Van Houtens De Hoefsmid ook... zoo voordeelig in het gebruik is. Ge maakt er meer koppen cacao van dan van dezelfde hoeveelheid van welke andere soort ook. Daarbij is de smaak zoo heerlijk. 'I«4*.t8elök \leuw*. Werkendam- Maandag 16 Dec. zal het weldadigheids soirée gehouden wor den met de gewone verloting en boonenpot daaraan verbonden. In de Woensdag 1.1. gehouden raads vergadering werd het volgende verhandeld lo. de notulen na lezing, ondanks eene discussie over de bedoeling eener zinsnede inzake watervoorziening school Biesbosch, onveranderd goedgekeurd. 2o. geinstalleerd de heer J. van Loon C.Dz. met een toespraak van den voorz. 80. het verlof van mej. M. Bril, wegens ziekte met 3 maanden verlengd. 4o. voor 2 maanden ontheffing verleend van den H. O. aan den heer J. L. Mussert, wegens vertrek naar elders. 5o. gemaakt een nieuwe salarisregeling voor het onderwijzend personeel der o. 1. s. De verandering bestond echter alleen daarin, dat vroegere veranderingen nu bijeen wer den gebracht en verder aan het hoofd der school A een salaris werd toegekend van f 150 boven het wettelijk minimum en f 100 voor elke gevraagde bij acte. 7o. B. van Laren 3 maanden tijd te geven zijn boete te voldoen bij gedeelten en ilalst. Mej. Büller, onderwijzeres aan de openbare school alhier, komt voor op de voordracht als onderwijzeres te Nieuw- land. Capelle. Naar we vernemen zullen enkele personen in de Nieuwstraat alhier, pogingen aanwenden om te verkrijgen dat ook aldaar, nu de naburige gemeente Vrij hoeven Cappel aansluit aan de gasfabriek te Kaatsheuvel, de gasbuizen worden ge legd, om zoodoende in de gelegenheid te zijn ook gasverlichting te krijgen. Driilimcleil. Gedurende de maand November werden door het postkantoor alhier ontvangen 34 telegrammen en 33 verzonden en in de rijkspostspaarbank in gelegd f 1275,05 en terugbetaald f 1101,68. (hameren. De gemengde zangver- eeniging „Hallelujah" alhier heeft opge houden te bestaan. Na de oprichting deden er zich al spoe dig minder aangename verschijnselen voor. Al spoedig liet haar beschermheer het zaakjt- in den steek door te bedanken. Vervolgens werden ze genoodza»kt (de oefc- ingeu werden in de cbr. school gehouden) nun repetitielokaal te verlaten, doch vonden n goed locaal in de oude school, maar •er voortdurend kwijnen, voor slechts rten tijd. Nu werd besloten nieuwe leden te werven, doch er kwamen geen liefheb bers meer, zoodat men genoodzaakt was tot ontbinden over te gaan. Genderen. Bij het op 25, 26 en 27 November j.l. te 's-Gravenhage gehouden examei in boekhouden, handelsrekenen, handelsrecht eD administratieve kennis, slaag-ie onze vroegere dorpsgenoot de heer G Branderhorst Az., met uitstekende punten. s-CwPaveinoer. St. Nicolaasavond bracht hier meer dan eene gewone drukte. Er was bericht gekomen, dat de goede Sint expres met den trein via Waspik hier zou arriveeren om de kinderen der bewaarschool in zijne liefdadigheid te komen gedenken. En wanneer het de kleintjes geldt, is de ontvangRt altijd goed. Met de volle muziek van het fanfarecorps werd hij met zijn ge dienstigen knecht afgehaald en aangezien de bt waarschoot zelve voor deze gelegenheid te klein bleek, trok de geheele stoet onder de vroolijkste tonen naar de zaal van den heer Kuijpers. Ouders en kinderen en andere belangstellenden vulden weldra de ruime lokaliteit, waarna Sinterklaas de kleintjes toesprak, al naar zij verdiend hadden en werking van komieken uit Loon-Op-Zand, een uitvoering geven. Is het de gewoonte der bakkers al hier, met Sint Nicolaas cadeautjes aan haar klanten te geven, door de coöp. broodbak kerij „Broederhulp" zal aan haar leden 5 pet. worden uitgekeerd. Uitwijk. De stemgerechtigde Inge landen van het waterschap „Uitwijk" zul len Maandag a.s. des namiddags 2 uur, in de Consistorie der Ned. Herv. Gem. alhier, vergaderen ter behandeling van een con tract over de uitwatering der Zeven Bannen door het Rijksstoomgemaal. Urjjhoeveii-Cappel. In deze gemeente hebben thans circa al een 50 per sonen verklaard met hunne woningen te zullen aansluiten aan de te leggen gasbuizen in aansluiting aan de gasfabriek te Kaats heuvel. Woudrieheiii. De levering van verlichtingsmiddelen en machinekamerbe hoeften ten behoeve van de bemalingsin- richtingen, veren en bruggen in de pro vincie N.-Brabant, behoorende tot het On derhoud der werken van de Bergsche Maas, gedurende het jaar 1913, is in massa ge gund aan den heer S. H. Bax alhier, voor f 2753. Dorcas". zijne uit Spanje medegebrachte schatten begon uit te pakken niet alleen, maar ook uit te deelen. Allen ontvingen wat lekkers en ook wat moois. Met de blijdste gezichten trokken na afloop de kleine kleuters met hunne moeders huiswaarts en werd Sinter klaas uitgeleide gedaan, zooals hij ge komen was. De dankbare kindergezichten en de har telijke ontvangst alhier, zullen zeker, naar wordt gehoopt, een reden zijn, dat onze Sint een volgend jaar terugkomt. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 35 tele grammen, waarvan 16 zijn verzonden en 19 ontvangen. Op de rijkspostspaarbank werden 16 inlagen gedaan tot een bedrag van f 490,terwijl 17 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2589,91 Herpt. Al weder een hoogere prijs voor een verkochte koe. Nu is het de land bouwer L. van der Linden alhier, die een koe verkocht voor f 400, Kaatsheuvel. Naar wij uit goede bron vernemen is de heer Alph. Kemper man, onderwijzer aan de 0. 1. school aan den Berkdijk, benoemd als onderwijzer te Almelo en de heer A. A. van Dommelen, onderwijzer aan de o. 1. school te Loon- schendijk, als onderwijzer met verplichte hoofdakte te Breskens. Alhier is een cursus in het patronen maken opgericht, aanvankelijk met 27 leer lingen. Les er aan zullen geven de heeren C. Brands, W. Broeders, H. Vesters en M. Zucht, alle bekwame vaklui. De cursus zal op Vrijdagavond in de bovenzaal van Apollo I gegeven worden. Daar de gemeenten Sprang en Vrij- hoeven-Capelle, door Kaatsheuvel van gas licht zullen voorzien worden, staat het zoo goed als vast, dat de Gasfabriek alhier aan merkelijk zal uitgebreid worden. roieuwencl|jk. Zaterdagavond ver- j gaderde de afdeeling „Patrimonium" alhier. Na het gebruikelijk openen deed de secre taris-pen nirgmeester rekening en verant woording. Hierna trad de weleerw. beer W. J. Goedbloed op mee een referaat over Neerlands onafhankelijkheid. Naar aan leiding van dit degelijk referaat, dat met veel aandacht werd aangehoord, werden door het hoofd der chr. school alhier enkele vragen gedaan, die door den referaat wer den beantwoord. Zaterdagavond zal de chr. school- vereeniging hare gewone openbare najaars vergadering houden. Behalve dat de heer G. Vlaanderen, hoofd der chr. school alhier eene lezing zal houden, zal er ook een ver kiezing plaats hebben wegens periodieke aftreding van twee leden van het bestuur, nl. de heeren A. de Bok en K. A. Koekkoek. Sleeuwyk. Tot rijkswegwerker is benoemd T. H. Ottevanger alhier. Sprang. J.l. Dinsdagavond kwam in het Ger. kerkgebouw de ring „Lang straat" van J. V. op G. G. in openbare vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter, den heer Den Broeder uit Gen- deren, en lezing der notulen van de vorige vergadering werd het woord gegeven aan den heer H. Kerst van 's-Capelle, die ter besprek'ng inleidde „De behandeling der Ned. Geloofs belijdenis op de Jongelings- vereen." Door den heer P. v. d. Heuvel van Genderen werd behandeld: „De ring en zwakke vereen." Op beide onderwerpen volgde een levendige bespreking. Aan het einde sprak de voorz. nog een opwekkend woord, hierbij den wensch uitsprekend dat de te 's-Capelle te houden vergadering drukker bezocht zou worden als dezq. Wegens ongesteldheid is, op advies van zijn geneesheer, aan den heer A. H. de Jong, onderwijzer aan de o. 1. school een maand verlof toegekend. De kinderen zij ner klas, zijn nu door het schoolpersoneel on derling verdeeld. Naar men ons meedeelde, zal het fanfare-gezelschap „Cirena" uit Vrijhoeven- Cappel op Dinsdag 10 Dec. e.k., des avonds 7 uur in het café van J. Klismet mede- Gaarne staan we eene plaatsruimte af, om mede te doen deelen wat er van de geldelijke bijdragen geworden is, die door bereidwillige handen in praktische kleeding- stukken zijn omgezet: Door de vereeniging „Dorcas" zijn ver vaardigd 12 lakens, 12 sloopen, 12 vrouwenschorten, 14 bonte kinderschorten, 2 witte kinder- schorten, 12 vrouwenhemden, 5 manshem den, 13 kinderhemden, 13 vrouwenbroeken, 4 boezeroenen, 4 rokjes, 16 paar vrouwen kousen, 1 paar manskousen, 19 paar kinder kousen, 1 paar handschoenen, 2 paar wantjes, 2 paar polsmofjes, 1 mutsje, 11 wollen dassen, 2 jurkjes, 1 truitje, 3 wollen borstrokjes, 3 ijsmutsen, 2 tricot broekjes, 4 paar wanten, 1 vrouwenzak, 2 mansdassen, 2 vrouwen rokken, totaal 196 stuks, welke zijn uitge deeld aan 41 huisgezinnen. Het Bestuur: Mevr. RUIJSCH VAN DUGTEREN. Mej. H. TERMEULEN. Mej. M. P. VOS. Mej. P. VAN RIJSWIJK. N.B. Zooeven bereikt ons eene opmerking, met verzoek ook daarvan melding te willen maken. Op St. Nicolaas-avond zijn tal van gezin nen, door medewerkende leden, gelukkig gemaakt met bovenstaande voorwerpen. Ver moedelijk buiten medeweten van 't Bestuur, geschiedde dit zoo openlijk, dat het publiek van zelf op de hoogte kwam, wie in deze bevoorrecht werden. Zou dit niet meer bedekt kunnen ge schieden? Weldoen is altijd zeer loffelijk; maar de grootste verdienste heeft hij of zij, 1 die weldoet in stilte. (Red.) meter minder verbruik zal 2 cent aan de gemeente Loon op Zand vergoed worden. Al de straatlantaarns, aan het buizennet gelegen, worden van gaslicht voorzien, tegen 1| cent per branduur en per lantaarn. Benoeming van 5 leden der commissie tot wering van schoolverzuim. De fungee- rende leden worden herbenoemd. Aangaan geldleening ter afdoende ver betering van den Hoogevaartschen grind weg, waarvan de kosten geraamd worden op f2500.— Besloten wordt op te nemen en aan te wenden de ingevolge raadsbesluit van 25 Juli 1911 op een staatsschuldboekje inge schreven opbrengst van het voormalige tol huisje der gemeente ad f 1900.onder bepaling, dat jaarlijks, uiterlijk aan te vangen met het jaar 1917, minstens f200. rentegevend zal worden belegd tot het her krijgen van het vervreemde kapitaal en het debicit van f 600.te dekken door leening, waarvan jaarlijks, te beginnen met 1914, minstens f 200.af te lossen. De gemeenteraad meent door den weg eens flink aan te pakken, het onderhoud tot een minimum te reduceeren. Voorstel invoeging hondenbelasting met concept-verordeningen. Wordt besloten hon denbelasting in te voeren met ingang van 1 Jan. a.s. en te heffen voor eiken hond f 2. 'sjaars, welk bedrag verminderd wordt tot f 1.voor honden, uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw of eenig be- drij^van nijverheid of ter bewaking van gebouwén, erven of vaartuigen. Ingevoerd is het stelsel van eigen aangifte met verplichte betaling bij de inlevering van het aangifte-biljet, zoodat geen kohieren worden opgemaakt en de artt. 264266 der gemeentewet niet toepasselijk zijn verklaard. Hierna gaat de Raad over in geheim comité, ter vaststelling van het supplement kohier van den hoofdei, omslag 1912 en verzoek afschrijving hoofdei, omslag 1912. Kerknieuw». Sleeuwyk. Tot diakenen bij de Ned. Herv. Kerk alhier zijn gekozen de heeren A. Kolff en B. Cornet, welke echter voor hunne verkiezing hebben bedankt. Ueen, Tot notabelen bij de Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren G. Vos Jz. en J. Blankers. Gameren. Bij de verkiezing van twee notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier zijn de aftredenden, de heeren G. B. Spiering en M. Spiering, herkozen met 42 en 25 stem men. Op de heeren J. van Keulen, A, van Eek en H. A v. d. Werken, werden respectievelijk 19, 1 en 1 stemmen uitgebracht. Sprung. Woensdag 11 Dec. zal voor een notabelsvacature bij de Ned. Herv. Gem. alhier, tusschen de heeren J. WertherJz. en M. Ros, herstemming plaats vinden. Het stembureau houdt zitting in de consistorie kamer, des nam. van 4 tot 8 uur. Anlburg, Donderdagavond, 19 Dec., hoopt alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden, onze vroegere predikant, ds.Trillaard uit Hendrik-Ido-Ambacht. PREDIKBEURTEN, 8 December. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen (Dankstond voor den Oogst. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal prof. dr. Bouwman, van Kampen en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde Geref. kerk B, vna. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Lingen, oud docent aan de Teol. school te Velp. Geref. kerk, nm. 2 ds. Goslinga, van Schiedam. if. kerk vm. 9,en nm. 2 u. nnes. ref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugte ren uit Heusden. Vergadering van den Raad van Vrij hoeven- Cappel, op Zaterdag 30 Nov. 1912. Afwezig de heeren Voor de Poörte en Stam. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: Besluit tot wijziging der begrooting, dienst 1912, voorzien van het bewijs van goed keuring. Aangenomen voor kennisgeving. Brief van de Ged. Staten, waarbij verzocht wordt een kleine wijziging aan te brengen in de Motor- en Rij wiel verordening en ze daarna opnieuw vast te stellen. Aldus geschiedt. Brief van de Ged. Staten inzake begrooting 1913 omtrent post buitengewone subsidie in de gewone kosten van het lager onder wijs en jaarwedde gemeente veldwachter. Zij deelen mede, dat de regeering tegenwoordig somwijlen eischen doet kennen, waaraan een gemeente moet voldoen om in de termen te vallen tot het erlangen eener buitenge wone subsidie, te weten het maximum aantal opcenten op de grondbelasting, 50 opcenten op het personeel en 3 pCt. aan hoofdelijken omslag. Alhoewel geen 3 pCt. aan hoofd, omslag geheven wordt, doch omstreeks 2| pCt., maar 5080 opcenten op het personeel, zal gepoogd worden met be houd van den subsidiepost alsnog goed keuring op de begrooting te erlangen. Be sloten wordt geen verhooging van jaarwedde aan den gemeente-veldwachter toe te kennen, die met bijverdiensten jaarlijks pl.m. f550 inkomen geniet. Een schrijven van den gemeen te-veld wachter, in zake zijn jaar wedde, wordt hierbij voor kennisgeving aangenomen. Goedkeuring der op 20 Nov. 1912 ge houden openbare verpachting der opbrengst van haven- en kaairechten over 1913 voor de som van f 250.aan St. Oerlemans te Capelle. Met algemeens stemmen, met inacht neming van art. 46 gemeentewet, goedge keurd. Voorwaarden, waarop de gemeente Loon op Zand bereid is de gemeente Vrij hoeven- Cappel van gaslicht te voorzien. Met algemeene stemmen aangenomen en mitsdien aan de gemeente Loon op Zand voor den tijd van 35 jaren concessie ver leend tot het leggen van buizen, onder uit drukkelijk beding evenwel, dat het aan steken en bluBschen der lantaarns geschiedt door en voor rekening der gemeente Vrij- hoeven-Cappel. In de voorwaarden komt o. m. het vol gende voor: De zij leidingen worden gelegd tot de voorgevels der huizen, echter tot geen groo- tere lengte dan 6 meter uit de as van den weg, door en voor rekening der gemeente Loon op Zand; de gasprijzen zijn dezelfde als voor Kaatsheuvel, terwijl voor huur van gasmeters en voor installatiewerken dezelfde prijzen gelden als voor de inwoners van Kaatsheuvel. De gemeente Vrij hoeven Cappel moet garandeeren een gasverbruik door ge meente-gebouwen en ingezetenen van 12.000 kub. meters per jaar. Voor iederen kub. De heerS. M. Dullemans, hoefsmid, Elandstraat 155 te 's Gravenhage, heeft ook de Pink Pillen gebruikt en is natuurlijk er door verlost van de maag kwaal waaraan hij gedurende twee jaren leed. Ik was door bloedarmoede aange tast, schrijft hij. Sedert langen tijd gevoelde ik dat ik alle dagen een weinig verzwajete en sommige dagen was het mij onmogelijk te werken. "Ik had bij tusschenpoozen vol hardende hoofdpijnen, ook leed ik aan duizelingen, aan schemeringen voor de oogen, aan suizingen in de ooren. Mijn spijsvertering was moeie- lijk. Na mijne maaltijden, was het gedurende twee of drie uren alsof ik vuur in de maag en een groot ge wicht op de borst had. Ik geeuwde, ik had walgingen en brandenden dorst. Mijn voedsel diende mij tot niets en ik vermagerde. Ik gebruikte verschil lende geneesmiddelen, maar zonder de minste verbetering waar te nemen. Eindelijk heeft men mij uwe pillen aangeradendezen hebben mij onmid- delijk goed gedaan en mij zoo spoedig genezen, dat het mij zeer heeft gespe ten ze niet eerder te hebben genomen." Verkrijgbaar £t fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. VERBAZEND RONA Cacao 60. een hoofd der school A op te roepen op gemeld tractament en te eischen 3 bij- acten. (De 3 bijacten zijn dan Fransch, Duitsch en Wiskunde.) 80. op voorstel van den heer C. J. Visser B. en W. blanco crediet te verleenen, een mooi portret aan te schaffen van de Ko ningin voor de raadszaal. 33 Heusden, vm. 10 ds. Ruijsch van Dugteren en nm. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. van Paddenburg. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Dierkens van Besoijen. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongelen, geen diendSr Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dhj">' vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 7 u. ds. A. Dekker. Geertruidenberggeen opgiiaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Pink Pillen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 2