te kennen. IX. Aangeboden wordt de gemeente- begrooting voor 1913, die in ontvangsten en uitgaven de som van 75.333.57 bedraagt. In een volgende vergadering zal ze worden behandeld. X. Aan Burg. en Weth. wordt machtiging verleend om de plaggen van de wegen publiek te verkoopen. Hierna wordt door den Voorzitter de openbare vergadering gesloten en vergadert de Raad verder in geheime zitting. Vergadering van den Raad der gemeente Vrijhoeven-Cappel, op Donderdag 31 Oct. Tegenwoordigalle leden, behalve de heeren Stam en De Bruijn. Afwezig: de Burgemeester. De heer Voor de Poorte, oudste wethouder, opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: Mededeeling proces-verbaal van kasop neming, dd. 25 Sept. 1912, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk zijn bijgehouden en het vereischte bedrag werd in kas be vonden. Id. dat de jaarwedden van den burge meester en den secretaris zijn verhoogd met 50 gulden. Id. dat L. van der Hoeven en M. J. van der Waals zijn herbenoemd als zetters. Besluit, d.d. 4 Sept. 1912, houdende slui ting en vaststelling der rekening over 1911 conform de voorloopige vaststelling. Brief van de Ged. Staten, dat aan de gemeente Vrijhoeven-Cappel met toepassing van art. 53 onderwijswet, een buitengewone subsidie is toegekend van f 500. Idem van de Ged. Staten, waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden de verorde ning op de heffing van haven- en kaai- rechten. Alle deze stukken voor kennisgeving aan genomen. Verzoeken van den hulptelegraaf- en tele foonhouder J. Gouda en den gemeente veldwachter A. H. Gouda om verhooging van jaarwedde. Van de hand gewezen. Vaststelling voorwaarden havenverpach ting 1913. De door burgemeester en wet houders geconsipieërde voorwaarden worden onveranderd vastgesteld. Id. begrooting 1913. Zij wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf beide op een bedrag van f 6519.82. In verband met den op de begrooting 1913 uitgetrokken post ad f 1190 ex art. 53 onderwijswet, wordt een ter zake aan H. M. de Koningin gericht, door burgemeester en wethouders ontworpen adres met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. Hierna wordt met algemeene stemmen in beginsel besloten een geldleening van ten hoogste f 2000 aan te gaan, ter radicale verbetering van de Hoogevaart. Vaststelling concept-verordening tot rege ling van hetverkeer in de Nieuwstraat binnen de bebouwde kom der gemeente in verband met het gebruik van motorrijtuigen en rijwielen. Een door burgemeester en wethouders ontworpen verordening, waarbij een maxi mum-snelheid van 15 K.M. is opgenomen, wordt onveranderd vastgesteld. De heer Oerlemans bepleitte een maxi mum-snelheid van 20 K.M. per uur. Adres van de erven A. Oerlemans alhier om ontheffing voor vier maanden van den aanslag in den hoofdelijken omslag van wijlen A. Oerlemans. Goedgunstig daarop beschikt. Voorts worden aangebracht een paar wijzigingen in de begrooting, dienst 1912, waarna in geheim comité wordt overgegaan ter behandeling eener reclame hoofdelij ken omslag, dienst 1912. Kerknieuws. Sprang. Op uitnoodiging van het be stuur der jongelingsvereeniging op G. G. „Timotheüs" kwamen j.l. Zondagavond de ouders van knapen met genoemd bestuur in de consitoriekamer van het Ger. kerk gebouw in vergadering bijeen, teneinde te bespreken de noodzakelijkheid, van de op richting eener „knapenvergadering." De voorz. der j. v., de leiding op zich nemend, zette in zijn openingswoord duide lijk uiteen, hoe niet de j.v. doch de ouders geroepen waren, het goede voor hun knapen te zoeken. Vervolgens drong spr. aan om te komen tot oprichting eener ouders vereeni- ging, die de leiding en zorg der knapen op zich nam. Staande de vergadering werd een ouder3-vereeniging opgericht, een voor- loopig bestuur werd gekozen, en een regle ment ten dienste der knapenvergadering vastgesteld, waarbij aan deze vereeDiging den naam van „Samuël" werd gegeven. J.l. Vrijdag vierde de Chr. Zondags school in het Ger. kerk gebouw haar 24ste jaarfeest. Na dat door de dienende „Marthas" aan de kleinen verschillende versnaperingen waren toegediend, werden bij hun vertrek nog prachtige cadeautjes, die zij mee naar huis namen uitgedeeld. 's-Gravemoer. Woensdagavond 7,30 ure, zal in de Chr. Geref. Kerk door ds. G. Klumper eene dankure voor het gewas worden gehouden. Eoon op-Zand. De heer W. Smits van den Loonschendijk, heeft bedankt als president-kerkvoogd der Ned. Herv. Ge meente van Loon-op-Zand. Poedero|jen. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier is verkozen de heer J. W. Brienen Jz. Gameren. Donderdag 7 Nov., des avonds halfzeven, hoopt in de Herv. Kerk alhier voor te gaan dr. Datema uit Delfs- haven. Het doel dezer rede is in 't belang der Inw. Zendingsboud, gevestigd te Utrecht. Sftlnnenlaind. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren, dat Soerabaja met pest besmet verklaard is. Baron Mackay heeft den volgenden brief verzonden aan het centraal comité vau de Christelijk Historische Unie in het district Ommen: „Ik heb de eer u te berichteu dat ik geen vrijheid kan vinden de benoeming tot afgevaardigde voor het district Om men te aanvaarden, als lid van de Chris- telijk-Historische Unie, aangesloten aan de Coalitie. Waar de uitslag der herstemming algemeen is gesignaleerd als eene aan de coalitie vijandige uiting van den volkswil, is het duidelijk, dat ik in mijne tegenwoordige staatkundige positie die benoeming niet kan aanvaarden. In den kamp van twee bevriende staatkundige tegenstanders, als hoe danig ik dén strijd bij de tweede stembus heb beschouwd bevriende tegenstan ders in zoover als zij beiden deel uit maakten van de regeeringspartijen heb ik niet anders gezien dan een meten van krachten, een m. i. geoorloofden kamp, omdat de uitslag aan de regee- ringsmeerderheid. geen nadeel kon toe brengen. Ik blijk mij in de beteekenis van dien strijd te hebben vergist. Mijne verkiezing wordt algemeen uit gelegd in een zin, dien ik als lid van de bij de coalitie aangesloten Christelijk- Historische Unie niet kan aanvaarden. Die uitlegging is ten eenenmale in strijd met mijne staatkundige positie in de vertegenwoordiging van stad en gewest. Ware mij de beteekenis van dien strijd eerder duidelijk geweest, ik zou niet geaarzeld hebben mij tegen het aan vaarden eener eventueele benoeming te verklaren. In deze omstandigheden moet ik thans verklaren de benoeming niet te kunnen aanvaarden." Zondagavond ontstond er op de Noord- blaak te Rotterdam tusschen jongens een vechtpartij, naar aanleiding van een woordenwisseling over een meisje. Bij deze vechtpartij is de 20-jarige K. A. M., door den 16-jarigen varensgezel W. P. T., met een dolkmes in den buik gestoken. Miuder ernstig werd hij tevens in den rug en aan een been verwond. De verwonde is naar het ziekenhuis gebracht, en de dader gearresteerd. De Fakkel verneemt uit haar geloof waardige bron, doch deelt onder voor behoud mede, dat minister Colijn plan nen overweegt, die leiden zouden tot het voorstel, om voor de verdediging van Ned. Indië vijf dreadnoughts te doen bouwen. De kosten zouden op twee millioen pond, of 24 millioen gulden per stuk berekend zijn, te zamen 120 millioen gulden. Daarbij zou 30 millioen worden uitgetrokken voor den noodigen aanleg en versterking van havenwerken in Ned. Indië, makende een totaal uitgave van 150 millioen gulden, die, volgens den zegsman van de Fakkel over vijf jaar verdeeld zou worden. Tengevolge van de Noordwestenwind is het water in de rivier de Eem buiten de oevers getreden en zijn de polders tusschen Baarn en Amersfoort onder water geloopen. Ook is het water op het Pampus tot ruim een meter boven A. P. gestegen, waardoor de Ydoorn-, Nes- en andere buitenpolders overstroomd zijn. Door den was van het water in de Waal is de loswal te Ochten onderge- loopen, wat vooral in den drukken tijd van het suikerbieten laden zeer storend werkt. Het steigerschip Wilhelmina is aan den dijk gelegd. De overtocht tus schen de Betuwe en het Land van Maas en Waal is voor rij- en voertuigen ver broken. Men meldt uit Tiel: De Maas wast snel. Alle uitwatering sluizen aan de Noordbrabantsche en Geldersche zijde zijn gesloten. Ook de Waal is zoo gewassen, dat de gierpont alhier van de reep moest worden ge nomen. Zekere C. R. bevond zich met een hond in het jachtveld het Windmolen broek te Ambt-Almelo. Hij werd door den jachtopziener J. Wild gezien, die hem toeriep te blijven staan, waarop R. hef hazenpad koos. W. legde daarop zijn geweer op hem aan en schoot. R. kreeg bijna het geheele schot hagel in het lichaam. Hij is in het ziekenhuis te Almelo ter verpleging opgenomen. Trein 144, die Maandagmiddag ten 5 u. 48 het Maasstation te Rotterdam, buiten de overkapping binnenkwam, gleed door de gladheid van de rails veel te ver door, waardoor de locomotief van dezen trein door het stootblok heenreed en tegen het nabij den ingang van het Maasstation geplaatste wachthuisje van de tram aankwam. Dit wachthuisje werd een eind op zijde geschoven en gehavend terwijl de locomotief ontspoorde. Per soonlijke ongelukken hadden er niet plaats. Maandagmiddag heeft er aan boord van de te Vlissingen liggende nieuwe onderzeeboot No. III een kleine ont ploffing plaats gehad in de accumula torenbatterij de materieele schade is, naar d6 Middelb. Ct. meldt, niet groot, er zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Oorzaak onbekend. In de gevallen van bloedarmoede is de oorzaak van het succes- der Pink Pillen zoo eenvoudig, zoo helder dat een kind haar zeer goed kan vatten. De bloedarmen, de bleekzuchtigen vervallen en sterven omdat het hun aan bloed ontbreekt of dat hun bloed te slap is. De Pink Pillen geven bloed, verrijken en zuiveren het bloed. Zij zijn de zekerste toevlucht voor de verzwakten en de uit- geputten. Door zich onder de bescher ming der Pink Pillen te stellen, zijn zij verzekerd van de genezing en na een kortere of langere behandeling, al naar de gevallen, schrijven zij ons zooals heden Mejuffr. J. Heskes, wonende Rem brandstraat 31, te 's-Gravenhage, het doet „Mijn gezondheid was zeer achteruit gegaan. Ik ondervond alle dagen allerlei ongemakken: schele hoofdpijn, duize lingen, schemeringen voor de oogen en benauwdheid: Ik was verzwakt en ongeschikt mij met mijn werk bezig te houden. Ik had dikwijls over de Pink Pillen hooren spreken, en kende ver scheidene personen die door die pillen genezen waren. Toch heb ik ze niet dadelijk genomen, maar eerst de genees middelen beproefd die mij waren voor geschreven. Daar deze echter geen uit werking; hadden, ben ik de Pink Pillen gaan gebruiken. De Pink Pillen hebben mij onmiddellijk veel goed gegaan. Na een doosje te hebben beproefd, had ik mijn eetlust en een weinig krachten weergekregen en was ik minder benauwd. Ik ben gedurende eenigen tijd met de behandèling doorgegaan, en toen vol komen Jgenezen." Hoewelen zijn de vrouwen die volko men gezond en sterk zijn? Gij hoort op die vraag altijd dezelfde antwoorden: Ik gevoel mij niet heel goedl Ik ben altijd vermoeid! Indien gij uzelve onder vraagt, zij t gij er misschien niet ver van af hetzelfde antwoord te geven. Dat komt' doordat alle vrouwen, of bijna alle, arm bloed hebben, dat zij bloed noodig hebbon. De Pink Pillen geven bloed met iedere gift. Zij geven aan de vrouwen wat dezeb ontbreken. Zij zijn onovertrefbaar tegen de bloedarmoede, de neurasthenie, de algemeene zwakte, de maagkwalen, de rheumatiek, de schele hoofdpijn en de zenuwpijnen. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 diozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillfen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Marktberichten. 20. schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 7 a 16 per stuk. Vette varkens 29 a 30 cent per half kilo. Rotterdansche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 7205 stuks. Hoendereieren van f 5,90f 9,65 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 1 Nov. 1.73 M. 1.27 M. -f- N.A.P 2 1.57 1.05 3 1.60 1.34 4 1.62 0.37 Waterhoogte Maastricht (brug). 4 Nov. 0.15 M. boven 0. 5 0.71 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Nov. 4.13 M. boven 0. 5 Nov. 4.00 ld Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Zoon en Broeder, betuigen wij hierbij onzen oprechten dank. Uit aller naam, J. E. HASPELS. B.-Broei^ 4 November 1912. ,n de i der bèricht bij deze dat dés avonds ten 6 ure, in het Lokaal van den Heer D. SMITS, té eene Voordracht zal houden over: Toegang vrj zal te Wondrichem, bij H. VAN GOOL, op Donderdagen fA en 21 No vember 1913, telkens voorm. 11 uur precies, bij Inzet en Toeslag, voor den Heer Dy'H. ZILLIG c.s., bij elkander gelagen binnen Woudrichem, tusschen Hoogstraat en Visschersdijk, plaat selijk geteekend nos. 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 342 en 343 in 3 koopen, onder massa en generale massa. Betaling en genot 21 Deo. 1912.. Lasten van /af 1 Jan. 1913. Breeder bij biljetten. met vrij- en pnmhtig uitzicht op de rivier de MerWae, aan den Sasdijk te Te bevragjrfn bij Notaris KERKHO VEN, aids Ondergeteekende bericht bij deze, dat zijn met 1 November overgaat aan den Heer M. VAN DIGGELEN te Heusden en betuigt zijn innigen dank voor het ver trouwen, hem bijna vijftig jaar zoo ruim schoots geschonken. Zijn opvolger in dezelfde gunst aanbe velende, Hoogachtend, In aansluiting met het boven staande, beveelt ondergeteekende zich beleefd als aan, de verzekering gevend, hij alles zal aanwenden, oih zich dezelfde gunst en het vertrouwen, aat zijn voorganger genoot, waardig te maken. Beleefd aanbevelend, Mr. Schilder en Behanger. P. S. De heer LUIJT zal nog eenigen tijd de zaak assisteeren. bericht, .dat de Vaste floederen van H. A. VERS zeer laag zijn ingez Koop 1 f 1025, 2 600,; 3 2 TOESLAG n.m. 3 uur pre NIEUWENH JIS, te Eethen, en verhoogd als Koop 4 f 1725,—. 5 4700, jjdag Nov. 1913, te E e t h e n, bij AART pies ZEN tegen b/lljjkc prijzen. Aanbevelend, Sleeuwijkschendijj^55ate Werkendam, wenscht op elke plaats één vertegen woordiger aan te stellen. TBHUJRG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparabén en levering van spoedig en tot de minste prijzen. Wij ontvingen opnieuw groote pendingen: Ulsters, Demi Saisons, Jekkers, Gapes, Fietsjassen, Kinder-Ulsters, Jasjes, Jekk^rtjes en C&pes, in de nieuwste modéllen en moderne stoffen. Deslist grootste keuze en laagste prijzen. Vergelijk onze nrUzen en kwaliteiten. Goedkoop zijn staat niet gelijk met ORDINAIR goed te verkoopen. Goedkoop zijn beteekent goede kwaliteiten voor lage prijzen aan te bieden. Aanbevelend, A. DE GHOGT. GOR1NCEBM, 4 Nov. Of de veemarkt twen aan gevoerd 10-4 runieren. 3 mtehtere halveren, 35 vette varkens. 668 biggen, 0 schapen en lammeren. De prijzen maren als volgt: zware half koeien f kalf vaar ten f gulste vaarzen f 100 a 140. melkkoeien fa twee-en-een-hsslfiarige ossen f a anderhalf -jarige f —apinken f graskalveren f 40 a 80 nuchtere f 14 e Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 9.25 a 9,75, rootle dito 8.25 a 9.25, witte dito f 9 00 a 9.75 inl. rogge f 6.25 a 6.75 biótenl. dito f 7.00 a 7.40, gerst f 5.75 7.haver f 4.00 a 4.25, duivenboonen f -. a blauwe erwUn f a mais, 150 pond, f 5.50 a 6.10, alles per heet. Boter 7b a 78 et. per half kiloKeren f 1.85 a 1.90 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. X OTTER DA M, 4 5 Nov. Op ie veemarkt waren heden aangevoerd 903 vette runderen, 1546 magere dito. 581 vette en graskalveren, 221 nuchtere kalveren, 2010 schapen of lammeren. 856 varkens, 315 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 90 2e kw 64 cent, kalveren le kw. 115, 2e kw 100 et. schapen le kw. 2e kw. et. vette varkens 60 a 65 ct. licht soort 57 ct. per kilo. Nuchtere fokksUvren f 18.a 26.idem voor de slacht f 10.- a 16 00 Biggen f 1.30 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 38/8 en 18/16 ton en 168 stukken van een half kt o. Prijs le kwali teit f 63 2e kw f 69, 3* kw. f 56. Per half kilo 821/j a 871/2 cent. Zeeuwsche eieren f 5 80 a 6,00. Overmaassche dito f 6 20 a 6 40 per 100. WofVounOTTl Heusden29 October 1912. Heusden.f jBallen, Zaken, Queuën enz. Vraag teekeningen en prijsopgaaf. WERKENBA&t. De setting der boter is deze week op de markt 7 5 ets., in de winkels dus 80 ets. per half kilo. Keren f 1.95 de 26 stuks. SLKEUWIJK. De setting der boter bedraagt 80 ct per half kilo en die der eieren f 1.90 de 26 stuks. OOSTKREOÜT, 5 Nov. Boter f 1,48 a 1.50 per Kg. Keren f 0,35 en 0,36 de 4 stuks BESOOIJEN5 Nov. De prijs der Boter was heden f 1.46 1.53 per Kilo. Aangevoerd 360 K.O. Keren 7 a 7 fa et. per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3