Opleiding HOC IS HET Tim Bericht van Inzet. ABDIJSIROOP, 5 BERTELS' MURWE öekooraÉ bij het NiensbM yoor eet Land van Hensien ei Altena ra Zaterdag 28 Dec. 1912, Ne. 3218. DIENSTBODE W aar schuwing. H. PRINS te Heusden. VEEHOUDERS bewaart deze Voeder- rantsoenen en beproeft ze. LpzaadMjes met Slier üjes jes :jes Beitels' Yartameel Bertels' lalvermeel Bertels' Biffieiieel BOEKHOUDEN, Handelsrekenen, Handelsrecht, Statistiek. Notaris RANT te Waalwijk, is ten strengste verboden. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. prima kwaliteit en volkomen zniver, 1 Harry's Poultry-Meal Clevelands Egg'smeal Nette verpakking in zakken van 50 K.G., BUITENLAND. De moedige Garros is er in geslaagd om zijn doel, het maken van een lucht reis van Tunis naar Rome, te bereiken. Hij heeft den weg, die ongeveer 1300 K.M. lang is, afgelegd met rustpoozen te Marsala, Trapani, Messinië, Sint- Eufemia en Napels. De afstand in vogel vlucht van Tunis naar Rome is 700 K.M., maar den weg volgende, dien Garros genomen heeft, komt men om en nabij de 1300 K.M. Ter gelegenheid van Parijs-Rome bracht Garros 't van de Fransche hoofd stad tot de boorden van de Tiber en heeft nu dus het tweede gedeelte van de reis ParijsTunis gedaan. De luchtheld heeft den tocht volbracht met hetzelfde vliegtuig, waarmede hij onlangs het hoogterecord op zijn naam en op 5600 M. bracht, een Morane- Saulnier, voorzien van een Gnome- motor. Roland Garros is geboren te Saint Denis; hij is 24 jaar. Voor hij zich aan de luchtvaart ging wijden was hij han delaar in automobielen. Hij heeft zich 't vliegen zelf geleerd te Issy op een Clement Bayard van het type Santos Dumont. Den 22sten Mei 1910 haalde hij zijn brevet, daarna oefende hij zich, nam deel a^n 200 vliegvertooningen in Europa en Amerika en in Mei 1911 schreef hij in voor ParijsMadrid. Hij moest eenigszins ongelukkig landen in Spanje. Kort daarop Parijs—Rome en ook toen was Garros weer van de partij. Een geweldigen strijd had hij met Beaumont en Frey, nadat hij den eersten dag tusschen Buy en Avignon de duur- en afstands-records geslagen had. Bij zijn landing te Pisa brak hij zijn toe stel. Hij werd tweede. Tweede ook was hij eenige maanden later in Juli bij de Europeesche rond vlucht. We herinneren ons nog leven dig hoe hij toen, op den avond dat Wijnmalen zoek was en er groote span ning heerschte op Soesterberg, het pu bliek afleiding bezorgde door een hoog- tevlucht, die toen veel indruk maakte. Den 4den September bracht hij het hoogterecord op 4200 M., won in Juni 1912 den grooten prijs brj het Circuit d'Anjou, waar hij 1101 K.M. in 15 uur 40 min. 7 sec. vloog, kreeg de goudeh medaille van de Fransche Luchtvaart club en legde zich toen meer en meer toe op den strijd met Legagneux om het hoogterecord. Garres is een bescheiden kerel, hij heeft aan niets zoo hevig 't land dan aan ovaties van een geestdriftig publiek. Te Chedde (België) zijn door onvoor zichtigheid der moeder vier kinderen om het leven gekomen. Tegen 7 uur 's avonds verliet de vrouw het huis, terwijl haar man, een fabrieksarbeider, naar den nachtarbeid was. Zoodoende waren de vier jeugdige kinderen, het oudste was slechts 8 jaar, alleen thuis. Een der kleinen wist een doosje lucifers te bemachtigen, waarmee het spelend het beddegoed in brand stak. Spoedig werden de kinderen, die hulpeloos waren tegen de vlammen, door den dikken, scherpen rook bedwelmd. Als waanzinnig van schrik en droefheid vond de moeder bij haar thuiskomst reeds twee harer kinderen gestikt, terwijl de twee andere spoedig daarna eveneens overleden. meters daarachter is geplaatst, in een afzonderlijk hok. Er waren nagenoeg 700 personen in de zaal. Het publiek bestoud uit vrouwen en kinderen en sommige moeders droegen huune zuigelingen op den arm. De film „het einde van Hanic", ont rolde zich op het scherm, toen men eensklaps een groote vlam zag opflik keren. Een onvoorzichtige riep: Brand! De vlam kon aanstonds worden ge doofd, maar de toeschouwers waren door den schrik aangegrepen en hielden geen rekening met hetgeen achter het mat glas gebeurde. Vreeselijke tooneelen hadden nu plaats. Een ieder snelde naar de twee deuren, die op de open plaats uit komen. De toeschouwers van de boven- tribunes snelden naar de trappen ot sprongen over de ballustrade in de zaal en kwamen zoodoende terecht op de hoofden dergenen die zich aan de uit gangen verdrongen. Het gewoel was onbeschrijfelijk en verschrikkelijk. Toen al wat zich redden kon de zaal ontruimd had, zag men te midden van eeue onbeschrijfelijke wanorde van ge broken stoelen en banken allerwege zieltogenden en dooden liggen. Men nam de lijken op en bracht ze in de naburige huizen. a^es geneesheeren kwamen ter plaatse met den commissaris van politie van Meenen, welke een ordedienst inrichtte, geholpen doorzijn college van Halewijn. Onder de dooden telt men eene vrouw van 60 jaar, eene van 56 jaar en eene van 40 jaar, twee jongelingen van 24 en 22 jaar, een meisje van 22 jaar, een jongen van 16, drie kinderen van 8, een van 7 en een van 6 jaar. Uit het geneeskundig onderzoek blijkt, dat de dood niet te wijten is aan ver stikking, maar aan inwendige bloed uitstorting, veroorzaakt door hetgedrang. De slachtoffers waren in letterlijken zin doodgedrukt. Van een was de ruggraat gebroken. Uit Chicago komt een griezelig moord- verhaal. Midden op den dag is daar in een kantoor in het hart van de zakenstad een bejaard juwelier, zekere heer Joseph H. Logue, vermoord. De schurken, die het stuk bedreven, hebben den moord op gruwelijke wijze volbracht. Toen het lijk van den ouden man gevonden werd bleek, dat men den man met chloroform bedwelmd had eD hem de handen op den rug waren gebonden. Toen had men Logue met den knuppel de hersens ingeslagen, hem een paar kogels in het lijf geschoten, zeventien messteken toe gebracht en het gelaat overgoten met een of ander sterk zuur. Waarschijnlijk is de ongelukkige, vóór zijn vermoording gepijnigd om hem te dwingen de plaats te verraden, waar de diamanten geborgen i waren. Overal in het bureau van Logue vond men bloedige afdrukken van dui men en vingertoppen, zoodat 't, worden de moordenaars gepakt, niet moeilijk zal zijn, de daders te herkennen. Het opmerkelijke van de tragedie zit vooral hierin, dat de daad werd gepleegd in het koflfleuur, terwijl de kantoorbediende zich even had verwijderd en in een gebouw waar nog ettelijke andere drukke kantoren gevestigd zijn, welk gebouw bovendien gelegen is aan een drukke straat, waar op dat uur van den dag duizenden voetgangers en tal van auto's en rijtuigen passeerden. De politie heeft vier maunen en vier vrouwen gearresteerd, die zij ervan ver denkt de daad te hebben gepleegd, of althans er aan medeplichtig te zijn geweest. Te Weenen is een brutale diefstal gepleegd, die aan den bankroof der Fransche autobandieten herinnert. In een handelskantoor, gelegen aan een der drukste straten der stad, verschenen '8 middags om half 4 drie gemaskerde mannen. Op het kantoor bevonden zich slechts het hoofd van de zaak, een man van zeventig jaren en zijn zoon. Onder bedreiging met een revolver werden beiden gebonden en kregen bevel zich rustig te houden, waarna de bandieten zich van het goud en zilvergeld, dat zich in de juist openstaande brandkast bevond, meester maakten. Vervolgens vroegen ze den zoon, waar het papieren geld bewaard werd. Deze wees hun een leeren portefeuille aan, die eveneens in de brandkast lag. Nadat ze aldus alles weggenomen hadden wat er te halen was, ontroofden ze den beiden mannen nog hun horloge met kettingen en ringen. De schurken waren echter nog zoo goed om vader en zoon op hun verzoek hun trouwringen te laten behouden. Alsnu sneden de bandieten van de telefoontoestellen de horens af, rukten de geleiddraad van den muur en gingen er vandoor, na de deur van buiten ge sloten te hebben. De zoon slaagde er na eenigen tijd in de boeien aan zijn handen door te bijten en bevrijdde ook nu zijn vader. Dadelijk daarop werden er pogingen in het werk gesteld om de dieven te achterhalen, maar men kon hen tot nog toe niet op het spoor komen. ADVERTENTIEN. voor de prakt||k en examens door J. HOLST, Leeraar M. O. (volledige akte), Waalwijk. Tering ontstaat uit een gewone verkoudheid. Asthma begint met een gewonen hoest. In Venezolaansche kringen te New York is een beweging gaande, om bij de Amerikaansche regeering er op aan te dringen, Castro niet toe te laten, als hij aan boord van de Touraine daar aankomt. De consul-generaal van Vene zuela te New York heeft Rojas, den Venezolaanschen gezant aldaar, verzocht het Amerikaansche ministerie van bui- tenlandsche zaken ervan in kennis te stellen, dat Castro een voortvluchtig misdadiger is, aangeklaagd van moord op generaal Manuel Paredes. Uit Parijs werd Donderdag gemeld: Volgens een officieuze mededeeling hebben gedurende eenige dagen een groot aantal republikeinsche Senatoren en Kamerleden stappen gedaan bij Poin- caré, den minister-president, om hem te doen besluiten zich candidaat te laten stellen voor het presidentschap. Poincaré heeft hun heden te kennen gegeven, dat hij die candidatuur zal aanvaarden. Te Menin, een gehucht in de buurt van de Belgische gemeente Meenen, nabij de Fransche grens, heeft een treurig ongeluk in een bioscoop plaats gehad. De zaal is gelegen achter een herberg en is van deze laatste gescheiden door eene kleine open plaats. Op het tooneel is het doek vervangen door een matglas, waarop de films wor den vertoond door het toestel, dat zeven Jtevraagd, goed kunnende melken, bij C. DE HAAN, klein gezin, Landbouwer Oud-Alblas. Loon f 150, Longaandoeningen ontstaan door een gevatte koude. Pleuris ontstaat door een ver waarloosde verkoudheid. De influenza begint met niezen. Word geen Teringlijder! Word geen Asthmalijder Word geen Longlijder! Word geen kuchende oude man of vrouw! Door één flacon Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, te koopen geneest gij uwen hoest of verkoudheid, en gij blijft daardoor de gezonde vrouw of man, die gij nu zijtdoet ge dat niet, dan is de kans groot, dat gij teringlijder of borstlijder wordt. Stel niet uit tot morgen, wat gij heden doen kunt! Duizenden hebben zware ziekten voorkomen door nog tijdig de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, te gaan gebruiken. De maakt bekend, dat de Boomgaard te Eethen, in den Langen Bruggert, Sectie A nos. 67 en 68, groot 1,1390 Hec tare, van Mej. de Wed. J. DE BRUIJN en Kinderen te Babijloniënbroek, is Ingezet op f 2710, TOESLAG Maandag 30 Decem ber 1913, ten 1 ure, ten herberge van DIRK VLOT, te Babijloniënbroek. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden. Het vangen van llnllen op mijne landerijen, onverschillig waar gelegen, A. J. DEN DEKKER. Nieuwendijk, (gem. Almkerk.) Coöp. Stoomzuiveiiabriek „OP HOOP VAN ZE011T, Oenderen. HOTEB. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het R(jk§l)otermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Klooster Sancta Paulo is het eenigst onfeilbare geneesmiddel tegen Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris en alle Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Ge- neraal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Beusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; AalstG. v. d. ZalmAlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenBe- soijenD. van Hel voortDrunen (N.-B). L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoon Dussen: J. J. Paes; tenderen: B. de Graaff; GiessenJ. van Vugt; Bank (Dussenpolder): A. van der Pluijm; Heijmans; leeuwen; G.Sterkenburg Nieuwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudriehem: G. Wilhëlm; W(Jk: G. Vers- velt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Met welke andere CACAO de verbruikers een proef nemen, de ervaring leert dat zij allen steeds terugkomen op Geplaatst Kapitaal f 3.OOO OOO. Reserves50ft.l3022L Hypothecaire leeningen ruim 25 OOO OOO. De Bank geeft 4 pCts. Pandbrieven uit in stukken van ÏOOO.—, 500.BOO. en 50-tot den koers van 95i pCt. en 4^2 pCts. Pandbrieven in stukken van ÏOOO.en 500, tot den koers van IOOV2 pCt. Verkrijgbaar ten kantore van den Heer Vorm der koekjes met Firma-naam er in geslagen ONZE FABRIKATEN: Bertels &Comp. Amsterdam. 6 stuks wegen 1 Kilo Eischt dit merk. Y00RDEELEN en VOEDERRANTSOENEN Grootere smakelijkheid, mitsdien grootere verteerbaarheid van den geheelen voederbrij gunstigen invloed op de afscheiding van melk met hoog vetgehalte. 6 koekjes wegen 1 kilo, ze worden zonder eerst te breken geheel gevoederd en kan dus hiermede aan iedere koe gemakkelijk een voederrantsoen overeenkomstig hare melkgift gegeven wordendat is voor iedere 5 liter melk slechts 1 kilo of 6 BerteW Lijnzaadkoekjes met Suiker, na genoegzaam ruw voeder; dat is per dag voor eene koe van ca. 500 K.G. levend gewicht 18 —15 kilo goed hooi, of 810 kilo hooi, 4 kilo kaf en hakselmet 1 kilo koeienmeelof 810 kilo hooi, 50 kilo natte pulp met i kilo koeienmeel; of 810 kilo hooi en 30 kilo mangelwortelsof 68 kilo hooi en 3 kilo BerteW koeienmeel met suiker. Door deze wijze van voederen wordt de grootste melk- opbrengst met hoog vetgehalte verkregen en voe derverspilling voorkomen. Door BerteW Lijn zaadkoekjes met suiker werd gemiddeld 15 0/o meer en vetter melk verkregen, dan van andere Lijnkoeken. Ook als krachtvoeder in de weide voor melkveemestvee en jongvee zijn BerteW Lijnzaadkoekjes met suiker ongeëvenaard, doordat ze in zijn geheel gevoederd kunnen worden, met meer graagte gegeten worden, en de grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte geven. Onze fabrikaten zijn alle van hetgeen wij steeds gacandeeren. Bekroond met Eere-Diploma op de Landbouw tentoonstellingen in 1907 's-Bosch, 1908 Workum, 1910 Drachten, 1912 flontfoort, Baastrecht en Beer Hugowaard. Eerste prijzen voor koeien der Controle Vereenigingen voor grootste melkopbrengst met hoog vetgehalte: eene koe in 303 dagen 9002 kilo eene koe in 266 dagen 7760 kilo melk, enz. enz. Productievermogen Lijmaadkoekjes: in 1906: 60.000 Kilo, in 1908: 120.000 Kilo, in 1910: 240.000 Kilo, 1911300.000 Kilo, 1912: 600.000 Kilo per week. De grootste productie in Neder land. Yerm en kwaliteit der Koekjesniet met scherpe hoeken die in de keel kunnen blijven steken, doch met ronde hoeken en zonder toevoeging van gemalen suikerrietvezels. Wacht U voor namaaksels. OP PLAATSEN WAAR NIET VERKRIJGBAAR, WEDERVERK00PERS GEVRAAGD. De beste Kuikenvoeders Ochtendvoeders voor Hoenders, de grootste Eierproductie. met hangkaartje en loodje onzer Birma. BLOOKE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1912 | | pagina 5