Een ilcerenliuis Boomgaard Een perceel Boomgaard, J.Tli.CouweiibcrgJ Handel in Ijzerwaren, i MEIJER, Verlovings- en Trouwringen, I BERTELS' MURWE „1IE KROON", Bag- en Avond-Brillen. beloonde bij bet NienwsM voor bet Lanfl van Hensflen ea Altena van Zaterbai 14 Dec. 1912, No. 3214. LpzaailMjes iel Mar Beitels' Koeienmeel Bertels' Yarkensmee Openbare V rij willige Verkooping Kolenbakken, Kolenlepels, Potten, Pannen, Emmers, Waschbakken, Bijlen, Snoeimessen, Gereedschappen, enz. enz. Het goedkoopste Adres voor Molenstraat B 35, Gorinchem. VEEHOUDERS bewaart deze Voeder rantsoenen en beproeft ze. Goedkoopst Magazijn De Zorg voor de Oogen. Zij die zich met ingang van 1 Januari a.s. op het Nieuwsblad van Heusden en Altena c.a. abonneeren, ontvangen de nog voor dien tijd verschijnende num mers gratis. De courant verschijnt tweemaal p. week en kost f 0.75 p. kwartaal. Evenals voorgaande jaren ont vangen de abonne's tegen Nieuw jaar kosteloos een nette en prac- tische Maandkalender. met Tuin te Woudrichem. De Notaris J. J. van der Kaaden te veilen en te verkoopen Notaris RANT te Waalwijk, publiek veilen en verkoopen: prima kwaliteit en volkomen zuiver, 1 Harry's Poultry-Meal Clevelands Egg'smeal Nette verpakking in zakken van 50 K.G., steeds in het Tapijt- en Beddenmagazijn Eigen Slijp-inrichting. BUITENLAND. ifeft! Volgens een bericht uit Valencia hebJ ben in den nacht van Dinsdag op Woens- ?>g inwo e van het dorp Benagever etn vv oni g, waarin invorderaars van de belastingen, die ter inning gezonden waren, lag n te slapen, met petroleum goten en aangestoken. De gendarmes konden den brand nog bijtijds blusschen en slaagden er in, alle belastingmannen te redden. De brandstichters zijn niet bekend. Woensdagochtend heeft in vele plaat sen in den omtrek van de Etna een hevige aardbeving gewoed zonder echter schade aan te richten. De nieuwste taktiek der Engelsche kiesrechtvrouwen blijkt te bestaan in het zonder reden opschellen van de brandweerposten, wat reeds op één avond tienmaal geschied is. Eén der daderessen is op heeterdaad betrapt. De stad New York heeft Woensdag morgen getrild tengevolge van een ge weldige ontploffing. Veertigduizend gal lons petroleum (1 gallon is 4VS L.) die in het depot van de Standard Oil Cy te Brooklyn bewaard werden zijn in brand gevlogen. Er is een man gedood. De schade wordt geraamd op 50.000 dollars. Het Pruisische Huis van Afgevaar digden heeft bij de tweede lezing van het wetsontwerp tot invoering van een sleepmonopolie besloten, dat monopolie niet alleen op het Rijn-Wezer-kanaal, maar ook op het Dortmund-Eems-kanaal in te voeren; op dit laatste echter pas na 15 jaar. De meerderheid bestond uit de conservatieven en het centrum. De liberale pers ziet in dit besluit een ernstige belemmering van 't verkeer. Te Keulen zijn Kniep en Hochge- schurz, de twee voornaamste schuldigen aan den diefstal van den keizerketting van de mannenzangvereeniging daar, veroordeeld tot zeven jaar tuchthuis straf. Drie anderen kregen van anderhalf jaar tot vijf maanden gevangenisstraf De Matin meent te weten, dat, als groot vorst Michiel Alexandrowitsj wegens zijn morganatisch huwelijk van den Russischen troon is uitgesloten, groot vorst Dimitrie Pawlowitsj, een oom zegger van den Tsaar, na den kroon prins het eerst aan de beurt zal worden gesteld. De familie van grootvorst Wladi mir zou, als niet zeer geliefd, worden voorbijgegaan. In het bosch bij Dorgali op Sardinië is de roover Masuri, die sedert langen tijd de schrik der omgeving was, in een gevecht met karabiniers gedood. Een dezer laatsten werd zwaar gewond. Ikmann, de directeur van de Vereeni- gingsbank te Helsingfors, is gevangen genomen. Hij heeft, naar men heeft kunnen nagaan, de bank voor ruim vier millioen gulden tekort gedaan, maar men vreest, dat het bedrag zal blijken in de zeven millioen te loopen. In het Duitsche tijdschrift Marz komt Friederaan tot de volgende merkwaar dige conclusies: In Duitschland sterven er elk jaar 13.000 tot 14.000 personen tengevolge zelfmoord, 10 000 worden vermoord en verscheidene duizenden sterven door verschillende ongelukken. Er zijn aldus elk jaar een 80.000 menschen die een geweldadigen dood sterven, en dat in vollen vrede. Indien men van de zelfmoordenaars de vrouwen en kinderen uitsluit, blijven erop 30.000 sterfgevallen 10.000zelf moorden. Eén man op de 30 zelfmoordt zich. De oorlog van 1870 kostte het leven aan 26.000 Duitsche soldatende nijverheid kost ons elk jaar 600 dooden en 70.000 gekwetsten. Alles gerekend, sterft er in de Duitsche steden één man op de tien een geweldadigen dood. De krachtsontwikkeling, door een oorlog vereischt, is in vergelijking onbeduidend, maar zij schijnt grooter, omdat dan alles in ééue richting werkt. De Excelsior beweert, dat Castro, de gewezen president van Venezuela, die, naar men beweert, op een nieuwen staatsgreep zint, op het oogenblik onder den naam Kunz te Parijs verblijf houdt. Een brutale spoorwegdiefstal wordt uit San Francisco gemeld: De aanval geschiedde op een trein die 25,000 dol lar in goud, voor een bank bestemd, inhield; toen de trein bij het station Field langzamer stoomde, sprongen vier mannen op den wagon, sloegen den beambte en zijn helpers neer en lieten de geldkast door dynamiet springen. Bij het volgend station verdwenen zij zonder een spoor achter te laten. Te Dover, in den staat New Jersey, zijn drie mannen in hechtenis genomen, die onder beschuldiging staan, een dreigbrief te hebben geschreven aan Woodrow Wilson, aanstaand president van de Ver. Staten, waarin zij 5000 dollars in goud van hem eischten, met de bijvoeging dat, indien hij het ver zoek niet inwilligde, hij zou worden ver moord. Het mobiliseeren bij vergissing schijnt in Frankrijk aanstekelijk te werken. Ditmaal is de bevolking van Crusne een klein dorp in het arrondissement Bray, in rep en roer gebracht. De onderwijzer van het dorp had er per telefoon een order voor een militaire oefening ont vangen, maar hij meende te begrijpen, dat er gemobiliseerd moest worden. En daar was het lieve leventje gaande I Een uur later waren alle bewoners van Crusne, die voor de verdediging des vaderlands in aanmerking kwamen, onder de wa penen. Men kan zich de opschudding voorstellen, die het geval in die streek veroorzaakte. Mevrouw Leigh, de kiesrechtvrouw, die te Dublin John Redmond een bijl naar het hoofd heeft gegooid hij kreeg er een bloedende wond door aan het hoofd heeft te Dublin terecht gestaan. Te harer verdediging zei be klaagde, dat zij de bijl slechts „op zin nebeeldige wijze" had gegooid. De zin nebeeldige wond gaf echter bloed af. Dit is dezelfde dame, die te Dublin in een vollen schouwburg brand heeft willen stichten, en van de vier of vijf jaar gevangenisstraf, waartoe zij werd veroordeeld, door een hongerkuur in enkele weken afkwam. De Belgische Kamer heeft het wets ontwerp aangenomen, waarbij het recht voor vergunningen tot den verkoop van sterken drank in het klein wordt afge schaft. In plaats daarvoor komt in de eerste plaats een accijns, groot 5 pet. van het bedrag der invoerrechten op geïmperteerden brandewijn en andere alcoholische dranken. BINNENLAND. vermiste voorwerpen! Van O. werd ge arresteerd. Als een bewijs van de stoutmoedig heid, waarmee de dieven in den om trek van den He verdijk te werk gaan, mag het feit dienen, dat dezer dagen gedurende den nacht het aardappelveld van een der in den omtrek wonende boeren door onbekend gebleven daders geheel gerooid werd. In Pulchri Studio te 'sGravenhage zijn de plannen voor den historischen optocht, welke men zich voorstelt ter eere van het onafhankelijkheidsfeest in 1913 te houden, tentoongesteld. De optocht beoogt een historisch overzicht van de Vaderlandsche Ge schiedenis te geven van Willem II, den Roomsch-Koning en Graaf van Holland af tot op heden. Verder is er een allegorisch gedeelte. Mocht deze optocht zoo worden uit gevoerd dan zal deze een schitterend geheel kunnen vormen. Zondagmorgen hebben op een hof stede onder de gemeente Graauw, ter wijl de familie naar de kerk was, drie personen de alleen zijnde jeugdige dienst bode gekneveld en daarna gedwongen de plaats te wijzen waar het geld en andere waarden geborgen waren. Zij deed dit. De mannen wilden daarna iets gebruiken en eischten dat het meisje koffie zou zetten. Zij verklaarde zich bereid, maar vroeg haar los te maken, omdat zij voor de koffie even buiten iets moest halen. De mannen lieten haar onbewaakt gaan en daarvan maakte zij gebruik om weg te snellen en hulp te halen. Ofschoon de dieven onraad bemerkten, werden nog twee hunner op de hofstede aangehoudende derde werd door den hond van den rijksveld wachter in een kreek opgespoord. ADVERTENTIEN. van Naar aanleiding van het bericht in buitenlandsche bladen dat België, na dat het parlement het wetsontwerp tot hervorming van het leger zal hebben aangenomen, aan de groote mogend heden zou verzoeken het verdrag tot neutraliseering van dat land op te heffen om daarna een bondgenootschap met Nederland te sluiten, kunnen we mee- deelen dat bij onze regeering van dit voornemen niets bekend is. (N. R. Ct.) Tegen een bewoonster van de Hoef- kade te 's-Gravenhage is proces-verbaal opgemaakt ter zake van koppelarij. Bij haar woonde op een kamer een meisje, dat tijdelijk buiten betrekking was geraakt. Met oneerbare bedoelingen zou zij, volgens dit meisje, haar in aan- j raking hebben willen brengen met een vermogenden heer. Het meisje had dit aan een harer kennissen verteld, die zich tot de zeden politie wendde. Daarop werd besloten, dat het meisje de houding zou aan nemen, alsof zij op de voorstellen van de vrouw wilde ingaan. Bedoelde heer vervoegde zich naar aanleiding daarvan op een afgesproken uur aan de woning van de vrouw, doch toen hij de kamer van het meisje was binnengegaan, deed de zedenpolitie een inval. De namen van de betrokkenen werden genoteerd. Het meisje heeft daarop terstond de woning van de vrouw verlaten. Een kantoor uit Roosendaal zond naar Biervliet een brief met f 5000 aan een agent van een suikerfabriek. Bij de ontvangst was de inhoud slechts f 3000. De brief was gaaf en ongeschonden. De afzender heeft de nummers der bil jetten aangeteekend, zoodat die der vermiste ook bekend zijn. De politie doet onderzoek. Gedurende den laatsten tijd hadden in den omtrek van den He verdij kschen weg te Weesperkarspel herhaaldelijk diefstallen plaats, zonder dat men er in slaagde den dader te ontdekken. Thans hebben twee rijksveldwachters huis zoeking gedaan bij den daggelder v. O. Zij ontdekten daar een aantal van de te Almkerk is voornemens om op Dinsdagen 19 en 24 December 4912, telkens 's voormiddags elf uur, in het RAADHUIS der gemeente Woudrichemin het openbaar Het aan de gemeente Woudrichem toe- behoorende Hee ren huis, voormalig Post- en Telegraafkantoor, met §chuur, Tuin en Erf zeer gunstig staande en gelegen te Woudrichem, aan de Molenstraat, met prachtig uitzicht op de rivier de Mer- wede en tot velerlei doeleinden geschikt, samen groot 5 aren 18 centiaren. Aanvaarding 1 Januari 1913, betaling 1 Februari 1913. Met toegangsbewijs van den gemeente opzichter, den Heer M. van Gooi, iederen werkdag van 's voormiddags 9 tot 's na middags 3 uur te bezichtigen. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij Notaris VAN DER KAADEN te Almkerk. te Eethen. zal op Maandagen 16 en 30 De cember 1912, telkens des namiddags ten 1 uur, ten herberge van DIRK VLOT, te Dabfjloniënbroek, ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. JAN DE BRUIJN en Kinderen, aldaar, te Eethen, in den Langen Bruggert, Sectie A nos. 67 en 68, groot te samen 1.13.9© Hectare. Te aanvaarden in genot bij de betaling der koopsom. De lasten zijn voor rekening van den kooper vanaf 1 Januari 1913. Putterstraat, Heusden. zooals Aanbevelend, J. Th. COUWENBÏÏRG, bij mij gekocht, worden Gr R T I S gegraveerd. Vorm der koekjes met Firma-naam er in geslagen Bertels&Comp. Amsterdam iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiTïïïïïirniiilli 6 stuks wegen 1 Kilo Eiseht dit merk. ONZE FABRIKATEN: V00RDEELEA eit V0EDERRANTS6ENEN Grootere smakelijkheidmitsdien grootere verteerbaarheid van den geheelen voederbrij; gunstigen invloed op de afscheiding van melk met hoog vetgehalte. 6 koekjes wegen 1 kiloze worden zonder eerst te breken geheel gevoederd en kan dus hiermede aan iedere koe gemakkelijk een voederrantsoen overeenkomstig hare melkgift gegeven wordendat is voor iedere 5 liter melk slechts 1 kilo of 6 BerteW Lijnzaadkoekjes met Suikerna genoegzaam ruw voeder; dat is -per dag voor eene koe van ca. 500 K.G. levend gewicht 13 —15 kilo goed hooiof 810 kilo hooi, 4 kilo kaf en haksel, met 1 kilo koeienmeel; of 810 kilo hooi, 50 kilo natte pulp met kilo koeienmeelof 810 kilo hooi en 30 kilo mangelwortels of 68 kilo hooi en 3 kilo BerteW koeienmeel met suiker. Door deze wijze van voederen wordt de grootste melk- opbrengst met hoog vetgehalte verkregen en voe derverspilling voorkomen. Door BerteW Lijn zaadkoekjes met suiker werd gemiddeld 15 o/0 meer en vetter melk verkregen, dan van andere Lijnkoeken. Ook als krachtvoeder in de weide voor melkvee, mestvee en jongvee zijn BerteW I/ijnzaadkoekjes met suiker ongeëvenaard, doordat ze in zijn geheel gevoederd kunnen worden, met meer graagte gegeten worden, en de grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte geven. Onze fabrikaten zijn alle van hetgeen wij steeds garandeeren. Rekrooud met Ëere-Diploma op de Landbouw tentoonstellingen in 1907 VBosch, 1908 Workum, 1910 Draehten, 1912 Montfoort, Haastrecht en Heer Hngowaard. Eerste prijzen voor koeien der Controle Vereenigingen voor grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte: eene koe in 303 dagen 9002 kilo eene koe in 266 dagen 7760 kilo melk, enz. enz. Productievermogen Lijnzaadkoekjes: in 1906: 60.000 Kilo, in 1908: 120.000 Kilo, in 1910: 240.000 Kilo, 1911300.000 Kilo, 1912: 600.000 Kilo per week. De grootste productie in Neder land. Vorm en kwaliteit der Koekjesniet met scherpe hoeken die in de keel kunnen blijven steken, doch met ronde hoeken en zonder toevoeging van gemalen suikerrietvezels. Wacht U voor namaaksels. OP PLAATSEN WAAR NIET VERKRIJGBAAR, WEDERVERK00PERS GEVRAAGD. J5 II II II II II II II De beste Kuikcnvoeders Ochtendvoeders voor Hoenders, de grootste Eierproduciie. met hangkaartje en loodje onzer firma. Hooge Steenweg 4 's-HERTOGENBOSCH. van Tapijten - Karpetten - Leopers - Vloerzeil - Linoleum, Ledikanten - Bedden - Dekens, Matrassen - Tafelkleeden - Matten - Behangselpapieren enz. Taste p.' ö.«eii a Contant. SO EASY-PINCE-NEZ. Drillen met gewone glazen Drillen met geslepen kristalglazen Drillen met hol geslepen flintglazon Gevestigd sedert 1883. f 0.95. I Deze Brillen bewaren en - 1.5©. steunen de Oogen. - 2.50. Alle Brillen volgens H.H. Doctoren. Verder: Gecontröleerde Iloter-, Haas-, kamer-, en Koorts-Ther mometers- Prima Electrisehe Zaklantaarns vanaf 6© ets. Com pleet. Losse Battery en, 4.5 volt, deze worden vooraf opgemeten, vanaf 35 ct. Gedurende de maanden Sept. tot Jan. zal ik deze en alle omliggende plaatsen weder met mijn fijn geslepen Dag- en Avondbrillen komen bezoeken. Zij die zeker van mijn bezoek willen zijn, gelieven mij dit zoo spoedig mogelijk even per briefkaart te melden, daar deze opgegeven adressen het eerst door mij zullen worden bezocht, en U is verzekerd van een goede passonde bril. N.B. Laat niemand op mijn naam reizen. Aanbevelend, Langendyk D 185, Gorinchem. J. TTJjcs.JESLIEHFI, Opticiën Mechaniciën Eleotriciëa. Gond- en Zilverwerken ei Horloges is:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 3