len wapenstilstand geen munitie ver voerd worden. Uit Konstantinopel wordtgemeld.dat de wapenstilstand Dinsdag geteekend is. ;*)>tHteel!ik lAllcuw». Neusden, 4 Dec, Op initiatief van het raadslid G. Vos Jr., werd onlangs door de gemeente aanbesteed het uitdiepen van de Detner en het be- schoeien en met talud vernieuwen van de Demerkade. Thans is het geheele werk ge reed en is (le aangrenzende weg met steen slag verhard en is tot stand gebracht, wat de voorsteller beoogde: een nette wandelweg, die in den a.s. Zomer geheel tot zijn recht zal komen, met een geregelde waterloop, die ook met het oog op hygiëne een groote weldaad kan heeten. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov. 1912 in de rijks postspaarbank ingelegd f 13151.97 en terug betaald f 9770.59*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 5298. De visscherij in de Bergsche Maas is >or de Woudrichemsche visschers zeer on- voordeelig geweest. Leverde de elft, zoowel als de zalmvangst weinig op, ook de houting- vangst is van geen beteekenis geweest. Geen wonder dat de visch dan ook buitengewoon prijzig is. De meeste onzer lezers zullen reeds het nieuwe gouden f 5 stuk gezien hebben, of, z>uals het vroeger in de wandeling heette „het gouden vijfje". Ieder merkt daarbij op, dat het zoo bizon der licht is en men kan niet gelooven, op het eerste gezicht, dat twee gouden vijfjes, hetzelfde wicht zouden hebben van een goud tientje. We hebben het daarom eens nauwkeurig laten wegen en vernamen dat het weegt 3,375 gram en het gouden tientje weegt 6,750 gram, ergo: 2 gouden vijfjes hebben juist hetzelfde wicht van een gouden tientje., O Zaterdagavond zal de jeugd een z.g. St. Nicolaas-avond worden aangeboden op de zaal „Concordia", waartoe eene com missie zich welwillend heeft opgeworpen, die door flinke bijdragen daartoe in staat gesteld is. De kinderschrijver, de heer Van Abkoude, zal eenige vertellingen geven, als ook eene vertooning met de poppenkast. Alle schoolgaande kinderen hebben toe gang; doch voor begeleidende personen is, met het oog op de beperkte ruimte, geen plaats. Wij vertrouwen dat de kleinen zeer zullen genieten. In dejongst gehouden vergadering van de Buitensocieteit is tot Lid van het Bestuur gekozen de heer P. Engelen en zulks ter voorzening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Adr. Malingré. Tevens bleek dat de finantiën in vrij gunstigen staat verkeeren, zoodat de aan- deelen 30, 86, 93 en 98 konden worden uit geloot. Besloten werd dezen winter een concours te geven in het spiraal-kegelen. Een kegelen dat binnenskamers kan geschieden en zeker wel de noodige belangstelling zal trekken. Werkendam. Hedenavond ver gadert de Gemeenteraad om kwart voor zeven. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Beëediging van het nieuw gekozen lid de heer J. van Loon C.Dz.; 4. Verzoek van mej. M. Bril, onderwijzeres, tot verlenging van haar ver lof wegens ziekte; 5. Verzoek van den heer Jb. Mussert om 2 maanden ontheffing van deu hoofdelijken omslag; 6. Verzoek van C. A. Paans, om ontheffing van den hoof delijken omslag; 7. Voorstel van B. en W. inzakt- organisatie van het lager onderwijs. Vrijdag a.s. des nam. 7,30 uur, hoopt het departement „Werkendam" der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, alhier zijn 75 jarig jubileum te vieren. Bezoof jen. Zondagmiddag ontstond er een hevige twist tusschen T. R. en zijn zoon H. De zoon, die met zijn grootmoeder alleen woont, kwam goed aangeschoten in de ouderlijke woning en maakte daar een kabaal van belang. De vader poogde hem er uit te zetten, wat hem eindelijk met de hulp van eenige buren gelukte. K. D. liep daarbij eenige verwondingen op. Eindelijk kwam de veldwachter en bracht den nog -te^ds tierenden zoon naar huis. R. ging daarna naar de marechaussee's en liet proces verbaal opmaken tegen zijn zoon. Nog den zelfden middag werd H. van zijn bed gelicht en naar de gevangenis vervoerd. Capelle. Bij den landbouwer J. Verhagen in de Nieuwstraat alhier, is een geval van miltvuur geconstateerd. Het ca daver is onder politietoezicht verbrand en de besmette plaatsen en voorwerpen zijn bereids ontsmet. Naar we vernemen is de „Thor" varende op Rotterdam, de vorige week bij Zwaluwe, op een gezonken tjalkschip ge- stooten, wat tot gevolg had dat de boot overhelde naar eene zijde; wonder boven wonder had de Thor totaal geen schade bekomen. S Cjiraveilioer. Het aan epilepsie lijdend jongmencch L. H. rolde Zondag morgen bij een vernieuwden aanval zijner ziekte in de Vaart. Alleen eene aan de overzijde van het water wonende buurvrouw zag het onheil, waarop zij haar man op- jnerkzaam maakte. Zonder zich te bezinnen Waadde deze tot aan zijne borst dwars door de diepe Vaart en wist den drenkeling naar den kant te brengen. Zonder de hulp van dezen koenen redder, Marinus van Loon, was het jongmensch als slachtoffer zijner ziekte bepaald verdronken. Üaatsheuvel In de Donderdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken is besloten aan den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie een schrijven te richten oni het post- en telegraafkantoor te Kaatsheuvel gedurende vijf seizoenmaanden den geheelen dag voor het publiek open te stellen, terwijl voor de overige maanden verlenging van openstel- lingstijd gevraagd is. Voor de tweede maal in de vorige week hebben Vrijdag een troep zigeuners op den „Horst" alhier hun kamp opgeslagen en veroorzaakten aan de bewoners door hun alombekende brutaliteit veel last. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Novem ber j.l. ontvangen 26, verzonden 12 tele grammen. Naar wij vernemen zal alhier door den heer Boshouwers te Gemonde op een nader te bepalen avond in de onder-afdee- ling Drongelen en Omstreken der V. P. N. eene lezing worden gehouden over hoender- ziekten. Mederhemert (N.-Z.) Wegens vol slagen stilstand in den aardappelhandel hebben de meeste landbouwers deze veld vruchten ingekuild. Wat er nog verhandeld wordt is buiten gewoon laag in prijs. Voor de Eigenheimers werd niet meer dan f 1.25 per H.L. ge boden. Oud heusden. Lazen we in het vorig nummer dezer courant van een bui tengewoon hoogen prijs voor een Herptsche koe, ook hier schijnt men uitstekend vee te fokken. Verleden week moest een vee- kooper den stal van den heer D. Greven- broek ongetroost verlaten na vergeefs f 375 voor een koe te hebben geboden. Buamsdoiik. Zaterdagavond vond H. P. aan de brug over de Kil in de Werf kampen een fiets met pakje en pet, voorwerpen die behoorden aan zekere J. J. te Duesen. Naar den eigenaar werd alles afgezocht, zelfs gedregd in de Kil, maar zonder resultaat. Eerst Zondagavond kwam de vermiste bij vrouw en kinderen aan, die echter door vaders toedoen een angstigen nacht en dag hadden doorgebracht. Als de drank is in den man, is de wijsheid in de kan. Terwijl W. Rekkers met een lading ongebluschte kalk te R'veer aankwam, be gonnen de deken en de kar eensklaps te branden. De lading moest worden geloscht. Aan het postkantoor Raamsdonks- veer en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Novem ber 1912 ingelegd f7906,78* en terugbetaald f 4122.06. Laatste boeknummer 5050. Tot secretaris-penningmeester van het oude mannenkoor alhier is benoemd de heer A. v. d. Berg. Reeds 99 jaar is deze betrekking door de familie v. d. Berg bekleed en van harte hopen wij, dat het den tegenwoordigen funtionaris gegeven worde, z'n ambt gedurende vele jaren op waardige wijze te vervullen. Sprung. Op de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op rijkspostspaar bank belegd f 1147,84* en terug betaald f 1134,30. De chr. zangvereen. „Excelsior", zal naar men ons meedeelde, op 2en Kerst dag in het Ned. Herv. kerkgebouw een zanguitvoering geven. Wrfl hoeven-Cappel. Naar we vernemen heeft de Raad dezer gemeente in zijn op j.l. Zaterdag gehouden vergadering besloten, aan te sluiten op de gestelde voor waarden aan de gasfabriek te Kaatsheuvel, aan te gaan een geldleening voor een radi cale verbetering van de Hoogevaart en tot invoering van een hondenbelasting. Voor deze gemeente zeer belangrijke besluiten. Het fanfare-gezelschap uit Loon-op- Zand, zal op Zaterdag den 14 Dec. a.s. in de zaal van A. Stam alhier, met mede werking van komieken, een uitvoering geven. Waalw(jk- Zaterdagavond brak een begin van brand uit in den winkel „De Korenbloem" alhier. Door het wegwerpen van een brandende lucifer raakte het papier, dat voor het raam lag in brand. Gelukkig kwam er spoedig hulp en werd het vuur gebluscht. De geheele uitstalling werd echter vernield. U jjk. De collecte ten behoeve van de Unie, voor de school met den bijbel, in deze gemeente gehouden, heeft opgebracht de som van f 11,28*. VERSLAG van den Raad der gemeente Heusden in de vergadering van Vrij dag 29 Nov. des namiddags te 7* ure. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretarisde heer Van Engelen. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, welke na een kleine opmerking van den wethouder, den heer G. v. Everdingen, worden goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter wenscht den uitslag te vernemen van de commissie van onderzoek belast met de rekeningen van 1911 en be grootingen 1913 der Godshuizen. De heer Vos brengt namens de commissie rapport uit. Alle rekeningen en begrootingen zegt spreker zijn door ons met de meeste accu ratesse onderzocht en in de beste orde be vonden. We zien er volstrekt geen bezwaar in ze aan den Raad tot aanneming voor te dragen. De voorzitter dankt de commissie-leden voor hun bemoeiingen, waarna de rekenin gen en begrootingen in stemming gebracht door den Raad worden goedgekeurd. Om te voorzien in de vacature ontstaan door gewone aftreding van den heer C. J. de Jongh als Regent der Godshuizen wordt door B. en W. de volgende voordracht ter tafel gebracht: 1. de heer C. J. de Jongh. 2. de heer Joh. de Mol. De aftredende Regent wordt met 6 stem men herkozen, 1 stem was blanco uitge bracht. Na door den voorzitter gelukgewenscht te zijn, neemt de gekozene de benoeming aan, den Raad dankend voor het in hem gestelde vertrouwen. Wegens gewone aftreding van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim moeten niet minder dan 5 leden dier com missie worden benoemd. Burg. en Weth. dienden de volgende voordrachten in: Gekozen de heer v. d. Ven met al ge in eene stemmen. 6. 1. de heer H. Wijnands; 2 de heer W. Steijns. Gekozen de heer Wijnands met algemeene stemmen. c. 1. de heer J. v. Laarhoven; 2 de heer Joh. de Mol. Gekozen de heer Van Laarhoven met algemeene stemmen. Gekozen de heer Verhoeven met 6 st. tegen 1 op den heer De Moor. Gekozen de heer Van Wijnen met alge meene stemmen. Thans is aan de orde wijziging der ge- meente-begrooting 1912. De post geldleening moet verhoogd worden met f 31,60. Dan is er nog een post uitgaven krankzinnigen verpleging van f 147,20 en een van f6, reisgeld aan een solliciteerend onderwijzer, die proefles aan de M. U. L. O. school heeft gegeven. De heer Veerman informeert of het Rijk niet restitueert voor een krankzinnige, waar op de voorzitter mededeelt, dat de restitutie f 47,22 bedraagt. Ingekomen Burg. en Weth. verdedigen de gemaakte verordening als niet in strijd met de motor en rijwielwet en wenschen in dezen geest heeren Ged. Staten te beantwoorden. De Voorzitter zegt, dat de tuin volstrekt niet beschadigd is. Integendeel is hij er veel beter door geworden. Geen enkele boom is geveld. Mocht later blijken, dat er toch schade aangericht is, dan is de Raad niet onbillijk en zal steeds billijkheid boven recht betrachten. Het Dag. Best. stelt daarom voor op het adres afwijzend te beschikken. De heer De Mol vraagt of er grond is wegg -graven, welke aan mej. De Wilt toe behoort. De Voorzitter geeft een historisch over zicht van den Demer. Deze was in de 15e eeuw veel breeder, zelfs bevaarbaar. Evenals zoovele oude gebouwen is ook dit „rivierke" in verval geraakt. De eigenaars van de aan grenzende perceelen op hun voordeel be dacht begonnen te plempen en als we er geen schotje voor hadden geschoten, mijne heeren, waren ze aan den overkant terecht gekomen. De Wilt zette zijn vruchtboomen juist aan den waterkant en Van Dijk plaatste er weer bessenstruiken achter. Naar mijn meening is er geen duim gronds onrecht vaardig weggegraven. De heer Vos beweert, dat de Voorzitter vóór het begin van het werk reeds als zijn meening heeft uitgesproken, dat het gem.- grond is. Het voorstel van Burg. en Weth. om op het adres afwijzend te beschikken wordt in rondvraag gebracht en met algemeene stem men aangenomen. Wordt tegen 1 Jan. a.s. eervol verleend. De Voorzitter zegt dat bij heffing van schoolgeld op deze school een gedeelte van 'n kwartaal voor een geheel wordt gerekend. De heer Van Andel vindt het beter, dat het kwartaal met September aanvangt. In Gorinchem en in Schiedam past men deze regeling toe. De ouders behoeven dan voor die eene maand niet direct te betalen. De heer Veerman veronderstelt, dat volgens deze regeling het 2e kwartal Dec.Febr. te lastig voor de administratie zal worden, als loopende over twee verschillende jaren. De Voorzitter acht dat geen bezwaar. Bedoeld schoolgeld kan van i/3 op het eene en 2/3 op het ander jaar gebracht worden. De heer Van Andel stelt daarna voor de kwartalen te doen aanvangen op 1 Sept., 1 Dec., 1 Maart en 1 Juni, welk voorstel wordt aangenomen. Besluit Ged. Staten houdende goed keuring van een onderhandsche verhuring van een schuur aan den heer C. Merkx. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na de gebruikelijke rondvraag deze openbare vergadering, waarna de Raad in geheime zitting overgaat ter bespreking van het suppletoir kohier van den hoofde lijken omslag. Kerknieuws. Werkendam. De weleeriy. heer S. Kamper, pred. bij de Geref. kerk B, alhier, heeft het beroep naar Oldebroek aangenomen. StesoUen. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente alhier is herkozen K. Lang- hout. 's Gravemoer, Naar wij vernemen zijn door ds. E. J. H. van Leeuwen bij het prov. college van toezicht op het beheer der goederen en fondsen der Ned. Herv. gemeenten in Noord-Brabant bezwaren in gebracht tegen de verkiezing van een notabel alhier, waarbij de heer A. Blok Cz. was gekozen verklaard. Genoemde Blok namelijk is een zoon van den met 1 Januari a.s. afgaanden kerk voogd C. Blok en het plaatselijk reglement blijkt te bepalen, dat kerkvoogden en nota belen elkander niet nader dan in den der den graad van bloedverwantschap of zwa gerschap mogen bestaan. ^tand. Heusden, van 26 Nov. tot 3 Dec. Geboren: Adrianus Petrus, z. v. Adri anus van Hooft en Adriana Antonia de Ronde; Willem, z. v. Willem Vos en Susanna Magdalena Huiberdina de Schrevel; Anton Cornelis, z. v. Gorgius Pieter Abraham Ruijsch van Dugteren en Jacoba Wilhelmina Niemeijer. Capelle, over de maand Nov. Getrouwd: G. P. de Rooij, 22 j. en G. J. de Rooij, 19 j.; H. Rijken, 29 j. on A. M. van Peer, 19 j.; P. Holdinga, 23 j. en A. A. de Jong, 24 j. Geboren: Johan, z. v. M. Wagemakers en H. Wagemakers; Jan, z. v. A.Smits en J. van der Hoeven. Overleden W. C. Wagemakers, 23 m. Ingekomen van Delft, W. M. de Bas; Sprang, H. de BieDussen, C. Vermeer en gezin; Gorinchem, C. van Linstee Raamsdonk, A. Sulsters; Vrijhoeven Cappel, J. J. A. Stam en broeder, A. Bax; Waspik, A. de Vries, P. de Geus; Til burg, J. Remmeren; Loon op Zand, A. Spierings. Vertrokken naar: Waalwijk, D. van Oversteeg en gezin 's Gravenhage, W. W. Quirijns; Waspik, G. H. Rosenbrand Weesperkarspel, A. A. de JongGrijps- kerk, Z. Wijnands. Meeuwen, van 1530 Nov. Overleden: Teuna Smits, 85 j., wed. van F. Stravei. Vertrokken naar: Sliedrecht, M. K. de Graaf. 's Gravemoer, over de maand Nov. Ondertrouwd: Antonie van Dalen, 27 j. en Antonia van der Dussen, 27 j. Geboren: Jochem, z. v. H. G. Dek kers en A. Faro; Gerardus Johannes, z. v. W. P. van der Pot en H. van Dongen; Maria, d. v. A. Blom en H. F. D. Kielen. Overleden: Adriaan Bonis, 1 m. Ingekomen van: Ned-Indië, J. J. H. Smeenk, O. Vitringa, O SineenkVrij- hoeven-Cappel, P. J. Lankhuijzen, J. W. de Rooij en 2 kinderen Puttershoek, L. GravendeelRotterdam, A. van der Dussen. Vertrokken naar: Rockanje, J. A. van Kan; Dordrecht, P. J. de Jong. Binnenland. In de vergadering van de Tweede Kamer gaf Maandag de minister van buitenlandsche zaken,de heer De Marees van Swinderen, de volgende verklaring inzake den toestand in Europa Ik mag niet treden in breede uiteen zettingen omtrent den politieken toe stand. Dat mag een minister van een kleine mogendheid, die niet betrokken is in de sfeer van belanghebbende naties, niet doen. Niettemin meen ik vrijheid te kunnen vinden om een enkel woord van geruststelling te uiten. Ik wil zegt hij niet verder gaan dan ik kan en mag, maar ik meen te mogen zeggen dat de berichten, die ik gedurende de laatste 24 uren heb ontvangen, en die ik wel mag meedeelen, alle symptomen in zich dragen om te kunnen verwachten, dat langs den weg van conferenties en kanselarij-arbeid een einde zal worden gemaakt aan een toestand van oorlog en onrust, die op 't oogenblik in Europa bestaat, zoodat op deze wijze de rust zal worden hersteld waar ze door oorlog werd gestoord en de rust zal worden ge handhaafd in die gedeelten van Europa, waar ze thans nog bestaat. Ik wil hier nog iets aan toevoegen, vervolgt de minister. Ik heb reeds gezegd, dat Neder land zich als vanzelf niet heeft bewogen in de sfeer der belanghebbende mogend heden, maar dit neemt niet weg, dat wij ons op de slagvelden hebben ge weerd op een wijze zooals schier geen andere kleine natie dat heeft gedaan door middel van het Roode Kruis. Ik betuig van deze plaats mijn diepe, warme en welgemeende erkentelijkheid voor de opoffering van het Nederlandsche volk, voor de zelfopoffering, de trouw en de liefde, waarmee door onze landgenooten op het oorlogsterrein wordt gewerkt. Ik durf te verzekeren, dat zij de eer en den naam van de Nederlandsche natie op waardige wijze hoog houden. (Luide bravo's en luid applaus, ook van de tribunes.) Het hoofdbestuur van de schippers vereeniging Schuttevaer heeft een adres tot den minister van waterstaat gericht, met verzoek te willen bevorderen, dat, ter verkrijging van meerdere anker ruimte, aan den Noordwal van de Mer- wede, tusschen het V6er en de kerk van Papendrecht, vier kribben worden weg genomen. Een assistent van den Pensioenraad voor Burgerlijke Ambtenaren in Den Has?; de 55- jarige schrijver J. H. B.f is, zoo meldt de Haagsche Ct., met een bedrag van ruim f f 3000 in zijn bezit, met de Noorderzon vertrokken. Volgens de Coev. Ct. is het fleschje, te Coevorden gevonden in de maag van een kabeljauw, een „grap" van een bakker geweest. De man had hetflesehje vóór den vischafslag met een stok in de maag van den visch geduwd. Zaterdag is de dochter van den land bouwer G. M. te Jipsinghuizen (Bour- tange) door twee mannen in een auto aaogerand. Reeds was hst meisje be wusteloos gemaakt en zou zij worden ontvoerd, toen twee landbouwers toe snelden, waarom de onverlaten weg reden. De koster van de Koninginnekerk, aan den Boezemsingel te Rotterdam, heeft Zondagmorgen den machinist L. D., uit de Hendrik de Keyzerstraat, dood gevonden in de ondergrondsche ma chinekamer voor de centrale verwarming van de kerk. De man, die belast was met het stoken van de machine, was nog maar heel kort in dienst. De deur en de raampjes van de machinekamer waren dicht. Het vermoeden ligt voor de hand, dat in den raachineketel, die voor het eerst na een reparatie weer gebruikt werd en kortelings met nieuwe isoleerstof bekleed was, dampen zijn ontwikkeld, die oorzaak zijn geweest, dat L. D. bedwelmd geraakt en waar schijnlijk gestikt is. Laatste Berichten. lleusden. De Prov. Bossche Ct. wordt naar hier in een pakje per stoomtram toe gezonden. Maandag-avond kwam het pakje niet aan en vernamen we, dat het tusschen Vlijmen en Drunen spoorloos uit den goede renwagen was verdwenen. De dief had vermoedelijk op een St. Nico- laas-zending gerekend en zal niet weinig gedupeerd zijn geweest, toen hij slechts kranten kreeg. Hoe het is kunnen geschieden is nog niet opgehelderd. 4floo|i Aanbestedingen. 28 Nov. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het onderhoud van de rijkszeeweringen op het eiland Texel, gedurende de jaren 1913, 1914 en 1915. Raming f4000 per jaar. Minste inschr: J. de Vries, Helder, f 4230. 2o. het gedeeltelijk onderhoud van de haven en het onderhoud van de haven werken op het eiland Terschelling, gedu rende de jaren 1913, 1914 en 1915. Raming f5000. Minste inschr: A. C. Swart, Terschelling, f 5389. 2 Dec. Prov. bestuur van Zuidholland, het verruimen en uitdiepen van twee ge deelten van den Hollandschen IJssel, onder de gemeenten Gouderak en Krimpen aan den IJssel. Raming f 6000. Minste inschrijver J. Kraaijeveld en E. van Noordenne, Sliedrecht, f 4300. Hark therêela if»». gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 7140 stuks. Hoendereieren van f 5,90f 9,40 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 29 Nov. 1.34 M. 1.17 M. t N.A.P, 30 1.66 1.36 1 Dec. 1.74 1.39 8 2 1.90 1.56 Waterhoogte Maastricht (brug). 2 Dec. 1.75 M. boven 0. 3 1.96 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Dec. 2.90 M. boven 0. 3 3.06 a. 1. de heer M. C. v. d. Ven; 2 de heer P. H. Broos. d. 1. de heer J. H. Verhoeven; 2. de heer A. B. de Moor. 'e. 1. de heer W. v. Wijnen; 2 de heer C. Heiwig. a. Brief van Ged. Staten inhoudende een aanmerking op de onlangs vastgestelde wij ziging der gemeentelijke verordening, be treffende het verkeer van auto's, rij- en motorrijwielen binnen de bebouwde kom der gemeente. b. le Verzoekschrift van den heer J. Snijders te Dussen, ten behoeve van mej. de wed. De Wilt alhier, om schadeloosstel ling wegens afgraving van grond door de beschoeiing van den Demer, onder bijvoeging van een idem van den heer A. v. Dijk, huurder van den tuin aan mej. de wed. De Wilt. b. Verzoekschrift van mej. M. Kramer om eervol ontslag uit haar betrekking als onderwijzeres in de handwerken aan de M. U. L. O. school. c. Verzoekschrift van H. v. Herwaarden, wiens zoontje de M. U. L. O. school bezoekt, om restitutie van schoolgeld over de maanden Juli en Augustus, daar hij anders dubbel schoolgeld zou moeten betalen, wijl zijn zoontje in Juli en Aug. de lagere school heeft bezocht, waarvoor het schoolgeld is betaald en slechts gedurende de maand September de M. U. L. O. school heeft bezocht, waarvoor nu eveneens een geheel kwartaal wordt berekend. d. Besluit Ged. Staten houdende goed keuring gemeente begrooting 1913. e. Schrijven van mej. Top te Kamperveen, dat ze de benoeming tot onderwijzeres aan de M. U.L. O. school accepteert. ffERKEN BAM. De letting der boter is deze week op de markt 7 5 ets., in de winkels dus 80 els. per half lcilo Ei ren 1 95 d- 26 stuks. SLEEUW'IJK. De zetting der boter bedraagt 77 Ct per half kilo en die der eieren f 2 00 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 3 Dee. Boter f 1,52 a 1.54 per Kg. Eieren f 0,32 en 0 35 de 4 stuks. BESOOIJEN, 3 Dee. De prijs der Boter was heden 1.32 f 1 53 per Kilo. Aangevoerd 360 K.G. Eieren 71/2 - et. per stuk. GORINCHEM, 2 Dee. Op de veemarkt waren aan- ■evoerd 676 runderen. 3 nuchtere kalveren, 33 vette varkens 617 biggen, 0 schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 220 250, kalfvaarzen f 130 a 170. guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 170 a 210 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 120 a 150, pinken f 80 a 120. graskalveren f 50 a 90, nuchtere 16 a 22. schapen 00 a 00, lammeren f - a biggen f 7 a 16 per stuk. Vette varkens 28 a 30 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 8 50 a 9,00, roode dito 8.25 a 8 75, witte dito f 8.65 a 9. inl. rogge f 6.40 a 6 60, buitenl. dito 6 60 a 7.00 gerst f 5.60 a 7.haver f 4.30 a 4.80, duivenboonen f -. a -. blauwe erwten f a mats. 150 pond, f 5.25 a 5.90 alles per heet. Boter 73 a 78 ct. per half kilo Eieren f 1,80 a 1.90 per 26. Kippen f 0.00 a O.OO per stuk. ROTTERDAM, 2-3 Dpe. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 708 vette runderen1242 magere dito, 397 vette en graskalveren, 270 nuchtere kalveren, 1795 schapen of lammeren, 953 varkens, 242 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 2e kw 70 cent, kalveren le kw. 120, 2e kw 100 ct. schapen le kw. 2e kw. et. vette varkens 56 a 64 et. licht soort 56 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 19.a 29.idem. voor de slacht ƒ11.- a 17 50 Biggen ƒ1.60 a 2.00 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 62/8 en 30/16 ton en 174 stukken van een half kio. Prijs le kwali teit f 62 2e kw. f 58, 3e kw. f 55. Per half kilo 8211j a 871/2 cent. Ze.euwsche eieren, 6 40 a 6 60. Overmaassche dito 6 80 a 7 00 per 100. Kotterdamsche eierenveiling,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2