Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. 25-jarige Echtvereeniging Times dringt er op aan, dat Turkije de vredesvoorwaarden onverwijld moet aanvaarden. Het zal daar Konstanti- nopel mee redden, want zelfs geen Turk- sche overwinningen aan de Tsjataldzja- linie zullen den afloop van den oorlog elders kunnen wijzigen. Uit gezaghebbende bron te Sofia ver klaart men, dat men het antwoord ver wacht, waaruit men zal vernemen, of de Turken de voor den wapenstilstand vastgestelde voorwaarden aannemen. In geval van weigering zullen de vijandelijkheden hun loop nemen en zullen de Bulgaren, na de linie van Tsjataldzja geforceerd te hebben, naar Kon8tantinopel oprukken. I'latttselök Hieuw». Heusden, 28 Nov. De familie Van de Steenhoven, ontving Woensdagmorgen de treurige tijding, dat hun achttienjarige zoon bij een reparatie aan een baggermolen te Kinderdijk buiten boord gevallen en verdronken was. Het lijk van den oppassenden jongeling is Donder dag per sleepboot hierheen vervoerd. De jongeling, die bij den heer E. de Bruijn alhier in het smidsvak was opgeleid, genoot ieders achting. Groot is dan ook de deelne ming met de beklagenswaardige ouders en verdere familieleden. Werkendam. Onze vroegere dorps genoot, de heerJ.J. Mulder, slaagde dit jaar voor het derde gedeelte van het notariëel- examen. We herinneren nog eens aan de jaar vergadering der Chr. Jongelingsvereeniging „Andreas" in de Nutszaal, alhier, op Don derdag a.s., des nam. 7 uur en geven hier onder het programma: 1. Welkomstwoord; 2. Opening; 3. Verslag van den Secretaris 4. Uitvoering der zangnummers: a. Beim Sonnenaufgang; b.Das Kirchleinc. Wiegen lied; 5. Samenspraak: Baas boven baas; 6. Eerste gedeelte van de mededeelingen van den heer Schroder, met lichtbeelden; 7. Uitvoering van de zangnummersa. Zon dag op het meer; b. de Hemel; c. Avond klokje; 8. Samenspraak: Mijnheer Schaap; 9. Vervolg van de mededeelingen van den heer Schroder met lichtbeelden10. Samen spraak: Cipier en dichter; 11. Sluiting. Vrijdagmiddag vond men dat de knecht T. den H. van schipper A. de Heer, wat lang weg bleef en ging eens kijken. Meu vond hem gestikt te bed liggen. Op de kachelpijp hing een emmer, die men vergeten had daaraf te nemen bij 't aan steken der kachel. Bij uitspraak van het Kantongerecht te Heusden, inzake de overtreding van de Visscherijwet (het vangen van een steur in verboden tijd), waarvoor verschillende ge tuigen van hier werden gehoord, is B. H. te Gorinchem veroordeeld tot f 100 boete subs. 20 dagen hechtenis. Meeuwen. Door den Directeur- Generaal der Posterijen en Telegrafie, is bepaald dat vanaf den 24 November dezer, het hulptelefoonkantoor alhier, op Zon- en feestdagen slechts geopend zal zijn des v.m. van 89 uur. Het openingsuur des n.m. van 12 zal daardoor al zoo komen te ver vallen. Naar wij vernemen zal door de fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier, op Zater dag den 7 December ja.s. haar eerste winter- uitvoering worden gegeven. Netlerhemert. Er zijn lieden, die in hun vrijen tijd dingen vervaardigen, welke vaklieden hun zouden benijden. Op deze wijze weten zij de lange winteravonden te bekorten en nuttig werkzaam te zijn. Zoo iemand is de ruim 30-jarige C. Bragt. Altijd is hij aan 't knutselen. Vroeger heeft hij 't is al jaren geleden een houten fiets (tweewieler) gemaakt, die uitstekend voldeed. Thans legt hij zich meer toe op de houtsnijkunst en weet zoowel een menschen- hoofd als den kop van een dier na te boot sen. Jammer dat deze schrandere jongeling diep ongelukkig is hij is doofstom en heeft nimmer een instituut bezocht. Onze dorpsgenoot de heer B. ,v. d. Steen hoven, onderwijzer te Wijk, mocht te Breda de acte voor de vrije- en ordeoefe ningen der gymnastiek behalen. De aanvoer van bieten ook uit de binnendorpen neemt nog dagelijks toe. Op de fairbank zijn thans reeds meer dan 3 millioen kilo's bieten gewogen. jDoor het Bij zekeren van H. staan thans nog een plaatsje met tuin- of moffelboonen in vollen bloei, hetgeen dan ook veler aandacht trekt. Raamsdonk. Deze week stortte W. van Dongen met een vracht bietenloof in de werfkampen van de kar en werd door het loof geheel bedolven. Door zijn oom A. van Dongen werd hij uit zijn netelige positie bevrijd. Waspik. Gisteren werd van de scheepswerf der Gebr. Van de Rijken met goed gevolg te water gelaten een stalen fleepkaan, genaamd „Nelly", groot 500 ton, voor rekening van den heer C. van de Rijken alhier en onmiddellijk de kiel ge legd voor een stalen sleepkaan, genaamd „St. Antoine", groot 1000 ton, voor reke ning van onzen dorpsgenoot, den heer Thomas Lips. 's Gravemoer. Op Dinsdagavond 26 dezer hoopt het fanfarecorps „Euterpe" eene uitvoering te geven in het lokaal van den heer J. Kuijpers. Kaatsheuvel. De bewoners der Rechtvaart hebben aan den Raad dezer ge meente het verzoek gericht den weg aldaar, die bij den minsten regen meer op een modderpoel dan op een rijweg gelijkt, te verbeteren. Dat zij succes mogen hebben met hun billijk verzoek! IBussen. Onze dorpsgenoot de heer Jac. Wijt vliet, postbode alhier, heeft met goed gevolg zijn examen afgelegd als assistent bij de posterijen en is als zoodanig met ingang van 9 Dec. e. k. voor een half ja'ar geplaatst te Utrecht. Aii«lel. Zekere P. K., kocht op de Gorinchemsche veemarkt een beestje van f 70. Terwijl kooper en verkooper even in een naastbij gelegen café gingen om af te rekenen heeft een ander het pas gekochte beestje meegenomen. Tot schade van den kooper is het beest niet teruggevonden. §prang. In de vorige week werd door den landbouwer M. V. een koe gekocht die een paar dagen later dood ging. Bij on derzoek bleek dat het dier aan de pokken leed. Naar wij vernemen komt de schade ten laste van den verkooper. Hieuwend ijk. De heer J. Kraaien- brink is tot tijdelijk directeur van de fanfare „Crescendo" alhier benoemd. In de Woensdagavond gehouden ver gadering der Chr. zangveen. „De Lofstem" alhier zijn herkozen de heeren L. Brander horst voorz., J. v. d. Stelt Gz. secr., L. de Later penningm. In de gehouden vergadering der Chr. Jongelingsvereen. „De Zaaier" alhier, zijn herkozen L. Branderhorst voorz., gekozen A. Pot vice-pres., J. v. d. Stelt Gz. secr., en A. Koekkoek penningm. toegevoegde conclusie, dat daarom de lessen niet zullen gegeven worden. Indien de Raad van 's Gravemoer inder daad dit besluit zou hebben genomen, zou hij zich daardoor hebben onttrokken aan de naleving eener wettelijke verplichting. Herhaaldelijk toch is bij ministrieele missives, o.a. bij piissive van 29 Dec. 1903 aan de Ged. Staten der provinciën, te ken nen gegeven, dat het herhalingsonderwijs moet worden gegeven, ook indien zich daarvoor b.v. slechts één of twee leerlingen hebben aangemeld. (Zie „Gemeentestem" nos. 2658 en 2729). Het komt het bestuur der afdeeling „Langstraat" daarom voor, dat bovenge noemd bericht onjuist is, en rectificatie om zoo meer noodig is, daar zich anders een verkeerde meening omtrent die zaak zou gaan vestigen. Mocht het bericht echter in allen deele juist zijn, dan zal de afdeeling in deze doen wat zij haar plicht acht. Hoogachtend, Namens de afdeeling „Langstraat" van den „Bond van Ned. Ond." J. H. BUSCH, Voorzitter. F. MABELIS, Secretaris. Blniieiiland. In de Van Ostadestraat te 's-Gra venhage had een vrouw haar drie jonge kinderen, terwijl zij even een boodschap ging doen, eenige oogenblikken alleen thuis gelaten. In haar afwezigheid zijn de kleertjes van een 4 jarig meisje met de gloeiende kachel in aanraking gekomen en hebben vlam gevat, zoodat de kleine jammerlijk is verbrand. De dokter kon niet anders dan den dood constateercn. In den nacht van Maandag op Dins dag is op het Hollandsch Diep, onder Numansdorp, een scheepje gezonken, vermoedelijk geladen met zand. Maan dagavond had men het van den wal af voor anker zien liggen en Dinsdag morgen zag men alleen den mast boven water steken. Van de opvarenden is niets bekend. Voor de rechtbank te Arnhem stond gisteren terecht J. M. T., 19 jaar, koper slager te Reukum, ter zake, dat hij den 19 Juni te Renkuui opzettelijk en met voorbedachten rade zijn vader van het leven heeft beroofd, door opzettelijk een hoeveelheid arsenicum te doen in koffie, die hij wist, dat zijn vader zou opdrinken, hetwelk ook is geschied, met het gevolg, dat zijn vader na eenige uren aan vergiftiging is overleden. De Ambtenaar van het O. M. eischte, onder aanneming van verzachtende om standigheden 15 jaren gevangenisstraf. Kerknieuw». Heusden. Zondagavond 6 uur, hoopt in de Ned. Herv. Kerk op te treden, ds. J. Chrispeels uit Maria-Horrebeke (België.) Z.Eerw. zal spreken over Evangelie in Vlaan deren. 's Gravemoer. Als gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren A. Hatenboer, A. Kielen, J. Netten en W. E. Timmermansin eene bestaande vacature is gekozen de heer P. van Dongen. Bij de Gereformeerde Gemeente zijn herkozen de heeren G. Hoefnagel en W. Ver steeg als ouderlingen en C. Dekkers als diaken. Loon op Zand. Bij de verkiezing van twee notabelen der Ned. Herv. Gem. zijn gekozen de heeren J. de Roon, aftredend, met 39 st. en G. Spierings met 36 st. Er werden 41 stemmen uitgebracht. Sprang'. Naar men ons meedeelde, hebben de heeren S. Geenen en J. Nieuwen- huizen hun benoeming tot ambtsdrager bij de Ned. Herv. Gem. aangenomen. Dinsdag 26 Nov., des avonds 6.30 uur, zal door de ring „Langstraat" van de Noord- Brab.-Limb. Afd. van den Bond van J.-V. op G. G. in het Ger. Kerkgebouw een open bare vergadering gefiouden worden. De onderwerpen, die ter bespreking zullen worden ingeleid, zijn als volgt: Door de J.-V. van Genderen „De ring en zwakke vereen." en door de J.-V. van Capelle „De behandeling der geloofsbelijdenis op de J.-V." Belangstellenden hebben vrijen toegang. Oudheusden. In de vacaturen, ont staan door het overlijden van den heer G druk verkeer en de nattigheid is het in de Weck, is tot ouderling bij de Ned. Herv. omgeving van de weegbrug een modderpoel. Kerk gekozen de heer Joh. de Waal en tot Algemeen verlangd men naar droog weder. notabel de heer Joh. Weck. Capelle. Naar we vernemen zal de ftieuweudfjk. Door den Voorzitter heer F. Mabeiis, onderwijzer aan de schoolvan de Chr. jongelingsvereen. „De Zaaier" in de kom alhier, zich met Mei van 't vol- aihier, zal a.B. Zondagavond te 6 uur in het gend jaar naar Ned.-Indië begeven, om al- instituutlokaal eene lezing gehouden worden daar werkzaam gesteld te worden als onder- over de afdCheiding uit de Herv. Kerk van wijzer 3e klasse. Emmikhoven en Almkerk. Deze samen- Vrfjlioeven-Cappel. Naar we komst zal voor ieder toegankelijk zijn. vernemen worden alhier pogingen aange- Aanstaande Woensdagavond zal door wend om te geraken tot oprichting van een ds. Goedbloed in de Geref. Kerk alhier een strijkkwartet; een paar personen hebben dankuur voor het gewas worden gehouden, zich reeds opgegeven. 1-s-— l!IGEZO\DE\. Ween. De beurtschipper Aaldjjk, op zijne terugreis naar Veen, werd Zaterdag nabij Dordrecht door een motorschip aan gevaren, waarbij hij aanmerkelijk averij opliep. Hij kon zijne reis naar Veen niet volbrengen en moest naar de werf worden staafde, waarvoor bij voorbaat onzen har- gesleept, zoodat hij verplicht was een ander telken dank. schip voor zijne terugreis te huren. Met bevreemding nam het bestuur van ,de afdeeling „Langstraat" van den „Bond Deze week gaat het met de versche- yan Nederlandsche Onderwijzers" kennis ping der suikerbieten vrij wat beter dan yan een bericht uit het inJ haar re880rt voor enkele dagen. Oorzaak is te zoeken in li d >8 Gravemoer en voorkomend in de terugkeer van werkvolk uit de Haar jf* bJad yaQ Woengdag 13 Nov. u. lemmermeen Toch zal de campagne dit Volgens dat bericht zou zich voor het seizoen langer duren dan andere jaren. herhalingsonderwijs in die gemeente slechts n ük. Naar men verneemt zal de één leerling hebben aangemeld, waarom barbier v. d. B. van gemeentewege in het dezen winter de lessen niet gegeven zullen ziekenhuis te Heusden worden uitbesteed, worden. Het ongeluk dat enkele jongens hem hadden Niet het leit, dat zich slechts één leerling toegebracht is van dien aard, dat de man zou hebben aangemeld, wekte debevreem voor verderen arbeid ongeschikt zal blijven, ding van het bestuur, maar wel de daaraan In Friesland worden tegenwoordig mollevelletjes opgekocht voor uitvoer naar Amerika. Men betaalt per stuk 32 a 34 ct. De politie te Goes heeft, zoo meldt de Goesche Ct., tegen vrouw C. N., uit de Lange Vorststraat aldaar, proces verbaal opgemaakt wegens het ten ver koop voorhanden hebben van onzede lijke prentbriefkaarten. De kaarten ver- toonen een man en een vrouw in para- dijscostuum, terwijl de lendenen door een doek ziju omwonden. De voogd van een 17-jarige winkel juffrouw uit Den Haag vermoedt, dat zijn pupil, nadat zij den 11 den dezer de woning van haar zuster, bij wie zij inwoonde, verlaten heeft, is geschaakt door den man, in wiens gezelschap zij vertrokken is. De van de ontvoering verdachte Rus woonde vroeger te Am sterdam en te Rotterdam als bediende. Hij is 34 jaar oud en noemt zich thans correspondent. Volgens het N. v. N. had een Am- sterdamsche advocaat, die zich pas te Hilversum had gevestigd, een dienst bode noodig. Mevrouw slaagde er na veel moeite in, eene te krijgen, die van den allereersten dag af een zeer gun- stigen indruk maakte. Het meisje was keurig netjes, wist zeer goed te werken en haar tafeldienen bewees, dat zij be paald van goeden huize moest ziju, welke opmerking de heer des huizes zoowel als mevrouw maakten. De gang werd keurig geschrobd, de keuken was steeds in de puntjes in orde en het meisje allervoorkomendst en be hulpzaam voor de achttienjarige dochter en den tienjarigen zoon. Geen wonder dat mevrouw hoog opgaf aan vrienden en bekenden over haar gedienstige, ver zekerde dat zo het nog nooit zoo ge troffen had en dat zij overgel ukkig was met zoo'n buitenkansje. Een week was het meisje in dienst en op den avond van den achtsten dag klopte zij bij mevrouw aan om haar even te spreken. Mevrouw, allervrien delijkst, laat haar binnen komen, doch schrikt geweldig als het nieuwe meisje verklaart: mevrouw, het spijt mg, maar ik zeg u mijn dienst op, ik ga weg. Mevrouw vraagt naar de reden, of zij niet tevreden is en biedt zelfs opslag aan. Niets helpt. Mevrouw wil ten slotte de reden weten en nu vertelt de ge dienstige, dat „zij" een jongen is Hij had om een hoogen inzet met een paar vrienden gewed, dat hij best een betrekking als dienstbode zou kun nen krijgen en waarnemen, wat dan ook blijkbaar gelukt was. Mevrouw kreeg een kleur, want „zij" had haar vaak bij haar toilet geholpen, de blouse dichtgeknoopt, de schoenen vastgeknoopt, ook de dochter aldus diensten bewezen, 's Avonds had „zij" steeds gevraagd of mevrouw ook warm water noodig had en zelf een beetje gebruikt om heimelijk den aankomeuden snor en baard te scheren." Toen de heer des huizes 'de zaak hoorde, was hij woedend. Hij zou he er niet bij laten, hij zou den knaap wel vinden PREDIK ISËI RTE\, 24 November. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. H. Dekker uit Venlo. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman, dankuur voor den Oogst. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburgh. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Voorb. H. A. Geref. kerk, geen opgaaf. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. ds. Lanting van Oud-Loosdrecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Nz. nm. 2 u. dezelfde. Voorb. H. Avondmaal. 2 u. ds. Goedbloed. Zalt Bommel. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. Bussen, 14 Nov. De prijs der boter was heden f 1,35 tot f 1,51. Aanvoer 209 Kilo. Zetting f 1,46. Eieren fl,80 de 26 stuks. Waalwijk, 22 Nov. Op de veemarkt weinig aanvoer van rundereB. Kalfkoeien van f 250 tot f 300. Kalf- vaarzen van f170 tot f260. Biggen aangevoerd 35 stuks. Prijzen f 7,50 tot f 12. Prijs der boter van f 1.26 tot f 1.37 per kilo. Aangevoerd 200 kilo. Woudrichemsehe Yischmarkt. 1 Zalm f 1.85f 0.00 per pond. Snoek 2530 cent Witvisch 5—18 Deze week aangevoerd en afgeslagen 0 Zomerzalm f 0,00 tot f 0,00 per pond. 37 Winterzalmen f2.10 tot f 2.85 0 St. Jacobs'alm f 0,00 tot f0,00 GORINCHEM. Ter gehouden St. Maarten veemarkt waren 3793 runderen aangevoerd. Er werd besteed voorkalfkoeien f 240 H f 380, vare dito f 170 st f 270, guste vaar zen f 180 st f 210, vet vee f 0,41 st f 0,44 per kg., hokkelings stieren f 100 S,f320, pinken f 80 st f 120, graskalveren f 30 si f 100, nuchtere dito f 16 a f 25. Er waren vele koopliedpn aanwezig, waardoor de handel vlug was en er veel verhandeld werd. COItHESPOHPEHTIE. Wegens plaatsgebrek moeten een paar advertentiën, de uitspraken van het Kanton gerecht en eenige berichten, tot ons vol gend no. blijven liggen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 19 Nov. 1.52 M. 1.33 M. N.A.P. 20 2.09 1.71 21 1.79 1.60 Waterhoogte Maastricht (brug). 21 Nov. 0 59 M. boven 0. 22 0.71 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m,) 21 Nov. 3.M. boven 0. 22 3.06 A dverteu tlë u. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders, LEENDERT JOHANNES VAN SANTEN en DIGNA ELISABETH KNAAP, den 1 Dec a.»., hunne te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Ontvangdag, 3 Dec. a.s. Werkendam, 23 Nov. 1912, Heden overleed, door een droevig H ongeluk, aan den Kinderdijk, onze ge liefde Zoon, Broeder, Kleinzoon en Neef JAN ANT0NIE, in den ouderdom van 18 jaar. A. C. VAN DER STEEN HOVEN. A. VAN DER STEENHOVEN— Sluijter. F. VAN DER STEEN HOVEN Az. CORRIE VAN DER STEEN HOVEN. H. A. N. VAN DER STEENHOVEN. Wed. F. VAN DER STEEN HOVEN. R. VAN DER STEEN HOVEN. W. A. E. VAN DER STEENHOVEN— F. VAN DER STEENHOVEN. C. J. VOSvan der Steenhoven. H. VOS. J. K. VAN DER STEENHOVEN. W. A. C. VAN DER STEENHOVEN. A. C. VAN DER STEENHOVEN. Marktberichten. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader Dirk van Wijnen, in den ouderdom van 76 jaren en 3 maanden. Wed. D. v. WIJNENVerbeek. Gorinchem D. v. WIJNEN. R. v. WIJNEN—De Lang en Kinderen. T. v. WIJNEN. J. DEKKERVan Wijnen. M. DEKKER en Kinderen. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij de herdenking van mijn 30-jarigen diensttijd bij de Posterijen, betuig ik.aan allen mijn harteljjken dank. G. KUIJPERS. Heusden, Nov. 1912. Mijnheer de Redacteur 1 Verzoeke beleefd plaatsing van onder- Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren, H. Avondm. en nm. 6 u. ds. J. Cris- peels uit Maria-Horrebeke (België), Z.Eerw. zal spreken over Evan gelie in Vlaanderen. Werkendam, vm. 9.30 de heer Smallegange, agent v. h. Utrechtsch Bijbel genootschap en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgnm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Almkerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïênbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. ds. Lauwe Kooijmans van Baar dwijk. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse, bed. H.A. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 7 u. ds. A. Dekker. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Knipscheer uit Raamsdonknm. 2 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeyer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Waspik, vm. 9 30 en nm 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. kralingsche Yischmarkt. N KEF Heusden, 20 November 1912. HEUSDEN23 Nov. Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe 1 8.80 a f 9.80, Rogge 6 50 af 7.50, Oerst f -.af-, Haver f 6.50 af 6 80. LAND VAN ALTENA, 22 Nov. Aardappelen. Vroege f 0.0 Blauwe 1 50 a 1.75 Zeeuwen, f 2 75 a f 3.—, Jammen f k f Hooi le qual. f 13.00 k J 14.— ie qual. (voorde pers) f 10.C0 <zll 0:) Klaver hooi f 14.a/16.— Wit stroo f 12.00 k f 13 00 Geel dito 10 k f 11. Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 k 26 ets. zwaardere 28 a 30 etBoter f 0.70 0.80 per half K.G. Eieren f 1 80 i f 2.00 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op ie markt f 0 7 5 inde winkels dus f 0 80 per h. kilo. Eieren f 1.80 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.55. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.25- a f 9 00 Haver f 4 30 a 4 80 Garst 5 50 a f 5.75 per HJL Boter f 0.70 a f0 80 per half K G Heren f 1 90 af 2.00 per 26 stuks Biggen f 8 59 a t 14 00, Konijnen f 0.00 0.00, Kippen U.00 /0.00 per stuk. Wijk Wijk Heusden Wijk, 19 November 1912.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2