EE Lanlif ers. de Mouterij „DE STER" Winkelhuis te Werkendam. te veilen en te verkoopen Een HUIS en ERF, .I.TIi.lloiiwenlii'i'g, Handel in Ijzerwaren, Wed. J. Rorzo Zonen, VAW LEEUWEN Co., Prof. Dr. HANS GROSS. De l\'asporing van liet strafbaar feit, De Notaris J. J. van der Kaaden De Notaris J. J. VAN DER KAADEN Machinale Spiepl- ei Lijstenfahriek. Coiissioiairs in Effecten, Keukenmeid, net Keukenmeisje Werkmeisje. Voor GERST HOOGSTE PRIJS Openbare Vr ij willige Verkooping. Openbare Vrijwillige Verkooping. Een Huis met Erf en Tuin Openbare Vrijwillige Verkooping. De Notaris J. J. van der Kaaden veilen en te verkoopen: WEI- en BOUWLAND Kolenbakken, Kolenlepels, Potten, Pannen, Emmers, Waschbakken, Bijlen, Snoeimessen, Gereedschappen, enz. enz. Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Jhr. Mr. W. E. T. M. VAN DER DOES DE WILLEBOIS, Vrijdagnamiddag de 70-jarige H. Z.,uit Ruinerwold, bij Meppel in een snel- stroomende waterleiding geraakten ver dronken. Aan de werken voor den aanleg van de spoorlijn Gouda— Schoonhoven is Zaterdagmiddag te Stolwijkersluis, bij Gouda, een zandtrein ontspoord. De locomotief en eenige zaadwagens rolden van den dijk. Vier personen, die zich op de locomotief bevonden, vielen mee omlaag, doch konden, zonder verwon dingen te hebben opgeloopen, worden bevrijd. Naar aanleiding van de verschillende klachten en opmerkingen over't groote gevaar van de meeste bioscopen met hunne zinnenprikkelende, ja zelfs on zedelijke films, hebben zich te 's Graven- hage eenige personen tot eene commissie geconstitueerd, teneinde die bioscopen, waarvan de exploitanten slechts goede films willen vertoouen, die iedereen zonder gevaar kan gaan zien, zoodanig onder controle te stellen, dat het publiek met gerustheid daarheen kan gaan, dat ouders, zoo zij met hunne kinderen een bioscoop willen bezoeken, zonder be hoeven te vreezen, dat het jeugdig ge moed hunner kinderen vergiftigd wordt, de onder controle staande bioscopen kunnen gaan zien. In deze commissie zijn verschillende godsdienstige richtingen vertegenwoor digd. Aan de Maandag-Ct. wordt gemeld, dat er ter gemeente-secretarie te Naar- den op 16 en 22 Januari diefstallen zijn gepleegd. Er is ongeveer f 400 gestolen. Sporen van braak zijn er niet gevonden. Maandag werd uit Maastricht gemeld De Maas is weer snel wassende. Sedert gisteren is het water 62 centimeter ge wassen. Luik seint 44 centimeter was. Ook uit alle andere plaatsen in België wordt was geseind. De tjpografenstaking te Amsterdam, die ruim 700 man omvatte, is Maan dagavond beëindigd, doordat de werk lieden, de voorstellen aangenomen heb ben welke de patroons hun hadden ge daan op 31 Januari jl. en waarbij 610 van de zetters een uurloon van 26 cents, den drukkers van 27 cents en den machinezetters van 30 cents wordt toe gezegd. De werklieden namen deze voorstellen aan met 390 stemmen voor, 131 tegen en 8 in blanco. Het voorstel van de patroons was te voren verworpen, omdat het aantal stakers, dat de patroons niet onmiddel lijk weder willen aannemen, te groot werd geacht in verhouding tot de ver mindering van werk, welke als gevolg van den strijd in den eersten tijd te wachten staat. Er werd besloten, dat de besturen en het stakingscomité zouden trachten, nogmaals in overleg te treden met het bestuur van de Amsterdamsche Druk- kersvereeniging. Het resultaat van dit overleg is de opheffing van de staking geweest. Er zullen thans voorloopig slechts 53 werklieden niet aan den arbeid kun nen gaan, van welke er nog 10 na ver loop van een week werk zullen vinden. Voor de overblijvende 43 zullen de patroons hun best doen, dat zij hier of elders zoo spoedig mogelijk geplaatst worden. Om dit te bevorderen zal over werk achterwege blijven en zal geen Amsterdamsch werk in de provincie worden gemaakt. Den werklieden wer den vier vrije dagen per jaar toegezegd. Voor werk op Zon- en feestdagen zal 125 procent extra worden betaald. Deze voorloopige overeenkomst geldt tot 1 Februari 1914. Intusschen zullen er van patroons en werkliedenzijde ern stige pogingen worden gedaan om te komen tot een landelijke loonregeling Men vermoedt, dat P. C. B., die op het oogenblik in het huis van bewaring te Amsterdam zit, in verband met de in de 2de Jan Steenstraat gepleegde diefstallen, de kans heeft gezien zich op de een of andere manier in verbin ding te stellen met zijn familieleden, die zich op vrije voeten bevinden. De justitie stelt een onderzoek in. Men meldt uit Nijmegen: Naar aanleiding van berichten uit Kleef bleek ons bij informatie bij de douanen hier ter stede, dat met den sneltrein van Vrijdagavond, die om streeks half acht uit Amsterdam hier arriveert, een vrij aanzienlijke partij tusschen de 50 a 100 kilo saccharine door twee Duitsche reizigers werd mede gevoerd. De saccharine hadden zij ver borgen onder de kussens van een coupé. Duitsche douanen te Cranenburg wer den van het geval in kennis gesteld en doorzochten alle coupé's zeer nauw keurig. In een eerste klasse waggon werd werkelijk saccherine gevonden. Een der smokkelaars werd gearresteerd. Zijn medeplichtige had onmiddellijk bij aankomst den trein verlaten en wist onder voorwendsel 'n glas bier te willen drinken te ontsnappen en de Hollandsche grens te bereiken. op de hoogte gesteld door verraad van de zijde der smokkelaars. De justitie uit Dordrecht heeft Zater dagnamiddag een onderzoek ingesteld in den boekwinkel van W. B. te Go- rinchem, naar boeken met illustraties op onzedelijk gebied. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft de justitie 38 boeken in beslag genomen. Te Rossum is Vrijdag aan den dijk van de Waal een kussensloop gevonden, waarin het lijkje van een pasgeboren kind. Zondagnamiddag is te Berghuizen, bij Oldenzaal, in een greppel het lijk ge vonden van den 38-jarigen fabrieks arbeider B. O. K., die blijkbaar Zater dag om het leven moet zijn gekomen. Sporen van misdaad waren op 't lijk niet aanwezig. K. maakte nog al eens misbruik van sterkedrank. Het nieuwe Nederl. driemastmotor schip Ingeborg, kapitein G. F. de Wit, van de reederij J. J. Onnes te Gronin gen, is Zaterdagochtend 7 uur benoor den het Kurhaus te Scheveningen ge strand. Het zit tusschen de pier en het schietterrein. Dit met steenkool beladen schip draagvermogen 390 ton maakte de eerste reis en wel van Leith naar Casa Blanca. De bemanning, be staande uit 11 personen, is door de motorreddingboot van de visschershaven te Scheveningen gered en aldaar geland. Het schip heeft zware slagzijde naar zee en staat vol water. Duizenden personen zijn Zondag naar Scheveningen getrokken om naar den daar gestranden schoener te gaan kijken. .De staatsspoorstoomtram alleen ver voerde 10.000 personen naar Scheve ningen. Ongeveer 4 uur gingen drie mannen van de bemanning hand aan hand door de zee naar het schip; zij bleven ge- ruimen tijd aan boord. Over het afbrengen van het schip door de Berging-Maatschappij wordt onderhandeld. De sergeant S., van het 4de reg. inf. te Leiden, is in arrest gesteld. Hij wordt verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan verduistering van menage- gelden. Rechtzaken. Voor de rechtbank te Assen hebben Maandag terecht gestaan E. J., 25 jaar, arbeider te Odoornerveld (gemeente Odoorn) en P. M., 22 jaar, arbeider te Schoonoord (gem. Sleen), beiden gede tineerd, beschuldigd, dat zij gepoogd hebben op 10 Augustus jl. in de Kiel, in de gemeente Odoorn, den rijksveld wachter Stipke Overdijk opzettelijk van het leven te berooven. Voorts wordt hun diefstal van een sabel en een re volver ten nadeele van het rijk ten laste gelegd. De officier van justitie te Assen had den rijksveldwachter last gegeven, den bekl. J., verdacht van aanranding en diefstal van een rijwiel in Duitschland, gevangen te nemen en hem naar Assen te transporteeren. Op de grens van de Kiel en Eesveen hield Overdijk hem aan. Deze volgde hem aanvankelijk, maar bij een kruispunt heeft hij den rijksveldwachter bij de keel gegrepen en tegen een walletje aan den kant van den weg geduwd. Daar kwam M. bekl. J. te hulp en heeft den veld wachter verscheidene steken in het bovenlijf toegebracht, waarvan slechts enkele door de kleerenzijn heengegaan. Uit hun uitroepen in de worsteling blijkt, dat zij het plan hadden den veldwachter te dooden. Nadat M hem een steek onder het linkersleutelbeen had toegebracht, zijn de aanvallers op de vlucht gegaan. De sabel en revolver namen zij mee. Bekl. M. bekent te hebben gestoken. Bekl. J. zegt, dat hij alleen den revol ver heeft vastgehouden. Het O. M. eischte tegen M. zeven, en tegen J. vijf jaar gevangenisstraf. Burgerlijke Mtand. Werkendam, van 24 tot 81 Jan. Overleden Cornelis van Zanten, echtg. van G. Hommel. Genderen, over de maand Jan. Geboren: Bastiaan Bertus, z. v. P. W. de Raad en C. G. Lankhaar; Gijsbertus, z. v. C. de Fijter en G. NijhofF; Jan, z. v. G. Bax en H. Wagemakers. Overleden: Jan Saakes, 90 j., wedr. van C. G. van Houten. Ingekomen van: Oegstgeest, Maria Redeker. Vertrokken naar: Rotterdam, M.Vos. Wijk en Aalburg, over de maand Jan. Getrouwd: C. van Rijswijk, 26j.en A. Bouman, 21 j B. van Loon, 22 j. en S. J. van Bergeijk, 24 j. Geboren: Marigje Pieternella, d. v. K. Mans en J. OomenPieter, z. v. G. Garstman en G. de Waal; Mechelina Adriana, d. v. Adr. HilleTeuntje, d. v. M. Treffers en J. van Helden; Dirkje, d. v. H van Helden en E. Bouman; Wilhelmina, d. v. G. Lakerveld en E. Nieuwkoop; Antonia Maria, d. v. J. A. van Wijk en G. de WaalMaaike Wil helmina, d. v. W. v. d. Steenhoven en C. van Kuijk. Overleden: Willem van Rijswijk, 5 ra.; Anna Elizabeth Vos, 81 j., echtg. van J. F. Soaderland; Philippus van Wijk, 30 j.; Hendrika Vos, 8 m. Vertrokken naar: Ridderkerk, M. de Graaff; Andel, N. Sterk; Rotterdam, D. v. d. MeyGameren, G. v. d. Oever; Drunen, M. G. H. Evers. Meeuwen, van 131 Jan. Geboren: Eymeke Hendrika. d. v. A. van der Beek en M. Redeker. Ingekomen van: Haarlem, A. H. de Loor. Vertrokken naar: Heusden,F.Straver. Vrijh.-Cappel, over de maand Jan. Geboren: Dirk Eimert, z. v. A. J. Oerlemans en A. de BruijnCornelis Huibert, z. v. J. Klaasse en S. M. de Korte. Overleden: Hendrika Okkers, 76 j., echtg. van P. G. Hoefnagel. Capelle, over de maand Januari. Getrouwd: W. M. Sulsters, 27 j. en A. F. Verhagen, 22 j.B. J. Westbroek, 22 j. en W. G. Schouten, 21 j.A. L. v. Eijnat- ten, 26 j. en A. J. Kemmeren, 24 j. Geboren: Cornelis Zacharias, z. v. A. Molegraaf en E. A. v. Tilborgh Catharina Maria, d. v. C. Rekkers en P. Verwij meren; Cornelia Johanna, d. v. J. van Hooren en E. Meijers; Theodorus, z. v. C. Groeneveld en C. BlomArdina Dirkje, d. v. G. v. Zeist en N. M. Ver hagen. Overleden: Sijke Faro, 60 j. echtg. v. Z. Molegraaf; Hendrika Gouda, 48 j. echtg. v. M. OosterhoutMarijnus Rijken, 50 j. echtg. v. M. J. Huijsmans; Pieter nella Catharina de Rooij, 75 j. echtg. v. G. v. d. Hoek; Jan van Veen, 21 j. Ingekomen van Boskoop, M. L Ver meulen Raamsdonk, A. J. Verwij meren; Loon-op-Zand, C. de Geus en gezin J. Verduijn en gezin, en W. II. Kerst Vrijaoeven-Cappel, S M. Hoefnagel. Vertrokken naar: Oosterhout, G. H. Oerlemans; Sprang, P. de Rooij, J. v. IerselTilburg, J. v. d. Hoek, Loon- op-Zand, P. J. GeeneD en gezin. Kerknieuws. Mleeuwijk- Ds. P. H. de Jonge, alhier heeft een beroep ontvangen van de Geref. Gem. te Avereest. De inwijding der nieuwe Ger. kerk A alhier, zal hoogstwaarschijnlijk plaats hebben 19 Februari a.s. Laatste Berichten. Volgens een officieele mededeeling zijn de vijandelijkheden Maandagavond precies te zeven uur hervat, zoowel te Tsjataldzja als voor Adrianopel. Bij Tsjataldzja vond een onbeteekenende schermutseling plaats, op Adrianopel werd het bombardement heropend. Volgens het Giornale d'Italia heeft de Bulgaarsche regeering de mogend heden gevraagd, of zij Konstantinopel mag bezetten, om daar den Turken de vredesvoorwaarden voor te schrijven, en zouden de mogendneden reeds hun toestemming hebben gegeven. Volgens de Times neemt het gerucht vasteren vorm aan, dat reeds telegram men naar Sofia gezonden zijn, waarin Turkije den afstand van Adrianopel aanbiedt en wel onder de voorwaarden, welke door de Bulgaren aannemelijk zijn verk'aard. De Turksche gedelegeerden moeten, reeds op het punt van te vertrekken, een telegram uit Konstantinopel heb ben ontvangen, tot nader order te Lon den te blijven. ■Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 18,366 stuks. Hoendereieren van f 4,65f 6,60 per 100 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 31 Jan. 2 75 M. 2.60 M. N.A.P 1 Febr. 2.65 2.60 2 2.64 2.49 3 2.62 2.50 Waterhoogte Maastricht (brug). 3 Febr. 8.10 M. boven 0. 4 3.12 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m. 3 Febr. 4.78 M. boven 0. 5.39 Adverteutlën. Gevraagd met 15 Maart of 1 April een bekwame bij een familie die 's Winters in Den Haag en 's Zomers buiten woont. Beslist goede getuigen vereischt. Br. fr. No. 276, UIJTHOVEN's Boek handel, Frederikstraat, Den Haag. Tegen 15 Februari gevraagd, een en een Brieven No. 3985, Boekhandel, firma Wed. J. LORETZ, den Bosch. wordt de betaald door: Je 's HERTOGENBOSCH. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal op Donderdagen 6 en 13 Februari 1913. nam. 1 uur precies, in het café „VAN DEN STEEN HOVEN", aldaar, veilen en verkoopen: voor H. IP PEL Mz.. het Winkelhuis met Erf, Tuin en afzonderlijke Schuur met uitgang op de Boterstraat, aan de Hoogstraat no. 507, te Werkendam, kadaster A 74 en 75, groot 2 A. 67 C. In het pand wordt sedert vele jaren handel gedreven in Blik- Glas- en Aardewerk en Kruidenierswaren. In eigen gebruik en te aanvaarden 1 Mei 1913. Bij aanvraag op werkdagen van des voorm. 10 tot nam. 4 uur te bezichtigen. te Almkerk is voornemens om op Woensdagen 13 en 19 Februari 1913, telkens '8 voormiddags elf uur, bij de Weduwe J. C. HIJKOOP te Almkerkin het openbaar Ten verzoeke van Vrouwe A. C. SNOEK, 34.97.88 H.A. uitmuntende gelegen onder de gemeenten Almkerk, DeWerken, Dussen, Meeuwen, Eethen, Wijk en Neder- Hemert. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te Almkerk, is voornemens om op Zater dagen 15 en 33 Februari 1913, telkens 's avonds 9 uur, bij C. DEKKER te Almkerk, in het openbaar te veilen en te verkoopen: Voor de Heer en A. B. van de Koppel en A. Z. Snoek te Almkerk, aan den Sasdijk, samen groot 9 aren 80 centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. te ALMKERK, is voornemens om op Donderdagen 13 en 30 Februari 1913, telkens 's avonds 9 uur, bij ANT. PRUISSEN te Waspik, in het openbaar te Foor de Erven JOHa. VAN DENHOVEN, benevens eenige perceelen te Waspik, samen groot 1.83.23 H.A. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Putterstraat, Heusden. zooals Aanbevelend, J. Th. COUWENBERG. G. J. METTROP. Inrichting voor 't Repareeren en Vergulden van Oude Lijsten in glimmend, mat en oud goud. Chemische Installatie voor het Restaureeren van oude platen. Schilderijlijsten in goud, Louis XIV, XV en XVI. Specialiteit in Fotolijsten. Glasverzilvering, tdasslijperij, Glashandei. Gevraagd f 500 4 pCt. 's Bosch98 pCt. f1000 3è pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3£ pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte. Aangeboden f2000 3è pCt, gem. Zwolle 1893 92 f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 9 f500 4 pCt. gem. Katwijk 99 f 6000 4 pCt. gem. Enschedé 1912 991 f1000 3 pCt. gem. Nijmegen 1895 84 f 300 4 pCt. Friesch Gron. Hypo theekbank 95 5 f 500 3 pCt. Prov. Limburg 1896 82^ f6000 3£ pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provitla in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. Verschenen bij li. J. VEERKAM te Heusden: Een leiddraad voor Ambtenaren en Beambten van Justistie en Politie. Voor Nederland bewerkt door Raadsheer i. h. Gerechtshof te Arnhem. 3e DREK f f .50, gebonden f 1.95. Dit werk is onmisbaar voor H.H. Burgemeesters, als Hulp-Officieren van Justitie, en voor de Rijks- en Gemeente-politie. Vermoedelijk werden de autoriteiten ff ERK EN BAM. De zetting der boter is dete wek op de markt 771/2 ctt., in de winkelt dut 82l/2 ets pet half kilo Ei'ren f 1 25 dr 26 itukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 79 Cl per Kalf kilo en die der eieren f 1 70 de 26 itukt. OORINCHAM, 3 febr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 129 runderen 8 nuchtere kalveren31 vette varkent 336 biggen, 0 schapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 240 300, kalfvaarzen f 160 a 240, guistr vaarzen J a melkkoeien f 60 a 250 twee-en-een-half jarige otten f a anderhalf-jarige f a pinken f agratkalveren f a nuchtere f a tchapen f 00 a 00, lammeren f - a --, biggen f 8 a 15 per ttnk. Vette varkent 28 a 29 cent per Kalf kilo. Op de graanmarkt betteedde men voorristarwe t 8 50 a 9. roode dito 8. a 8 75, witte dito 7 75 a 8.60 int. rogge f 6.00 a 6 40 buitenl dito J 6 70 7.10 gertt f 6.00 a 7. 0, haver f 3.75 a 5. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mait. 150 pond, f 5.50 a 5 80 allet per heet. Boter 75 a 86 et. per half kilo Eieren f 1,25 a 1.36 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per ttuk. ROTTERDAM, 34 Febr Op de veemarkt waren heden aangevoerd 459 vette runderen, i082 magere dito, 165 vette en gratkalveren, 886 nuchtere kalveren, 235 schapen of lammeren, 1091 varkent, 135 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 84 2e kw 68 cent, kalveren le kw. 130, 2e kw 110 et schapen le kw. 2e kw. et. vette varkent 55 a 57 ct. licht soort 54 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.a 24. idem voor de slacht f 12.- a 16 00 Biggen 1.70 a 1 90 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 37/8 en 15/16 ton en 166 stukken van een half ki o. Pryt le kwali teit f 69 2e kw. f 65, ie kw. f 60. Per half kilo 871/j a 92'/, cent. Zeeuwtehe eieren f 5 60 a 6,80. Ovemaassehe dito f 5 80 a 6 00 per 100. BESOOIJ EN3 Febr. De prijt der Boter wat heden 1.49 1 58 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G Keren 5 a 51fa ct. per ttnk. OOSTERHOTJT, 3 Febr. Boter f 1,54 a 1.60 per Kg. Keren f 0,18 en 0,20 de 4 stuks. Katterdamsehe eierenveilin 6) 's-Bosch, Ververstraat 21.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3