fl. Keukenmeid Toorlooiig Bericht. Het BouAvland, SPEELKAARTEN. Inschrijving Het tweejarig Griendhout Het vierjarig Griendhout Verhuring van Bouwland. BOOMEN. Verkoop bij Inschrijving 9 Woonhuizen, Winkelhuis, Pakhuis en Erven, circa M Heet. Landerijen, Koedekken, Paardendekken Linnen en Juten Zakken, J. Th. COUWENBERG, een flink Heerenkuis en Tuin, verhuren publiek verkoopen: publiek verkoopen: Notaris VAN GENDT te Heusden, gelegen onder Oudheusden, Twee- en Vierjarig Andelsche Watermachine, onder Almkerk, Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verhuren, Vreemde Woorden. Notaris Kerkhoven te Werkendam, Notaris RIETRA te Dussen, publiek veilen en verkoopen: Openbare Verkooping Notaris RIETRA te Dussen, 13,21,60 Heet. puik WEI- en BOUWLAND, Putterstraat, Heusden. DRAI3itlAvANVALKEMBURG'S'- ster en J. C. Zwart, zal moeten voorzien worden. Door het bestuur der Ned. Herv. Jongelingsvereen, op Ger. grondslag „Timo- theus" is een Chr. Knapenvereen. opgericht, welke des Zondags tusschen 5 en 6.30 uur, onder leiding van genoemd bestuur in de consistoriekamer van het Ned. Herv. kerk gebouw in vergadering bijeen komt. Loon op-Xand. Woensdag 20 Nov. zal des namiddags van half twee tot half vier in de Ned. Herv. kerk aan den Loon- schendijk de stemming plaats hebben voor twee notabelen. Hlnoenland. Omtrent den onrust onder de Chinee zen van Westkust van Borneo seinde Zondag de correspondent van de N. R. Ct. te Batavia: De civiele gezaghebber van Bengka- jang, uitgerukt om de hoofdaanleggers van het verzet onder de Chineezen op te vatten, wordt volgens loopende ge ruchten vermist. De controleur van Ngabang is inge sloten. Morgen gaan troepen naar Landak. De Red. schrijft hierbij Uit het telegram volgt, dat de onrust zich niet tot Sambas en Mampawa heeft beperkt, doch zich uitgebreid heeft tot de onderafdeeling Landak. De Chineezen schijnen daar aanvallend te werk te gaan, hetgeen blijkt uit het feit dat zij den controleur van Ngabang ingesloten houden. De troepenzending schijnt wel noodig. Wij hopen dat het gerucht omtrent de vermissing van den civielen gezag hebber van Bengkajang zal blijken on juist te zijn. Het lot van dengeen, die Chineesehe opstandelingen in handen valt, is niet benijdenswaardig. Maandagochtend heeft het hoofdco mité van het Nederlandsche Roode Kruis uit Indië telegrafisch bericht ont vangen, dat er, door bemiddeling van het Roode Kruis in Nederl.-Indië, tien duizend gulden beschikbaar is gesteld voor de ambulance naar Turkije. Het hoofdcomité van het Nederl. Roode Kruis oordeelt de uitzending van een meer omvangrijke en beter uitge ruste ambulance naar Turkije niet wel mogelijk, wanneer er niet krachtdadig meer fiuancieele steun daarvoor verleend wordt. Volgens de Tel. zal de ambulance naar Konstantinopel a.s. Zaterdag ver trekken en gaat als chirurg mee dr. L O. van der Steen van Ommeren, officier van gezondheid eerste klasse. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip „Gelderland" onder be vel van den kapitein ter zee J. P. Guépin, 10 dezer te Smyrna aangekomen en 11 dezer van daar naar Konstantinopel vertrokken. De 16-jarige M. C., die verleden week Dinsdag te Wijk-Maastricht door dsn smid v. d. B., die intusschen reeds is overleden, levensgevaarlijk werd ge wond, is Zondagochtend in het zieken huis aldaar gestorven. Een brief, inhoudende een kwitantie en een bedrag van f 209 aan postzegels, die uit Den Haag aan mr. A. van M. te Rotterdam is verzonden, heeft dezen niet bereikt. Wel heeft een jongen hem later de kwitantie thuis bezorgd, die hij, naar hij zeide, in den polder had ge vonden. Het water, Maandagavond door den Noord westerstorm opgezweept, heeft in vele plaatsen ontzettende schade ver oorzaakt. Te Rotterdam bereikte het water een hoogte van 3.45 M. boven R. P., gelijk aan dien in 1883. In den avond van den 24sten December 1894 was de stand 3.75 M. boven R. P., de hoogste daar ooit bereikt. De Dijkgraaf en de Hoogheemraden van Schieland waren reeds in hun ver gaderhuis aan de Korte Hoogstraat te zamen, terwijl de klok van de Ned. Herv. Gem. te Kralingen begon te luiden, ten teeken, dat het water een buitengewone hoogte had bereikt. Gelukkig trad toen spoedig de val in. Uit Dordrecht meldt men: Het water, dat half zeven hoog moest zijn, bleef wassen tot bij half negen en bereikte een hoogte van 3.10 M. boven N. A. P., een stand niet bereikt sedert Maart 1906. Het water in den IJsel bij Gouda heeft een hoogte van 2.94 M. boven A. P. bereikt. Daar dit ver boven noodpeil is, waren de waterwachten tusschen Rotter dam en daar in actie gesteld. Aan de dijkopeningen waren de noodschotten geplaatst, om het indringen van het water, dat van dijk tot dijk stond, te beletten. Te Rotterdam woonde, volgens de N. R. Ct., sedert acht dagen na het overlijden van haar man, de 72-jarige juffrouw J. van Kuijk, weduwe van F. Vermeulen, alleen in het benedenhuis aan de Mauritsstraat no. 27. In dit pand is de smederij van wijlen haar man ge vestigd, welke smederij Maandag door den jongsten zoon zou overgenomen worden. De oude juffrouw is Zondagnacht in baar huisje geworgd en beroofd. Toen de knechts Maandagochtend om 7 uur aan de smederij kwamen, werd na herhaald geschel en getik niet open gedaan. De oudste zoon, die in de Ben- themstraat woont, waar hij ook een smederij heeft, werd gewaarschuwd en toen hij zich met zijn looper toegang verschaft had, vond hij zijn moeder achter in de gang nabij de huiskamer dood op den grond liggen. De dood was reeds geruimen tijd ingetreden. De wed. Vermeulen heeft den Zondag avond bij een nicbt in de Molensteeg doorgebracht, van waar zij om ruim tien uren was vertrokken, door haar oudsten zoon tot aan den Coolsingel begeleid. Zij is vermoedelijk omstreeks kwart voor elven thuis gekomen. Een commissaris van politie, welke onmiddellijk een onderzoek ter plaatse heeft ingesteld,kwam o. a. te weten, dat de bovenburen naar hun schatting omstreeks middernacht, in het beneden huis gegil, gestommel en het dichtslaan van een deur gehoord hebben. De doode vrouw werd geheel gekleed op haar rug liggende in de gang ge vonden; aan haar hals zijn striemen en vingerafdrukken zichtbaar; haar zak was geheel buiten haar kleeding ge trokken en ledig. Een gouden halsket ting en dito hologe, die zij droeg toen zij uit de Molensteeg huiswaarts keerde, waren verdwenen, zoo ook een bank biljet van f 40 en nog een paar gouden sieraden. Haar oorbellen en ringen had zij nog aan. Een handtaschje dat zij thuiskomende bij zich had, heeft men in een kamertje achter den winkel, op een tafel teruggevonden. Sporen van braak zijn niet aanwezig, alleen van een chiffonnaire, die in de huiskamer staat, was een lade geopend, waaruit eenige gouden en zilveren voor werpen zijn verdwenen. Vermoedelijk is de weduwe toen zij thuis kwam of kort daarna door den moordenaar overvallen. Zutphen over te steken, sloeg een van de zakken, waarop zich drie manschap pen bevonden, om, zoodat de drie man nen te water raakten. Twee hunner konden gered worden; de derde, korpo raal Piets uit Arnhem, verdronk. Zijn lijk is kort daarop opgevischt. Een zekere mijnheer S., te Arnhem, werd een dezer nachten wakker, doordat hij zich niet wel gevoelde. Tot zijn verbazing bemerkte hij, dat zijn weder helft niet meer aanwezig was en dat bovendien was verdwenen een bedrag vanT f 1400. Hij waarschuwde onmid dellijk de politie, wie hij tevens mede deelde, dat zijn vrouw hem, naar hij vermoedde, waarschijnlijk ter vergemak kelijking van haar plan, in een kopje melk schadelijk poeder zou hebben toegediend. Kopje en braaksel zijn in beslag genomen. Ook uit andere om standigheden kon worden afgeleid, dat de vrouw reeds eerder haar plan be raamd had. Vermoedelijk heeft een auto klaar gestaan, waarin ze met een heer gevlucht is. Een 16-jarige dienstbode te Almelo ging slaapwandelend uit haar bed, opende het raam van het dakvenster en viel van ongeveer 5 M. naar beneden op de straat. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen, die niet an ders kon constateeren, dan dat het meisje slecht een lichte kneuzing en een paar ontvellingen opgeloopen had. Men deelt aan het „Dordr. Nieuws blad" mede, dat de instructie in de zaak van A. Kooiman, te Heerjausdam, wiens lijk werd opgegraven, zal worden voortgezet. Naar aanleiding van de ongesteldheid van een meisje te Oudenbosch, is te Prinsenhage aangehouden vrouw v. d. M., verdacht van overtreding van art. 25lbis van het wetboek van strafrecht. Een man te Breda, J. S., die aan de „deskundige" de middelen verschafte, is eveneens gearresteerd. Bij Dinxperlo is Zaterdagavond de veehandelaar E. S., uit Deventer, ter wijl hij naar het dorp reed, van zijn rijwiel geworpen en beroofd. Uit een geldtasch werd hem f 450 ontstolen. In bewusteloozen toestand is de aange rande naar Dinxperlo overgebracht. Verleden week zaterdag nam in een hotel te Kleef een jongaaensch zijn intrek, die voorgaf zijn vader uit Rotterdam te verwachten om met dezen Zondag of Maandag over Aken naar Brussel te reizen. Hij gaf op Morkmann te heeten. Toen men hem Zondagmorgen wekte bleef alles stil en ten slotte opende de hotelhouder de deur. Men vond het jongmensch daar voor zijn bed liggen, een fleschje krampachtig in de hand houdend. Hij had door vergiftiging een eind aan zijn leven gemaakt. De politie vond op het lijk niets anders dan een portemonnaie met 15 pfennig, een op naam van Westbrock gestelde kwitantie voor 12.50 M., een portret van hemzelf en een van een jong meisje. Wie de doode is heeft men nog niet kunnen vaststellen. Hij droeg een donker pak, lakschoenen, een nieuwe overjas, was ongeveer 20 22 jaar oud, heeft zwart haar en een zwarten knevel. Mevrouw Van der Minne, geb. J. W. E. A. Losecaat van Nouhuijs, te Brielle, is Zondag 101 jaar geworden. Zij is nog goed gezond. Ook mej. de wed. C. Barendregt te Numansdorp is Zondag 101 jaar ge worden en is nog zeer helder van geest. In het droogdok te Vlissingen is op genomen de onderzeeboot no. Ill, tot het ondergaan van de herstellingen, die noodig zijn geworden door de dezer dagen plaats gehad hebbende ontploffing, Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 8 Nov. 1 54 M. 1.19 M. N.A.P. 9 - 1.59 1.17 10 1.56 1.24 11 2.13 1.77 Waterhoogte Maastricht (brug). 11 Nov. 0.27 M. boven 0. 12 0.55 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 11 Nov. 2.74 M. boven 0. 12 Nov. 2.77 Idverteutlën. GEVRAAGD jte Gorinchem, of Heid-Huish., waardoor van de 60 accumulatoren er goed kann> k en w Loon f n0 en waschg. Br. lett. E. G. Boekh. VAN ECK, Gorinchem. een groot aantal totaal zijn vernield. De herstelling zal ongeveer 3 maanden duren. tt»irgeri|jke Stand. - Heusden, van 5 tot 12 Nov. Geboren: Jan z. v. Huibert van Hel den en Adriana Gijsbertje van Helden. Geertruidenberg, over de maand Oct. Getrouwd Nicolaas Staal, 31 j. en Maria Joh. Maas, 22 j.; Franciseus J. Schott, 32 j. en Elisabeth v. d. Hoven, 33 j. Geboren Maria Antonia, d. v. A. v. d. Steen en C. A. Loonen Bernardus Willebrordus, z. v. A. Goossens en E. C. de WijsAdrianus Henricus Cornelis, z. v. M A. de Wit en C. Th. v. Rhie- nenMarinus Johannes, z. v. J. v. Uijen en P. J. v. d. Kieboom Maria Huberdina, d. v. P. Goossens en A. de Vries Clara Maria, d. v. N. v. Herp en M. Veldhuis. Overleden Nicolaas Meijers, 71 j., wedn. v. Joh. Sweep; Fr. van Gils, 1 j.; Ca. van Gils, 91 j., Wed. van A. Pruij- stenAa. J. Visscher, 46 j.Aa. M. Berende, 1 m. Brakel, over de maand Oct. Geboren: Willemke, d. v. P. de Graaff en T. Versteeg; Willemke, d. v. W. van Dalen en H. PaerelAnneke, d. v. B. Schreuders en H. van Wijgerden; Pau lina Maria, d. v. H. Broeders en C. C. M. TempelaarsArmand Franpois Marie, z. v. P. J. Pijl en I. F. A. Longerstaij Martinus, z. v. J. Vervoorn en E. Duijzer Joost Jacobus, z. v. F. A. van Veenen- daal en C. Bakker; Johanna Hendrika, d. v. J. Schreuders en C. A. van Wijger den; Joost Jacobus, z. v. D. C. van Veenendaal en J. C. Blankvoort; Her- mina, d. v. H. van Kooij en A. Brand. Overleden: Jan Hendrik van Dalen, 83 j., echtg. van A. van DalenGijsbert van der Linden, 77 j., wedr. van J. van WijgerdenAriën Versteeg, 79 j., echtg. van M. van Genderen. Pouderoijen, over de maand Oct. Geboren: Willem, z. v. G. C. Valk en M. van de Werken; Antonie, z. v. G. de Boef en A. Groeneveld Antonius, z. v. J. van de Pol en M. van Driel; Alida, d. v. J. Bok en A. Brugmans; Dirk, z. v. M.van Os en D. Haasakker; Gijsbert Cornelis, z. v. A. Loef en W. Valk; Johanna, d. v. A. Brienen en J. van Giessen. Overleden: Gerrit van de Laar, 6 d.; Dirkje van Os, 77 j., wed. van K. de Noo. Mark tberüchten. Terwijl een aantal militaire wielrijders, onder commando van kapitein G. W, Heiwig, Zaterdagmiddag bezig was, met drie drijfzakken de Nieuwstadsgracht te Rotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 6180 stuks. Hoendereieren van f 6,05f 9,10 per 100 stuks. Te haar o! te koop: met vrij- en prachtig uitzicht op de rivier de Merwede, aan den Sasdijk te Werkendam. Te bevragen bij Notaris KERKHO VEN, aldaar. Op een nader te bepalen dag, in de maand November, zal ten verzoeke van KERKVOOGDEN der Herv. Kerk aldaar, publiek voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren," nabij het Oude Maasje, thans in huur bij den Heer K. VAN DEN BERG. L J. VEERMAN, Heusden. van van 1.67.40 Hectare Griendland op „De Hoogt" bij de met uitzondering van de twee Oostelijke meten die gereserveerd worden. van 1.62.50 Hectaren Griendland in den „Duil" toebehoorende aan de Wed. G. D. BAX. Betaaldag van tweejarig Hout vóór of op 1 Jan. 1913 en tijd van hakken van dit Hout 1 Febr. 1913, bij dooiend weder. Betaaldag van het vierjarig Hout vóór met hakken wordt begonnen en in ieder geval 1 Jan. 1913. Inschrijvingsbiljetten franco in te leveren voor of op Donderdag 91 Nov. 1919, tot laatste postbestelling bij den verkooper A. NAAIJEN te Andel, bij wien ook nadere inlichtingen zijn te bekomen. zal op Zaterdag 93 November 1919, nam. 3 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, aan den Nieuwendijk, voor den Heer D. DEN DEKKER, voor 9 jaren: Het perceel Douwland, in denEm- mikhovenschen polder, aan de Zoetelaars- steeg en aan de Dwarssteeg, kadaster Em- mikhoven, D 245, groot 2.89.20 H.A., zijnde het voorste perceel van „de zes morgen", in één perceel. Verklarend Woordenboek door Fokko Bos, leers ar Nederlandsche Taal en Let terkunde, Middelbaar Onderwijs te Amster dam, 20.000 woorden verklaard en toege licht, 475 bladzijden groot. Na ontvangst van 75 ets. franco thuis. Boekhandel C. A. VAN SPRONSEN, Westzeedijk 17, Rot terdam. zal Donderdag 98 November 1919, nam. 1 uur precies, in het Café WINK, aldaar, voor de gemeente Werken dam e. a., contant, fl lO stuks Iepen, Esschen, Platanen, Eschdoorns, Eiken, Kastanjes en Beuken, op het Laantje en het Kerkhof te Werken dam, in 28 kavels, elk van 5 stuks, bij af zonderlijke kavels, combinatiën van kavels 1 14 en kavels 15 28 en generale massa. Inlichtingen bij den Heer P. BAGGER MAN, Gemeente-Architect te Werkendam en ten kantore van den Notaris. Breeder omschreven bij biljet, dat op aan vraag gratis wordt toegezonden. van (Extra mooi gewassen) van pl.m. 6 H.A. gesneden af te leveren, in twee perceelen, gelegen aan de Nieuwe Wetering in het Vaassensche Broek, op pl.m. een halfuur afstand van het Sta tion Vaassen, en van twee in de nabij heid daarvan gelegen perceelen, (idem) groot 2,40 H.A. en pl.m. 2 H.A., bij de Nieuwe Wetering. Aanwijzer voor alle perceelen A. Mulder, bij de Jonasbrag te Vaassen. Inschrjj- vingsbiljetteii in te leveren vóór 99 November 1919 bij Hr. Dr. 11. Smit, Mariannalaan 147 te Appel doorn, waar inlichtingen en Verkoops- voorwaarden te verkrijgen zijn. zal te W o u d r i c h e m, bij H. VAN GOOL, op Donderdagen 14 en 91 No vember 1919, telkens voorm. 11 uur precies, bij Inzet en Toeslag, voor den Heer D. H. ZILLIG c.s., bij elkander gelegen binnen Woudrichem, tusschen Hoogstraat en Visschersdijk, plaat selijk geteekend nos. 323, 324, 325, 326, 327, 328, 329, 342 en 348 in 3 koopen, onder massa en generale massa. Betaling en genot 21 Dec. 1912. Lasten van af 1 Jan. 1913. Breeder bij biljetten. VAN te Dussen-Poldcr. zal aldaar bij KAMP op Dinsdagen 96 Nov. en ÏO Dec. 1919, telkens nam. 3 uur precies, bij inzet en toeslag, Voor de Kinderen van den Heer P. GOOSSENS, (waarvan ruim 12 Heet. aan elkander) te Dussen in den Z. H. Polder, verdeeld in 7 koopen, 3 ondermassa's en generale massa. Bet. koopsom uiterl. 1 Maart 1913. Genot en lasten van 1 Januari 1913. Breed bij biljetten, die gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van voorn. Notaris. tegen billijke prijzen. Aanbevelend, v^LEEO WARDEN- Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. NI mkerk, bij Mej. S. v. Drtinen. Dassen, bij J. J. Paes Sleeuw ijk, bij J. v. d. Linden, ll'erkenilaiu, bij J. v. d. Werff. lVoudrichem, bij J. Struick Czn. ffERKENDAM.. De zetting der boter is deze week op de markt 771/2 etsin de winkels dus 82'/2 ets. per half kilo. ELren f 2 00 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 78 ct per half kilo en die der eieren f 2.00 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 12 Nov. Boter f 1,48 a 1.50 per Kg. Eieren f 0,32 en 0,35 de 4 stuks BESOOIJEN12 Nov. De prijs der Boter was heden t 1.23 1.33 per Kilo. Aangevoerd 360 K.O. loeren 7 a 7/1^ ct. per stuk. GORINCHEM, 11 Nov. Op de veemarkt waren aan gevoerd 532 runderen, 4 nuchtere kalveren, 37 vette varkens 675 biggen, 0 schapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 270 ƒ350. kalfvaarzen f 180 a 240. guiste vaarzen f 100 a 140. melkkoeien f 200 a 240 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 80 a 120, pinken f 80 a 130 graskalveren f 50 a 80, nuchtere f IS a 28 schapen f 00 a 00, lammeren f - a biggen f 7 a 16 per stuk. Vette varkens 28 a 30 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe f 9 25 a 10,roode dito 8.50 a 9 50witte dito 8 60 a 9.50 inl. rogge f 6.25 a 6 50 buitenl. dito f 6 80 a 7.40 gerst f 5.80 a 7.haver f 4.00 a 5.25 duivenboonen f a -. blauwe erwt-n f a mais. 150 pond, f 5.40 a 6 20, alles per heet. Boter 70 a 78 ct. per half kilo Eieren f 1.90 a 2.00 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM,11 12 Nov. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 883 vette runderen, 1602 magere dito, 702 vette en graskalveren, 163 nuchtere kalveren, 2564 schapen of lammeren, 916 varkens, 346 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 90 ie lew 68 cent, kalveren le kw. 115, ie kw 100 et. schapen le kw. ie kw. et. vette varkens 60 a 65 et. licht soort 57 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 19.— a 29.idem vooi*de slacht f 11.- a 17 50 Biggen ƒ1.30 a 1.60 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 49/8 en 25/16 ton en 170 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f SS ie kw. f 59, Se kw. f 56. Per kalf kilo 821 /2 a 871/2 cent. Zeeuwsehe eieren f 6 00 a 6,20. Overmaassche dito f 6 40 a 6 60 per 100. Griendhout.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3