De béste voor den Vooral voor kinderen zeer aan te bevelen. Uit een Ki/ogram van 1.50 maakt men 200 koppen. Uitstekende, gezonde, dagelijksche drank. Verre te verkiezen boven koffie en thee. Opwekkend en zenuwsterkend. PREDIkRËUHlEM, 12 Januari. Geref. kerk (Pui terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laaf e man. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Ileiv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper Chr. Geref. Kerk, vm. 9 30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen van Dordrecht. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. t. d. H. D. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Brouwer. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Hee8been, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Nz. ïm. 2 u. dezelfde. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. P. Gobius du Sart. jHHgy» H.H. Correspondenten worden beleefd vei ZOcht de Predikbeurten vooral |uist en in te zenden. waarschuwingsborden geplaatst, aangevende de maximum snelheid voor auto's en motors. Sleeuwjjk. Op 31 December 1911 bedroeg de bevolking 1635 mannen, 1570 vrouwen, totaal 3205. In 1912 werden ge boren 56 m.. 54 vr., totaal 110 Er vestig den zich 64 m., 78 vr.. totaal 142. In 1912 zijn overleden 27 m., 21 vr., totaal 48. Er vertrokken 79 m., 80 vr., totaal 359. De bevolking vermeerderde dus met 14 m., 31 vr.. samen 45 en bedroeg dientengevolge op 31 December 1912, 1649 m., 1601 vr., totaal 3250 zielen. Dussen. (Polder.) Door J. v. B. al hier, werd dezer dagen in bet buitengat een zalm gesnapt van 19 pond zwaar. *Almkerk. De vergadering, waarin ds. Donner uit Breda jj. Donderdagavond zou optreden, is niet doorgegaan, maar zal nu plaats hebben op Donderdagavond 16 dezer. hieuwend IJ k. Zaterdagavond half zeven uur zal de Antirev. Kiesvereeniging alhier in de consistorie eene vergadering houden. Onder de werkzaamheden behooren alsdan o. m.: jaarverslagen secretaris en penningmeester, bestuursverkiezing, en een lezing door den heer L. van Berkel over „Onze defensie". Dezer dagen was men hier in de Gijsbert nog volop aan 't aardappelen delven. RaamSdonk- Heden avond houden de landbouwvereenigingen uit deze en om liggende gemeenten, ten huize van mej. Floris een vergadering, om te komen tot het verkrijgen van gunstiger conditie's voor de landbouwers uit deze streek, die bieten leveren. Raamsdonkveer. Door een nog jeugdig meisje H., is alhier olie. in de bus van het postkantoor gegoten. De politie heeft de zaak onderzocht en onze jonge navolgster der Suffragettes zal haar wel verdiende straf niet ontgaan. Veen. Naar men verneemt is thans de questie van de verhuring eener bank, waarover dezer dagen druk werd gesproken, opgelost. De bank waarvan jhr. Kretschmar te Utrecht eigenaar is, is toegewezen aan de familie v. B. De verhuring is dus nietig verklaard. Over de maand December hadden aan het hulpkantoor alhier, ten behoeve van de Rijkspostspaarbank plaats 21 in lagen tot een bedrag van f 525,53. Kaatsheuvel Zondagavond is de groote spiegelruit in den winkel van den heer Van der Linden vernield. Vermoede lijke daders zijn M. L. en v. R., die reeds door de marechausseé's zijn gearresteerd. De ruit was niet verzekerd, dies is het een schadepostje voor den eigenaar. Gedurende de maand December werd aan het postkantoor alhier en de daaronder re8sorteerende hulppostkantoren ingelegd f6988,14 en terugbetaald f6102,40. Er werden 6 nieuwe boekjes uitgegeven. Andel De timmerman Cornelis Haze- leger uit Veen, werkzaam aan de remmings- werken der Sluis alhier, geraakte door uitschieten van een ijzeren beugel met de rechterhand zoodanig beklemd, dat hij, volgens geneeskundig advies gedurende minstens 6 weken geen arbeid zal kunnen verrichten. Doordat de timmerman J. S., tevens voorzanger in de Herv. kerk. het ongeluk heeft gehad met een zijner voeten onder een kar te geraken en hij dus gedurende eenigen tijd aan huis is gebonden, wordt het voorzingen tijdelijk waargenomen door den heer Calame, hoofd der chr. school. het misdrijf in den ochtend van Woens dag of in den avond van den vorigen dag gepleegd moet zijn. 'Plaatiielllk Nieuws, Ueusden, 11 Jan. Dinsdag werd van de scheepswerf van De Haan en Oerlemans, met goed gevolg te water gelaten een Sambreschip, lang 47 M., breed 5,03 M., hol 2,30 M., groot 346 ton, voor den heer P. H. EngelenMertens te Bocholt-Bree, (België), waarna de kiel ge legd werd voor een motorboot voor Hol- landsche rekening. De landbouwer en tuinier R. v. d. Steenhoven, bracht ons een bosje radijs op den kouden grond gekweekt. Hij heeft er nog meer; doch als de vorst aanhoudt zal dit wel van korten duur zijn. Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderde de Werkliedenvereeniging „Een dracht" in het sociteitslokaal „Wink" al hier. De voorz. heette de aanwezigen wel kom, wees er op dat 1912 voor den werkman een goed jaar was geweest, hoopte dat 1913 ook weer veel werk zou brengen en de verhouding tusschen patroon en arbeider goed zou mogen zijn. 1912 had een batig slot gegeven, wat hij voornamelijk toeschreef aan de donateurs en donatrices, die hij dan ook dank bracht. Aan de vereeniging waren in 1912 door overlijden ontvallen deleden A. Hanegraaf, H. Braun en W. de Vries en de donateur de heer G. van Oord. .In 1912 waren 28 personen als nieuwe leden aangenomen. Nadat verder de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd waren, deed de penn. rek. en verantw. De leden B- Ippel Jzn., H. van der Stelt en G. Vis ser Gz. zagen het een en ander na en bij monde van laatstgemelde werd aan de aanwezigen medegedeeld, dat alles in orde was bevonden en den penn. dank gebracht voor de nette en accurate boekhouding. U t gemelde rek. en verantw. bleek, dat in de afgeloopen 3 mnd. was ontvangen f 451.75, uitgegeven f 415,53, zoodat het voordeelig slot groot was f 36,22. Over 1912 was ontvangen f 2223,94, uit gegeven 1 2003,65, zoodat het batig slot groot was f 220,29. Het kapidaal bedroeg f 2637.58 en het reservefonds f 1047,19. Vervolgens werd overgegaan tot het verkiezen van 3 bestuursleden. Aan de beurt van aftreding waren de heeren C. B. van Driel, C. J. Rijkevorst en J. Visser Jz. Dë Voorz. dankte hen voor hetgeen ze in 't belang der vereeniging hadden gedaan en hoopte, dat ze bij eventueele herkiezing weer met denzelfden lust en ijver zouden werkzaam zijn of anders hun opvolgers in hun voetstappen mochten treden. De uitslag der stemmingen was, dat bij eerste stemming (er waren 61 stemmen uitgebracht) herkozen werden C B. v. Driel en C. J. Rijkevorst, elk met 51 stemmen en bij de 2^ vrije stemming gekozen werd A. Schaar met 32 stemmen. De gekozenen namen de benoeming aan. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz., met dankzegging voor de opkomst, de vergadering. Te Delft is Woensdag 11. op bijna 57-jarigen leeftijd overleden de heer J. L, IIC1EZOMDEM ülnnealund, Bij gelegenheid van de herdenking van het vijftigjarig bestaan dezer inrichting zal eene verloting of Tombola zonder Ni» ter, wor den gehouden. Het doel daarvan is de kas te stijven en tevens het publiek in kennis te brengen met alles wat in die inrichtingen vervaardigd wordt. De prijzen be3tran uit Boeken, Huishoudelijke-Artikelen, Carton- nagewerk, enz., alles gemaakt op de vak scholen van timmerlieden, meubelmakers, typografen, boekbinders, koperslagers, enz. te Neerbosch. De prijs per lot is 50 cent. Ieder die weet wat Neerbosch voor geheel Nederland is geweest en nog is, zal deze onderneming willen steunen en tevens voor een klein bedrag een grooter of kleiner aandenken van deze inrichting in bezit krijgen. Het is echter aan te raden spoedig een of meer loten aan te schaffen, daar vóór 1 Februari a.s. de gelden opgezonden moeten worden. Voor Heusden en omstreken zijn loten te verkrijgen in het koffiehuis van de Nat. Chr. Geh. Onthoudersvereeniging, Pelster- straat bij W. Spitzers, die ook na ontvangst eener postwissel van 55 cent, het lot als brief toezendt, en bij wien later de prijzen ook kunnen worden afgehaald of door hem tegen vergoeding van onkosten worden toe gezonden. Het burgerlijk armbestuur te Gorin- chem heeft zijn ontslag ingediend. De hoofdreden daartoe is, dat er tusschen dit lichaam en den gemeenteraad ver schil van meening is over de vraag, of de hoofdverpleegster tevens hoofd der huishouding in liet ziekenhuis, in haar functies dient te worden gehand haafd of niet. Het burgerl. armbestuur meent, dat bedoelde hoofdverpleegster in liet belang van het. ziekengasthuis dient te worden ontslagen en heeft dit dan ook gedaan. De gemeenteraad kon zich daarmede voorloopig niet vereeni gen. Daar het burg. armbestuur blijk baar niet alle mogelijke inlichtingen wenscht te geven, die de gemeenteraad wil kennen om over de zaken in het ziekenhuis goed te kunnen oordeelen, is in een geheime zitting van den ge meenteraad een voorstel gekomen het B. A. te ontslaan, welk voorstel even wel met slechts één stem meerderheid is verworpen. Het burgerl. armbestuur heeft nu zelf in zijn geheel zijn ont slag ingediend. Donderdagmorgen toen de kapitein van de Harwichboot „Clacton", liggende aan de Parkkade te Rotter J.am, uit zijn hut kwam, zag hij een inbreker vluch ten. Twee agenten arresteerden hem. Het bleek te zijn J. A. S., zwervend, veroordeeld tot 0 maanden wegens in braak te Amsterdam gepleegd. Hij was gedeserteerd uit het corps genie te Utrecht en later ontvlucht uit het rijks opvoedingsgesticht te Leiden. Uit de hut was gestolen een portefeuille inhoudende Engelsch banbpapier, een gouden hor loge en dito ketting. Donderdagochtend omstreeks vijf uur ontdekte schipper L. W., van Rotterdam, brand in een gedeelte van zijn te.Dor- drecht liggend schip Scheepvaart VI. Hij wekte zijn vrouw en ried haar aan op een naast het zijne liggend schip Kerknieuws, Hemden, vm. geen dienst en nm. 6 u. ds. Tqn Bokkel Huiniuk uit Well. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 u. ds. van Paddenburg. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. dp. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. dLouwe Kooijmans. Babylonvénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u.ds.Dierkens. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. geen dienst. Doevèren, vm. 9.30 u. de heer Peter, cand. Drunen, vm. 10 u. df. Van der Hoff. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. J. Visser, van Nieuwendam. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en um. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. Van Velsen, uit Zuilichem, en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Peijkes. Gies8en, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen diens*. Loevestein, geen d.enst. Meeuwenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, hz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksoeer, jm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. lezing. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. Locher. Woadrichem, vm. 9.30 en nn. 6 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Vijftigjarig bestaan der Weesinrichting „Neerbosch."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2