De leeftijd doet er niets toe af. Enkele oogenblikken later kwam En- ver bey terug en ging naar het paleis om den Sultan het ontslag van het kabinet Kiamil voor te leggen. De benoeming van Mahmoed Sjefket tot grootvizier, door Enver bey aan de betoogers meegedeeld, werd door dezen met luid gejuich begroet. Deze beweging was reeds sedert ge- ruimen tijd door de Jong-Turken voor bereid en is zonder moeilijkheden en zonder bijzondere voorvallen volvoerd. Pla^tsellik Nieuws. Heusden, 25 Jan. Men deelt ons het volgende mede, naar aanleiding van een vorig bericht: Het diertje, dat Zaterdagavond j.l. bij de familie v. H. zulk een consternatie ontwekte, kan geen hermelijn zijn, wijl dit witwezeltje, welks pels zoo ontzettend duur is en waar van hermelijnen koningsmantels gemaakt worden slechts in Siberië wordt aangetroffen. Het is ook geen filowijn maar een fluwijn, n.l. een huis- of steenmarter. Het fluwijn is hoewel klein van stuk een geweldig vogelmoordenaar. Het is meermalen gebeurd, dat door een fluwijn in één nacht meer dan twintig hoenders werden dood gebeten. Bij de wed. Broers is opgericht een biljartclub, waarvan een achttal der beste spelers lid is. Het doel is, eerstdaags een wedstrijd uit te schrijven en ook aan een concours elders deel te nemen. Het begin van den wedstrijd en de prijzen daaraan verbonden, zal in dit blad gepubliceerd worden. Werkendam. Ons werd door mevrouw Verhoeff, die, zooals we weten, veel moeite heeft gedaan, teneinde de armen en minder met aardsche goederen bedeelden, waaronder ook stille armen, een goed Kerst maal te bezorgen, inzage gegeven van de ontvangsten en uitgaven van het weldadig- heidssoirée en we hebben de overtuiging gekregen, dat de voorlichting, die de wel doenster ontvangt met het jaar beter wordt en de medewerking van de burgerij dus van zelf gemakkelijker zal volgen. We zullen het een en ander, zonder namen te noemen uit die rekening en verantwoording over nemen en mededeelen, dat is ontvangen bij inteekening op de lijst f 138.15, aan entrée's f 30.50, van de boonenpot f 68.50, van de tombola f 50 en van het koekslaan f 10.75, samen f 297.90. Er is uitgegeven f 298.40, zoodat f 0.50 meer is uitgegeven dan ontvangen is, welk tekort uit een batig slot van een vorig jaar, dat echter gering is, is bijgepast. Alles wordt dus uitgedeeld en niets wordt voor later bewaard. (Dit voor hen die meenen, dat ze voor hun nakomelingen niet behoeven te zorgen) Er rest ons verder nog mede te deelen, dat uitgereikt werden: 192 liter erwten, 9 pond vleesch, 184$ pond spek, 60!/2 pond koffie, 13!/2 pond tabak, 75 lange tarwe brooden, 122 krentebrooden en f 14.25 aan geld. Wij brengen, voorzeker ook namens de bedachten, hulde aan mevrouw Verhoeff, die bij vernieuwing getoond heeft, wat naastenliefde vermag. Schipper C. Cornet C.Pz. alhier, voer Dinsdag 1.1. met zijn vaartuig zoo omhoog, dat het achtereind onderliep en men er van voren onder door kon loopen. 't Gebeurde te Nill, in België. Assurantie dekt de schade (pl. m. f 4000.), die berokkend werd door het niet houden van het anker. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Beneden-Langstraat- 't Elzen en eiken schaarhout wordt dit jaar vrij goed betaald. Naar schatting brengt het f 1.80 f 2.40 per 100 takkebossen aan struik op. Met het opmaken van dit hout vinden de arbeiders met dit zachte weder aardig werk. Men verricht het voor 65 70 cents per 100 stuks, ongerekend de benoodigde banden. Brakel- Loop der bevolking over 1912. Bevolking op 31 Dec. 1911: 892 m. en 750 vr., totaal 1642. In 1912 geboren 28 m. en 24 vr., gevestigd 17 m. en 23 vr., overleden 17 m. en 11 vr., vertrokken 43 m. en 36 vr. Bevolking 31 Dec. 1912: 877 m.en750vr., totaal 1627. Er werden 11 huwelijken gesloten. Capelle. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 25 Januari. Te behandelen: 1. Ingekomen stukken; 2.Voorstel tot af-en overschrijving gemeente- begrooting over 1912; 3. Benoeming onder wijzer aan de Bcnool in de kom. (Verslag volgend nummer). Bron gelen. Donderdag 20 Januari zal des avonds om 6 uur door den heer C. Spaan, directeur der Duitsche vereeni- ging tot Ammoniak-verkoop te Utrecht, hiertoe uitgenoodigd door het bestuur van „Juliana" vereeniging van oudleerlingen der landbouwcursus, alhier in de openbare school een lezing worden gehouden over de fabricatie, werking en toepassing van den zwavelzure Ammoniak in den land bouw. Bussen. De bevolking bestond op 31 December 1911 in deze gemeente uit 1702 m. en 1647 vr. Vermeerderde door geboorte met 50 m. en 67 vr. en door vestiging met 73 m. en 88 vr., totaal 123 m. en 155 vr. Verminderde door vertrek met 78 m. en 99 vr., door overlijden met 31 m. en 24 vr., totaal 109 m. en 123 vr., zoodat de gemeente met 14 m. en 23 vr. is vooruitgegaan. Alzoo bestond de bevolking op 31 Dec. 1912 uit 1716 m. en 1679 vr., totaal 3395 inwoners. Aantal levenloos aangegeven kinderen 5. Aantal voltrokken huwelijken 20. Gameren. De jongste vergadering van de vereeniging „Onderlinge Hulp", welke ruim 130 leden telt, werd door 56 hunner bijgewoond. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat in het dienst jaar 1912 de ontvangsten van het Zieken fonds waren geweest f 705,15, de uitgaven f 530,90 en er dus een batig saldo van f 175,25 was. Van het reservefonds waren de ontvangsten i 99,39 en de uitgaven f 25 hier was dus een batig saldo van f 74,39. Voor 1913 werden de uitkeeringen als- volgï vastgesteld: Bij ziekte de eerste 13 weken 80 cent, voor de tweede 13 weken 70 cent per werkdag; bij overlijden van een gehuwd lid f 25, van een ongehuwd lid f 10. Als leden der commissie van toezicht werden met nagenoeg algemeene stemmen herkozen de heeren Ant. Donker Az., K. van Maren en H. van Willigen en tot bestuurs leden de heeren M. P. de Jongh, H. van Eek en J. van Rumpt. Genderen. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1911 604 m. en 518 vrouwen, totaal 1122 ingezetenen. Ingekomen zijn 23 en vertrokken 41 per sonen. Het aantal aangifte van geboorte bedroeg 19, van overlijden 20. De bevolking bedroeg dus op 1 Januari 1913 588 m.en 515 vr., totaal 1103. Kaatsheuvel. Kocht het bestuur der Ned. Herv. gemeente alhier 14 dagen geleden voor 'n beduidende som aan weiland, dezer dagen werd bovendien nog een perceel bouwland aangekocht, gelegen achter de kerk, voor 720 gulden. Meeuwen. Dinsdagavond j.l. trad alhier in de zaal van den heer Smits op de WelEd. heer Bruinwold Riedel uit Amsterdam, Algemeen Secretaris der „Maat schappij tot Nut van 't Algemeen", ten einde doel en streven dier maatschappij uiteen te zetten, zulks in verband met de pogingen die in deze gemeente den laatsten tijd werden gedaan ter oprichting eener afdeeling of departement. De heer Dammers opende met een kort woord deze vergadering, waarna de heer B. Riedel het woord nam. Deze geachte spreker gaf een overzicht van de tot stand koming der maatschappijin 1874 gesticht door J Nieuwenhuizen. Daarna werd het doel verklaard, zijnde de bevordering van het algemeen volksgeluk naar de beginselen van den christelijken godsdienst, een stre ven dat door iedereen moet worden gewaar deerd. Als middelen om tot dat doel te geraken worden departementen in steden en dorpen opgericht. Die departementen of afdeelingen trachten op te richten volks bibliotheken, spaarbanken enz., houden vergaderingen, volksvoordrachten met of zonder lichtbeelden. In het kort de maat schappij begint met het jonge kind. houdt zich bezig met de jongelieden en zorgt ook voor de volwassenen, werkt steeds mede tot verbetering van den verstandelijken, zedelijken en maatschappelijken toestand des volks. De keurige rede van den spreker werd met groote belangstelling aangehoord, het onmiddellijk resultaat was dat besloten werd in deze gemeente eene afdeeling op te richten, waartoe staande de vergadering reeds 17 leden toetraden. De heer Dammers sloot de vergadering, den geachten heer B. Riedel zijnen harte- lijken dank brengende voor zijne zoo leer zame en boeiende rede, erop wijzende dat deze de voldoening kon smaken dat zijne medewerking reeds zoo spoedig vrucht mocht dragen. Nederliemert.De Arr. Rechtbank te Tiel veroordeelde J. v. d. M. alhier, wiens zonderling gedrag in het nummer dezer courant van Zaterdag j.l. vermeld werd, wegens diefstal tot f 10 boete of 12 dagen hechtenis. (Noordzijde.) Er is thans zeer veel wild op de afgedamde Maas. Donderdag schatte men het aantal wilde eenden op meer dan 500 stuks. Ze schijnen echter van een soort te zijn, die minderwaardig is. Vandaar dat er hoegenaamd geen jacht op gemaakt wordt. Zelfs de kooilieden be- geeren ze niet. Evenals met alle dingen kan het ook met den handel raar loopen. Van het hooi, dat zoo overvloedig gewonnen is, verwachtte men volstrekt geen hooge prijzen, van de aardappelen daarentegen had men groote verwachting. En nu is het juist andersom. Het hooi stijgt nog steeds. Het geldt thans f 14,per 500 k.g. Tegen dien prijs werd alhier een schip geladen door den com- missionnair A. Bakker voor rekening van de heeren Oerlemans te Capelle. Nieuwend|)k. Naar we vernemen zal op verzoek der Chr. jongelingsvereen. „De Zaaier" alhier, a.s. Zondagavond in het Instituutlokaal, door den heer L. van Berkel .eene lezing worden gehouden. Dinsdagavond vierde de j ongedochters- vereeniging hier haar 19e jaarfeest. Buiten gewoon was de belangstelling. De feestzaal was stampvol, ook waren de zuster vereen, van Almkerk, Werkendam, en Waardhuizen door afgevaardigden vertegenwoordigd. Het feest was zeer opgewekt en slaagde volkomen. Wij wenschen de vereen, toe, dat ze nog tal van jaren onze arme gezinnen met eigen gemaakte kleedingstukken zal verblijden. Óm het doel dat zij beoogt verdient de vereeniging aller steun en waardeering. De milicien L. de Ruiter, ingedeeld bij de infanterie te Breda, is voor den dienst ongeschikt bevonden en naar huis gezonden. PouderoUen. Loop der bevolking over 1912. Bevolking op 31 Dec. 1911582 m. en 524 vr., totaal 1106. In 1912 geboren 23 m. en 21 vr., gevestigd 17 m. en 21 vr., overleden 12 m. en 17 vr., vertrokken 16 m. en 32 vr. Bevolking 31 Dec. 1912: 594 m. en 527 vr., totaal 1121. Er werden 8 huwelijken gesloten. Raanmdonk. Gister gaf de tooneel- vereeniging het Kon. Gilde St. Bavo bij den heer J. Boons voor een talrijk publiek een welgeslaagde uitvoering. Het goed vertolkte tooneelspel „Arbeid adelt" beviel het publiek heel goed. De humorist Anton Broeders deed z'n toehoorders schaterlachen met z'n „Ko miekelingen en Jurianen" en „Jan Onge luk", terwijl de drie heeren met „Vroeger, Nou en Straks" veel succes hadden. De heer Jac. van Disseldorp bracht het publiek een woord van dank voor de groote opkomst en eenige andere heeren voor hunne wel willende medewerking. Wederom heeft St. Bavo zijn eereleden een gezelligen avond bezorgd. ileeuwfjk. Woensdag j.l. vierden de Joneelingsvereeniging en Jongedochters- vereeniging alhier, onder het genot van een zeer talrijk publiek haar jaarfeest. Ver schillende vereenigingen uit den omtrek waren vertegenwoordigd. Het rijk voorziene programma werd meerendeels netjes uitge voerd. Te ruim middernacht zullen de meeste bezoekers wel voldaan huiswaarts zijn gekeerd. Moge deze beide vereenigingen, schoon klein in getal, in groei en bloei toenemen. Piprang. Het bestuur der veree? iging tot stichting eener school voor Christelijk volksonderwijs, is thans uit de n.v. heeren saamgesteld: ds. A. Pop, voorz., J. Nieuwen huizen, G. Vos Mz., M. Ros en M. Zwart. Dinsdagmiddag had in den keiweg nabij de Biersteeg een verzakking plaats, ter grootte van een vierkante meter. Als waarschuwing voor de voertuigen, werd er een wit geverfde paal geplaatst. Het jJ. Woensdag ingestelde onderzoek bracht aan het licht, dat de grond door ratten onder mijnd was. Waspik. De alhier bestaande afdee ling van den Boerenbond heeft tot den Bond van Suikerfabrikanten het verzoek gericht om aan te mogen sluiten bij het derde district. Bij inwilliging van dit verzoek be draagt de opbrengst der suikerbieten meer dan thans. Weudrichem. Onder den naam „Timoth9us" is alhier opgericht eene kna pen vereeniging met aanvankelijk 19 leden, onder leiding van het bestuur der Chr. Jon gelingsvereen. Prediker 121. Verslag van de gemeenteraadsvergadering te Sleeuwijk, gehouden op Zaterdag 18 Januari 1913. Aanwezig 10 leden. Een vacature. Te halfelf opent de Voorzitter de ver gadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorzitter doet daarna mededeeling van de volgende ingekomen stukken, als 1. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het kohier van schoolgelden over het lste kwartaal 1913. 2. Alsvoor, tot goedkeuring van het 2de aanvullingskohier van den hoofdelijken omslag. 3. Alsvoor tot goedkeuring der begrooting voor 1913. 4. Alsvoor tot goedkeuring der rekening over 1911. 5. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende verzoek om in de verordening tot aanvulling der politieverordening, vastge steld 28 December j.l. te doen blijken, dat het advies der Gezondheidscommissie in gewonnen is. Wordt besloten hieraan te voldoen. 6e. Begraafplaats te Kille. De door den Raad benoemde commissie, ter berekening van de kosten der oprichting eener begraafplaats te Kille, heeft haar rap port uitgebracht en zullen de kosten onge veer f 4000 bedragen. Met 6 tegen 4 stemmen wordt besloten geene begraafplaats te Kille op richten. Vóór de heeren Pruissen, Slagmolen, Van der Stelt en Monshouwer. Tegen de heeren Brienen, Verhagen, Van Arkel, Van der Meijden, Van Krugten en Van 't Sant. 7. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1912. Bij de gebruikelijke rondvraag, stelt de heer Monshouwer, naar aanleiding van het besluit om te Kille van gemeentewege geene begraatplaats op te richten voor, om aan eene eventueele op te richten vereeniging voor de totstandkoming eener begraafplaats te Kille, eene subsidie van f 100 per jaar toe te kennen, voor den tijd van 10jaren, of om het perceel grond gelegen aan de Zandsteeg aan te koopen en een deel daarvan af te staan aan bovenbedoelde vereeniging. Met algemeene stemmen wordt het voorstel om gedurende 10 jaren eene subsidie van f 100 per jaar toe te kennen aangenomen. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. INGEZONDEN. J.l. Woensdag 22 Januari hield de Jon ged.- Vereen. „Dient den Heere", hare jaarlijk- sche uitdeeling. Aan 25 huisgezinnen wer den de navolgende kleedingstukken uitge deeld 2 paar manskousen, 4 paar vrouwen kousen, 9 paar kinderkousen, 4 manshem den, 6 vrouwenhemden, 13 meisjeshemden, 6 jongenshemden, 4 boezeroenen, 6 lakens, 12 kussensloopen, 4 vrouwenbroeken, 1 kinderbroekje, 5 kinderrokjes, 4 witte kin- derschorten, 6 bonte kinderschorten, 6 vrouwenschorten, 4 zakken, 1 ijsmuts, 2 dassen, 6 strikdassen, 2 paar wanten, 2 kindermutsjes, 10 bretten, 3 jurkjes, totaal 120 stuks. Wegens ongesteldheid der Presidente, kon de uitdeeling eerst nu plaats hebben. De vereeniging zegt allen, die haar hun steun hebben willen verleenen, hartelijk dank en beveelt zich in het vervolg wederom be leefdelijk aan. Namens de Vereeniging, De Presidente, G. F. GEZELLE MEERBURG. Heusden, 24 Jan. 1913. Burceriyke Miand. Werkendam, van 17 tot 24 Jan. Geboren: Gerrigje, d. v. J. Groene- veldt en C. Kraay veldWouter Gijs- bertus, z v. W. van Kooij en G. van Laren. Overleden: Seijke Verdoorn, 79 j., wed. van Arie Schaddelee. Waspik, van 1 tot 15 Jan. Ondertrouwd: A. H. J. Smits en E. A. Broeken. Getrouwd: C. Kuijten en A. Kools. Geboren Tienus, z. v. A. Rosen- brand en C. Verdnijn Petrus Cornelis, z. v. L. Ramstijn en E. Langermans Clara Maria Josephina, d. v. M. J. de Bont en S. Schellekens; Adrianus Jo hannes, z. v. W. J. Kamp en M. W. v. Riel. Overleden: J. C. C. Schapers, 3 j. P. Damen, 75 j.P. de Jong, 10 m. A. L. Smits, 8 m.A. J. Coesmans, 54 j.; J. van den Broek, 1 j. Ingekomen van Breda, A. M. Ver schuren Zevenbergen, A. C. Adriaan- sen Loon-op zand, P. Marijnissen. Vertrokken naar: Made, G. M. Ver schureRotterdam, J. C. Heuvelman Breda, J. P. IJpelaar Zwaluwe, J. van Riel; Brielle, L. A. PoppelierRaams- donk. A. Ruitenberg. Dewerken en Sleeuwijk, van 1724 Jan. Getrouwd: D. Groenenberg, 24j. en C Koman, 20 j. Geboren Cornelis, z. v. C. den Haan en A. van den Oven Dirk, z. v. C. Kil- winger en G. Pellikaan. Vertrokken naar: Gorinchem, A. van Herwijnen. Bejaarde lieden hebben, wanneer zij gaan lijden, meestentijds groot ongelijk hun slechten gezondheidstoestand aan hun ouderdom toe te schrijven eu te denken dat, wijl zij vergevorderd in jaren zijn, het nutteloos is zich te be handelen. Dat zij hunne ziekte aan hun ouder dom toeschrijven, is logisch en er is meestentijds veel waars in die meening, maar indien zij wegens hun ouderdom hunne ziekte laten voor 't geen zij is, zonder haar te bestrijden, omdat, naar zij zeggen, dat niet noodig is, daar hebben zij het grootste ongelijk. Dage- lijksche voorbeelden toonen ons dat oude lieden zoowel als jongen kunnen genezen, dat zij nog voldoende krachten hebben om het kwaad te bestrijden. Hoevele grijzaards bevinden zich met behulp der Pink Pillen in een zeer gunstigen gezondheidstoestand. Leest hierover het volgende eens: De heer W. Sandes, veeverloskundige, die te Middelburg woont, Schuttershof- straat 117, is reeds zeer gevorderd in jaren. Eenigen tijd geleden ernstig ziek zijnde, beeft hij de Pink Pillen geno men, en hij verklaart dat zijn gezond heid ten gevolge van die behandeling is hersteld en dat hij zich sedert dien voordurend wel heeft bevonden „Ik verklaar zeer gaarne dat mijn gezondheid, dank zij de Pink Pillen, zich zeer goed houdt. Vroeger leed ik aan slaaploasheid en zenuwzwakte. Ik had geen eetlust en gevoelde mijn zwakte met den dag toenemen, ook was mijn herinneringsvermogen mij af en toe on trouw. Eerst geloofde ik al die kwalen aan mijn leeftijd te moeten toeschrijven, maar men her.ft mij te verstaan gegeven dat ik door de behandeling met de PiDk Pillen zeer goed kon herstellen. Ik heb dus de Pink Pillen gebruikt, die mij onmiddellijk een zeer merkbare verbe tering hebben bezorgd. Ik ben met de behandeling voortgegaan en gevoel mij tegenwoordig zeer goed." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. PREDIKBEURTEN, 26 Januari. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. H. v. d. Zanden uit Andel. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen en in de Nuts- zaal ds. De Jong en nm. 2 u. in de Ned. Herv. kerk, dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Kamper (Afscheid.) Chr. Geref. Kerk, vm. 9 30 en nm. 6 u. ds W. F. v. d. Kodde van Harlingen. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. 28 Jan., nm. 6 u. ds. Van Velsen uit Zuilichem. Bastiaanse uit Doeveren. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 leeskerk en nm. 6 u. ds. van Rennes uit Dussen. 's Gravemoer, vm. 9.30 geen dienst eu nm. 2 u. ds. Pop uit Sprang. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. geen dienst. nink uit Well c. a. Geref. kerk vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. de heer W. G. Harresteijn, theol. candidaat. F. Gobius du Sart. I&êêB^ H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en tydi|E in te zenden. Kerknieuws. Heusden- De feestviering met de leer lingen der Zondagschoolvereeniging „Laat de kinderkens tot Mij komen" zal, D. V., Woensdag 29 Januari, des avonds ten 6 ure, in de Geref. Kerk alhier plaats hebben. Meeuwen. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente alhier is herbenoemd de heer D. Smits. Binnenland. Uit Keuleu wordt aan de Berliner Börsen Kurier gemeld Tegenwoordig neemt 't smokkelen aan de Zuid Neder- landsche grens zoodanig de overhand, dat de grensplaatsen met de gesmokkelde waar volkomen overstroomd worden. De grenspolitie moet versterkt, en een scherper toezicht op de treinen uit Nederland gehouden worden. Vooral heeft men te doen met een uitgebreid smokkelen van lucifers. De lucifers wor den bij massa's naar Zuid-Duitschland gezonden. Tal van personen zijn reeds aangehouden. De overheid wijdt vooral veel aandacht aan de arbeidstreinen uit Nederland, daar gebleken is, dat veel fabrieksarbeiders aan het winstge vende smokkelen meedoen. Te Nijmegen is Donderdagochtend, op 69-jarigen leeftijd, overleden dr. G. van Helbergen, oud-rector van het gymnasium te Gorinchem. De vermoedelijke dader van den moord te Denekamp is, blij kens door den officier van j ustitie te Almelo ontvangen bericht, te Oberhausen aangehouden. Vermoede lijk zal hij nu over de grenzen worden gezet of zal zijn uitlevering worden aan gevraagd. Een ander bericht hierover luidt Aan de gemeenschappelijke pogin gen van de Hollandsche en de Duit sche politie is het gelukt op de mijn Stinnis te Carnap in den persoon van den daar werkzamen arbeider T. een sedert lang door de Nederlandsche justi tie gezocht misdadiger in hechtenis te nemen, die kort na de Kerstdagen in Denekamp een moord met diefstal op de weduwe Raykers gepleegd en de woning van de vermoorde in brand ge stoken had. T., die onder den naam Mayer op de lijst van de werklieden voorkwam, is reeds vroeger wegens ernstige misdrijven met 13 jaren tucht huis gestraft geweestna dien tijd uit gezeten te hebben, is hij naar Neder land teruggekeerd en pleegde daar den vreeselijken moord. Zijn broek was nog met bloed bevlekt. Zijn uitlevering is al aangevraagd. Te Amsterdam woonachtige familie heeft, zoo meldt de Tel., van den man, die te New York gearresteerd werd in verband met diamantensmokkelarij, tele grafisch bericht ontvangen, dat men hem, De Heer W. Sanders. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Paddenburg. Aalburgnm. 2 u. dr. Tjalma uit Veen. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooij mans. Babylonünbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. geen dienst en nm. 2.30 u. ds. Brakel, nm. 6 u. ds. Paddenburg van Aalst. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Van der Hoff van Drunen. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drongclen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. Goris van Zeven bergen. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. geen dienst, nm 2 u. ds. Dekker, afscheid. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feijkes. Gie88en, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorat Vader. Pouderoijen, nm. 6 u. ds. Ten Bokkel Hui- Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, jm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 ds. Pop. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J.C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2