Portretten 35 cent. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij VAN MG Cl, AB Dl JSIROOP, DAALDERS FOTOGRAFISCHE KUNSTINBICHTING JOK. DE JO\e, Groote sorteering Moderne Lijsten. Land van Heesden ea Altai van Zateriai 1 Feir. 1913, No. Krijtstraat 308a, Tel. Int 94, dormcNem. beloorende tyj iet NieiwsM yoer iet HEUSDENAREN Fractische Gids Fraai Geïllustreerde Prijscourant SPECIALE INRICHTING LEO SIKKERS Co. Firma A. ZWAAN, Zaadteelt en Zaadhandel te Enkhuizen, welke ook verkrijgbaar is bij haren Agent A. D. BAAIJENS te Herpt. Waterpoort, Gorinchem. BUITENLAND. De Duitsche viermaster PaDgani van Hamburg naar Valparaiso, is bij kaap Hague aangevaren door het stoomschip Phryne. De Pangani zonk na korten tijd. Slechts vier man werden opgepikt, de rest van de bemanning, ten getale van dertig koppen, is verdwenen. De Amerikaansche bladen weten nu wat meer te vertellen van John D. Rocke feller Jr.*8 plaunen ter bestrijding van den z.g. haudel in blanke slavinnen. Men wist reeds, dat de jonge Rocke feller, die kort geleden voorzitter was geweest van een „grand jury", die een enquête instelde naar den omvang van het ehvel van den blanke slavinnen- handel, zich voor de bestrijding van dien kanker interesseert en daarvoor reusachtige sommen beschikbaar heeft gesteld. Thans heeft J. D. R. Jr. zijn plannen nader gepreciseerd in een ver klaring, door hem aan de pers verstrekt. Hij zelf en drie anderen hadden een instituut, genaamd Bureau of Social Hygiene. Het plan van deze vereeni- ging is, den kanker der maatschappij over heel de wereld te bestudeeren en zoo mogelijk uit te roeien. Het onder zoek wordt zóó breed opgezet, dat elke stuiver van de door Rockafeller c.s. voor dat onderzoek toegezegde 5.000 000 gulden daaraan zullen weggaan. Het „Bureau of Social Hygiene" bestaat trouwens al een jaar of wat en heeft reeds veel nut gesticht. Abraham Flex- ner, die in opdracht van het bureau een jaar in het buitenland heeft door gebracht om daar verschillende onder zoekingen in verband met de werk zaamheden van het bureau in te stellen, zal binnenkort rapport uitbrengen over 'zijn bevindingen. - Indien de strijd tegen den handel in blanke slavinnen succes heeft, denkt Rockefeller dat ook tegen alle andere vormen van misdrijf strijd zal kunnen worden gevoerd, waarbij dan eerst een h bestudeeriug op zoowel wetenschappe lijke als humane wijze dient te worden verricht. Te Parijs is de bankier Péquignot gevangen genomen, beschuldigd van verduistering van 250,000 gulden uit de fondsen van het Crédit Foncier. Uit Brussel wordt geschreven Tengevolge van talrijke diefstallen uit brandkasten, den laatsten tijd in België gepleegd, bij een waarvan 150,000 francs ten nadeele van notaris Virton zijn ontvreemd, heeft de politie eenigen tijd geleden twee Nederlanders, die te itAnt werpen vertoefden, gearresteerd, b Jaar de politie vernomen had, dat e* ^)eide mannen behoorden tot een dieven bende, die zich ophield te Antwerpen, Mechelen en Brussel, heeft zij thans - tal van arrestaties te Brussel en Ant- werpen .verricht. Volgens berichten uit Batoem, Kars en Trebizonde, hebben de Armeniërs de consuls om hulp van Rusland ver zocht, daar de Turksche regeering niet in .staat is de orde en veiligheid aan de kust van de Zwarte Zee te handhaven. 0 Een New Yorksche vuistvechter Rose is overleden tengevolge van een klap, die hij dezer dagen van zijn collega Smith bij een gevecht had gekregen. Smith en de scheidsrechter, die bij de vechtvertooning dienst deed, zijn ge arresteerd. Uit Vigo wordt aan de Espana Nueva geseind: Tijdens den overtocht van Amerika naar Vigo is een kistje, be vattende 100.000 mark in goud, ver zonden uit Rio de Janeiro naar Berlijn en gesloten in een brandkast aan boord van de Duitsche paketboot Cap Blanco, verdwenen. De Engelsche kiesrechtvrouwen heb ben Woensdag al hun best gedaan. In de groote winkelstraten van Londen, Regent Street, Oxford Street, Charing Cross en Piccadilly hebben de spiegel ruiten het moeten ontgelden, en verder zijn op heel wat brievenbussen zwavel zuuraanslagen gepleegd. Een grappige vergissing gebeurde op 't Smithplein, waar minister Mc Kenna woont. Zijn ruiten zouden worden in gegooid, maar bij vergissing zag men het verkeerde huis voor 't zijne aan en een argelooze juffer miss Bonsor zat 's avonds tusschen de scherven. Het vernielingswerk werd zeer be moeilijkt' door den neergutsenden regen die ten slotte zelfs de vurigste voor standers van vrouwenstemrecht ver kilde en naar huis joeg. De vrouw van een baanwacher op de lf Quebec-Nieuw Brunswijk in Canada is door zes onverlaten op de gruwelijkste wijze mishandeld. Haar man vond haar overdekt met bijt- en brandwonden. De vrouw leefde nog en kon de namen van de aanranders opgeven. Kort daarop stierf zij. Zeventig personen die in een prauw de Irrawaddy-rivier bij Rangoon af zakten zijn verdronken tengevolge van het kantelen van hun vaartuig. De Parijsche apachen hebben weer eens een heel brutaal stukje uitgehaald. Maandagmiddag tegen vijf uur, toen het dus nog licht was, hebben zes bandieten te Noisy le-Sec, vlak bij Parijs, een wagen van de electrische tram aangehouden. Zij dwongen den verschrikten conduc teur, wien zij een revolver onder den neus hielden, het geld, dat hij dien dag opgehaald had, ongeveer 50 frank, af te geven en de boeven gingen vervolgens over tot het uitplunderen van de men- schen, die in de tram zaten. Maar eenige politie-agenten, die in de nabijheid op straat stonden, bemerkten wat er ge beurde zij schoten toe en toen ontstond er een levendig revolver gevecht tus schen hen en de bandieten. Het gelukte de politie drie bandieten buiten gevecht te stellen; de andere drie ontkwamen. Toen de tramwagen weer van Noisy-le- Sec naar Parijs terug zou gaan oordeelde de politie het veiliger, dat hij door agenten in burgerkleeding begeleid zou worden. En hoe noodig dit was bleek alras. Want na een poosje rijdens spron gen de drie gevluchte boeven op den wagen en wilden opnieuw beginnen de passagiers hun geld af te nemen. On middellijk maakten nude politie agenten van hun revolvers gebruik en eerst na een vrij langdurig vuur gelukte het hun zich van de drie roover3 meester te maken. De zes apachen zijn jongens van 18 tot 20 jaar, die blijkbaar door het lezen van prikkel-lektuur la Nick Carter tot hun rooversbedrijf zijn ge komen. De vlieger Biders, die reeds eenigen tijd leerling is aan de vliegschool van Blériot te Pau, liep al lang met het plan rond om Védrines' vlucht over de Pyreneeën, die hij volbracht heeft op zijn reis ParijsMadrid, eens na te doen. .Vrijdagochtend vond hij het weer gunstig en besloot bij het aanbreken van den dag tot een tocht van het vliegkamp naar de Spaansche hoofdstad. Hij liet zijn eendekker van het type- Blériot grondig nakijken en verzorgen, luisterde aandachtig naar 't draaien van de motor, dat hem geruststelde en ver trouwen schonk en steeg om 7 uur 19 op. Hij bleef eerst boven het vliegplein rondvliegen en bereikte aldus een hoogte van 3000 M., maar verdween toen in de richting van de bergen. Het weer veranderde, de vlieger kreeg regen en wind en hij moet zich wel minder op zijn gemak gevoeld hebben hoog en eenzaam tusschen de besneeuw de toppen, waartegen het geraas van zijn motor een echo sloeg. Toen hij de huizen van Guadalajara in 't zicht kreeg, noopte een panne hem te landen. De bewoners snelden toe, geestdriftig door de verrassing van de eerste, na Vedrinus, die hun langs dezen weg een bezoek kwam brengen. Biders vertelde iD 't kort van zijn moeilijkheden, van de gevaarlijke en beruchte Pyreneesche winden, waar Vé- drinus ook al zulke griezelige verhalen van had opgedischt, maar hij wilde tot eiken prijs verder naar Madrid toe. Tegen 1 uur steeg hij dan ook weer op en heeft hij zijn doel bereikt. Hij is in Madrid geland. Hij heeft den afstand van 512 K.M. in 5 uur 35 min. afgelegd. Men schrijft uit Petersburg van een bijna onaanneembaar bijgeloof, dat in Rusland heerscht; aan de Europeesch- Aziatische grens, voornamelijk in 't gouvernement Novgorod, meent men, dat kaarsen, die uit kindervet en be paalde lichaamsdeelen van jonge men- schen zijn samengesteld, een „wonder baarlijke" werking hebben; dit bijgeloof heeft natuurlijk ten gevolge, dat men kinderen zorgvuldig tegen vervolging of misleiding moet bewaken. Het is in die slreken geen zeldzaamheid, dat kin derlijken hiervoor worden opgegraven, hoewel de Czaar felle wetten hiertegen uitvaardigde. Dezer dagen werden, vol gens een officieel rapport uit Novgorod, twee kinderen vermoord gevonden in een bosch. Van de daders is geen spoor te vindenechter kan men zich er van overtuigd houden, dat het bijgeloof de oorzaak is van een dergelijken wreeden moord. Lindhagen, de jong-socialistische bur gemeester van Stockholm, heeft in de Tweede Kamer van den Zweedschen Rijksdag voorgesteld, den koning te verzoeken het hof en de hofhouding af te schaffen, alsmede de civiele lijst te verminderen. zichzelf niets bijzonders, is het ver meldenswaardig, omdat liet broertje en zusje meer dan twee volle dagen in leeftijd verschillen, het jongste is n.l. geboren den 24 Januari, des voormid dags 10 uur, het meisje pas den 26 Januari, des namiddags 5,30 uur. Woensdag heeft de politie te Nij megen aangehouden drie Duitschers (vader en twee zonen), die aldaar valsche Duitsche bankbiljetten van 10Ó mark in omloop trachtten te brengen en met dit werk reeds in drie winkels waren geslaagd. Twee hunner, de zonen, voorzagen zich eerst van een nieuw pak in het heerenkleedingmagazijn der firma B. en „netjes aangedaan" begaven zij zich toen naar den winkel van den goud smid S., waar enkele ringen werden gekocht; ook daar wérd met valsch papier betaald, waarvan zij ook nog de firma P. en K. (heerenkleedingmagazijn) wisten te voorzien. De heer S., die twee bankbiljetten van 100 mark had ontvangen en deze aan een bank ging inwisselen, werd daar erop gewezen, dat hij met valsch papier kwam. Hij de straat op en hij ontmoette zijn bezoekers, met wie hij pratend doorliep, totdat hij een politie agent zag. Deze, gewenkt, hielp hem de heeren brengen naar het hoofdbureau van politie, waar zij bij hun verhoor zich lieten ontvallen, dat ook hun vader te Nijmegen was. De hoofdinspecteur slaagde erin dezen op straat aan te houden. Ook hij was in 't bezit van een groot aantal valsche biljetten van 100 mark en van 5 mark. De aangehouden drie Duitschers zijn Johan Bram, oud 71 jaar, en diens zonen Johan en Wilhelm Bram, oud 32 en 20 jaar, uit Dusseldorp. Zij ver klaarden paardenhandelaars te zijn. Donderdag zijn zij naar Arnhem over gebracht en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Verschillende nieuwe voorwerpen, welke zij bij zich hadden, waren niet te Nijmegen ge kocht, zoodat zij waarschijnlijk ook el ders zaken hebben gedaan. Men schrijft uit Winschoten: Een onzer stadgenooten, de heer H. H. Kiewiet, aan de Oudewerfslaan alhier, heeft in zijn vrijen tijd de man is voeger gedurende de laatste drie jaren, geheel van hout, een spoorlijn met bruggen, wissels, veiligheidssignalen, waggons en dergelijke bijeen geknutseld. De spoorlijn, ter lengte van pl. m. 12 meter, is op eenige houten stelletjes geplaatst. En daarop eenige spoorweg- waggons, welker dt iren niet door de reizigers geopend kunnen worden, enkel als de trein aan een station b.v. is aan gekomen, worden Z6 door een aan de locomotief verbonden werktuig automa tisch geopend en gesloten. Op de houten rails worden de wissels, de seinpalen, de sluitboomen, de brug gen, ja alle toestellen, die bij het spoor wezen voorkomen, op een bepaalden afstand door de naderende treinen in werking gesteld. Zeer eenvoudig zijn aan de waggons toestellen aangebracht, die zelf de sein- toestellen enz. in beweging brengen. Waarbij nog komt het automatisch rangeeren der waggons, waarbij het tus schen de wagens werken van het spoor wegpersoneel overbodig zal blijken, als mede het lastigste sneeuwscheppen, dat nu door de locomotieven zelf doelmatig geschieden kan. Deze complete spoorweg in miniatuur, als we het reuzenwerk van den heer Kiewiet zoo twogen noemen, zal binnen kort zoowel hier als elders ter bezich tiging worden gesteld. loopt oiet verder! Op Zondag 3 Februari a.s., van O ure v.m. tot 3 ure n.m., zal er ge legenheid zijn tot het maken van boven staande foto's. Ook op briefkaarten: 6 stuks f 0,75. 10 1,00. HEUSDEN, Wijfeschepoort, op de Binnenplaats, ten huize van den heer JOH. VOS-KIPPING. Aanbevelend, De vliegterreinen te Ede, van de Maatschappij voor de Luchtvaart, zijn naar het „N. v. d. D." meldt overge nomen door den vlieger Henri Bakker, die ze zelf in gebruik zal nemen en er een school gaat vestigen. Een bergloods wordt reeds in orde gebracht. De heer Bakker maakte reeds eenige mooie vluchten op zijn terrein met het door hemzelf en zijn meehanicien Rombout vervaardigde toestel. Hij is van plan dit jaar een toer door Nederland te maken, te beginnen met een vlucht van Enkhuizen naar Stavoren en zooveel mogelijk steden en dorpen aan te doen, als er maar gelegenheid is, vliegdemonstraties te geven. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Genderen. HOTËK. kiAÜ. Gerechtigd tot het voeren van het Ryksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.60 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. ADVERTENTIEN. BINNENLAND. Voor den ambtenaar van den bur gerlijken stand van Smallingerland te Drachten werd Maandag aangifte ge-, - daan van een tweeling-geboorte. Op el- 611 etfkelVOrm 100T DUIKERS. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BEÏON-IJZERWERKENc Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, MPUllEklJRE Alle werkdagen van 9 tot S nnr. Moeders, bedenkt, dat in dezen tU«I van sneeuw en J|s, uwe kinderen meer dan anders gevaar loepen een leellfke kou te vat ten, waarvan borst ziekte, longontsteking bronebitls, asthma en andere borst- en long ziekten het gevolg kunnen zijn. Moeders, waakt daartegen, zorgt er voor steeds een flescb ABDIJSI ROOP, Klooster Sancta Paulo bij de hand te hebben daar de Abdijsiroop alle bovenge noemde kwalen voorkomt en geneest. Daardoor kwam de slijm gemakkelijk los, de benauwdheden ver minderden en zij kon weer beter ademhalen. Nadat zij slechts twéé flesschen Abdijsiroop gebruikt had, was zij volkomen genezen. De ■41oo*t<*r üiaiicla Paul» kost per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.van 1000 gram f 3.50. Eischt rooden band met handteekening van den Gene raal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Beusden bij H. van Eeuwyk; Aalburg: H. T. Schouten AalstG. v. d. Zalm AlmkerkS. van DrunenAndelJ. G. SchoutenResuijen D. van Hel voort; Drunen (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers zoonDas sen: J. J. Paes; Denderen: B. de Graaff; QiessenJ. van Vugt; Mank (Dus- senpolder): A. van der Pluijm; Heijmans; leeuwen; G. Sterkenburg; Nieuwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz.; Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Wnudrlehem: G. Wilhelm; WijkG. Versvelt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. voor ieder om op voordeelige w (jzc gedurende een geheel jaar in een burgertuintje eigen groenten te kweeken, door Rt. ZWAAN. Dit beknopte practische en bevattelijk eaamgestelde boekje (door het Nieuws van den Dag zeer gunstig beoordeeld) ontvangt ieder gratis die voor minstens f 1. aan zaden bestelt. Vraagt daarom de die op aanvrage gratis en franco wordt toegezonden door de Cacao is heilzaam, mits ze goed is. Daarvan zijt gij zeker bij ^oor Moderne Kunstfeto's en Artistieke Vergrootingen, Groepen, Buitenopnamen Interieurs, Architectuur-Fotografie, Kunstlichtopnamen, enz. enz. V „Waarom geeft je Moeder je geen Abdijsiroop?" De heer C. L. van Leestwonende te Oosterhout, verklaart ons gaarne „Mijn dochtertje van 8 jaar heeft tot haar zesde jaar steeds aan de longen gesukkeld. Toen kreeg zij zulk een longontsteking, ge paard gaande met slijmhoest en zoo erg dat ik niet dacht zij weer genezen zou. Ik diende toen de Abdijsiroop. BLOOKER'S CACAO.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3