een politie-agent peper in de oogen gegooid en een ander smeet ze met een emmer water. Zij is veroordeeld tot 20 pond sterling boete of een maand ge vangenisstraf. In een voorstad van Praag heeft een herbergier zich zelf en zijn huisgezin (vrouw en vijf kinderen) door vergif tiging met lichtgas om 't leven gebracht. PlamtselUk Nieuw*. Heusden, 8 Febr. Toen Woensdagavond zekere v. O. uit Duitechland alhier terugkeerde, alwaar hij enkele jaren werkzaam was en vermoedelijk dacht dat een vroeger gekregen vonnis wel zou vergeten zijn, bleek het weldra dat hij met zijne goede verwachtingen bedrogen uitkwam. De commandant der maréchaussé's alhier toch was het niet verge'.en, dat hij nog eenige dagen gevangenisstraf te goed had, voor een vroeger gepleegd misdrijf. Hij werd inge rekend en Daar 's Bosch vervoerd, alwaar nu de afrekening wel zal volgen. De Bergsche Maas blijft nog steeds wassende. Niet alleen dat 2 der 3 aanleg steigers onderstaan, ook de beide bergkeeten voor stoom booten staan geheel door het water ingesloten en de passage, onder langs, is telkens bij hoog water afgesneden. Komt er Oostenwind, dan ruimt het water spoedig op; doch de wind blijft maar steeds uit West en Z.-West blazen. W erkendam Door delandbouw- vereeniging „Werkendam en Omstreken" te Werkendam" is aanbesteed, de levering van 367.950 kg. Superphosphaat 18 pet., 175.800 kg. Superphosphaat 14 pet., 134.100 kg. Chilisalpeter, 29.800 kg. Kainiet, 19.150 kg. Zwavelzure Ammoniak, 12.500 kg. Patent Kali, 12.100 kg. Ammoniak Superphosphaat, 5000 kg. Luiksche Kluitkalk, 2300 kg. Kali- zout, 1500 kg. Kalkstikstof, 700 kg. Peru Guano, 500 kg. Chloorkalium en 300 kg. Phosphaatgips. Totaal 761.700 kg. tot een bedrag van f 39,591,73. In Februari 1913 zal worden geleverd 639 100 kg. en tusschen 1 en 15 April a.s. 122.600 kg. Almkerk. De heer P. J. 't Hooft, veearts alhier, is bij Kon. besluit benoemd tot districtsveearts. Voor de periodieke aftreding als lid van den gemeenteraad alhier zijn aan de beurt de heeren J. J. v. d. Kaaden, H. D. v. d. Meijden, G. Schermers en A. Z. Snoek. Rabilouiëiibroek. Naar aanlei ding van een bericht uit deze plaats voor komende in de „Bossche Courant" van 5 Februari j.l. kan worden medegedeeld, dat daarin voorkomende mededeelingen onj uist zijn. De vermoedelijke daderes van den brand bij A. van K. heeft nog geen bekentenis afgelegd, terwijl haar man niet naar Ant werpen is vertrokken of aldaar geweest is, doch op het tijdstip van de ramp zich be vond te H., waar hij, na kennis te hebben gekregen van het onheil dat zijn vader had getroffen, zich onverwijld ter dezer plaatse heeft begeven. facertriiidenberg. Met ingang van 10 Februari a.s. is C. W. Berende, nachtwaker alhier, benoemd tot agent van politie 8e klasse te 's Hertogen boech. 's-Gravemoer. Heeren bestuurs leden van de tuin- en landbouwvereenigiug hebben een hoekje grond van ongeveer 16 aren, gelegen aan den Provincialen weg, ge huurd, om daarop voor hunne persoonlijke rekening een proeftuin aan te leggeD. Meeuwen. Woensdagavond j.l. hield de afdeehng „Meeuwen" der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, hare eerste ver gadering. Na de vaststelling van een huis houdelijk reglement werd overgegaan tot de verkiezing van een bestuur van 5 leden, waartoe werden gekozen de heeren D. van Buuren, J. Dammers, J. P. Sprang te Meeu wen, G. H. Millenaar en Van der Plas te Dussen. Nieuwenclfjk. Aan de christelijke school alhier, is in de vacature Pott, die benoemd is tot onderwijzer in Ned-Indië, tot onderwijzer benoemd de heer J. van Delzen, thans tijdelijk onderwijzer aan deze school. In de Woensdagavond gehouden ver gadering der landbouwvereeniging alhier, is in de plaats van H. Krezeë tot 2e voorz. gekozen de heer J. C. Ottevanger. De afd. van Patrimonium alhier, vergaderde j.l. Zaterdagavond in de consi storiekamer. Na opening en lezing der no tulen was aan de orde stemming wegens periodieke aftreding van 2 bestuursleden, n.l. J. v. Oosterhout en G. Tolenaars, welke beide herkozen werden. Daarna stemming voor een voorz., waarbij de heer G. Vlaan deren werd gekozen. Oprichting van een ziekenfonds was nu aan de orde, doch hier over kon nog geen vast besluit worden genomen. Hierna gaf het bestuurslid Tole naars een lezing over „Ervaren te zijn in het verstaan der tijden". Met onverdeelde aandacht werd deze scnoone lezing aange hoord. De vergadering werd daarna op ge bruikelijke wijze gesloten. Raaiiisdonk. Aan de boterfabriek is in Januari verwerkt 236661 liter melk. Raamsdonksveer. Toen de heeren P. en W. Lankhuizen deze week met de tilbury juist de Dongebrug gepas seerd waren, brak de buikriem, zoodat de tilbury achterover sloeg. Gelukkig was de bestuurder zijn paard goed meester en had den geen persoonlijke ongelukken plaats. Sprang. Dinsdagavond 1.1. vierde de Jongelingsvereeniging op Ger. Gr. haar 8e jaarfeest. Om 6,30 uur opende haar eere- voorz. ds. Pop dezen feestavond, door te laten zingen ps. 103 1, om vervolgens voor te gaan in het gebed en een toepasselijk gedeelte uit Math. 10 te lezen. Na de aan wezigen het welkom te hebben toegeroepen sprak Zijn Eerw. naar aanleiding van het gelezen schriftgedeelte een kort openings woord. Door den Secretaris werd een goed verzorgd jaarverslag uitgebracht, zoo ook door den Penningmeester en Bibliothecaris. De Chr. Jongelingsvereeniging van Loon- op-Zand „Dient den Heere" en de afd. „pa trimonium" alhier, werden door hunne af gevaardigden vertegenwoordigd. Aangezien het een feestavond was, werden allen op roiale wijze onthaald. Daar ds. Pop de ver gadering verliet, droeg hij de verdere leiding aan den voorzitter den heer A. Jansen over, die aan het einde der vergadering een woord van dank bracht aan allen, die in meerdere of mindere mate tot welslagen van dezen avond hadden meegewerkt en sloot deze op gebruikelijke wijze. Veen. Een buitengewone brand brak er Woensdagavond om 11 uur uit in de boerderij van de wed. W. Vos; direct was de brandweer aanwezig, doch kon met groote kracht slechts de woning van wed. v. d. Velden behouden. Direct werd een onderzoek ingesteld naar de bewoonster en haar knecht H. vaD Brakel en kwam men tot de treurige ontdekking, dat beiden in de vlammen waren omgekomen. Vermoe delijk hebben zij in het achterhuis, waar de brand is uitgebroken, getracht het vee te bevrijden en zijn zij door den rook ge stikt. Op hun bed waren ze niet aanwezig wa:-1 dan hadden ze gered kunnen worden. Een achttal beesten, een partij kippen, een hond en een tweetal varkens zijn mede omgekomen. Niets is gered kuunen worden. Naar men vermoedt zou een petroleum lampje in 't achterhuis zijn omgevallen en dit de oorzaak kunnen zijn. Van verschillende zijden wordt de vraag gedaan: „Was er dan geen middel om de beide bewoners te redden, tij dens den brand En hierop moet volmondig „neen" geant woord worden. Toen de brand het eerst ontdekt werd, stond reeds het dak van den stal in lichte laaie. De bewoners hadden eene koe, die zoogezegd, op kalven stond. De vrouw zou er het eerste gedeelte van den nacht bij waken en, als het noodig was, den knecht roepen. De verlichting was een petroleumlamp (natuurlijk zeer onvoorzichtig in een stal). Vermoedelijk is die omgevallen en is de knecht geroepen, want diens bed is beslapen geweest. Hij heeft gezien dat er geen koeien meer te redden waren en mogelijk ook de vrouw niet meer, heelt een uitweg in het achterhuis gezocht en is daar neergevallen en ook ten deele verbrand. Toen de eerste hulp kwam, werd zelfs geen loeien van koeien, noch janken van den hond vernomen, zoodat waarschijnlijk, toen de vlam het dak bereikte, menschen en dieren reeds allen erbrand waren. Als iets bijzonders mag zeker wel dienen, dat voor den landbouwer D. Dins dag nog voederbieten werden gerooid. Waspik- Het aantal ingeschrevenen voor de Nationale Militie, lichting 1914, bedraagt 26. Hiervan hebben 8 personen recht op vrijstelling, wegens broederdienst. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld dat alhier bij den landbouwer N. de Bont, een kip twaalf kuikens heeft. De kuikens maken het zeer goed en hebben schijnbaar geen last van de koude. Dinsdag had alhier voor de kinderen der St.-Anna-vereeniging een feestje plaats. Eerst werden de kleinen onthaald op cho colade met krentebollen en sinaasappelen, waarna aan elk een geschenk bij loting werd uitgereikt. De arme kinderen kregen boven dien elk nog een passend kleedingstuk. Dat de kleinen met een verheugd hart huiswaarts togen, is te begrijpen. Een woord van lof komt derhalve hier wel toe aan het bestuur, dat dit feestje zoo goed heeft doen slagen. kerknieuws. Werkendam. Maandag a.s. des nam. 7 uur hoopt alhier voor de Chr. Ger. gemeente op te treden de WelEerw. heer J. W. Geels, predikant te Haarlem. Loon-op-Zand. De weleerw. heer ds. P. Kruijt te Zegveld, heeft voor het beroep der Ned Herv. Gem. aan den Loon- schendijk alhier bedankt. SleeuwfJk. Ds. P. H. de Jonge, al hier, beroepen predikant te Avereest, komt voor op een tweetal te Nieuw-Weerdinge. PREDIkBEUltTEM, 9 Februari. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leesdienst. Geref. kerk (Pufterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. consistorie, lezen; idem Nuts- zaal, ds. De Jong; nm. 2 u. in de Ned. Herv. Kerk dezelfde. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Geref. kerk, vm. 9.30 u. eu nm. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm 1.30 u. ds. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2,30 u. ds.Van der Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. nm. 2 u. dezelfde. Povderoijenvm. 9.30 u. ds. Knipscheer uit Zaltbommel. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. II. de Jonge. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral fuist en tijdig in te zenden. Biitnenluiid. H. M. de Koningin is voornemens om gedurende haar aanstaande verblijf bij den Prins in den Taunus uit te doen zien naar een gelegenheid, waar zij ge durende eenigen tijd verblijf zal kunnen houden, teneinde den Prins, die gedu rende geruimen tijd zijn kuur zal moeten voortzetten, gezelschap te houden. H M. heeft reeds een villa doen huren, gelegen op een afstand van ongeveer tien mi nuten gaans van het emplacement van het sanatorium, welke villa dienst zal doen als verblijf vau de Prinses en hare dagelijksche omgeving, benevens eenige Nederlandsche speelgenootjes. De villa is gelegen in een mooie lan delijke omgeving. Volgens de Woensdag ingediende voorstellen tot grondwetsherziening zou art. 80 (kiesrecht)- der Grondwet aldus luiden: „De leden der Tweede Kamer worden rechtstreeks gekozen door de mannelij ke ingezetenen tevens Nederlander, die den leeftijd van 22 jaar bereikt hebben en aan het hoofd van een gezin staan, of, zonder aan het hoofd van een gezin te te staan, als zelfstaudige personen in de maatschappij optreden, een en an der nader te regelen bij de wet. „De wet bepaalt, in hoeverre de uit oefening van het Kiesrecht wordt ge schorst voor de militairen beneden den rang van officier bij de zee-en landmacht, voor den tijd, gedurende welken zij zich onder de wapenen bevinden. „Van de uitoefening van het Kies recht zijn uilgesloten zij, wien dat recht bij rechterlijke uitspraak is ontzegd; zij die krachtens rechterlijke beschik king van hunne vrijheid zijn beroofd; zij die bij rechterlijke uitspraak wegens krankzinnigheid of zwakheid van ver mogens de beschikking of het beheer over hunne goederen hebben verloren, en zij die in het burgerlijk jaar vooraf gaande aan de vaststelling der kiezers lijsten, gedurende tenminste drie maan den van een gemeentebestuur, of andere niet kerkelijke instelling, geldel ij ken on derstand hebben genoten." Naar aanleiding van het bericht van Het Volk, als zou minister Talma ernstig in aanmerking komen voor het ambt van directeur-generaal der posterijen en telegrafie, schrijft de Nederl.: We hebben onmiddellijk geïnformeerd en kunnen uit de allerbeste bron mee- deelen, dat dit verhaal uit de lucht gegrepen is en absoluut geen enkelen grond van waarheid bevat. De N. R. Ct. schrijft: Uit de beste bron vernemen wij, dat de heer G. J. C. A. Pop, de directeur- generaal der posterijen en telegrafie, reeds 14 dezer zijn functiën zal neer leggen. Zijn vertrek naar Indië is be paald op 26 April. Men vestigt er onze aandacht op, dat onjuist is, dat de heer Pop zou optreden als directeur-generaal der posterijen en telegrafie in Ned. Indie; de hoofden van departementen voeren in Indië den titel van directeur. Blijkens een aan het Ministerie van Koloniën uit Nederlandsch-Indie ont vangen telegram zijn bij een poging tot arrestatie van veedieven in het Oos telijk gedeelte van Nederlandsch Timor zwaar gewond drie Europeesche mili tairen beneden den rang van officier, van wie er twee zijn overleden, en licht gewond een Europeesch militair beneden dien rang, benevens twee gewapende politiedienaren, van welke laatsten er één overleden is. Aan de stoommalerij van de firma H. te Beverwijk is een molensteen van een 1000 kilo in tweeën gesprongen. De eene helft vloog tegen een arbeider, die met verbrijzelde hand, arm en hoofdwonden en inwendig gekwetst werd opgenomen. In de malerij zelf werd niet veel schade aangericht. Sedert Dinsdagmorgen wordt in Den Bosch vermist de milicien-soldaat A. L van het 2de regiment infanterie. Hij was bediende in de onderofficiers-kan tine der Citadel-kazerne. Naar aanleiding van de aanhouding van twee personen, vader en zoon, ver dacht van de uitoefening van het book- makersbedrijf, meldt men nader uit Middelburg Het was der gemeentepolitie alhier ter oore gekomen, dat onder de rook van Middelbnrg, in de gemeente Koude- kerke, D. C. K., die vroeger alhier het bookmakersbedrijf uitoefeade, thans nog daarmee voortging, daarin geholpen door zijn alhier woonachtigen zoon, D. A. K. Het onderzoek bracht aan liet licht, dat K. opgezette tijden groote, zware kisten door Van Geod Loos liet afhalen, en dat deze voorzien waren van zijn eigen naam aan een adres te Londen. Men vermoedde, dat die kisten circulaires met uitnoodigingen tot deel neming aan wedstrijden inhielden, welke te Londen werden gepost; de antwoor den op die circulaires eu de te storten gelden, welke in postalorders worden ingesloten, zouden zeer waarschijnlijk terecht komen te Bazel, bij een aldaar vertoevenden schoonzoon van K. Daar er alle reden was te vermoeden, dat er verleden week weer een verzen ding zou plaats hebben, deden des Dinsdags de kapitein der maréchaussee te Vlissingen, de commissaris van po litie te Middelburg en de wachtmeester en brigadier van eerstgenoemd wapen een inval in de woning van K., aan den Nieuwen Vlissingschen weg; er werd aldaar een groot aantal van boven bedoelde circulaires in beslag genomen. K. werd gevankelijk naar Middelburg overgebracht, en Zaterdag, na gehouden instructie vond de rechtbank termen ook zijn zoon te doen arresteeren. In December van het vorige jaar werd ten nadeele van den orgelverhuurder Warnies in den Haarlemmer Houttui nen te Amsterdam, voor een waarde van ongeveer f 3000 aan effecten ge stolen, Woensdag is het, naar het Hbl. meldt, mogen gelukken de twee ver moedelijke daders aan te houden. Een hunner is een schilder zonder vaste woonplaats, die tot kort voor den dief stal bij den heer Warnies had gewerkt. Hij werd aangehouden toen hij in een effectenkantoor aan het Damrak een stuk te koop aanbood dat van den dief stal afkomstig bleek te zijn. Behalve deze man is, volgens de Tel., nog iemand aangehouden, die wordt verdacht van medeplichtigheid. De N. R. Ct. schrijft: Wij ontvingen twee groote ingezonden stukken, om hulde te brengen aan Marius van der Klooster, te Burgsluis, die op kranige wijze verleden week de opvaren den van een Belgische boot, welke op de kust van Schouwen gestrand was, heeft gered. Door omstandigheden daag de de reddingsboot niet op, en toen ging Marius van der Klooster, dank zij groote volharding, drie malen achtereen door de hevige branding naar het schip; hij heeft de drie opvarenden, die er akelig aan toe waren, en de kracht misten, om te zwemmen, veilig aan land kunnen brengen. Wij maken gaarne gewag van dit feit. Uit de zeer gedetailleerde beschrijvingen, die ons ten dienste staan, valt af te leiden, dat Marius van der Klooster inderdaad een zeer moedig stuk heeft volbracht. Dinsdagnacht is het ijzeren scheepje „Vertrouwen" van J. Verheyke, te Hoek, in de Oosthaven te Ter Neuzen gezonken. Twee kleinzoons van den schipper, die aan boord sliepen, jongens van 13 on 14 jaar, zijn verdronken. Eenigen tijd geleden heeft het Burger lijk Armbestuur te Gorinchem, zooals onze lezers weten, in verband met de ziekenhuiskwestie, in zijn geheel ont slag genomen. Het was niet te bewegen om voor' de bestaande vacatures een aanbeveling bij den gemeenteraad in te dienen. B. en W. hebben nu zelf een aanbeveling opgemaakt. In de Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering is echter aangenomen een door den heer Fernhout voorgestelde motie, om voorloopig het Burgerlijk Armbestuur alleen uit leden van den Raad samen te stellen en geen benoe ming te doen uit de aanbeveling van B. en W. Daarna werden als leden van het Burgerlijk Armbestuur benoemd de heeren J. C. den Haan, mr. F. Fernhout, H. F. de Groot, M. C. de Korver, A. J. L. Visser van IJzendoorn, P. H. Verduin en J. H. C. van der Beek. Bij eene restauratie in den huize Cliftwijck te Amerongen, aangekocht door de zusters Stap en ingericht tot rust- en herstellingsoord, is, toen een der kamers van het moderne behangsel papier werd ontdaan, daaronder een rijk beschilderd doek te voorschijn ge bracht, v aarvan dadelijk vermoed werd, dat het kunstwaarde bezat. Het wekte dan ook veler bewondering op en reeds werd er een groote som gelds voor geboden. Kenners, die reeds van elders kwamen, begrootten de waarde echter veel hooger. Drie van de kamerwanden bleken met zulk doek behangen. Het comité der onafhankelijkheids feesten te Dordrecht heeft haar pro gramma opgemaakt. In verband met het meer gunstige jaargetijde werd vol gens de „Dordr. Ct." als datum der viering in plaats van 24 Novemher vastgesteld Donderdag 4 September, waaraan kan worden toegevoegd, dat door het comité der viering van den Oranjedag (31 Augustus) besloten werd, zijn feestviering dit jaar te doen houden op Woensdag 3 September, en dit dezen keer uitsluitend te doen bestaan in het kinderfeest en het geven der traditio- neele concerten. Het voorloopig programma der viering van het Onafhankelijkheidsfeest werd aldus vastgesteld het doen houden van een taptoe (réveille) het luiden der klokken, godsdienstoefeningen in de kerken van alle gezindten, bedeeling der algemeene armen, het houden van een historischen optocht, waaraan bij voldoende deelname zal worden toege voegd een optocht der verschillende vakkeu verder historische voorstellin gen te water en te land uit dien tijd (1813) het doen verlichten van enkele havens, dat zal samengaan met een verlichte gondelvaart. Dinsdagavond half elf huiswaarts keerendo, werd zekere V. teUden, N. Br., door een zestal opgeschoten jongens aangevallen, dat hem een messteek in het onderlijf toebracht. De man nam de vlucht, werd achtervolgd en ingehaald, waarna men hem nog een snede over hoofd en nek toebracht. De man ver volgde zijn weg naar huis, ongeveer een kilometer ver, waarna de wonde in den buik van dien aard bleek, dat de inge wanden hem uit het lichaam puilden. Hij werd den zelfden avond door den dokter verbonden en den volgenden ochtend naar het ziekenhuis vervoerd. De zes vermoedelijke daders werden door politie in verhoor genomen. De „Zutph. Ct." meldt, dat tegen een slager te Zutphen procesverbaal is op gemaakt, wijl zijn vrouw op een Zater dagavond hielp bij de bediening der klanten. De verbalisant, den slagers winkel blijkbaar als werkplaats beschou wende, meende dat hier de nieuwe Arbeidswet was overtreden, daar een gehuwde vrouw na 7 uur 's avonds werk verrichtte. „Het zal ons benieuwen of hierop een vonnis volgen zal," voegt boven genoemd blad aan dit bericht toe. „Ook wij zijn hiernaar benieuwd," teekent het „Geïll. Slagersblad" hierbij aan. „Wanneer een gehuwde vrouw den ganschen nacht in haar kamer achter de naaimachine zit te werken en zich te gronde richt, doet men er niets tegen wanneer een gezonde slagersvrouw Za terdagsavond een paar uur haar man in den winkel helpt, dan wórdt er ge verbaliseerd. Zij zal zich zeker niet in den winkel mógen bevinden, al was 't maar om wat toezicht te houden. Een groot slagerspatroon neemt man nelijk personeel en werkt er tot diep in den nacht medeeen klein slagers patroon, die zich met z'n vrouw door den moeilijken tijd tracht heen te slaan, wordt geverbaliseerd. Men geeft hoog op over de Neder- landsche vrijheid, maar 't is dan toch een vrijheid, die erg aan banden ligt, zou men zoo zeggen. Tegen eenige winkeliers te Dordrecht is door de politie proces-verbaal opge maakt wegens het in voorraad hebben en verkoopen van een soort vuurwerk, straat- of muurklappers genaamd. Een hoeveelheid is op verschillende plaatsen in beslag genomen. Rechtzaken. Voor de Rechtbank te Rotterdam is behandeld de zaak tegen G. S., 41 jaar, landbouwer te Abbenbroek, thans in voorloopige hechtenis aldaar. Hem was ten laste gelegd, als zonde hij te Abben broek, op of omstreeks 4 Mei 1912, op zettelijk, na geruimen tijd te voren het voornemen daartoe te hebben opgevat, Willem Huibrecht Westerveld van het leven te hebben beroofd door Wester veld twee koppen koffie en twee bitter tjes ten gebruike voor te zetten, welke dranken te voren door beklaagde waren vermengd met een hoeveelheid mor phine, tengevolge waarvan voornoem- Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Puta Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2.30 u.ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Capelle, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm 2 u. ds. A. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Locher van Waspik. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der HofF. Drongelen, geen dienst. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk vm. 10 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. De Jong van Dalfeen. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 leeskerk en nam. 2 u. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feijkes. Giessen. vm. 9.30 li. ds. Benders. 8 Gravemoer, vm. 9.30 eu nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Herptgeen diens*. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. RaamsdonJcsveer, jm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9,30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Uitvoijkvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2